GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Vrouw lag buiten bewustzijn in huis De Haagse politie heeft vrijdag een 68-jarige vrouw, die reeds maanden ziek was, bewusteloos in haar woning aangetroffen. De vrouw, die volko men vervuild was, is in het zieken huis Zuidwal opgenomen. De 69-jarige echtgenoot van de zieke had de buren gevraagd hem te willen helpen. Zijn vrouw was uit bed gevallen en lag voor een deur. Alleen kon de man, die een apatische in druk maakte, haar niet tillen. De bu ren waarschuwden de politie. In Krabbendijke is het lichaam van de heer G. Koster uit Den Haag, die mét twee anderen op de Wester- schelde is verdronken, aangespoeld. VIER JONGE MENSEN VERDRONKEN Gistermiddag om circa 16 uur speelde het tienjarige zoontje van de heer A. Verkees met twee vriendjes bij Sluis Twaalf van de Zuid-Wil lemsvaart. Op een gegeven ogenblik raakte het jongetje te water. Een passerende schipper, die dit zag, dook de drenkeling onmiddellijk na, als mede een zoon van een wachtmeester. Zij slaagden er echter niet in het ventje te vinden. De inmiddels gealarmeerde rijks politie verscheen met een dreg en haalde het kind al spoedig uit het water. Direct werd mond-op-mond beademing toegepast en deze werd tijdens het transport naar het zie kenhuis in Helmond voortgezet, he laas zonder resultaat. In het zieken huis paste men nog hartmassage toe, maar ook dit mocht niet baten. De zeventienjarige H. G. Theunisse uit Stampersgat is zondagmorgen in de Rijksvluchthaven te Dinteloord verdronken. Eerst tegen het middaguur miste men hem. Na drie kwartier dreggen vond men het stoffelijk overschot van de jongen. Niemand heeft het ongeluk zien ge beuren.. Volgens de politie is hij van de trap van een aanlegstijger gegle den, toen hij vanaf een zandbak wilde gaan vissen. Badgasten hebben zondag in de Rijn bij Liedolsheim nabij Karlsruhe het lijk aangetroffen van de 17-jarige Harry Th. Evers uit Arnhem. De jongeman, die matroos was op het motorschip „Scheldekade", was zaterdag van boo*d gevallen. Zaterdagmiddag is de bijna drie jaar oude Fokke Posthumus uit Mid- denbeemster spelenderwijs in de sloot langs het kerkhof aldaar geval len en verdronken. Curatjaoenaar stichtte brand in eigen woning De Amsterdamse politie heeft een uit Curasao afkomstige man gearres teerd. die ervan verdacht wordt de aanstichter te zijn van een zondag nacht uitgebroken brand op de derde verdieping in de Celebesstraat 38 te Amsterdam. De derde verdieping brandde geheel uit. Door het snelle optreden van de brandweer kreeg de tweede verdieping alleen waterscha de en sloeg het vuur niet naar be lendende panden over. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de -uitgebrande verdieping woonde de vrouw en het kind van de arrestant. Hem was bij beschik king van de rechtbank verboden om in het huis te komen. Desondanks bezocht hij de vrouw regelmatig. Ru zies waren tijdens die bezoeken niet van de lucht. Vorige week trachtte de man zijn vrouw met een mes in de rug te steken. Gisteravond was hij er weer. De buren roken een brandlucht en kregen de indruk dat de Curagaoenaar brand aan 't stich ten was. Zij alarmeerden de politie die bij aankomst van de Curagaoe- naar te horen kreeg: „Het is niet meer nodig. Het vuur is al uit". Nog geen twee uur nadat de agen ten waren vertrokken, stond het huis in lichterlaaie. De Curagaoenaar werd in de buurt van het woonhuis op straat gearresteerd. Gevestigde personen van 12 t/m 19 augustus 1964 C. de Vries en fam,, bedrijfsleider, Haarlemmerstr. 113. D Rehberg en fam„ technicus, Fa- gelstr. 20. J. A. P. Geers en fam., be drijfsleider, Lijsterstr. 2. W. P. Gran- diek en fam., arbeidsanalist, Nieuw- str'aat 28". J van den Toorn en fam., militair, Hoflaan 109. A. Breel en fam., militair, Toscaninilaan 15. H. v. d. Stel en fam., chauffeur, Bachstr. 532. B. Pimentel en fam., staffunc tionaris, Zoeterwoudseweg 144. W. Gemert en fam., statistisch analist, Janvossensteeg 52. A. J. Eijgelaar en fam., kok, a.b. w.s. ligg. Zweilandln. L. F. Bernini en fam., arts, Boerhaa- velaan 132. L. J. Nierstrasz, Klik spaanweg 9. J. Wessels, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. A. Tamsma, ver pleegster, Lage Morsweg 67. W. R. Wijma, verpleegster, Hoge Rijndijk 35. K. Groen, automonteur, Caland-. straat 48. J. J. Rieteco, militair, Noordeinde 2a. E. EmidDanoesas- tro, Middelstegracht 18. J. M. van Dijk, hulp in de huish. Hoogl. Kerk- gracht 31a. J. P. Jager, Koninginne- laan 53. D. de Man. Rijnsburgerweg 140. W. Ie Febre, militair, Noordein de 2a. J. G. H. OuwerkerkHermans, Obrechtstr. 10. C. E Droogleever Fortuijn, leeszaalassistente, Merelstr. 21. M. C. J. Lalleman, steno-typiste, Haarlemmerweg 70. H. Neuteboom en A. Roefstra, Korevaarstr. 47. A. Hengstman, hoofd kleuterleidster, Herenstr. 124. F. J. M. van Egmond, kantoorbediende, Hoge Morsweg 55. G. de Mey, Wielmakerssteeg 13. J. C. S. van Breukelen, Stadhouderslaan 34. M. Blackstone, Klikspaanweg 11. L. J. de Ridder, Duyvendakstr. 30. M. M. Beijk, Janvossensteeg 38. A. Rijlaarsdam, Klikspaanweg 8. W. E. SpruitBennik, rijksambtenaar, La ge Rijndijk 65. H. A. Hofstra, onder wijzeres, Burggravenlaan 198. Vertrokken personen van 12 t/m 19 augustus L. v. d. Linden en fam., Groenoordstr. 27, Breda, Maris- laan 10. W. J. P. Jonk en fam., Ho- gewoerd 80, Oegstgeest, Curagaostr. 8. F. Hendriks en fam., Boshof 27, Eindhoven, Gen. Dohnapad 17. R. C. M. van den Bosch en fam., Swee- lincklaan 7, Zeist, Meerkoetlaan 13. A. F. Verhoeven en fam., H. de Vries- straat 66, Maastricht, Gardelaan 10. D. van Leeuwen en fam., Middelste gracht 75, Beverwijk, Waalstr. 43. E. Braun Guitier en fam., Asserstr. 22, België. L. W. den Dikken en fam., en P. P, Mielen en fam., H. de Vriesstr. 76, Eindhoven, Fruinlaan 35. P. de Ruiter en fam., Koninginnelaan 30, Den Haag, Beresteinln 76. B. J. Kluts en fam., Coornhertstr. 32, Velsen, Linnaeusstr. 91. J. Bouius en fam., Vijf Meiplein 190, België. J. B. Kin- singer en fam., Zoeterw singel 72, Ver. Staten van N. Amerika. A. J. van der Eb en fam., Bachstr. 498, Oegstgeest, Pr. Beatrixlaan 53. H. R. Rookmaaker en fam., Plantsoen 85, Diemen, Burg. van Tienenweg 37. K. Hendricks fam., Surinamestr. 36, Zaandam, Speenkruidweg 12. C. J. v. Kuijen, Garenmarkt 17, Den Haag Vreeswijkstr. 175. H. GoosenVijl- brief, Narmstr. 16, Alphen a. d. Rijn Emmalaan 89. T. Steenhard, Modder- manstr. 22, Den Haag, Middenstede 279. A. C. BosmanBootsman, Bak ker Korffstr. 1, Frankrijk. H. R. van Mosseveld, van Speijkstr. 24. Wasse naar, Schouwweg 72. G. S. van der Sluis, Roodborststr. 54, A'dam, le Jgn Steenstr, 64 III. T. van Diem, Klikspaanweg 9, R'dam, Eendrachts- weg 16. J. H. A. M. van Ruiten, Ra penburg 105, Lisse, Schoolstr. 18. G. H. M. Brandt, Varkenmarkt 5, Zwit- Geen Nederlandse koper voor pas ontdekte „Frans Hals" Voor het aan Frans Hals toege schreven mansportret, dat het in Ne derland wonende Russische echtpaar Hotinov sedert mei tijdelijk ter plaat sing in het Frans Hals Museum had aangeboden, heeft zich geen Neder landse koper gemeld. De directeur van het museum, de heer H. P. Baard, blijft echter even als andere deskundigen van mening, dat het portret van Hals afkomstig is Er wordt echter zo'n hoge prijs gevraagd, dat er bij het Haarlemse museum noch bij de andere musea in Nederland belangstelling voor be staat. Er zijn in ons land voldoende re presentatieve werken van Frans Hals aanwezig. Het is niet uitgesloten dat het portret door een buitenlands mu seum of particulier zal worden ge>- kocht. Er hebben zich reeds gega digden gemeld. Het portret blijft tot het einde van de maand en op de zaterdagavond openstellingen in september voor het publiek te bezichtigen. Jager door stropers met hagel in de arm geschoten Snelle Wegenwachter redde hem het leven Zaterdagmiddag is in het bos nabij Borgharen tijdens een vechtpartij met twee vermoedelijke stropers de 47- jarige jager J. B. uit Borgharen door een schot hagel getroffen. De man werd zo ernstig gewond dat in bet ziekenhuis St. Annadal te Maastricht zijn linkerarm moest worden geam puteerd. Tussen de 34-jarige L. G. en de 24-jarige H. D., beiden uit Borgharen, en de jager bestond reeds geruime tijd onenigheid. Toen het slachtoffer, dat in zijn jachtgebied met hagel op schadelijk wild joeg, zijn beide tegen standers ontmoete, ontstond 'n woor denwisseling, die uitliep op 'n hand gemeen. Daarbij trachtten beide man nen het geweer uit de handen van de jager te rukken met het gevolg dat een schot afging, dat de jager vol in de linkerarm trof. Het hevig bloedende slachtoffer werd door een vrijwel onmiddellijk ter plaatse zijnde wegenwachter (Claassens) van een knevelverband voorzien en met zijn patrouillewagen zeer snel naar het Maastrichtse zie kenhuis gebracht. Volgens de politie is het zeer waarschijnlijk dat het slachtoffer zonder de hulp van de wegenwachter aan bloedverlies zou zijn overleden. Twee jongens van ongeveer der tien jaar, die getuigen waren van de vechtpartij maar wegliepen toen het schot viel, worden door de Maas trichtse recherche verzocht zich te melden voor het geven van nadere inlichtingen. L. G. en H. D. zijn door de politie gearresteerd en ingesloten. REPERTOIRE NEDERLANDSE COMEDIE Bij de Nederlandse Comedie zul len in het seizoen 1964/1965 de vol gende 6 stukken in première gaan: „The Square Fellow" van Brendan Behan (vertaling G. K. van het Re- ve), „Maria Stuart" van Schiller (vertaling Gerrit Kouwenaar), „The severed Head" van Murdoch/Priestley (vertaling Alfred Pleiter), „Look back in anger" van John Osborne (vertaling Anty Westerling), „Celi- mare le bien aimé" van Labiche (ver taling Remco Campert) en de mid deleeuwse moraliteit „Elckerlyc". Evenals voorgaande jaren zal het komende jaar worden ingeluid met de opvoering van de „Gijsbreght van Aemstel" van Vondel. ZWEMMEN seriand. C. L. LollingVeerman, Hartmanstr. 8, Zoeterwoude. Nas- saustr. 41. W, Jacobi, Formosastr. 13. Woubrugge, Kerkstr. 41. M. A. C. v. Niekerk, Houtlaan 55, A'dam, le Hel- mersstr. 104. J. H. Korswagen, van Oldenb.straat 40, Israël. C. Böhm Staffeleu, Doelengracht 15, Duits land. J. W. de Boer, Nieuwe Rijn 7a, Heenvliet, Havenkade 4. J. Tehupu- ring, Oude Singel 18, Utrecht, Ma- gelhaenlaan 212. C. C. M. van der StokRoozen, Lorentzkade 53, Haar lem, Zijlweg 176. A. J. den Hollander Moddermanstr. 38, Amersfoort, Franklinstr. 17. G. G. van Heusden, Houtlaan 55, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 45. H. A. A. M. In der Rieden, Merelstr. 23, Noordwijker hout, Viaductweg 47. S. E. Kuipers, Duikerstr. 4, Oud-Beijerland, Pr. Bernhardstr. 48. T. B. van Keimpema, Morslaan 60. Apeldoorn, Franken- laan 70. G. T. Schoneveld, Witte Sin gel 34, Groningen, Lorentzstr. 5. M. C. Zweers, Witte Singel 41, Deventer H. J. P. Fesevurstr. 9. S. Boersma, Witte Rozenstr. 21, Utrecht, Bos- boomstr. 1. E. Bunschoten, Varken markt 7, Alkmaar, Heiligland 55. C. J. P. Söhngen, O. Vest 47, Den Haag, Nassau Odijckstr. 12. R. Wermuth, H. de Vriesstr. 66, Voorschoten, Fr. Hendriklaan 11. A. C. C. v. d. Neut van Kesterenj Roodenburgerstr. 5, en L. P. M. van der Neut, Groenho- venstr. 11, Haarlem, Soendastr. 39. M. M. Berg, Gerecht 8, A'dam, Beet- hovenstr. 26 II. Jonkheer W. T. Six, Kloksteeg 14, Den Haag, Hofzichtln 9. J. Welvaart, Noordeinde 18, Zand- voort, Tj. Hiddestr. 4 flat 2. M. Bou- man, Raamsteeg 77, Voorschoten, Valkenburgseweg 86. M. Schijf, Kaar- senmakersstr. 7, Woubrugge, Wete ringpad 3. H. L. Hartmann, De Goeje- straat 24, Alphen a. d. Rijn, Linden- straat 27. A. I. GrabbendamPolltz, Lammenschansweg 137, Amstelveen, Populierenlaan 21. A. L. van Unen, Wasstr. 21, Ede Gld., Zonneoordlaan 17 B. Kattestaart. Lage Rijndijk 33, Woubrugge, Weteringpad 3. J. Roef stra, Piet Heinstr. 1, Oegstgeest, Oranjelaan 9. H. Ruijtenbeek, Da Costastr. 26, Ede Gld., Zonneoordlaan 17. M. C. van Driel, Haagweg 22, A'dam, v. Wouwstr. 191. D. J B. van de Velde, Ter Haarkade 17, Vlissin- gen, Verk. Quakkelaarstr. 106. Henny van der Vet naar Indonesië Op uitnodiging van de Indonesische autoriteiten aan de Nederlandse Cul turele Sportbond vertrekt onze stad genote Henny van de Vet van de Leidse Watervrienden voor een drie weekse tournee naar Indonesië. Zij zal vergezeld worden door Guda Heyke en Guus Ruigrok uit Zaandam en Jaap Kuiper uit Amsterdam. De Nederlandse ploeg, die onder leiding staat van de heer Barneveld uit Arn hem,. zal uitkomen in Djakarta, Ban doeng en Medan. WATERPOLO De Zijl ivinnaar in toernooi van Sleutelstad In een zonovergoten zwembad De Zijl had De Sleutelstad gezorgd voor haar jaarlijks tweede klassers-toer- nooi. Het vertoonde spel was bepaald niet zo zonnig: behalve enkele goede individuele spelers was het over het algemeen vrij pover. De finale werd een Leids onderonsje: De Zijl wist organisator Sleutelstad naar de twee de plaats te spelen. De Gouwe toonde zich in de wedstrijd tegen het Am sterdamse Dolfijn de betere en werd als derde geklasseerd. Dolfijn eindig de op de vierde plaats. De acht deelnemende verenigingen waren in twee poules ingedeeld. In poule A waren Sleutelstad, De Gou we (Waddinxveen), HZC uit Hilver sum en het Amsterdamse AZ '70 ge plaatst. In de andere poule was de indeling: De Zijl, Dolfijn, het Haar lemse HVGB en Merwede uit Dor- dreoht De poule-uitsilagen en stan den waren als volgt: A: AZ '70-Sleutelstad 2—3; HZC- de Gouwe 24, Sleutelstad-De Gou we 1—0, HZC-AZ '70 7—5, AZ '70- De Gouwe 19, HZC-De Sleutelstad 4—4. Stand: 1 Sleutelstad 35, 2 De Gouwe 3—4, 3 HZC 3—3, 4 AZ '70 3—0. B: De Zijl-Dolfijn 62, Merwede- HVGB 2—3, De Zijl-HVGB 5—1, Mer- wede-Dolfijn 4—7, HVGB-Dolfijn 35, Merwede-de Zijl 26. Stand: 1 De Zijl 3—6, 2 Dolfijn 3—4, 3 HVGB 3—2, 4 Merwede 3—0. De finale moqst uitmaken welke van de Leidse ploegen de betere was. De Zijl was gezien de resultaten in de voorronde een iets grotere kans hebber. In de wedstrijd, die onder de goede leiding stond van arbiter Har- tel, bleek dit niet snel. Het duurde tot ver in de eerste spelperiode, voor de Kooiploeg in eigen bad een voor sprong wist te veroveren. De eerste treffer kwam van de hand van Gé Rol. Deze speler had zich op de mid- voorplaats opgesteld en met een fraaie omhaal wist hij keeper Van der Wilk te passeren. Vlak voor de eerste rust kwam De Zijl met twee mah minder. Van der Moolen maakte een overtreding tij dens dood spel, en werd naar de kant verwezen. Goalie Plezier maakte zijn misnoegen openbaar en kreeg de op dracht Van der Moolen gezelschap te gaan houden. In de tweede periode was het voor Johnnie Bekkering niet moeilijk de stand weer gelijk te brengen. De Zijl voerde de score echter weer op, op nieuw via een doelpunt van Rol Even later maakte deze speler zijn hat trick. hiertoe in de gelegenheid ge steld door Aad van Tilburg, die hem te veel vrije ruimte liet. De derde periode was bepaald de slechtste van de vier. Niet alleen viel er geen enkel doelpunt, maar Tonnie Roman en Johnnie Bekkering raak ten slaags en moesten beiden uit het water worden verwezen. In de laatste speeltijd kwam de spanning weer terug, nadat Jan Bredeveld de stand op 32 had gebracht, terwijl Sleutel stad met een man meer was. Hans Hillikhuizen maakte een eind aan de droom van Sleutelstad. Hij werd uit het water gestuurd voor een on nodige overtreding tegen Bergman, waardoor Joop de Haas de eindstand op 42 kon brengen. De Gouwe versloeg De Zijl In de nederlagenserie van de Wad- dinxveense olub De Gouwe trad De Zijl als volgende tegenstander aan. De Gouwe behield de eer echter aan zich zelf. Wim Bergman werd reeds in de eerste speel tijd uit het water gezonden, maar het duurde heel lang voor De Gouwe hiervan gebruik wist te maken, In de laatste speeltijd miste Joop de Haas een strafworp. Onmid dellijk nam De Gouwe de aanval over en door een doorsla.gbal van Kees van Tilburg werd het 10. Even later kwam De Gouwe weer in het bezit van de bal en met een handig schot vanaf de midvoorplaats kwam de eindstand door Eef Overdam op 20. WATERPOLO WINNIPEG WATERPOLO CLUB VERLOOR VAN LEIDEN De Winnipeg Waterpolo Club speelde zaterdag en zondag de twee laatste wedstrijden in Nederland, voordat maandag de terugtocht naar Canada wordt aanvaard. De meest succesvolle was gisteren in Wassenaar, in het Sportfondsenhad werd WIK met 9-0 verslagen. Tegen Sleutelstad ging het zaterdag in de Vliet niet met zulk goed resultaat. Het sterke zevental van de Leidenaars bereikte een 75 overwinning. De Canadezen openden de score. Nadat Aad Kapaan uit het water was gestuurd, zorgde Bud Begay voor 0-1. Door Jan Dool werd het echter weer 1-1. Nadat Hillikhuizen een droom- kans had gemist, en Erades uit het water was gestuurd, bepaalde Sza- kacs de eindstand van de eerste pe riode op 2-1. Vrij spoedig na het eerste fluit signaal zorgde Piet Erades voor de gelijkmaker. Winnipeg kwam weer voor, door een fraaie drukbal van Sarenchuk. Na opzwemmen bracht Johnnie Bekkering beide teams weei op gelijke hoogte. Opnieuw werd een periode afgesloten met een voor sprong voor Winnipeg. Sleutelstad had met 5-4 voor kunnen komen. Erades slaagde er echter in tweemaal een strafworp te missen. De derde speeltijd was het einde van Winnipeg. Szakacs maakte nog wel 3-5, maar door doelpunten van Dool. Bredeveld en Erades werd het 6-5. In de laatste periode kon Cor van der Wilk de eindstand nog op voeren tot 75. LEIDERDORP ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE LEIDERDORPSE ZWEM EN POLOVERENIGING DKD Door de grote deelname vam de leden moesten deze wedstrijden over 4 avonden verdeeld worden, waarbij het weer zich niet altijd van de beste kant liet zien. Alleen de laatste avond (vrijdag) was het droog. Toch heeft een en ander niet kunnen verhinde ren, da<t er vaak met groot enthou siasme is gizwommen. Ook was er een behoorlijke deelname van de jeugdige en zeer jeugdige leden, ter wijl ook het publiek, vaak ouders en vriendjes of vriendinnen, in behoor lijk aantal aanwezig was. Als starter fungeerde de heer Lans, trainer van DKD, terwijl enkele oudere DKD'ers de jury vormden. Jammer was het dat er enkele prominente figüiren we gens vakantie niet aanwézig waren. De strijd zou dan op enige nummers nog spannender geweest zijn. De belangrijkste uitslagen waren: Leeftijd t.m. 11 jaar. 50 m. rugslag. Meisjes: 1 A. Naeyé 48 4, 2 I, Dieben 54.0, 3 W. Lans 54.6. Jongens: 1 R. Scheffer 55.2, 2 H. Nijhoff 57.2, 3 H. Koning 1.2.5. 50 m schoolslag. Meisjes: 1 E. van Hummel 48.5, 2 W. Lans 50.6, 3 I. Dieben 54.3. Jongens: 1 W. Zuidervaart 49.2, 2 G Jansen 49,8, 3 J. Verseput 55.5. 25 m vlinderslag. Meisjes: 1 I. Die ben 23.6, 2 M. v. d. Berg 26, 3 E. v. d. Blij 26.2. Jongens: 1 W. Zuidervaart 19.9, 2 J. Theunissen 24.9, 3 G Jansen 25. 50 m vrije slag. Meisjes: 1 W. Lans 40.7, 2 A. Naeyé 43.7, 3 H. Bloemen- daaP46.1. Jongens: 1 W. Zuidervaart 40, 2 F. Poelman 49, 3 J. Verseput 50.2. Leeftijd 12 en 13 jaar. 100 m rugslag. Meisjes: 1 L. Kool haas 1.48.7, 2 I. Staats 2.0.7, 3 R. Kleiss 2.3,1. Jongens: 1 B. Zaagman 1.56.2. 2 R. Oostveen 2.22.2, 3 F. Kiehl 2.31.4. 100 m schoolslag. Meisjes: 1 I. Staats 1.48.4, 2 L. Koolhaas 1.49.9, 3 R. Kleiss 2.0.4. Jongens: 1 C. Olivier 1,50.4, 2 W. Leopardi 1.56.4, 3 F. Kiehl 2.6.-. 50 m vlinderslag. Meisjes: 1 L. Koolhaas 48.1, 2 J. Scholtz 48.1, 3 A. Serné 57.9. Jongens: 1 F. Kiehl 1.16.6, 2 R Oostveen 1.20.1. 100 m borstcrawl. Meisjes: 1 L. Koolhaas 1.40.9, 2 R Kleiss 1.44.7 3 P. Otto 1.49. Jongens: 1 A. Woelders 1,29.3, 2 B. Zaagman 1.34.4. 3 C. Olivier 1.37,8. Leeftijd 14 en 15 jaar. 100 m rugslag. Meisjes: 1 I. Heij- koop 1.31,7, 2 J. v. Hemert 1.40.9. Jongens: 1 E. Nijhoff 1.56.9, 2 D. v. Galen 2.56.2. 162. Toen waagde de gloednieuwe bondstrainer de Oostenrijker Maxi Merkl het om ook eens wat te zeggen. Hij kuchte eens bescheiden en zei: „Wel, vielaaicht kunnen wir Karei Klointjens eens maal laten sjpielen zoals der depperter boer dat self graag wil Doch nauwe lijks had de brave kerel dat gezegd, of de hele vergadering barstte los in een honend gelach. „Om je ziek te lachen," kraaide Hendrik Craenvoo- ghel, die het immers véél beter wist dan Maxi Merkl. „Daar moet je nou weer zo'n1 rare buitenlandse trainer voor wezen om zoiets doms te zeg gen. Stel je voor! Karei zijn eigen spelletje laten spelen! Toe maar! Nee jongen, dat idee van Harrie Debie is zo gek nog niet. We zetten Karei Kleuntjes in de goal en dan zetten we Faas Knullekes spil." „Toch is dat idee van Merkl nog zo gek niet, zei Bolle Bongers na enig nadenken. „Laah Karei zijn eigen spelletje eens spelen - „Ach vent, je bent gek!" riepen de andere commissie leden toen als uit één mond. „Een schandaal! Wij gaan weg! Met twee van die domoren kunnen wij niet vruchtbaar samenwerken!" En werkelijk, iedereen liep spinnijdig de zaal uit, Bolle Bongers achterlatend met de misbegrepen Maxi Merkl. „Trek het je niet aan, Maxi," zei de Bolle troostend. ,;Die lui zijn niet wijzer. Ik zal wel eens even met on ze vriend Karei Kleuntjes gaan pra ten En nog diezelfde avond zat Bongers in de trein, die hem door het vlakke boerenland naar de lan delijke woonplaats van Karei trok 100 m schoolslag. Meisjes: 1 J. van Hemert 1.44, 2 E. Oostda-m 1.56.2. 3 A. v. Dies»t 1.57. Jongens: 1 M. Boutkan 1.34.1, 2 K. v. d. Voort 1.41.8, 3 B. Nijhoff ,1.42.1. 50 m vlinderslag. Meisjes: 1 E. Oostdaim 52.4. Jongens: 1 K. v. d. Voort 40.4, 2 M. Boutkan 45.1. 100 m borstcrawl. Meisjes: 1 I. Heij- koop 1.19.9, 2 J. v. Hemert 1.24, 3 H. de Dood 1.34.4. Jongens: 1 K. v. d. Voort 1.16, 2 J. Wolfslag 1 19.1, 3 D. v Galen 1.21.5. Leeftijd 16 iaar en ouder. 100 m rugsfag. Dames: 1 A. Ver- weij 1.33.4, 2 N. Kleiss 1.39.6, 3 I Prenen 1.48.3. Heren: 1 H. Diehl 1.23.9, 2 M. Diehl 1.26.1, 3 C. Colpa 1,31.4. 100 m schoolslag. Dames: 1 N. Mom I.37.1, 2 I Prenen 1.40.2, 3 M. v. Bever en 1.48.2. Heren: 1 M. Diehl 1.25.4. 2 C. Col- pa 1.273, 3 F. Laman 1.34.7. 100 m vlinderslag. Dames: 1 N Mom 1.43.4, 2 A. Verweij 1.50.5. Heren: 1 C. Colpa 1.18.9, 2 F. La- man 1.23.5, 3 M. Diehl 1.41.5. 100 m borstcrawl Dames: 1 N. Mom 1.28.6, 2 I. Prenen 1.31.1, 3 A. Ver weij 1.38.6. Heren: 1 M. Diehl 1.5.6, 2 C. Col pa 1.11, 3 F. Laman 1.16. 3 x 50 m wisselslag persoonlijk. Dames: 1 N. Kleiss 2.44.2, 2 I. Pre nen 2.47.3. 3 A. Verweij 2.53.2. Heren: 1 M. Diehl 2.14,4. 2 C. Cod- pa 2.17.9, 3 H. Diehl 2.18.8. DAMMEN Leids Damkampioenschap Kansen stijgen van Jan Slingerland Jan Slingerland, de sterke DCL- speler, heeft een lastige klip op de weg naar het Leids damkampioen schap omzeild. De Leidenaar klopte de Katwijkse speler Jan Passchier, waardoor Slingerland de leiding van de hoofdklasse in handen heeft ge kregen en Passchier uitgeschakeld is voor één van de eerste twee plaatsen. Jan Slingerland is er echter nog lang niet. Weliswaar heeft hij twee punten voorsprong veroverd op Wim Heemskerk, maar deze heeft één par tij minder gespeeld. De ontmoeting tussen Slingerland en Heemskerk zal beslissend zijn. Ton van Hove is er na een zwakke start beter ingekomen. Voor de twee de achtereenvolgende maal bleef hij zonder verlies. Nu werd de nieuwe Leidse speler 't Hart het slachtoffer van de Leidenaar, die door een ver rassende combinatie uit een remise- stand winst wist te halen. Van Hove heeft de kans op de derde plaats nu geheel in eigen hand. In de éérste klasse spitst de strijd zich om de titel steeds meer toe. Van Duivenbode en De Vink voeren wel iswaar samen de ranglijst aan, maar Huisman heeft echter de beste kan sen. Deze jeugdige speler schakelde Dubbeldeman uit voor de titel en heeft nog slechts één punt achter stand met een partij minder achter de rug. Uitslagen en standen: Hoofdklasse: A. v. Hove-T. 't Hart 20; J. Slingerland-J. Passchier 20. Stand: 1. J. Slingerland 5-10 plus 1 afgebr. partij; 2. W. Heemskerk 4-8; 3. J. Passchier 5-5; 4. A. v. Hove 4-4; 5. en 6. T. 't Hart en I. Teleng beiden 5-3; 7. C. v. d. Hoeve 4-2 plus 1 afgebr. partij; 8. A. Kamme- raat 41. Eerste klasse: Alb. Huisman-H. Dubbeldeman 20; J. de Vink - H. Vredenveld 20; P. Mazurel-H. Vre- denveldt 11. Stand: 1. en 2. D. van Duivenbode en J. de Vink beide 7-12; 3. Alb. Huis man 6-11; 4. H. Dubbeldeman 7-8; 5. B. Lammens 5-5; 6. J. Wijsman 6-5; 7. H. Vredenveldt 8-3; 8. v. d. Putten 3-1 plus 1 afgebr. partij; 9. P. Mazurel 5-1 plus 1 afgebr. par tij; 10. J. Riethoven 4-0. CRICKET ROOD EN WIT III—AJAX (L.) I Opnieuw heeft Ajax (L) het on derspit moeten delven: ditmaal was het Rood en Wit dat Ajax (L) ver sloeg. Rood en Wit werd het eerst naar d.e wickets gestuurd en scoorde 170 runs all out, een vrij hoog to taal, waaraan het minder accuraat fielden van de Leidenaren debet was. R. Veldhuizen 3—14, J, J. de Jongh 457, G. Spiering 1—21, C. Bouman 127, Na de Bree 127, mr. Extra 24. Ajax (L.) kwam tot 145 runs waar van P. van Amerom en H. de Goey ieder 21; C. Smits 20, C. Bouman 16, J. J. de Jongh 13, N. de Bree en G. Spiering ieder 12. Mr. Extra 18. Derhalve verloor Ajax (L.) haar voorlaatste wedstrijd met 27 runs. A.s. zondag ACC IIAjax (L) I te Amsterdam. SPORT UN HEI KORT Het geheel vernieuwde Russische wa'crpoloteam -wordat de devie zenbedingen ajdens reizen naar het bui ten5 and wazen overtreden, wer den de spelers een maand geleden uit dr. ploeg gezel zoda. op k rte termijn een nieuw moest worden sa- mengestel heeft zaterdaagvond in Moskcu de sterke Bongaren bedwon gen. De ontmoeting eindigde in een 11 gelijk spel. De tussenscores wa ren 00, 1—0, 01 en 00. Kano Aan de Nederlandse Olympische Kano-ploeg, die uit vijf heren bestaat is als reserve toege voegd Cees Lagrand van De Geuzen uit Zaandam. In een trial zaterdag in Amsterdam gevaren, toonde La- grond zich de meerdere van Ru (Wordt vervold) Knuppe. f

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11