EMS VERKOOPT TWEEDE RUTECK'S IN UTRECHT Reconstructie verkeersplein Oudenrijn begint nog dit jaar Kosten ongeveer achttien milj oen Schuldenlast „Fiesta" zeker êén ton MIDDENSTAND ALLEEN GEBAAT BIJ GEWESTELIJKE TELEVISE-REKLAME VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Géén uitverkoop De Exploitatie Maatschap pij Scheveningen Continental heeft ook het tweede Rutecks- bedrijf in Utrecht verkocht. Het gaat om een automatiek/ cafetaria aan de Leidseweg. Koper is de NV Verenigde Bedrijven Bredero in Utrecht, die het pand nodig heeft voor realisering van het plan Hoog Catharijne. De EMS houdt geen uitverkoop van alle Horecabelangen. Wel zal de EMS niet rendabele exploitaties niet continueren. Dit hebben vertegenwoordigers van de drie werknemersorganisaties in de Horecabedrijfstak en de raad van bestuur van de EMS gisteravond meegedeeld. Er is geen sprake van, dat de exploitatie in alle huidige Ruteck's-filialen wordt stopgezet. Als een exploitatie niet wordt ge continueerd en er moet personeel worden ontslagen, dan wordt met de werknemersorganisaties overlegd over de te treffen maatregelen. Deze organisaties en de raad van bestuur van de EMS vinden het logisch, dat de EMS de wettelijke en contractuele verplichtingen zal nakomen. De Republikeinse kandidaat voor het presidentschap senator Barry Gold- GESLAAGD OVERLEG water wordt zo veel gefotografeerd, dat hij zich een anti-flitsbril heeft aangeschaft. Goldwater ervaarde, dat de brilleglazen het flitslicht van de De mededelingen staan als conclu- fotografen weerkaatsten en de foto's niet altijd voordelig uitvielen. We sies in een gezamenlijk communi- zien hem hier met gelegenheidsmontuur, dat hij demonstratief in gezelschap Qué van werknemersorganisaties in van William Miller, kandidaat voor het vice-presidentschap, toont de Horeeasector en de EMS. Het werd opgesteld aan het einde van een overleg, dat gisteren plaats had. Aan het overleg werd van de kant van de organisaties deelgenomen,; door de voorzitter van de Neder landse Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel, de heer J. A. Wagener, de voorzitter van de Ne-, derlandse Katholieke Bond van Ho-, tel geëmployeerden „St. Antonius", ken. Voor elke hoofdbaan aal een via- de ,heer J- J- va" de ,Vee,r' e5 da s?" Eén van de hoogtepunten in het vakantieseizoen te Nice is de „Witte Nacht." Dit jaar was het Italiaans zangeresje Gigliola Cinquetti, dat het Eurovisie Songfesti val won, de „Witte Nacht Koningin." Op de foto zien we haar tijdens de intocht over de Promenade des Anglais, waarbij zij rijkelijk bloemen rondstrooide onder de toeschouwers. Zij werd vergezeld door de Franse zanger Danyel Gerard. duet worden gebouwd. v Binnen het reusachtige kruis dat deze primaire (ongelijkvloerse ver- cretaris van de Nederlandse Centrale Bond van Christelijke Werknemers in de bedrijven van de Voedings- en Genotmiddelen, de heer Nooyer. Voor Volgens de officier van Justitie, mr. A. H. Bos, bedraagt de schulden last van het failliete reisbureau dupeerde vakantiegangers. De cige- bindingen formeren, worden de vier de EMS namen aan het overleg deel klaverbladen gegroepeerd. De lussen de heren R. Zwolsman, dr. Th. M. Nov dit laar wordt een begin ge- van de bladen worde" op hun beurt Scholten en mr. J. van de Wiel, leden maakt met de reionstructic van het °Tsloten d00r rechtstreekse verbin- van de Raad van Bestuur, en de al- maakt met ae reconstructie van net dmgswegen voor de „rechtsaffers uit verkeersplein Oudenrijn. De aanbe- de djverse richtingen. Iemand die bij- stedmg zal in het najaar plaats vin- voorbeeld uit Amsterdam komt en den. Het plein wordt naar Amen- naar Den Haag wil, kan via een van kaans voorbeeld omgebouwd tot een deze aftakkingen zyn doel bereiken, gigantisch klaverblad, dat wordt door- Men beef, het aantal aftakkingen sneden door ongelijkvloerse kruisin- de hoofdbanen 20veel mogelijk gen. De uitvoering van het plan dat beperkt Bij de realisering van het door specialisten van Rijkswaterstaat p,an za, men S(arten mej de v]er we_ is ontwikkeld, zal ongeveer 3 /i jaar gen voor bet rechtsafslaand verkeer, vergen. De totale kosten worden op via korte verbindingen worden zij ongeveer 18 miljoen gulden geraamd. vervojgens tot een reusachtig plein omgevormd. Daarna zal het huidige Al geruime t«d geleden is men met plein kunnen worden opgebroken de eerste fase van de uitvoering van om laats te maken v00r e£a nieuwe dit Droject begonnen, namelijk het kruisjng aankopen van grond rond het huidige plein. Het bestaande plein heeft een Wanneer alles volgens de plannen „Fiesta" zeker een ton. Aangeno- straai van niet meer dan 86 meter, v?n rijkswaterstaat verloopt, zal het men mag worden dat hier nog een het nieuwe Oudenrijn zal een opper- nieuwe Oudenrijn in zomer of najaar aantal schadeclaims bijkomt van ge vlakte beslaan van ongeveer 36 ha. -^68 klaar zijn. Voor de uitvoering van het pro ject was het allereerst noodzakelijk dat het gehele afwateringssysteem van de polder „Heycop", genaamd „De Lange Vliet" werd gewijzigd. Deze reconstructie is vrijwel vol tooid; er was een bedrag van ruim een miljoen gulden mee gemoeid. Zoals bekend komen op Oudenrijn de wegen uit de richtingen Amster dam, Den Haag, Arnhem en Den Bosch samen. Het verkeersplein is op mooie zomerse dagen de schrik van vele automobilisten: zij plegen in de buurt van Oudenrijn langdu rige vertragingen op te lopen in de kilometerslange files. ONGELIJKVLOERSE KRUISINGEN Aan die moeilijkheden denkt men door de bouw van een geheel nieuw verkeersknooppunt een einde te ma ken. Het klaverblad-type wordt veel vuldig toegepast in de Verenigde Sta ten en West-Duitsland. Volgens het plan van Rijkswaterstaat zullen de twee grote verbindingen, namelijk die van Amsterdam naar Den Bosch en die van Den Haag naar Arnhem el kaar ongelijkvloers kruisen, met dien verstande dat het verkeer Amster dam-Den Bosch over dat van Den Haag naar Arnhem heengaat. De hoofdbanen van deze primaire ver bindingen zullen worden verdubbeld, iedere baan bestaat uit twee rijstro- Koningin opent nieuwe Sloehaven H.M. de Koningin zal op woensdag 2 september de nieuwe Sloehaven bij Vlissingen officieel openen. De ope ning maakt deel uit van een drie- J daags bezoek van de koningin aan de Deltawerken. Op dinsdag 1 september bezoekt H.M. de nieuwe Haringvlietbrug, de bouwput in de Haringvliet en de Grevelingen, o.a. de kabelbaan. Op woensdag 2 september staan op het programma het expositiegebouw van de Ooster-Scheldebrug te Co- lij nsplaat, de Ooster-Scheldebrug, de afsluitingsdam in het Veersche Gat, het kroondomein „Het Zilveren Schor", de Sloehaven, en het gebied van de Sloehaven. Op donderdag 3 september bezoekt de koningin de volkerakwerken. Met het geweer voor directe aktie staan een Turks-Cypriotische strijder (rechts) en een soldaat van de V.N.-strijdmacht op Cyprus hier tegenover elkaar tijdens een moment van intense spanning aan de groene lijn door Nicosia, welke beide kampen scheidt. Bij een eerste echt vertoon van macht hebben Finse, Deense en Canadese militairen van de V.N.-strijdmacht don derdag Turks-Cypriotische versterkingen ontmanteld die op tweehonderd meter afstand van het hoofdkwartier van de V.N. lagen. Zes Turken wilden zich een weg banen door de V.N.-linies, maar werden met het geweer in de aanslag teruggedreven. naar van het reisbureau zou vol gens mr. Bos nog wel over enig geld beschikken, maar dit zou onvoldoende zijn om aan de eisen van crediteuren te voldoen. Mr. L. H. W. van Sandick, die door de rechtbank als curator is be noemd, zei gisteren dat tot nu toe slechts één eis tot schadevergoeding is ingediend. Zij kwam van een da me, die haar door „Fiesta" verzorgde reis naar Spanje in verband met de moeilijkheden zag geannuleerd. Het is nog niet geheel duidelijk of de Fiesta-affaire nog strafrechtelijke kanten heeft. De officier van Justitie verklaarde dat hij tot nu toe geen aanleiding heeft tegen de heer Schild- kamp, de eigenaar van het bewuste reisbureau, een strafrechtelijke ver volging in te stellen. Wel is geble ken dat de administratie niet geheel accuraat is gevoerd. Ven enige op zet is daarbij echter niets gebleken. Miljoenen kakkerlakken teisteren Artis De Amsterdamse dierentuin Artis heeft last van miljoenen kakkerlak ken, die zich vooral in de gebouwen waar dag en nacht wordt gestookt, hebben gevestigd. De vele pogingen om de schadelijke insekten te verdel gen hebben tot nu toe geen enkel resultaat gehad, zo heeft de pers dienst van Artis medegedeeld. Sommige bestrijdingsmiddelen le verden een succesje op in de vorm van vuilnisbakken vol dode kakker lakken, maar in de stookkelders van Artis hielden de kakkerlakken er de moed in met het gevolg dat er na korte tijd weer een leger vraatzuch tige insekten-door de dierentuin trok. Vooral 's nachts slaan de diertjes hun slag, bij voorkeur in het reptielen huis en het insektarium. In deze za len kan men namelijk moeilijk ver delingsmiddelen gebruiken zonder te vens de kostbare insektencollectie van Artis te doden. Het publiek ondervindt weinig last van de dieren die vier centimeter lang kunnen worden, omdat ze zich overdag schuil houden. De kakker lakken verschijnen echter met de duisternis en eten vrijwel alles tot de stopverf uit de ramen. Artis gaat nu tot een nieuwe aanval over met een bestrijdingsmiddel dat voor warmbloedige dieren niet gevaarlijk is, maar dodelijk voor insekten. Na tuurlijk kan dit middel niet in het insektarium worden gebruikt, te meer omdat daar sinds kort specta culaire nieuwkomers een plaatsje hebben gekregen: sissende reu- zenkakkerlakken van Madagaskar. Aalsmeers bloemencorso „VAREND FOLK" Het Aalsmeers bloemencorso zal dit jaar worden gehouden onder het motto „Varend Volk". Op 5 septem ber zullen voor de 17de maal de pro- dukten van Aalsmeers kwekerijen in een bijna 2 km-lange stoet door Am sterdam trekken. De praalwagens zijn ontworpen door de heer H. J. Bouw meester, gezagvoerder bij de KLM. De ontwerper zal met 22 sierkunste naars en bloemenarrangeurs in niet meer dan 24 uur de 21 praalwagens in de Centrale veilinghal te Aalsmeer opbouwen. Het corso bedoelt een bloemrijk inzicht te geven in de his torie van Nederland als varende na tie. Onderwerpen zijn o.m.: „De Ne derlandse Koopvaardij", „Batavieren zakken de Rijn af", „De overwinte ring op Nova Zembla", „Michiel de Ruyter", „De Vliegende Hollander". De stoet zal vertrekken uit het Olympisch Stadion en via o.m. de Overtoom en de Rozengracht naar de Dam rijden. Daar zal een tribune worden opgericht voor 500 genodig den van de gemeentebesturen van Amsterdam en Aalsmeer, die na af loop van het bloemendefilé aan de genodigden een ontvangst zullen aan bieden in Krasnapolsky. De Amster damse politiekapel zorgt voor de mu zikale omlijsting. Van de Dam zal de stoet via het Weteringcircuit, Mu seumplein en de Lairessestraat naar haar beginpunt het Olympisch Stadion terugkeren. Alkmaars burgemeester naar Concilie Mr. H. J. Wijtema, de burgemees ter van Alkmaar, hoopt in oktober een bezoek te brengen aan de derde zitting van het Concilie te Rome. Hy doet dit als voorzitter van het In ternationaal verbond voor vrijzinnig christendom, waarvoor prof. Van Holk, als officiële waarnemer de ver gadering bijwoont. Televisie-reclame zal een belang rijke invloed hebben op de econo mische belangen van het midden- en kleinbedrijf. Ingeval er televisie reclame komt zijn eigen methoden voor het gebruik van televisie voor reclame door het midden- en klein bedrijf noodzakelijk. Gewestelijke programma's, althans voor wat recla me betreft, zijn dan voor het mid den- en kleinbedrijf onmisbaar. Dit zijn enkele conclusies uit het ontwerp-rapport over televisie-recla me van de Raad voor 't Midden- en Kleinbedrijf. De raad zal in zijn (openbare) vergadering op woensdag 16 september dit rapport behandelen. Uitvoerig gaat het rapport in op de mogelijkheden, die de gewestelijke zenders bieden voor televisie-recla me. „Ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf, die als regel een markt bedienen, hebben meer moge lijkheden de televisie als reclame- Massale actie van badgasten redt Duitse jongen Een massale aktie van badgasten in de duinen bij Westkapelle heeft gisteren het leven gered van de 12- jarige Duitse jongen Rudolf Hubert uit Essen. De knaap had zich tijdens een spelletje in een diep hol ver stopt, dat plotseling instortte. Een Nederlands jongetje, dat zag. wat er gebeurde, waarschuwde ijlings de vader, die in paniek tientallen bad gasten alarmeerde. Met man en macht begon men te graven, waarbij zowel schoppen als blote handen gebruikt werden. Tal rijke badgasten, die zich niet zo snel nuttig konden maken, wachten in angstige spanning de loop van de ge beurtenissen af. Enkele malen stortte tijdens het graven een nieuw stuk van de steile duinrand, zodat de redders de wan hoop nabij raakten. Niettemin slaagde men er na on geveer een kwartier in de knaap te voorschijn te halen. Onmiddellijk werd kunstmatige ademhaling toege past en toen bleek, dat de jongen nog leefde werd hij in ijltempo naar het ziekenhuis te Vlissingen overge bracht, waar hij ter observatie is op genomen. medium te gebruiken naarmate het rayon, dat door een zender bestreken wordt, kleiner is", zo wordt opge merkt. Reclame-televisie zal voor vele ondernemers in het midden- en kleinbedrijf bruikbaar zijn als van gewestelijke zenders gebruik ge maakt kan worden. Een oplossing, die naar het oordeel van de commissie, nog meer dan de regionale reclame aan de noodzake lijke voorwaarden van de aanpassing van de eigen markt beantwoordt, is de zender met het kleine bereik, aldus de commissie. In d'it verband wordt gewezen op de mogelijkheden, die het gesloten circuit-systeem biedt. Ook de technische mogelijk heden tot het brengen van program ma's met een klein bereik dienen te worden gestimuleerd. UTRECHT VERHOOGT DE BUSTARIEVEN Zelfbediening? Burgemeester en wethouders van Utrecht hebben de gemeenteraad voorgesteld de bustarieven te ver hogen en in de huidige tariefsvormen naar Amsterdams voorbeeld vast rechttarieven in te bouwen. Als het voorstel van b. en w. wordt geaccep teerd gaat een enkele rit met over- stapbevoegdheid 35 cent kosten (nu 25 ct), kinderkaartjes worden, 20 cent (15). De vijf-rittenkaarten (thans 1 gld) worden vervangen door vier- rittenkaarten voor dezelfde prijs en voor de 14-rittenkaarten komen 12- rittenkaarten in de plaats. De prijs ervan blijft gelijk. Nieuw zijn 20-rittenkaarten voor kinderen (ƒ2.50), die tevens kunnen worden gebruikt door de houders van vastrechtkaari en Het gemeentebestuur van Utrecht bestudeert voorts de mogelijkheid van toepassing van het zelfbedie ningsprincipe op de stadsbussen. Daarbij kunnen passagiers, die reeds in het bezit zijn van een plaatsbewijs (een meerrittenkaart bijvoorbeeld), hun plaatsbiljet in een stempelauto maat zelf geldig maken. De reissnel- heid wordt er door verhoogd en de buschauffeur krijgt het wat gemak kelijker. Ook bestudeert 't Utrechtse gemeentebestuur de mogelijkheid van plaatsing van plaatskaartenautoma- ten bij de diruksite bushaltes. Gevangen genomen Indonesische terroristen staan hier in het politiebureau van Pontian in Zuid Malakka met handboeien om op verder transport te wachten. De Maleisische premier Toenkoe Abdoel Rahman, heeft donder dag in Koeala Loempoer verklaard, dat de Indonesische guerilla's, die op het schiereiland zijn geland, waren gekomen om de Maleisische leiders te vermoorden en dat zij zullen worden gefusilleerd. Drie guerilla's werden in gevechten gedood.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7