Vier Amerikanen in Z.-Vietnam gedood f Amerikanen sturen ruimtevoertuign naar Mars VAN en OVER DE KLUBS VKiJDAG 21 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 zlnaverbrulk. Veilige voc drijving. Inspectleoeurtc 10.000 Km. Veel ruimte voor S per sonen; Alr-conditioning, verwar ming en defrosters. Tochtruitles, zonneklep en vele ander^ snufjes. Gesynchroniseerde 4 - versnel lingsbak. Stuurschakellng. Sublie me wegllgglng.' MAAK K ONTDEKKJNGSRJt BW: Auiomobielbedrijt GEBB. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN. Gisteren zijn bij een treffen met strijdkrachten van de Vietcong vier Amerikaanse militaire adviseurs ge sneuveld, zo wordt officieel in Sai gon meegedeeld. Zij begeleidden Zuidvietnamese guerillatroepen. Het persbureau van Noord-Viet- nam meldt, dat de Amerikaanse of ficier, die bij de luchtaanvallen op Noord-Vietnam met zijn vliegtuig is neergeschoten toestemming heeft gekregen een brief naar huis te schrijven. Hij heeft verteld dat hij goed behandeld wordt, aldus het bureau. Graham Greene bewondert treinrovers In een ingezonden stuk in de „Daily Telegraph" zegt de be kende Britse schrijver Graham Greene bewondering te hebben voor de bekwaamheid en de moed van de mensen, die inder- tijd in Engeland uit een post trein een groot bedrag aan con tanten hebben geroofd.' Hij is geschokt door de lang durige gevangenisstraf, die aan de daders is opgelegd Dertig laar voor diefs al vindt hij in geen verhouding staan tot le- venslang-tmeestaj neerkomend op 12 jaar gevangenisstraf) voor het verkrachten en vermoorden van een kind. Het is niet te verwonderen, schrijft hij, dat er mensen zijn die aan de zijde staan van ie mand, die er in slaagt zich door de vlucht aan zo'n buitensporig lange straf te onttrekken. Mikojan viert feest in Roemenië Sowjet-president Anastas Mikojan ia gisteren naar Boekarest gevlogen om vandaag deel te nemen aan de plechtigheden ter gelegenheid van 't feit, dat Roemenië twintig jaar ge leden werd bevrijd. Het vertrek was niet aangekon digd. In diplomatieke kringen in Moskou had men zich ex al over ver baasd, dat premier Chroesjtsjow geen aanstalten maakte om naar Roemenië te gaan hoewel hij Hongarije en Polen heeft bezocht en van plan is volgende week naar Tsjecho-Slo- wakije te gaan voor soortgelijke her denkingsplechtigheden. „Topgesprek voor alle partijen" In Parijs verklaarde de Roemeen se ambassadeur, Dimitru, dat Roe menië een communistische topcon ferentie zal bijwonen, indien alle partijen vertegenwoordigd zullen zijn. Een dergelijke conferentie zou moeten streven naar eenheid in de internationale communistische be weging en eenstemmig besluiten moeten nemen. Naar het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, de Nasa, heeft meegedeeld, zullen nog dit jaar twee Mariner-ruimtevoertuigen naar Mars worden gelanceerd. De lanceringen zullen enkele weken na elkaar plaats hebben, in een gunstige periode, die zich slechts eenmaal per 25 maanden voordoet. De ruimtevoertuigen zullen negen maanden nodig hebben om de 560 miljoen km lange weg tussen de aar de en Mars af te leggen. Tijdens de vlucht zullen de twee Mariners ge gevens melden over straling, magne tische velden en micrometeorieten in de ruimte. Als zij Mars passeren, is het de bedoeling, dat zij televisie beelden van de planeet naar de aarde zenden, alsmede gegevens over de at mosfeer van Mars. Ook wil men trachten de ruimte voertuigen achter Mars te krijgen. Men hoopt tv-opnamen ie ontvangen van een afstand van 24000 km van Mars. Na het passeren van Mars zul len de Mariners in een baan om de zon terechtkomen. In november 62 heeft de Sowjet- Unie een ruimtevoertuig naar Mars gelanceerd, doch het contact daarmee ging na vijf maanden verloren. BI mister Schroder k°eft kritiek op Franse houding D° Westdui+se minister van buiten landse zaken. dr. Gerhard Schroder, he°ft gisteren tegenover het invloed rijke, onafhank^li'ke weekblad „Die Zeit" gezeird, dat ..hartstochtelijke Forone-^en te spoedig te veel van Frmkrijk hebben verwacht." Suhröder noemde het een vloe> ebt de ondertekening van het Frans Duitse vriendschapsverdrag werd overschaduwd door het ve.to van De Gaur* over de Britse toetreding tot de EEG. Gevraagd of hij het vriendschaps- verdag nog slechts zag als een „lip pendienst op papier" antwoordde hij: ,7eer zeker niet. Eerlijk gezegd zie ik het niet als de oplossing, maar wel als het uitgangspunt voor een zorgvuldige en geduldig gekweekte ontwikkeling." De Westduitse minister zei voorts, dat het zeer moeilijk zal zijn, de Franse bedoelingen en mogelijkhe den aan te passen aan die van de andere landen, ook de niet-EEG landen. In Franse diplomatieke kringen toonde men zich gisteren onaange naam verrast door de uitlatingen in zake de Frans-Duitse betrekkingen door minister Schroder. In Parijs verwacht men dan ook, dat deze een achteruitgang van de Frans-Duitse betrekkingen tot gevolg zullen heb ben. Nu ook hogere Ionen voor Asturisehe kompels De Spaanse ministerraad, die gis teren onder voorzitterschap van ge neraal Franco te St. Sebas ian heeft vergaderd, heeft besloten het nieuwe reglement op de mijnarbeid in Spanje ook voor Asturie van toepassing te verklaren. Dit reglement, dat 19 mei j.l. voor geheel Spanje van kracht werd ver klaard, voorziet in een aanzienlijke verbetering der arbeidsvoorwaarden van de Spaanse arbeiders, wier lonen onder meer sterk werden verhoogd. Daar er op dat tijdstip door de mijnwerkers in Asturie werd ge staakt, besloot de Spaanse regering, in afwachting van een beëindiging dezer staking, het reglement nog niet van kracht te verklaren voor dit mijngebied. Chinezen vragen vluchtelingen naar Tibet terug te keren „Russen schuld van onze fouten" China heeft een oproep gericht tot de vluchtelingen uit Tibet, naar hun land terug te keren. Het geeft het „Russische stelsel" de schuld ervan, dat zij hun land hebben moeten ver laten, zo staat in een nieuwsuitgave van het hoofdkwartier van de Dalai Lama in India. „Van nu af aan zullen wij onszelf losmaken van de slechte invloed van de Russische politiek en op elk terrein onze eigen, goede, Chinese communistische methoden volgen," zo heeft een Chinese bevelvoerende officier in West-Tibet volgens deze mededeling verklaard in pamfletten die aan Tibetaanse vluchtelingen in Nepal zijn gezonden en die kunnen dienen als vergunningen voor terug De Chinese officier maakt gewac van „vele fouten" van de kant van de Chinezen naar aanleiding van „ons voornamelijk op hét Russische bestuursstelsel gebaseerde beleid... die onjuiste methoden die vele Ti betanen gedwongen hebben hun land te verlaten." Hij voegt daaraan toe „Wij zijn ons nu van onze fouter» bewust geworden en sturen onze functionarissen naar China terug voor herscholing." Bij het spelen is de vier-jarige Ronald ten Have uit Apeldoorn don derdag in 't Apeldoorn-Dierense ka naal verdronken. Kikvorsmannen van van de inmiddels te hulp geroe pen Apeldoornse brandweer hebben enige tijd later het lijkje op het dro ge gebracht. PAUS 6 DECEMBER NAAR BOMBAY? Het Indiase Katholieke Persbureau CNI meldit dat Paus Paulus' bezoek aan India gepland is op 6 december, de sluitingsdag van het Internatio naal Eucharistisch Congres, dat van 28 november tot 6 december in de Indiase hoofdstad zal worden gehou den. Van Indiase zijde is herhaaldelijk verklaard, dat de H. Vader naar Bom- bya zal gaan. Het Vaticaan heeft tot nu toe geen officiële toezegging ge daan. Drie maanden geëist tegen conducteur, die diamanten bewaarde In de donkere gereedschapskist van de 33-jarige A. K. te Amsterdam, conducteur bij de N.S., lagen ander half jaar twee kostbare diamanten tevergeefs te flonkeren. De enige uit werking die dit had, was, dat de conducteur al die tijd zat te piekeren hoe hij weer zijn juwelenschat, waar van de waarde op f40.000,- wordt geschat, af kon komen. Na anderhalf jaar piekeren koos hij de verkeerde methode, met 't ge volg, dat hij zich vandaag wegens wederrechtelijke toeëigening van de diamanten, die hij als conducteur bij de N.S. had vervoerd en mee naar huis genomen, moest verantwoorden voor de rechtbank te Amsterdam. De officier van Justitie achtte diefstal niet bewezen, evenmin de verduiste ring tijdens de dients als conducteur/ treingeleider. Wel achtte hij het meer subsidiair ten lastegelegde bewezen: het zich wederrechtelijk toe-eigenen van de diamanten die hij anders dan door misdrijf onder zich had gekre gen. Rekening houdend met het feit, dat K. reeds is ontslagen door de N.S., eiste hij een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden met 'n proeftijd van drie jaar en een boete van f 500,- of zestig dagen. 300.000 aan prijzen Grootste duivenvlucht ooit georganiseerd Morgenochtend zullen vanaf Or- léans ruim 80.000 duiven starten voor de grote Derby prijs, waarbij een to taal van 300.000 aan prijzen zal worden verdeeld. De deelnemers en deelneemsters worden per speciale trein (80 wagons!) naar de Franse plaats gebracht. In deze trein reizen tien verzorgers mee, terwijl één wa gon is gereserveerd voor drinken en voer van de dieren. Volgens de organisator van deze wedstrijd, de heer P. vaïv Geloven uit Tilburg, die voorzitter is van £e ver eniging: „Tilburg Vooruit", is deze vlucht de grootste ooit ter wereld ge houden. Houdt de postduif in ere De negenjarige Mirjam Charla van Teteringen uit Den Helder heeft haar leven in de ze tijd van techniek te danken aan een eenvoudige postduif. Het meisje was met haar ou ders op vakantie in Oostenrijk en logeerde in een berghut op 1900 meter hoogte in het Kar- wendelgebergte. Er is in dit verlaten oord geen telefoonverbinding met Innsbruck, dat op vrij geringe afstand ligt. maar in verband daarmee heeft de politie een paar postduiven op de berg ge stationeerd, die op gebrekkige wijze het contact met de bui tenwereld onderhouden. Toch is deze wijze ook niet zo ge brekkig gebleven, want toen Mirjam plotseling buikpijn en hoge koorts kreeg, werd een van de duiven met een briefje weggestuurd en nog geen half uur later was er een hef- schroefvliegtuig boven de berg, die het meisie naar het zieken huis te Innsbruck overbracht. Daar bleek zij een acute blin dedarmontsteking te hebben. De medicus, die het meisje heeft geopereerd, verklaarde later, dat uitstel fataal zou zijn geweest. Moord aan boord van Noorse tanker Aan boord van de 50.300 ton me tende Noorse tanker „Jawachta" heeft zich zaterdag j.l. in de Middel landse Zee bij Egypte een drama af gespeeld, waarbij een der jongste le den van de bemanning, een 18-ja- rige Noorse zeeman, op wrede wijze is vermoord. Toen de Egyptische politie bij de binnenkomst van het schip in de ha ven van Port Said aan boord kwam trof zij het lijk van de jongen in diens hut op bed aan. Op het achter hoofd vertoonde het slachtoffer ern stige, doch vermoedelijk geen do delijke wonden, die hem met een zwaar voorwerp moeten zijn toege bracht. Het bleek, dat de zeeman vervol gens was gewurgd. Dit deelde gistermiddag desge vraagd hoofdcommissaris Sigurd Aar- tun uit het Noorse plaatsje Sande- fjord bij Oslo mede, toen hij op doorreis van Cairo enkele uren op Schiphol vertoefde. Sandefjord is de thuishaven van dé tanker. De commissaris was des ochtends op Schiphol aangekomen met vier opvarenden van de tanker, die in verband met deze zaak .het zij als getuigen, hetzij als verdach ten zullen worden gehoord. TOGLIATTI GEOPEREERD De Italiaanse communistische lei der Palmiro Togliatti, die in Jalta op de Krim een hersenbloeding heeft gehad, is geopereerd, zo is gisteren bekendgemaakt in een medisch bul letin, dat in Jalta werd uitgegeven en door het hoofdkwartier van de Italiaanse communistische partij is aangehaald. De patiënt heeft de ope ratie goed doorstaan, aldue het bul letin. KORTE GOLF Op de Zeelandse Dijk im Volkel (gemeente Uden) bij de vliegbasis is gisteravond de dertienjarige Helena de Louw uit Zeeland (N.-B.) veron gelukt. Het meisje dat met haar zus je aan het fietsen was, werd geraakt door een personenauto met aan hangwagen, waarvan de bestuurder uitweek voor fietsers die hij inhaal de. Het meisje werd zo zwaar gewond, dat ze ter plaatse overleed. De opnamen van de film „De drie gezichten" in Venetië, waarin prin ses Soraya de hoofdrol zal vervul len, zijn voorlopig uitgesteld, omdat haar tegenspeler, de Britse komiek Richard Harris, door een vallende schijnwerper is gewond. Harris is met een kneuzing aan de ruggegraat in een ziekenhuis opgenomen. Van enige tientallen Turkse mijnwerkers in het gebied van Char leroi zijn door de werkgevers de pas sen en werkvergunningen ingenomen om te voorkomen, dat zij contract breuk plegen door beter betaald werk in Duitsland en Nederland aan te ne men. De Turken hebben een protest staking aangekondigd. De vakvereni gingen in België staan achter hen. De storm die woensdag ook langs de Franse kust heeft gewoed, heeft daar het leven gekost aan vijf zei lers, twee vissers en een vrouw. Vier der zeilers kwamen om toen een jacht dat deelnam aan een wedstrijd van Santander naar La Trinité-sur-Mur, omsloeg. Van een ander jacht sloeg Croiset getroffen door Gonzales Pancho Gonzales, wait grij zend aan de slapen, is nog steeds dezelfde eenzelvige, felle speler van weleer. Na een af wezigheid van drie jaar waarin hij miljonairs tennisles gaf op Paradise Island, probeert hij zijn plaats aan de top te herove ren. Meer dan ooit is hij erop gebrand te winnen. Een voor proefje van de felheid waar mee dat gebeurt konden de toeschouwers donderdag mee maken in het dubbel. Bij 43 in de tweede set verloor Gon zales zijn service. Woedend draaide hij zich om en sloeg zo hard hij kon een bal tegen het gaas. Tenminste dat dacht hij. De hekken rond het centre- count van het Casino zijn ech ter niet hoog en de bal kwam recht in het gezicht van de bekende toneelspeler Max Croi set. Gonzales schrok hevig, rende de baan af, klom over een hek van twee en een halve meter hoogte en bood de on gelukkige toeschouwer direct zijn excuses aan. Deze werden zij het met een pijnlijk ver trokken gezicht aanvaard. V.J een der opvarenden overboord. Twee vissers uit Bretagne verdronken, toen hun scheepje vlak voor de kust kapseisde. De vrouw verdronk toen haar motorbootje bij Corsica zonk. Meerburg Het oefenprogramma voor zondag ziet er als volgt uit: Docos 6-Meerburg 5, aanvang 12 uur. Vertrek 11 uur vanaf de Rijnegom- merstraat, Docos 5 Meerburg 4, aan vang 2.30 uur, vertrek 1.30 uur van af de Rijnegommerstraat; Docos 4- Meerburg 3, aanvang 2.30 uur, ver trek 1.30 uur vanaf .de Rijnegom- merstinaat; WOA 2-Meerburg 2, aan vang 12 uur te Oud-Ade, vertrek 11 uur vanaf de Rijnegommerstraat; WOA I-Meerburg 1, aanvang 2.30 u. Vertrek 1.30 uur vanaf de Rijnegom merstraat. Opstelling: doel: H. v. cL Hoeven; achter: A. de Vrind en P. Zandbergen; midden: A. Voordouw, C. van Wetten en J. Straathof; voor: E. Westerhof, L. v. d. Werff, J. Stra- man, P. Zwetsloot, N. Zwetsloot. Dinsdag 25 augustus wordt ge speeld Docos 2-Meerburg 1, aanvang 19.00 uur op het Docosterrein. De leden worden attent gemaakt op de gewijzigde trainingstyden, nl. dinsdag 7 uur adsp. Cl, C2 en B2. Ju nioren Al en BI, 9 uur selectiegiroep. Donderdag 7 uur selectiegroep, 8 u. overige senioren en A2. ASC Zondag worden in Noord wij kerhout twee oefenwedstrijden ge speeld. Het voorlopige tweede elftal speelt om 12 uur tegen VVSB 2 en de voorlopigen voor het eerste bin den om 14.30 uur de strijd aan tegen VVSB 1. GDS Zondag speelt GDS een oefenwedstrijd tegen Waddinxveen, aanvang 2.30 uur, om 12 uur spelen de reserves van beide ploegen tegen elkaar. Ten overstaan van notaris Smeenk werden de prijzen getrokken van de door GDS georganiseerde lo terij. De winnede nummers waren: le prijs 914, 2e prijs 699, 3e prijs 1040. UVS Het eerste elftal van UVS speelt zaterdag een oefenwedstrijd tegen Gouda te Waddinxveen. De op brengst van deze ontmoeting komt ten goede aan het Koningin Wilhel- minafonds. De volgende formatie komt in het veld: doel: Vermeer; achter: v. d. Berg en Balkhóven; mid den: Ravensbergen, Van Kooperen en Witteman; voor: Koren, Zuma, Teske, v. d. Starp en Van Schooten. Aan vang 16.30 uur. SJC De nodige voorbereidingen voor de komende oompetitie zijn in volle gang bij SJC, dat met 7 senio ren- en 16 jeugdelftallen aan de com petitie zal deelnemen. Zaterdag om 6.30 uur komt Foreholte 1 op het sportpark aan de Lageweg als deel nemer aan de nederlaagwedstrijden. Verder spelen nog thuis te 4 uur SJC 2 tegen Kagia 1 en SJC 4 tegen Kagia 2. Zondag SJC 3-Roodenburg 3, SJC 5-KRV 3, SJC 6-KRV 4 en SJC 7-KRV 5. Tevens komen zater dagmiddag nog 5 jeugdelftallen in het veld teweten SJC Al-Noordwij k Al, SJC Bl-Noordwijk BI voor de kantine-beker; voor de pupillen-com petitie SJC a-Lisse a, SJC aa-Fore- holte bb, Teylingen aa-SJC bb. Foreholte Zaterdag begint voor de pupillen van Foreholte de compe titie weer met de volgende wedstrij den: Foreholte a-VVSB b om 3 uur en Foreholte aa-Ter Leede aa om 2 uur en de uitwedstrijd SJC aa-Fore- holte bb, eveneens om 2 uur. Het eerste elftal van Foreholte gaat tegen SJC een nederlaagwedstrijd spelen in de volgende opstelling: doel: D. van Dijk; achter: P. van Dijk en P. van Werkhoven; midden: J. van Wouw, M. van Dijk en J. van Schooten; voor: H. van Dijk, F. van Tol, H. Kop- pe, P. v. d. Bent en Alf. Homan. Ver der wordt een onderlinge wedstrijd gespeeld tussen de A- en B-junioren om 2 our. Zondag is er op het gem. sportpark een groot junioren-'toernooi dat om 12 uur begint en tot onge veer 0 uur zal duren. In de A-groep doen mee: SVLV, Warmurda, Zwart Blauw, KRV en Foreholte. In de B- groep zijn de deelnemers: Stompw. Boys A. Warmunda B, SVLV B, VN A A en Foreholte B. Een hele middag voetbal dus voor hen die alvast een voorproefje willen hebben van wat weer komen gaat. KRV Het programma voor vrij dag, zaterdag en zondag luidt; vrij dag: KRV A-Quick Boys A. aanvang 19 uur. terrein KRV. Zaterdag: KRV Cl-UDO Cl. aanvang 14.30 uur. Zon dag: KRV b2-VVOA bl. 12 uuir. De A-junioren gaan naar Voorhout om deel te nemen aan het Peka-toer- nooi, wat om 11.30 uur begint. Ver trek 10.45 per rijwiel vanaf De Ros kam. KRV 1 en KRV 2 treden om 16 uur op het KRV-terrein aan voor wedstriiden tegen de voetbalvereni ging „De Hoop" uit Rotterdam. De wedstrijden worden zaterdag ge speeld. Het 3e, 4e en 5e elftal spelen spelen allen op Noondwijk tegen SJC. Vertrek van alle spelers om 11.15 u. vanaf De Roskam. Rijpwetering Voor zaterdag en zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: zaterdag: Rypwetering a- Nic. Boys a, aanvang 2 uur. Zondag: Brigadier Riet en de semi-prof 160. „Ziezo, da's één-nul voor de politie van Bonckelhoven," lachte commissaris Kaasnagel. „Ik bel met een die lui van de krant op." Hij voegde de daad by het woord en even later trad de eerste sportjour nalist al lachend binnen. Dat was niemand minder dan de kundige ra diospreker Arend de Leeuw, de veel zijdige deskundige op het gebied van roeien, paardrijden en zuiver ama teurisme. Arend begon meteen over zichzelf te praten en zei fijntjes: „Ik heb hier een vergadering van de roeibond voor laten lopen, Kaasje, en dat wil héél wat zeggen, want je kent mijn hobby. En wat jou betreft, Karei, je bent net op tijd terug, want vanavond gaat de keuzecommissie't elftal samenstellen, dat de grote strijd tegen de Belgen zal moeten strijden. Zal ik de commissie even opbellen? Als ik het ze vraag, mag je vast meedoen." „Je kunt me de lamp uutblazen," was Kareis com mentaar. „Ik heb in Italië zoveel na righeid met die voetbalderij onder vonden, dat ik er hard over denk om maar heleméél niet meer te spelen. Ik ga weer werken op de boerderij van mien va en in mijn vrije tijd kan'k ook wel sigarenbandjes spa ren." „Je bent een domme jongen, Karei," zei Arend de Leeuw goedig. „Man, er steekt toch een mooie brok geld „Ach man, loop naar de hel met je geldl" brulde Karei Kleuntjes plotseling. „Ik wil geen geld! Ik wil geen slaaf wezen in een voze voetbalmaatschappijIk wil geen clown wezen in een voetbalcir cus! Ik speel voor mien eigen ple zier en niet voor al die gillende men sen aan de kant, die zelf misschien nog nóóit een voetbal hebben aange raakt!" En met die woorden ver liet Karei boos de kamer, de anderen onthultst achterlatend. Dit drietal vroeg zich toen wèl verbaasd af wat dèt nu weer worden moest Rijpwetering 1 speelt uit tegen DOSR 2, aanvang 2.30 uur, vertrek 2 uur; Rijpwetering 3 speelt eveneens uit tegen DOSR 4, aanvang 12 uur, ver trek 11.30 uur. Mededeling: zondag a.s. gelegenheid om contributie te voldoen in café Bakker van 10.30 tot 11.45 uur. Altior Het programma voor za terdag is als volgt: Altior 5-TAVV 4, aanvang 6 uur, le terrein, Altior 6- DOSR 6 (veteranen), aanvang 6 uur, 2e terrein,TAVV A jun.-Altior A jun. aanvang 4 uur, vertrek per fiets om 3.30 uur vanaf café 't Veer, Altior A adsp.-KDO A adsp., aanvang 3 uur, Altior B adsp.-KDO B adsp., aanvang 3 uur, Altior C adsp.-KDO C adsp. aanvang 3 uur, Altior a pup.-DOSR a pup., aanvang 2 uur, Altior aa pup.- DOSR aa pup., aanvang 2 uur. Zon dag: Altior 1-Alph. Boys 1, aanvang 2.30 uuir, Altior 3-Alph. Boys 2, aan vang 2.30 uur, Altior A jun.-KDO A jun. aanvang 12 uur. St. Bernardus Zaterdagmiddag om half drie speelt het eerste elftal van St. Bernardus in Leiderdorp in dezelfde opstelling als zondag jl. te gen RCL 2 in het kader van het toernooi om de JP-beker. De kans voor de Rijndijkers is in ruime mate aanwezig de beker voor de tweede achtereenvolgende maal naar de Rijndijk te slepen, nu LDWS en Or. Groen reeds het onderspit dolven tegen de Leiderdorpers. Op het St. Bemardusterrein wondt zaterdag een jundorentoernooi gehouden met MMO Stompwijkse Boys, RCL, Meerburg en St. Bernardus als deelnemers. De A-junioren trekken deze zelfde dag naar Nieuwkoop, waar Nieuwkoop, Nic. Boys, APWC, Alphia en Lug- dunum de ardere deelnemers zijn. VVSB Zondag speelt VVSB op haar terrein aan de Zeestraat een oefenwedstrijd tegen ASC 1. Voor VVSB komen uit: doel: P. Peeters; achter: E. Slingerland en A. van Zon neveld: midden: J. van Paridon, H. van Paridon en C. Appelman; voor: G Rotteveel. D. Oostdam, J. Haas noot. C. van Zeist en J. v. d. Voort. VVSB 2 speelt om 12 uur tegen ASC 2, WSB 6 speelt om 14.30 uur op terrein 2 tegen een Docos-combinatie. De zaterdagmiddagafd. van VVSB start zaterdag om 3.30 uur in 'n wed strijd uit tegen Lisser Boys 2. WSB 2 ontvangt Rijnsburgse Boys 5 en WSB 3 krijgtbezoek van Rijnsb. Boys. Junioren: (alle wedstrijden, behalve van VVSB a3 worden op zaterdag gespeeld) VVSB b2-Teijlin- gen b2. WSB b3-Teijling. b3, WSB c3-Teijlingen c2. VVSB c4-Teijlingen c3; WSB cl-Lille (op gastbezoek in Noordwij kerhout), VVSB a3-Teijlin- gen a2. Pupillen: WSB a-WSB b; Foreholte a-VVSB b; GWS aa-WSB aa. Fortuna '54 heeft donderdagavond in Geleen voor ruim 15.000 toeschou wers in een op hoog peil staande wedstrijd met 10 gewonnen van het Spaanse Betis Sevilla. Het winnende doelpunt werd achttien minuten na de rust gescoord door rechtshalf Bee- nen, die een voorzet vain Van Rhijn feilloos inkopte. HANDBAL MMO Zaterdagavond spelen de adspiranten en senioren een oefen wedstrijd tegen Jong Ade. De adspi ranten spelen om 18.45 uur en de senioren om 19.30 uur. De opstelling van de teams wordt op het veld be kend gemaakt. De training zal in vervolg op donderdagavond worden gegeven, adspiranten van 18.4519.30 uur en de senioren van 19.3020.30 uur. De training zal wederom onder leiding staan van de heer Th. Borst. WSB De handbalploeg speelt in een toernooi in Utrecht. Staat; om 9.30 uur, want WSB speelt om 11.30 de eerste wedstrijd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5