TOM OKKER ONTLOKT APPLAUS AAN TEGENSTANDER KARAMOY Grote deelname aan Meerkampen van A.V. Holland UVS-DEM Westra stelt in hoofdgroep bijzonder teleur: 1 uit 5 Schnelldorfer stopt met wedstrijdsport Fel belaagde Frauenfelder zet zijn opmars voort VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURAia NEDERLANDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Mets wacht op partij Okker-Maris De fraaiste herenfinale sinds de oorlog, de gedenkwaardige vijfsetter tussen Willem Maris en Tom Okker van 1962, krijgt vrijdag een reprise in de halve eindstrijden van de na tionale tenniskampioenschappen. Willem Maris, de oud-kampioen, maakte donderdag een comeback op niveau door zijn sterker geachte clubgenoot Evert Schneider (derde geplaatst) in drie sets, 6-3 9-7 6-2, de toegang tot de laatste vier te ont zeggen. In de andere halve eindstrijd speelt volgens de verwachting van het plaatsingscomité Jan Hajer tegen Ron van Gelder. In de halve finales van het dames enkel kreeg Trudy Groenman gezel schap van mevr. Ridderhof, Elly Krocké en Marijke Jansen. Trudy Groenman ontmoet de niet-geplaats- te Marijke Jansen, die na Betty Sto ve (3e) nu ook de als zesde geplaats te Els Spruyt met twee handen van de baan werkte: 6-4 6-1. Mevr. Rid derhof komt zaterdag ook tegenover een andere tegenstandster dan was voorzien: Elly Krocké inplaats van Anja Lepoutre. Elly, die van de vier tennismeisjes gewoonlijk 't minst op de voorgrond treedt, had haar beste vorm voor de nationale bewaard en klopte de Groningse Anja met 6-3 6-8 10-8, na een 5-1 voorsprong in de derde set. BESLISSENDE FASE De nationale kampioenschappen gin gen donderdag hun beslissende fase in. Dat was te merken ook; voor het eerst waren er partijen, waarin werd geknokt van de eerste tot de laatste slag. De nummers vier en vyf, Ron van Gelder en Piet van Eysden hiel den elkaar vier sets lang volkomen in evenwicht totdat de oudste van de twee volkomen murw was ge speeld en Ron na ruim drie uur spe len de beslissende set met 6-1 kon inpalmen. De Amsterdammer wissel de grandioze momenten af met die pe inzinkingen. Na vrijwel elke slag- De meerkampen, welke de A.V. Holland nu al enkele jaren organi seert. blijken zeer goed in de smaak te vallen bij de atleten. Telkenjare wordt de deelname groter, wat ook dit jaar weer het geval is. Bij de Heren zullen zaterdag op de Leidse sintelbaan niet minder dan 96 atle ten deelnemen aan de vijf kamp (100 meter - verspringen - kogelstoten - discuswerpen en 400 meter). Zjj worden onderverdeeld in vier groepen. In de „tienkamp"-groep ne men onder meer deel Jan van Heek, Wim Thisse, de jeugdige, maar zeer talentvolle knapen De Noorlander en Van Sinderen, hoogspringer Nie- horster, Moerman, Van Drent en nog vele anderen. Deze groep start om 2 uur met de 100 m., om 3 uur ver springen, en vervolgens kogel, dis cus en 400 meter op elk uur. Bij de dames, ook zeer belangrijke inschrijvingen. Hier is het jeugdige meisje Sterk wel de favoriete voor de totaal-zege. In de vijfkamp heeft zij reeds 4039 punten weten te be halen. Andere mededingsters zijn o.a. clubgenote Pennaerts, de Bruin, van Dijk, Kloos (Hollandia) en Kor- tekaas (Spartaan). Aanvang van de wedstrijden is 2 uur. wisseling moest hij zijn bril oppoet- beeldige wijze. Hij zal Tom Okker sen om de miezerige regen van zijn nog handenvol werk geven, glazen te wissen. Het druilige weer betekende voor hem ongetwijfeld 'n APPLAUS VOOR OKKER extra handicap. Hoe moeilijk v. Gel- De beide favorieten Okker en Hajer ders zege tot stand kwam, moge blij- hielden het ook donderdag op drie ken uit het feit, dat Van Eysden set- sets. Maar Okker leek duidelijk be- points had in twee door Van Gelder ter in vorm. Met lichte touch tikte gewonnen sets. hij de fladderende ballen van Kara- Het gedurfde, initiatiefrijke spel moy op elke plek, waar hij ze heb- van Willem Maris hield op deze vier- ben wilde. „Zelfs zijn uit-ballen zijn de dag de vrij talrijke toeschouwers mooi", zei een toeschouwer bewon- aan de natte banken gekluisterd, derend. Karamoy vond het ook en Maris is een voor de topsport al een applaudisseerde voor zijn tegenstan- half afgeschreven figuur. Hij stu- der, die hem in dit manoeuvrespel deert en gaat half september trou- duidelijk de baas was: 6-1 6-4 6-2. wen. Het gehele voorjaar heeft hij nauwelijks een racket aangeraakt. Zolang Jan Hajer tegen Eddy Knol Gelukkig kan men achteraf zeggen, op vaart bleef spelen, was hij even- want de Hagenaar is een type, dat eens oppermachtig. Maar de breedge- gauw overtraind raakt. Anderhalve schouderde titelhouder vond halver- maand training bij bondscoach Joop wege blijkbaar, dat zijn ground- de Mos waren ruimschoots voldoen- strokes best wat oefening konden ge- de om hem in topvorm te brengen, bruiken. Daarmee vertraagde hij het Nog eenmaal wilde hij schitteren en tempo en kreeg Knol de kans aardig wel tijdens de nationale, waar hij in bij te blijven. Gevaarlijk werd de 1958 en 1962 de titel veroverde. Hagenaar echter niet: 3-6 6-8 4-6. RAFFINEMENT Clubgenoot Evert Schneider had be paald geen off-day, maar kon een voudig niet op tegen het raffinement dat Maris in zijn slagen legde. Voor al diens overhead-werk. waarbij hij zich als een losschietende spiraal de lucht ingooide, was groots. Schneider had vechtlust genoeg en bij 6-5 en 7-6 in de tweede set leek het er op, dat hij alsnog door zou kunnen druk ken. Maar Maris, die in het verleden bij Daviscup- en andere belangrijke wedstrijden het hoofd al te snel in de schoot legde, wist van geen wij ken en overwon de crisis op voor- De uitslagen waren verder: Heren-dubbelspel, kwartfinales: Karamoy/Veentjer-Knol/Fleury 3-6 6-2 6-0, Hajer/Schneider-Beukers/ Scholtz 6-1 9-11 6-3. Gemengd-dubelspel, kwartfinales: Trudv Groenman/Okker-Henny van Rijn/Haks 6-0 6-0, Els Spruyt/v. Dal- sum-Fredy Marinkelle/Karamoy 6-3 6-1, mevr. Ridderhof/Arends-E. Kroc ké'Maris 6-4 6-3. Dames-dubbelspel, kwartfinales: Groenman/Lepoutre-Bakker/Houps 6-1 6-4, v. d. Heuvel/de Jongh-Jan- sen-Spruyt 6-1 3-6 6-2, Krocké-Stöve- Marinkelle/Sluyter 6-1 6-4, Ridder hof/Rinkel-v. d. Hage/v. Rijn 6-4 6-3. WIELRENNEN VOETBAL UVS Zondag speelt UVS' eerste elftal de oefenwedstrijd tegen DEM uit Beverwijk. De opstelling is als volgt: doel: Vermeer; achter: v. d. Berg en Balkhoven: midden: Koren, Van Kooperen, Witteman; voor: Jan sen, Zuma, Teske, v. d. Starp en Van Schooten. Deze wedstrijd wordt om 12.30 'uur voorafgegaan door de ontmoeting UVS 2-ZLC 2. A.S. ZONDAG: aanvang 2.30 uur UVS 2-ZLC 1 aanvang 12.30 uur (Advertentie) SCHAKEN Bondsivedstrijdeti te Heerenveen ZURE TRADITIE VOOR DE GRAAFF Na de vierde dag van de grote Bondswedstrijden, die in de geboorte plaats van „Us Abe" Lenstra worden gehouden, zijn er nog vijf Leidenaars, die een goede kans hebben op een zeer hoge plaats in de eindrangschik king der verschillende groepen, te weten drs. M. D. Etmans en Ad v. d. Berg in reservegroep A. R. A. G. de Graaff in reservegroep B, Van Oos ten in achtkamp A en drs. Gerritsen in tienkamp C. Roelof Westra stelt in de hoofd groep wel zeer teleur. Niet door zijn volkomen verloren partij tegen Te Velde inderdaad te verliezen, maar wel door zijn gunstige, minstens goed voor remise zijnde hangstelling tegen Sarink volkomen te bederven en ten slotte door in de vijfde ronde van de Engelsman Seppings te verliezen. Door deze resultaten neemt de Phili- dorkampioen met 1 uit 5 een wel zeer bescheiden positie in. VAN DEN BERG LEIDT Toch is het wel te verwachten, dat er volgend jaar weer een Philidor- man in de hoofdgroep zit, want in reservegroep A zijn Etmans en Van den Berg de grote favorieten. Van den Berg won zijn afgebroken partij tegen P. van der Weide en versloeg vervolgens de Amsterdammer Donk. Met 4 uit 5 leidt hij, terwijl Etmans die tegen Van der Weide afbrak, op 3V« kan komen. In reservegroep B vielen de Leide naars wat terug. R. A. G. de Graaff stelde teleur door in deze vijfde ron de van de HCSV-speler F. van San-, ten te verliezen en stelde zo de tra ditie in om fn de vijfde monde zijn eerste nederlaag te lijden, na in de voorgaande ronden 3Vs uit-4 te heb ben gescoord. In het IBM-toernooi overkwam hem namelijk iets soort gelijks. Van Santen leidt hier met 4 uit 5 voor De Graaff met 3*/». Berg heeft hier 2'/: punt verzameld; hij maakte remise met Kranenburg en behaalde uit zijn twee afgebroken partijen tegen Boersma en Verspoor een half puntje door een vreedzaam slot tegen eerstgenoemde. WIEBES RUKT OP In achtkamp A verloor Verberg van leider Happel, die nu nog alleen bedreigd kan worden door de LSG'er A. van Oosten. In B klom De Haas naar de vijftig procent door een zege over Albada uit Sneek en een remise tegen Sanders. Bokern (Phil.) verloor opnieuw in achtkamp H, nu van Oud-kerk. In tienkamp A herstelde Wiebes zich wat van zijn desastreuze start (1 uit 4) door twee forse overwin ningen tegen Glazenburg en Penne- waard. De laatste Leidse troef is drs. Gerritsen in tienkamp C, die na zijn uitstekende start (4 uit 4) met twee remises tegen dr. Dijkstra en Heite. Met 5 uit 6 gaat hij nog steeds fier aan de leiding. Er zijn in alle groepen nog twee ronden te spelen, uitgezon derd in de tienkampen, die nog drie ronden voor de boeg hebben. Dit achttal meisjes showt de traditionele Japanse „Happi" coat, versierd met de Olympische symbolen en met de vlaggen van de landen, die znllen deelnemen aan de 18de Olympische Spelen. Alle, ongeveer 10.000 sportmensen en officials, die in oktober aan de Spelen zullen deelnemen krijgen een jas als deze. KARSTENS EN DOLMAN VERVANGEN Gerben Karstens en Evert Dolman zullen zondag niet- in Zwitserland starten. Dit tweetal, dat in eerste instantie wel met Bart Zoet en Jan Pie terse in de Nederlandse ploeg zou starten, is vervangen door Cor Schuu ring (Amsterdam) en Adrie v. Mid delkoop (Rotterdam). KUNSTRIJDEN De 21-jarige Westduitse Olympi sche- en wereldkampioen kunstrjjden Manfred Schnelldorfer zal het ko mende seizoen niet meer deelnemen aan wedstrijden. Dit maakte de Duitse kunstrijbond donderdag in München bekend. Manfred Schnell- dorfers ingenieursstudie laat hem geen tijd voor een trainingsprogram ma, dat hem in staat moet stellen zijn wereldtitel met succes in heit komen de seizoen te verdedigen. Schnelldorfer nam als 16-jarige reeds deel aan de Olympische win terspelen van 1960 in Squaw Valley. Van 1956 tot 1964 behaalde hij acht maal de Duitse titel. In januari van dit jaar werd hij tweede bij de Europese kampioenschappen die in februari achtereenvolgens Olympisch en wereldkampioen. Na het kampioenspaar Marika Ki- lius en Hans Jüngen Baümler is Schnelldorfer de derde Duitse kunst rijder van wereldformaat, die zijn amateur loopbaan beëindigt. In te genstelling tot Kilius-Baümler is hij niet voornemens tot het professiona lisme toe te treden. Olympisch vuur wordt vrijdag aangestoken Vrijdag 21 aug. zal het Olympisch vuur op de Olympus worden ontsto ken. Op die zelfde dag zal een Japans chartervliegtuig starten om de fak kel vanuit Athene naar Tokio te brengen. Op 22 aug. begint dan de vlucht van de fakkel naar Tokio, als een heraut die de volkeren bericht, dat de Olympische Spelen spoedig zullen beginnen. Van Athene uit vliegt het vuur via Istanboel, Beirut, Teheran, Lahore, Nieuw Delhi, Calcutta, Rangoon, Bangkok, Kuala Lumpur, Manila, Hong Kong en Taipeh naar Naha, de hoofdstad van Okinawa. Van daaruit gaat het met een helicopter naar Kagoshima, het zuidelijk gedeelte van het eiland Kiuschu. Drie fakkels zullen dan ontbranden en 4189 Ja panse jongelingen, omstuwd door ruim 100.000 lopers, brengen het vuur naar Miyaki, Nagoya, Aomori en Sap poro, waarna een tocht begint langs de 46 provincies van Japan. Een nog niet bekend geworden gelukkige zou dan op 10 oktober de vlam in het Olympisch stadion binnen dragen. Het organisatie-comité had het oog laten vallen op de 19-jarige student en étleet Yoshinori Sakai, die 'op de dag van de atoomexplosie boven Hi roshima (6 augustus 1945) geboren werd. Een Japans sensatieblad pu bliceerde dit bericht, nog voordat het officieel bekend was geworden en nu overweegt men in Tokio een an der aan te wijzen. Velen in Japan hopen echter, dat „atoom-knaap" Yos hinori Sakai niet door een indiscre tie van een krant teleurgesteld zal worden. PROGNOSES TE DUINDIGT Quicksilver S en Jour de Java zullen zondagmiddag op Duindigt waarschijnlijk de glansrollen vertol ken in het drafkampioenschap van Nederland. Een klein kansje om zich met het geweld van deze twee te kunnen inlaten heeft Midas G, stal- genoot van Jour de Java. De andere vijf deelnemers zouden zichzelf moe ten overtreffen om tegen de twee oude reuzen iets in te brengen. Het is eigenlijk een vreemd beeld. Een vijftienjarige en een elfjarige die in een kampioenschap de dienst uit maken. Talentrijke jonge dravers lo pen op het ogenblik voldoende rond op de Nederlandse koersbanen, maar zij zijn nog niet rijp voor de abso lute vaderlandse topklasse. Een paard als Axkit Hollandia bij voorbeeld zal zich vandaag of mor gen ongetwijfeld aandienen. Z the Saint, die elke dag beter wordt, is ook een paard dat zich binnenkort in de hoogste afdeling zal laten zien. Dat is dan ook hard nodig. De stryd tussen Quicksilver en ti telhouder Jour de Java zal hard zijn. Ze wegen op de afstand van 2500 meter volkomen tegen elkaar op. Quicksilver kan fel beginnen, maar zijn Franse tegenstander beschikt over een moordende eindsprint. Wanneer Jour de Java zich voor de volle honderd procent wil geven want dat is lang niet altijd het geval met deze moeilijke hengst is hij in staat om Quicksilver te klop pen. Ook in dit seizoen heeft Marten Vergay zijn Jour al twee keer vóór Quicksilver over de eindstreep ge stuurd. Er staat op Duindigt veel op het spel en men zal de training van Jour de Java ongetwijfeld op dit kampi oenschap hebben afgestemd. Jan Wa genaar jr., fanatieke en bekwame rij der, is echter belust op revanche en is bijzonder op de titel gebrand. De vonken zullen er zondag op Duin digt vanaf spatten. De eerste koers begint om half twee en onze prognoses zijn: Jour-de-Javaprijs: Chima Chima - Claudy Williams - B Roi Kinley. NIEUW CLUBHUIS VAN D.O.S.R. Zoals elders in dit blad wordt ge meld, wordt zondag a.s. het nieuwe clubgebouw van DOSR te Roelof- arendsveen ingewijd. Hierbij 'n foto van het fraaie bouwwerk. VAN en OVER de clubs Rijpwetering Voor zaterdag en zondag zijn de volgende wedstrijder vastgesteld: zaterdag gaan de adsp. naar de WOA-adsp., aanvang 1 uur, vertrek 12.45 uur. De A-junioren spelen uit tegen WOA A, aanvang 2.30 uur, vertrek 2.15 uur. Zondag: Rijpwetering 1 speelt uit tegen een LFC-combinatie, aanvang 2.30 uur, vertrek 1.30 uur. Rijpwete ring 2 en 3 spelen eveneens uit tegen KRV 2 en 3 te Katwijk a. d. Rijn. Aanvang beide wedstrijden 12 uur (1 en 2e terrein), vertrek 10.45 uur. Zondag om 2.30 uur spelen de ad spiranten en junioren vvedstrijden tegen elftallen, samengesteld uit de Duitse jongens van pater Markus Vergeer, die hier met vakantie zijn. Gisteravond is in het Sint Jans ziekenhuis in Weert overleden de 17- jarige J. M. op 't Veld uit Boshoven- Weert, die gistermiddag ernstig was gewond toen hij werd aangereden door een vrachtwagen. Clingendaalren: Right Royal - De laware - Dancing Lady. Theo-Messidorprijs, met trio: Ben- to Hollandia - Boy Scotch - Zeno MD. Quicksilverprijs: Bella Marieza - Browny H - Campeador Mac. Noordwesterprijs, ren: Buchfink - Crusader - Ulysses. Kampioenschap van Nederland Quicksilver S - Jour de Java - Mi- das G. Lucas-Bolsprijs, ren met trio: Miss Willy - Caliph S - Karmystou. Hairosprijs: Diana R - Discovery - Dollarvogel S. Double-Sixprijs: Yackie Moore - A Reine Kinley - Apollo H. Madameprijs: Xuthus T - Walter Mitty - Wilfield. TOUR DE LISSE H. VAN LIEROP UIT GROENE TRUI Nu Frauenfelder donderdagavond wederom gele-trui-drager is gewor den, zal het hem niet al te veel in spanning kosten om a.s. zaterdag avond in de persoonlijke tijdritten als eerste uit de strijd te komen. Hij verklaarde tegenover tourleider Jan van Kesteren, dat hij het liefst ge heel los van de anderen rijdt en dus kan hij zaterdagavond zijn hart op halen wanneer de Tour zal worden besloten met individuele tijdritten met start en finish in het Lisser Sportpark, aanvangende om half 7. Dan kan hij ten volle laten zien wat hij waard is, maardat kunnen de anderen ook en de gele trui-drager kan er verzekerd van zijn, dat men alles op alles zal zetten om in deze tijdrit te geven wat men kan! Het moet wel spijtig zijn voor Hans van Lierop, die de hele Tour tot nu toe in de groene trui gereden had doch deze donderdagavond moest afstaan aan Th. van Rooijen. Hij kon slechts één keer als tweede door de finish gaan. Zaterdagavond precies half 7 start de laatste etappe. Dan vertrekken de renners telkens een minuut na el kaar. De gele trui-drager vertrekt als laatste. Er is grote spanning! Uitslagen 5e etappe: Dagklassement: 1. H. Frauenfel der 32.39; 2. H. van Lierop 32.44; 3. f Record bal-van- de-vloer-houden De 25-jarige Zweedse hout hakker Ragnvald Rosenberg heeft een record gevestigd door een voetbal drie uur en veertig minuten lang met 24.434 trappen van de »rond te houden. 1 A. van der Salm 32.49; 4. P. van Duin 32.49; 5. R. Dofferhoff 32.49; 6. L. van der Lans 32.49; 7. H. Eigen brood 32.49; 8. Th. van Rooijen 32.49; 9. H. van der Bent 32.49; 10. Chr. van Rooijen 32.49; 11. J. den Boer 12. A. Oosterhoff; 13. A. van Beek; 14. G. Dofferhoff; 15. N. van de Sij- den; 16. P. Barnhoorn; 17. Th. van Eeuwijk; 18. P. van Kampen; 19. H. Bisschops; 20. L. van der Lans; 21. K. Rusman; 22. B. Meijer; 23. D. van der Voort; 24. A. van der Kwast; 25. T. Bon; 26. L. Bontje; 27. P. van der Berg; 28. D. Straathof; 29. H. Eitte- man; 30. Th. van der Veek; 31. H. Smit; 32. H. van Dongen; 33. M. van Kesteren; 35. H. van der Vlugt; 36. C. de Vos; 37. H. van Rooijen; 38. C. van der Meij; 39. B. Walraven. Algemeen klassement voor de eer ste tien: 1. H. Frauenfelder 2.16.45; 2. R. Dofferhoff 2.17.20; 3. F. van Kampen 2.17.25; 4. H. van Lierop 2.17.39; 5. L. van der Lans 2.17.49; 6. Th. van Rooijen 2.17.49; 7. H. Eigen brood 2.17.49; 8. A. van der Salm 2.17.54; 9. J. de Boer 2.17.58; 10. P. van Duin 2.18.07. Puntenklassement: 1. Th. van Rooijen 18 punten; 2. H. van Lierop 15; 3. F. Frauenfelder 10; 4. J. de Boer 6; 5. G. Dofferhoff 5. Ploegenklassement 5e etappe: 1. Ploeg Bronkhorst 1.38.17; 2. Ons Weekblad 1.38.22; 3. Graficus 1,38.27 4. Tissing 1.38.27; 5. Heineken 1.38.27 6. Gez. Kolenhandelaren 1.38.27; 7. De Vlinder 1.41.35. Algemeen ploegenklassement: 1. Bronkhorst 6.34.47; 2. Graficus 6.36.06; 3. Ons Weekblad 6.36.11; 4. Tissing 6.37.01; 5. Heineken 6.38.34; 6. Gez. Kolenhandelaren 6.42.59; 7. De Vlinder 6.52.26. Bergklassement: 1. H. Frauenfel der 46 p.; 2. H. van der Bent 21 p.; 3. H. van Lierop 8 p.; 4. H. Eigen brood 6 p.; 5. Th. van Rooijen 6 p.; Strijdlustigste renner: N. van der Zijden. Ongelukkigste renner: H. Smit. Stand ongelukkigste tourrenners: 1. H. Groenewegen 6 p.; 2. H. Eigen- brood 4 p.; 3. H. van Dongen 4 p.; 4. P. van der Berg 2 p.; 5. H. Smit 2 p.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10