LEI DATO 't is weer tijd voor Groots programma voor iedereen OS AAN HET SPIT OP HET STADHUISPLEIN Eerste dahliakeuring in Haarlem DINSDAG 11 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 LuUt.r uur ,,'t I. n« tijd «oor North Slot.", met de Dutch Swing College Bend o.l.». Peter Schilperoort vie Radio Veronice- u. 11.15, zo. 10.30, di. 10.00, do. 10.45 u. (Advertentie) eidato Binnenkort is het zover. Op 29 augustus zwaaien de deuren van de Stadsgehoorzaal open en is de vierde Leidato een feit. Terwijl het orga nisatiecomité koortsachtig de hand legt aan de voorbereidingen, wordt van morgen af hun werkzaamheid naar buiten merkbaar. Op 13 augustus start namelijk de speldjesactie. Bij iedere winkelier, die op de Leidato vertegenwoordigd is zijn deze speldjes gratis verkrijgbaar. Tijdens de Leidato zal een „Leidato-man" op de woensdag- en zaterdagmiddag door de Leidse binnenstad lopen en aan willekeurige dragers van de speldjes drie vragen stellen over de Leidato. Aan degenen, die een juist antwoord geven, worden waardebonnen uitgereikt. zen verbonden: een eerste en tweede prijs voor de mooiste wagen en een eerste en tweede prijs voor de origi neelste wagen. doorgang vinden omdat de minister van justitie deze loterij heeft afge keurd. Zo mag er dus geen verloting plaats vinden. Hiervoor in de plaats is nu een slagzinwedstrijd gekomen. Wie de beste slagzin maakt over de Leidato krijgt een prijs van 1000.De in zendtermijn is tot vrijdag 4 septem ber. Op zaterdagmiddag 5 september wordt de uitslag bekend gemaakt. Iedere vijftigste bezoeker zal van het Leidato-bestuur een leuke verrassing ontvangen. De dahlia's hebben hun opwach ting weer gemaakt op de wekelijkse ceuring in Haarlem. Gisteren von den de eerste beoordelingen plaats. We zagen verdienstelijke inzendin gen en stellig zullen er volgende week meer zijn. Nog veertien dagen en dan zullen ze de gladiolen, die gisteren nog in grote getale aanwe- ïig waren, overvleugelen. Om met de gladiolen te beginnen: ïaast een wondermooie groep van de fa. Preijde uit Breezand, waaraan 'n gouden medaille werd toegekend, za gen we een groepje van Gebrs. Hyl- iema te Hillegom, waarin o.m. ex celleerden de acme Aurora, de rose met geel getekende Spring Song, de rose Show Piece, de idem 102 en de witte 101. H. J. Salman Zn. te Noordwijk etaleerden ook gladiolen van klasse. Een greep uit het vele moois: de rode Eurovisie, de rose United Europe met de witte keel, de prachtige purperen Budapest, de be kerwinnaar Pres. Kennedy, de paars- purperen Fidelio, de helderrode Fire Dance en de ivoorkleurige, rood-ge- vlekte Zadkine. Uitstekend materi aal zagen we ook weer van Jonk man-Hulsebosch te Sassenheim. De oest gebouwde Chanson d'Orange en de Salmon Royal bijvoorbeeld, ter wijl de Sassenheimse firma van de aparte Modern Art een groot bloem stuk toonde en een kleiner exem plaar van de bekroonde zwart-rode Black Giant, die geshowd werd in combinatie met Eryngiums. Dahlia's Wat de dahlia's betreft: de fa. Van Veelen uit Sassenheim opende de rij de Leidse bands The Silvering Ex plosions, The Flying Arrows, The Arches, The Beat Five, Les Golon- drias, The White Pearls, The Real Jumping Stars, The Yellow Blacks en als gasten de Haagse Hurricans. Op de Leidato-zelf zullen 58 stands te vinden zijn van 50 standhouders. Men kan er een potterie in bedrijf zien en er is een stand waarin de kunst van het bloemenschikken wordt getoond. Ook het Roode Kruis is aanwezig met een stand en er is ook iets speciaals voor trouwlusti gen. Tijdens de Leidato is er iedere avond een muzikale rondgang door de stad. T ienerfeest Rondrit met „Glippertjes" Tijdens de Leidato zullen op ver schillende punten in de stad grote borden staan waarop men aange spoord wordt de tentoonstelling te bezoeken. Ook zullen weer de be kende „Glippertjes" door de stad rij den. Vanaf het station rijden zij in een half uur dienst door de stad. On derweg stoppen zij negentien maal zodat men overal gelegenheid krijgt om op te stappen. De prijs van de rondrit bedraagt ƒ1. en is geheel bestemd voor het Roode Kruis. Op 29 augustus wordt de tentoon stelling officieel geopend door de burgemeester, 's Middags om twee uur wordt dan de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Om twee uur vertrekt een reclame-op- tocht met twee muziekkorpsen en ongeveer veertig bedrijfsauto's. De artiesten, die om half twee op het Stationsplein zijn verwelkomd gaan ook in de stoet mee. Aan de optocht zijn vier geldprij- Artiestenpalet De heer Gé Hofenk heeft een groot aantal artiesten kunnen engageren voor een optreden. Op zaterdagmid dag 29 augustus en ook 's avonds tre den op Rita Corita, Willeke Alberti, het Cocktail-trio en het orkest Ton- ny Schifferstein en als extra gast: Shirley. Zondag 30 augstus is de Lei dato gesloten. De rest van de week zorgt dan het orkest Freddy Hull en zijn Amstel Vijf voor de begeleiding van de artiesten. Maandag komen Johnny Lion en The Jumping Jewels en Imca Marina. Dinsdagavond de Leidse Sleuteltjes onder leiding van Henk Franke, de 3 Jacksons en Ger Timmerman. Woensdagavond Heintje Davids, Herman Tholen, Joop de Leur en Willy Alberti. Donderdag The Moun- ties en de Zangeres zonder Naam. Vrijdag Corry Brokken, Johnny Jor- daan en Jacques Schutte.. Johnny Jordaan wordt deze ayónd 'dan ge- huldigd met zijn vijfentwintigjarig artiestenjubileum. Zaterdagmiddag komen de Selvera's, De Spelbrekers en Nol Kok, de pianist van het orkest van Malando. Zaterdagavond de slot- avond met Conny van den Bos, Guus Jansen, electronisch orgel en de Dutch Swing College Band. Pipo in Leiden De woensdagmiddag is het hoog tepunt voor de kinderen. In een grootse optocht wordt Pipo de Clown van het station afgehaald en naar de Stadsgehoorzaal gebracht, begeleid door alle Leidse tamboerkorpsen. Ieder kind krijgt tijdens de optocht een ballon. Tijdens deze middag voorstelling wordt de uitslag bekend gemaakt van de kleurwedstrijd. In alle Leidse kranten zal namelijk een grote advertentie van de Leidato verschijnen met een tekening van Pipo. Wie deze het mooist gekleurd heeft krijgt een prachtige prijs. Voor de verschillende leeftijden zijn er autopeds, poppenwagens en een jon gens- en een meisjesfiets. Iedere avond is er op de binnen plaats van de Lucas van Leyden- school een tienerfeest met gelegen heid tot dansen. Voor het tienerfeest wordt een aparte entrée geheven. Het feest belooft grandioos te wor den. De muziek wordt verzorgd door Os aan 't spit Dinsdagavond 1 september zal er vanaf vijf uur tot elf uur 's avonds op het Stadhuisplein een hele os aan het spit worden gebraden. Geduren de deze uren zal het Leidse publiek tegen betaling van een kwartje kun nen proeven, hoe lekker het vlees van het spit smaakt. De opbrengst is in zijn geheel bestemd voor het Roode Kruis. De entréegelden bedragen ƒ1. en voor kinderen onder geleide 0.50. Het tienerfestijn heeft een aparte entrée en ook dat kost 1. De balcons van de grote zaal worden omgetoverd tot leuke zitjes. De toe gang tot de balcons is vrij, maar er is wel een verplichte consumptie. met de bloedrode semicactus mevrouw Klaasesz, de witte Highness, 'n voor treffelijke pompon, de vleeskleurige Outsider en de bloedrode semicactus Firestone. De fa. Hippeastrum uit Hillegom bracht o.m. een aantal ane- moonbloemige dahlia's: de fluweel rode Fabel, de rose Thalia en de ro de Brio, en daarnaast de zwavelgele semicactus Contabile plus de deco ratieve oranje Granados. Met een getuigschrift eerste klas se, werden bekroond twee aanwin sten van de bekende Leidse dahlia kwekers firma Ballego, nl. de voor name dieppurperen semicactus Mai- tre Royer én de goudgele Goute d'Or, die gespleten bloemblaadjes heeft. Bijgoed De fa. Van Til-Hartman uit Hillegom etaleerde de koninklijke lelie Aura- turn platyphillum met daarnaast als vergelijkingsmateriaal de gewone Auratum, die kansloos ten onder ging. Uit dezelfde plaats kwam de fa. v. d. Hulst met Zantedeschia El- liottiana, de warmgele calla. Deze variëteit was de „echte". Elliottiana is nl. niet gemakkelijk te kweken en meerdere malen komen afwijkende vormen onder deze naam voor. Het is een prachtige snijbloem. Er was nog een inzender uit Hillegom, nl. de fa. Maas Van Stein, die een groot sortiment Phloxen voor het voetlicht bracht. Alle variëteiten, die naam en faam hebben in het heden daagse sortiment kon men er vinden. De fa. Weijers-Mense uit Aalsmeer toonde prima kwaliteit van 't fraaie bolgewas Vallota speciosa en J. de Jong iut Aalsmeer, was present met de blauwe Agapanthus umbellatus. Nederlandse mariniers bezoeken de Ver. Staten Drie veteranen van het korps ko ninklijke Nederlandse mariniers zijn maandagmiddag met een KLM-vlieg- tuig op het vliegveld John Kennedy bij New York aangekomen om 17 dagen in de Verenigde Staten door te brengen als gasten van de Amerikaanse mari niers. Het is de eerste maal, dat voor malige Nederlandse mariniers Amerika bezoeken sinds hun opleiding bij de Amerikaanse marine te Camp le Jeune (Noord-Carolina). Zij willen de oude vriendschapsbanden hernieuwen en te vens de nationale conventie van de ver eniging van het Amerikaanse marine- korps te Wichita (Kansas) bijwonen. Het secretariaat van het aartsbis dom deelt mee: „Om verwarring en onzekerheid te voorkomen, menen de bisschoppen gebruik te moeten ma ken van de door de H. Stoel ver leende faculteit en dispenseren zij voor vrijdag 14 augustus a.s. in het onthoudingsgebod. De Italiaanse gids Walter Bonatti en de vermaarde Zwitserse berg- klimmer Michel Vaucher zijn er gis teren als eersten in geslaagd de 4.184 meter hoge Whyper-piek in 't Mont-Blanc massief te bedwingen. DE OUDE LEIDSE WAAG IN DE SCHIJNWERPERS Slagzi zin Reeds eerder was bekend gemaakt dat aan de Leidato een loterij zou worden gehouden, waaraan onder meer een auto als hoofdprijs was verbonden. Deze loterij kan nu geen De Nederlandse padvinders groep, die momenteel in Suriname deelneemt aan de jamborette „Bigi Kroetoe" (grote vergadering) is in Paramaribo ontvangen door de premier van Suriname de heer J. Pengel. De foto toont de padvinders en hun gast heer poserende voor de fotograaf. In de donkere avonduren staan vele openbare gebouwen en historische monumenten van Leiden weer in iet strijklicht of letterlijk en figuurlijk in de schjnwerper van stadgenoot en vreemdeling. Dezer nach- «n werd door de bekende amateurfotograaf G. W. M. Gussenhoven deze mooie prent gemaakt van de Waag, vaarvan de strenge gevel in Hollandse-renaissance zich spiegelt in het stille water van de Rijn.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6