Willem Maris kampioen met groot machtsvertoon TOM OKKER WINT IN SANTPOORT Hulpvaardige zeiler op Hollandweek I beloond Be Quick ingedeeld in tweede klasse MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 DE t.ETDSE COUP.ANT PAGINA 10 OPEN LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Willem Maris de bijna afgestudeerde Delftse student heeft met groot machtsvertoon de titel in het herenenkelspel van de Open Leidse Kam pioenschappen tennis op zijn naam gebracht. Met 6-2, 6-0 wees hij de Eindhovenaar Henk Goris terug. Ria v.d. Hage, de linkshandige zwartkop uit Zeeland die bij afwezigheid van mevrouw Baars via Joly Overdijkink de eindstrijd had bereikt wist in drie sets Marijke Janssen uit Den Haag te verslaan. Het zat wedstrijdleider Cees Koole dit weekeinde niet mee. Zaterdag hadden regen en wind hun tol geeist wat het tijdschema be treft en de weergoden waren Roomburg op de finaledag ook niet bijster gunstig gezind! Het volgend jaar, als Roomburg *t Keizer-v. Galen Last 7-5 6-1, Enge- tweede lustrum viert, bestaan er lenburg-Koggink 6-8 12-10 6-1; fi- plannen om dit Leidse tennisevene- nale: Keizer-Engelenburg 1-6 6-4 6-2. ment op bredere basis te schoeien in- Finale dames-enkelspel B: mej. dien er tenminste meer banen be- Overdijkink-mej. Noordhoek Hegt schikbaar komen. 5-7 7-5 6-2. Namens spelers en speelsters be- Halve finales heren-dubbel B: dankte Maris de wedstrijdleider en Bonte/Koggink-Temminck/Meyer 6-2 alle gulle schenkers voor de orga- 6-2, Bröring/Pasma-Cornelissen/Du- nisatie en de prijzen. son 6-2 6-4; finale: Bonte/Koggink- De eindronden luiden: Bröring/Pasma 6-4 6-2. Halve finale heren-enkelspel A: Halve finales gemengd-dubbel: Bonte Koggink overwonnen in de Maris-Nijeboer 6-3 6-0; finale: Maris- mej. Pino/Kluivers-mej. Noordhoek halve finale Temminck/Meyer waar- Goris 6-2 6-0; 3e 4e prijs: Karamoy- Hegt/Duson 6-8 6-3 6-3, mej. Bos/Ur- van velen die hen aan het werk had- Kijeboer 2-6 6-1 6-0. lus-mej. Nijeboer/Bouman 7-5 6-4; den gezien in de voorrondes hoge Halve finales dames-enkelspel A: finale: mej. Bos/Urlus-mej. Noord- verwachtingen hadden' Het vuur me3- M- Janssen-mevr. Kieboom- hoek Hegt/Duson 6-3 6-1. Karamoy had het tegen zijn dubbel- feleek evenwel geblust' Bonte Kog- Weurman 6-4 2-6 6-3, mej. v.d. Ha- Finale dames-dubbel B: mej. Pino/ partner met kunnen klaren. Goris i k k in de finaie tegen Pas- ge-mej. Overdijkink 6-2 6-1; finale: mej. Overdijkink-mevr. Kasten/mej. wist natuurfijk dat het spelen in de ?w?e juSoren uit Noort- >W- v.d. Hage-mej. Janssen 6-2 2-6 Heymans 6-2 8-6. Vind met het sterkste punt IS van J. ie' iwee juiuuien UU1VU U Finale heren-enkelsnel Cr v Ne<?- de Leidenaar en hield de bal dan ook dle n°« teveel gewone missers 6-2. Finale heren enkelspel C. v. Nes rustig in het spel tot Karamoy met ,g„e™utlneerde tegen" zijn zachte passeerslagen vanzelf mis- "OT"c '30r, te. Nijeboer zocht het tegen Maris in de aanval en het lukte hem aardig hoewel Maris uiteindelijk zegevier- Finale heren-dubbel C: Roder- Werkum/v. Wer- NIJEBOER IN DE AANVAL Heren-dubbel, halve competitie: Stofkoper 6-2 6-2; 3e/4e pr.: Dooren standers te verslaan. 1 Goris/Karamoy 6 p., 2 v. Dalsum/ bos-Bakker 6-2 6-2. Maris 4 p., 3 Nijeboer-v. d. Weg 2 p., Finale dames-enkelspel C: mej. De Hak van Nes behaalde in de finale Sitsen/Herok Op. Groot-mej. De Vos 7-9 6-2 6-1; 3e/4e C een overtuigende zege op Hans Gemengd-dubbel, halve finales: prijs: mej. Heymans-mevr. De Ruy- Stofkoper (6-2 6-3). De laatste was mevr- Kieboom'Goris-mej. v. d. Hage/ ter 6-1 4-6 6-1. uc-nok jpfo mnpiiampr in Hp pinri«?triid Nijeboer 6-1 6-3, mej. Marinkelle/Ka- Finale heren-u In de finale leek het er even op geicomen maar beide spelers zullen ramoy-mej. Janssen/Hals 2-6 12-10 mond/Vroegop-v. of het soUede baseline-spel van Go- wel naar B promo" 6-3; finale: mevr. Kieboom/Goris- kum 10-8 6-4 ris zou triomferen over de netaan- M D Groot versloeg Ger- mei- Marinkelle Karamoy 6-3 5-7 6-1. Finale gemengd-dubbel C: mevr. o j yos in de dames-finale Halve finales heren-enkelspel B: De Ruyter/De Ruyter-mej. Karens/ Dlrok 9-7 7-5. dat Goris het tempo letterlijk en fi guurlijk niet kon bijbenen. Maris hoefde de pressie niet meer te ver hogen, weerde bij 4-2 de laatste te genaanval af en won met 6-2 6-0. Ria Verhage zocht van meet af aan de linkerzijde van haar met twee handen slaande opponente. Een geanimeerde partij, meisjesachtig op geluisterd met kreetjes op belang rijke punten, ging uiteindelijk naar mej. Verhage. De heren-dubbel werd een forse zege voor Karamoy/Goris, vóór Ma- ris/ Van Dalsum, terwijl het gemengd- dubbel naar mevr. Kieboom/Goris ging, die mej. Marinkelle/Karamoy in de finale versloegen. WINST OF VERLIES ZUIVER TOEVALLIG Hans Keizer bracht het heren enkelspel B op z'n naam. De voor rondes won hij over het algemeen gemakkelijker dan zijn medefinalist Frans Engelenburg, maar hij zal vooral in technisch opzicht nog veel praktijk moeten opdoen voor zijn grondstrokes geheel tot hun recht kunnen komen. Joly Overdijkink speelde haar zoveelste partij tegen Helma Noordhoek Hegt. Ditmaal was de laatstgenoemde aan de beurt om eens te verliezen! Het verschil tus sen beide speelsters is zó gering, dat TENNISGEBEURTENISSEN UIT HET WEEKEINDE Op de Loosdrechtse plassen worden zeilwedstrijden voor de internationale Hollandweek gehouden. Foto: ondanks de straffe wind heeft de Valk van D. Hofmeester en de Flying Junior van mej. A. Vimder ink alle zeilen bij. Fraaie plaatsen voor Pon en Slotemaker Op de Nürnburgring werd bij een snijdende en verraderlijke wind op een kletsnat circuit races gehouden in de grote toerisme klassen tot 2500, tot 1600 en tot 1300 cc. Bij de grootste wagens zegevierde de Duit ser Gerhard Koch met een Porsche voor de beide Nederlanders Ben Pon en Rob Slotemakers, die eveneens met Porsche reden. Een ronde na de start nam Koch de leiding gevolgd door Ben Pon, de Duitser Selbach en diens landgenoot Schütz. Gerhard Koch bleef de lei ding behouden, terwijl Ben Pon en Slotemakers steeds weer van positie verwisselde. Twee ronden voor het einde van de 159.670 meter lange rit, werd de wagen van de Duitser steeds langzamer en ofschoon Ben Pon steeds dichterbij kwam, kon hij Ger hard Koch net niet meer bedreigen. Met 3 seconden verschil werd Ben Pon verslagen. De uitslag luidt: 1 Koch (Did.) met Porsche 1.17.47.3 (123.2 km per uur), 2 Pon (Ned.) met Porsche 1.17.50.5 123.1 km, 3 Slote makers (Ned.) met Porsche 1.1 (119.2 km). MALLE FRATSEN Tom Okker, dit seizoen Nederlands tennis-coryfee nummer een, heeft zijn supporters niet teleurgesteld. De frele Haarlemmer won zondag in het Santpoortse internationale Brederode-toernooi twee titels. In de halve finale van het enkelspel, dat hij door een fraaie zege in de halve finales op de sterke Zuidafrikaan Dave Philips 6-1 8-6 had bereikt, bleef hij de veelbesproken Columbiaan Bill Alarez de baas in drie sets: 6-2, 4-6, 6-3. Samen met de Zuidafrikaan Robert Maud won Okker bovendien het herendubbel. De gelegenheidscombinatie klopte in de finale de Neder landers Hajer en Schneider met 6-3 6-2. Ook de Zuidafrikaanse Swan won twee titels, het damesenkel en met Maud (die dus eveneens een tweede titel veroverde) het gemengd dubbel. pletterende overwinning behaald op het Zwitserse team. Reeds zaterdag veroverden Elly Okker heeft het in de finale te- Krocké, Anja Lepoutre, Trudy gen Alvarez slechts in de tweede Groenman en Betty Stoeve in de set moeilijk gehad. De jonge Haar- enkelspelen en de dubbels Ridder- lemmer liet zich toen afleiden door hof-Groenman en Krocké-Stoeve een de malle fratsen van de Columbi- 6—0 voorsprong, waarbij de superio- aan, die op allerlei manieren de riteit van de Nederlandse meisjes aandacht trok. Hij mopperde voort- wel zeer duidelijk bleek uit het feit, durend op zichzelf, gooide kwasi- dat zelfs geen enkele set verloren boos zijn raket weg en maakte van ging. Zondag wonnen Anja Lepou- zijn partij een langdurige clownerie, tre, Elly Krocké en Jenny Ridderhof Hetgeen Okker er overigens niet opnieuw hun partijen in twee sets, van weerhield hem in de derde set terwijl de andere partijen wegens vlot te kloppen. Er was ook zondag de voortdurende regenval moesten voor het voortreffelijk geslaagde in- worden afgelast, ternationale Brederodetoernooi, dat de Haarlemmers na lange tijd in staat stelde hun snel omhooggescho- ten stadgenoot Okker weer aan het werk te zien, weer veel belangstel ling. In het toernooi te Hannover zijn _TTrilrt¥ de enkelspelen gewonnen door de UITSLAGEN Zuidafrikaan Cliff Drysdale en de Australische Margaret Smith. In de SANTPOORT finale versloeg Drysdale de Brit Bil ly Knight met tweemaal 75 en De uitslagen van de finales lui- Margaret Smith bleef wel heel ge- den: REPRISE VAN HILVERSUM Herenenkelspel: Okker-Alvarez (Columbia) 62, 46, 63. Damesenkelspel: Zwan (Zuid- Af rika)Fourie (Z.A.) 62, 6—2. Gemengd dubbelspel: Swan-Maud (Z. Afr.)Fourie-Philips (Z. Air.) 4—6, 6—4, 6—3. Herendubbel: Maud-Okker (Z. makkelijk (61, 60) baas over de Oostenrijkse Sonja Pachte. MARIA BUENO WON IN BADEN-BADEN De andere finaliste van het da mesenkelspel in Hilversum, Wimble- donwinnares Maria Esther Bueno, bracht het toernooi van Baden-Ba- Afr.-Ned.)Hajer-Schneider (Ned.) ao e2 den op haar naam door een 63, Op de foto Tom Okker in zijn finalepartij tegen W. Alvarez uit 21.8 Colombia. Okker won met 6-2, 4-6 en 6-3. 6—3, 6—2. DAMES OPPERMACHTIG IN ZWITSERLAND De Nederlandse damesploeg heeft in het afgelopen weekeinde een ver- Ineke Tigelaar is zaterdagavond in het Sportfondsen bad Zuid in Rotterdam bij de dames kampioene op i 1500 meter gewonnen. Op de foto wordt zij omhelsd door Carry Janssen, die tweede werd. Het herenenkelspel werd hier ge wonnen door de Spanjaard Manuel Santana, die met tweemaal 63 van de Braziliaan Ronald Barnes won. JEUGDTOERNOOI DDV Teneinde jonge en talentvolle Nederlandse tennisspelers en speel sters de kans te geven zich te me ten met gelijkwaardige buitenlandse krachten organiseert de Amster damse vereniging DDV elk jaar een groot internationaal jeugdtoernooi. De titel in het herenenkelspel kwam dit jaar terecht bij de Zweed Axsae- ter, die in de finale de Griek Gavrili- dis versloeg; bij de dames werd de Duitse Renate Breuer winnares en in het herendubbel was de eerste Ne derlandse finalist, n.L Van 't Hoff, die samen met de Zweed Axsaeter van Ballu en Lall (India) verloor. Damesdubbel en Gemengddubbel werden Nederlandse overwinningen voor resp. Ada Bakker-Anneke Dek ker en Anke Mulder-Nic. Fleury. DAVISCUPTOERNOOI In de finale van de Europese zo ne voor het Daviscuptoernooi heeft Frankrijk een 2—1 achterstand te gen Zweden. Overigens maakt de Franse equipe zich nog niet al te bezorgd; zij hebben dit toernooi al twee keer met 21 achtergestaan en met 32 gewonnen. In de halve finale van de Ameri kaanse zone van het Daviscuptoer nooi tussen Australië en Mexico is de stand na de eerste dag 11. Wimbled on winnaar Emerson won hier van Antonio Palafox: 8—6, 6— 6—3. Niet het feit, dat stormachtige win- den het de zeilers op de tweede dag van de Hollandweek I op Loosdrecht verre van gemakkelijk maakten en dat daardoor vele zeer vele deel nemers de strijd ontijdig moesten staken, tekende deze wedstrijddag, doch het feit, dat 'n zeiler zijn wed strijd onderbrak om een in moeilijk heden verkerende mede-zeiler de helpende hand te bieden. Dat deed de 12 M2 klasse-deelnemer E. Ba- kema toen hij op een der plassen een zeiler zag, die niet in staat was zijn omgeslagen boot en zichzelf te red den. Bakeina aarzelde geen ogenblik om zijn wedstrijd te onderbreken, hoewel hij in goede positie in de kop groep lag en bracht het slachtoffer van de storm in veiligheid. Daarna vervolgde hij weer de afgebroken koers, verspeelde daarmee even wel enkele plaatsen en kwam als zesde over de eindstreep. Rekening houdende met de moge lijkheid, dat hij een of twee plaatsen had kunnen inlopen, gaf het wed strijd comité Bakema de punten van de derde aangekomene een be loning, die zeer wel verdiend wa§, want zoiets zien we maar zelden in een wedstrijd gebeuren. De wed strijd werd gewonnen door J. in der Maur, die daarmee zijn tweede zege behaalde en zich als goede kans hebber voor de eindoverwinning aan diende. SLACHTOFFERS Dat het zwaar weer was in deze wedstrijd heeft men in elke klasse kunnen constateren, want in elke klasse vielen slachtoffers, hetzij dat hun schepen omsloegen, hetzij (dat andere averij tot opgeven dwong. Zelfs in de FD-klasse zagen soms geroutineerde zeilers zich tot opge ven gedwongen en zelfs Jan van Sta veren kon het niet bolwerken, zodat hij naast zijn overwinning in de eer ste dag slechts 101 punten aan zijn to taal toevoegde. Winnaar werd nu Heike Blok, die eer gewaagde start over stuurboord maakte, maar geen onheilen ver oorzaakte bij de over bakboord lig gende schepen. Hij slaagde erin da delijk de leiding te nemen en alle aanvallen af te slaan. Hoe hard het in deze wedstrijd ging, moge blij ken uit het feit, dat de 18 km lange baan in vijf kwartier werd afgelegd. Bart Kraan slaagde er in als tweede binnen te komen. J. Bark wederom derde en kreeg de leiding in het klas sement, doch dat de strijd hier nog lang niet ten einde is, kan blijken uit het feit, dat de vijf leiders in het klassement nauwelijks 400 punten met elkaar verschillen. CONCURRENTIE Opmerkelijk was voorts het feit, dat ondanks de vele concurrentie in verschillende weertypen bij de twee eerste wedstrijden, er zes deelnemers in verschillende klassen waren, die twee overwinningen op hun naam brachten. Dat waren F. Moes in de Hornetklasse, J. in der Maur bij de 12 M2 klasse, Hans Sleeswijk in de Finnjollen, R. H. Roosen in de Scha kelklasse, E. Cancrinus in de Stern klasse en E. D. Bleeker in de Vrij heidsklasse. Bijzonder fel is de stryd in de Olympiajollen, waar P. L. van Wa- mel en I. K. Corts met 2193 de lei ding hebben, terwijl de derde plaats gedeeld wordt door T. Molenwijk en 1. Roosen met 1715 punten. In de Valkenklasse voegde zich Rolf v. d. Baumen weer bij de gegadig den naar de einoverwinning door een fraaie zege vóór A. Sikking en B. Staartjes, welke laatste evenwel de leiding heeft in het klassement met 'n behoorlijke puntenvoorsprong, doch elke wedstrijd telt en dat einde is nog ver. Tenslotte, dat verschillende zei lers de strijd met een gebroken mast moesten staken, was geen prettig vooruitzicht voor de nog komende wedstrijden. Uitslagen: Flying Dutchman: la Heike C. Blok, 2. B. Kraan. Hornetklasse: 1. F. Moes, 2. D. Nag- tegaaL Valken: 1. E. Rolf v. d. Bauwen, 2. A. Sikking. Sharpies: 1. J. In der Maur, 2. A. van Veen. Vrijheidsklasse: 1. E. D. Bleeker, 2. C. de Haas Jr. z Finjollen: 1. H. Sleeswijk, 2. J. C. de Winkel. Flying Jpnior: 1. J. van Hellemond, 2. J. D. Schooneveldt. 16 M2 Streep: 1. R. Siebrand, 2. J. Visser. Schakelklasse: 1. R. H. Roosen, 2. E. R. de la Rie. Pampus: 1. H. A. van der Flier, 2. K. Knoppers. Sternklasse: 1. A. Cancrinus, 2. F. Bartels. Olympiajollen: 1. I. K. Corts, 2. P. L. van Wamel. Vaurien-klasse: 1. H. Schaap, 2. D. de Groot. Soloklasse: 1. D. L. Seret, 2. R. de Blieck. 12 Voetsjollen: 1. M. Muntinga, 2. B. Corts. Russische sportlieden"^ door „Prawda" beschuldigd van smokkelarij De Russische pers heeft za terdag kritiek geoefend op Rus sische sportlieden die zich aan smokkelarij zouden schuldig maken. Het partijblad Prawda noemde het geval van de wie lerkampioen Rodislav Tsjizji- kov, die betrokken was ge weest bij het smokkelen van diamanten naar het buitenland, waarvoor hij buitenlandse „lompen" had gekocht om deze in de Sowjet-Unie van de hand te doen. Het Russische Olym pische waterpoloteam zou zich ook aan de handel in buiten landse kleding schuldig hebben gemaaktDe ploeg is om die reden ontbonden. WATERSKI Geen Nederlandse successen bij kampioen schappen waterski De Oostenrijker Gerhard Raifnei heeft gisteren het onderdeel sprin gen gewonnen tijdens de wedstrijden om het Europees en Afrikaans kam pioenschap waterski te Gastelgandol- fo. Z'n landgenoot Jurgen Holle werd tweede en de Italiaan Bruno Zaccar di derde. Onze landgenoot Bernard Woltering eindigde op de negentien de plaats. In het eindklassement van de combinatie was de eerste plaats voor Mario Pozzini (Italië). Zqn landgenoten Bruno Zaccardi en Tom my Bernocchi werden resp. tweede en derde. De Britse Jeanette Stewardwooö behaalde zaterdag de titel slalom da mes. De Zuidafrikaanse Diedrie Bar nard en de Oostenrijkse Renate Hansluwka werden ex aequo als 2e geklasseerd. De slalom voor heren leverde een zeg op voor de Italiaan Tommy Ber nocchi. De tweede plaats voor zijn landgenoot Mario Pozzini. Onze land genoot Bernard Woltering werd 31e en laatste. De Groningse club Be Quick, die vrijwillig teruggegaan is naar 't ama teurvoetbal, is door de KNVB 't ko mende seizoen ingedeeld in de twee de klasse noord. Zoals bekend is Be Quick in zijn geheel teruggegaan naar de amateurs.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10