GEMEENTERAAD VAN ALPHEN IN VAKANTIESTEMMING BIJEEN Kleur- en Fleur'.manifestatie belooft veel nieuws Uit de (oude) „Leydsche Courant" BURGEMEESTER VERKERK NAM AFSCHEID VAN BOSKOOP Burgerlijke Stand Leidse Agenda Wilt U iets weten ZAgRDAG<i^UGUSTUSi<^ DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Slechts enkele van de uit 27 pun ten bestaande agenda, die gister avond door Alphens raad behandeld is, gaven de leden aanleiding tot dis cussie. Het voorstel van het college om drainage aan te brengen in de percelen grond, die in het uitbrei dingsplan-noord bestemd zijn voor aanleg van de sportvelden, deed de heer Duin de vraag stellen waarom hiervoor de Nederlandse Heide Maat schappij niet om advies was ge vraagd. De heer Duin wilde wel we ten of dit ook de bedoeling is bij de verdere plannen. Loco-burgemeester wethouder J. v. d. Berg zei, dat In dit geval bet advies van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond vol doende werd geacht. Of de Ned. Hei de Mij. verder nog am advies ge vraagd wordt valt op dit moment niet te zeggen, aldus de heer v. d. Berg. De commissie van bijstand zal in ieder geval worden ingeschakeld. VERKOOP BOERDERIJ Het voorstel om de boerderij in het Noordeinde 50 te Aarlanderveen te verkopen aan een veehouder te Noor den ondervond nog al kritiek van de heren Duin en v. d. Meent. De heer Duin wees er op, dat het terrein met de boerderij toch bestemd was om verkaveld te worden voor tuinde rijen. De voorzitter zei hierop, dat de percelen grond, waar het in dit voorstel om gaat, te klein zijn voor een tuindersbedrijf. In verband met verschillende omstandigheden is het Sewenst, dat de gemeente deze hoer erij afstoot. De heer v. d. Meent en de heer Duin bleven bij hun bezwa ren, temeer daar het college nog al geheimzinnig doet met het betrokken gebied. Het voorstel werd tenslotte met de stemmen van de heren v. d. Akker. Duin, v. d. Meent en Winge- laar tegen toch aangenomen. Het voorstel om in het koopcon tract een clausule op te nemen, waardoor de gemeente t.z.t. 'n strook haarlemmermeer Geboren: John zn v. H. W. v. Lun- sen en M. M. Talens; René Wilhel mus Maria zn v. T. L. van der Geest en M. T. Holla; Helena Margaretha dr v. L. v. Bentheim en M. H. Braas; Joost Johannes zn v. J. J. Verburg en T. Wijnands; Albertus zn v. A. v. Emden en H. van Honk; Johanna Eli sabeth Maria dr v. F. A. C. van Oos ten en W. C. J. Zandvliet; Jeroen Ferdinand zn v. F. G. van Oosterum en E. F. van Veen; Theodorus Jaco bus zn v. J. A. Verburg en J. T. J. Jeukens; Ronald zn v. J. Kagge en N. Rijkers; Elly Tea dr v. C. J. Rin- gelberg er\ S. J. Haafakker; Adri dr v. C. J. Elshout en P. B. Fieman; Cor nelia dr v. J. van Groningen en A. Elshout; Arnout Willem Piet zn v. J. van Geene en R. Timmer; Cornelia Geertruida dr v. A. J. Konijn en A. M. van Baar; Anneke dr v. N. van der Meer en C. Bosma; Fenny dr v. N. van der Meer en C. Bosma; Moni que Antoinette dr v. W. J. Combeé en B. J. M. Poppeliers; Catharina Ma ria dr v. T. W. van Staveren en D. A. van Kampen; René Edwin zn v. D. Huiskens en J. C. A. Heeren; Bet ty dr v. J. Koudenburg en T. Douma; Angelique Romelia dr v. S. H. M. Stam en C. H. A. Molenschot; Petra dr v. J. Popma en G. Singer; Carla dr v. R. T. Winter en M. Koopman; Annette Gerda dr v. J. H. T. van der Meer en A. Numan; Cornelis Johan nes zn v. A. P. Schönhage en J. M. v. Oorschot. Ondertrouwd: Arie Cornelis Sna- terse en Alida Stelma; Jacobus van Vulpen en Maartje de Regt; Klaas Cornelis Schouten en Alida Cathari na Kars; Wilhelmus Joannes Knijff en Cecilia Maria de Koning; Gerar- dus Joseph us Jacobus Pouw en Eli sabeth Theola Maria van Langen; Ge- rardus de Rooij en Jannigje Kool haas; Derk Pierik en Trijntje Bot- tinga. Gehuwd: Carlos Soares de Figuei- redo en Matthea Grauwelman-; Klaas Meijer en Cornelia Robijn; Jan Ger- rit van der Staay en Hendrika Wil- helmina Jansen; Pieter Nagel en An na Theodora Douma; Gerrit Hendrik Kramer en Jacoba Onos. Overleden: Aart Lagendijk, 82 jaar, e. v. A. Kroes; Gouwina Witting, 38 jaar e. v. J. Piebes; Jan Zoeteman, 86 jaar, w. v. A. Zonneveld; Willem Boogaard, 63 jaar, e. v. A. M. Schip per. LETDSCHENDAM OVER DE KOP Rijksweg 4A wordt zo onderhand be rucht wegens het aantal ongevallen. Gisteren is weer een personenauto over de kop geslagen ter hoogte van de Kost- verlorenweg. De omgekeerde auto gleed door naar de andere rijbaan waar hij totaal vernield bleef liggen. De be stuurder, de heer M. V. uit Hilversum, klaagde over pijn in de rug maar kon zijn, reis per taxi vervolgen. Het auto wrak werd weggesleept. INBRAKEN Een nachtelijke bezoeker van het zwembad kwam niet om een bad te ne men (naar om diefstal te plegen. Hij forceerde de deur van het kantoortje van de badmeester en brak ook een ijzeren lade open van het bureau. Het was juist de lade waar een geldkistje in stond. Dit kistje is verdwenen met de inhoud van ongeveer ƒ25.— en een aantal toegangskaartjes voor het zwem bad. De tweede inbraak had plaats in een onbeheerd staande auto op de rijksweg 4A. Van wie de auto is is nog niet be kend. De politie stelt een onderzoek in. TER AAR Raadsagenda, Maandag 3 aug. a.s. des avonds te 8 uur komt de ge meenteraad in openbare zitting bij een ten gemeentehuize. De agenda bevat o.m. de volgende punten van behandeling: Vaststelling verorde ning gemeentelijke studiebijdrage- grond terug kan kopen voor verbre ding van het Noordeinde werd door het college van b. en w. overgeno men. De raad ging voorts akkoord met het voorstel een perceel grond te verkopen in het industrieterrein Kalkovenseweg aan de gebroeders J. en N. J. Scherpenzeel, mits er voor kan worden gezorgd, dat daar geen rommelige toestand gaat ontstaan. WATER Op de vraag van de heer v.d. Ak ker deelde de wethouder van de be drijven, de heer Rogaar mee, dat door het aanbrengen van de gevraag de verbeteringen en uitbreidingen van de filtercapaciteit op het pomp station van het waterbedrijf (f 380 duizend) gerekend moet worden op een belangrijke verbetering van de kwaliteit van het water. Bij de betreffende begrotingswij ziging wees de heer Duin er op, dat de Ruijsdaelstraat opnieuw ernstige verzakkingen te zien geeft. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer Duin vond het wel teke nend voor de situatie dat nu pas een aannemer gevonden is kunnen wor den die bereid is de 66 woingwet- woningen van het contingent 1963 te bouwen. „Op deze manier zijn wij toch maar van de heren aannemers afhankelijk". Op de vraag van de heer Duin hoe het stond met de woningwetwonin gen van het contingent 1964 gaf de voorzitter ten antwoord dat spoedig voorstellen in deze raad zullen wor den gedaan. De voorgedragen heren voor de te stichten „Woningstichting Zwammer- dam" werden alle overgenomen. De heer J. de Ruiter werd als gedele geerde toegevoegd. Alle overige voorstellen van b. en w. werden zonder discussie of stem ming goedgekeurd. De heren Deerenberg, Geerlof en Gesman waren wegens vakantie af wezig. DOCOS OP NKS-JEUGDKAMP TE TILBURG. Aan de vooravond van de laatste dag werd door de kampleiding een grote sluiptocht georganiseerd in 't prachtige bos van Mariaoord te Til burg. Het was schitterend weer. Op de laatste kampdag werd be gonnen met een H. Mis die werd opgedragen door de kampaalmoeze- niet. Van Docos assisteerden enkele zangers voor het jongenskoor n.l. Joop Goosen, Rino Waayer en C. Menken. Daarna speelde Docos haar laatste competitie-wedstrijd tegen St. Martinu6 2 en verloor met 1-0. Docos 1 speelde vriendschappelijk een uitdagingswedstrijd tegen JPO, uit Ossendrecht en won verdiend met 21. B. van Capellen was erg ongelukkig. Na een val moest hij het veld verlaten wegens kneuzing van de pols. 's Middags werd Tilburg bezocht in verschillende groepen. Daarna werd de vijf kamp door Docos 1 af gewerkt. C. Menken, A. Thorn, O. Veen, H. Driessen en A. Kloet be haalden een diploma, Een goede pres tatie van dit vijftal. G. NOORDMAN Volgende week zaterdagmiddag '8 augustus) zal „Kleur en Fleur 1964", het jaarlijkse bloemencorso, weer door Alphens straten trekken. Gezien het programma dat gisteren is verschenen belooft een en ander weer iets bijzon ders te worden. Het programmaboekje opent dit keer met een voorwoord van loco-burge meester J. v. d. Berg, die er op wijst, dat dit corso niet vergeleken moet wor- tnmninOntworpen spoorweghjnnel(45km =3Bestaande spoorweg Kinnet ■■Ontworpen autatannel W.-D UITSLA NO den met wat bijvoorbeeld in Aalsmeer en in de bollenstreek op dit gebied jaar lijks gebracht wordt. De omstandighe den waaronder het Alphense corso comité moet werken zijn veel moeilijker en ongunstiger. Niettemin wordt er jaar lijks een aantal bijzonder fraai ver sierde wagens klaar gemaakt, die alle aandacht waard zijn. Het geheel bestaat dit jaar uit een dertigtal nummers waar onder zeven praalwagens. De muziekverenigingen „Crescendo". ..Con Brio", beide uit Alphen aan den Rijn, „Door Samenwerking Sterk" uit Aarlanderveen. „Kunst na Arbeid" uit Koudekerk a. d. Rijn en „Wilhelmina" uit Zwammerdam verlenen hun mede werking aan dit bloemenrijk gebeuren. Om 10 uur des morgens zullen de wa gens op het terrein van de Martha- stichting aan de Raadhuisstraat worden gekeurd, vanwaar ook om 2 uur des middags wordt vertrokken voor de tocht door de gemeente. De route is als volgt: Raadhuisstraat, Jongkindt Coninckstraat. Nic. Beets- straat, Bloemhofstraat, Lijsterlaan, Thor- beckestraat, Hooftstraat, Van Eeghen- straat, Ruisdaelstraat, Van Eijckstraat, W. de Zwijgerlaan, Prinses Irenelaan, Jan Pietersz. Coenlaan. Hier wordt ge pauzeerd en de deelnemers verversingen aangeboden. Daarna gaat het door de Zoutmanstraat. Emmalaan, Wilhelmina- laan, Julianastraat, Prins Hendrikstraat en Hazeveld naar de Prins Bernhard- laan, Havenstraat. Vijverlaan, Prins Bernhardlaan, Europasingel en Haze laarstraat waar de stoet zal worden ont bonden. Onder medewerking van 's Hemels Zegen, kunde des Vroedmeesters, en voorspoedige omstandigheden, gepaard bij de grootste presentie van geest, waarin myne geliefde Wederhelft, Jeanette Wardenier zig bevond, verloste zy hedenmorgen om 8 uur en, zeer gelukkig, en na korte tussenpoozingen, voorspoedig van vyf wel geschaapen zoon en. In vertrouwen dat myne billyke blydschap, in deze zeldzaame Ge beurtenis ,door myne Vrienden en Bekenden met deelneeming zal worden gestaafd, agtte ik my verpligt Henlieden op deze thans ge- woone wyze daar van kennisee te geeven. Het tweede Jaar der Bataafsche Vryheid. A. SMAK Eerste plaatsvervanger wegens 't District Stryen ter Nationale Vergadering Den 6 Augustus 1816 overleed in den ouderdom van ruim 61 Jaaren, mijn zeer geachten Broeder de Wei-Eerwaarde Heer Bernardus Ocke, Roomsch Catholyk Priester, Pastoor van de H. Lodewyks Kerk te Leyden, en Land-Deken van Rhynland. PETRUS OCKE BELANGRIJK BACH CONCERT DOOR PIET KEE Omstreeks 28 juli (sterfdag van Johann Sebastiaan Bach in 1750) wordt door de organisten op hun concerten veelal een programma ge kozen uit de belangrijke werken van de meester. Zo deed ook de grote Bach-kenner Piet Kee, organist van de St. Laurenskerk te Alkmaar. Hij speelde, voor een talrijk gehoor gis teravond in de Pieterskerk bijeen, een programma, waarin onderschei dene grote werken door hem waren AUTOTUNNEL VAN 15 KM. DOOR DE ST. GOTTHARD Vorig jaar heeft een internationale studiecommissie voorstellen gedaan om een autotunnel en een spoorwegtunnel onder de St. Gotthardpas te bouwen. De Zwitserse regering heeft thans een beslissing genomen en het parlement verzocht zijn goedkeuring te hechten aan een autotunnel van ongeveer 15 km. lengte. Er ls geen twijfel aan of het parlement zal zich voor deze tunnel uitspreken. Europa krijgt dan 'n auto tunnel onder een van de beroemdste bergpassen van Europa. De bouwtijd van de autotunnel wordt geschat op 57 jaar. De bouw van de auto tunnel is noodzaak geworden omdat de haar speldbochten van de Gotthardweg nau welijks nog het drukke internationale verkeer kunnen verwerken. De tunnel wegen zullen aansluiting krijgen op de autoweg uit Zürich die thans in aan bouw is. Thans bestaat reeds de spoorwegtun nel door de St. Gotthard. Dan is daar nog het plan waarover nog geen beslissing gevallen is om een nieuwe spoorwegtunnel van 45 km. lengte te bouwen. regeling; beschikbaarstelling kre diet verbetering straatverlichting en aanleg straatverlichting uitbrei dingsplan Aardam West; voorstel len tot de bouw van een gemeente lijke garage in het uitbreidingsplan Aardam West; tot ruiling van grond; tot aankoop van een nieuwe vracht wagen en tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Aardam; voor stel tot onderhandse aangesteding bouw aula; vaststelling verordening ter uitvoering van de Algemene Bijstandswet. WASSENAAR WIELERRONDE OOSTDORP De reeds aangekondigde wielerwed strijd. die op 15 augustus a.s. in het Oostdorp zal worden georganiseerd on der auspiciën van de KNWU, zal door de Haagse wielervereniging De Spar taan worden georganiseerd in nauwe samenwerking met de buurtvereniging Oostdoi-p en Omgeving en met mede werking van de Waasenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilheimina". De buurtvereniging heeft al vele jaren wie lerwedstrijden georganiseerd, aanvan kelijk alleen voor amateur» op gewone fietsen, later in samenwerking met „De Spartaan", De wedstrijd op 15 aug., die de Wassenaarse Zomerfeesten 1964 in luidt, zal de eerste nationale wedstrijd onder auspiciën van de KNWU zijn. De wedstrijd begint om 8 uur. In aanwezigheid van talrijke autori teiten, waaronder de vertegenwoordiger van de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, de heer Van Weelen, alle burgemeesters van de omliggende ge meenten, oud-raadsleden en vertegen woordigers van plaatselijke verenigin gen heeft burgemeeester Verkerk, ver gezeld van zijn echtgenote en kinderen, in z|jn laatste openbare gemeenteraads vergadering van Boskoop afscheid ge nomen. Burgemeester Verkerk heette alle aanwezigen welkom en zeide dat het hem niet mee viel om van Boskoop te scheiden. Weth. Houdijk wees op de goede verstandhouding tussen burge meester en gemeenteraad in de afgelo pen 30 jaren, waardoor vele belangrijke besluiten konden worden genomen en ook vele werden uitgevoerd. In zijn dankwoorden betrok de wethouder ook mevr. Verkerk, die als burgemeesters vrouw een zeer goede naam in Boskoop heeft verworven. Wethouder Taat gaf een kort over zicht van de lange periode van 30 jaar. Burgemeester Verkerk heeft de crisis jaren in 1933 meegemaakt en toen Bos koop deze juist te boven was brak de tweede wereldoorlog uit waardoor weer een wel zeer moeilijke periode volgde. Ook de daarna volgende welvaarts periode bracht zijn moeilijkheden mede. doch dank zij de goede samenwerking werd veel tot stand gebracht. Ondanks de moeilijkheden van het gebrek aan bouwgrond werden er in Boskoop toch nog 800 woningen gebouwd of zijn in aanbouw waardoor toch nog pl.m. 3000 voorschoten Geboren: Karen dr v. Hendrik A. Eongers en Maria C. Feppink; Jo hannes H. zn v. Albertus H. Lelie veld en Petronella Q. Hoekstra; Eli sabeth J. dr v. Pieter Johannes Se- gaar en Jacoba Bakker; Jan W. zn v. Antonie A. van Leeuwen en Coriline Saathof; Michael J. H. zn v. Wilhel mus J. van Veen en Regina M. Th. Dirkse; Jolanda dr v. Jan H. Kuiper en Johanna A. van den Berg. Overleden: Adriana Maria Hille- naar, e. v. Bouwmeester, oud 82 jaar. voorhout personen een onderdak konden krijgen. Hierna volgenden de heren Splinter namens de Prot. Chr. raadsfractie, Ma- thót namens de KVP, v. d. Dool namens de PvdA en Tol namens de VVD, die allen waarderende woorden spraken over het beleid van de burgemeester. De heer Valk bood namens de raads leden een antiek kabinet aan. De heer Trapman sprak namens het secretarie-personeel en overhandigde de scheidende burgervader een ikoon voor stellende St. Joris. Op zijn bekende geestige wijze dankte de heer Verkerk alle sprekers voor hun woorden en de geschenken. Nadat de openbare vergadering was gesloten voerden nog meerdere spre kers het woord terwijl tijdens een zeer druk bezochte receptie het cadeau van de burgerij, een antieke secretaire werd aangeboden. Geboren: Hazina d. v. W. van 't Oever en A. de Jong; Edwin z. v. J. F. J. Rijkbost en J. van Breen; Cornelia Geraldine d. v. J. Peur- sura en M. W. van der Linden; Pe tronella d. v. J. F. Keijser en P. van Buksen; Albertus z. v. M. J. Delfos en J. Siebert; Wouter Arie z. v. C. van Wijk en A. Bezemer. Gehuwd: N. Broekhuisen en C. J. Elfert; P H. Iets waart en G. de Meij Overleden: C. A. van der Linden 64 jaar, echtg. van J. A. Tacx; C. J. van der Voort 35 jaar, man; L. J. F. van Leeuwen 87 jaar, man. ZATERDAG 1 AUGUSTUS Bloemententoonstelling Burgerzaal huis 9.00-22.00 uur. Bloemencorso Rijnsburg - Oegst- geest - Leiden. Vertrek Rynsburg 13.30; aankomst Leiden ca. 3,00 uur ZONDAG 2 AUGUSTUS Bloemententoonstelling Burgersaal huis 13.00-22.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van film: „Indianen in de prairie", toegelicht door dr. R. T. Zuidema, aanvang 3 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; en: Haven Apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Horecabedrijf. Is er in Leiden of omgeving een school waar men opge leid kan worden in het horecabedrijf? vraagt P. B. Antwoord: In Den Haag hebt u de Horeca-hotelschool. Adres: Assen- deltstraat 20, Den Haag. Om tot deze school te worden toegelaten, is ech ter een vooropleiding, nl. Mulo-di ploma, vereist. Voorts worden aan enkele ambachtsscholen, n.1. die te Den Haag en Amsterdam, cursussen gegeven, zoals voor kok en kelner. saamgebracht. Hy begon met Fanta sie in G gr. t. en gaf een exquise ver klanking van dit contrapuntisch werk. Gaaf in veelstemmigheid. Dichterlijk waren de bewerkingen van Bach van de vier koralen voor Advent, Kerstmis, Passie en Pasen, waarin, zo eenvoudig lijkend, het zo zeer aankomt op bezinning, muzikali teit en registratie. Het koraal, de vorm bepalend, is meerstemmig ge zet. De stemmen lichten het koraal poëtisch toe. Piet Kee hebben wij weer ontmoet als een ernstig., spon taan en onvermoeid kunstenaar. Een meesterstuk van kunnen was de Toc cata en Fuga in d. kl. t. Bezield, statig en virtuoos was zijn interpre tatie. Men mocht als om zich in ernst te ontspannen de Trio-sona te no. 1 uiterst perfect door hem horen spelen, exquise van smaak; het prachtig adagio als een gedicht, waarna Preludium en Fuga in g kl. t. volgde, als magistraal slot. Het kerk gebouw was nogmaals overhuifd met een weidse vlucht van orgel klanken in dit majesteitelijk werk, waaraan de organist met besliste contouren een imponerend cachet gaf. Stijlvol en fraai de Prelude, waarna de fuga, getuigend van zijn inzicht in expositie, en opbouw, zo duidelijk te volgen. Een uitnemend slot! Op vrijdag 14 augustus is de vol gende orgelbespeling in de Pieters kerk door Wolfgang Sebastian Meyer organist uit Keulen, met als solist de fluitist Koos Verheul. J. KORTMANN KORTE GOLF In Szczecin, in het noordwesten van Polen, zijn drie jongens van tus sen tien en dertien jaar gedood door het ontploffen van een granaat uit de tweede wereldoorlog, die zij in 'n weiland hadden gevonden. Een vier de werd dodelijk gewond. Het stoffelijk overschot van Ludwig Magyar uit Wenen, die in augustus 1924 in de omgeving van Zermatt in Zwitserland in een berg- spleet viel, is aan de voet van de Taeschhorn-gletsjer teruggevonden. Het lijk, dat goed bewaard is geble ven, kon worden geïdentificeerd aan de hand van enige papieren die in de nabijheid werden gevonden. In Lissabon zijn gisteren vier mannen tot gevangenisstraffen va riërend van 16 tot 22 maanden ver oordeeld wegens ondermijnende ac tiviteit en het lidmaatschap van de verboden Portugese communistische partij. In Oporto werden op dezelfde beschuldigingen vijf mannen veroor deeld tot straffen variërend van een jaar tot 21 maanden. James M. Landis, voormalig ad viseur van president Kennedy, is donderdagavond dood in zijn zwem bad in New York aangetroffen. Hy was 64 jaar. Hij was ook adviseur van Roosevelt en Truman. Geslaagd. De heer Jos. J. G. T Warmenhoven, slaagde aan de Ho- Zes modellen uit de collectie van Jacques Esterel. VJji.r. een rode gabardine tailleur-mantel, een tailleur van gere Technische School te Haarlem *war* laken, een beige wollen japon, afgezet met nerts bont. Een groene wollen robe, een tailleur van zwart voor het diploma bouwkunde. en wit geblokte wol en een ttehtManwe mantel van nertélee*.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7