Rusland in alle finales Peter Tiele zou veel liever vijf sets gespeeld hebben NEDERLANDERS NAAR HERKANSING BESCHEIDEN SUCCESJE Weinig zon op slotdag Larsen wint duizend gulden RESULTATEN BOSBAAN Charly Bosveld naar Sparta VIER BOKSERS NAAR TOKIO TOM OKKER WINT VAN SCHNEIDER :DAG 1 AUGUSTUS 1964 DE LEIDSE COURANT EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN DAMES BEGONNEN Ook Telstar deed nog een belang rijke aankoop. Voor een bedrag, dat rond de 75 mille lag, contracteerde de nieuwe eredivisieclub de Blauw- Wit-stopper Gerrie Althoff. Van Weerlee werd door Telstar aan RCH overgedaan. De andere nieuweling Anderlechtspelers niet tegen Nederland De mogelijkheid bestaat, dat Bel- deeredivisie, aSStoT*** ft voor de -terlandvoetbalwedstnjd Duitse voorhoedespeler Dieder Gre- tegeo Nederland op zaterdag 3 okto- sens van FC Reutlingen aan. ber van dit jaar te Antwerpen niet Frans de Munck zal zijn loopbaan de beschikking zal hebben over de nog met één jaar verlengen. De 41- spelers van Anderlecht. Het bestuur jarige doelman, die de laatste drie van de Belgische kampioensploeg is jaar voor Veendam uitkwam, zal het namelijk van plan de Belgische voet volgend seizoen voor „Sportclub balbond te verzoeken alle Ander- Cambuur" uitkomen. Veendam ver- lechtspelers van deze ontmoeting vrij zekerde zich van de steun van de stellen, omdat de club op 7 okto- rechtsbuiten van Leeuwarden, Pas- ber in Bologna moet uitkomen tegen caj FC Bologna voor het toernooi om de Bij het sluiten van de markt, 31 Europese beker voor landskampioe- „Het grote nieuws", waarnaar tij- juli 1964 te 24.00 uur, waren nog wat oen. De mogelijkheid is, volgens wi dens de transferperiode tevergeefs kleinere aan- en verkopen bekend- siders in de Belgische voetbalwereld is uitgezien, brak vrijdag letterlijk gemaakt, waarvan de voornaamste groot dat de bond de wens van en figuurlijk te elfder ure los. Spar- waren: Pleun Strik (Feijenoord), 21 kampioensploeg zal inwilligen, ta maakte bekend, dat Charly Bos- jaar oud, militair elftal, naar Go veld, grillig uitblinker bij Sportclub Ahead; Paul Amara (Veendam) voor Enschede, het volgend seizoen voor 35.000 gulden naar Alkmaar; Coupe- de roodwitte Rotterdammers zal uit- rus (Leeuwarden) naar ZFC; Van komen. Het transferbedrag, dat niet Ekeren (AGOVV) naar PEC en bekend werd gemaakt, wordt op een Mengerink (Be Quick) voor ƒ7.500 ton geschat. naar GVAV. Transferperiode gesloten Open Leidse tenniskampioenschappen De finish van de eerste manche van de vier met stuur vrouw: van voor- naar achtergrond Denemarken, dat vierde werd, Engeland, dat tweede werd en Rusland, dat de strijd won. Het bescheiden programma van de eerste dag van de Europese roeikam- pioenschappen voor dames, vrijdagavond op de Amsterdamse Bosbaan begonnen, heeft een complete Russische triomf opgeleverd. Aangezien er slechts zes dubbel vieren en achten hadden ingeschreven, die zondag direct in de finale zullen strijden om de Europese titels, werden op de eerste wedstrijdavond slechts series in de vier met stuurvrouw, de skif en de dubbel twee geroeid. De Russische dames triomfeerden, zoals eigen lijk al bij voorbaat zeker was, in deze voorwedstrijden, zodat Rusland nu al zeker is zondag in alle vijf finales vertegenwoordigd te zijn. in de finales. Herkansingen: vier met stuur vrouw: 1. Denemarken; 2. Honga rije; 3. Groot-Brittannië; 4. Tsjecho- De Nederlanders moesten en te roeien. Een derde plaats, meer Slowakije; 5. Nederland; 6. Duits- ook dat was eigenlijk, voordat de zat er voor de rustig roeiende Tsje- land. startvlag voor de eerste maal was chische ploeg niet in. Dat gaf ook Skiff: 1. België; 2. Groot-Brittan- gevallen al zeker met bescheiden niet, want niet de plaats in de serie nië; 3. Duitsland: klasseringen en plaatsen in de her- van vrijdag was belangrijk. Zaterdag Nederland, kansingen van zaterdag tevreden mag immers een uitgeruste Alena Dubbeltwee: 1. Tsjecho-Slowakije; BESLISSINGSWEDSTRIJD VAN DE ZIJL 2 (heren) Maandagavond vindt in het zwem bad Poelmeer te Warmond de beslis singswedstrijd om het kampioen schap van de reserve 3e klasse plaats tussen HPC2 uit Heemstede en het reserveteam van De Zijl. Tiele 1-6 6-3 6-4, H. Keizer-H. Kruyt 6-3 6-4. D.-E. B: halve finale: mej. H. Noordhoek Hegt-mej. A. Moolenbroek 6-4 3-6 6-3. G.-D. B, le ronde: mej. A. Moo lenbroek/J. Holleman-F. Engelen - burg/E. Engelenburg 4-6 6-0 6-2; 2e Indien Peter Tiele tegen Koggink Ondanks de regen werden er gis- ronde: mej. A. Pino/J. Kluiver-mej. om drie gewonnen sets had gespeeld teren voldoende partijen verspeeld A. Molenbroek/J. Holleman o-U b-3. was er voor de Roomburg-speler om de spelers een rustig weekeinde MjP-f' Vroegop-J. geen vuiltje aan de lucht geweest in te garanderen. C. Mulder 6-3 6-3; 4e J. zijn wedstrijd op Roomburg om de Bij de dames in A hebben mevr. s i fi fi n^hSve'ftaST- Open Leidse Tenniskampioenschap- Kieboom en mej. Jansen zich in de Yï°J®op 7"n 6"°' w V« o r pen. Hij won namelijk drie van de halve finaie geplaatst. Zij spelen te- J Stofkoper-B Doorenbos 8-6 2-6 vijf sets. Helaas betekende dat een gen elkaar om een finaleplaats Aan- 6"3. H. v. Nes-J. Batter 12-10 6-1. drie-sets nederlaag <1-6 6-3 6-4) te- Vang der wedstrijden 10.00 uur v.m. D.-E. C. 3e ronde. A. Heymans- gen Koggink in B, wat hem een mej. R. Wientjes 7-5 6-2. plaats kostte in de halve finale. De UITSLAGEN H.-D. C, 2e ronde: J. Vodegel/J. S. twee-sets zege in A (6-2 6-1) enkele Kooreman-F. Bnnks/L. v. d. Bijl 6-1 de repechages schijnt dit maal bijna uren erna was slechts een schrale H.-E. A, le ronde: H. Haks-D. Du- 6-1, G. v. Werkum/F. v. Werkum- moeilijker dan een finaleplaats vei- troost, want indien hij vandaag te- son 8-6 6-4, P. Tiele-R. Koggink 6-2 W. Hoyng/D. Haks 6-3 6-1; 3e ronde: lig stellen... gen Hans Keizer wint, zal hij het 6-1, W. Maris-J. Holleman 6-2 6-2, D. J. v. Werkum/F. v. Werkum-H. Bier- moeten opnemen tegen Lex Karamoy v. Galen Last-D. Bouman 6-3 6-4, L. man/H. Teschmacher 6-4 6-2, J. S. HFRK ANSTNCFN die tweede is geplaatst in dit toer- Karamoy-K. Thomas 6-0 6-1, H. He- Kooreman/J. Vodegel-B. Doorenbos/ «ILiUVAnsnNlTUn nooi rokL rokL Kemmerling 6.3 6_3> j. stof koper 7-5 4-6 7-5. H. Nijeboer-R. Koggink 6-4 6-2; 2e D.-D. C, finale: mevr. Bouhuys/ Onmiddellijk na de series is ge- Willem Maris noch Henk Goris ronde: H. Goris-D. v. Galen Last 6-3 mevr. Soonius-mevr. F. Benninga loot voor de baanvolgorde in de her- hg^jjen het zwaar. De laatste kwam 6-3. mevr. E. Bakker 6-2 6-4. kansingen, die vanmiddag geroeid zeifs gj derde ronde via een H.-D. A: L. Karamoy/H. Goris-H. G.-D. C, 2e ronde: mej. A. Hey- zullen worden. Uit elke herkansing g_3 zege Qp Dick van Galen Last. Nijeboer/H. v. d. Weg 6-1 6-4. mans/A. v. Aelst-mej. J. Penseel/J. plaatsen zich de eerste vier ploegen De eindstrijd bij de dames in B zal H.-E. B, 4e ronde: R. Koggink-P. Bakker 7-5 11-9. In het gemengd-dubbel wonnen mej. Pino/Kluivers van Anita Moo- lenbroek/Holleman. Bij de dames in C komen de club- Frankrijk; 5. genoten Annelies Heymans en Ger- dien de Vos tegen elkaar voor een finaleplaats. Annelias Heymans won IN STRIJD MET DE TRADITIE zljm~ ÏÏsbeth Sprangers" en Ineke in de herkansingen uitkomen. En, 2. Duitsland; 3. Roemenië; 4. Bul- haar afgebroken partij tegen mej. Volgens de traditie is de laatste delaars waren er niet rouwig om, Brans leverden van het Nederlandse zoals gezegd, een „niet" trekken in garjje; 5. Zweden; 6. Nederland. Wientjes, mevr. De Groot en mevr. vierdaagsedag zonnig, maar in de 48e want de omstandigheden kwamen trio nog de beste prestatie. Een goe- de tweede plaats achter de Europese titelhoudsters Maia Kaufmane en Daine Mellenbergua uit Riga viel de Nederlandse dubbel twee ten deel. De gestuurde vier van Willem II werd vierde en laatste en Meike de Vlas, de nationale skifkampioene, eindigde als derde in een „veld" van drie skiffeuses. Ïiciuaacatung bvuuig, tuaai aai ut iuv .vnaai, wv Ruyter spelen om de andere editie van Nijmegen's vermaarde een ideale wandeldag nabij. Op die plaats. wandelevenement was dit niet het laatste dag hebben enkele rampzali- Vanaf zaterdag spelen in A: Ma- geval. Wel had de zon een enkele gen in het gezicht van de haven moe- ris-Haks voor de halve finale, even- maal succes met pogingen door de ten opgeven, maar die liepen echt, als Nijeboer-Herok. Karamoy komt wolken te breken, maar de bewolkt- wat men in de Nijmeegse gelederen tegen de winnaar Tiele-Keizer, ter- heid won het over het algemeen, noemt, „op hun tandvlees". t» t\ 4D1T— n wijl Goris reeds zijn partij tegen Van Hierdoor ging een feestelijk aspect ZS'JTSSZXiJ'lZn? Galen Last had gewonnen. van de finale verloren, maar de wan- BAANREKORDS VERBETERD heeft het vierde IBM-meestertoernooi jaar een uitnodiging voor de meester- gewonnen. De Nederlander Jan Hein groep kunnen verwachten. Donner eindigde met een halve punt achterstand op de winnaar als tweede Van der Spek haalde wat op door de in de grootmeestergroep door 'n over- Amsterdammer Holthaus te verslaan. De winning in de laatste ronde op zijn stand luidt hier (de hangpartij Van der concurrent, de Duitser Lehmann. Spek-Monté wordt vandaag uitgespeeld De uitslagen van de vrijdag gespeelde en is thans waarschijnlijk voor wit ver loren): 1 De Graaff 1lk, 2 Van der Weide 6Vï, 3 Monté 5*/2 en 1 afg., 4 Repko 4Vs, 5 Van der Spek 4 en 1 afg., 6 Van Ey- Op de sombere eerste dag zijn al "laatste ronde: een tweetal internationale bosbaan- pirc-Larsen 0—1, Lehmann-Donner records scherper gesteld. De gestuur- r_, Barcza-Van Geet 1-0. Van Schel de Spartak-vier uit Moskou bracht tinga-Diickstein 0-1, Enevoldsen-Kuü- het record van Die Leythe, daterend pers oj uit 1955, van 3 min. 35,3 sec. op 3.33.31. De Russische dubbel twee De eindstand: 1 Larsen 7 p 2 Don- zorgde met 3.32.50 dat het tien jaar ner 6l/i P-> 3 Dückstein 6 p., 4 Lehmann Nolte. Zijn hangpartij uit de achtste oude, al in bezit van de Russen zijn- 5'/s P- 5 Van Scheltinga 5 p., 6 Kuijpers ronde tegen Karper ging echter ver- de record, met ruim één seconde P- 7-8 Barcza en pirc beiden 3»/s p., De eindstand luidt hier: 1 Karper verbeterd werd. 9 Enevoldsen 3 p., 10 Van Geet »/i p. 7 2 De Waal en Boomgaardt 6V», 4 bergen 4, 7 Van der Vegt, Kool en Ne- derkoorn 3'/s en 10 Holthaus 1 Vt. C. C. Berg behaalde de vijftig procent door een remise met de Bussummer ZWARE DAG MEESTERGROEP De meestergroep werd gewonnen Was het op de openingsdag voor door de Zuidslaviër Karaklaic met een plaats' de meeste roeisters een dag van be- score van 71/» uit 9. Geen der Neder- perkte inspanning, voor Alena Post- landse deelnemers kon hier een meester- lova, de sterke Tsjechische skiffeuze resultaat behalen, hoewel tot de laatste gold dat stellig niet. Direct nadat de ronde toe Crabbendam en Kerkhoff hier gewezen Europese titelhoudster uit kansen op hadden. Zij verloren echter Praag in haar serie de Britse Penny beiden, respectievelijk van Krabbé en Van der Lijn. Plukker 5, 5 Frank en Berg 47 Nolte 4, 8 Oudshoorn 3*/t, 9 Mgemane 2, 10 Lamein lVi. De prijsuitreikng vindt hedenmiddag Chuter en Meike de Vlas overtui gend had verslagen, voerde een snelle motorboot haar terug naar de start. Als partner van Magda Sarbochova stapte ze in de dubbel twee om op nieuw de duizend meter lange baan R.A. G. DE GRAAFF NAAR MEESTERGROEP Tom Okker heeft vrijdag, op de derde dag van het Santpoortse in ternationale tennistoernooi, de een dag tevoren afgebrokeh partij tegen Voor een bijzonder Leids succes heeft Evert Schneider gewonnen. De Haar- in de reservegroep A de Philidorspeler lemmer, die bij het afbreken met R. A. G. de Graaff gezorgd. Bij het in- g.4 3-5 voorstond, liet de tweede set gaan van de laatste ronde stond de aan zjjn Haagse tegenstander en won Leidenaar gelijk met de Amsterdammer vervolgens de ontmoeting met 6-2 in Van der Weide, die in deze ronde echter derde en beslissende set. Hoewel zijn eerste nederlaag moest slikken te- de cijfers die niet doen vermoeden gen de Graaffs oude clubgenoot Monté. heeft Schneider zich toch uitstekend De Leidenaar, die tegen de geroutineer- geweerd tegen de Haarlemse Wim- de Bussummer mr. v. Eybergen speelde bledon-sensatie. Voor het overige bereikte al spoedig een eindspel, dat werden vrijdag de dubbelspelen af- Vier met stuurvrouw: eerste serie (afstand 1000 meter): 1. Rusland 3.33.31 (nieuw internationaal record. Oude record: 3.35.3, Die Leythe in 1955); 2. Hongarije 3.43.97; 3. Groot-Brittannië 3.50.80; 4. Denemar ken 3.56.16. Rusland gaat over naar de finale; de overige ploegen komen in de herkansingen van zaterdag uit. Tweede serie: 1. Roemenië 3.33.53; 2. Duitsland 3.36.25; 3. Tsjecho- slowakije 3.44.14; 4. Nederland 3.46.31. Roemenië gaat over naar de finale. Dubbel twee: eerste serie: 1. Hongarije 3.39.64; 2. Roemenië 3.54.95; 3. Bulgarije 3.59.07; 4. Tsjechoslowakije 4.15.12. Hongarije gaat over naar de finale. Tweede serie: 1. Rusland 3.32.50 (nieuw internationaal record, oude record 3.33.9, Rusland tijdens Europese kamp. 1954); 2. Nederland (Elsbeth Sprangers, Ineke Brans) 3.38.12; 3. Duitsland 3.47.52; 4. Zweden 3.57.21. Rusland gaat over naar de finale. Skif: eerste serie: 1. Galina Konstantinova (Rusland) 3.48.04; 2. Renee Camu (Frankrijk) 3.56.38; 3. Karen Ulrich Wolf (Duitsland) 3.58.14; 4. Alice de Bou (België) 4.00.21. Galina Konstantinova gaat over naar de finale. Tweede serie: 1. Alena Postlova (Tsj. Slow.) 3.48.82; 2. Penny Chu ter (G.B.) 3.50.67; 3. Meike de Vlas (Nederland) 3.57.11. Alena Post lova gaat over naar de finale. „Einzug der Gladiatoren" De binnenkomst in Nijmegen be gon omstreeks één uur met beden kelijk voortvarenden die de glorie van een schijnbaar gewonnen wed strijd begeerden en eindigde tussen vijf en zes uur met het binnenstrom- pelen van hen, die de moeite van vier dagen ploeteren in de vorm van een voorwerp op de revers wilden beloond zien. Tussen die tijdstippen in een we reld van graduaties van ferm Nij megen binnenstappende kerels tot van aanmoedigingen sterk afhanke lijke mannetjes en vrouwtjes met knikkende knieën. Langs het par cours zaten de meelevendem op de tribunes of op reeds in een nachte lijk uur ingenomen zetels. Ze ap plaudisseerden onophoudelijk en er zijn altijd onder hen vrijgevigen, die aan wildvreemden bloemen schen ken. Zo werd die vierde dag van de 48e Vierdaagse weer een triomfale gebeurtenis, waarbij duizenden langs het parcours de duizenden erop toe juichten of met bloemen huldigden. Cijfers. Op de laatste dag van de Vierdaag se vielen nog 37 wandelaars uit, zo dat het uitvallerstotaal 611 bedraagt. Op deze vierde dag kwamen tenslotte 10.291 wandelaars binnen. Het Nederlandsch Olympisch Co mité heeft opnieuw enkele Neder- ohciucu landse vertegenwoordigers voor de moeilijk voor hem leek. Hij toonde ech- gewerkt. rtb"+rvV"v*' rvKrw, duidelijk aan, dat het allemaal niet Vandaag worden de kwart- en zo'n vaart liep en wist geholpen door halve finales gespeeld, waarna mor een zwakke zet van zijn tegenstander gen (je finales volgen. De uitslagen de bakens te verzetten. Er onstond ten- luiden: in oktober in Tokio te houden Olym pische Spelen aangewezen. Het be treft de boksers Jan Huppen (Am sterdam) in het bantamgewicht, Jan de Rooy (Amsterdam) in het veder- slotte een belangwekkend theoretisch Heren-enkel: Okker (Ned.) ver- gewicht, Wim Gerlach (Groningen) in het lichtweltergewicht en Rudy Lubbers (Amsterdam) in het half- zwaargewicht. De coach van de boks- ploeg zal nog nader worden aange wezen. KORTE GOLF ZUID-SLA VIE eindspel van een paard tegen drie pion- siaat Schneider (Ned.) 6-4 3-6 6-2. nen, waarin de Bussummer een kleine Heren-dubbel: Summers/v. Splun- finesse overzag en verloor. Door dit ter (Z.-Afr./Ned)-Verkade/Moeller (Ned.) 6-1 4-6 7-5, Saul/Sylverster r*rvivTrfcr' 17 A TVT (Z.-Afr.)-L. Tervoort/Van der Graaff KUJMJE VAJN (Ned.) 6-0 6-0, Phillips/Ryan (Z.-Afr.) -J. Tervoort/A. Tervoort (Ned.) 7-5 6-1, Hajer/Schneider (Ned.)-Van der Broek/Knol (Ned.) 6-1 6-2. Gemengd-dubbel: Sluyter/Van der Bij de veertiende schietwed- Broek-Tourie/Phillips (Z.-Afr.) 0-6 strijden van de NATO om de maar- De Fransman Grimbert heeft de 2-6, De Jongh/Schneider (Ned.)- schalk Leclerc-prijs, die gisteren te zesde etappe van de ronde van Zuid- Spruyt/Haks (Ned.) 6-4 5-7 7-5, Oberhoffen in de Elzas zijn gehou- Slavië op zijn naam gebracht. De bes- Swan/Maud Z.-Afr.)-Boenstroem/ den, heeft Nederland een bijzonder te Nederlander was ditmaal Frans Sylvester (Zw./Z.-Afr.) 6-3 6-2, On- succes behaald door op alle drie on- Evers, die op de achtste plaats beslag stein/Okker (N.)-Duyn/Alvarez (N./ derdelen (geweer, machinegeweer en legde. Col.) 4-6 6-4 6-1. pistool) de eerste plaats te bezetten. Het algemeen klassement luidt: 1. De Europese kampioenschappen Valencic (Z.-Sl.) 20.51.47. 15. Doek Het Japans hockey-elftal, dat zwemmen, schoonspringen en water- 21.09.54. 21. Tummers 21.14.38. 23. als laatste voorbereiding voor het polo 1966, waarvan de organisatie Evers 21.16.27. 35. Drummen 21.20.29. Olympisch toernooi een serie wed- aan Nederland is gegeven, zullen in 58 Schepers 21.53.46. 66. Van Segge- strijden in Europa speelt, zal op vry- 't zwembad Den Hommel in Utrecht len 22.00.27. dag 14 augustus in Amstelveen tegen worden gehouden van 20 tot en met In het ploegenklassement leidt een Nederlandse bondsploeg uitko- 27 augustus. Zuid-Slavië, Nederland is zevende. men. Zo trokken de legioenen wandelaars vrijdag door de straten van Nijmegen met opgewekte tred door de zekerheid dat slechts luttele meters hen scheidden van het begeerde kruisje. De verwelkoming in de Karelstad was als altijd allerhartelijkst: duizenden bloemen werden aan de Vierdaagselopers aangeboden door de bur gerij langs de kant.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11