SPEKTAKEL IN PEKING Tienduizend bloemen per uur in Rijnsburg Werk van wijlen Abraham Segaar (1888-1962) in Reghthuys te Nieuwkoop Aanrander met stiletto vrouw over Binnenhof trapte vrouw over oinnenhot Tapiïten met genezende werking voor 77.000 Medische diensten Campagne tegen Russische Joden V HIJDAG 31 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 CAMERA Het scherm van Ca mera is deze week gereserveerd voor de goede spektakelfilm „55 Dagen in Feking". die reeds eerder in Leiden werd vertoond, maar blijkens het voor de donderdagavond vrij drukke bezoek aan het theater nog steeds in de belangstelling staat. De film vertaalt een episode van de beruchte boxer-opstand in China in de zomer van 1900; een opstand, die door het hongerende Chinese volk was gericht tegen de buiten landers en speciaal tegen de door de vreemde mogendheden gestationeer de troepen. De film (die hoofdzake lijk wordt gedragen door het spel van Ava Gardner als de barones en Charton Heston als de bevelheb ber van het Amerikaanse troepen contingent) geeft daarbij tevens een beeld van de ondergang der dynas tie in de persoon van de laatste bloeddorstige keizerin. Men moge hier en daar met de werkelijkheid wel eens een handje hebben gelicht, dat neemt het feit niet weg dat Samuel Bronston er 'n grandioze en goed-verteerbare spek takelfilm van heeft gemaakt, die in ieder geval binnen de grenzen van het al te grove bombastische blijft. Wat meer zegt: er wordt ook „film spel" in gegeven als evenwaardig accent naast het „kijkspel". De film biedt verschillende hoog tepunten, die het zien en meebeleven waard zijn en dat mag voor 'n film werk als dit, dat zo spoedig buiten de grenzen van het aanvaardbare zou kunnen groeien, een goede de- betpost worden genoemd. Wie „55 Dagen in Peking" nog niet heeft gezien (of nog eens wil zien) zij een gang naar Camera aanbevo len (14 jaar). De film draait alleen 's avonds. 's Middags is er een vakantiepro gramma met een film, waarin „De zopn van Lassie" het middelpunt vormt. 'N OUDE DANNY ben uitgeput welk snufje humor in de showpap nogal flauw smaakt maakt de regisseur het slot ont roerend gelukkig. De aeronaut heeft in zijn zaken geluk gehad en de on overtrefbaarheid van zijn eigen vrouw ingezien en de artiest heeft om de gelijkenis nog wat voort te zetten in zijn zaken geluk ge had en de moeilijkheden met zijn meisje hoe, wordt niemand duide lijk uit de wereld geholpen. Alle leeftijden. KRUITDAMP EN LIEFDE LIDO In het zuiden van Texas, dichtbij de Mexicaanse grens, raakt een sheriff in moeilijkheden, wan neer hij een berucht bandiet arres teert voor het neerschieten van een ongewapende tegenstander. De broer van deze bandiet is de gewetenloze, rijke rancher, die het stadje Rio Bra vo omsingelt. Voor de sheriff, de enige rechtschapen man in de plaats, is goede raad duur. Zijn enige vriend, die juist aan het hoofd van een ka ravaan wagens, geladen met olie en dynamiet in de stad is aangekomen, wordt op een gruwelijke wijze neer geschoten. Dit wordt zelfs de assis tent van de sheriff te erg. Hij zweert de whiskeyfles niet meer aan te ra ken, hoogstens om er iemand mee toe te takelen. De spanning stijgt ten top wanneer enkele misdadigers zijn neergeschoten. De sheriff wordt in een val gelokt en zijn assistent ge gijzeld. Het voorstel om de assistent tegen de bandiet uit te wisselen wordt geaccepteerd. Bij deze onheils- ruil raken de twee gijzelaars slaags. In het verwoede gevecht dat ontstaat kan alleen nog maar dynamiet de oplossing brengen. Als de kruitdamp is opgetrokken krijgt de sheriff kans zijn hart te laten spreken en dus: eind goed al goed. (14 jaar). ELVIS REX Love in Las Vegas. Voor Elvis Presley is een spectaculaire achtergrond wel nodig. Eigenlijk heeft deze goede zanger als acteur niet zoveel te bieden. Aan show echter des te meer en verpakt in een doorzichtig verhaaltje zien we Elvis optreden in het beroemde en beruch te Amerikaanse vermaakcentrum Las Vegas, Eldorado voor de gok kers. Het gaat er hard aan toe, maar dit mag niet verhinderen dat Elvis zo af en toe de stembanden smeert en de gemoederen wat op rust brengt. KFC-keuring 14 jaar. GEPROLONGEERD Trianon heeft voor de vijftien de maal Irma la Douce in Leiden gehouden. Studio prolongeerde „De Fan tast", een Italiaanse film over de lotgevallen van een ras-oplichter, KFC, 18 jaar. Elke morgen, behal ve zondags, 10.30 Pietje Bell. In de Florahal te Rijns burg heerst weer die koortsachtige tempera tuur en sfeer, die aan het vertrek van het Corso vooraf gaan. De binders zijn bij tiental len bezig aan de wa gens, bijgaande foto geeft hiervan 'n beeld. Zaterdag zullen weer tienduizenden langs de weg staan in Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg om 't sprookje van het jaar te beleven. De ont werper George Kiersch heeft er weer 'n kleur rijk en stemmig geheel van gemaakt onder de titel Rljnsburgs Kleu renpalet. Verteld wordt dat de binders tiendui zend bloemen per uur gebruiken, één per toe schouwer. Zaterdag 8 augustus a.s. zal onder na bij de Vrije Academie voor Figuur- TTivnR Tr. Tnvnr a*-,* ausPlc,ën van bet Kunstgenootschap schilderen. Gedurende de jaren 1905— LUXOR In Luxor draait deze ,;t Reghthuys' te Nieuwkoop een tot 1910 werd Segaar met raad en daad bU- WAan HpnR°ivfpera"30 augu,tus durende tentoonstelling gestaan door de Leidse kunstenaars W. „Aan de Riviera Het is een typisch wordtn ecopend van schilderijen, teke vakantiegevalletje, onbekommerd en ninïen en gra„ek van de in 1962 over. S«6l.ni °dS' fe, e! 8n faïïl' leden kunstenaar Abraham Segaar. De u. ^,«UUa. us gezet om de talenten van de toen tentoonstelling zal worden geopend Laren, alwaar Segaar van 1911—1913 nog vrij jeugdige Amerikaanse ko- doo_ de miek naar voren te doen komen op Troelstra. een wijze waarin voornamelijk de jongeren plezier zullen kunnen be- I te Leiden geboren. Hij bezocht al. leven. Het gegeven is buitengewoon eenvoudig: een weinig succesvolle daar de school voor Ambacht en Tech- artiest en een tweede Lindberg ge- niek, afdeling Decoratieve lijken als twee druppels water op kunst, elkaar; de aeronaut is ook op het H. van der Nat en Floris Verster. Dezen over- waren het ook die hem introduceerden bij de kunstschilder H. M. Krabbe, te Laren, door de bekende kunstcriticus Jelle werkte. Gedurende jaren 1907—1913 werden Abraham Segaar verschillende prijzen Abraham Segaar werd op 14 april en subsidies deelachtig. Zo verwierf hij ARft tf T.PiH«n gphni-pn UTii HfrcrmVit al. driemaal achtereen de Koninklijke Sub- sidie voor Beeldende Kunst (figuratief Schilder- schilderen) in 1911, 1912 en 1913. Na zijn verblijf te Leiden, de Kaag - op zeventienjarige leeftud en Laren vestigde Segaar zich te Nieuw - gebied van het vrouwenjagen een richtte Segaar een eigen atelier in aan koop Hoewel hij ook heeft gewerkt in hoogvlieger en heeft een paar moei- de Rün - Schiekade te Leiden. In de België (Brugge en Gent) op de Zeeuwse lijkheden met zaken. Na op een wat avonduren bekwaamde hij zich verder de hand liggende manier de door lessen te nemen bij de afdeling en Noordhollandse Eilanden en in Over- ijssel (Giethoorn), bleef het Zuidhol- Tengevolge van een instorting in •en steenkoolmijn bij de Zuidfranse plaats Gardanne is vanochtendvroeg eén mijnwerker om het leven geko men en één ernstig gewond. Oe Thant voor Russische t.v. Secretaris-generaal Oe Thant van de VN. heeft gisteravond de Sow- jet-Unie dringend om hulp gevraagd om de volkerenorganisatie te behoe den voor „een zeer ernstige finan ciële crisis". Oe Thant hield voor de Russische televisie een pleidooi voor de vol kerenorganisatie, nadat hij op een persconferentie in Moskou had ver klaard, dat Chroesjtiow nog steeds geen bijdrage wilde leveren voor de operaties van de VN in Kongo en het Midden-Oosten. mogelijkheden, die vermelde gelijke- Beeldende Kunst van het Genootschap landse landschap hem bet meeste boeien nis biedt, tot in den treure te heb- „Matheais Scientiarum Genetrix"; daar- Dit 's door hem vereeuwigd in talrijks - landschappen, piasgezichten, enz. Vóór alles zocht Segaar zijn onder werpen in de natuur: Naast z(jn pias gezichten, kregen ook zijn stillevens en portretten grote bekendheid. Segaar exposeerde vele malen, ook in m» i* het buitenland. Zijn werken werden 1 buitenlandse musea (o.a. in Australië, India en Indonesië). Buitendien vond Als een wildeman is gisteravond evenwel woest gedragen, ook toen veel van zijn werk een plaats in parti- op het Binnenhof de 32-jarige Haag- hij op het politiebureau was inge- ouliere collecties. Zo bezat pok koningin se koopman P. van de P. te keer ge- sloten. Hij zal voor de Officier van Wilhelmina enkel© werken van Segaar. gaan. Het slot van het liedje was, Justitie worden geleid. Hij werd al dat hij in het politiebureau werd eens veroordeeld wegens een zeden- opgesloten om in een cel tot bede- misdrijf. ren te komen. Tegen hem is proces- verbaal opgemaakt wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid, zware mishandeling en bedreiging met misdrijf tegen het leven. De 32-jarige kokkin mevr. H. S.- H. was met haar echtgenoot, een oberkelner, en haar zuster, een gar derobejuffrouw, een eindje vooruit gegaan van het restaurant op het Buitenhof naar hun auto op het Bin nenhof, waarmee zij naar hun woon plaats Rotterdam zouden teruggaan. D© veelzijdige en produktievo kuhste. na#r stierf op 30 april 1962 in zijn ge boortestad Leiden, Twee woonwagenbewoners hebben kleed het genezingsproces niet zo vlug kans gezien om een mensenschuw echt- verliep werden er regelmatig meer van paar in Zeeuws-Vlaanderen ƒ37.000 dergelijke aankopen gedaan. Het won- Bij de auto werd de kokkin^ aange- contant en een schuldbekentenis van derüjke geval deed zich nu voor dat Chinese diplomaat in Boeroendi verdwenen Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren ontkend, dat een Chinese diplomaat, die uit de Amerikaanse ambassade in Boeroendi is verdwenen, is ont voerd, zoals is gezegd in een com muniqué van de regering van Boe roendi. In het communiqué werd gezegd, dat de geheimzinnige verdwijning van een Chinese diplomaat, die se dert 26 mei niet meer op zijn post Is geweest, de betrekkingen tussen Boeroendi en de Verenigde Staten ernstig in gevaar zou kunnen bren gen. Toen Tsji Ping, de jonge culturele attaché van China in Boejoemboera, die politiek asiel aan, de Verenigde Staten heeft gevraad, ls verdwenen. De Amerikaanse ambassade, waar hij voorlopig asiel had gekregen, heeft de regering van Boeroendi meegedeeld, dat hij in de nacht van 28 op 29 juli uit het ambassadege bouw ia verdwenen. vallen door de koopman, die haar ƒ40.000 afhandig te maken. de echtgenote werkelijk baat vond bij o.m. de kleren van het lijf rukte. De zij verkochten het echtpaar vloer- en „de vreemde behandeling' kelner kwam op het geschreeuw van tafelkleden, lopers en dekens geprepa- De politie heeft nog slechts enkele de vrouw af. De koopman trok daar- reerd met zuurstof en zuivere Zwitserse duizenden guldens kunnen achterhalen. Hun gehele banksaldo ia het echtpaar aan deze „genezers" kwijt geraakt HOOGMADE 4 en 5 augustus: Oranjefeesten te Hoogmade Uit het feestprogramma voor de op een stiletto en wilde de kelner te berglueht. lijf gaan. De vrouw schopte de wil deman het levensgevaarlijke mes pe rijkspolitie greep in toen de bank uit zijn handen. De woesteling keer- Terneuzen de plotselinge geldverspil- de zich weer tegen de kokkin en iing. van <je altijd zuinige boer wel wat schreeuwde haar toe haar te zullen vreemd vond. doden. De vrouw werd geslagen, ge- Het echtpaar J. de Kraker leefde nog- stompt en geschopt en uiteindelijk aj teruggetrokken en werd op een dag over het Binnenhof getrapt. Zij was door twee langstrekkende Belgische gewond, maar kon later naar huis handelaren aangeklampt. Omdat zij wis- terugkeren. ten dat de echtgenote van de heer De XTTJ.¥rvT.T^ Kraker een reuma-patiënte was, vertel- AANRIJDING den zy Zwitserse kleden te kunnen le- De kelner, zich ook bedreigd voe- «ren. die geprepareerd waren met lend, vloog in rijn auto. De wilde- Zwitserse berglucht en zuuratof. Zij ,OT, man sprong op het dak van de wa- £re'en ,3L, JvSfF m'.t Oranjefeesten, welke dinsdag 4 en gen en kroop op de motorkap. Zo kootte nu maar ƒ5000—, Omdat met n woengdaf 5 augustus gehouden wor- werd hij door de kelner naar de taxistandplaats op het Buitenhof ge reden. Daar werd in de consterna tie nog een vrouw uit Overveen aan gereden, die een gekneusd been op- den, blijkt dat het comité sich kos ten noch moeite gespaard heeft om liep. De politie kon de wildeman ten slotte grijpen. Van de P. bleef zich Europeaan trouwt bosneger meisje n ti j ven noen moetic gespaard neen om V.3.5 eerst wapenstilstand een bijna overladen programma van L- 1 volksspelen in elkaar te zetten, waar- in Laos - daarna praten De Verenigde Staten hebben bij jong en oud de gelegenheid krij gen hieraan deel te nemen. Als inleiding van de feestelijkhe- de den wordt maandagavond 3 augustus Naar het Surinaamse ochtendblad „De ware tijd" bericht, werd te Pa- Sowjet-Unie officieel meegedeeld, de traditionele wielerwedstrijd op gekant te znn tegen een veertien- toerfietsen verreden. In afwijking mogendhedenconferentie over Laos van vorige jaren worden nu tijdrit- als niet eerst een wapenstilstand in ten gereden over een afstand van 5 jon. Dinsdag 4 augustus is voor 'n groot gedeelte gewijd aan kinderspelen. De dag wordt begonnen met een H. Mis parochiekerk om 7.40 uur, dat land tot stand is gebracht en de km. communisti8chgezinde troepen zijn te ruggetrokken. De Amerikaanse minister van bui- u öcrwul www w» «- tenlandse zaken, Rusk, heeft het in ramaribo een historisch huwelijk vol- standpunt van de VS uiteengezet in waanJ» ln de kath. school aan de trokken, toen voor de eerste maal een gesprek met de Russische zaak- schoolgaande kinderen een .tractatie in de Surinaamse geschiedenis een gelastigde G. Kornienko. volbloed Europeaan in de echt ver bonden werd met een bosneger- 8ucces voor regeringstroepen, De bruidegom, de heer Theodoras Een offensief van Laotiaanse re- Bemard Josephus Eken, kwam en- geringstroepen tegen communistisch, kele jaren geleden uit Nederland gezinde t w.nM»,, wordt uitgereikt. Gezamenlijk ver trekt men dan naar de speelweide van de heer C. Th. v. Rijn voor de spelen. In de namiddag van deze eerste dag wordt ook reeds een begin gemaakt met spelen voor ouderen, 's Avonds 19.30 muzikale rondgang ïaren eejeaeri wn, Pathet Lao-strijdkrachten, naar Suriname, waar hij werkzaam die de hoofdweg van Vientiane naar door het dorp van de R.K. Muziek- naar outmmmhc, j - rvereniging, waarbij de deelnemers aan de wedstrijd versierde rijwielen ilddl gJUIlliuiiiv, vv aas *J is als verkoopleider bij een firma te Loeang Prabang bezetten, is een „vol- Paramaribo De bruid is mej. Maria ledig succes" geworden, aldus is of- Magdïïena Anoisi Amoenoe-Moenoe. ficieel in Vientiane bekend gemaakt, en steps welke op het plein van de Zii werd geboren te Drietabbetje, 'n Het door de regeringstroepen ver- kath. school gehouden wordt, zich bosnegerdorpje aan de Tapanahony- overde gebied was sinds 1961 in han- zullen aansluiten, rivier in het oosten van Suriname, den van de Pathet Lao. LEIDEN EIS OMGEVING Leiden Gedurende het komen de weekeinde nemen waar de art sen Sastrowijoto, Beethovenlaan 109, tel. 34779; dkt. Schaeffer, Rnnsbur- gerweg 11, tel. 50481; dkt. Verhoef, Zoeterwoudsesinge1 4, tel. 32505; De Bruyne Hoge Rijndijk 19, tel. 26866 en diet. Postel, Witte Singel 69, telef. 23089. Voor weekenddiensten van de tandartsen zie de raamborden. Apo- theekdienst: apotheek D. C. Kok, Ra penburg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713511; dkt-. Brinkhorst Stapenseastraat 6, Leimuiden telef,. 01721—269. Alphen aan den Rijn Dkt. H. v. Kooten, Wilhelminaln 36, tel. 2079; Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206; Groene en Wit-Gele Kruis: zr. Par- levliet, Hoofdstraat 164, tel. 2340. Bodegraven Dkt. Bol, Wilhel- minastraat 2113; zr. Faber, Irenestr. 2599; dierenarts Hofland, Vijverlaan 27, tel. 3798. Boskoop Dkt. Bom, Burgemees ter Colijnstraat 60, tel. 017272136. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. Van der Kaaden Hoofdstraat 14, tel. 5114; tandarts zie Lisse; apotheek Bal, Hoofdstr. 78, tel. 5272; wijkverpleging zr. Snellen berg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Woensdag 5 augustus om half elf De Israëlische afgevaardigde in de economische en sociale raad van de Verenigde Natis, Bartur, heeft de Sowjet-Unie beschuldigd van het voeren van een campagne tegen de drie miljoen in de Sowjet-Unie wo nende Joden met het doel de Jo den kunstmatig te doen opgaan in de bevolking en de Joodse bevolkings groep naar eigen karakter, zoals die tot uiting komt in de godsdienst, de cultuur en de taal, te ontnemen. Bartur noemde ook enkele anti-se- mitische boeken, die onlangs in de Sowjet-Unie waren gepubliceerd. De Russische afgevaardigde Ben- drysjev wees de Israëlische beschul digingen van de hand en zei, dat er op het ogenblik 92 synagogen in de Sowjet-Unie waren en een opleidings instituut voor rabbijnen. het traditionele ringsteken voor pa ren op het terrein van de heer J. J. v. d. Geest, in de namiddag gevolgd door spelen voor overige groepen in de Van Poelgeestlaan. Gevarieerde attracties op het feestterrein zullen de feestvreugde verhogen. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar het feestprogramma. RIJP WETERING RIJPWETERING OP NKS-KAMP Woensdag kregen we bezoek van vele Rippers. Leuke wedstrijden wa ren er donderdag te zien bij het af werken van de voetbalcompetitie. Met 40 wonnen we van Altior 2 en Valkenswaard moest ook zwichten voor ons geweld: 01. Met een in valler van DOSR speelden we gelijk tegen het sterke Arnhemmia 00. Vrijdag spelen we een vriendschap pelijke revanche wedstrijd. Een van de leiders Patriarch Athenagoras gaat naar Rome In de omgeving van de patriarch van Constantinopel Athenagoras ver luidt, dat het oecumenisch hoofd der Orthodoxe Kerken de Paus een te genbezoek zal brengen. De H. Synode zou haar toestem ming hieraan hebben gegeven. Hoewel geen datum voor het be zoek wordt genoemd, acht men het niet uitgesloten, dat dit bezoek tijdens het Concilie plaats zal vin den. Brits koopvaardijschip met kernenergie De Britse minister van vervoer, Ernest Marples, heeft in het Lager huis gezegd, dat de mogelijkheid be staat, dat Engeland tegen 1968 een koopvaardijschip heeft, dat met be hulp van kernenergie wordt voortge stuwd. Twee grote bedrijven hadden hem plannen voorgelegd voor de bouw van een groot schip, uitgerust met een reactor van het type Vul- cain. De Imperial Chemical Indus tries overwoog het schip te gebrui ken als de voorwaarden gunstig zou den zijn. KORTE GOLF De 7-jarige Theodoor Joseph Lojjer uit Amsterdam is gistermid dag, spelend onder een brug over het water bij de Pieter Callandlaan- Hoekenes in Osdorp te water ge raakt en verdronken. In een ijzerhandel aan de Kwa- draatweg te Amsterdam is gister middag tengevolge van een arbeids ongeval de 48-jarige monteur J. Men- sonides om het leven gekomen. Hij werd, kort nadat hij een pers in werking had gezet, levenloos aange troffen in de zogenaamde kelder vlak onder de pers. Vermoedelijk is het slachtoffer met zijn hoofd tussen een bewegende plaat en een balk van de kelder terechtgekomen. Zijn collega, die het ongeval .ontdekte, kreeg een shock. Armand Massard, president van het Franse Oympisch Comité, heeft donderdag aan het Internationale Olympisch Comité een brief doorge zonden van de prefectuur van het Departement Seine. In de brief wordt de Franse hoofdstad kandidaat ge steld voor de Olympische 2Somerspe- len van 1972. Katwijk aan den Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222; apotheek Koningin Julianalaan 18, fel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. Schonen berg, tel. 2336; apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleegster zr. Van der Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, tel. 01714 —255. Langeraar en Nieuwveen Dkt. Van Dongen, Nieuwveen, tel. 01723 —101. Leiderdorp Apotheek v. Breest Smallenburg, Hoofdstraat 47, telef. 34375; wijkverpleging zr. Van der Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswou de. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl, Schout van Eijklaan 82, tel. 3039; wijkverpleging Groene Kruis, Willi- brordusstraat 2, tel. 3449; ambulance tel, 3923; apotheek Kon. Julianalaan, Voorburg, tel, 070864955. Lisse Dkt. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453; tandarts Meulemans, Gladiolenstr. 31, uitslui tend tussen 17.30 en 18 u. Apotheek zie Hiljegom; wijkverpleging zr. Til- busscher, tel. 3622 b.g.g. 4117. Noordwijk Dkt. Mulder, Nieu we Zeeweg 69, tel, 2230; W.-G. Kruis, zr. Laaper, Pickéstraat 68, tel. 2338 of 3067; Groene Kruis, zr. v. Luyn, Hoofdstraat 12, tel. 2907; apotheek. Hoofdstraat 59. Noordwijkerhout Dkt. H. de Groot, Eijken Donck 52, tel. 02533- 2910; tandarts, zie Lisse; wijkverple ging Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Oegstgeestse Apo theek is des zondags gesloten van 8 tot 24 uur; Wit-Gele Kruis, zr. War- merhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsbqrg Zie Katwijk a. d. Rijn. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout Dkt. Mots, Prof. Aal- berselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten Voorschotense Apo theek geopend. Wassenaar Dkt. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en dkt. v. To lingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheek, Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. Bremer. Nieuwkoop, tel. 01725-103. 5T Gevraagd: meisje 16 jaar, voor nulp in winkel. Brood-, koek-, banketbak kerij F. Raaphorst, v. 't Hoffstraat 21, Leiden. '2? Te huur aangeb. ge- meubil. parterre in Oegst geest, bevattende twee ka mers en keuken. Zeer ge schikt voor 2 dames of echtpaar. Br. onder no. 1505 Adv.bur. „Rijnland" Leiden, J. de Wittstr. 35. 3T Woningruil. Aangebo den: moderne 3-kamerwo- ning (nieuwbouw). Gevr.: 4- of meerkamerwoning. Steller dezes is bereid de verhuiskosten voor zijn rekening te nemen, als mede financieel tegemoet te komen inzake de door U te maken kosten voor nieuwe stoffering, enz. Br. onder no. 2341 bur. v.d. bl. Verhuur kano's 1- en 2-pers. Jachthaven De Trekvaart, H. Geijsman, Maredijk 149a, Leiden, tel. 21144. 'g' Kajuitvlet met Penta motor 6x2 1200.-; motor schuit 10x2.20, motor de fect 800.-. FK 1000 bestel bus '60, banden en motor nieuw 800.-; Opel Olympia '56 bestel 650.-. Utrechtse Jaagpad t.o. 18, Leiden. *3* Piano's v.a. 20.-; voorts slaapkamers, kasten, ta fels, ameublementen, le dikanten, opklapbedden, boekenkasten. dressoirs, theemeubels, kloosterta fels, enz. Gebr. Pluym, Hooigracht 51 (v/h Hoge- woerd), tel. 25955 en 21266

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8