Dubbele overwinning voor Rob Kouwenberg NEDERLANDS HERSTEL r Eerste overwinning voor Bento Kitty FORTUNA BESLISTE IN SPORTIEVE STRIJD OVER FELLER QUICK BOYS MAANDAG 27 JULI 1964 DE LEIDfll COURANT PAGINA CONCOURS HIPPIQUE IN LEWSE HOUT A. Ebben op paard Prins Ajax, Eigenaar R. Zwolsman. binatie t.w. Ebben-Prins Ayax ging al direct in de scherpe tijd van 39.2 sec. foutloos rond en het heeft er ge ruime tijd naar uitgezien, dat Ebben met de eerste prijs zou gaan strijken. Eerst nadat 8 combinaties door het afwerpen van een of meer hindernis sen de nodige strafpunten op hun conto hadden gekregen en dus voor Ebben-Prins Ayax geen bedreiging vormden, mikte mej. Jos Ernst met Blackey op de eerste plaats door foutloos in 36.2 sec. de, 5 hindernis sen te nemen. De uiteindelijke win naar werd R. Kouwenberg, die met Bustor 0.8 sec. minder nodig had om foutloos rond te gaan en Jos Ernst dus naar de overigens zeer eervolle tweede plaats verwees. De einduit slag werd: 1 R. Kouwenberg met Buster 15 p., 34.4 sec.; 2 mej. Jos Ernst met Blackey 15 p., 36.2 sec.; 3 A. Ebben met Kairouan 15 p., 37.9 sec.; 4 A. Ebben met Prins Ayax 15 p., 39.2 sec.; 5 mej. M. Koster met Océan 14 p., 54.7 sec.; 6 H. Brugman met Charley 14 p., 01.6 sec.; 7 J. Wouters v. d. Oudenweyer met Er- bach 14 p., 41.8 sec. Ovatie Het Leidse Parijs' springconcours zal de amazone Proetske Arts overi gens ongetwijfeld nog lang heugen. In de eerste ronde schoot zij namelijk met haar paard Jungle Pimpernel niet over doch dwars door de eerste hindernis heen en kwam daarbij le lijk ten val. Na met de EH-dienst naar 't Aca demisch Ziekenhuis te zijn vervoerd bleek aldaar, dat zij gelukkig slecht3 enige lichte rib-kneuzingen had op gelopen. Toen „Proetske" enige tijd later te voet in het sportpark terugkeerde en via de omroep-instal- latie de gelukkige afloop bekend wérd gemaakt, mocht zij een sponta ne ovatie in ontvangst nemen. Jungle Pimpernel kwam met de schrik vrij en genoot enige tijd' van zijn onver wacht verkregen vrijheid. SCHAKEN In het zonovergoten Sportpark van de Leidse Hout werd gisteren voor de vijfde maal in suc cessie onder auspiciën van de Nederlandse Hip pische Sportbond door de Leidse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een nationaal concours hippique gehouden, dat de toeschouwers, w.o. burgemeester Van Kinschot en echtgenote, weer eens alleszins geslaagd paardesportevenement heeft geboden. Het altijd weer aantrekkelijke jeugdspringcon- cours B, een concours, kwaliteitsbeoordeling van rijpaarden om 't kampioenschap van Nederland, een spannend handicap-springconcours Ma-Mb met als sluitstuk een niet minder spannend Pa rijs' springconcours (met max. 2 ronden) vorm den het wat al te overladen programma dat de circa 800 bezoekers bijzonder hebben ge waardeerd. Het geheel werd bovendien nog opgeluisterd door een zestal leden van de Rotterdamse Jockey club, die als intermezzi een aantal spectaculaire demonstraties van hun voltigeer-kunst gaven. r» -I plaatsen werden bezet door: 2 Océan van den Oudenweyer met Erbach 70.4 t out loos van mej. M Koster, 3 Balian Aspieck sec.; 3 A. Ebben met Kairouan 70.5 sec., van H. Heener, 4 Ural van mej. F. Arts, 4 J. den Haan met Sanny 71.9 sec., 5 Direct na de officiële opening werd 5 Robijn van mej. M. v. d. Heyden, mej. M. Koster met Océan 76.3 sec.; het jeugdspringconcours afgewerkt en eervolle vermelding Bambi van mej. Jos 6 H. Brugman met Charley 80.6 sec.; reden vijf van de 17 jeugdige ruiters Ernst en Bastógne van mevr. O. Ebben- 7 A. V. d. Linden met Carina 85.7 sec.; (tot 18 jaar) een foutloos parcours. Vèrrijn StÜèrt. Daar niet de tüd (max. 112 sec.), doch het gelijkmatige tempo doorslaggevend was op het 560 meter lange en van 12 hindernissen voorziene parcours, bleef de spanning tot het laatste moment be waard. Slechte prestatie A. Ebben met Prins Ayax 80.4 sec. 3 strafp.; 9 J. den Otter mét Autumn Breeze 65.5 sec. 4 strafp.; 10 mej. F. Arts met Jungle Pimper nel 68.5 sec. 4 strafp. Spanning Van de 21 combinaties, die tot be- In het handicap-springconcours Ma., aaraan 17 combinaties deelnamen, Dê uiteindelijke uiteles werd: 1 Dini over een parcours v.n 6J0 m. Booter. met Monodie 67 p 2 Marian h,ndern,«.n (met 15 sprongen) met PtadAr^emetIMeSdjeI65ZDM41 Paul Kou' De°lJ°comb"aties iTafdellng Mb reden sluit" van het ruim 4ti uur durende Arts met Melodie 95 p.. 4 Paul Kou- hellt,Me pal.courSi doch met een hin- en wat te veel van het roede hie- wenberg met Ai is Aristocrate» 64 p., 5 rtf,rnishoo_te van 140 meter dende programma deelnamen aan Eddy Stibbe met Autumn Breeze 60 p.. dernlshoogte van 1.40 meter. P*lnfConoourg ,egden 13 6 Pia Arts met Karina 7o p en 4 strafp. In afdeling Ma reden 6 combinaties combinaties in de eerste ronde het In het hiernavolgend concours voor een foutloos parcours binnen de max. 470 m g en yan 5 hjndernissen de kwaliteitsbeoordeling werden in to- toegewezen tijd van 100 seconden. In (h t i'50m) voorziene narcours taal 14 paarden door de jury gekeurd afdeling Mb waren de prestaties ditmaal J*®!* a^en pLut.n .ich dus vïor met als resultaat, dnt „First Trial t opvallend slecht. Niet minder dan,6 de tweede besiissende ronde. 6-jarige rijpaard van mevr. C. Brouwer- ruiters moesten wegens herhaalde Siem beslag legde op 't internationale weigering van hun paard 't parcours In deze ronde moest de rivalen het kampioenschap 1964. Nadat de gelukkige voortijdig verlaten en van de overige parcours binnen de 81 sec. rond- eigenaresse de kampioensbeker in ont- zes ging alleen Anton Ebben met Kai- gaan, terwijl als extra handicap de. vangst had genomen de kampioen rouan foutloos rond, hetgeen hem in de hindernissen op 1.60 m hoogte waren zelf liet zich gewillig met het kam- totale uitslag de derde prijs opleverde, gesteld. Deze ronde werd qua span- pioenslint tooien werd dit evenement De einduitslag werd hier: 1 R. Kouwen- ning ongetwijfeld het hoogtepunt van met het volkslied besloten. De overige berg met Sonja 68.8 sec.. 2 J. Wouters het gehele evenement. De eerste com- Eindeljjk kregen zaterdag in de vijfde ronde van het IBM-toernooi na vier ma gere ronden de nationale gevoelens de overhand. Jan Hein Donner slaagde er met zwart in Dückstein uiterst behoed zaam in een pot-remise eindspel de das om te doen en toen de Oostenrijker in zag, dat hij gefopt was. en de koning omlag, ging er een enthousiast gefluister door de zaal. Ook Van Scheltinga ver beterde z\jn positie door een verdiende zege over de Deen Enevoldsen, zodat hfj nog steeds de beste Nederlander blijft. Kuypers behaalde zijn tweede punt door de wat vreemd experimenterende Van Qeet keihard op het onlogische van zijn opzet te wijzen. De belangrijkste partij tussen de twee leiders Larsen en Lehmann eindigde in remise, nadat de Duitser telkens scheen ie gaan winnen. De ressources van de vindingrijke Larsen toonden echter pu bliek en Lehmann, dat het niet zo een voudig is van de Deense geweldenaar te winnen. Barcza-Pirc werd snel remise. De stand luidt: 1 Larsen 4, Lehmann 3Vs, 3 Pire en Van Scheltinga 3. 5 Dückstein en Donner- 2'/i, 7 Barcza, Enevoldsen en Kuypers 2, 10 Van Geet Vt. De uitslagen in de meestergroep wa ren: Crabbendam-Wade V*Kienin- ger-De Rooi 10,* Krabbé-Kerkhoff 0—1. Enklaar-Van der Lijn »/iV* en Bertok-KaraklaiC Vr—Vt. De stand luidt hier; 1 Karaklaic 4Vi, 2 Crabbendam 3«/s, 3 Bertok en Kerkhoff- 3, 5 "Enklaar en Wade 2"/», 7 Kieninger 2. 8 Krabbé en Van der Lijn l'/t en 10 De Rooi 1. LEIDEN MOEST LIJDEN De vijfde ronde is voor de Leidse deelnemers aan de reservegroepen een uiterst trieste zaak geworden, want nadat zij vier ronden lang ongeslagen waren gebleven, moesten zowel De Graaff, Van der Spek als Berg nu de koning omleggen. De Graaff offerde in een zeer vroeg stadium van de partij een toren en een loper tegen zijn grote concurrent Van der Weide, maar juist toen hij zijn aanvalsspel dacht te kun nen afronden met een doeltreffende matcombinatie, vergiste hij zich en ver loor, waardoor zijn kansen op de eerste plaats nogal wat verzwakt zijn. Van der Spek maakte tegen de jeugdige VAS-speler Van der Vegt in een goede stelling een vreselijke blunder en kon meteen opgeven. De andere uitslagen waren: Repko-Nederkoorn 1—0, Monté- Holthaus lr—0 en Kool-Van Eybergen 01. Hangpartijen: le ronde v. d. Vegt- Monté 1 en 4e ronde Nederkoorn- Kool 10. De stand luidt nu: 1 Van der Weide 4' 2 De Graaff en Monté 3",. 4 Van der Vegt 3, 5 Repko 2'/*. 6 Kool, Van Eybergen en Van der Spek 2. 9 Nederkoorn 1»/» en 10 Holthaus Vs. In de zesde ronde ontmoet De Graaff van avond met wit Van der Vegt en Van der Spek (eveneens met wit) Monté. Berg maakte de Leidse misère com pleet door in een gesloten Spaanse par tij onnodig van de Amsterdammer Frank te verliezen. Tot overmaat van ramp slaagde hij er later op de dag niet in zijn gewonnen hangpartij tegen De Waal inderdaad in winst om te zet ten en moest in een toreneindspel, dat in de theorie uitvoerig wordt behandeld (de f- en h-pion) na lange pogingen in remise berusten, waardoor ook zijn kansen op de eerste plaats sterk zijn gedaald. De andere uitslagen luidden: Nolte-Boomgaardt 01, De Waal-Kar per V»Va, Plukker-Oudshoorn 10 en Lamein-Mgemane 0—1. De stand luidt hier: 1 De Waal 4, 2 Karper en Boom- gaardt 3Vs, 4 Plukker en Frank 3, 6 Berg 2'/a, 7 Mgemane 2, 8 Nolte 1 Va, 9 Oudshoorn en Lamein 1. Vanavond heeft Berg zwart tegen de in Denemar ken wonende Ghanees Mgemane. SVL UITGESCHAKELD In een vrij sfeerloze wedstrijd heeft het eerste honkbalteam van SVL in Amsterdam met 138 van Thor ver loren en verspeelde dus de laatste theoretische kans op een kampioen schap. Overigens verdiende Thor de zege volkomen en kon prachtig pro fiteren van de vele veldfouten, die de Leidse ploeg ditmaal liet noteren. Het begin was al niet direct hoop gevend, want in de eerste inning na men de gastheren mede door 3 honk- slagen al een voorsprong van 30. Wel kon SVL deze stand tot aan de zesde inning op hetzelfde peil hou den, doch toen ging het door een serie kapitale veldfouten snel berg afwaarts. In de zesde en zevende in ning hielpen 5 honkslagen en acht Leidse veldfouten de Amsterdam mers aan een voorsprong van 90 en zaten er voor SVL in deze vorm spelend, praktisch geen perspectieven meer in de strijd. Weliswaar kwamen DAMMEN Dubbeldeman verliest leiding aan Huisman Na een drietal min of meer wei nig opwindende ronden in de strijd om het Leidse damkampioenschap, is in deze week de eerste verrassing gekomen. De lijstaanvoerder in de eerste klasse, Dubbeldeman, kreeg een onverwachte nederlaag te slik ken van Van Duivenbode, waardoor Dubbeldeman de leiding aan de jeudige Albert Huisman verspeelde. Huisman bezet met zes uit drie de eerste plaats voor Dubbeldeman en Van Duivenbode, die er beide zes uit vier hebben. Huisman won van Mazurel, terwijl Van der Put ten en Mazurel hun partij afbraken. In de hoofdklasse stevent Wim Héemskerk, reeds kampioen van de LDDB, ook regelrecht op de Leidse titel af. Heemskerk won zijn 'tweede partij van de van Baarn naar Lei den verhuisde speler Hart. Van Ho ve, eveneens één van de kansheb bers,. zag zijn winstkansen in de afgebroken partij tegen Van dei- Hoeven in rook opgaan, omdat zijn tegenstander protesteerde tegen het niet afgeven van een zet onder cou- v ert. Van der Hoeven behield hier door zijn kans, temeer omdat hij Te- leng versloeg. Kammeraat en Pas- schier deelden de punten. UITSLAGEN EN STANDEN Hoofdklasse: A. Kammeraat-J. Pa«- schier 1-1; W. Heemskerk-T. Hart 2-0; I Teleng-^C. v. d. Hoeven 0-2. Stand: 1. W. Heemskerk 2-4; 2. J. Slingerland 1-2; 3. C. v. d. Hoeven 1-2; 4, 5, 6 en 7 J. Passchier, T. Hart, I. Teleng en A. Kammeraat, allen 2-1; 8. A. van Hove. Eerste klasse: H. Dubbeldeman-D. v. Duivenbode 0-2; Alb. Huisman- J. Mazurel 2-0; A. v. d. Putten-J. Ma zurel afgebroken. Stand: 1. Alb. Huisman 3-6; 2. H. Dubbeldeman en D. van Duivenbo de beide 4-6: 4. J. de Vink 2-4 en een afgebr. partij; 5. J. Wisman 2-1; 6. A. v. d. Putten 2-1 en een afgebr. partij; 7. J. Mazurel 1-0 en een af gebr. partij; 8. B. P. M. Lammens 1-0 en een afgebr. partij; 9. J. Riet hoven 2-0; 10. H. Vrede veld t 3-0. de Leidenaars in de achtste inning nog even terug en brachten met 5 honkslagen de stand op 94, doch in de gelijkmakende slagbeurt hielpen zowel 2 honkslagen als veldfouten van de gasten Thor eveneens aan vier punten en liep de uiteindelijke overwinning geen gevaar meer. De laatste slagbeurt leverde SVL mede door 3 honkslagen wederom vier pun ten op, zodat de nederlaag tot 13—8 werd gereduceerd, De werpersresultaten waren: Por- tegies (Thor): 7-2-12; Koppert (SVL) 7inn.: 5-2-7; Danz 1J4 inn.: 3-2-2. Het. tweede team van SVL (Haags Rayon)- kon weer niet tot winst ko men en moest ditmaal met 29 de zege aan RVC 1 laten. Herbouw van „verdorveix!'' stad De regering van Jamaica is bereid, plannen in overweging te nemen die kunnen leiden tot de herbouw van Port Royal, dat eens in de geschiedenis'be rucht was als ,,de meest ver dorven plaats op aarde" en ..het Babylon van het westelijk half rond". Na een aardbeving in 1692 bleven alleen enkele stra ten overeind van wat eens de grootste handelsstad van Ja maica was en tevens een rovers hol van de beruchte zeerovers. J Opvolger van Quicksilver Bento Kitty heeft zaterdagmiddag zijn derde optreden in dit seizoen omgezet in zijn eerste overwinning, 'n een zeer hoog tempo stuurde Jan Wagenaar jr. de talentrijke vierja rige naar de kop. Met Zampa in zijn spoor stormde hij een respectabel aantal meters van het peloton weg. Even verderop nam Zampa de lei ding over. Het veld naderde nu snel eh toen Weerlicht B ook nog voorbij Bento Kitty stoof begon het er toch omber uit te zien voor de pupil van Wagenaar. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag Bento Kitty behoorlijk op gesloten. Toen maakte Zampa een fout en het gat dat plotseling open viel werd dankbaar door Bento be nut. Met een indrukwekkende sprint liet hij nu de rest staan. De felle aanval van Wilfield in de slotfase sloeg hij vrij gemakkelijk af. Blijft de vraag waarom Jan Wa genaar jr. zich, eenmaal aan de kop, liet passeren en insluiten. Het is „jonge Jan" over het algemeen wel toevertrouwd om een paard naar de zege te rijden. Weer zal men 'n koers van Bento Kitty moeten afwachten om te zien of hij inderdaad een heel grote wordt. De verwachtingen zijn zeer hoog gespannen, de Wagenaars zijn zuinig op hem, maar de manier waarop de zwarte hengst het zater dagmiddag onderweg heel even liet zitten wettigt toch enige reserve. „Bento Kitty wordt de opvolger van .Quicksilver" heeft Jan Wagenaar sr. al eens gezegd. „We wachten nog tot volgend jaar." Bento Kitty heeft nog een lange weg voor de boeg om Quicksilvers verk in de hoogste klasse te kunnen overnemen. De uitslagen van de zaterdag ge houden draverijen en rennen te Duin- luiden: Prijs van Vincennes. 1400 m, met autostart: 1 Danny Kaye (A. Th. Kijnenburg) 2.12.4, 1.34.6, 2 Double v. d. Lente, 3 Duranie Frances. Tot. win.: 2.50, pl. 1.30 1.30, gek. 4.-, cov. 3.20. Prijs van Solvalla, 2100 m: 1 Ami go (M. Vergay) 2.59.3 1.24.6, 2 Baro nes Spencer K, 3 Xaverius 2. Tot. win.: 2.90, pl. 1.50 2.30 15.-, gek. 3.70, Cov. 6.20, trio 1225.50. genaar jr.) 2.54 1.27.-, 2 Beautiful Star, 3 Chic Spencer M. Tot. win.: 2.50, pl. 1.70 10.50 2.30, gek. 18.50, cov. 47.80. Prijs van Sterrebeek, 2120 m: 1 Ca- ravelle (J. R. de Boer) 3.06.8 1.29.-, 2 Aspacia, 3 Claudette D. Tot. win.: 7.80, pl. 3.20 2.60 8.-, gek. 5.10, cov. 6.20. Prijs van Roma, 2100 m: 1 Bento Kitty (J. Wagenaar jr.) 2.56.3 1.23.2, 2 Wilfield, 3 Weerlicht B. Tot. win.: 1.60, pl. 1.30 1.40 4.10, gek. 3.90, cov. 4.20. Prijs van Gelsenkirchen, 2100 m: 1 Corinna Hollandia (M. Vergay) 3.01 1.27.-, 2 Boy Scotch, 3 Bento. Tot. win.: 3.70, pl. 2.- 1.90 2.20, gek. 10.80, cov. 5.30. Felix prijs, 110 m: 1 Delaware (A. Nammerzelt) 1.09.5, 2 Khrislova, 3 Annie Rose. Tot. win.: 1.40 (stal), pl. 1.20 1.90, gek. 5.70, cov. 3,90. Rosjanara-prijs, 2000 m: 1 Cam- bronne (H. J. v. d. Kraats) 2.10.4, 2 Marina, 3 Lovely Surprise S. Tot. win.: 6.20, pl. 2.- 1.60, gek. 4.20, cov. 7.-. Prijs van Duindigt, 2000 m: 1 Rex (F. Vandeuren) 2.53.8, 2 Mister Wil fred, 3 Sir Carston. Tot. win.: 2.60, pl. 1.30 1.20 1,70. gek. 7.40, cov. 4.20, trio 39.40. Totallsator*omzet f 123.086,50. Transfer Paul Kuipers, voor- hoedespèler van Hermes DVS zal het komende seizoen voor de twee- dedivisieclub Fortuna VI. uitkomen. Het transferbedrag lag rond de 10.000 gulden. Zeezwemrace Hoek van Holland Terheyde aan Zee Onder ideale omstandigheden is za terdagmiddag de Jaarlijkse zeezwem race Hoek van Holland - Ter Heijde aan Zee gehouden. De race was ge organiseerd door de heer R. Zwols man, exploitant van het Zeebad Ter Heijde, en de heer A. Zeeman, oud- zeezwemmer die de technische lei ding had, een en ander in samenwer king met de vereniging voor vreem delingenverkeer te Monster en te Hoek van Holland. Ruim dertig per sonen, waaronder een aantal dames vertrokken vanuit het zeebad te Hoek van Holland. Begeleid door twaalf volgboten werd de acht kilometer lange tocht vlot volbracht. Slechts een zwemmer moest uitvallen door dat hij kramp kreeg. Het was inderdaad zeezwemmen, want in tegenstelling met het vorige jaar toen de zee spiegelglad was, liep er nu een flinke deining, waardoor veel van de deelnemers werd gevergd. Toch was men algemeen enthousiast over de tocht. De eerste zeven kilo meter waren bedoeld als prestatie tocht, de laatste kilometer als race. Onder enorme publieke belangstelling arriveerde na 1 uur en 33 minuten te hebben gezwommen de heer P. van Wingerden uit Poeldijk als eer ste aan de finish. Hij kwam daardoor opnieuw in het bezit van de wissel beker. Vlak na hem volgde B. Pie- terse (zelfde tijd), eveneens uit Poel dijk, derde was J. Baars uit Delft (1.34) vierde P. van Oosten uit Hoek van Holland (1 u. 35 min.), vijfde T. Paap uit Delft (1 u. 36 min.). Bij de dames was de volgorde: 1 mevr. H. Grone-Mik uit Pijnacker (1 u. 36 min.), 2 mevr. G. Schoenberger-de Hoge uit Rotterdam (1 u. 37 min.), 3 mej. M. van der Hoeven uit Naald wijk (1 u. 38 min.), 4 en 5 de dames D. en A. Zuid er wijk uit Monster (1 u. 46 min.), zesde was mej. M. van Sprongen uit Monster (1 u. 47 min.). Een zeer sterk spelend Fortuna '54 had de handen vol aan een enthou siast strijdende Quick Boys-ploeg. Voor de rust een gelijkopgaande strijd met een technisch goed spelend Ge leens elftal. Bij de Katwijkers was Leo Pluymgraaf (20) oud-ADO-spe- ler de ster uit de voorhoede. De mid- half Cor van der Hart had zijn han den vol aan deze fel van zich afbij tende Katwijker. Dubbelblank ging men aan een verdiende rust begin nen. Fortuna-doelman Vogels was na de rust vervangen door Gijseels. Reeds na vier minuten wist links binnen Gerards uit een voorzet van midvoor Brij kers Koos de Hollander het nakijken te geven: 01. Tien minuten later werd het goede spel van de teruggekeerde Pluymgraaf met een pracht doelpunt beloond: 11. Even leek het erop dat Quick Boys zelfs een voorsprong zou ne men, maar de Katwijkse aanvallers wisten de Geleense verdedigers, met oud-internationaal Cor van der Hart aan het hoofd, niet meer te passeren. Wel had doelman Gijssels de paal nodig bij een schot van Pluymgraaf. In de 21ste minuut speelde spil Dijk- drenth de bal zo ongelukkig op zijn doelman terug dat de bal tegen de paal stuitte: midvoor Brij kers greep zijn kans: 12. Jammer was het dat rechtsbinnen Vrösch in de laatste se conde de verhouding iets scheef trok door 13 te scoren. Deze door de VVV georganiseerde wedstrijd was de derde in totaal tegen Fortuna '54. De volgende tegenstander van de Katwijkers zal de Graafschap zijn. Bij de foto: Doelman Koos de Hollander is de Fortuna-aanvaller juist te vlug af. Henk de Mooy ziet toe of het wel goed afloopt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11