Gemeenteraad van Alkemade hield stichting Meerkreuk-school voorlopig tegen Vandalisme tijdens Braassemweek werd algemeen betreurd De opstand in Kongo IN HET CENTRUM VAN LEIDEN DINSDAG 21 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Reorganisatie-verlof PARKEERWACHTERS CONTROLEREN Wevens vakantie van burgemeester E. J. M. Kolfschoten, die buiten de va derlandse grenzen vertoeft, werd de maandagavond gehouden openbare raadsvergadering van Alkemade ge presideerd door wethouder N. Turk, die bij de opening allereerst herdacht de twee ongevallen in de gemeente met dodeüike afloop, alsmede de gevolgen van de natuurramp In deze gemeente met grote schade aan bedrijven. Nadat de raad de grote lijst van in gekomen stukken voor kennisgeving had aangenomen, waarbij de heer Jac. Bakker n.a.v. verslag Stichting Drink waterleiding werd geantwoord, dat het niet mogelijk is om het water zodanig te verbeteren, dat het geschikt is voor besproeiing, besloot de raad tot ver koop van een perceel grond te Oud Ade nl. groot 142 m2 aan de heer C V Olilerhoek. en 132 m2 aan de heer P Th. van Leeuwen beiden voor de prijs van ƒ18— per m2 De wiizieine van het raadsbesluit van 22 april 1P63 inzake verkoop van een aantal per celen grond in het Meerkreukplan be stemd voor woninebouw betrof slechts de naamsverandering van een der ad- spirant-kopers. Akkoord ging de raad ook met de verkoop van een viertal bedriifsterrei- nen in het uitbreidingsplan „De Goch". Ter bevordering van het eieen wo- ninehezit gaf de raad haar fiat aan het voo-stel tot verkoop van een drietal z.g. Oostenrijkse woningen. Nog geen school in Meerkreuk. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van b. en w. tot verlenen van medewerking ingevolge art 72 L.O.- wet 1920 tot stichting van een zes- klassig schoolgebouw in 't Meerkreuk plan. Bij onze vermelding van de raads stukken hebben wii dit voorstel reeds uitvoerig beschreven. In haar prae-advles wezen b. en w. nog op het feit dat de Commissie van Open bare Werken bezwaren heeft geopperd tegen de plaats van vestiging van het te stichten schoolgebouw. Deze com missie is nl. van mening, dat het geen aanbeveling verdient twee geliiksoor. tige scholen naast elkaar te stichten, omdat het schoolbezoek daardoor af hankelijk wordt van de door de leer- 1 in gen af te leggen afstand, hetgeen 't gevaar in zich bergt, dat een der scho len zich tot een volksschool en de an dere zich tot een school van „standing" faat ontwikkelen. Voorts acht deze commissie het, mede uit een oogpunt van goede verhoudin gen tussen de hoofden en het personeel van de twee scholen gewenst, dat deze niet naast elkaar komen. De onderha vige commissie wenst zich daarom haar oordeel over de plaats van vestiging van het nieuwe schoolgebouw voor te behouden, opdat in een later stadium tevens rekening kan worden gehouden met de ontwikkeling van het uitbrei- dingssplan „De Goch" en de verwachte bezetting van de R.K. St. Jozefschool aan het pastoor Onelplein. Blijkbaar had de raad wel gevoel voor de door de commissie geopperde bezwaren. De besprekingen hierover werden in geleid door de heer N. A. J. Rietbroek, Amerikaanse douane nam vliegtuig in beslag De Amerikaanse douane heeft zon dagavond op een vliegveld in Florida een tweemotorig vliegtuig in beslag genomen, dat vier bommen aan boord had. Volgens Cubaanse ballingen zou het toestel worden gebruikt voor een aanval op Cuba. Tot dusver zijn geen arrestaties verricht. Een functionaris van het State Deparment verklaar de maandag, dat waarschijnlijk de wetten op de neutraliteit zijn ge schonden en dat het onderzoek voort duurt. Volgens genoemde ballingen was het vliegtuig eigendom van twee anti- Castrogroepen, die vorige maand een luchtaanval op een Cubaanse sui kerfabriek uitvoerden, waarbij het hiervoor gebruikte vliegtuig werd neergeschoten. De voorgenomen aan val zou vandaag worden uitgevoerd, ter gelegenheid van het begin van een conferentie van de organisatie van Amerikaanse staten in Washington ter bespreking van maatregelen te gen het bewind van premier Castro. Ongeveer 80 Oostkatangese gewa pende politiemannen zijn per vlieg tuig naar het grensgebied Maroen- goe overgebracht om te trachten de opmars van de opstandelingen van uit Albertstad te stuiten. Zij werden ongeveer 64 kilometer van Boudewijnstad, 560 km ten noor den van Elisabethstad, aan de grond gezet. Boudewijnstad zou in han den van de opstandelingen zijn ge vallen nadat de nationalistische troe pen tijdens het weekeinde zich uit deze stad hadden teruggetrokken. In Boejoendoera, in het buurland Boeroendi, zijn gisteren betrouwba re berichten ontvangen volgens wel ke de opstandelingen in Albertstad een parade gehouden hebben ter viering van de val van Boudewijn stad. Voorts zou Kongolo door de regeringstroepen opnieuw bezet zijn. De opstandelingen zijn daar niet geweest. die stelde dat thans slechts behoefte is aan uitbreiding met twee klassen aan de bestaande school, temeer daar de aanvrage voor een geheel nieuwe school gebaseerd is op een prognose, en het derhalve nog waar gemaakt moet wor den of deze juist is. De heer Wagenaar vond dat de haast waarmede deze aanvraag is ingediend en behandeld wel wat geforceerd is. Gaarne had spr. een technisch rapport gezien van de technische dienst der gemeente. Vervolgens ging spr. in op enkele bezwarende details, en wilde voorts primair stellen dat indien niet akkoord gegaan kon worden met het voorstel, toch de uitbreiding met twee lokalen doorgang zou kunnen vinden. Bijna alle raadsleden namen aan de besprekin? over dit punt deel. Nadat voorz. N Turk nog eens in den brede het standnunt van b en w. had uiteen gezet, kwam toch wel tot uitdrukking, dat de raad over dit voorstel een nader beraad van b. en w. gewenst achtte. De heer W. C. J. Versteege tenslotte deed het voorstel om de goedkeuring tot deze aanvraag te doen uitstellen en het voorstel van b. en w. terug te nemen voor nader beraad, behoudens echter voor de gevoteerde 1500 voor aanbrenging van een scbeïdlneswand in de garderobezaal van de bestaande school. Vervolgens gaf de raad haar mede werking aan het verzoek van het be stuur der R.K. meisjesschool te Roe- lofarendsveen om vernieuwing van .de ramen in deze zesklassige school aan te brengen en wel voor 85% van de begrote kosten van ƒ4434,— en de res terende 15% voor rekening van het schoolbestuur te doen komen. Dit na dat de heer Rietbroek was geantwoord, dat niet bekend was, of met deze werk zaamheden reeds begonnen was, en Indien wel het zeer voorbarig is ge weest. Betreffende de vaststelling van vergoeding per leerling voor het in september a.s. te beginnen ulo-onder wijs in deze gemeente, stelden b. en w. voor een vergoeding van ƒ95.— pen. leerling. De raad had geen be zwaren. De aanleg van trottoirs langs de Oud Adeselaan te Rijpwetering zal volgens het voorstel van b. en w. een bedrag van ƒ5112.— vergen. De heer Pennings bepleitte hierbij om deze bij de Raif- feisenbank een meter naast de bestaan de rijweg te doen aanleggen, dit om het parkeren van auto's langs dit wat smalle weggedeelte mogelijk te make.i. Indien mogelijk zou met deze wens rekening gehouden worden, waarna %<het voorstel werd aanvaard. De thans voltooide wegen in hét door de Stichting Ontwikkeling Tuinbouw Alkemade voor intensieve tuinbouw geschikt gemaakt gedeelte van de Goo gerpolder zullen verkocht worden. Verbetering pontveer aan de Kaag Aangezien het pontveer te Kaag vele gebreken vertoont is reparatie en re visie van de thans in eigendom der gemeente en aan J. Zwetsloot ver pachte veerpont noodzakelijk. Een des kundig onderzoek heeft als globale kosten een bedrag van ƒ20.000 bere kend, waarvoor de raad verzocht werd het benodigde krediet beschikbaar te willen stellen. De heer A. de Bleaay was van me ning, dat de gemeente aan dit pontveer miskocht is. Gezien de zeer grote te maken uitgave stelde spr. de vraag of 'n geheel nieuwe veerpont niet een idea ler en doelmatiger oplossing zou zijn. De heer Veersteege bestreed deze zienswijze, temeer daar aan 'n nieuwe pont toch geen grotere omvang kan worden gegeven dan de bestaande, en kon zich volledig bij het voorstel van b. en w. aansluiten. De heer Verhaar informeerde of bij de vastgemaakte bepaling aan pachter, waarin verkoop mogelijk werd ge maakt, deze te maken kosten zouden kunnen worden doorberekend. Voorz. N. Turk stelde hierop dat de mogelijk heid hiertoe later zal moeten worden bezien, hetwelk echter thans geen be lemmering mag wezen om tot een spoe dige verbetering te komen. De raad keurde hierna de uitvoering van deze noodzakelijke werkzaamheden goed. In afwijking van voorgaande jaren, toen steeds afwijzend werd beschikt, werd thans overeenkomstig het voor stel van b. en w. besloten tot het ver lenen van een jaarlijkse subsidie van ƒ25.— aan de Stichting Militaire Te huizen van het Humanistisch Thuis front. Subsidies voor verenigingen Vervolgens kwam in behandeling het reeds eerder door ons uitvoerig be schreven voorsel van b. en w. inzake het vaststellen van een verordening, regelende de subsidiëring van plaat selijke verenigingen. Zoals was te ver wachten verkreeg dit voorstel een zeer breedvoerige bespreking, waarbij als eerste het woord verkreeg de heer Wa genaar. Deze ging uitvoerig in op hetgeen in deze verordening is vervat. Verheugd was spr. over de aanbieding van deze verordening. Betreffende de zinsnede in deze verordening, nl. dat de ge meente hier slechts een „aanvullende" taak heeft, zou spr. willen voorstellen hieraan toe te voegen het woord „sti mulerende" Temeer daar stimuleren niet altijd veel geld behoeft te kosten, maar ook kan bestaan uit bij voor beeld. het blijk geven van belangstel ling door een persoonlijke aanwezig heid bij b-v. het behalen van *n kam pioenschap. Het stimuleren van akties voor geld inzameling bij de burgerij naast de be staande contributieheffingen mag geenszins als maatstaf gelden bü het verlenen van subsidie, aldus spr. aan gezien dit de belangrijkheid van de vereniging niet in de juiste mate tot uitdrukking kan brengen. Hopenlijk kan de tevoren gecombineerde aktie van diverse verenigingen door het ac tie-comité „Verenigingsbelangen" aug. a.s. te houden in de Meerkreuk aan di verse verenigingen Wat meer financiële armslag geven. Spr. is geen voorstan der voor subsidiëring bij financieel te kort. maar geeft de voorkeur aan sub sidiëring ter stimulering van activitei ten, ter ondersteuning van het ver enigingsleven en ter voorkoming van achteruitgang. Na nog uitvoerig te zijn ingegaan op de terminologie van deze verordening, waarbij spr. enkele wij zigingen voorstelde, bepleitte spr. ook het beschikbaar stellen van formulie ren voor het aanvragen van een jaar lijkse subsidie. De heer Rietbroek zag zijn suggestie inzake wijziging in een onderdeel van een artikel voor muziekverenigingen verwezenlijkt doordat een wijziging in gunstige zin werd aangebracht. De heer Jac. M, Bakker bracht in bespreking de wenseliikheid tot uit drukking van het doen instellen van een snortraad jeugdraad en culturele raad Een vaste subsidie wil spr. zien als waardering voor de werkzaamheden van de verenigingen, en de variabele subsidie om de activiteit van de ver- eniein? od -het financiële vlak te doen stimuleren. De heer P. Verdel kon zich met ge- sufsereerde door de heer Bakker voor het instellen van genoemde raden, vol komen verenigen, en achtte dit zeer belanerijk ook om het werk van de besturen dezer verenigingen te stimu leren. De heer Versteege ondersteunde het door de heer Waeenaar gestelde om onvermijdelijk verliessaldo in de tekst van de verordening te doen vervangen door exoloitatie tekort Deze wijziging zou worden aangebracht, evenals dit het gevol was met een door de heer Wagenaar gewraakte algebraïsche for mule. dit om de tekst meer begrijpelijk te doen zijn. Nadat voorz. N Turk uitvoerig was Ineegaan op hetgeen door sprekers ter tafel was gebracht wees hij erop, dat de hantering van de verordening, zo als bijna altijd het geval is. op zijn deugdelijkheid nog aan de praktijk ge toetst moet worden. Betreffende het fnstellen van een sportraad e.d. is voorz. van mening, dat het initiatief hiertoe van de zijde der verenigingen moet komen, waarbij de gemeente dan zijn medewerking beslist niet zal onthou den. Nadat weth. v. d. Poel er1 nog op had gewezen, dat in deze verordening ge tracht is om subsidie verlening aan jeugdleden zoveel mogelijk te laten prevaleren op subsidie aan volwassen leden der verenigingen, gaf de raad, zoals was te verwachten, haar goed- keurinng aan het invoeren van deze verordening op het gemeentelijk sub sidiebeleid. In de vakature in de commissie tot wering van het schoolverzuim werd voorzien door de benoeming van de heer A. W Rietdijk, hoofd der Chr. school te Oude Weterig. Vandalisme tijdens de Braassem week. Ook de rondvraag verkreeg deze avond een brede belangstelling en nam bijna een uur in beslag. De heer Pennings vroeg nogmaals licht in de duisternis van het lage land nabij de bushalte aan het Vennemeer, waar zijns inziens een straatlantaarn onmisbaar is. dit ter beveiliging van recreatie bezoekers en omwonenden. De heer P. H Verdel zei tevens te willen spreken namens de watersport vereniging „De Braassemermeer", toen hij zijn leerwezen wilde betuigen met het vandalisme dat door enkele per sonen tijdens de Brasemweek is ge pleegd. Het bestuur had gemeend om tijdens deze week wat gelegenheid tot ontspanning voor de bezoekers te moe ten scheppen. Dat dit, zij het aan een zeer klein percentage van deze bezoe kers aanleiding heeft ggegeven tot ver nieling en schade aan openbare ver lichting en particuliere eigendommen, heeft ook het bestuur van de water sportvereniging ten zeerste ontstemd. Vele georganiseerde evenementen zijn HAZERSWOUDE Het zomerkamp van de verkenners. Vijf leiders, zeventien verkenners en zes seniorverkenners van de St. Hubertusgroep hadden zaterdagmid dag nauwelijks hun tenten opgesla gen in het Brabantse Teteringen en de maaltijd naar binnen gewerkt, of daar begon het, aldus een der staf leden van genoemde groep. Dikke wolken naderden met rasse schre den. De jongens vluchtten naar hun ten ten om te redden wat er te redden viel. Velen kwamen al te laat: ten ten zwiepten heen en weer, haringen en scheerlijnen braken, de tent van de aalmoezenier (pastoor Alberti) ging in z'n geheel de lucht in en on danks verwoede pogingen van enkele vaandrigs ging ook de leiderstent te gen de vlakte. Alleen de fourage- meester (C. de Groot) slaagde erin zijn „home" overeind te houden. De wind liet het even later afwe ten, maar de regen kreeg toen alles in zijn hand: waar de tenten waren weggewaaid, werd de bagage een prooi van het hemelwater. Dekens, pyjama's en wat dies meer zij kon den in de nacht van zaterdag op zon dag niet worden gebruikt. In de vroe ge zondagmorgen kon men zo al der tig natte dekens te drogen zien han gen. Op zondag was het weer de ver kenners gunstiger gestemd. De stem ming, die zaterdagavond toch wel wat in mineur was, kwam weer op 'n goed peiL voor 200 officieren 26 Officieren en 179 onderofficieren van het beroepspersoneel van opge heven onderdelen van de Koninklijke Landmacht zijn met reorganisatie verlof gevonden. Zij konden niet op korte termijn worden heringedeeld. Het verlof is gesteld op een jaar en kan één keer met een half jaar wor den verlengd. Verwacht wordt, dat het merendeel van deze beroepsmili tairen binnen deze periode kan wor den heringedeeld in een functie bij het eigen wapen of, voor wat de on derofficieren betreft, bij een ander wapen. Van hun verblijf thuis zullen deze militairen in beginsel geen nadeel ondervinden in hun bevorderings gang. wel volledig geslaagd. Het bestuur zal dan ook alles in het werk stellen om herhaling hiervan te doen voorkomen. Ook de heer Rietbroek bracht dit vandalisme ter sprake, daarbij zich de vraag stellende of ook het gemeente bestuur hiertoe geen maatregelen dient te nemen, alsmede of politie-verster- king voor deze week niet wenselijk is. Voorts was spr. ontstemd dat b. en w. een vergunning tot het doen houden van een auto-cross ten bate van enkele plaatselijke verenigingen had onthou den, te meer daar dit enkele jaren ge leden aan een particuliere initiatief nemer wel was verleend. De heer Wagenaar bepleitte een snel heidsbeperking voor het verkeer tot max. snelheid 50 km. aan de Achterweg te Nieuwe Wetering. Voorts verkreeg hij een bevestigend antwoord op zijn vraag of de in aanbouw zijnde Euro woningen alleen zullen worden toe gewezen aan de bij de gemeente Alke made ingeschreven woningzoekenden. De heer Verhaar had begrip voor de humor die sprak uit het door een in gezetene aangebracht bord „Gemeente- plantsoen" op het wel zeer verwaar loosde terrein en toekomstige Kerk plein nabij de R.K. kerk te Roelof- arendsveen, Gaarne zag spr. dat de werkelijkheid spoedig zou beantwoor den aan de tekst van dit aangebrachte bord. Weinig bewondering voor „Kaag-adres". De heer Jac. Bakker tenslotte kon weinig bewondering hebben voor de wijze waarop de watersportvereniging „De Kaag" gemeend heeft zich met een nota te moeten wenden tot het Prov. Bestuur. Het gemeentebestuur van Al kemade heef vele voorzieningen in de Kaag getroffen en reeds zeer veel in vesteringen gedaan. Spr. vond de ge noemde handelwijze in'strijd met de gastvrijheid welke Alkemade steeds aan de watersporters heeft verleend. Te rond 11 uur kon voorz. Turk hier na met een dankwoord de vergadering besluiten. - - WASSENAAR Luchtmachtelftal tegen Blauw Zwart Evenals voorgaande jaren speelt Blauw Zwart a.s. woensdagavond 22 juli te 7 uur een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen het Lucht macht-elftal, bestaande uit semi- profs. De Kon. Luchtmacht komt met de volgende spelers binnen de lijnen: Jense (DHC), Spinhoven (Xerxes), Warnas (Feyenoord), Ter Horst (Sparta), Twist (DFC), v. Delft (SHS), de Vringer (ADO), Vrauw- deunt (Feyenoord), Stappers (Blauw Wit), Treytel (Sparta). Voor voet balliefhebbers ongetwijfeld een at tractie deze jonge profs op het Blauw Zwart te zien spelen. De organise rende jeugdcommissie van BI. Zwart verwacht dan ook veel publiek. BI. Zwart komt uit met de volgende op stelling: H. van Deursen, H: Wilden berg, J. Edelaar, C. Brederode. J. v. d. Kooy, H. v. d. Ploeg, P. Dekker (ex-Rava), R. de Hoogd, R. Timmer (ex-SHS), E. Seysener, W. Zoete melk (ex-SVLV). Tevens zal bij de ze wedstrijd de door Blauw Zwart van ADO gecontracteerde trainer de heer Rolfes aanwezig zyn. De ot>- brengst van deze wedstrijd komt t goede aan het jeugdwerk van Blauw Zwart. HILLEGOM Geslaagden Voor het ULO-exa- men, dat te Heemstede werd gedaan, slaagden de volgende 35 leerlingen van de R.K. ULO te Hillegom: Litty van der Poll, Mary Slingerland, Els van Dril, Dini Albers, Joke de Rooy, Annelies Rusman, Jopie van Stein, John Rusman, Kees van Lierop, Pe ter van Gerven, Herman v. d. Zwan, Peter Slijkerman, Annie Nijsen, Ron- ny van de Berg, Lenie Bekkers, Nel- li Hageman, Nelly Groenendijk, Hans Buts, Ton Maas, Piet Verdegaal, Mar- tien van der Valk, Cock Steenvorden, Martien Onstek, Ad Reekers, Louis van der Reep, Wim Verbrugge, John Mink, Bep Weijers, Marijke Verbeek, Paula Warmerdam, Els Straathof, Emily Du-Maine, Ton Kauffman, Harry van der Salm en Thea Baars. Afgewezen: geen. Raadsagenda Voor de raadsver gadering op woensdagavond luidt de agenda als volgt: Algemeen Ambte narenreglement; verkoop grond in „Treslong" aan A. C. Schrama; af bouw gemeentelijk gymnastiekge- bouw; aanbrengen centraal antenne systeem 68 woningen in Brouwer laan n.o.; verwijderen schoor ophaal brug in de Stationsweg en uitvoering bijkomende werken. Nieuw winkelpand Het nieuwe winkelpand van de „Hema" is ge opend. Onder de aanwezigen waren de burgemeester van Hillegom, de heer J. Chr. I. van Niekerk en de ge meentesecretaris, de heer J. Th. M. Punt, vertegenwoordigers van de Hoofdstraat-winkel iersvereniging en vele Hema-collega's uit het gehele land. Da Hillegomse Hema is geves- Geen taak meer voor de politie Een scherpere controle op het par keren in de „blauwe zóne" zal bin nenkort worden doorgevoerd in Lei den. Voor een aantal wegen en weg gedeelten in het centrum der ge meente bestaat een wachtverbod voor langer dan een bepaalde tijds duur, met verplicht gebruik van een parkeerschijf. De controle op de naleving van de getroffen maatregel, welke op 25 no vember 1963 in werking is getreden, is tot nu toe verricht door de politie. Met het oog op de onderbezetting van de politiekorpsen en tevens ge let op het niveau van de controle werkzaamheden heeft de minister v. binnenlandse zaken te kennen gege ven, dat de controle niet dient te ge schieden door politieambtenaren, doch door gemeentelijke parkeer wachters, aan wie voor dit doel op sporingsbevoegdheid zal moeten wor den toegekend. De politie heeft bij de controle van de parkeerschijven inmiddels vol doende ervaring opgedaan om niet- politieambtenaren te kunnen in strueren. Naar mening van b. en w. zal kun nen worden volstaan met het aan stellen van een tweetal parkeer wachters. Daar op de gemeentebegroting '64 geen gelden voor dit doel beschik baar zijn, dienen de kosten alsnog te worden geregeld. De salariskosten, alsmede de ver dere uitgaven voor de twee parkeer wachters zullen, voor zover betreft het jaar 1964, naar raming rond 10.000.vergen. r tigd in de Hoofdstraat en beslaat de vroegere panden 96 tot en met 100. De winkel is gebouwd naar een ont werp van de architect M. Zeegers te Alkmaar en gebouwd door de Hille gomse aannemers firma Veerman en Vink. De winkel heeft een oppervlak te van 570 m2, verdeeld over parterre (340 m2) en le etage (230 m2). Het publiek kan de winkel betreden door 4 glazen klapdeuren. In alle afdelin gen wordt de zogenaamde zelfkeuze toegepast. Op de parterre is een privé kantoor voor de directeur, de heer R. S. van der Laan. Daarnaast is een administratiekantoor, terwijl op de le etage een etaleurskamer en een rui me personeelskantine is ingericht. In totaal zijn in de Hillegomse Hema 28 vaste en 10 part-time medewerkers in dienst. KATWIJK DODELIJK SPEL Het komt nogal veel voor dat de overmoedige jeugd vanaf de brug van de buitensluis te Katwijk in het uitwateringskanaal duikt, 't Behoeft geen betoog dat dit zeer gevaarlijk is. Enige dagen geleden kwam een 15-jarige jongen A. H. bü dit spel met het hoofd op de grond terecht en moest met een ernstige hoofd wond worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Gisteren is de veertienjarige jongen K. D. het slachtoffer geworden. Hy dook op een stuk steen en liep daar- by rugletsel op. De jongen werd per brancard naar zyn logeeradres over gebracht. Laten bovenstaande geval len een waarschuwing zyn voor de jeugd om dit gevaarlyke spel te sta ken. Het zou niet de eerste keer zijn dat dit spelletje een dodelijke afloop heeft. BROMFIETSER GEVALLEN Gisteren passeerde een 61-jarige bromfietser in de Varicenviss^rstraat twee wielryders en kwam door onbe kende oorzaak te vallen. De man werd met een gapende hoofdwonde overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Geslaagd De heer A. J. Huys- kes uit Katwijk is te Amsterdam ge slaagd voor het examen Nederlands M.O. KATWIJK AAN ZEE De badplaats V.V.V. heeft voor de week van 20 t/m 25 het volgende programma aangekondigd: Vandaag zingt het Byzantyns koor onder lei ding van dr. W. Antonowitsch in de kerk aan de Voorstraat. Aanvang 20 uur. Woensdag Carillonbespeling door Hessel H. de Harder van 8 tot 9 uur 's avonds. Donderdag de gebruikely- ke strandfeesten op het terrein bij „De Zwaan" voor kinderen vanaf 3 jaar. Aanvang 9.30 uur, opgave voor deelname aan de start, 's Avonds om 20 uur badgastenbridgedrive in het Parochiehuis aan de Kerkstraat. In schrijving tot deelname tot 20 uur. Donderdagavond ook een grote Wan deltocht, georganiseerd door V.V.V. Startplaats is bij het paviljoen Fock de Best op het strand. Afstanden 5 en 10 km. Inschrijving tusen 6 en 7 uur n.m. aan de startplaats. Vrijdag Volleybalwedstrijd op het St. An- dreasplein. Aanvang 7 uur n.m. Za terdag puzzelrit voor auto's, motor rijwielen, scooters en bromfietsen. Gereden wordt in A, B en C klasse. Inschrijving voor deelname aan de startplaats Haringkade, in de cantine- fabriek van de fa. Zwitser te 2 uur namiddag, 's .Middags om 4 uur Voet balwedstrijd Quick Boys-Fortuna '54 op het gemeentelyk Sportpark aan de Laan van Nieuw Zuid. 's Avonds van 8 tot 9 uur Carillonbespeling door Hessel H. de Harder. LISSE Geslaagd De heer Jan Verhaar behaalde, als tweede in cyfer-rang, aan de L.T.S. „St. Paulus" te Hille gom het einddiploma. Bloembollenveiling Uitslag bloembollenveiling onder directie v. n.v. Hollands' Bloembollen Huis, Lis- se. Tulpen: zift 12/op, zift 11/12: Le vant 13.45, 9.50; Orange Triumph 7.90, 7.85; Krelages Triumph 8.-, 6.15; Ornament 7.60, 7.-; Spring Song 7.90. 7.25; Mon Treser 13.30, 12.30; v. d. Eerden 7.65, 6.65: Bellona 9.85, 8.15; Artist 10.30, 8.95; Ralph 11.-, 8.50; Weber 7.40, 7.25 Pride of Zwanen burg 10.35, 8.85; Princeps 12.10, 11.05; Gudoshnick 10.50, 9.10; Apeldoorn 10.35, 7.30; Sunburst 11.-. 10.60; Amu sement 9.70, 8.65; Paul Richter 9.60, 8.05; Electra 14.40, 13.-; Fuselier 17.40 14.30; Purissima 9.20, 8.25; Gold Me dal 11.65, 10.-; Eros 12.35, 9.90; Cou leur Cardinal 17.-, 15.30. Crocussen: Jeanne d'Arc zift 7 0.90; idem zift 8 1.80; Enchantress zift 8 1.30; idem zift 7 0 95; Peter Pan zift 9 1.55 idèm zift 8 0.80; idem zift 7 0.62; Remembrance zift 10 3.35; id. zift 9 1>65; Colchicum Aut. Major 20/op 11.40; Colchicum The Giant 20/op 10.-. De aanvoer bedroeg ruim 2400 manden. Geboren: Petrus Jacobus Ma ria z. v. J. J. C. Butter en C. T. M. Walraven, Broekweg 144. Yvonne d. v. P. H. van den Berg en J. War merdam, Prinsessestraat 56. Eduardus Simon z. v. S. N. van Ruiten en C. A. Janmaat, Tasmanstraat 4. Ondertrouwd: Johannes L. van der Hulst en H. de Ree. Benno Quarré en Grietje A. van der Mey te Katwijk. Cornelis H. M. Meulman te Nieuwe Pekela en Cornelia A. A. Clemens. Hendricus M. van Wouw te Voorhout en Catharina Lemmers. Gehuwd:' P. van Aalzum en C. C. Murk. M. C. Berg en A. A. Mooije- kind. B. J. Groot en J. G. van Gin- hoven. B. Mey 11 en M. van Roode. Overleden: Johanna de Vries 80 j. WARMOND Winkeliersvereniging. Onder de vele aktiviteiten die dit jaar tij dens de Kaagweek worden ontwik keld is ook die van de nog jonge winkeliersvereniging de zogenaam de J.A. '64. Tydens een byeenkomst van deze vereniging onder voorzit terschap van de heer Mentink deel de deze mede, dat de aktie een groot succes geworden is, daar zowel de ingezetenen als de vele toeristen hieraan hun volle medewerking heb ben verleend. Duidelijk is nu gebleken, aldus de voorzitter, dat het doel van de vereniging dat zy zich heeft gesteld namelijk het kopen in Warmond te bevorderen, allerwege sympathie en medewerking heeft ontmoet. Vrij dag a.s. zal in hotel De Stad Rome de grote trekking plaats vinden ter aanwijzing van de prijswinnaars, waarbij het bekende orkest van Fred Wolters muzikale medewerking zal verlenen. Vanaf heden kunnen de enveloppen in de desbetreffende bussen worden gedeponeerd, dit in tegenstelling met hetgeen op de af fiches is vermeld, aangezien vele ingezetenen met vakantie gaan. Al len die met het doel en streven der vereniging sympathiseren, zijn deze avond van harte welkom en hun wacht een zeer prettige en aan gename avond. SASSENHEIM MEISJE OP FIETSJE AANGEREDEN Maandagmiddag om half twee had op de Parklaan nabij de St. Pancra- tiuskerk, een ernstig verkeersonge val plaats. De zes-jarige Henriëtte Verdegaal, wonende op de Parklaan, reed op haar fietsje en geraakte aan het slingeren juist toen een perso nenauto haar passeerde. Zy werd door de auto aangereden en tegen het wegdek geslingerd. Bij de val liep het jeugdige slachtoffertje een schedelbasisfractuur op. Dr. de Graaff, die eerste hulp verleende, liet haar per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overbrengen, aangezien haar toestand zeer ernstig was. Hedenmorgen was haar toestand gelukkig bevredigend. Geslaagd De heer R. A. M. Roo- zen behaalde aan de Hogere Techni sche School te Amsterdam het diplo ma Weg- en Waterbouwkunde. Postduivenver. De Blauwband Deze hield op zaterdag 18 juli een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans 515 km. In concours 58 dui ven, deze werden aldaar gelost te 5.50 u,, aankomst eerste duif 13.16,16, snelh. 1145 mtr. p. min., laatste duif 16.26.37, snelheid 809 mtr. p.m. L. J. Drost 1, 4, 14, 17, C. Meeuwissen 2; C. Vonk 3, 10, 13; Gebr, v. d. Krogt 5, 6, 8, 11. 15, 16, 19; G. Ammerlaan 7, 18: W. v. d. Zwart 9, 12. Ook hield zy op deze dag een wed vlucht met jonge duiven vanaf Vil voorde 145 km. In concours 171 dui ven, deze werden aldaar gelost te 8.30 u., aankomst eerste duif 10.36.51 snelheid 1145 p. min, laatste duif 11.22.14, snelheid 840 mtr. p. min. Th Onderwater 1, 2, 9, 10, 13; Gebr. v. d. Krogt 3. 5, 19; C. Vonk 4. 18; W. van Harskamp 6, 15; L. J. Drost 7, 14, 16; G. Ammerlaan 8, 11, 34. OEGSTGEEST Geboren: Patricia Maria dr v. N. M. M. Konings en M. H. F. Gerits; Adrianus Martinus zn v. A. J. J. van der Salm en C. H. C. Duineveld; Ge- rardus Aart Noldus zn v. G. J. Hoo- gervorst en C. A. van der Werff; Hans Alfrik zn v. H. Struwe en J E. Bast; Frits Bastiaan zn v. H. van der Mey en M. van Rijn. Ondertrouwd: J. van der Meij en G. E. Schalk. Getrouwd: F. T. Swarte en M. A. C. Bartels; J. van der Vecht en N. T. de Visser: W. Spiering en T. A. Boot; H. P. Haverkotte en M. Anes; J. Arink en J. E. van der Wal; W. C. de Koek en B. van der Meulen; S. Emid en A. Danoesastro. Overleden: J. van Varik, e.v. J. M. Wijnbeek; J. C. E. Hornung, w.v. A. Grippeling.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7