Eerste spelers lieten het plotseling afweten APELDOORNSE VIERDAAGSE VAN START Friese zege bij Regenbogen Zes inschrijvingen van Njord Eerste ronde brengt Larsen tegen Donner INDELING BETAALD-VOETBAL DINSDAG 21 JULI 1964 DE LEID3E COURAN X PAGi.JA 9 TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VAN START De internationale kampioenschappen van Nederland zijn maandag op de banen van het Hilversumse Melkhuisje geopend terwijl de schilders bij wijze van spreken achter de coulissen nog met verf en kwast rondliepen. Ondanks een maandenlange intensieve briefwisseling is het voor de toer- nooi-leiders telkenjare weer een gok wie van de reizende tennissterren komen en wie op het allerlaatste moment verstek laten gaan. De grote afwezige van dit jaar is Wimbledon-finalist Fred Stolle, die zaterdag be richtte opgenomen te zijn in het Australische Davis Cup-team. De voor malige rebel moet van bondswege acclimatiseren in Mexico. Zijn plaats zou worden ingenomen door de Franse kampioen Pierre Darmon. Maar Frankrijk won de halve finale van de Europese zone in het Davis Cup toernooi en maandagmorgen kwam het bericht dat Darmon een toernooi- verbod was opgelegd. Acht telefoongesprekken waren niet voldoende om Jan Lundquist uit Zweden te lokken, zodat Hilversum vooralsnog zon der eerste speler zit. plaatsten voor de tweede ronde. De NEDERLANDSE DAG tengere, kinderlijke Californische jeugdkampioen won zowaar met twee In de praktijk zal Cliff Drysdale, maal 6-4 van de ervaren Gooise over winnaar van het vorig jaar, die plaats gangsklasser Aad v. d. Tuin. wel innemen. Dank zij 'n groot aan tal omzettingen in het speelschema Eén speler bekwam de kennisma- kon maandag in de drukkende king met Hilversum slecht. Davis Cup warmte voor een verrassend groot geselecteerde Piet van Eysden trad •antal toeschouwers nog een behoor- aan tegen de totaal onbekende Aus- lijk aantal partijen gespeeld worden, traliër Bruce Larkman, die in eerste Het was een in hoofdzaak Nederland- instantie voor het toernooi was ge- se dag. weigerd. De Hilversummer kreeg in De buitenlandse sterren: Cliff ei^en woonplaats geen been aan de Drysdale, Keith Diepraam, Ronald 6rond en verloor met 3-6 3-6. Barnes, Thomas Koch en de dames Heren-enkelspel: Guzman (Equad.) Margaret Smith, Lesley Turner en yersl-Lukassen L ^-1 6-2; Maud Robyn Ebbern lieten zich in de loop 1? 5;:), versl- Tulp (Ned.) 6-4 6-2; van de dag zien, maar uitsluitend om ;^an pillen (VS) versl. v. d. Tuin naar de inkwartierings-adressen te (l^ed.) 6-4 6-4; Stradmeyer (Ned.) informeren. Voor hen begint 't toer- Yrer.; Axsaeter (Zw.) 10-12 6-19-7; nooi dinsdagmorgen en voor enkelen (Ned.) versl. Sayal (Ind.) als Wimbledon-winnares Maria Bu- ^ïllips (Z.-Afr.) versl. Landwehr (Ned.) 6-4 6-4; v. Gelder (Ned.) versl. Trapenberg (Cur.) 6-4 6-0; Schneider (Ned.) versl. Balink (VS) 6-2 6-2; Hernandez (Phil.) Het ziet er naar uit dat het dames- versl. v. d. Weg (Ned.) 6-4 6-4; Moe tennis het attractiefste onderdeel van versl. Scholtz (Ned.) 5-7 6-2 de wedstrijden in Hilversum gaat Knol (Ned.) versl. Prymrose worden. Deze tendens was op de (Austr.) 4-6 6-3 6-4. openingsdag al merkbaar door 't op- Dames-enkelspel: Els Spruyt (Ned.) treden van Trudy Groenman en Bet- versl. mej. Thadani (Ind.) 6-2 6-0; ty Stöve. Beiden hadden Skandina- Betty Stöve (Ned.) versl. mej. Pal- vische tegenstandsters: de Zweedse dan (Nw.) 6-4 6-3; Pam Watermeyer Clla Sandulf en de Noorse Liv Pal- (Z.-Afr.) versl. Elly Krocke (Ned.) dan, respectievelijk finaliste en hal- 4-6 6-4 6-3; Trudy Groenman (Ned.) ve finaliste van de Skandinavische versl. mej. Sandulf (Zw.) 6-1 2-6 6-2. kampioenschappen. Heren-dubbelspel: Larkman/Prym- Beide Nederlandse meisjes won- rose (Austr.) versl. v. d. Broek/Knol nen. Trudy in de tweede ronde Maud/Summers (Z.-Afr.) tegenstandster van de sterke Zuid- Guzman/Karamoy (Eq.-Ned.) afrikaanse Annette van Zyl raa'k- ^-7 7-9 6-1; Bey/v. Eysden (Rhod.- te in de tweede set even uit haar spel, J^ed.) versl. Stradmeijer/Weijerman maar was in de derde veruit supe- 6-3 6"2- rieur aan de lichtgeblesseerde San- duif: 6-1 2-6 6-2. Fenny Heemskerk heeft door 't Betty Stöve zegevierde met 6-4 6-3. winnen van haar afgebroken partij Ze ontmoet in de tweede ronde de uit de tweede ronde tegen mevrouw winnares van de ontmoeting Robyn Vreeken en door haar overwinning Ebbern-Patricia v. d. Heuvel. Ook in in de derde ronde tegen de Haagse de tweede andere dames-partijen Ingrid Jansen de leiding genomen in kwamen twee veelbelovende Neder- het Nederlands damesschaakkam- landse speelsters uit. Elly Krocke pioenschap, dat in Arnhem wordt ge- verloor door arbitrale blunders en speeld. Haar gevaarlijkste concur- onvoordelig sportieve gebaren met rente is de Haagse mej. mr. P. C. de 4-6 6-4 6-3 van de Zuidafrikaanse Klerck, die met 2 y. uit 3 een half Pam Watermeyer, verloofde van punt 0p mevr. Heemskerk achter Keith Diepraam, en de Haagse Els staat. Spruyt handhaafde Sich door een overwinning met 6-2 6-0 op de In- Mwndag is by Torbay diase kampioene mej. Thadani. <En<^ de st"Jd °m de Elnn G°ld Cup begonnen. In de eerste race van ONBEKENDE KRACHT ^eze hoog-gewaardeerde wedstrij- ,4J denreeks ging de zege naar Hubert Bij de heren beperkte de strijd zich Raudvachl, de Oostenrijkse olympi- tot voorhoede-gevechten, waaruit sche finjollen-zeiler. Voor de Neder- Evert Schneider, Ron van Gelder en iander A. van Gelder met Victoria de 13-jarige Eric van Dillen zich pjnn was er een negende plaats. eno pas woensdag. STERK DAMESTENNIS VOETBALWEDSTRIJD ZWEEDSE EN FINSE BOLLENREIZIGERS Op het voetbalveld van Meer en Bosch te Heemstede vond een voet balwedstrijd plaats tussen de Zweed se en Finse reizigers, 's Winters trot seren zij de koude en gladde wegen, nu het warme, drukkende weer. De aftrap werd verricht door de in Zweden wonende heer D. v. d. Schans een van de nestors van de Zweedse reizigers. Reeds vrij spoe dig na het begin wist Hans Maar schalk de Finnen met een prachtig schot de leiding te geven, die on danks verwoede aanvallen van de Zweden tot de rust behouden bleef. De gelijkmaker werd door een der eigen spelers gemaakt. Het was jammer dat op een ge geven ogenblik de spil van de Fin nen te zacht op zijn keeper terug speelde zodat André de Graaf de Zweden op 2-1 zette. Dit was echter voor de Finnen teveel en zij gooiden er nog een schepje bovenop en kort na dit doelpunt was het Bas van Stam die de partijen weer naast elkaar bracht. Verwoed werd er nu voor het winnende goaltje gestreden en het was wederom André de Graaf die een solo besloot met een schot dat voor „topscore" Han v. d. Leek te machtig was 3-2. Wel beten de Finnen nog fel van zich af, maar de Zweedse keeper C. Müller stopte een paar verraderlijke schoten met waar keeperstalent. Het werd een welverdiende overwinning voor de technisch beter spelende Zweden. Jhr. J. J. Alting von Geusau heeft maandagavond als voorzitter van de Nederlandse Wandelsport Bond de elfde Apeldoornse Vierdaagse offici eel geopend. Op de markt heeft hij de welgeteld 1136 wandelaars en wandelaarsters een hartelijk welkom toegeroepen. De NWB-voorzitter zei niet teleurgesteld te zijn dat 't deel nemers-aantal in vergelijking met dat van 1963 niet is gestegen. Hij stelde vast dat het NWB-bestuur hierdoor de gelegenheid krijgt zich aan te passen aan de wensen en ver langens van de deelnemers. Jhr. Al ting von Geusau zei te hopen dat de eenheid in de Nederlandse wandel sport spoedig geheel zal zijn hersteld. Burgemeester mr. A. L. des Tom bes heeft er voorts op gewezen dat een snelle toeneming van het aan tal deelnemers het karakter van de Apeldoornse Vierdaagse ongunstig zou kunnen beïnvloeden omdat dit tengevolge zou kunnen hebben dat men door de drukke parkoersen niet meer werkelijk zou kunnen genieten van het wandelen door de prachtige omgeving van Apeldoorn. Na het hijsen van de vlaggen van Nederland, België en Duitsland en het spelen van de volksliederen van deze landen gingen ook de vlaggen van Apeldoorn en van de NWB in top. De plechtigheid werd besloten met een défilé van de deelnemers. Het bestuur van de bond is ver volgens op het gemeentehuis offi cieel door het gemeentebestuur van Apeldoorn ontvangen. Hierbij werd nog eens de wens van een spoedig herstel van de eenheid van de wan delsport in Nederland naar voren ge bracht. 44ste KAAGWEEK Niemand van de Kaagkenners zou hebben durven voorspellen, dat de Friezen gisteren in de teamwedstrijd der Regenbogen ook maar enige kans zouden gehad hebben op een overwinning, want het was hun weertje niet. Maar de Friezen bewezen, dat zij ook bij licht weer tot heel goede dingen in staat zijn. Toen we de Regenbogen op het Zweiland achterhaalden zagen we Alberda, de Vries, Röfekamp en De Wilde ach ter ir. Bakker de boeien ronden en dat betekende een bijna zekere over winning voor het Friese team, omdat de wind en de daarbij te volgen baan weinig kans op veranderingen gaven. Zo is het inderdaad ook ge schied, want alleen Röfekamp moest enkele plaatsen prijs geven aan Bouw van Wijk en Hans v. d. Velde, die daardoor het Hollandteam voor enkele verliespunten behoedde. Maar de Friezen kwamen ditmaal met 30—25.1 punt als overwinnaars uit de strijd, hetgeen de achterstand in totaal met vijf punten verminderde. Het Hollandteam leidt nu met 59.1 punt, terwijl de gasten op 51 punten kwamen. VOORSPRONG Geheel anders verliep de strijd in re£: de Pampusteamwedstrijd. Daar slaagde het Kaagteam erin de gerin- 2. W. K. Klomp Jr.; 3. K. Nater; 4. T. Benschop; 5. T. Gerbranda. Idem A II: 1. G. Brouwer; 2. H. Wilton; 3. R. G. Smitshuyzen; 4. Michael Flint (Eng.); 5. M. J. Hop man. 12 Voetsjollen: 1. L. Hommels; 2. P. J.' M. Bulters; 3. M. Behrend; 4. M. C. v. d. Spek; 5. mevr. M. E. Plantenga-Tims. Flitsklasse: 1. J. G. Lelieveld; 2. A. D. v. d. WallBake; 3. H. Kok; 4. M. J. M. de Jong; 5. L. J. Brouwer. Flying Dutchmanklasse: 1. F. H. Imhoff; 2. H. C. Block; 3. J. J. Bark; 4. J. J. Verwey; 5. A. v. d. Hout. Valkenklasse: 1. J. Klazinga; 2. E. J. Hoppe; 3. J. M. Snijders; 4. A. J. Klein; 5. D. C. Groot. Spankerklasse: 1. P. C. Kroes; 2. H. de Ridder; 3. R. A. Visser; 4. F. Rijsdijk; 5. J. F. de Ruyter de Wildt. Regenboogklasse: 1. Bouw van Wijk; 2. J. de Wilde; 3. L. de Wit; 4. C. W. Kist; 5. Ir. G. A. Bakker. 16 m2 Streepklasse: 1. J. v. d. sen; 4. Fr. Weller; 5. Mej. C. v. Baa- Kooy; 2. B. N. Ooms; 3. W. Könst; n. 4. W. Spaargaren; 5. G. Hegie Sr. Flying Juniorklasse: 1. G. W. A. Pampusklasse: 1. H. J. de Ruijter; kamsveit; 2. mej. M. L. van Duyl; 2. G. K. Pauli; 3. H. J. Duchateau; ge achterstand op de gasten van de 3- Ozinga; 4. J. R. Siemons; 5. H. 4. p. j. Zaaijer; 5. Mr. D. van Eek. Zeilclub Asiento in een minimale Wolfswinkel. Sternklasse: 1. H. F. v. d. Rest; 2. voorsprong van 0.1 punt om te zet- Schakelklasse: 1. P. Kortsenbroek; B. R. de Vries; 3. J. Berkhout; 4. P. ten. Zij bezetten nl. de plaatsen 2, 2. F. F. Jorritsma; 3. M. B. J. M. de M. de Bruyn; 5. J. Metzelaar. 3, 4, terwijl de gasten 1, 5, 6 achter Ruyter; 4. J. P. Metselaar; 5. R. Tet- Vaurienklasse: 1. J. Schaap; 2. G. hun naam brachten. Stand na twee teroo. A. M. Sarabèr; 3. B. J. Wilton; 4. A. wedstrijden: De Kaag 22Curasao Soloklasse A I: 1. B. Haagman; J. Sarabèr; 5. W. Wittoeck (B.). 21.2 punt. Even fel als in de teamwedstrij den ging het in de nationale open wedstrijden toe. In de Flying Dutch manklasse kon F. H. Imhoff na zijn vierde plaats in de eerste wedstrijd thans een overwinning op zijn naam brengen. Hü slaagde er nL in deze wedstrijd in Heike Blok van de eer ste plaats te verdringen, maar deze behield door zijn overwinning van zondag en zijn tweede plaats van gisteren de leiding in het klasse ment. PROTEST In de Regenboogklasse werd de leiding veroverd door Bouw van Wijk, die zich in de korte tijd, dat hij de helmstok van de Regenboog „Rakker" bezit tot een goede aan winst heeft doen kenmerken. Zijn overwinning van gisteren was daar voor het beste bewijs, want hij slaag de erin zich van zijn aanvankelijke zevende plaats geleidelijk naar vo ren te werken om tenslotte de lei ding over te nemen en zijn eerste zege in de nationale Regenboogwed strijden te behalen. Fel was de strijd ook in de Val kenklasse. Met Klazinga en Rolf v. d. Baumen aan kop werden door de Valken de boeien op het Zweiland gerond. Klein, Snijders, Groot, v. d. Veer, Toetenel en Hoppe volgden, maar in de tweede ronde had v. d. Veer zich mede aan de kop genes teld, om later weer af te zakken. Maar Hoppe drong onweerstaanbaar naar voren om als detde te eindigen achter Klazinga en Rolf v. d. Bau men, die na protest zijn tweede plaats nog verloor aan Hoppe. Kla zinga heeft nu stevig de leiding in hetklassement H. F. v. d. Rest won in de Finn- jollen, J. v. d. Kooy in de 16m2 Streepklasse, H. J. de Ruijter in de Pampusklasse en J. Schaap bij de Vauriëns. De uitslagen van maandag luiden: Finnjollen: 1. H. F. v. d. Rest; 2. H. J. de Jong, 3. A. J. M. Otto; 4. J. H. de Jong; 5. J. Swart. ölympiajollen: 1. H. W. Leferink; 2. K. F. Jansen; 3. A. P. Blok; 4. L. J. Derden; 5. T. Westen. Vrijheidsklasse: 1. J. R. Korswa gen; 2. C. Guldemond; 3. B. Willem- Verrassend succes voor schermsters in Leningrad Het Nederlandse dames-scherm- team heeft maandagavond te Lenin grad in een toernooi waaraan een ploeg van de Russische schermfede- ratie en een team van Leningrad deelnemen de leiding génomen. De Nederlandse dames versloegen Le ningrad met 9-3. In de ontmoeting met de Russische federatie kwam Nederland tot 8-8, doch werd win naar omdat de Nederlandse floret- tistes een geringer aantal treffers ontvangen hadden. Leningrad ver loor vervolgens met 9-2 van de fe deratie. De Nederlandse heren waren bij de teamwedstrijd op degen minder succesvol. Tegen de Russische fede ratie werd met 9-2 verloren, tegen Leningrad met 8-7. Doordat Lenin grad de schermers van de federatie versloeg staat de ploeg thans op de eerste plaats. Nederland bezet de derde plaats. De wedstrijden worden dinsdag avond voortgezet. VOETBAL Feijenoord gaat niet in op eisen van Kruiver Feijenoord heeft de international Piet Kruiver alsnog op de transfer- lijst gezet. De door Kruiver gestelde eisen voor een nieuw contract is Feijenoord niet bereid in te willi gen. De reserve-doelverjediger van Sparta, Jan van der Veld»?, is overge gaan naar SW. ARIE DEN OUDE NAAR HAARLEM Arie den Oude, die het vorig sei zoen van DWS naar het Venlose VVV overging, heeft maandagavond een contract getekend bij de twee de-divisieclub Haarlem. Over het transferbedrag werd door de betrok ken verenigingen geen mededeling gedaan. Nationale roei-regatta in Amsterdam In totaal 22 ploegen zullen vrijdag en zaterdag a.s. op de Amsterdamse Bosbaan strijden om de zeven Ne derlandse roeititels bij de heren. Vrijdagavond in alle zeven num mers worden direct finales geroeid valt de beslissing bij de vier met stuurman. Zaterdagmiddag wordt ge streden om de kampioenschappen bij de vier zonder stuurman, de dubbel twee en de achten. IBM-toernooi geopend Het vierde IBM-schaaktoernooi is gistermiddag in Amsterdam officieel geopend. De loting, die zoals ieder jaar in het IBM-toernooi via 'n com puter wordt vastgesteld, had 't vol gende resultaat: Larsen-Donner, Kuypers-Pirc, Dückstein-Enevoldsen, Van Geet-Van Scheltinga en Leh- mann-Barcza. Tijdens de openings plechtigheid, waarbij o.a. prof. dr. M. Euwe het woord voerde, werd 'n minuut stilte in acht genomen voor de plotseling overleden prof. dr. J. F. ten Doesschate, de grote stimula tor van het Hoogovenschaaktoernooi. MEESTERGROEP In de meestergroep werd het resul taat van de loting Karaklaic-De Rooi, Kerkhoff-Wade, Kieninger-Van der Lijn, Krabbé-Enklaar en Bertok- Crabbendam. Op het laatste ogen- bilk is dus de Deen Enevoldsen van de meestergroep naar de grootmees- tergroep verhuisd en zijn de Neder landers Van der Lijn (Bussum) en Crabbendam (VAS) van de reserve- groepen naar de meestergroep ver plaatst. Deze mutaties lijken niet on gunstig voor de Leidse deelnemers De Graaff en Van der Spek, die Crabbendam uit reservegroep A ver liezen, en Berg, die een plaatsver vanger voor Van der Lijn in reser vegroep B krijgt, waarvoor zeker geen sterkere invallers zullen komen. NIEUWE COMBINATIE Niet grote belangstelling zal op de tweede dag vooral het optreden van de nieuwe combinatie in het nummer ongestuurde vier tegemoet worden gezien. Jimmy Boelen en Herman Enters van Willem Hl vorig Jaar in Kopenhagen op de Europese kam pioenschappen bij de twee zonder stuurman verrassend winnaar van het bronsen Wartena en Castelein van Nereus, die in de Deense hoofdstad tweede werden bij de twee met stuur man, hebben namelijk een coalitie ge vormd. Boelen en Enters zagen hun kans als ongestuurde twee te worden uit gezonden steeds kleiner worden door dat Blaisse en Veenemans voor een verrassende come-back zorgden. Voor WartenaCastelein zag de roei-toekomst er al evenmin roos- klei rig uit. Vooral tijdens de Rotsee- Regatta van Luzern stelde de gestuur de twee teleur. Rob Groen, winnaar van het zil ver in Kopenhagen, is al bij voorbaat zeker, dat hij zijn nationale titel zal prolongeren. De Groningse skiffeur zal vrijdagavond namelijk in een row-over over de baan gaan. Blaisse en Veenemans (Nereus) starten als favorieten bij de twee zonder stuurman. In dit nummer zul len ook Boelen en Enters hun kan sen voor uitzending naar de Euro pese kampioenschappen van Amster dam en de Olympische Roei-Regatta verdedigen. Bij de vier met stuurman zal Tri ton, dat in Luzern juist 0.01 seconde voor Njord finishte, opnieuw de Lei- denaars ontmoeten. De inschrijvingen voor de nationale kampioenschappen zien er als volgt uit: Vier met stuurman (in volgorde van boeien): Njord 2, Triton, Njord 1 en Laga. Twee zonder stuurman: Njord, Wil lem III, Skadi en Nereus. Skif: Rob Groen (Aegir). Twee met stuurman: Triton, Corn Tromp, Argo, Njord en Nereus. Vier zonder stuurman: Nereus, Njord, Nereus/Willem III en Triton. Acht: Njord en Nereus. PAARDESPORT DE KOERSEN TE DIJIND1GT Het hoofdnummer van de tien koersen die woensdagmiddag op Duindigt worden verreden is de Dianaprijs, een ren over 2400 meter. Op papier is dat een aangelegen heid tussen Easter Surprise en Aqui- lian, die in de Derby respectievelijk de derde en tweede plaats bezetten achter Nikatou. De andere volbloeds kunnen er theoretisch niet aan te pas komen. In de Derby bleef Aqui- lian met een neusje meester over Easter Surprise, maar ze werd toen gereden door de sterk rijdende En gelse jockey R. A. Rickaby. Easter Surprise gaat echter evenals in de Derby met Henk v. d. Kraats, die op het ogenblik de meeste overwin ningen in dit seizoen heeft behaald. Het is lang niet uitgesloten dat hij de rollen dit keer omdraait en zijn Easter Surprise naar de overwin ning stuurt. Bij de dravers staat Jour de Java voor de bijzondere zware taak om 80 meter voor te geven aan Xuthus T. Wanneer de vos zijn geweldige voor sprong ten volle uitbuit, wat echter niet aannemelijk is, heeft Jour de Java een zware dobber. Jan van Dooyeweerd kan kiezen tussen Mar seille en Napoléonette en proberen daarmee het geweld van de Jour te weerstaan. De eerste koers begint om half 5 en onze prognoses zijn: Hazenprijs: August Norton, Cor- na M., Courage. Princesse-Marthaprijs, ren: Peeier, Toumando, Ex Gratia. Patrijzenprijs, met trio: Zsa Zsa dus Commerce, Zalkestis van E, Zampa. Outsider: Wilfield. Hertenprijs, eerste afdeling: Crony van de Lente, Claudette D, Cham- bon Hollandia. Dianaprijs, ren: Easter Surprise, Aquilian, Little Beauty. Hrtenprijs, 2e afdeling: Zoon Ere bus, Charles Hollandia, Curiosa. Fazantenprys, met trio: Jour de Java, rijder J. v. Dooyeweerd (Na poléonette of Marseille), Yberflöte, Outsider: Xuthus T. Beker der amateurs, ren: Buch- fink, Rex, Nina. Reeënprijs: Brutus Stuermann, Ze- no MD, Atie van de Lente. Eendenprijs: Bubby Six, Athos the Saint, Astrid Hollandia, Outsider: Campeador Mac. Op de banen van de Hilversumse lawn tennis club is maandag een aan vang gemaakt met de wedstrijden om het internationale kampioenschap van Nederland. De foto toont de 13-jarige Erik van Dillen, jeugdkam pioen van Californië, in zijn partij tegen de Nederlander A. van der Tuin. De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft de competitie-indeling voor het betaalde voetbal voor het komende seizoen vastgesteld. De divisies zien er als volgt uit: ERE-DIVISIE le DIVISIE 2e DIVISIE A 2e DIVISIE B ADO Alkmaar AGOVV Baronie Ajax Blauw Wit EDO BW DOS DHC De Graafschap DFC DWS Eindhoven Haarlem Fortuna VI. Feijenoord Elinkwijk Heerenveen 't Gooi Fortuna '54 Ensch. Boys Hilversum Helmondia '55 Go Ahead Evcelsior KFC Hermes DVS GVAV NEC Leeuwarden Heracles RBC PEC HVC MVV Schev. H. Sp. RCH Limburgia NAC Veendam Tubantia Longa PSV Velox Vitesse NOAD Sparta Volendam Wapeningen Roda JC Spel. Enschede De Volewijck. ZFC SVV «Rtardia VVV Zwartemeer Wilhelmina Telstar Willem II Zwolse Boys Xerxes Het wedstrijdprogramme voor de eerste dag, zondag 23 augustus, luidt als volgt: EREDIVISIE: Feijenoord—DOS, PSV—Fortuna '54. GVAV—Spel, En schede, Ajax—Go Ahead, Telstar—ADO, Sittardiq—DWS, Heracles—MVV NACSparta. EERSTE DIVISIE: NEC—Eindhoven, Elinkwijk—RBC, Velox—Willem II, Blauw WitVVV, SHSAlkmaar, VolendamDe Volewijckers, En- schedese BoysVeendam, DHCExcelsior. 2e DIVISIE A: EDO—Hilversum, De GraafschapRCH, Zwolse Boys— ZFC, Wageningen—Heerenveen, AGOVV—Zwartemeer, Leeuwarden—Vi tesse, KFCPEC, TubantiaHaarlem. 2e DIVISIE B: Xerxes—Fortuna VI., 't Gooi—Baronie, BW—HVC, HDVSSVV, LongaDFC, NOADWilhelmina, LimburgiaHelmondia '54, Roda JC is vrij. Nieuw uniform voor bestellers van Van Gend en Loos In de komende anderhalf jaar zal het oude zwarte uniform van de 1700 chauffeur/'bestellers van v. Gend en Loos worden vervangen door een nieuw grijsblauw uniform dat is ge maakt van whipcord. Dit nieuwe uniform wordt gecompleteerd met 'n lichtgrijs voerhemd, een zwarte das en een grijsblauwe pet. Woensdag ochtend zullen de eerste vijf v. Gend en Loos-bestellers zich al in 't nieuw kunnen steken. Zij werken in de subloods aan de Herman Costerstraat in Den Haag. Voor de ogen van een groep Franse studenten bij de Branden burger Poort is zaterdag een 24-ja- rige Oostberlijnse officiële tolk over de Berlijnse muur geklommen en naar West-Berlijn ontkomen. De Oostduitse grenswachten stonden juist op een trap van een verhoging, waarvan de tolk gebruik maakte om aan de andere kant van de verho ping weg te glionen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11