In alle afdelingen zijn de finalisten nu bekend Engeland leidt tegen Frankrijk (2-1) Lex Karamoy in de halve finale Kampioenschap Sleutelstad (dames) door gelijkspel tegen NVA een feit lzc blijft ongeslagen «b Oud-voorzitter P. Biegstraaten aanvaardde 't erelidmaatschap Jaap Oudkerk won in Zürich Larsen de grote favoriet voor hoofdprijs IBM-toernooi 1.000) BB'ers kwamen niet op de oefeningen ZATERDAG 18 JULI 1964 DB LEIDSE COURANT PAGINA 10 Leidse Jeugdkampioenschappen tennis Ellen en Loek Sanders eerste winnaars Na alle droeve tennis belevenissen met het Leidse Unicum moet voorzit ter Jaap Noordman blij hebben opge keken toen vrijdagmiddag twee mi niatuur leden van zijn vereniging in de jongste categorie van het gemeng de dubbel van de Juioren tenniswed strijden op De Munnik in Leiderdorp de finale wonnen van Bieneke Schut te en Peter Kwestrol. Loek Sanders en zusje Ellen wonnen zonder set- verlies dit nummer. In Jongens 1 verloor Max Harteloh (De Leidse Hout) verrassend van Hoeke (Forescate) die zijn oplopen de tegenstander tot teveel missen dwong. W. v. d. Bosch (Wassenaar) en Bernard Doorenbos (Forescate) zochten het in vastheid wat resul teerde in lange rallies die uiteinde lijk de zege aan Bernard gaven. Loek Sanders (Jongens 2) speelt de finale tegen Peter Kwestro. Hij kwam in de eindstrijd via Rolf Bak ker (Roomburg) terwijl Mark Braak man (De Munnik), de kleinste spe ler van het tournooi, het aflegde te gen Peter. Josien v. d. Koogh (Noordwijk) bleek een afmakender slag te bezit ten dan haad tegenstandster Gerdien de Vos (Roomburg), wat haar een finaleplaats opleverde. Evelien Ken- gen (De Munnik) won even snel van Marjan Galestin (Noordwijk) zodat de twee winnaressen elkaar de titel gaan betwisten. Twee lange partijen brachten Ma- ja Mulder (De Leidse Hout) en Anita Steenhauer (Roomburg) in de finale Meisjes 2. De eerste won na veel ups and donws van Bieneke Schutte (Roomburg) met vijf -matchpunten tegen, terwijl pas het vierde match- punt van haarzelf benut werd. Mieke van Sissen (Katwijk) verloor in de hitte een soortegelijk duel van Anita Steenhauer. Vandaag worden de ove rige'finales verspeeld. UITSLAGEN TENNIS JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN 4e ronde Jongensenkelspel 1 M. Harteloh-J. Tienstra 6-1, 6-4; A. P Hoeke-J. v. d. Net 6-2, 6-3; W. v. d. Bosch-L. Sanders 8-6, 6-4; B. Doo- renbos-J. v. Werkhoven 9-7, 6-1. Halve finale: A. P. Hoeke-M. Harte loh 6-4, 4-6,6-4; B. Doorenbos-W. v. d. Bosch 6-4, 4-6, 6-3. 4e ronde Jongensenkelspel 2 L. Sanders-R. Klaver 6-0, 7-5; R. Bak ker-F. Wilmink 6-4, 6-3. Halve finale: L. Sanders-R. Bakker 6-4, 6-0; P. Kwestro-M. Braakman 6-2, 6-4. 4e ronde Meisjesenkelspel 1 J. v. d. Koogh-R. Crabbendam 6-1, 6-3; E. Kengen-O. v. Werkum 6-3, 6-3. Halve finale: J. v. d. Koogh-G. de Vos 6-2. 6-2; E. Kengen-M. Galestin 6-4. 6-1. 4e ronde Meisjesenkelspel 2 Halve finale: M. Mulder-B. Schutte 4-6, 8-6, 10-8; A. Steenhauer-M. van Sisserên 3-6, 6-8, 6-1. M.D. 1 Halve finale: J. v, d. Koogh/ M. Galestin-M. Braggaar/R. Crab bendam 6-2, 6-2; A. Heymans/G. de Vos-O. v. Werkum/E. Nyholt 6-3, 6-0. WIERENNEN MJ). 2 Halve finale: M. Mulder/L. Remmerswaal-R. v. Leeuwen/A. Kop 6-0, 6-2; B. Schutte/A. Steenhauer- M. v. Sisseren/C. Wils 8-10, 6-3, 4-6. JJ). 1 Halve finale: M. Harteloh/J. v. Werkum-T. Kroes/K. Schaberg 6-0, 6-4; B. Doorenbosch/Hoeke-W. v. d. Bósch/J. v. d. Nat 6-2, 6-0. J.D. 2 Halve finale: L. Sanders/E. v. Rijssel-R. Klaver/T. Luns 7-5, 6-2; E. Haazebroek/M. Braakman-F. v. d. Zee/J. Wielsma 6-4, 6-1. Gemengddubbel 1 halve finale: E. Kengen/J. v. d. Nat-O. v. Werkum/ K. Schaberg 3-6, 6-0, 6-1; G. Dooren- bos/J. v. Werkum-A. Klaver/R. Kla ver 6-3, 6-0. Gemengddubbel 2 finale: E. Sanders /L. Sanders-B. Schutte/P. Kwestro 6-2, 6-3. Europese zone D.C. In de halve finales van het Davis Cup-toernooi Europese zone heeft Groot-Brittannië op de tweede dag de leiding genomen tegen het Fran- seteam, doordat Mike Sangster en Bobby Wilson in het dubbelspel hun tegenstanders Grinda en Jauffret met 6-4, 6-8, 10-8 en 6-4 terugwezen. Bij West-Duitsland-Zweden is de stand na de eerste dag nog 1-1. Wil helm Bungert versloeg de Zweed Ulf Schmidt, die onlangs in de Open Kampioenschappen van Zweden Tom Okker uitschakelde, duidelijk: 6-4, 6-1 en 6-1, maar Lundquist nam re vanche door Kuhnke te kloppen: 6-4, 6-4 en 6-3. Toernooi ..De Metselaars" Lex Karamoy, de meest succesvol le speler van het juist gepromoveer de Roomburg, heeft zich in het jubi- leumtoernooi van de Haagse vereni ging de Metselaars voor de halve fi nales geplaatst. In de achtste finales bleef hij met 6-3, 6-0 duidelijk baas over Tulp en in de kwartfinales ver sloeg hij Wittekamp 6-2, 6-4. Met Lex Karamoy heeft ook Willem Ma- ris zich voor de halve finales ge plaatst, die hier de tegenstander van de Leidenaar zal zijn. Voor de twee andere plaatsen in de halve finales moeten nog de partijen Schneider- Veentjer en Scholz-Van Dalsum wor den gespeeld. Zeilen In de wedstrijden om de de Europese titel in de Sharpieklasse, die voor de Engelse plaats Brancas- ter, ten noorden van Harwich, wor den gehouden, heeft de Nederlander D. Mulderije met All-Weather de 2e race gewonnen. De Engelsman T. Barnham heeft na drie races de lei ding in het algemeen klassement. Van Nederlandse zijde nemen nog deel de zeilers Bakema, Van Veen, Guldemond en Kuin. Algemene ledenvergadering van DOCOS De Nederlandse amateur-stayer Jaap Oudkerk die woensdag opper machtig was te Bielefeld kwam vrij dagavond zegevierend uit 't strijd perk op de Ooerlikon-baan te Zürich, waar slechts 1000 mensen de in een drukkende hitte gehouden interna tionale amateurswedstrijden bijwoon den. In het totaalklassement over de twee manches bezette Oudkerk de eerste plaats met 3 punten, gevolgd door de Zwitser Ueli Luginbühl met 4 pt, de Duitser Karl Heinz Matthes met 5 punten, de Zwitser Italo Do- nadi met 8 punten en vervolgens nog twee Zwitsers. Luginbühl won de eerste serie over 25 km in 21 min. 31.4 sec. Op de tweede plaats ge volgd door Oudkerk, die in de twee de manche revanche nam in een tijd van 21.14.2. Matthes finishte als 2e, terwijl Luginbühl met een ronde achterstand op de derde plaats ein- C. van Teijlingen nieuwe voorzitter Het belangrijkste van deze verga dering was het heengaan als voor- zitter van de heer P. Biegstraaten. zijn benoeming tot erelid en de keu ze van de nieuwe voorzitter, de heer C .v. Teijlingen. Dese belangrijke vergadering van Docos werd geopend door de heer P Biegstraaten met een welkom aan de Geestelijk Adviseur, de zeereer- waarde heer pastoor N. J. Comman deur OFM, en het erelid H, A. Al berts. Spreker wees in zijn opening op de teleurstellende prestaties van Docos 1, wat zijn weerslag had op de gehele vereniging. Er waren aan het begin van het seizoen hoge ver wachtingen. Docos 2 struikelde na een goed seizoen in de eindsprint met Lisse 2. De voorzitter beperkte zich bij zijn beoordeling der elftal len tet de hogere elftallen en de Docoe (A) junioren. Speltechnisch schoot Docos niet te kort, maar geestdrift en snelheid ontbraken vaak. De voorzitter zag graag het kontakt en gezelligheidsleven in de kantine bevorderd. Het terugtrek ken van Docos 8 uit de competitie was een gevolg van het onvolledig verschijnen van enkele elftallen, waardoor het bestuur genoodzaakt was één elftal terug te trekken uit de compeittie. •uras TOTO REDELIJK Bij de jaarverslagen der kommis sies kwam de opbrengst van de toto in een goed daglicht te staan, al hoewel de opbrengst in het verleden hoger was geweest. Ook bij andere verenigingen trof men dit beeld aan. Bij het financieel verslag, kwam de verbouwing en uitbreiding van het klubhuis naar voren, waarvan men hoopt, dat deze binnenkort zal aan vangen. De algemene verhoging der kosten met inbegrip van de aange kondigde huurverhoging der terrei nen en ook het aandringen van de vereniging op verhoging van het sa laris aan de trainer was aanleiding voor het bestuur om een voorstel in te dienen tot verhoging van de con tributie, wat ook door de vergadering werd aanvaard. In de verhoging was ook de voetbalverzekering voor elk lid opgenomen. Aangedrongen werd op een speciaal tarief voor die ge zinnen, waarbij meerdere leden lid waren. OLYMPISCHE SPELEN GROTE AUSTRALISCHE PLOEG NAAR TOKIO De Australische Olympische ploeg, die over drie maanden in Tokio uit komt, zal met 296 atleten en officials de grootste zijn, die ooit door Austra lië is afgevaardigde. Alleen tijdens de spelen in Melbourne was de Austra lische afvaardiging groter. Wanneer de basketballers zich voor Tokio weten te kwalificeren, zal de ploeg zelfs nog 16 leden meer krij gen. Australië zal deelnemen aan zestien takken van sport waarvan zwemmen (48), atletiek (36) en roei en (28) de meeste atleten zullen le veren. Verder doen Australiërs mee bij boksen, kano, paardesport, scher men, gymnastiek, hockey, judo, mo derne vijfkamp, schieten, wielrennen, worstelen en zeilen. NA 17 JAAR Bij het punt „Verkiezing Voor zitter" sprak de heer Biegstraaten alvorens zijn taak over te dragen zijn afscheidsreden uit. 17 Jaar lang had hij in diverse functies t.w. wed strijdsecretaris, verenigingssecretaris en voorzitter zijn krachten in het belang van Docos gegeven. Hij had vele kontakten gehad met led^n bij vele gebeurtenissen, zowel vreugde volle als droevige. Het ging niet al leen om suksessen, maar ook om de vriendschap. Vele leden had htj.mee- gemaakt van adspirant tot senior. Met diverse jeugdkampen was hij meegeweest en ook bij vele andere evenementen op sportgebied. Hij wil met allen vriend blijven. Vervolgens leidde hij de nieuwe- voorzitter, de heer C. v. Teijlingen in, die bereid was gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. De dames van de Sleutelstad heb ben gisteren in de wedstrijd tegen NVA het punt veroverd, dat hen nog scheidde van het kampioenschap. Dit gebeurde in een spannende, maar weinig fraaie wedstrijd. De Leidsche Zwemclub is noe steeds ongeslagen gebleven, terwijl de reserves van Sleutelstad opnieuw een grote over winning boekten: 123 tegen UZSC II. Ook de Watervrienden kwamen weer eens tot winst: Dockyard werd met 9—1 ingemaakt. Een verheugend bericht voor het Leiderdorpse DKD was. dat Shell zich uit de competitie heeft teruggetrokken, waardoor even tueel degradatiegevaar voor DKD is geweken. ONPRETTIG Acht Leidse dames kregen gisteren anjers in het zwembad „De Zijl": ze ven speelsters en de reserve van het damesteam van De Sleutelstad. Op gewekt namen de kampioenes Joke Erades, Jopie Lambooy, Hannie Wer- ter-Caspers. Rietje Hakkaart-Duf fels. Toos Bredeveld. Thea Werter en Gerda en Suze van Es deze bloemen hulde in ontvangst. Dit geschiedde echter na een harde en onprettige wedstrijd tegen NVA. welke doel puntloos eindicde. Van beide zijden werden meerdere aanvallen opge bouwd. maar of de afwerking ont brak. of er werd te zwaar verdedigd Uitblinkster bij het zevental van Sleutelstad was doelvrouwe Thea Werter, die zelfs een strafworp wist te stoppen. KALM AAN De heren van de Leidsche Zwem club gingen gisteravond in Poelmeer het water in met de opdracht niets te forceren in verband met de promo tiewedstrijd tegen UZSC, welke is verplaatst van maandag naar dins dag. In een derhalve vrij oninteres sante wedstrijd wist Kees Schoof te Het verheugde kampioensteam van scoren. Het was G. van der Water die Sleutelstad: v.l.n.r. bovenste rij mej. gelijkmaakte. In de tweede speeltijd G. Lambooy, mevr. Werter-Caspers, voerde Hans Parrel de stand op na mevr. Hakkaart-Duffels, mej. J. Era- fraai aangeven van Dick Timmer- des. Onderste rij: mej. T. Werter, mans. In de derde periode maakte mej. G. van Es, mej. T. Bredeveld en Siem Ouwerkerk met een slingerbal mej. S. van Es. het trio vol. Uit een strafworp bracht Bouwhuis de eindstand op 32. OVERWICHT De reserves van de Sleutelstad lie ten niet met zich spotten in de wed strijd tegen het Utrechtse UZSC H. Kerkvliet (2x), Jan Nieuwenburg (2x) en Piet Pijnaken (4x). LZC TEGEN NEDERLANDSE JEUGD Vanavond om half acht speelt het Voor de rust was er reeds een 61 Nederlandse jeugdzevental 'n oefen- voorsprong opgebouwd, door doel- wedstrijd tegen de Leidsche Zwem- punten van Piet Erades (3x) en Jan club. De ontmoeting zal plaats vin- Dool, ook drie maal. Na het draaien den in het zwembad te Woerden. liep de score nog verder op, namelijk tot 123. Nu waren het Bert van Hooidonk, Cor van der Wilk en Piet PROGRAMMA A.S. WEEK Maandag 20 juli: DZVSleutel- Êrades (4x) die tot scoren wisten te stad (dames); Swift 2AZC 2; de Zij 13BZ&PC 1. Dinsdag 21 juli: Promotie: LZC— komen. De Watervrienden lieten er geen twijfel aan bestaan wie de betere UZSC; DAW 1de Zijl 1. ploeg was in de wedstrijd tegen het Rotterdamse Dockyard. Tegen negen doelpunten van de Leidenaars wisten de Miaasstadbewoners slechts één AZC 1. Woensdag 22 juli: LAC 1DKD Donderdag 23 juli: Njord '59 1— treffer te stellen. De Leidse doelpun ten werden op het scorebord_ ge bracht door Leen den Hoed, Fred 3Sleutelstad 2. Vrijdag 24 juli: Sleutelstad 1 DJK 1; Dolfijn 1—LZC 1; Rotterdam De ZWARE OPGAVE heer Van Teijlingen, plaats ne mend achter de bestuurstafel dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij voelde zich staan voor een zware opgaaf om de heer Biegstraaten te vervangen en hoopte op aller mede werking. Vervolgens ging de nieuwe voorzitter over tot de verkiezing van de overige bestuursleden, met aan duiding van hun funoties. Het waren de heren W. Stavleu, secretaris, J. v. Steen, penningmeester, S. v. d. Kwartel, 2e secretaris en 2e pen- nningmeester J. Boumeester, wed strijdsecretaris J. v. d. Wiel, tot com missaris, M. Brasker, jeugdvoorzit- ter en Th. Huigsloot, kantinecom missaris. De plannen voor een nieu we aanpak van het clubblad zullen de leden in de naaste toekomst tege moet kunnen zien. Dank werd gebracht aan de heren C. Staats, J. Bavelaar en Fr. Broeken die niet meer zullen terugkeren in het Docos-bestuur. Ook de heer J. Nijssen, van wie schriftelijk 'n be danken was binnengekomen werd dank gebracht voor het vele werk door hem verricht. In de elftalcommissie werden her kozen de heren W. van Wanrooy en D. v. d. Spree, waarvan laatstge noemde mededeling deed, dat hij zich hiervoor nog één seizoen zou in zetten. De Commissie van Beroep bleef ongewijzigd. Tijdens de rondvraag kwam de wens der ledenvergadering naar vo ren om de heerBiegstraaten voor te dragen als erelid van Docos. De nieuwe voorzitter nam deze voor dracht graag over en onder alge meen applaus der gehele vergade ring aanvaardde de afgetreden voor zitter dit erelidmaatschap. Na beant woording der overige vragen bij de rondgang sloot de heer Van Teylin- gen deze vergadering. Engelse estafetteploeg zwom Het Kanaal over Een estafette-ploeg van 10 Engel se meisjes van 13 tot 17 jaar is in 16 uur en 20 minuten het Kanaal over gezwommen. De meisjes, die afkomstig zijn van een Londense school, hadden sedert december ge oefend. Donderdagmiddag was de eerste zwemster bij Cape Grisnez te water gegaan. Toen vrijdagavond de 16- jarige Janet Weiner tussen Dover en Folkstone aan land stapte, had elk meisje 3 maal gezwommen. TELSTAR BLIJFT SPELERS KOPEN De beide Spaanse voetballers van Excelsior, de tot Spanjaard genatu raliseerde Hongaarse voorhoede-spe ler Beke en de kanthalf Marquitos, zullen binnenkort door de nieuwe ere-divisieklub Telstar worden ge contracteerd, Onderhandelingen tussen Vitesse en NEC hebben ertoe geleid, dat de 30-jarige doelman René Dijckmans het volgend seizoen naar Vitesse zal overgaan. De Nijmegenaren krijgen versterking van de 26-jarig binnen- speler Leo Beerendonk, die van Vi tesse naar NEC overgaat. Dijckmans werd het vorige seizoen door NEC van Sportclub Enschede gekocht en deNijmegenaren hadden nog en kele goede keepers aan Willem II uitgeleend. Beerendonk kwam 2 sei zoenen geleden naar Vitesse. Het eerste jaar hadden de Arnhemmers overigens weinig plezier van Bee rendonk. Nadat hij uit Australië terugkwam werd hem door de KNVB een langdurige schorsing opgelegd, opdat hij in een niet door de Fifa erkende bond was uitgekomen en voorts omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan contractbreuk bij het voormalige Rapid JC. Koersen Duindigt De keurtroepen van de driejarige dravers komen zondagmiddag op Duindigt aan de start in de Derby- proef. Vrijwel alle kandidaten voor de Derby maken hun opwachting. Alleen Caracara, het paard dat Chantiago in de Sweepstakes ver pletterde heeft de vlucht genomen naar een andere koers over 2500 m. Daarin gaat het paard van het en- trainement van Jan Wagenaar zich prepareren op de grote krachtproef die 2 augustus, eveneens op Duin digt, zal plaats hebben. Chantiago krijgt het in de Derby- proef zwaar te verduren. De zoon van Double Six moet twintig meter ge ven aan onder andere C Alkestis van E, Captain Double en Carlos Pluto. Met zijn felle beginsprint zal Chan tiago er over deze afstand wel in slagen om zijn concurrenten de baas te blijven. C Alkestis van E, die in het be gin vaak ongunstig in de koers ligt, zal over 2100 meter waarschijnlijk net te laat komen met zijn gewel dige eindspurt om Chantiago te kun nen verontrusten. Wanneer de klei ne C Alkestis echter snel vertrekt moet Jan van Dooyeweerd goed op zijn tellen passen. Captain Double en Carlos Pluto zullen in de schaduw van deze twee favorieten hun uiterste best doen om voor een verrassing te zorgen. Vooral de eerste toont de laatste tijd een goede vorm. Ook Captain Dou ble is vrij sterk in de eindstrijd, maar zal vermoedelijk niet voldoende snelheid hebben om de machtige spurt van Chantiago Jin het begin bij te houden. Carlos Pluto gaat het van start af met heel hard lopen proberen. Snelheid heeft Carlos genoeg, maar kleine foutjes vreten meestal veel van zijn kostbare voorsprong op. De eerste koers begint om half 2 en onze prognoses zijn. Bridgeprijs: Stal Marion (Chima Chima en Cochinzanger), Courage, Bernostara. Aquavitprijs, ren eerste afdeling: OOK DONNER KANSHEBBER Maandag zal in Amsterdam het 4e IBM-schaaktoernooi worden geopend. In totaal nemen hier ongeveer 150 schakers aan deel. In de grootmees- tergroep zal, nu Botwinnik op het laatste ogenblik heeft afgezegd, voor- al het optreden van de Deen Bent Larsen de aandacht trekken. Larsen slaagde erin naast de Russen Smys- los, Spasski en Tal de eerste plaats te bezetten in het interzonale toernooi dat vorige maand in Amsterdam is gehouden. Ook de grootmeesters Barcza (Hongarije) en Donner (Ne derland) mogen kanshebbers voor de eerste prijs van 1000 genoemd worden. De Zuidslavische grootmeester, evenals Barcza van de oudere garde kan misschien voor een verrassing zorgen. Verder zijn van de partij de Westduitser Dr. Lehmann (winnaar meestergroep '63), Dückstein (meer voudig Oostenrijks kampioen) en de Nederlandse spelers Kuypers (kam pioen van Nederland 1963), Van Scheltinga (internationaal meester) en Van Geet (kandidaatmeester). Over de tiende plaats zal nog een slissing moeten genomen worden. In de meestergroep speelen Wade (Nw.- Zeeland), Kieninger (West-Duits- land), Bertrok en Karaklaic (Zuid- Slavië), Enevoldsen (Denemarken) en de Nederlanders Kerkhoff (jeugd kampioen van Nederland). Krabbé (VAS) en Enklaar (VAS). Het be hoort tot de mogelijkheden, dat een van deze de door het wegblijven van Botwinnik opgevallen plaats zal gaan bezetten. Ulysses, Flying Peter, Crusader. Hartenprijs, met trio: Aureola, Bravour, Brutus Stuermann. Derbyproef: Chantiago, C. Alkestis van E, Captain Double. Aquavitprijs, 2e afdeling: Antonio Tatti, Fair Quata, Gegenliebe. Englebertprijs: Z the Saint, Axkit Hollandia, Zanto. Outsider: Young Six. Ruitenprijs met trio: Caracara, Bento, Athos de Saint. Heemstrabeker, ren: Sambo, Mis ter Wilfred, Caliph Klaverprijs: Arturo, Belle Amie, Anastasia Hanover. Schoppenprijs: Xanthia C, Zampa, Zalkestis van E. KORTE GOLF Een drieling is geboren te Haar lem. Moeder (mevrouw A. C. Willem- se) en kinderen (Robby, 2.120 gram, Annemieke 1.700 gram, Roosje 2.170 gram) maken het uitstekend. De kin deren liggen in de couveuse. Het echtpaar Willemse had al een zoontje van drie jaar. Ter hoogte van Belle-De voor de kust van Bretagne is de Franse treiler „André Jean" vergaan. Van de zeven opvarenden worden er vijf vermist. De twee anderen zijn opge pikt door een vrachtboot na ruim vijfendertig uur te hebben rondge dreven. Op „London Airport" zijn don derdagavond uit de bagage van een reiziger drie schilderijen ter waarde van ruim 600.000 gulden, waaronder een Renoir, gestolen. Straffen voor de Amsterdamse politie-rechter In het Paleis van Justitie te Am- sterdam hielden zich gisterochtend een 20-tal plicht-noodwachters van de bescherming Burgerbevolking op. Hun verblijf daar gold niet een ge zamenlijke oefening tussen de justi tiële muren, maar een oproep om te verschijnen voor de Amsterdamse po litierechter terzake van het niet na komen van de wet noodwachten. De BB'ers, allen Hilversummers, waren een of meerdere malen niet op ver plichte BB-cursussen verschenen. Het merendeel der verdachten voerden aan de oproep te zijn ver geten. Anderen hadden een jarige zuster, een zieke vrouw of een lekke band. Een der gedagvaarden, de 38- jarige heer H. Reinhardt, hoofd van de AVRO-persdienst had schriftelijk aan de politierechter laten weten, dat hij niet kon verschijnen omdat hij naar het songfestivaal in Knokke moest. In zijn brief vroeg de heer R. aanhouding van zijn zaak, waarmee de politierechter instemde. In het algemeen verzekerden de BB'ers plechtig altijd trouw te zijn opgekomen en dat ook altijd in de toekomst te zullen blijven doen. Ne gentien verdachten kregen dezelfde straf: 40.(subsidiair 8 dagen hechtenis), waarvan 25.(subsidiar 5 dagen hechtenis) voorwaardelijk. Een 30-jarige reclame-assistent kreeg ƒ60,waarvan 35.voorwaarde lijk, omdat hij niet geregeld op BB- privé-lessen was gekomen. Deze wer den overdag speciaal voor hem ge- planned omdat hij vaak verhinderd was de normale avondcursussen te volgen. De verzuimen werden ter terechtzitting toegelicht dooi de heer C. J. Vink, hoofd Bescher ming Bevolking Kring Noord-Hol land.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10