JAC. KRAAN ONTNEEMT FAVORIET VAN DE BAUMEN NOG NET DE TITEL Verrassende zege en recordtijd van Y Paula Piet Beelen blijft ver onder Slijkhuis' record Eerste finalisten bekend DONDERDAG 16 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 SENSATIONEEL SLOT BRAASSEMWEEK Met licht weer hebben de zeilers van de Braassemweek afscheid genomen. Zo volgde er na de twee eerste dagen van storm en regen toch nog een goed be sluit. Dat besluit kwam evenwel niet dan na felle strijd in verschillende klas sen, waarbij verrassingen niet uitbleven. De grootste verrassing leverde onge twijfeld wel de Valkenklasse op, waar Rolf v. d. Baumen met de beste papieren op de eindoverwinning de laatste wed strijd ineing. Hij behoefde deze laatste wedstrijd niet te winnen om eindover winnaar te worden, maar hij mocht toch niet meer dan één plaats in aankomst verschillen met Jac. Kraan, wilde hem de eindzege niet ontgaan. Maar, zoals zo dikwijls bij beslissin gen, niet alleen won Jac. Kraan de laatste race, maar J. M. Snijders slaagde er mede in vóór Rolf v. d. Baumen als tweede over de eindstreep te gaan en dat was juist iets te slecht voor de grote kanshebber, 'n Tweede plaats had Rolf v. d. Baumen 176 punten meer opgeleverd dan een derde en nu kwam Jac. Kraan met 5174 punten te voor schijn en Rolf v. d. Baumen bleef op 5049 staan. OOK BART KRAAN WON Bart Kraan zegevierde eindelijk weer eens in de Flying Dutchmanklasse door in de laatste wedstrijd zijn tweede over winning in deze Braassemweek te halen. Hij bleef daardoor bijna 900 punten voor op nummer twee, Fred. H. Imhoff, die door zijn derde plaats wel 'n goed resultaat behaalde, maar in zijn voor laatste wedstrijd teveel plaatsen achter was gekomen Op de derde plaats ein digde U. de Vries, vierde werd J. C. van Staveren en vijfde B. Gimpel. In de Randmeer klasse zegevierde tenslotte toch H. J. de Ruyter doordat zjjn twee overwinningen en twee twee de plaatsen toch nog het zwaarst wo gen. L. Amons, die wel met twee over winningen begonnen was, zakte later danig af en zijn twee derde plaatsen bewezen de meerderheid van zijn con current De Ruyter. In de Finnjollen zegevierde H. W. van Berkel met A. J. M. Otto en W. Derks jr. op de volgende plaatsen. In de Olym- piajollen boekte K. F. Jansen van de W.V. Amsterdam in totaal vier over winningen, waarmee hem de eindover winning ten volle toekwam, terwijl J. Saltzherr met vier tweede plaatsen eveneens op een verdienstelijk resul taat kan terugzien. In de Solo-klasse kwam het niet tot een eindresultaat, omdat er nog een protest hangende is van de Engelsman Michael Flint, dat niet beslist kon wor den. omdat de noodzakelijke getuigen reeds van het wedstrijdterrein waren vertrokken. In de teamwedstrijd der Pampus- klasse zegevierde het Kaagteam G. K. Pauli-H. J. DuchSteau met ruime voor sprong op de overige deelnemers, voor de resultaten waarvan wij naar de uit slagen verwijzen. EINDSTANDEN Flying Dutchmanklasse: 1 Bart Kraan, 2 F." H. Imhoff, 3 U de Vries, 4 J. C. van Statveren, 5 B. Gimpel, 6 J. J. Bark, 7 O. G. Steegstra, 8 H. C. Blok. Valkenklasse: 1 Jac. Kraan, 2 Rolf v. d. Baumen, 3 E. J. Hoppe, 4 A. J. Klein, 5 J. M. Snijders. 6 O. Klazinga, 7 H. Kirkenier, 8 ir. A. Kolff van Oos terhout. Randmeerklasse: 1 H. J. de Ruyter, 2 L. Amons, 3 E. Timme. 16 m2 Streepklasse: 1 H. Könst, 2 J. v. d. Kooy, 3 W. Spaargaren. 4 W. Bar- zilay, 5 J. Blonk, 6 H. J. Worst, 7 P. Spaargaren, 8 J. P. J. Verberne, 9 J. Bisschop. Vrijheidsklasse: 1 B. Willemsen. 2 W. Graafland, 3 H. Wesdorp, 4 C. Gulde- mond, 5 J. R. Korswagen, 6 J. A. van Doornewaard, 7 B. J. v. d. Laan, 8 R. J. van Bennekom. Finnjollenklasse: 1 H. W. v. Berkel, 2 A. J. M. Otto, 3 W. Derks jr., 4 G. Beemster, 5 G. van Maanen, 6 G. He- gie jr., 7 J. C. de Vries, 8 P. Lems jr. Olympiajollenklasse: 1 K. F. Jansen, 2 J. Saltzherr, 3 W. van Schooneveldt, 4 A. P. Blok, 5 F. W. van Meizen. Hornetklasse: 1 B. v. d. Hoven. 2 P. Nagtegaal, 3 H. C. Rijbering, 4 R. Ke telaar. 12 Voetsjollen: 1 L. Hommels, 2 J. Gaillard, 3 P. L. v. d. Elshout, 4 M. Behrend, 5 W. Stoutenbeek, 6 F. L. Plantenga, 7 P. J. M. Bulters, 8 G. v. d. Elshout. Schakelklasse: 1 C. Smit, 2 F. F. Jor- ritsma, 3 H. M. Kortmann, 4 R. H. Roo- sen, 5 R. Tetteroo, 6 M. B. J. M. de Ruy ter, 7 W. J. Goedegebuure. Spankerklasse: 1 J. Bobeldijk, 2 P. C. Kroes. Sternklasse: 1 1 Metzelaar, 2 C. van Ham, 3 J. Berkhout, 4 R. M. Steensma, 5 L. V. Arnold, 6 D. van Veldhoven, 7 P. M. de Bruyn, 8 J. M. de Bruyne. Flying Juniorklasse: 1 H. Heineke, 2 R. W. Bijl, 3 Jos Kersbergen, 4 mej. M. L. van Duyl, 5 R. J. M. Mets, 6 B. J. Lodewijks, 7 J M. Hiohan. Jeugdklasse: 1 P. Kramer, 2 J. Kre diet, 3 F. Versteeg, 4 R. Kirkenier, 5 J. de Koning, 6 B. Braackenburg van Backum, 7 A. van Kesteren, 8 M. M. Hilst. Vaurienklasse: 1 T. de Ridder, 2 G. de Bie, 3 B. J. Wilton, 4 R. A. W. Bo- dewés. Pampusklasse: 1 D. Heineke, 2 H. J. Duchèteau, 3 mr. D. van Eek, 4 G. K. Pauli, 5 O. P. Besseling, 6 E. A. La- bouchère, 7 L. J. A. de Wit. 8 J. H. C. Sieverts, 9 J. W. Lemson, 10 J. B. Lucas. Teamwedstrijd der Pampusklasse: 1 De Kaag met G. K. Pauli en H. J. Du- chateau 3131 p., 2 Loosdrecht met D. Heineke en O. P. Besseling 2139 p., 3 Braassemermeer met E. A. Labouchère en W. M. v. d. Hoeven 2060 p., 4 Fries land met H. Donker en K. Jissink 1842 p., 5 Westeinder met ir. J. H. Brink horst en D. Veerman 1002 p., 6 Alkmaar met L. A. L. van Dijken en mej. A. van Dijken 938 p., 7 Reeuwijk met N. Wissink en H. Neelman 770 p. Draverijen en rennen Duindigt Y Paula (123-1) heeft gisteren op Duindigt voor een daverende ver rassing gezorgd door de favoriete Amigo met een felle sprint naar de tweede plaats te verwijzen. Zonder autostart draafde Y Paula 1.24, wat neerkwam op een recordverbetering met 0.2 seconde. Achter Amigo legde Anna Scotch, die de laatste meters niet zo uit de voeten kon, beslag op de derde plaats. De goede Crony van de Lente be haalde in de zesde draverij een fraaie zege. Chamlon Hollandia, die vrijwel van kop af de leiding had gehad, stelde zich in de slotfase weliswaar hevig teweer, maar Crony had iets meer over. Chambon moest de zoon van Mac Kinley laten gaan en genoe gen nemen met de tweede plaats vóór de sterk eindigende Bella Ma- rieza. In het "openingsnummer had Dula- cinti, die eigenlijk nummer vier had, zonder blikken of blozen het num mer acht omgehangen, waarmee hij misschien duidelijk wilde maken, dat hij voor twee telde. Dulacinti had het bijna gewonnen; hij werd op de streep geklopt door de sterk terug gekomen Donald van Hiddum. Bento Hollandia, gedoodverfd fa voriet in de derde koers, leed een bij zonder varrassende nederlaag tegen de geweldig verbeterde Arion Athel. Van start af stormde Arion op volle toeren naar voren en belette Bento Hollandia, die razendsnel was ver trokken, de kop over te nemen. Een hevig duel tussen deze twee in de eindstrijd eindigde in het voordeel van Arion Athel, die zijn aanhangers (36-1) een prettige verrasssing be zorgde. De uitslagen van de draverijen, luiden: Prijs van Zandvoort (1500 m) met autostart: 1 Donald van Hiddum, J. van Buytene, 2.19.6, 1.33.1; 2 Dulacin ti; 3 Dirk de V. Win. f 3.40, pl. f 1.70, f 4.90, kop. f 18.30, cov. f 8.90. Prijs van Oostvoorne, 2100 m: 1 Arion Athel, A. G. Heskes, 2.59.4, 1.25.4; 2 Bento Hollandia; 3 Barones Spencer K. Win. f 38.60, pl. f 4.90. f 1.20, f 2.10, kop. f 46.50, cov. f 5.70, trio f 703.20. Noordzeeprijs, 2000 m, met auto start: 1 Corna M, P. M. Smit, 2.59.-, 1.29.5; 2 Courage; 3 Chic Spencer M. Win. f 6.60, pl. f 2.10, f 1.40, f 20.90, kop. f 6.60, cov. f 3.90. Prijs van Noordwijk, 2140 m: 1 Crony v. d. Lente, J. v. Dooyeweerd, 3.06.5, 1.27.1; 2 Chambon Hollandia; 3 Bella Mariez A. Win. f 2.70, pl. f 1.60, f 2.30, f 2.70, kop. f 5.90, cov. f 5.50. Prijs van Tessel, 2120 m: 1 Y Pau la, J. J. Bakker, 2.58.1, 1.24.-; 2 Ami go; 3 Anna Scotch. Win. f 123.50, pl. f 6.20, f 1.60, f 2.50, kop. f 12.-, cov. f 6.90, trio f 1146. Criterium der amateurs III, 2140 m. 1 Browny H., L. J. van Harlingen, 3.11.1, 1.29.3; 2 Y. Rosemarijn; 3 Boy- ke Dear. Win. f 4.90, pl. f 3.20, f 2.30, f 9.30, kop. f 8.50, cov. f 5.20. Prijs van Bergen, 1600 m met auto- start: 1 Zippora, F. J. Eerenberg, 2.10.5. 1.21.6; 2 Astyanax; 3 X Han over. Win. f 5.30, pl. f 2.30, f 1.70, f 2.70. kop. f 9.20, cov. f 5.20. RENNEN Just for Joy, prijs 100 m: 1 Dan cing Lady S, A. W. van Dijk, 1.02.4; 2 Miss Pixie; 3 Pawnee. Win. f 1.40, pl. f 1.10, f 1.70, kop. f 3.20, cov. f 4.40. Looc Mo-prijs, 2000 m: (le afde ling): 1 Susie Darlin', F. van Deuren, 2.19.-; 2 Marina; 3 Escurial. Win. f 4.70, pl. f 1.10, f 1.10, kop. f 14.30, cov. f 2.60. Looc-Mo-prijs, 2000 m: (2de afde ling): 1 Lou Calen, H. J. v. d. Kraats, 2.13.5; 2 Ex Gratia; 3 Poitou. Win. f 7.40, pl. f 2.30, f 2.80, kop. f 18.60, cov. f 4.30. Totalisator-omzet f 147.422.50. Anton Ebben en Irene Jansen sterksten in Concours Hoofddorp De uitslag van de springconcour sen in het woensdag te Hoofddorp ge houden nationale concours hippique luiden: Springconcours MA (14 hindernis sen, met 17 sprongen, tot maximale hoogte van 1.30 meter): 1. Irene Jansen (Beek) met Icare F II, 0 strafpnt., 67 sec. 2. E. Ebben (Hilversum) met Kairouan, 0. 75.6; 3. A. Ebben met Nabab, 0, 78.4; 4. Pia Arts (Amsterdam) met Wein- brandt, 0, 82.4; 5 A. Ebben met Prins Ayax, 7, 75.8. Springconcours „Speel uw Spel": 1. A. Ebben met Kairouan, 87 pnt.; 2. Tineke Zwolsman (Den Haag) met Misty E, 81 p.; 3. J. Maathuis (Gees teren) met Troongraaf, 75 p.; 5. Ma- dy Koster (Bussum) met Ocean, 69 p. SCHAKEN Clare Benedicttoernooi Nederland tweede na West-Duitsland De Nederlandse schakers Donner, Zuidema, Bouwmeester, Kuyper en Barendregt, zijn achter West-Duits land (12 pnt) met li1/* punt op de tweede plaats geëindigd in het Clare Benedict-toernooi. Het was dan ook een tevreden Nederlands team, dat WATERPOLO PROMOTIEWEDSTRIJD VAN LZC Maandag 20 juli wordt in het zwem bad te Woerdep de belangrijke pro motiewedstrijd voor de eerste klasse gespeeld tussen de kampioen van de tweede klasse B, de Leidsche Zwem- club, en de eerste geëindigde 2D, het Utrechtse UZSC. De winnaar van deze ontmoeting, welke om half acht aanvangt, zal het a.s. seizoen in de eerste klasse uitkomen. CRICKET AJAX (L)S.GS. Het traditionele treffen tussen Ajax (L.) en S.G.S. heeft ook dit jaar weer plaatsgehad. De wedstrijd heeft uiteindelijk nog een bijzonder spannend verloop gekregen, mede dank zij bijzonder goed fielden van de S.G.S'ers. Captain Honing had 3 uitstekende vangen, terwijl A, Rutgers en J. Uiterwaal met 4 voor 29 en 3 voor 29 met de bal behoorlijk op dreef wa ren. Maar voor het zover was had S.G.S. 93 runs gescoord met Honig als topscorer. Op 37 werd hij even wel door Frits de Jongh gecleaned, die overigens ook de wickets van A. en B. Rutgers te pakken kreeg (bow- lingcijfers 3 voor 4). Eikelboom werd voor 14 door J. J. de Jongh op silly- mid-off ingerekend. De staart kwis pelde nog behoorlijk, waardoor J. Heiligers en J. Leyer ieder met 10 (laatstgenoemde not-out) de score de den oplopen tot 93. Overige bowlingcijfers Ajax: R. Veldhuizen 3 voor 22; V. Fe bruary 2 voor 21; J. J. de Jongh 1 voor 0; W. v. Roijen 1 voor 8. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Ajax dit totaal gemakkelijk zou overschrijden: V. February 34, J. J. de Jongh 18, P. von Oven 10 en G. Spiering eveneens 10, doch de SGS- aanval kreeg tenslotte het Ajax-team voor 89 uit, waardoor SGS met 4 runs won in een wedstrijd die weer een uitstekende propaganda oplever de voor de cricketsport. WIELRENNEN Ton van der Valk pakt leidersprijs in ronde van Maasdijk Ton van der Valk, het Voorscho- tense lid van de Leidse Swift-combi- natie heeft gisteravond in de Ronde van Maasdijk de leidersprijs vero verd in de wedstrijd van de nieuwe lingen. De Voorschotense renner had gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd alleen de leiding, maar slaagde er niet in deze tot het eind van de wedstrijd te behouden. In de eindsprint klasseerde hij zich als tweede Swift-renner op ie dertiende plaats. De Leidenaar Jan van Biemen was met zijn vierde plaats het eerste Swift-lid. Winnaar werd bij de nieuwelingen de Amsterdamse renner H. Jansen, terwijl K. de Graaf uit Hilversum op de tweede plaats beslag wist te leg gen voor Jan Brouwer uit Rotterdam Bij de amateurs speelden alleen de Prachtige prestatie van Spartaan Tijdens de gisteravond gehouden competitiewedstrijd te Haarlem tus sen de verenigingen Haarlem-De Spartaan en R.K. Holland, heeft de jeugdige Spartaan Piet Beelen voor een daverende prestatie gezorgd door op de 500 m een tijd te maken van 14.37.4 min. Met een slag schaart hij zich met deze tijd bij de top van Ne derlands beste lopers op de 5 km. Het Leids record van Wim Slijkhuis (14.50.6) wat hij op de Leidse kam pioenschappen al zeer dicht benader de is dus royaal verbeterd. Ekele andere Spartanen zorgden ook voor zeer goede resultaten: 800 m. Wim van Gerven 1.58.1, Hans de Water 2.02.4 min, 1500 m. Wim van Gerven 4.00.2 min., Bert Smit 4.08.4 min.; 5000 m. Bert Smit 15.57.8 min.; 400 m. Hans v. d. Water 52.8 sec. (clubr.), Hoogspringen Piet Wilden burg 1.80 m. Op de beide estafettes maakten de Spartanen clubrecords, Jan Ransdorp, Piet Wildenburg, Gijs der Linden en Do Rooyakkers liepen de 4x100 m in 45.3 sec. Op de 4x400 m. kwam er een tijd van 3.39.5 min. uit de bus. Jammer was het, dat op de technische nummers, en vooral ook polshoog en de 110 m horden de Spartanen nog niet over atleten be schikken welke voor denodige punten kunnen zorgen, want hoewel zij hun puntentotaal voor de competitie tot 14567 opvoerden, betekende dit voor de Spartanen geen verbetering in de rangschikking. Haarlem bereikte 17139 p. en RK Holland 13804. De ju nioren uit Lisse kwamen ook met en kele clubrecords voor de dag in hun duelmeet tegen R.K. Holland. Fred Prins stootte de kogel 10.40 m. en wierp de discus 33.63 m. ver. Nog een Rred, Rooyakkers wierp bij de jon gens B 28.68 met de discus. Voor een goed resultaat zorgde ook de jongste middenafstander van de Spartaan Wim Heemskerk bij de jongens B. Hij benaderde zeer dicht het Leids record van Frans Dames op de 1500 m. met 41.9 min. Met zijn fantastische tijd op de 5000 meter verwees Piet Beelen niet al leen het Leidse record van Wim Slijkhuis naar de geschiedenis, maar hij schaarde zich bovendien in de rijen van Nederlands sterkste lange- afstandslopers. Een genot voor het oog van de paardenminnaar was het concours van tweespannen tuigpaarden om het kam pioenschap van Nederland, dat dinsdag in Hoofddorp is gehouden. We zien hier de kampioenen, „Sandor" en .Graaf Trior" met op de bok hun eigenaar E. Hemmes ait Groningen en naast deze de voorzitter van de Neder landse hippische sportbond, J. J. L. baron van Lynden. De foto werd gemaakt tijdens de ereronde. met voldoening op dit toernooi terug kan zien. Tevreden ondanks tegen vallers, want onze landgenoten heb ben hartveroverend gevochten voor een goede klassering. In de laatste wedstrijd tegen Span je drie partijen (die tussen Pomar en Donner, Medina en Bouwmeester en Calvo en Zuidema) eindigden in remise zegevierden onze landgeno ten dankzij professor Barendregt, die over de Spanjaard zegevierde, na eerst gewonnen te hebben gestaan en de partij te hebben afgebroken in een gelijke stelling. De Nederlander is in deze partij langs afgronden ge gaan. Dat Barendregt na afloop door zijn teamgenoten gehuldigd werd laat zich begrijpen, want zijn winst was juist voldoende om met een half punt voorsprong op Oostenrijk twee de te worden. De uitslagen uit de vijfde en laat ste ronde luiden: OostenrijkItalië 31; ZwitserlandWest-Duitsland 22; NederlandSpanje 21/»l1/*. Gedetailleerde resultaten: Pomar Donner VaV»; MedinaBouwmees ter V*Va; CalvoZuidema VaVa; PradaBarendregt 01. De eindstand luidt: 1. West-Duits land 12 punten; 2. Nederland ll1/»; 3. Oostenrijk 11; 4. Spanje lOVa; 5. Zwitserland 10; 6. Italië 5 punten. Drie Leidenaars naar lBM-toernooi Aan de tienkampen, die worden gehouden ter gelegenheid van het jaarlijkse IBM-toernooi te Amster dam, zullen voor het eerst drie Lei- denaren meedoen, te weten de Phi- lidorspelers R. A. G. de Graaff en C. C. Berg en de LSG'er H. P. van der Spek. Zij zijn allen geplaatst in de reservegroepen, d.w.z. twee paral- lelgroepen, die direct onder de mees- tergroep komen, zodat de winnaars van deze reservegroepen volgend jaar in de meestergroep zullen mogen uitkomen. De meeste spelers uit deze reservegroepen zijn erkende hoofd klassers, zodat er voor de drie Leid se deelnemers wel eer te behalen valt. De deelnemers zijn: Wedstrijdleider Kooreman heeft Reservegroep A: P. van der Weide met het oog op het onzekere weer (Nijkerk), H. F. Crabbendam (Am- de afwerking van de Leidse Jeugd- sterdam), C. van der Vegt (Amster- kampioenschappen op het Tennis dam), P. Nederkoorn (Haarlem), P. park De Munnik niet tot de laatste Monté (HCSV, Den Haag), R. A. G. dagen uitgesteld. In het gemengde de Graaf (Philidor, Leiden), mr. Van dubbel 2 zijn de finalisten bekend. Eybergen (Bussum), H. P. van der Spek (LSG, Leiden), Repko (VAS, Bieneke Schutte en Peter Kwestro Amsterdam), en J. Holthaus (Am- van Roomburg spelen tegen Elly en sterdam). Loek Sanders (Unicum). Eerstgenoem- Reservegroep B: H. Lamein (VAS). den hadden hun handen vol aan Drs. Karper (ASC), L. de Bondt broer en zus Braakman, die nauwe- D. Oudshoorn (VAS), G. Kool (VAS) lijks boven het net uitkwamen maar (Roosendaal), C. C. Berg (Philidor, vol vuur alle ballen terug sloegen! Leiden), J. van der Lijn (Bussum), J. Nolle (Bussum), E. D. de Waall (VV In meisjes 1 versloeg Gerdien de GA) en H. P. Plukker (Watergraafs- Vos (Roomburg) Gerry Doorenbos meer). (Forescate) en Marjan Galestin De eerste ronde wordt dinsdag 21 (Noordwijk) deed dat met Annelis juli a.s. gespeeld. Heymans (Roomburg). Beide winna- Swift-renners een minder in het oog lopende rol. Een vijftal renners had tien seconden voorsprong op twee achtervolgers, die op hun beurt 20 seconden hadden op het peleton, waarin Cor Stroombergen van De Bollenstreek op de veertiende plaats beslag wist te leggen, met achter zich op de achttiende en negentiende plaats- de Swift-amateurs Cock van der Hulst en Piet Bregman. Henny Schouten uit Badhoevedorp won deze 100-kiloroeter lange wed strijd, met Gerrie Bruin, winnaar van de avondzesdaagse, op de tweede plaats. Derde werd Harry van Pierre uit Uithoorn. Wielrennen De Nederlander Jaap Oudkerk was woensdagavond de snelste stayer bij wedstrijden op de wielrbaan te Bielefeld. Hij zegevier de zowel in de rit over 25 km als in die over 40 km. VOETBAL Standpunt van semiprofs in bestuurscrisis KNVB Het bestuur van de vereniging van contractspelers heeft zich, in verband met de crisis in de KNVB schriftelijk tot het bondsbestuur gewend en erop gewezen dat, aangezien de grondsla gen van het georganiseerde voetbal dreigen te worden aangetast, het dringend noodzakelijk is dat voor alle problemen een oplossing wordt ge vonden. Het bestuur van de vereniging meent dat bij het zoeken naar een oplossing van drie beginselen moet worden uitgegaan. 1 De eenheid van de KNVB moet gehandhaafd blijven. Het uiteenval len in zelfstandige organisaties voor het betaalde en het amateur voetbal lijkt het bestuur ongewenst en slechts aanvaardbaar als voor de semiprofs geen acceptabele regeling kan wor den gevonden. 2 Het betaalde voetbal dient, bin nen de KNVB, als een autonome een heid te kunnen fungeren aangezien de belangen van deze sectie wezen lijk verschillen met die van de ama teurs. 3 De opvatting van het sectie be stuur betaald voetbal is juist, dat verenigingen die - hetzij door sane ring gedwongen, hetzij uit vrije wil - het betaalde voetbal willen opgeven naar sterkte in het amatuersvoetbal dienen te worden ingedeeld. ZWEMMEN Bedroevende tijden in kampioenschappen te Waddinxveen In Waddinxveen werden gisteren in het zwembad van De Gouwe de kringkampioenschappen afgewerkt. In deze zwemgelegenheid, waarin el ke outillage ontbreekt om tot be hoorlijke tijden te komen, slaagde alleen de 4 x 100 m wisselslag esta fette heren van de Leidsche Zwem- club en Fred de Hosson (100 m rug slag jongens), er in tot de limiettijd te komen welke vereist is voor deel name aan de nationale kampioen schappen. De overige tijden bleven er over het algemeen met volle se conden boven. De uitslagen waren als volgt: 100 m vrijeslag meisjes 14 en 15 jr: 1. J. Aalders (LGB) 1.24.8; 2. S. Neer voort (LZC) 1.25.2; 3. W. van He- mert (DKD). 100 m rugslag jongens 14 en 15 jr: 1. F. de Hosson (LGB) 1.17.5; 2. P. Boot (AZC) 1.24.8; 3. C Redegeld (Sleutelstad) 1.27.8. 100 m vlinderslag meisjes 14 en 15 jr: 1. H. Uittenhout (Zijl) 1.39.2; 2. E. Julien (LGB) 2.44. 100 m vlindersl. dames: 1. C. Blom LGB) 1.30.7; 2. A. Heemskerk (LGB) 1.44.5. 200 m vindersl. heren: 1. C. Prins (LGB) 3.11.2. 200 m schoolsl. dames: 1. J. de Hei de (LGB) 3.22.9. 400 m vrijeslag jongens: 1. T. Timp LGB) 5.42.2; 2. P. Kosten (AZC) 5 55.9; 3. P. Boot (AZC) 6.03.4. 400 m vrijeslag heren: 1. W. Berg man (Zijl) 5.10.1; 2. R. Kortekaas (LGB) 5.42.5; 3. M. van Beukering (LGB) 5.55. P. Verburg (LGB) 6.04.6. 100 m schoolslag heren: 1. H. v. d. Moolen (Zijl) 1.25.5; 2. A. Marks (Zijl) 1.25.9; 3. H. Geertsma (LGB) 1.27.7. 4 x 100 m wisselslag est. heren: 1. LZC 5.00.5; 2. LGB 5.05.9; 3. De Zijl 5.29.4. 5 x 50 m vrijeslag est. dames: 1. De Zijl 3.05.-; 2. LGB 3.05.1. Een Amerikaanse militaire recht bank heeft een sergeant van de Ame rikaanse luchtmacht, James E Swift, tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens moord op een West- duitse prostituee in januari. Leidse Jeugdkampioenschappen ressen komen daarmede in de halve finale. Verder zijn nog geen geplaatste spelers gewipt. De uitslagen van gisteren luiden: Jongensenkel 2. 3de ronde: P. KwestroT- Luns 62, 61 M. BraakmanF. v. d. Zee 63, 6 2. Jongensenkelspel 1, 3de ronde: M. HartelchS. Ruysenaars 61, 61; J. TienstraJ. Bloot 46, 61. 62; A. Hoeke, R. Kameling 62. 61; L. SandersJ. v. Rijn 62. 6— 1; W. v. d. BoschP. Kwestro 63, 61; B. DoorenbosJ. Ruysenaars 6—3, 6—4. Meisjesenkelspel 1: G de VosG. Doorenbos 62, 46. 63; M. GalestinA. Heymans 57, 6—3, 7—5.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9