Oegstgeest gaat ruim 2 miljoen besteden aan Kerkbuurtplan OEGSTGEEST ONTWERPT PLAN VOOR LEIDSE WONINGBOUW Haagse rechtbank Oneerlijke straf voor Bodegraafse chauffeur DONDERDAG 9 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd De volgende leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Alphen a. d. Rijn rijn ge slaagd voor het Klimroosdiploma C van de stichting IVIO te Amsterdam. Herma Alebregtse, LIa Belt, Ria BliJ- leven, Corrie de Bruyn, Riet Bruynes, Marian van Capel, Ria Didden, Corry van Dorp, Leny van Egmond, Gerry v. Eyk, Willy van Eyk. Tiny Eikelenboom, Cory Goudkade, Trijntje van Hars kamp. Riekje den Hertog, Trix van 't Hoff, Corrie Koenekoop, Maartje Kwa- kernaak, Dlneke van Leeuwen, Cocky van Middelkoop. Jeannette Mooy, Joke Mooy, Anneke Pijper, Gonny Pola, Lina Ruting, Jany v, d. Sar, Trudy Scher- penzeel, Nely Schutte, Marian v. d. Steen, Tiny Verburg. Leny Verduyn, Anneke Verhoeff. Truus Verkerk, Su zan Vogelaar, Willy Vonk, Irene Wijma, Willy Wind. BOSKOOP DRIEDAAGS ZOMERFEEST Het bestuur van de Oranjevereni ging Boskoop heeft na rijpelijk over wegen een aantrekkelijk programma vastgesteld voor het driedaagse zo merfeest, dat zal worden gehouden op donderdag 16, vrijdag 17 en zater dag 18 juli a.s. De eerste avond in hoofdzakelijk voor de jeugd aange zien er dan een teeneravond wordt georganiseerd op het feestterrein in Reijerskoop. Hieraan werken o.a. mede Ria Valk, Don Mercedes en het Kwartet And His Improvers. Vrijdagmiddag is voor de jongere jeugd en worden kinderspelen ge houden, o.a. zaklopen, koekhappen en plankrijden. Voor de winnaars (essen) zijn mooie prijzen beschik baar gesteld. Vrijdagavond sensa tionele bromfiets-cross met hinder nissen voor jong en oud, met als in zet de „Oranje cup". Dit evenement vangt aan om 19.30 uur op het feest terrein. Zaterdagmiddag, aanvang 15 uur, wordt in de tent op het feestterrein een kinderprogramma verzorgd door „Tante Nel" waaronder goochelen en acrobatiek en een interessante wed strijd voor de kinderen. 's Avonds volgt dan een groot va riété programma waarin o.a. optre den het accordeonduo Les Deux Jea- teux, de komiek Handy Fool, de acro- batiek-jongleurs De Osmania's en de conferencier Gerry Roeland. De fees telijkheden worden besloten met een groot vuurwerk. Boskoops roienpracht Momenteel is er voor de liefhebers van rozen in het boomkwekersdorp Boskoop veel te zien. Langs de meeste wegen zijn de van gemeentewege geplante rozen in allerlei kleuren in volle bloei. Een tocht per rijwiel, brom mer of auto is alleszins de moeite waard vooral wanneer men rijdt langs de Zijde, Boezemlaan, Wilhel- minalaan, Zuidkade en Snijdelwijk en aan de andere zijde van de Gouwe langs Reijerskoop, Rozenlaan, Val kenburgerlaan, Goudse Rijweg en Biezen. Ook zijn vele rozensoorten te bewonderen in het Rosarium tegen over het station, o.a. Highlight (oran je-rood), Buccaneer (geel), Red Wan- dy (rood), Queen Elisabeth (rose), La Paloma (wit), Golden Delight geel), Chic-Parisien (oranje) welke bijeen een unieke verzameling ge noemd kan worden. Door Plant Pro paganda Holland zijn hier enkele kleuren-opnamen gemaakt. BENTHUIZEN BENTHUIZERPOLDER NAM AFSCHEID VAN BESTUURSLID M. LEUNE De Benthuizerpolder heeft tijdens een ongedwongen samenzijn afscheid genomen van de heer M. Leune, die tijdens de onlangs gehouden inge landenvergadering van de polder niet meer voor een herverkiezing in aan- fnerking kon komen, omdat hij de 70-jarige leeftijd reeds meer dan ruim heeft overschreden. In polder- kringen is de heer Leune immer een geziene figuur geweest, hetgeen nog eens weer door voorzitter Jos. van der Eijk is bevestigd, die tevens wees op de verdienstelijkheden van de vertrekkende polderbestuurder. Toen de gronden in 1922 zijn verkocht, moest een voorlopig bestuur worden ingesteld, die de reglementering ter hand moest nemen, en de heer Leune maakte daarvan deel uit. Toen in 1925 een definitief bestuur moest worden gekozen, bleef de heer Leune daarvan deel uitmaken. Sedertdien is er veel op het gebied van het polder wezen gepasseerd. De schepraderen van de molens kregen in 1927 een Ericson-hulpmotor, waardoor een voortdurende afdoende bemaling ver zekerd werd en het in 1937 aangeno men plan voor een nieuw gemaal kon zo vlot worden afgewerkt, dat nog hetzelfde jaar het nieuwe gemaal of ficieel in werking kon worden ge steld. Een dergelijke vlotte afwer king is heden blijkbaar niet meer mogelijk, aldus spreker. In 1957 volg de de samenvoeging van de Benthui- zer Noord- en Zuidpolder met de Benthornerpolder en de Droogge maakte Gelderwoudsche Polder tot de Benthuizerpolder en ook toen bleef de heer Leune als bestuurslid zitting houden. Als kroon op het werk zag de heer Van der Eijk het aandeel van de heer Leune, die een werkzaam aandeel heeft willen heb ben in het thans in uitvoering zijnde plan tot een centrale waterbeheer sing in Midden-Zuid-Holland. Al met al heeft het bestuur van de polder dit afscheid van de heer Leune niet zonder meer voorbij willen laten gaan. De heer Van der Eijk liet deze dankwoorden vergezeld gaan met de overhandiging van een fraaie staan de schemerlamp en een wandelstok, voorzien van een zilveren naam plaatje met inscriptie. Vervolgens spraken de heren W. C. Diephout, C. van Gaaien en J. M. Straathof afscheidswoorden. Diep onder de indruk dankte de heer Leune voor de goede woorden en mede namens zijn echtgenote voor de aangeboden geschenken, die zeer op prijs zijn gesteld. HAZERSWOUDE Geboren: Monique Cornelia Maria dr v. B. J. Timmermans en W. J. G. Steenkamer; Johanna Francina dr v. P. van Elswljk an J. H. Rossen; Teu- nia Marianne Halaen dr v. P. Groen an M. Langeveld; Cornells in v. B. van Zwietan an H. M. Varhagen; Adriaan Petrus Jeroen in v. J. S. Sannen en J. Th. van der Drift. Ondertrouwd: Johannes Theodorus de Lange, oud 29 jaar an Helena Eli sabeth Maria Zwetsloot, oud 23 jaar. Getrouwd: Roelof Hendrikus Boe tekees, oud 28 jaar en Martina Chris tina Maria van Gooien, oud 21 jaar. KOUDEKERK Postduiven De postduivenvereni ging „Ons Genoegen" nam met 47 dui ven deel aan de wedvlucht vanaf Cor- beil, afstand 420 km. De duiven werden gelost om 6 uur. De eerste duif bereikte het hok om 12.49 uur, terwijl de laatste prijswinnende duif het hok om 13.34 bereikte. De uitslag luidt: gebr. de Wit 1, 8, 4, 5, 7, 8; H. van Vegten en co. 2. 6, 10; C. P. de Keijzer 9, 12; G. van Klaveren 11. Ook werd met 178 duiven deelgeno men aan de wedvlucht vanaf Roosen daal. Hiervan luidt de uitalag: G. Jansen 1. 19; gebr. De Wit 2, 3, 5, 6. 9. 15. 21. 22, 23; H. van Vegten en co. 4 7, 8; G. van Klaveren 10, 11, 18. 84. 35. 36. 42; G. Biesheuvel 12. 26. 31; H. Schellinger hout 14, 16, 20, 40; M. Schellingerhout 17. 25. 27. 41. 43: A. Platteel 18; C. P. de Keijzer 24. 32. 37; L. de Wit 28. 29. 33; B. van Kempen en Compier 38; G. Lekx en zn 80, 39. De eerste prijs, een medaille en een taart werden door G. Jansen in de wacht gesleept LEIDSCHENDAM Geboren: Rudolf Lambertus M„ zn van P. A. Verschoor en P. G. van Es. Monique Maria, dr van T. D. Kraan en M. H. J. Koek. Franciscus Johannes J.. zn van A. I. L, de Koning en H. M. van Winden, Adrianus Johannes J„ zn van W. Rip en L. J. van der Star. Ondertrouwd: Johannes de Koek en Maartje Zonneveld, Hendrik Jansen en Petronella W. Bouter, Hubertus Muller en Maria A. Streefland, George Fran ciscus A. M. Schalken en Petronella Boogert, Jlramie Lee Scott en Astrid van der Meij, Beerend Eendebak en Alida Irene de Boer, Everardus Johan nes Schrader en Betsy Ballings. Getrouwd: R. L. Schaad en E. Th. Hogenelst N. P. v. d. Hulst en J. M. Kerkvliet, D. de Bock en N. A. Maas. Overleden: Casparus Croon. wn. van Johaona Marlet, Pieter de Bruin, e. v. Wilhelmina Houtgraaf, Johannes Hen- ^.drikus v. d. Berg, w. v. Anna v. d. KleiJ, Johannis Springvloet Dubbeld, e. v. Jo hanna Kattestaart. ZOETERWOUDE J. W. VINK ERE VOORZITTER P.LT. '54 Afgelopen vrijdagavond hield P.I.T. '54 haar jaarlijkse algemene leden vergadering in de zaal van de heer Schuur. Om kwart over acht opende voorzitter J. W. Vink deze vergade ring en heette bestuur en leden van harte welkom. Er klonk enige wee moed in zijn woorden, want het was voor hem zijn afscheidsavond als voorzitter. De notulen van de vorige jaarvergadering werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris, de heer J. P. R. de Boer, bleef nog even aan het woord voor lijn uitvoerig jaar verslag, waarin het jaar 1963 de re vue nog eens passeerde. Het werd door de aanwezigen luid gewaar deerd, waarna de heer Vink, die het afgelopen seizoen ook het penning meesterschap heeft vervuld, zijn fi nancieel verslag uitbracht. Naar aan leiding hiervan bracht de heer P. v. d. Raadt het bestuur hulde voor het keurige financiële beleid, waardoor met name de contributie-inning in veel betere banen was geleid. De geldmiddelen waren met 67.33 ver minderd. sedert 1 januari 1963. Het kostte dan ook geen moeite om de goedkeuring van de leden te verkrij gen voor een aanzienlijke contribu tieverhoging. Na een korte pauze bracht wedstrijdsecretaris L. Hooge- veen zijn jaarverslag '63/'64 uit, dat met een warm applaus door de aan wezigen werd gehonoreerd. Naar aanleiding hiervan werden allereerst de dames en heren leidsters en lei ders der diverse teams in het zon netje gezet voor de onmisbare steun, die zij gedurende de afgelopen com petitie voor de vereniging hadden betekend. Vervolgens werd het kam pioen-juniorenteam gehuldigd onder aanbieding van de kampioensfoto. Het voornaamste punt van de agen da vormde de bestuursverkiezing, waarbij de heer Vink officieel als voorzitter bedankte. Het ging hem zichtbaar ter harte. Het betekende voor hem een ware verrassing, toen de secretaris en voorlopig waarnemend voorzitter J. Nederlandse student maakte sensationele foto van achtervolging De Nederlandse student Frans Eschauzier uit Vught ls er giste ren dankzij zijn tegenwoordig heid van geest in geslaagd, een reeks foto's te maken van de achtervolging en aanhouding van een gewapende man die betrok ken was bij een mislukte overval op een juwelierswinkel in 't hart van Londen. Eén van zijn foto's prijkte vanochtend over drie ko lommen op de voorpagina van de „Daily Mail", met het onderschrift „Nieuwsfoto van het jaar". De 19-jarige student die met 26 jonge landgenoten zijn vakantie in Chigwell in het graafschap Es sex doorbrengt, bevond zich op Piccadilly Circus, toen hij enige politiemannen een man zag ach tervolgen, die met een revolver zwaaiend de treden van het Eros. monument oprende. Vandaar liep de man door het drukke verkeer, trachtte tevergeefs in een rijden de taxi te springen en werd ten slotte overmeesterd. De gepubli ceerde foto geeft het moment weer. waarop een politieman de vluchteling in een wurggreep houdt. De bewuste juwelierswinkel werd overvallen door vier man nen. die edelstenen ter waarde van duizend gulden meegristen. De daders sprongen in een auto, maar moesten weldra het voertuig verlaten, doordat het een stoep opschoot. norm is aangenomen dat ook bij toe nemende verkeersdichtheid een vol doend verlichtingsniveeu beschik baar moet zijn. De verlichting langs de Pres. Ken- nedylaan zal bestaan uit natrium- lampen met gesloten armaturen. "Langs de overige wegen zullen lichtmasten worden geplaatst met armaturen geschikt voor hogedruk B. en W. stellen voor over te gaan het brugje nabij de molen van polder lijklampen (HPL) en zullen lan- tot de aanleg van wegen, waterpar- Oudenhof ter hoogte van de Lelie- taarntjeg WOrden geplaats zoals zijn tijen en plantsoenen in bet Kerk- laan. aangebracht in het Bijdorpplan. buurtplan en het hiervoor nodige Op de flauw hellende taluds van B en w stellen voor voor uitvoe- krediet beschikbaar te stellen. Deze de waterpartij en op de groenstrook ri' van'het werk een krediet ad aanleg is o.m. nodig voor de verwe- langs het Oegstgeesterkanaal zullen f 2.150.892,05 beschikbaar te stellen, zenlij king van het bouwcontingent gazons worden aangelegd alsmede Het ligt in de bedoeling om zo 1964. bomen, heesters en bosplantsoen spoedig mogelijk tot aanbesteding van Het plan wordt begrensd door de worden aangeplant, waardoor een het werk over te gaan^ Dorpsstr., Dahlialaan, Irislaan, Flo- fraai geheel zal worden verkregen, raplan, plan Oudenhof, Oegstgeester- harmoniërend met de diverse soor- kanaal en Zoutkeetlaan. ten bebouwing in de omgeving. De thans in aanleg zijnde Presi- In deze groenstroken zullen zitjes dent Kennedylaan zal als asfaltweg worden opgenomen, en speelplaatsen worden doorgetrokken naar de voor de jeugd worden aangelegd. Dorpsstraat en hierop worden aange sloten. De Irislaan zal vanaf de Dah- Riolering, lialaan worden verlengd in de rich- Kosten gronden Van der Putten. In jie raadsvergadering van 3 april 1963 werd besloten tot instelling van een procedure ter verkrijging door onteigening van terreinen ten Wes ten van de Rhijngeesterstraatweg. ting van het Oegstgeesterkanaal. In dit plan zijn verder opgenomen de^Put- Deze laan wordt een asfaltweg met hct aanle"ggen ;an riolcrin£e°n waar. en aan de Ei™ y. een breedte van 8 meter. Aansluitend op t.z.t. de woningen zullen worden d putten op de Inslaan u de brug over het aangesloten. Bij het ontwerpen van 'De Rechtbank heeft in deze proce- tegstgeestCTkanaal geprojecteerd. deze riolering ia rekening gehouden dure uitspraak gedaan en het totale Om deze reden is de Irislaan onder mct een aansluiting op dit riolenngs- bedrag van de schadevergoeding op een helling naar deze brug geleöd. stelsel van de riolering welke in de 234.653 50 vastgesteld. De Irislaan kan worden beschouwd toekomst zal worden aangelegd t.b.v. 3 an w. delen mede, dat de vraag- als een primaire wijkverkcersader de bebouwing ten Noorden van het „rjjj destijds 4— en 4.25 per m2 '°lkrM Oegstgeesterkanaal bedroeg; "de biedprijs was 2_- en kek^tiumTLIi'r K^kswèri'r Tïal In verband hiermede moet een ge- 2.-; de deskundigen van de Recht n^>m lihT de rijbanen deel'e van de ln de Rhij ngeester- bank taxeerden de waarde op f 2.25 iS de Pres°^liwaÏ óp het straatweg gelegen riolering worden en 2.50. terwijl de Rechtbank de kruispunt van deze laan met de Iris laan i verwijderd en een nieuw riool van vergoeding vaststelde op 2.50 en ITwee"^banen ^«"waa^ diameter worden gelegd. S 2.75. i twee rijDanen gesplitst, waar In dg kostenbegroting van het plan Deze terreinen zijn in hoofdzaak verlichten van de wegen, waarbij als en terreinen voor de padvinders. gebracht. Ten behoeve van de oprit naar de brug over het Oegstgeesterkanaal zullen ook in de Pres. Kennedylaan opritten worden aangelegd. Verwacht de Boer hem onder luid applaus van mag worden, dat bij de verwerke- de aanwezigen tot ere-voorzitter be- lijking van deze verkeersoplossing noemde onder aanbieding van een met gescheiden rijbanen bij toene- j>e gemeenteraad van Oegstgeest keergelegenheid kan worden ver- stoffelijk blijk van waardering voor mende verkeersintensiteit een vlotte zaj woensdag een besluit nemen over groot tot één auto per woning, hemzelf en voor zijn echtgenote voor en veilige afwikkeling van het ver- het uitbreidingsplan Oegstgeest- Deel uitmakende van de concen- het vele werk, dat hij in de afgelopen keer wordt verkregen. Morskwartier. Het uitbreidingsplan tratie van laagbouw is een aantal wo- 5 jaar voor PIT '54 heeft gedaan. Na Binnen de begrenzingen van de is Voor Oegstgeest urgent geworden ningen voor ouden van dagen gepro- een dankwoord van de heer Vink wijkstraten zijn buurtstraten en na het verzoek, dat door de gemeen- jecteerd met in aansluiting daarop 'n werden de heren J. C. v. Gent, G. woonstraten ontworpen t.b.v. de toe- te Leiden is gedaan om Leidse wo- terrein voor een verzorgingsgebouw v. Veen en J. v. d. Helm als nieuwe komstige woningen. De breedte van ningbouw op het grondgebied van met wooneenheden voor alleenstaan- bestuursleden gekozen. Tijdens de deze straten, welke van klinkerbe- Oegstgeest te verwezenlijken. Leiden de bejaarden. rondvraag kwamen nog verschillen- strating worden voorzien is in het heeft, zoals bekend, vrijwel geen Voor de Chr. school aan de Hoge de punten aan de orde. Nu het Paro- algemeen 7 m. zonder parkeerstro- grond meer beschikbaar voor woning- Morsweg is een uitbreiding in ooste- chiehuis als noodkerk in gebruik is, ken en 6 m. met parkeerstroken. bouw. lijke richting mogelijk, terwijl aan heeft het bestuur geinformeerd bij De Pres. Kennedylaan tussen Iris- jjet piaili fot in nauwe samenwer- de noordoostzijde van de school een het gemeentebestuur naar de moge- laan en Dorpsstraat is eveneens Wng met de gemeente Leiden is ont- kinderspeelplaats is ontworpen. worpen, omvat het gebied tussen de Het aantal woningen, dat in dit ge- laan en Dorpsstraat is eveneens lijkheid om de leegstaande fabriek voorzien van parkeerstroken, zodatrucl UB 0 van de voormalige Emaf aan de ook hier van de volle wegbreedte bestemde bebouwing langs de Hoge deelte gebouwd kan worden, bedraagt Morsweg. de grens van de gemeente plm. 700, waarvan rond 200 ééngezins- Leiden en de hoofdverkeersweg. huizen, 430 etagewoningen en 70 be jaardenwoningen. Wat het plan betreft. De totale oppervlakte van het plan bedraagt 27,7 hectare, terwijl de ge- De Hoge Morsweg wordt ten noor- middelde woningdichtheid circa 40 den van de spoorlijn Leiden-Den woningen per hectare bedraagt. Haag afgebogen en in verbinding ge bracht met de Damlaan in Leiden. Bezwaren. Dorpsstraat tot sporthal te bestem- van 8 m. gebruik kan worden ge- men. Op voorstel van de heer v. d. maakt. Raadt zal overwogen worden om Langs de wegen is bebouwing ge- voor de senioren een soort reiskas te pland, bestaande uit openbare ge- vormen. Hierna sloot de heer Vink bouwen, flatgebouwen en eengezins- - voor de laatste maal - deze jaar- woningen, vergadering van P.I.T. '54. Waterpartij. I fSSF In het kader van de groenvoorzie- Hierdoor zal het in de toekomst mo- Hoe de duiven vlogen. - De Post- ning zijn in dit plan een aantal klei- gelijk zijn de bestaande overweg in Enkele grondeigenaren, die alleifc duivenvereniging „De Oude Blauw- ne en grote groenstroken gecreëerd, de Hoge Morsweg te doen vervallen, tuinders zijn, maken bezwaar tegen band'' hield een wedvlucht vanaf waarop beplantingen zullen worden De WOOnwijk bestaat met inbegrip het plan daar zij hun bedrijf zullen Creil (464 km) met 61 vogels in deel- aangelegd. van het Leidse deel uit afzonderlijke moeten stopzetten en hen een verdere name. De uitslag is als volgt: Th. van Ongeveer ter plaatse van het thans complexen meergezinswoningen, ge- bestaansmogelijkheid wordt ontno- der Ploeg Zn. 1, 4, 8, 15; K. Ippel nog resterende gedeelte zandsloot projecteerd aan de noordrand van de men. 2, 5; R. Schaap 3; G. de Bruin 6, 13, zal een waterpartij worden gegra- woonwijk, en groepen ééngezinswo- Het kan niet ontkend worden, dat 14; C. Zuidhoek 7, 11; J. Arrachart ven. ningen. Aan de noordoost- en noord- deze tuinders door dit plan in hun 9; T. de Gans 10; C. Schippers 12, Deze waterpartij zal met de in het westrand is étagebouw geprojecteerd bestaan worden getroffen. In het 16. De eerste prijsduif vloog met een pian Oudenhof gegraven waterpartij en meer naar het centrum in samen- structuurplan van de Leidse agglo- snelheid van 990 meter per minuut, één geheel gaan vormen. hang met de bestaande bebouwing meratie is dit gebied voor woning- de laatste prijsduif vloog 860 meter Over deze te graven waterpartij langs de Hoge Morsweg laagbouw. bouw bestemd. De behoefte aan wo- per minuut. zal eenzelfde betonnen voetbrug De étagebouw (vier woonlagen) ningen maakt het echter noodzakelijk De Postduivenvereniging „De worden aangelegd, overeenkomstig komt ter weerszijden van een haak- dat de percelen van betrokkenen Luchtklievers" hield een wedvlucht vormige ruimte waarin een aantal mede hiervoor gebruikt worden, al- vanaf St Chislain, 208 km, met 113 voorzieningen als een speeltuin, par- dus b. en w., die verder adviseren de vogels in Concours. In deze vlucht was j keerplaats, scholen, een schoolsport- bezwaarschriften ongegrond te ver- de uitslag als volgt: H. van Dienst viljoen Fock de Best op het strand veld en wandelplaatsen zijn opgeno- klaren 9,20; G. Mens 2; Jac. van Es 3, 4, 6; tegenover Hotel „Riche Afstanden men. M. de Vreugd 5, 21; J. van Diest 7, 5 en 10 km. Started tussen 6 en 7 Aan de zuidoMtaijd<. ,Iuit deze 13; De Haas-Schoone 8, 19; Rooden- uur- Na de terugkomst wordt aan de haakvormige ruimte aan bii het wiik- burg-Doeswijk 10; 11, 16, 22, 23; H. volbrengers van de tocht een frame W van Kesteren 12, 14, 15; P. A. Opdam medaille uitgereikt Om 7 uur Volley- gebied k'omt In dat wykcentrum zijn 17; Chr. de Bruin 18. De eerste prijs- Mw^tnjd op 5®'^: ^t?rrdopgenomen een aantal winkels, enke- duif had een snelheid van 1185 me- Aanvang 7 uur. En des zaterdags van kir1-- -- ter per minuut; de laatste prijsduif ®"7®uHr Canllonbespeling door Hes- dr^f 1128 meter per minuut. sel H- de Harder. Van Es werd 1ste vitesse hokkam- pioen. Voor het totale kampioen schap veranderde er nog niet veel. Roodenburg liep iets achter op de drie leiders. SASSENHEÏM KATWIJK AAN ZEE „Het is een oneerlijke straf', sprak een 26-jarige chauffeur uit Bodegraven die bü het Haagse gerechtshof in hoger 124: „Wat!?" riep inspecteur Ales- sandro Fiasco verbaasd uit. Ben jij Alfredo Pinanti uit Brindisi? Hemel, man, waarom deed je dan vannacht net of je Pietro Brigadini-was?" „Da's nog al glad!" lachte Piet „Als jij had geweten, dat ik Alfredo Pi nanti was, dan had ik natuurlijk de hele nacht met je over voetbal moe ten praten. Dan had je me de kop gek gezeurd over foto's en handteke ningen en dan had ik geen oog dicht Aan de zuidwestzijde wordt de haakvormige ruimte beëindigd dooi een hoog woongebouw in twaalf Geboren; WiUibrordus Johannes, z, ^Ten'^mden van deze hoogbouw is v Johannes Andreas van Velzen, tegenover de bestaande scheepswerf chauffeur en Maria Hendnca There- an Gebr Akerboom een terrein voor sta van Ruiten; Marjan d.v. Huibert bedrijven ontworpen. Eikelenboom, landarbeider en Geer- Weekprogramma Het bestuur tje Hobo; Marcus Johannes Theodo- Hier is de bouw van kantoren, van VVV heeft voor deze week het rus, z.v. Teun Zandvliet, hovenier en showrooms e.d. toegelaten echtei in bero-_ w_. .e)[om.n van een vonnis volgende program samengesteld. He- Maria Rewijk; Marcus Thomas Maria. de rooilijn om deze bedrijven ir een DOuuer-Chter die hem naast den Carillonbespeling door Hessel H. z.v. Theodorus Hendrikus Teunissen, woonwijk aanvaardbaar te doei. zijn. ,100 boete of 20 d 'en hechtenis ook de Harder. Donderdag strandfeesten onderwijzer en Magdalene Theresia D® Z1^h in deze omgeving oavin- een 'wttk wevanwenisstraf voorwaarde- op het parkeerterein bij „De Zwaan" van Steijn; André, z.v. Arie Ouwe- dende plantenkwekery is grotendeels 0Deelerd aan de Zuidboulevard, voor kinde- hand, straatmaker en Antje Dannijs. gehandhaafd. verd,en n strmf» zo be_ ren van drie jaar en ouder. Aanvang Ondertrouwd: Willem Ouwehand toogde verdachte nadrukkelijk des morgens om half tiea En donder- en Truusje Hoekstra; Peter van Ros- Parkeren. Dat luijen we dan nog moeten be- dagsavonds bridgedrive in het Pa- sum en Maria Bakker; Hartger Wou- «lét»", zei de president van het Hof be- rochiehuis aan de Kerkstraat. In- ter Verrips en Dingena Benschop; Aan het parkeervraagstuk ls ruime dachtzaam. schrijving tot des avonds 8 uur. Des Johannes Hendrikus Maria Haver- aandacht besteed. In de aangegeven De chauffeur zou dan diefstal hebben avonds om kwart voor negen Lam- kort en Geertruida Maria Antonia parkeerhavens is voldoende ruimte gepleegd van enkele stukken gereed- pionoptocht met medewerking van Alfonsia van den Bosch. voor gemiddeld één auto per gemid- schappen doch dat ontkende hii met be de plaatselijke muziekvereniging. De Getrouwd: Bernardus Joseph Jonk- deld twee woningen, terwijl boven- gllstheid start is aan de Koninginneweg-West. man en Johanna Elisabeth Lelieveld, dien een aantal auto's op de ryweg „Maar men heeft bij u thuis toch een Vrijdag grote wandeltocht georgani- Overleden Jan Theodorus Arp, oud kan worden geplaatst zonder het ver- tanr avonden die er niet moest siin seerd door V.V.V. De start is by Pa- 69 jaar. keer te hinderen, waardoor de por- wam di^was éigendom van™ w w^rkJ 1 - gever", stelde de proc. generaal voor. Doch daar had verdachte een verkla ring voor. „Ik had die dag aan de auto moeten werken en die tang was toen nog In miin jasje blijven zitten. Maar plan om die te stelen had ik beslist niet", zo be toogde hjj. De werkgever scheen daar minder zeker van te zijn. ,.Ik verdacht hem al lang dat hij het niet zo nauw nam met het „mijn en dijn" zo had hij verklaard en dat vond de proc. generaal ook een kwade aanwij zing tegen verdachte. „De politierechter heeft toch wel re den gehad om u te veroordelen, want voor die tang was er in elk geval geen excuus. En vroeger hebt ook al eens moeilijkheden gehad in verband met diefstal", zo wist de proc. generaal. kunnen doen". „Ja, ja, dat begrijp momming aan?" „Ja, dat heb ik het stadion binnen te dringen. Hou ..Dat is weer heel lang geleden" wierp ik", zei inspecteur Fiasco. „Jonge, verteld en er is geen woord van ge- hem in de gaten, inspecteur!" „Laat verdachte tegen. „Toen was ik nog niet jonge, daar zullen mijn collega's en logen", antwoordde de inspecteur dat maar aan mij over", zei inspec- getrouwd". vrienden van opkijken, zeg, dat ik trots. „Nou vervolgde de teur Fiasco ferm. „Ga jij maar rustig Getrouwd of niet, de proc. generaal daar een hele nacht met Alfredo Pi- brigadier. „Let dan eens goed op die binnen voetballen. Ik hou hier dan nam het standpunt in dat er toch vol- nanti in één badkuip heb gelegen!" verdachte kwibus, die daarginds wel een oogje in het zeil. Succes!" doende aanwijzingen tegen verdachte Doch toen liet Piet zijn stem dalen handtekeningen staat uit te delen. „Dank u wel, inspecteur!" lachte waren om het ten laste gelegde bewezen tot een nauw hoorbaar gefluister. Een nare jongen met een flaphoed, Piet, en brutaal wandelde hij met te achten Doch de opgelegde straf werd „Luister nou eens goed, inspecteur", een snorretje en een houtje-touwtje- zijn gestunte voetbalkoffertje door wel wat te zwaar geacht en daarom zei hij. „Je hebt me toch verteld, dat duffel. Ik durf er ik weet niet wat de spelersingang naar binnen luidde de eis nu alleen de ƒ100.— boete je iedere schavuit onmiddellijk kon onder te verwedden, dat die knaap of 20 dagen hechtenis, herkennen, zelfs al had hij een ver- zal proberen langs de spelersingang Arrest over 14 dagen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5