Fa. B. DE KLER Prettige fietstocht bij redelijk weer via Amsterdam naar Alphen terug Overgangsexamens Rembrandt-lyceum GEBOORTEGOLF SPOELT OVER UNIVERSITEIT WOENSDAG 8 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DAAR GINGEN ZE WEER DE LAURIANEN niet langer beschikbaar stellen al ter reinconsul. Deze functie zal nu wor den waargenomen door L. Luiten. Tot slot dankte de voorzitter alle leden voor de medewerking, de com missies voor hun werk en zijn mede bestuursleden voor de buitengewone somenwerking. MODESHOW VGLO-SCHOOL Zuster Gerardine had zich gewaagd aan een modeshow, gepresenteerd door de meisjes van de VGLO-school, waarin zij lieten zien wat zij met naald en draad konden presteren. Ve le ouders en genodigden hebben in de gymnastiekzaal kunnen zien, dat de uiterste zorg was besteed aan de jur ken, overgooiers, blouses, pyama's en babydolls. Voor het showen van de kinderkleding had men de hulp inge roepen van leerlingen van de lagere school en kleuterschool, die zich in alle ernst van him taak bewust wa ren. Veel van de gemaakte kleding stukken zijn bestemd voor de missie, zoals zuster Gerardine, die bij elk onderdeel toelichting gaf, terloop vertelde. In alle opzichten ls deze eerste show volledig geslaagd. VOORHOUT EEN GEZINSHELPSTER TREEDT IN HET HUWELIJK Het bestuur van het Wit-Gele Kruis deelt mede: op donderdag 9 juli hoopt mej. J. Mens uit Voorhout in het huwelijk te treden met de heer C. Smit. Haar taak als gezinshelpster loopt hierdoor ten einde. Ruim 14 jaren heeft zij deze taak op een uitzonderlijk voortreffelijke wijze vervuld. Deze vorm van naastenliefde, aan de moderne tijd aangepast heeft zij in veel gezinnen, katholiek zowel als niet-katholiek in praktijk gebracht. Wij verliezen in haar een uitste kende kracht en danken haar voor het vele werk dat zij m Voorhout verricht heeft. Mogen allen - die de tijd er voor vrü kunnen maken - getuigen zijn van haar huwelijk, dat zal plaats vin den te 9.30 uur ten gemeentehuize en 10 uur in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout. STUDIEBOEKEN voor alle inrichtingen van onderwijs BOEKHANDEL Nieuwe Rijn 45, Leiden, Telef. 20885 en 25142. (Advertentie) In grote lijnen weergegeven ging gisteren de eerste dag van de Laura naar Amsterdam, Haarlem, Zand- voort, Bloemen daal (het onvergete lijke ,,'t Kopje"), Noordwijk a. Zee, Voorhout, Oegstgeest, Leiden (de eer ste letter van de naam Laura) en vervolgens naar Alphen a. d. Rijn; daar herhaalden zich de enthousiaste tonelen als des morgens te zien wa ren bij het vertrek. Met 425 deelnemers boekte men een kleine vooruitgang bij het vorig jaar, toen de 400 werd overschreden. Onder deze grote groep waren er 10 die alle 17 ritten van de Laura hebben uitgereden; dat zijn dus de oude rotten, die onder elkaar al een hechte vriendschapsband hebben ge smeed. Men kan ze telkenjare her haaldelijk in eikaars nabijheid vin den. Service. De reparatie-service-auto's bewe zen de eerste dag al hun nut; in 32 pechgevallen verleenden de monteurs hun zeer gewaardeerde diensten; vaardig, vlug en goed verhielpen zij het euvel. Nat pak. De E.H.B.O.-diensten konden het gemakkelijker af; een ongeluk van enige importantie bleef onvermeld; of het moet zijn dat van de twee scholieren van de Haven-vakschool uit Rotterdam. Zij raakten in eikaars fiets verward en sleurden elkaar mee de wal of in het water; nog aan hun fietsen gekluisterd doken zij kopje onder, in de vrij diepe sloot langs de Vennepperweg onder de ge meente Nieuw-Vennep. Bij een boer in de omgeving wer den zij van droge kleren voorzien; de echtgenote van de boer werd bij de hulpverlening betrokken: zij schonk wat warms in een beker en bood het de jongens te drinken aan; onderwijl, dat zij wat kalmeerden, deed de boe rin de kleren van de drenkelingen in de wasmachine, vervolgens in de centrifuge. Veel plezier schijnen de Laurianen te hebben beleefd van de „Foto- wacht", een service-wagen van de gezamenlijke fotohandelaren in Ne derland. Voorts tasten, zoals elk jaar, weer een aantal geluidswagens de routes af om ieder het zijne te geven op mu zikaal gebied, voor informaties over en weer, en die onderhouden regel- DE GROTE WERKER VAN DE LAURA Weinigen die deze Laura-week beleven beseffen, dat voor één man in het bijzonder het hele jaar door Laura-feest is. Het is de sekretaris van de Laura, de heer P. Koren. Hij moet ont zaglijk veel werk verzetten; veel administratief werk kleeft aan de organisatie en als alles met provincie, gemeenten en 't rijk op papier in kannen en kruiken is, gaat hij de Laura eerst nog weer eens fijntjes na op de fiets; hij controleert of alles en of het overal klopt als een Laura-bus, want er mag niets aan mankeren; fouten in de organisatie treffen de Laura vlijmscherp midden in 't hart. Bevorderden van de le naar de 2e klasse: Joop Agterhorst, Voorschoten; Anneke Boekamp. met lof. Valkenburg; Guus Bouman; Ernst Christ, Katwijk a. d. Rijn; Kees van Gruting, L'dorp; Laura Hansen; Wim Huigen; Greet Ket- tenis, met lof; Miep Knöptels, met lof; Nico Kos met lof; Lex van Loon; Hans Muller; Hans Scheffer, met lof. Leider dorp; Marijke Theunissen; Frank v. d. Wijngaard, Voorschoten; Harry Trouer- bach; Frank Vial, met lof; Paul Akker man; Arnold Berger, L'dorp; Nicolaas Bliek; Lia Brekweg, Boskoop; Torild van Eek, Delft; Albert de Groot; Jan v. d. Horst; Marjolein v. d. Kroef, Lei derdorp; Niek Kwestro; Nelly v. Oos ten met lof, Voorschoten; Karen Rom- bout; Annelies Thoenes; Anke in 't Veld, L'dorp; Henk Vis, Katwijk aan Zee; René Bakker; Imkje Cancrinus met lof; Lenie de Graaf; Peter de Groot, Leiderdorp; Frits Jans, L'dorp; Maarten Kastelein, Piet Kwaadgras, John van Loon, Martien du Prie, Marian Stik- voort, met lof; LenieTisseur; Adrie Verhoeven met lof; Anneke v. d. Wijn gaard; Kees Zitman, Toon Zitman; Bea te Schneider met lof. Voorschoten; Joop Bakker; Jaap Carrière. Leiderdorp; Jo ke Diepeveen; Adjan Essers, Leiderdorp; Jan en Yvonne Fennema. Leiderdorp; Michel de Geus; Han Haasbeek, Ger Kanning; Inge Klaassen, Voorhout; Ger- rït Leget met lof; Marian Pruys, Oegst geest; Dick de Rooy; Willem Smit, Lei derdorp; Ellen v. Suylekom, Oegstg.; Monie V-erlint met lof; Daan de Weger, Woubrugge; Martien v. Weizen; Marijke van Wijk, Leiderdorp; Frits de Kok. Van de 2e naar de 3e klasse afd. hbs. Ellis v. Affelen; Jos v. d. Berg; Johan Beukman; Peter Borgmeyer, Sassenh.; Joop Deé; Jan v. Est met lof; Jan de Jong; Hans v. d. Krogt; Mariska Kruts; Rudy Leenen; Humphrey Morré; Jan Philipsen; Bernard Veldhuyzen; Jan Vlasveld; Hilko Dreeuws; Ele Gille- baard, Hazerswoude; Els Henzen; Marti Lamana; Jacques Molenaar; Janine Ro- mijn, Noordwijk a. Zee; Rudy Schouten; Inus Seret, Leiderdorp; Maarten Stuur man, Voorschoten; Leo v. Veen; Rob Zanen met lof, Voorschoten; Henriët Bakker, Leiderdorp; ideon van Beek; Wim Duinker, L'dorp; Wim v. Heusden; Dolly Klein; Ron Koole; Marja Meijer, L'dorp; John Nielsen; Marja de Nooy; Jaap de Vries; Luuc v. Zijp; Teun Ak- kermana; Annelies Dallinga; Bert de Groot; Jan Hoogendoorn, Zoeterwoude; Rpmco Huisman, Leiderdorp; Rob Kra mer; Maarten Kruijff; Suus Kwaadgras met lof; Boy en Eric-Nijhoff, L'dorp; Wilma Wijling. Van de 3e naar de 4e klasse afd. hbs. Fred Alt; Hans v. d. Berg; Trienke Blok, Voorschoten; Frans Booy; Edwin Hagedoorn; Hans 't Hart, Alphen a. d. Rijn; Martien Hoogstraten; Ton Hulse- bos, L'dorp; Y(vonne Kapteyn, L'dorp; Bas Kars, Noordwijk Binnen; Jeannet v. d. Loos; Roel Oostergo, Voorschoten; Christien Stark; Ben Stigter; Hans Top; Ton de Bruijn; George Anderson; Syl via Baars; Rob Barnard; Dick Beumer; Erik Beyen, L'dorp; Piet de Bruin; Frank v. Geldere, Oegstgeest; Henny Jaspers; Noor Lansberg; Hendri van Manen; Bernard Ouwerkerk, Oegstg.; Kees Steenbeek; Eddy Timan; Theo Verbeek; Bert Willem v. Wingerden; Fokke Wijnstra. Leiderdorp; Frank v. emert, L'dorp; Danie Carree, Tineke Carriëre, L'dorp; Freddy Dingelhoff, Noordwijkerhout; Hans v. Dijk; Ellen Kort; Hans Praamsma, L'dorp; Hans Spierenburg met lof; Marie Anne Stark; Henk van Zonneveld; Piet v. Zonneveld met lof; Harry Berndsen; Bonnie Blok land, Oegstgeest; Kitty Bootsma met lof; Ger v. d. Engh, L'dorp; Rudi de Groot; Han Hoogesteger, Oegstgeest; Kees de Jong, Voorschoten Robert de Jong; Joop Kanbier; Freddy v. Pesch, L'dorp; Joke Reep; Sophie Rijnsburger, L'dorp; Rudy Spoel. Zoeterwoude; Eve line Stuijfzand; Doeke Taekema, L'dorp; Kirsten IJssennagger, L'dorp. Van de 5e naar de 5e klasse afd hbs-A. Tineke Burwick, Voorschoten; Marij ke Dallinga; Thora Dekker, Katwijk a.d. Rijn; Frans de Haas; Jan Haringman, Voorschoten; Saskia Helmond; Gijs v. d. Heuvel, Voorschoten; Meindert v. d. Kaay; Hans van Kamp; Emy Laernoes, Voorschoten; Wim Oudshoorn; André v. d. Ouwelen; Bob Ouwendijk; John Planjer; Kees Steenlage. Voorschoten; Jan Swaan; Rob Tjalkens, Voorschoten; Lucie Tjong Ayong; Henk in 't Veld; Margreet Vreedenburgh met lof. Lei derdorp; Ingrid Wijling. Van de 4e naar de 5e klasse afd. hbs-B. Menno Arbouw; Koos Bavelaar, Lei derdorp; Henk Bosselaar; Jan Jacob Gerbrands, Oegstgeest; Aalt de root, Voorschoten; Bert Hoeke, Voorschoten; Ab Jansen, Tom Klinkert; Henk Koo reman, Den Haag; Gert van Norden; Henny Oostrom; Watze Tiesema; Huib Vos, Delft; Peter Arbouw; Henny Bak ker; Hans Bonnet; Suardus v. Breda, Voorschoten; Koeno Gravemeyer, Nrdw. aan Zee;- Ronny Knaap met lof; Wim Nieuwenburg; Kees Nix; Bram v. Nor den; Hans Parrel, Voorschoten; Jaap Temminck, Oegstgeest; Mieke Tielen- burg; Lenie Wickel, L'dorp. Afd. Gymnasium van II naar in. Freek Beyer, Voorschoten; Marja Brandjes met lof, L'dorp; Koos Breuker met lof; Alan v. Caubergh; Loes Crans- sen; Ria Driessen; Ali Muntinga met lof; Ronny Polane; Peter v. Randwijk; Majo Scheer; Mattie Schipper; Carien Ste- phan, L'dorp; Marjolein de Sterke, Lei derdorp; Netty Tammel; Nineke Velt- man; Carolien Wickel met lof, L'dorp. Afd. Gymnasium van ni naar IV. Lonneke Alsema met lof; Leo Binnen dijk, Oegstgeest; Sacha Bolhuis met lof, Voorschoten; Michael Bos, Voorschoten; Rina Crabbendam; Robertina v. Halm met lof; Harm Hollander met lof, Lei derdorp; Lenno Jacques; Ronnie Muij- zert; Pauline Qualm met lof; Paul Rom- bout; Flip Wirth met lof; Hans de Nijs. Afd. Gymnasium van IV naar V. Piet Bedijn, Noordwijk Binnen; Piet Bekooy; Fred van Benten met lof; Hans v. d. Broek; Henk Egberts; Ronald Gal- jaard; Arnold Gast; Sonja Jonker, Lei derdorp; Iet Lubach; Lies Ouwerkerk; Harry van Rijn; Frans Scheygrond; Ma rion Schieman met lof, L'dorp; Gooitzen Zitman. Afd. Gymnasium van Va naar Vla. Jacques van Egmond; Dick Koopman; Piet Smit. Afd. Gymnasium van Vb naar VIb. Jan Marius Bongers, Voorschoten; Robert van Caubergh; Wout Hollander, Leiderdorp; Sandor Huybers; Peter Lin- cewicz; Freddy Majolée; Flip Schoon- heim; Antoon Slothouwer. Daar waar geen plaatsnaam bij ver meld is, is deze Leiden. matig contact met „het thuisfront", het Laura-centrum in het Nutsge- bouw. Speciale aandacht verdient in dit verhaal de ruim 60-jarige mevrouw Bij de Vate uit Dedemsvaart, die al ruim tien jaren een bekende figuur is in de Laura-kring. Zij pleegt dan vanuit haar woonplaats per fiets naar de Laura-stad Alphen a. d. Rijn te epddelen en keert na afloop op 'n zelfde wijze terug. DONDERDAG Donderdag, de derde rit, is de A- route 160 km lang, de B-route 115 km Dan rijden A en B gezamenlijk rich- te peddelen en keert na afloop op 'n begint de A-groep aan haar „lus" en vervolgt de route naar Woerden, Lin- schoten, Montfoort, De Meern, Utr., Oud-Zuilen, Maarssen naar Breuke- len. De B-groep, die vanaf Woerdens Verlaat naar Kockengen, Portengen en Breukelen rijdt, voegt zich hier bij de gezamenlijke route die naar Nieuwersluis, Oud-Loosdrecht, Kor- tenhoef, 's-Graveland, Hilversum (de fantastische tuin van Amsterdam), Lage Vuurshe, Maartensdijk, West broek, Oud Maarsseveen, Maarssen, Vleuten, Harmeien, Woerden, Bar- woutswaarder, Nieuwerbrug, Bode graven, voert en tenslotte via de Rijksstraatweg naar Alphen aan den Rijn leidt. STOMPWTJK Jaarvergadering Stompwijkse Boys. De jaarvergadering van Stomp wijkse Boys, onder leiding van voor zitter Luiten had in de zaal van het Blesse Paard een vlot verloop. Na de notulen kwamen enkele mededelin gen zoals over de contributie. Bij tus sentijds bedanken moet toch de con tributie tot het einde van het boek jaar betaald worden. In aug. zullen nederlaagwedstrijden gehouden wor den. Penningmeester G. Schrader had nog wat over in kas. De fin. comm. had geen bezwaren. De nieuwe fin. commissie bestaat nu uit F. Groen in 't Woud en Th. Duijvesteijn. De be groting voor het nieuwe verenigings jaar werd goedgekeurd. De heer Ant. Knijnenbtirg bracht verslag uit na mens de jeugdcommissie. In de ko mende competitie zal gestart worden met 2 junioren- en 3 adspirantenelf- tallen. De contributie voor de jeugd werd vastgesteld op f 1.per maand voor adspiranten en f 1.25 per maand voor de junioren. P. Disseldorp be dankte als lid van de jeugdcommis sie, wat de voorzitter erg jammer vond. De nieuwe trainer Bekkering maakte de namen van 14 spelers be kend, die een selectiegroep zullen vormen. De elftalcommissie werd uit gebreid en benoemd werden P. Jan- son, H. v. Helm, Jac. v. Rijn, Aad Smit en J. de Bruin. De gelegenheid om zo als elk jaar de gewoonte is een sportman van het jaar te kiezen, had ontbroken. Dit zal nog nader bespro ken worden. Een beroep werd gedaan op de leden om zich beschikbaar te stellen als hulp voor de redacteur van het clubblad. F. Groen in 't Woud zal voortaan het vervoer bij uitwedstrijden rege len.. Pastoor C. Koning sprak nog een opwekkend woord en sprak er zijn vreugde over uit, dat nu de moeilijk heden van de kleedgelegenheid spoe dig zullen opgelost zijn als het nieu we gebouw op het veld klaar is. De heer C. v. d. Bosch kon zich Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd op 3 juli 1964: Voor het doctoraal examen II gen. de dames: I. Andriessen, Rotterdam; F. L. Hoogewerf, Katwijk; E. C. Schnell, Delft; A. v. Toledo, Oostvoorne; W. E. M. Tordoir, R'dam en de heren A. C. G. M. Lasance, Voorburg; J. W. Monster, Oost- voorne; E. J. Roelants, Hilversum; D. W. R. Suringa, Den Haag; M. A. Uijter- merk. Den Haag en T. M. Hameeteman, Voorburg. Voor het semi-artsexamen: mej. P. W. v. d. Sloot, Bloemendaal; de heer W. R. O. Goslings, Oegstgeest; de heer G. de Greef, Oegstgeest en de heer P. van Heerde, Leiden. Op 6 juli zijn geslaagd voor de exa mens: doet. ex. Ned. de heer Th. H. Joekes, Den Haag; Kand. ex. Sociologie mej. R. v. d. Meer, Leiden; doet. ex. Sociologie mej. G. Fienieg, Leiden. Doet. ex. Biologie: de heer J. van der Land (cum laude), Wassenaar; de heer J. E. Bernadina, Leiden; mej. M. Roo- vers, Leiden; de heer H. J. M. v. Weers, Den Haag. Doet. ex. Farmacie de heren D. Warns en L. H. Thung, beiden te Leiden. Voorts zijn geslaagd voor het kandi- daatsex. n Gen. de dames: M. A. C. van Drimmelen, Den Hoorn; S. M. P. F. Schrama, Lisse; A. A. H. Smits, Hazers woude; C. C. Veldhuizen, Helmond, P. Zaal, Lissé; R. J. Zandstra, Iran; de heren R. Deutman, Meppel; J. G. Hee- res. Den Haag; F. O. A. M. Kemme, Rijswijk Z.H.; G. Klaverwijden, Noord wijk; Kwik Siong Houw Stanley, Ep som (Engeland); H. A. M. M. Meijer, Lelden; G. J. Nolst Trenité, Velsen; M. J. Nubé, Oegstgeest; S. P. Ouwer kerk, Leiderdorp; H. J. Post, Eindho ven; F. L. Roddy, USA; N. H. W. de Ruyter, Noordwijk; K. E. Schuit, Rot terdam; L. H. Siegenbeek van Heu- kelom, Apeldoorn; J. A. N, v. d. Spek, Noordwijkerhout; J. E. Wennberg, Pors- grunn (Noorwegen). Doctoraalex. Ned. Recht de heren: K. Veenstra (Amsterdam); E. D. E. van Lier (Amsterdam); A. G. Pos (Amstelveen); C. M. van den Oever (Den Haag). Kand. ex. Geschiedenis: A. H. Mey er (Leiden); L. Esmeyer( Utrecht); C. L. Noordhoek (Vlaardingen). Doet. ex. Klassieke taal- en letter kunde mej. A. K. de Buck (Leiden). Kand. ex. Klassieke taal- en letter kunde de heer F. J. A. M. Meyer (Leiden). Doet. ex. Sociologie de heren C. v. d. Merwe (Wassenaar), J. I. Goud smit, (Leiden). Kand. ex. Sociologie: A. Sturken- boom (Den Haag); Mej. M. Kranen burg (Den Haag). Kand. ex. L. Wis- en Nat.: J. Siwon (Leiden); Mej. A. A. W. Dekkers (Voorburg). Kand. ex. D Wis- en Nat.: M. Donze (Leiden). Kan. ex. A Wis- en Nat. J. J. Eg- germont (Leiden); G. M. van den Heuvel (Leiden); G. J. K. van Hij- ningen (Leiden); H. B. Brom (Lei den); A. van Oosten (Leiden); M. de Graaf (Leiden); J. D. P. van Dijk (Leiden; A. F. G. M. Bominaar (Lei den). Kan. ex. F Wis- en Nat.: W. van Dokkum (Leiden); H. Nieuwenhuijse (Leiden); J. Reedijk (Leiden); A. Visser (Leiden); J. W. de Jong (Lei den). Kan. ex. K Wis- en Nat: W. J. de Munk (Lisse); H. A. Udo de Haas (Leiden); J. S. du Pons (Leiden); mej. E. B. J. Prins (Leiden); M. A. Goppel (Leiden)J. M. Servaas (Lel den). Doet. ex. Wiskunde mej. M. Godijn (Leiden); J. H. van Geldorp (Rotter dam); E. de Leede (Leiden). Doc. ex. Nat. P. Das (Leiden); Z. E. H. A. El Hadi (Leiden); R. G. van Welzenisi (Rotterdam); C. A. W. Cit- teur (Leiden) Cum Laude. Grote kamernood in Leiden verwacht Het kamertekort voor studenten is dit jaar groter dan ooit tevoren. De vraag zal nog stijgen, omdat in sep tember de naoorlogse geboortegolf de universiteit zal bereiken. De capaci teit van de binnenstad wat betreft studentenkamers is bijna aan haar maximum toe. Daarom moet men veelal genoegen nemen met vaak dure kamers in Oegstgeest en zelfs in Voorschoten. Er worden meer dan 1200 nieuwe studenten verwacht. Een aanzienlijk deel van hen zal noodgedwongen spoors oiden t moeten worden. Het spoorstudentschap wordt over het al gemeen door universitaire instanties niet aangeraden. Het grote aantal te verwachten eerstejaarsstudenten heeft de orga nisatoren van de eersLejaarsdagen, die van 8 t/m 10 september worden ge houden, doen besluiten de deelne mers in groepen te splitsen, die ieder apart zullen worden voorgelicht over het universitaire leven. Bij een aardbeving, eigenlijk een opeenvolging van dertien aardschokken in de Mexicaanse staat Guerreo zijn minstens dertig mensen gedood en meer dan zeventig gewond. De meeste slachtoffers vielen in dorpen in de omgeving van Acapulco. De schade is aanzienlijk. Foto: bergingswerkzaamheden in het dorp Coyuca de Catalan. De republikeinse gouverneur van de staat Pennsylvanië, William W. Scranton (rechts) is met zijn belangrijkste helper, Henry Cabot Lodge (links), die uit Vietnam naar de Verenigde Staten terugkeerde om Scranton te steu nen in diens streven republkeins kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap te worden, uit zijn geboor teplaats Scranton vertrokken naar de conventie van de partij in Californië, waar zal worden uitgemaakt of Goldwater of Scranton naar het presidentschap zal dingen voor de republikeinen. Aan belangstelling geen gebrek.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4