de koning DE KONING VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN Nederlandse Franciscanen naar Zweden Juridische status voor Spaanse protestanten Aktie van Robles Prijsverlaging van Chefarine „4" Chefarine „4" Auto tegen boom bestuurder gedood Hogere prijs op hoofd van Mengele nylon jacks dubbel poplin jacks 25 KORTING L v. d. Ing vrouwelijke krachten MEISJES ERVAREN FACTURISTE/TYPISTF een MEDEWERKSTER DINSDAG 7 JULI 1964 DB LEIDSE COURANT PAGINA 8 Vertrokken van 24 juni t.m. 1 juli: Margrietlaan 14; M. Scfrmal, Druivenstr. 41, Voorburg, van Paibstlaan 22; H. Klaassen, de Gijselaarstr. 4, Brammen, Ambacbt- str. 50; N. Klaasen-Vis, de Gijselaar- Slegtenhorst, str. 9, Brammen, Amibachtstr. 50; W. J. J. Polane en fam. Lijsterstraat Meloenstr. 29, Soest, Ericaweg 12; J. H. v. Staveren, Roomburi 2 n. Valken-burg Z.H., Mar. Poststr. A. Lambooy-Kesseboom, Oranjestr. Êm" fi 31; P. v. Schaik en fam. v. Rich. Hol- 26, Leiderdorp, Mauritesingel 29; F. straat 21 n. Wassenaar, Gr. v. Pink- Kaiser, Groenhovenstr. 12, Oegst- stererlaan 7; J. Kleefstra en fam. Ho- ------ gewoerd 175, Hazerswoude, Rhynen- a. u. xwj*» burcherlaan 30; P. A. C de Ruiter en Prinsenlaan 25; D. M. A. T. Adema Slot- 7, Delft, Spiekmanstr. 14; E. boom, Sdholtenstr. 18, Utrecht, Co- lumbusstr. 453; I. S. Joppe, Tib. Sie- ;eest, Emmalaan 43; C. T. de Lange, genbeekstr. 36. Schiedam, Sfadhou- *Sjf Meiplein ?8, Alphen a. d. Rijn, derslaan 10; _A. Lijten, Wasstr 57, fam. v. Utrechts Veer 14 n. Quatar; Martijn, Witte Singel 46, Leidschen- a w||p—J v dam, Veursestraatweg 74; E. Kokke- dee, Langebrug 49, R'dam, Scheep- vaartplein lb; E. M. G. v. d. Éroek- Sophiastraat 40, Leiderdorp. Jaag- Dekker, Stalpaerthof 4, Leimuiden, ""J ft- T Ruijgrok en fam. Hoge Lindenlaan 15; D. v. Houten, Banka B. v. Meijgaarden en fam. Koningin- nelaan 53, Voorschoten, Ruysdael hof 30; J. Bosman-Platteel en fam, Morsweg 128, Arnhem, Waterlelie laan 29 I; P. G. Klemens en fam. straat 13, Alphen Steekterweg; H. R. M. Langezaal. J. Keldermansstraat 8, V. S. van N.- Herensteeg 21, Katwijk, Anjerstr. 4 Amerika; G. van Wingerden en fam. Verdistraat 151, Leiderdorp, Berken- kade 18; T. M. Berg en fam.. Garen Amsterdam, Pythagorasstr. 89 I; J. Sommeling, Atjehstr. 77, Roosendaal en Nispen, Jan Vermeêrlaan 120; A. Dolfing, Jan Lievensstr. 18, Kamerik, Burg. Reijerslaam 19; A. G. Bosch, Rijnkade 8; Amsterdam, Derkinde- renstr. 85 hs.; J. T. Bannink, Stations - d. Rijn, ab. weg 37, Bussum, Burg. 's-Jacobsln. 42; E. C. M. Douglas, Bilderdijkstr. 17a, Delft, Thorbeckestr. 20- A. v. DaTfsen, Churchilllaan 27, Eindho- M. O. Ramondt, Amsterdam, Mi- nervaplein 7 V; D. Sixma, J. van P. van Tuil, Korevaarstr. 6, Woer den. Linschoterweg 33; J. Bakker, ven, Iepenlaan Levendaal 97, Utrecht, Doornboom- Groenhovenstr. markt 17B. Oss. Nieuwe Haescheweg straat 5 I; B. E. T. Rutgers. Plant 5a; C. Crevecoeur en fam. Piantsoen soen 17, Driebergen,-Rijsenburg, Goijenkade 44, 's-Gravenhage, dee f fi|É - -- Eerensplein 30; E. Blackstone, Klik» spaanweg 46; 's-Gravenhage. Helm- str. 18; R. A. J. Vuijk, Klikspaanweg 46, 's-Gravenhage, Van Boetzelaer» laan 79; M. Ulttenboogaard, Rjjns- burgerweg 10, Arnhem, Colenbran- derstr. 9. 71. Eeindhoven,-Sage ten Broeklaan Driebergsestraatweg 50; E. S. M. 88; P. P. v. d. Lelij en fam., Haar- d. Kraan Nieuwe Beestenmarkt 16, lemmerst. 252. Zoeterwoude, Bern- 's-Gravenhage, le v. d. Boschstr. 133; hardstr. 2; W. R. M. F. van Dijk en J. Hooftman, Volmolengr. 2a, Zoeter- fam.. Oude Singel 8. Duitsland; F. woude, H. Rijndijk 22; A. M Holm- W. Nederlof-van Bleyswyk en fam., Boer, Burggravenlaan 26, 's-Graven- Meloenstr. 34, 's-Gravenhage, Rijs- hage, Adriaan Coenenstr. 37; R. J. wijkseweg 282; A. A. C. Verhees en fam., Boerhaavelaan 40, Katwijk, Roodborstlaan 7; R, v: Egten en fam., Jac. Catslaan 63, R'dam Pr. Bern- hardkade 23a; C. A. A. Bol, Heren gracht 45a. Voorburg, Kon. Wilhel- minalaan 517; M. J. A. Visser, Lam men schans weg 70. Alphen a. d. Rijn, Karei Doormanstr. 21; H. Blokzijl, Deze week is de benoeming te ping en in de verre omtrek wonen, Roodborststr. 39. Rotterdam, de Sav. verwachten van vier paters Francis- veelal buitenlanders van vele natió- Lohmanlaan 100aj A. J. v. d. Berg, canen voor zielzorg en oecumenisch naliteiten. werk in Zweden. Benoemd zullen worden pater dr. Linus Grond, In Linköping oecumenisch trefpunt De „wet op de rechten" van de protestanten, waaraan onder leiding van minister Castiella zeven jaar lang is gewerkt, is heden bij de Spaanse Cortes ingediend. Zii zal eerst In het najaar in behandeling worden genomen. Franco opent van daag het nieuwe parlementaire jaar, doch tegelijkertijd begint de zomer vakantie. De nieuwe wet geeft aan de protestantse kerkgenootschappen in Spanje een juridische status. Voorts wordt het burgerlijk huwe lijk erkend, terwijl het recht op ei gen scholen en de verbreiding van 'n eigen bijbel wordt toegestaan. Minister Fernando Castiella heeft in 1957, toen hij ambassadeur was bij de Heilige Stoel, de wetsverrui- ming in het Vaticaan aanhangig ge maakt, die noodzakelijk was in ver band met het Concordaat van 1953. Het ontwerp is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de Spaan se bisschoppen, én is herhaaldelijk punt van discussie geweest in de ver gadering van de bisschoppen. Alle officiële statitieken stellen 't aantal in Spanje wonende protestan ten op ongeveer 30.000, doch verte genwoordigers van de protestanten in Spanje zijn van mening, dat hun aantal de 100.000 zeer dicht zal be naderen. Bredero str. 11, Hoogeveen, Gouden- regenstr. 27; D. Evrengün, Bredero- str. 11, Hoogeveen, Goudregenstr. dusver secretaris-generaal van FE- Een vierde Franciscaan vestigt een vicarie (uthof) in Vadstena, on- 27; N. P. v. d. Helm, P. C. Hooftlaan RES (Internationale Federatie van geveer 50 km van Linköping, waar 1. Oegstgee^;, Warmonderweg 46; I. Katholieke Instituten voor Sociaal- een klooster der Birgittinessen is ón- R. Griffioen. J. v. Goijenkade 6, Kerkelijk Onderzoek), pater Ansel- der leiding van een Nederlandse zus- Voorburg, Soomerlustplein 21; M. G. Gimbrère, Witte Singel 96-97, mus van Egmond. die reeds sedert ter uit Uden. In opdracht van de (Amerikaanse) vorig jaar ter voorbereiding in Lin- Amersfoort, UtrechUeweg 365; Ling koning is, pater David Donkers, se- bischop van Stockholm, Mgr. Taylor, Tao Chen, Breestraat 177, Oss, Wal- cretaris van de provinciaal der Fran- zullen de Franciscanen in Linköping straat 48; G. I. Advocaat, Langebrug ciscanen en pater Marcel Taverne een een parochie opbouwen en pas gewijd priester. daarbij trachten de heterogene katholieke bevolking te integreren in de Zweed- In verband met deze benoeming, se samenleving. Het oecumenisch waarover deze week het kapittel der werk zal een experimenteel karakter 55a. Haarlem, Jansstraat 22; C. J. Janbroers, Noordeinde 2a, Zandvoort, Thorbeckestraat >8; J. M. Konings. Noordeinde 2a. Den Helder, Buiten- T TT U T"> WddlUVCl UCiC WCCN IltJl AdUlUCI UC1 naven 5: A. J. Hooiberg Burggra- Francis(,anen de definitieve beslis- hebben en voorlopig voornamelijk Herenstraat 29. Harerawoude, Rijn- «S**f"Ve'd ,fen°™n=ls duk 31E; A. C. Dirkx-v. d. Zeeuw, secretaris-generaal van het FERES. P. de la Courtstr. 29, Nijmegen, van sing nog moet nemen, heeft pater bestaan in het leggen van contacten met de Zweedse protestanten en in de oprichting van een oecumenisch BI Met het oecumenisch object in Lin- Nispènstr. 32; R. de Vries, "joh. de köping vestigen de Nederlandse Fran- trefcentram in Linköping. Wittstr. 40. 's-Gravenhage, Kwartel laan 39; A. M. v. Zandwijk, Kneppel- ciscanen zich per 1 augustus ook in Zweden. Zij zijn reeds werkzaam in houtstr. 39. Haarlem, Emmalaan 25; 20 landen in alle werelddelen. Zwe- W. L. Driessen, Witte Singel 50. Sas- den is het 21ste land. De Spaanse christen-democratische leider José Maria Gil Robles heeft De hoofdpost der Franciscaanse maandag de procureur-generaal van vestiging in Zweden komt in Linkö- het hooggerechtshof in Madrid ver- senheim, Rusthoflaan 7; R. O. Fuchs, Gerecht 5. 's-Gravenhage, van Die- penburchstraat 11: J. C. v. de Staak- Crama, Groenesteeg 58, 's-Graven- ping. haofdstad van de provincie Os- zocht een onderzoek ter Gotland en zetel van een Luther- hage, Cuypstr. 49; R. P. v. Hoei Haarlemm.str. 35a. Duitsland; I. Kle- mens-Klug. Jan Keldermansstraat B. V H Veren, Ver. St. Amerika: A. J. Lee- gaan oïtoefenen onder de naar schat- naar de beschuldiging .xw. blsschon. Drie Franciscanen zullen gistische blad „S P", dat hij het «.pfet daar op de eerste plaats de zielzorg bloed bevlekte geld' van de nards, Burggravenlaan 161, Geleen, ting 1000 katholieken, die in Linkö- van de Dominicaanse dicta tor Trujillo zou beheren en van uit POLITIEKE ONLUSTEN IN NIGERIA By politieke relletjes tussen leden van twee rivaliserende politieke apr- tijen zijn onlangs in Noord-Negeria nege.ntien mensen gedood en ver scheidene personen ernstig gewond. Bij het optreden van de politie, die de orde wilde herstellen, vielen vijf doden. Uit Kaunda, de hoofdstad van Noord-Nigeria, wordt officieel ge meld, dat in juni 25 moorden officieel zijn vastgesteld. het buitenland de leiding zou hebben bij aanslagen in Spanje. Gil Robles heeft al in Rome een klacht inge diend tegen het Italiaanse weekblad „Lo Specchio" dat de beschuldiging van „SP" had gepubliceerd. Gil Robles deekje mee, dat hij woensdag naar Genève zal terugke ren, maar dat hij veelvuldig naar Madrid wil komen. Hij zei te zullen blijven ijveren voor een opneming van Spanje in de Europese gemeen schappen, met name in de EEG. Met het oog hierop achtte hij de „evolu tie" van het Spaanse bewind nood zakelijker dan ooit. Op verzoek van de regering heb ben wij one bereid verklaerd mede te werken aan het prijsbeleid en de prijs van Chefarine "4" te verlagen. Deze bedraagt thans: f 0.85 per buisje van 20 tabletten f 1.(0 per 40 tabletten in strips f 3.70 per flacon van 100 tabletten In de afgelopen nacht is op rijks weg 16, ter hoogte van hotel „Bra bant" bij Zevenbergschenhoek een personenauto, bestuurd door de heer K. Mels, uit Papendrecht, na enkele manoeuvres tegen een boom gebotst. De bestuurder was op slag dood. Het slachtoffer was 42 jaar oud. gehuwd en vader van twee kinderen. Een inzittende, de heer J. B. uit Dordrecht, werd uit de wagen ge slingerd en is naar een ziekenhuis overgebracht. Tijd van vijandschap Rome-Orthodoxie voorgoed voorbij In een commentaar op het besluit van Paus Paulus het hoofd van de apostel Andreas, dat al eeuwen lang in de St. Pieter bewaard wordt, weer terug te geven aan de Grieks-Ortho doxe Kerk van Patras, heeft radio Vaticana verklaard, dat deze beslis sing door de gelovigen der Grieks- Orthodox Kerk in Griekenland met enthousiaste blijdschap ontvangen is en beschouwd wordt als een gebeuren van grote kerkhistorische betekenis. Radio Vaticana wijst er op, dat in de voorbije eeuwen in de scheiding van Orthodoxie en Rome er veel is gebeurd, dat strijdig was met liefde en respect. Maar al kan die vijan digheid niet uit de geschiedenis weg» geschrapt worden, de geste van Paus Paulus betekent, dat zy behoort tot een thans afgesloten tijdperk. De terugkeer van het kostbare re liek, aldus Radio Vaticana, kan vrede en verzoening brengen. De weg naar de volle eenheid kan nog lang zijn. Zij zal veel gebed, studie, geduld en wederzijdse eerbied eisen. Maar ka tholieken en Orthodoxen kunnen vol vertrouwen deze weg opgaan, omdat zij staat onder leiding en bescher ming van de apostelen Petrus en An dreas, broeders naar lichaam en broeders naar hun getuigenis met de dood voor Christus. Sow jet-voorstel voor permanente V.N.-macht De Sowjet-Unie heeft in een maan dag aan de Japanse regering aange boden nota een voorstel gedaan voor de vorming van een permanente strijdmacht der VN, om de werking van de wereldorganisatie doeltref fender te maken. Nota's van soortge lijke strekking worden aan alle VN- leden gestuurd. Anatoli Rozanov, de Sowjet-zaak- gelastigde in Tokio, die de nota op het ministerie van buitenlandse za ken overhandigde, zei dat het naar de mening van de Sowjet-Unie beter is indien de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad der VN geen deel uitmaken van de voorgestelde VN-macht. De betrokken mogend heden zijn (Nationalistisch) China, Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de V S. De Japanse regering zal het voorstel bestuderen. De minister van justitie van de Westduitse deelstaat Hessen heeft de beloning voor een aanhouding van de oorlogsmisdadiger dr. Josef Mengele van 20.000 tot 50.000 Mark verhoogd. Mengele wordt als arts in het con centratiekamp Auswitz verantwoor delijk geacht voor de dood van tal loze Joodse en andere gevangenen. Volgens het blad „Bild Zeitung" zou Mengele zich in Asuncion, de hoofd stad van Paraguay, bevinden. Hij zou daar onder zijn eigen naam wonen. In het bezit van vijf valse paspoor ten en van een grote som geld zou hij echter gemakkelijk kunnen ver dwijnen, b.v. naar de Duitse kolonie in Rio Alto Parana of in een India nen reservaat in Brazilië. MORGEN B IJ Dubbel nylon jongens- en meisjesjacks in rood, koren en marine. Normale prijs, leeftijd 6 jaar 20,90 alleen WOENSDAG 6 jaar 13J5 Normale prijs, leeftijd 16 jaar 28,50 alleen WOENSDAG 16 jaar 17.75 in koren, marine, rood en groen. Met capuchon en koord Normale prijs, leeftijd 6 jaar 19.50 alleen WOENSDAG 6 jaar 12.75 Normale prijs, leeftijd 16 jaar 26.75 alleen WOENSDAG 16 jaar 16.75 Dames- en Tiener jacks Tientallen kleuren en modellen in nylon, foam- back en poplin. OP ALLE MODELLEN <2? Woensdag markt. Voor deel-verkoop. Dame8traien vanaf 2.98, Noorse heren sokken nu 1.25, grote bad lakens 2.98, twee stuks 5 gulden, donkere washand jes, drie een gulden. Nieu we Rijn over KI. Bur dit Japie. Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe, rechtstreeks van fabriek. Enorme keu ze, elke prijsklasse, eerste klas afwerking, betaling in zes maanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalo gus, Postb. 538, Den Haag. Postzegelverzamelaars. In voorrraad speciaal voor ons ontworpen envelop met poststempels (Univer siteit Groningen 24-25 ju ni). Prijs 75 ct. Alleen bij ons verkrijgbaar. Van Leeuwens postzegelhandel Lokhorststr. (Pieterskerk- gracht), Postbus 122. Te koop open West- land ertje, 10 m. lang, 2.40 m. br., pas op de werf ge weest, zeer geschikt om weekendboot van te ma ken. Vraagprijs 800.-. Waardgracht 66, Leiden. Gevr. huish. hulp, liefst boven 21 jr. Werktijden: 7.30-4 Uur, zaterd. 7.30- 13 uur. Zondags vrij. Aan melden: Hotel „Het Witte Huis" Oegstgeest. Alles le klasse. Nieu we vloerkleden 45, bank stellen v.a. 175, twee clubfauteuils met 4 stoe len 135, kloostertafels v.a, 15, dressoirs 15, kasten 15 en 35, eet- hoeken. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen win kel). 3T Solide rijwielen en bromfietsen, bedstellen, stapelbedden, ledikanten, tafels, stoelen, stofzuiger, kindertrapauto's, driewie lerfietsjes, gangtraplopers, traproeden, kapstokken, cl.fauteuils, kinderboxen, Hogenmaat herenrijwiel, meisjes en jonf len. Alles spot •igracht tegen aantrekkelijke belo ning. Steenstraat 55, Lei den, tel. 22509-31851. Wij bieden te koop aan diverse 2e hands Vespa en Heinkel-scooters. Gebr. Huisman, Hogewoerd 66 68, Leiden, tel. 31292. 3T Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dra- fees ƒ2.35. Bij apoth. en rogist. Hazerswoude- Groenendijk AGENTSCHAP DE LEIDSE COURANT Voor: Abonnementen Advertenties Drukwerken Groenestein 86 TENNIS Vakantiekaarten van 15 juli t.m. 31 augustus voor 15. R.K. Tennisvereniging „UNICUM". Banen: Haarl.weg. Inl. Haarlemmerstraat 158, Telefoon 33983. Hoogheemraadschap van Rijnland Op diverse afdelingen van het Hoogheemraadschap kunnen worden geplaatst jeugdige administratieve krachten (mnl.) die zich tot de overheidsadministratie voelen aangetrokken en bereid zijn een verdere vak opleiding te volgen. Vereist: het bezit van diploma HBS (event. MULO B). Salaris nader overeen te komen. Tegemoet koming in kosten van vakopleiding. Sollicitaties te richten aan de secretaris-rentmeester van Rfjnland, Breestraat 59 te Leiden. Bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden kunnen geplaatst worden voor gevarieerd keukenwerk. SALARIS: leeftijd: bruto p. mnd. 15 jaar f 101,20 16 174,20 17 189,80 18 213,29 19 jaar 20 21 22 23 258,29 348,30 395,26 444,18 Het salaris wordt vermeerderd met 27,20 huur- compensatie per maand vanaf 23 jaar. (Een nieuwe regeling voor huurcompensatie is in voorberei ding); 4% vakantie-toeslag, alsmede toeslag voor dienst verricht op zaterdag en zondag; 18-jarigèn en ouder betalen geen AOW. De stichting Leldse Rheumatologische Kliniek, afdeling .Sole Mio", Rembrandtweg 9 te Noordwijk aan Zee, vraagt voor spoedige indiensttreding voor de huishouding Salaris volgens leeftijd: Leeft. Netto p. mnd. 19 jaar 227,48 15 jaar f 157,94 20 261,73 16 168,06 21 295,27 17 181,12 22 329,48 18 192,53 23 382,25 De vakantietoeslag bedraagt 4% van het bruto jaar salaris. Per jaar heeft men recht op 15 werkdagen va kantie, de werkweek bedraagt 45 uur, voor arbeid op zondagen wordt een extra vergoeding gegeven, dienst kleding wordt gratis verstrekt. De reiskosten worden vergoed. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk te richten aan de Adjunct-Directrice. Gevraagd voor 2 avon den p.w. een nette werk ster voor de keuken. Aan bieding dagel. Breestr. 49, tel. 01710-20365. A.s. R.K. student zoekt kamer met pension. Maan dag t.m. vrijdag. Br. A. Zwijdwijk, B. Woiffstr. 92, Den Haag, tel. 330445. de REED ROLLER BIT COMPANY (NED.) N.V. ROOSEVELTSTRAAT 6 LEIDEN TELEFOON 32446. vraagt: voor haar verkoopafdeling een die belast zal worden met het uitwerken van offerten en het ver zorgen van de documenten voor de export verzendingen. Vereisten: tenminste Mulo A opleiding, enige kennis van de Engelse tua); type-ervaring; accuratesse. Geboden wordt: een zelfstandige werkkring voor hen, die blijk geven van voldoende verantwoordelijkheidsgevoel. Sollicitaties: schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak aan boven genoemd adres. VAN W IJ K HERINGA N.V. Voor onze DEBITEURENBOEKHOUDING vragen wij voor spoedige indiensttreding minstens enige jaren Mulo-opleiding typediploma ook Mulo-examinandi kunnen solliciteren Geboden wordt een interessante maar verantwoordelijke funktie. Met eventuele vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Vliet 15, Leiden. Telefonisohe afspraken: 25941, toestel 49. Woensdag markt. Voor deel-verkoop. Super wit rib herensportgoed, 't goed dat zo mooi blijft in de was. Nu alle maten 1.98, grote slopen 1.75. Nieuwe Rijn, over Kleine Burcht. Japie. 5? Jongedame, werkzaam op het academisch zieken huis, zoekt per 1 aug. on gemeubileerde kamer. Br. onder no. 5618 gaarne spoedig aan het bureau v. a. blad: *2* Woensdag Markt. Dit is voordeel-verkoop. Jon gens- en meisjes-pyama's tot 14 jaar, nv alle maten 3.98, damesslips 69, jon gens- en meisjesgoed 69. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8