TWEE GEZINNEN NOG JUIST OP TIJD VOOR DE VUURDOOD GESPAARD In Voorschotens „Boschgeest" zullen 84 woningwetwoningen komen Burgerlijke Stand Vlammen sloegen al uit dak toen voorbijganger waarschuwde DINSDAG 7 JULI 1964 DE LEIDSE COURAJTT PAGINA 4 In 1962 werd een krediet gevo teerd voor het maken van een schets- Blan voor de bouw van 56 woning wetwoningen in Boschgeest. Nader hand werden dit 57 woningen. Aan de realisering van dit plan heeft de gemeente veel moeite besteed. Noch tans is het b. en w. niet gelukt het door het architectenbureau Van Oer- le-Schrama-Bos ontworpen plan aan de raad voor te leggen. De gehan teerde richtprijs voor de woningen bleek niet haalbaar. Voorts werd de eis gesteld, dat de risico-clausule zou worden toegepast. In verband hiermede hebben b. en w. in overleg met het architectenbu reau besloten van de realisering van het plan af te zien. In de plaats van vorengenoemd plan zijn b. en w. overgegaan op een in samenwerking met het technisch bureau van de Na tionale Woningraad ontwikkeld plan van architect J. Dekker te Hazers- woude. Tot grote voldoening delen b. en w. mede, dat bedoeld plan tot stand zal kunnen komen voor de door het ministerie aangehouden richt prijs. Hierdoor is het mogelijk tot de bouw van de geplande woningwet woningen over te gaan. Dit bouw plan is een keuzeplan. Met dergelijke plannen wordt be oogd het bouwen van goede en goed kope woningwetwoningen, welke be knopt van opzet zijn en zodanig in gedeeld en afgewerkt zijn, dat een goede woonwaarde verzekerd is, ter wijl de bouwtechnische constructie een vlotte uitvoering van de bouw mogelijk maakt. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft in een cir- LEIDERDORP BURGEMEESTER OPENT NIEUWE SPEELTUIN De, Does wijk is een speeltuin rijker geworden. Achter het Patrimonium park ligt thans een prachtig com plex, waarnaar reeds lang is uit gezien. In een bijeenkomst vooraf in de kantine van Durisol werd deze gebeurtenis toegelicht. De voorzitter van de speeltuinvereniging, de heer A. Overbeek, heette allen welkom in het bijzonder burgemeester en mevr. Gallas, de beide wethouders, de he ren Meerburg en Nievaart en de hr. A. Buys, oud-directeur van Durisol en afgevaardigden van buurtvereni gingen. Burgemeester Gallas zei gaarne te zijn gekomen om deze opening te verrichten. Hij dankte de bestuurs leden die ervoor hebben gezorgd dat er een speeltuin kwam waaraan zo'n grote behoefte bestond. Ook dankte hij de fa. Visser, die de grond be schikbaar stelde en de directie van de N.V. Dursiol die op buitengewone wijze hebben meegewerkt. Namens de directie van de N.V. Durisol sprak ir. H. v. d. Velden. Hij complimen teerde het bestuur met deze aan winst, waardoor de kinderen nu een vrije speelplaats krijgen en niet meer in de fabriek behoeven te spelen. Dank zij het initiatief van de heer J. v. d. Zwart is men tot deze oplos sing gekomen. De heer Van der Vel den bood de vereniging een kikker badje aan voor de kleuters, welk ge schenk in dank werd aanvaard. Na de toespraken trokken de aan wezigen, voorafgegaan door de Har moniekapel en de drumband, naar het speelterrein waar de burgemees ter de opening verrichtte met het doorknippen van een lint. Behalve een apart met doelpalen voor bal spelen bevinden zich op het betegel de gedeelte schommels, klimrek en een draaimolen en een zandbak. Na mens de buurtvereniging „Zylkwar- tier" werd door de heer L. v. d. Hoo- gen, een vlag aangeboden. Succes voor drumband Bij het zaterdag in Boskoop gehouden nati onaal muziekconcours is door de Lei- derdorpse drumband opnieuw een le prijs gehaald. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Geneeskunde op proef schrift getiteld „Evaluation of lung lavage as a therapentic measure in uremia" de heer J. de Boer, geboren te Batavia in 1932, wonende te Den Haag. De promotor was prof. dr. J. W. Duyff. Aan de Rijnsuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: Kandidaatsexamen Ned. Recht de heren J. T. Anema (Bunnik); M. C. C. Bruijninckx (Schiedam); J. H. Coert (Rotterdam); Th. E. M M. Er- sebeek (Den Haag); J. J. van Es (Soestdijk); N. A. M. Fennes (Kat wijk aan Zee); J. A. F. M. Förster (Voorburg); J. W. Gründlehner (Den Haag); A. X. Liedorp (Krimpen a. d. IJsel); H. J. F. Maijer (Tiel); B. C. van Oven (Oegstgeest)Th. L. van de Poel (Amsterdam); P. P. de Reuver (Amsterdam); A. J. L. Schroder (Bloemendaal); P. L. Soeteman (Rot terdam); F. J. L. M. Steeman (Rot terdam); J. F. B. E. Vermeulen (Den Haag); N. W. van Vliet (Bussum); C. J. D. Waal (Katwijk aan Zee); J. J A. de Waardt (Schiedam); J. de Wit (Beekbergen); Mej. F. M. de Groot (Den Haag), M. W. E. Koop- mann (Den Haag); C. A. H. Nannin- ga (Heemstede). Kandidaatsexmen Notariaat de hr. P C. Buiter (Den Haag), W. van den Ouwelandt (Voorburg); J. Winkelaar (Den Haag). Doctoraalexamen Geschiedenis de hr. W. P. Martens (Zierikzee). Kandidaatsexamen Geschiedenis de heer G. W. van der Meiden (Leiden). Kandidaatsexamen Duitse taal- en letterkunde mej. A. F. de Wilde (Leiden), de heer H. J. Verschuren (Den Haag). Doctoraalexamen Geschiedenis de heer T. J. Meijer (Den Haag). Doctoraalexamen Ned. Recht L. M. Overmars (Voorburg); N. A. Schut (Hilversum). culaire meegedeeld, dat indien de hierbedoelde woningen beschikbaar worden gesteld voor huisvesting van minder draagkrachtige gezinnen, voor de betreffende woningen, een extra rijksbijdrage van gemiddeld f 3,50 per woning per week zal wor den verleend, neerkomende op een verdubbeling der voor gewone wo ningwetwoningen geldende bijdrage. Het te bouwen complex woningen is in twee gedeelten geprojecteerd, n.l. 57 woningen, gelegen tussen de Generaal Spoorlaan en de Van Hels- dingenlaan en 27 woningen gelegen tussen de Schuilinglaan en een ge deelte van de Van Hamellaan. Al deze woningen bestaan elk uit 4 ka mers, huisvesting biedend aan 8 per sonen. De grondkosten worden geraamd op f 437.558 en de bouwkosten op f 1.768.871. By de berekening van de grondkosten is uitgegaan van een grondprijs van f 4.750 per woning. In het bedrag van de bouwkosten zijn begrepen de kosten van aanleg, doch niet van plaatsing van geysers De kosten van een centrale antenne installatie zijn daarentegen wel in de bouwkosten opgenomen. De gemiddelde huur van de wo ningen wordt voorlopig geraamd op f 92,25 per maand. Bij de definitieve vaststelling van de huurprijs zal een differentiatie worden toegepast naar ligging. De verschuldigde huur van de geysers is berekend op f 3,20 per maand. Voor het onderhoud van de open voortuinen wordt voorhands een bedrag van f 3,15 aangehouden. De totale huur per woning per maand wordt voorlopig geraamd op f 98,60. Ten einde zo spoedig moge lijk tot de bouw van de woningen te kunnen geraken, zal tot een aan besteding dienen te worden overge gaan. B. en w. zijn van mening, dat in de huidige situatie een onderhand se aanbesteding aanbeveling ver dient. BOERDERIJ OP OUD-POELGEEST AFGEBRAND Vannacht omstreeks tien minuten voor één is brand uitgebroken in een werkkeet op een bouwterrein aan de Kennedylaan, hoek Brahmslaan. In de keet van 5 bij 4 meter lagen ge reedschappen en materiaal voor lood- gieterswerkzaamheden. 's Middags om ongeveer twaalf uur was er al een kleine brand in de keet geweest bij het verhitten van een pot met bi tumen. Het vuur was toen door werklieden geblust, maar vermoede lijk is een vonk in een hoeveelheid hennep terechtgekomen en daar blij ven doorgloeien. In de bouwkeet be vonden zich ook enkele cylinders propaangas, waarvan er een tijdens de nachtelijke brand ontplofte. De brandweer bluste het vuur; de keet brandde totaal uit. Tussen 5 juli 20.00 uur en 6 juli 8 uur is van een gevel aan het Leven daal een kauwgom-automaat ont vreemd. Geboren: Carla Petronella Maria dv H. Buskermolen en M. J. C. Wes- selman; Willem Dirk zv A. van Muij- en en S. E. Kühn; Annemieke Jo hanna Cornelia dv P. J. J. van Weer- lee en H. C. van der Heijde; Jacobi Fransje dv J. F. T. Zilverentant en E. Rijksen; Edwin zv G. van der Linden en C. J. Vreeken; Ingrid Hedy dv G. W. Fieker en H. V. Kessler; Leni Margriet Julia dv A. J. Geuze en L. den Boer; Alexander Johannes Francesco zv H. J. W. G. Schalke en I. L. de Stefano; Marianne Huberta dv M. Lindhout en P. Zwaan; Lilli Jeannette dv P. B. Koelewijn en E. Sörensen; Johannes Cornelis Petrus Jacobus zv J. C. de Zwart en M. J. M. van Leeuwen; Erik Eduard Lau rens zv N. L. Volkers en D. A. Vijl- brief; Frederik Jan zv K. de Jong en T. Petrie; Franciscus zv F. Pijnnaken en A. H. van der Burg; Marjon Maria dv H. M. Regeer en A. M. Zoetemelk; Marion dv C. A. Griffioen en S. C. van den Berg; Robert Bait en zv B. van der Luijt en J. van der Plas; An- dré zv W. N. Zwanenburg en B. V. de Bruin; Bouwe Cornelis zv C. de Water en C. van Leeuwen; Petra Yvonne dv T. van Leeuwen en B. van Wieringen; Astrid dv F. J. Bouw meester en A. M. M. Vink; Cornelia Anna dv M. Imthorn en J. Wies- meijer; Robert Olivier Maria zv L. de Vreede en J. M. Gijsman; Jacque line Maria Alida dv P. J. van der' Klugt en H. Genzer; Marinus Wilhel mus zv M. W. Krapels en J. M. Sloos; Karin dv J. W. Spies en K. van Ros- sum; Maria Cornelia Petronella dv J. C. W. de Wagenaar en J. M. C. Kuijpers; Ada Petra dv P. Schuite maker en A. Kuijt; Hendrik Pieter zv H. Verkade en M. A. R. Verhoeff; Ellen dv K. D. Roosjen en D. G. Kok. Gehuwd: E. C. P. M. Sweens en J. M. van der Linden. Overleden: P. C. de Meij, 62 jaar, man; V. A. M. van Velzen, 12 jaar, dochter; J. van Eijk, 63 jaar, vrouw; A. Hartevelt, 75 jaar, man; G. van den Nieuwenhuizen, 81 jaar, wed. v. C. A. Verheij; C. Visser, 74 jaar, man; J. C. E. Hornung, 83 jaar, wed. van A. Grippeling; J. de Vries, 52 jaar, man; J. Laman, 72 jaar, man; J. de Wit, 64 jaar, man; H. J. Roodhuijzen, 89 jaar, wed. van A. H. Schmidt. LEIDSE DOVEN SCHAAKCLUB „REVANCHE" Zaterdagmiddag jl. werd een laat ste wedstrijd van de eerste helft van de schaakcompetitie van de Kon. Ned. Doven Sportbond tussen Re vanche en Martini uit Groningen in de „Kleine Burcht" te Leiden ge speeld. Eerstgenoemde club won met 7-3. De tweede helft van de compe titie wordt pas in september voort gezet. De stand van de ranglijst luidt: 1. Revanche 28 borpt; 2. Maasstad 28; 3. Vodopi 14**; 4. T.O.C. 10; 5. Martini 9%. De wedstrijd Vodopi-T.O.C. werd uitgesteld. De Maasstad en Martini hebben één wedstrijd meer gespeeld, want ze speelden twee maal tegen elkaar. Heidelbergs jurist wint Leidse prijs Curatoren van de Leidse universi teit hebben overeenkomstig het ad vies van een commissie der juridi sche faculteit, estaande uit de hoog leraren mr. W. L. Haardt, mr. C. H. F. Polak en dr. I Samkalden, het ant woord van de Heidelbergse rechts geleerde Christian Tomuschat op een in 1960 uitgeschreven prijsvraag be kroond met een prijs van 5.000,- De betreffende prijsvraag is uit geschreven door het Legatum Visse- rianum, dat na de dood van mr. S. J. Visser, die te 1919 overleed, werd op gericht. Deze mr. Visser vermaakte nl. zijn vermogen aan de Leidse uni versiteit op voorwaarde, dat de ren te daarvan zou worden gebruikt ter bevordering van de studie van het volkerenrecht en het internationaal privaatrecht. Met fles meer mans De 26-jarige mej. E. H. de W. uit Enschede kwam gisteravond met een late trein in Enschede aan. Ze wilde naar huis fietsen, maar bemerkte dat de lamp niet brandde. Een late voor bijganger bood aan haar te helpen. Maar al spoedig bleek, dat hij ook an dere bedoelingen had. Hij greep het meisje by de keel en trachtte hem dicht te drukken. Het meisje rukte zich evenwel los en riep om hulp. Een passerende man trachtte de aanran der te grijpen, maar dit mislukte. Bij de worsteling had mej. De W. echter kans gezien haar belager met een melkfles, die ze in haar fietstas had, een klap op het hoofd te geven. De politie nam aan, dat de man wel een bloedende hoofdwond zou heb ben opgelopen en vroeg aan alle taxi-chauffeurs of ze misschien iemand met een bloedend hoofd had den vervoerd. Eén van hen bleek in derdaad zo'n klant te hebben gehad. In een hotel spoorde de politie hem op. Het bleek de 21-jarige zeeman J. E. van de B. uit Enschede te zijn, die gisteren in Hamburg zijn schip ver liet om uit te gaan in z'n woonplaats. De politie heeft hem gearresteerd. WOUBRtlGGE Wouds Oord open. -r Het stich tingsbestuur van het Hervormde be jaardentehuis Wouds Oord, dat za terdag j.l. werd geopend, deelt mede, dat alle ingezetenen, zowel als par ticulier of in verenigingsband, het tehuis kunnen bezichtigen op don derdag 9 juli vanaf 7 uur 's avonds. De brand had geen drie minuten eerder moeten ontstaan of de familie Van Werkhoven, wonend in de oude boerderij op het terrein van Oud- Poelgeest te Oegstgeest was jammer lijk in vlammen omgekomen. Toen immers een voorbijganger op de Kwaaklaan op weg naar Sassenheim vannacht om tien over twaalf de be woners uit bed belde, sloegen de vlammen al hoog uit het rieten dak. De familie was nog in diepe ruste. Als gevolg van de hevige uitslaande brand is het oude boerderijtje op het terrein van Oud-Poelgeest op de hoek van de Warmonderweg en de Kwaaklaan, dat als opslagplaats ge bruikt wordt en als woonhuis voor de chef van de plantsoendienst, de heer Van Werkhoven, tot de grond afgebrand. Gevaar liepen ook de bij de fam. inwonende zoon en schoon dochter met baby. Over de oorzaak tast men nog in het duister. In elk geval is het zeker, dat de brand op de eerste verdieping is ontstaan. Het rieten dak was een gretige prooi voor de vlammen. Ook ontproften enige flessen gevuld met butagas. Voor de brandweer was er geen houden meer aan. Met zes spui ten werd water in het vuur ge- ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding Kerkstraat De di recteur van gemeentewerken, de hr. Tr. N. Buijsert, heeft maandagmorgen een raadhuize opbaar aanbesteed de reconstructie van de Kerkstraat en de aanleg van een wandelpad langs het kanaal (gedeelte Kerkstraat-Hof- laan), alsmede het maken van een betonnen voetgangersbrug te Alphen a. d. Rijn. Twaalf hiervoor in aanmerking ko mende aannemersfirma's zonden 'n aanbieding in, waarvan de volgende vier in opvolging de laatsten waren: firma A. J. de Graaf, IJmuiden 63.800; H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn 74.879; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn 75.000; firma v.h. Joh. Vis- scher te Leiderdorp 75.100.-. De gunning is aangehouden. WANDELGROEP WILSKRACHT WON EERSTE PRIJS IN VENLO De wandelgroep van de R.K. Sport vereniging „Wilskracht" nam met groot succes deel aan de 15 km. af standmars georganiseerd ter ge legenheid van et 150-jarig bestaan van het regiment Limburgse Jagers te Venlo. Wilskracht zorgde daarbij wel voor een bijzonder succes dbor uit 35 groepen die voor de 15 km.- afstand ingeschreven hadden met 670 punten als eerste te eindigen. Daar mee werd deze kranige groep onder leiding van de heer Helversteijn in het bezit gesteld van de fraaie be ker van de Limburgse Jagers. Het geheel was perfect georgani seerd en de routes waren uitgezet door het mooie Limburgse landschap. Alle deelnemers(sters) ontvingen bovendien nog een herinnerings-me- daille. VIETCONG-AANVAL OP ZUID VIETNAMEES KAMP Een aanval van ongeveer 600 Viet- congverzetsstrijders op een Zuidviet- namees commandokamp te Nam Dong, op 600 km ten noorden van Saigon, heeft maandag aan 59 leden van de bezetting, onder wie twee Amerikanen en één Australiër, het leven gekost. Volgens militaire krin gen in Saigon werden minstens drie Amerikanen gewond. Aan de zijde van de opstandelingen sneuvelden minstens 49 mannen. De Vietcong slaagde er echter niet in door de prikkeldraadversperringen om het kamp heen te breken. Ten slotte moesten zij zich terugtrekken. LEIDERDORP NIEUW BEDRIJFSPAND DOOR BURGEMEESTER GEOPEND Het nieuwe bedrijfspand van de N.V. Gebrs. Rolff's Handelmaatschap pij aan de Splinterlaan is gistermid dag officieel door burgemeester mr. R. M. Gallas geopend. Rolff's handel- mij is een groothandel in electrotech- nische artikelen o.m. radio's en tele visietoestellen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Alkmaar, doch de uit gebreide klantenkring maakte een depot in de omgeving van Leiden noodzakelijk. Door deze nieuwbouw is de N.V. verrijkt met 750 m2 ruimte, die is onderverdeeld in magazijnruim te, toonzaal en kantoren. Voor even tuele uitbreiding beschikt men aan de achterzijde over een stuk grond, dat ook reeds eigendom is van de Handelmij. Burgemeester Gallas zei in zijn toe spraak verheugd te zijn, dat er weer een nieuwe industrie is gevestigd in de gemeente en feliciteerde de eige naren met het mooie pand. Hij wees voorts op de uitstekende toevoerwe gen als de Rijnbrug en de Zijlbrug gereed zullen zijn. Een der firmanten dankte daarop de burgemeester en bood namens de Vennootschap het gemeentebestuur de beide beeldjes aan, die sinds de tentoonstelling in de gemeente prij ken. Dit geschiedde door middel van foto's van de beeldjes die de burge meester werden aangeboden door een originele Alkmaarse Kaasdrager die daardoor herinnerde aan het in Alk maar gevestigde hoofdkantoor. Nadat de het gemeentebestuur dank was ge bracht voor prettige medewerking werd het gebouw bezichtigd. In de toonzaal staan o.a. de televisietoestel len die op een centraal antenne systeem zijn aangesloten, waardoor meerdere stations kunnen worden opgevangen. Het bedrijf wordt ge leid door de heer D. Koelemey. Woensdag begint de officiële verkoop. De boerderij na de brand. worpen. Om circa half twee was van de boerderij nog slechts een ruïne over. Ook de brandweer van Leiden heeft assistentie verleend. De vonkenregen leverde gevaar pp voor een houten huis, dat aain de over zijde van de Kwaaklaan staat Het kasteel Oud-Poelgeest zelf en de be lendende gebouwen hebben geen ge vaar opgelopen, omdat de wind ge lukkig niet in die richting blies. Beide echtparen die door de brand werden overvallen zijn verzekerd. Ook materiaal van de plantsoenen dienst der gemeente is verbrand. DOODSTRAF GEEIST TEGEN SPAANSE BOMMENGOOIER Tegen een voormalige bouwvakar beider uit Cordoba, de 46-jarige An- dré Ruiz Marques, is in Madrid gis teren de doodstraf geëist, omdat hij zich schuldig gemaakt zou hebben aan terroristische daden. De open bare aanklager zei hierbij, dat Mar- kues als terrorist „de grootste mis lukkeling ter wereld" is. Marques heeft bekend onwettig ontplofbare middelen in zijn bezit te hebben gehad en in mei en juni in Madrid kleine bommen te hebben geplaatst. Met hem staan vijf anderen voor de krijgsraad terecht. De- offi cier van justitie zei, dat de bom aanslagen gepleegd waren om de toeristen af te schrikken. Huwelijksinzegening door priester en dominee In een kath. kerk in Saint Louis is dezer dagen een huwelijk ingeze gend door zowel een priester als een dominee. Dit geschiedde op verzoek van de ouders van de bruid, Susan Ekberg, die lidmaten zijn van de epis copaalse kerk. Daar de bruidegom, Patrick C. Barker, katholiek was, werd de ritus gemeenschappelijk be paald door de aartsbisschop van Saint Louis, kardinaal J. Rotter, en de epis copaalse bisschop van Missouri, dr. George L. Cadigan. Over deze huwelijksplechtigheid, waarvan op verzoek van de gehuw den eerst thans melding is gemaakt, is door een kath. zegsman opge merkt, dat de kath. en episcopaalse liturgie weinig van elkaar afwijken. CHIDER BESCHULDIGT BEN BELLA VAN OMKOPERIJ De voormalige medewerker van president Ben Bella van Algerije, Mohammed Chider, heeft in Genève verklaard, dat Ben Bella hem een hoge regeringsfunctie had beloofd wanneer hij zijn mond wilde houden over onregelmatigheden in het gel delijke beheer van de regeringspar tij. Chider, voormalig secretaris-gene raal van de FLN, werd twee dagen geleden uit de partij gezet en be schuldigd van het verduisteren van 6 miljard oude frank (ongeveer f 42.850.000) aan partij gelden. Chider zei tegen verslaggevers: „Het geld is veilig, op een plaats waar Ben Bella het niet kan vinden. Alles wat er is zal ter beschikking worden gesteld aan de oppostitie van Ben Bella die het kan gebruiken om zijn tyrannieke regering omver te werpen". Uit Algiers wordt gemeld, dat Mo hammed Chobzi de minister van fi nanciën van het eerste Algerijnse kabinet dat Ben Bella in 1963 heeft gevormd, is gearresteerd omdat hij gelden zou hebben verschaft aan de opstandelingen onder kolonel Mo hammed Tsjaabani. „Ce Soir" heeft dit maandagavond gepubliceerd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4