Leidse raad laat romantiek van nieuwe v. Disselbrug niet verstoren door snelverkeer bei rso verzicht Noordwijk beschikbaar voor vestiging centrum Europese Ruimtevaart Weerbericht DINSDAG 7 JULI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Afscheid van H. van Weizen als gewaardeerd raadslid De gemeenteraad van Lelden heeft gistermiddag afscheid genomen van het raadslid de heer H. v. Weizen, die sinds 12 april 1933 met een on derbreking tijdens de oorlogsjaren in de raad zitting heeft gehad. Tij dens de vergadering sprak de voorzitter, burgemeester jhr. m. F. H. van Kinschot, welgemeende woorden van dank en waardering tot de heer Van Weizen; na afloop van de 2itting namen de raadsleden persoonlijk bij een glas en met een handdruk afscheid van een man, die jarenlang, ondanks alle bestaande principiële verschillen die hem van het merendeel der raadsleden scheidden, een vertrouwde en gewaardeerde figuur is geweest totdat hij in verband met zijn leeftijd het raadslidmaatschap meende te moeten neerleggen. De 23 punten tellende agenda vormde gistermiddag overigens geen moeilijkheden. Het waren allemaal hamerstukken, die weinig of geen discussie opleverde. De bouw van de 48 etagewoningen aan de Verdlstraat en de toekomstige maatregelen voor het verkeer op de nieuwe Van Disselbrug waren de enige onderwerpen waarover het een en ander te zeggen viel. Det wethouders Plena en Harmsen waren afwezig; de eerste was met vakantie, de tweede had het druk met het afnemen H. VAN WELZGN: na 31 jaar Dr. J. B. Schute benoemd tot hoogleraar in de farmaceutische analyse Bij K.B. li dr. J. B. Schute. lector in de toegepaste farmaceutische ana lyse te Leiden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen om onderwijs te geven in de farmaceu tische analyse. Dr, J. B. Schute, die in 1916 le Bre da is geboren, behaalde het eind examen HBS aan het O.L.Vr.-lyceum te Breda in 1935 en studeerde farma cie en chemie aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, waar hij in 1941 het kandidaatsexamen wis- en natuur kunde I aflegde. Van 1945 tot 1949 was hij werkzaam als assistent op het farmaceutisch laboratorium te Utrecht. Het doctoraal examen far macie behaalde hij met lof in 1947, het doctoraal examen chemie in 1949 en het apothekersexamen eveneens in 1949. Kort na dit laatste examen werd hij benoemd tot conservator op het farmaceutisch laboratorium te Lei den. In 1953 promoveerde hij tot doc tor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld: Onderzoekin gen over het mechanisme van de pa- piec-hromatographie". In 1954 werd dr. Schute benoemd tot lector in de propedeutisch-analvtische chemie aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, alwaar hij tevens mee werkte aan de totstandkoming van de avondopleiding voor de M.O.-akte scheikunde A aan de Amsterdamse Universiteit. Dit Amsterdamse lec toraat verwisselde hij in 1960 voor een lectoraat te Leiden, dat dus thans is omgezet in een ordinariaat. De nieuwbenoemde hoogleraar heeft behalve zijn proefschrift veel gepu bliceerd, o.a. in binnen- en buiten landse vakbladen. Rhinologisch congres in juli te Leiden In de week van 13 tot 19 juli a.s. komen wederom een aantal neus- chirurgen uit vele landen te Leiden bijeen om deel te nemen aan het eerste congres van de Europese Rhi- nologische Vereniging. Een en ander hangt ten nauwste samen met de, eveneens te Leiden, vorig jaar in juni plaats gevonden hebbende, cursussen op rhinologisch gebied, toen meer dan 200 neusspe- cialisten uit ongeveer 25 landen ge durende drie weken te Leiden bij een zijn geweest. Bij die gelegenheid is de behoefte gevoeld aan een blij vend contact tussen de neuschirur- gen. Naar het model van de Ameri kaanse Rhinologische Vereniging is toen opgericht de Europese Rhinolo gische Vereniging die thans van 13 tot 15 juli haar eerste congres -zal houden. VOORSCHOTEN Opening 2e Chr. Ulo-school. Per 1 augustus 1964 wordt de 2e Christe lijke u.l.o.-school onder de naam „Boschgeestschool" geopend. De school zal worden bezocht door 40 leerlingen. Internationals stil, staatsfondsen gedrukt Amsterdam, 7 juli Sinds de aan kondiging van de uitgifte der nieu we staatslening, die heel wat pennen in beweging heeft gebracht, gaat de aandacht ter beurze meer dan an ders uit naar de hoek van de Ne derlandse staatsfondsen. Elke dag weer is de vraag: hoe zijn de staats leningen? Bij opening van de markt bleek dat wederom steunaankopen werden verricht maar nadat deze wa ren uitgewerkt, zakte het koerspeil in en ontstond wederom voor de staatsfondsen een zeer gedrukte ten dens. Staffellening bijvoorbeeld ging terug van 81 5/8 naar 80 3/4, de 4 1/4 procent 1961 opende op 91 en ging terug naar 90Vs. De 5 procent 1964 handhaafde zich op 98 1/4, De invloed van de komende staatslening strekt zich uiteraard nog vei-der uit. Zo was vandaag de inschrijving op de uitgifte van f 3.25 min. ö'/s pro cent 30-jarige obligaties ten laste van de Stichting Bethlehem in Den Haag tegen 99 procent. Deze emissie valt thans in een minder gunstige markt zodat men zich ten aanzien van het resultaat der inschrijving liever nog niet uitsprak. De aandelenmarkt was bijzonder stil en ongeanimeerd. „Dit is mis schien de stilste beursdag uit mijn loopbaan", zo sprak een niet meer zo jeugdige beursbezoeker. Na een geheime zitting aan het einde der vergadering ging de raad akkoord met agendapunt 5: de benoeming van de heer J. J. van Riesen tot gemeente lijk adjunct-inspecteur van het onder wijs in de rang van referendaris B. Tot lid van het bestuur van de vereniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen werd na stemming benoemd mr. D. J. Gorter. De heren S. Sannes eh mr. C. J. Woudstra werden aangewezen als kandidaten, op wie in de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Letdsche Duinwater Maatschappij, voor de benoeming van commissarissen bij genoemde n.v. de stemmen zullen worden Uitgebracht. Mevr. J. M. H, Go- lubevs-Bout en mej. drs. M. H. Goed man werd eervol ontslag verleend resp. als tijdelijk lerares handwerken aan de Louise de Soligny-HBS en onderwijzeres Dure audiometer De raad ging voorts akkoord met het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van een audiometer ten be hoeve vöh de prot. chr. school voor slechthorende en spraakgebrekkige kin deren aan de Hoge MorsWeg. De heer Molle (PvdA) vond het bedrag dat daar voor en voor het inrichten van een lo kaliteit was Uitgetrokken 9300.—) be paald te hoog. Hij zei een audiometer te weten die slechts 2300 gulden kostte. Wethouder Sannes zegde toe, dat een gedeelte van het begrote bedrag kan worden terug gestort als mocht blijken, dat met een minder bedrag kan worden Volstaan. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten het stopver bod, geldende voor de Oud eVest, voor zover gelegen tussen de Koe straat en de Lange Mare, aan de zij de van het water, te wijzigen in dier voege, dat het op zondagen niet geldt voor het gedeelte van de Oude Vest, gelegen tussen de Pauwbrug en de Jan Vossenbrug. Afschriften van dit besluit zijn gevonden aan de Hoofd-ingenieur Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. (Advertentie). VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten de bij be sluit van 5 mei 1964 voor de hierna vermelde wegen vastgestelde wacht- verboden te wijzigen in dier voege, dat in plaats van tot 19 uur, tot 20 uur gelden: 1. 't wachtverbod op zaterdag voor de Hooglandse Kerkgracht en de Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Burgsteeg en de Be schuitsteeg; 2. het wachtverbod op woensdag en zaterdag voor de Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Karnemelksbrug en de Hoog straat. Afschriften van dit besluit zijn ge zonden aan de Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat aan gewezen verenigingen, behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. (Advertentie). Schoolgportterrein Aangenomen werden verder o.a. de voorstellén inzake het vaststellen van de vergoedingen in de kosten voor de beloning van verschillende vakonder wijzers aan bijzondere scholen, de aan leg van een schoolsportterrein met de nodige accommodatie aan de Brahms- laan, het verstrekken van een geldle ning ƒ35.000) aan „Roodenburg" voor de bouw en inrichting van een clubge bouw c.a, op het sportterrein Noord, het aankopen van een perceel grond, ge legen in de Waard, schadeloosstellingen terzake van de onteigening Van per celen ten behoeve van de aanleg van de noord-zuidvrebinding en het beschik baar stellen Van gelden voor het slopen van aan de gemeente in eigendom toe behorende krotwoningen in de sane- ringsgebieden. B(j het agendapunt betreffende de bouw van de 48 etagewoningen aan de Verdistraat moest het de heer C. J. Woudstra (Prot. Chr.) van het hart, dat hU bang was, dat een vierde woonlaag Weinig in trek zal blUken te zUn als er geen lift bij hoort. Hij had voorts aanmerkingen op de keuken, die te klein is voor een koelkast en wasma chine; „dit zijn eisen die tegenwoordig toch wel gesteld mogen worden", vond hU- De kleine slaapkamers vond hU nog wel geschikt voor een gezin met op groeiende kinderen, maar voor de toe komst achtte spr. deze woningbouw niet geschikt. Ook de heer S. J. Roorda (PvdA) drong er op aan, in de toekomst niet meer deze bouw toe te passen. Bovendien had hü, met het oog op het toekomstige aardgas, geen leidingen kunnen vinden die doorgetrokken zUn naar de stookplaats. Volgens de heer Van Weizen (CPN) vinden de vler- etagewoningen altijd nog wel gretig af trek. Wethouder J. van Hoek (WD) wilde de 2aak met het nodige realisme be- kijken. Vanwege de steeds beperkter wordende bouwgrond heeft men toch weer moeten teruggrijpen naar de 4e woonlaag. In de toekomst zullen deze etages wel moeilijk te verhuren zijn. aldus de wethouder, tenzij de huurprijs ervan aantrekkelijk wordt. „In deze woningen moet men het dan maar zon der koelkast doen", zei de wethouder. „Het departement heeft ons nu eenmaal voor grenzen gesteld". Het plan is ove rigens in handen van een architect (ir. M. P. Schutte), die zijn sporen op dit gebied reeds verdiend heeft. De gaslei dingen wethouder Piena heeft dit reeds eerder gezegd zijn in orde; dit ter geruststelling van de heer Roorda. Het gevraagde crediet voor de bouw werd tehslotte verleend. Eveneens wer den verstrekt voorschotten en ging men akkoord met het verkopen van grond aaq de woningbouwverenigingen „De Eendracht" en „Eensgezindheid" ten behoeve van het in uitvoering zijnde plan voor de bouw van 172 woningen in de Meerburgerpolder. Over de huur prijzen kon wethouder Van Hoek we gens het ontbreken van gegevens hier over niets mededelen. De winkelsluitingsverordening wordt in die voege gewijzigd, dat de te Leiden gevestigde boekhandelaren in plaats van dinsdagmiddag voortaan maandagmid dag moeten sluiten. De Zegersteeg wordt gesloten verklaard voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, uitgezonderd rijwielen zonder hulpmotor of met uitgeschakelde hulpmotor. De voor de Huigbrug en de Huigstraat vastgestelde geslotenverkla ringen worden ingetrokken. Fraaie brug De nieuwe Van Disselbrug vond men over het algemeen fraai. De heer Woud. Jtra wilde de brug wel gesloten doen verklaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, uitgezonderd die wel ke niet meer kunnen rijden dan 20 km. per uur en bespannen wagens, maar hij wilde graag zien, dat motorbakfiet sen, die minder dan 400 kg. leeg gewicht wegen buiten het verbod vielen. De heer J. C. J. Lambermont (KVP) wilde voorts scooters over de brug laten gaan. Hij zeide overigens de romantiek rond de nieuwe brug met de banken nog steeds aanwezig te achten. „Brug en banken voldoen in dit punt werkelijk; het is een der fraaiste punten in onze singels". Weth. Van Hoek vond de be zwaren niet zo ernstig: „er zijn maar weinig motorbakfietsen meer en bespan nen wagens evenmins". Het voorstel werd aangenomen. Ook gaf de raad zijn fiat aan te nemen verkeersmaatregelen op beide zijden van de Oude Rijn. voor zover gelegen tussen Hoogstraat-Don- kersteeg en de Hooglandse Kerkgracht- Hooglandse Kerksteeg; deze gedeelten worden gesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en Afscheid H. van Weizen In zijn afscheidswoord tot de heer Van Weizen zei burgemeester Van Kin schot o.a.: „We kennen hem als een eerlijk man en als een gezag hebbende figuur naar wiens oordeel in de raad werd geluis terd. Naar hem werd geluisterd niet tegenstaande de omstandigheid, dat zijn principiële achtergronden afweken van die van het merendeel van de leden van de raad. Direkt na het uitbreken van de oorlog stond hij aan de zijde van hen, die stelling namen tegen de bezetter. Hoe kon dit trouwens anders bij deze man, die zich al vóór de oorlog bezig hield met het verlenen van hulp aan slachtoffers van het Duitse .egime? Reeds eind juli 1940 nam hij deel aan geheime besprekingen teneinde het werk in de illegaliteit te doen starten. Op 25 juni 1941 werd dé heer Van Weizen gearresteerd. Via Scheveningen en Amersfoort werd de heer Van Welzèn overgebracht naar Neuengamme en vandaar via Dachau naar Buchenwald, waar hij door de Amerikanen werd bevrijd. Na de oorlog vonde de heer Van Wei zen aanstonds weèr zijn plaats in het vertegenwoordigend lichaam van de Leidse burgerij en heeft hier een con structief aandeel gehad in de totstand koming van een groot aantal zaken. Hij maakt o.a. deel uit van dé commis sies voor de Geneeskundige en Gezond heidsdienst, voor de Dienst voor Kas beheer en Kredietwezen en voor de Openbare Werken". Geschenken Als geschenk bood de burgemeester de heer Van Weizen de otficlële presse pa pier van de gemeente Leiden aan; als cadeau voor mevr. Van Weizen over handigde. hij de identiteitskaart van de heer Van Weizen als raadslid, die deze in de oorlog had moeten inleveren De heer Van Weizen dankte met wel gekozen woorden burgemeester en raad voor de wijze waarop zij hem altijd zijn tegemoet getreden. Mevrouw Van der Blom-Vijlbrief. die al eerdér zitting in de raad heeft gehad ih de tijd, dat de communistische paortij nog twee zetels bezat in de raad. zal de heer Van Weizen opvolgen. HAZERSWOUDE Herinanus Akerboom t 104 jaar oud geworden Op de leeftijd van bijna honderd en vier jaar is maandagmorgen in zijn woning overleden de heer Her- manus Akerboom, weduwnaar van Joanna Cozfjn. De heer Akerboom was de oudste inwoher van Hazers- woude en een van de Oudsten van ons land. De heer Akerboom, die op 24 juli aanstaande de leeftijd van honderd vier jaar zou hebben bereikt, werd geboren in de gemeente Alkemade. In 1880 nam hij deel aan de parade in Den Haag ter gelegenheid van de geboorte van wijlen koningin Wil» helmma. Bij zijn honderdste verjaar dag werd de heer Akerboom, die in het dagelijks leven tuinder was, ge huldigd door een deputatie van de garde grenadiers, omdat hij de oud ste in leven zijnde oud-grenadier was. Het stoffelijk omhulsel van de heer Akerboom, die in 1895 met zijn gezin naar Hazerswoude-Rijndijk trok, zal donderdagmorgen na de H. Mis van Requiem in de kerk van de H. Michael te Hazerswoude-Rijndijk worden bijgezet op het kerkhof al daar. Laatste Berichten Kon. Plateelbakkerij in Gouda zegt personeel (130 man) ontslag aan De directie van de Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland in Gouda heeft vanmiddag het 136 man tellende personeel ontslag aangezegd. De drie betrokken vakbonden deel den mee, dat de directie hen gisteren over dit besluit op de hoogte heeft gesteld. Tegenover de vakbonden verklaarde de directie, dat zij tot de ze maatregelen was genoopt wegens bet ontbreken van geldmiddelen, als mede de dreiging van een faillisse mentsaanvrage door diverse schuld eisers zo zeggen de vakbonden in een communiqué. In een communique van de directie staat o.m., dat er plannen in studie zijn om de produktie op een later tijdstip te hervatten. Met een verwe zenlijking zullen in ieder geval enige maanden gemoeid zijn. De betrokken vakbonden - de Al gemene Bedrijfsgroepencentrale, de Chr. Bedrijfsgroepencentrale in Ne derland en de Ned. Kath. Bond van Werknemers in Industriële bedrij ven Sint Willebrordus verklaren dat er geen sprake is geweest van inacht neming van de wettelijke opzegter mijn en van betaling van verkregen vakantierechten. Zij spreken van een ontslag op staande voet en zeggen dat zij met verontwaardiging van de gang van zaken hebben kennis ge nomen. Zij protestéren met kracht tegen „deze onverantwoordelijke handelwijze". Meerdere keren is er in de afge lopen maanden contact geweest tus sen de vakorganisaties en de directie betreffende het afsluiten van een nieuwe collectieve arbeidsovereen komst en het treffen van een pen sioenvoorziening. Met geen woord is gerept van de blijkbaar zeer kritieke situatie waar in het bedrijf zich bevond, terwijl evenmin enig overleg met de onder nemingsraad heeft plaats gevonden, aldus dit communiqué. De hoofdbesturen wijzen er op, dat „wederom in alle duidelijkheid is gebleken, op welk een onverant woordelijke wijze met de belangen van een groot aantal gezinnen van werknemers is omgesprongen. De absolute noodzakelijkheid van in spraak in het sociaal-economisch be leid van de onderneming is opnieuw gebleken". De hoofdbesturen hebben inmid dels maatregelen genomen, welke ten doel hebben te pogen de aan spraken van de werknemers Zoveel mogelijk veilig te stellen. Ze zullen daarbij nauw contact onderhouden met. de hierbij betrokken leden. In laboratoria 800 personen werkzaam Gisteravond kwam de gemeenteraad van Noordwijk In een spoedeisende geheime zitting bijeen, met als enige punt van bespreking „Vestiging la boratoria Europese Ruimtevaart Or ganisatie" te Noordwijk. Na deze geheime zitting - deelde burgemeester mr. G. F. W. van Berc- kel de pers mede, dat de raad una niem besloten had, in principe alle medewerking te zullen verlenen voor de vestiging van het Weten schappelijk Centrum van de Euro pese Ruimtevaart Onderzoek te Noordwijk en met grote belangstel ling de verdere ontwikkeling van dit plan tegemoet zag. De raad was wel van mening, dat met dit plan meerdere problemen voor de gemeente naar voren zullen komen op het gebied van de plano logie en de wqningbouw, doch geen enkele voorwaarde wenste te stel len over de te verlenen medewer king. Omdat het plan geheel is uitgegaan van het Rijk, vertrouwt het gemeen tebestuur, dat Rijk en Provincie de gemeente zullen tegemoet komen door grote toewijzingen voor de bouw van woningen, zowel woning wetwoningen, premie-woningen en woningen in de vrije sector, waar door de woningbouw te Noordwijk niet in gevaar komt. Voor de bouw van deze laborato ria voor Ruimteonderzoek zal 40 hec tare grond nodig zijn, waarvoor is uitgekozen een terrein juist voorbij do Dr. Mr. Willem van de Bergh- stichting tussen de Zwarteweg en de voet van het duin. Aan deze labora toria zullen minstens 800 geleerden en technici werkzaam zijn en waar bij dit centrum geen woonwijk zal komen zullen deze dus elders in Noordwijk gehuisvest moeten wor den, zodat Rijk en Prqvincie wel hulp zullen moeten bieden om deze moeilijkheid te kunnen oplossen. De raad was van oordeel dat de vestiging van dit internationale on derzoek te Noordwijk voor de ge meente van groot belang is en in het kader van Noordwijk past, dat een nog grotere internationale bekend heid zal verkrijgen. De uiteindelijke beslissing zal wor den genomen op 28 juli a.s. te Parijs op de bijeenkomst van de Raad van de Europese Organisatie voor Ruim te-onderzoek. Mocht de beslissing ten gunste van Noordwijk uitvallen, dan zal dit plan in drie jaar gerealiseerd worden. Marktberichten R'DAM, 7 juli. Vee. Totale aan voer 3070; weekaanvoer 4970; vette koeien, ossen 175; gebruiksvee 412; vette kalveren 750; graskalveren 244; nuchtere kalveren 752; varkens 12; lopers 85; biggen 74; paarden 45; veu len 7; schapen, lammeren 482; bok ken, geiten 32; vette koeien 400-435 385-400 365-380: vette kalveren 320- 345 305-320 290-305; graskalveren 650 550 400: nuchtere kalveren 220 210 190; lopers 140 120 100: biggen 80 70 65; slachtpaarden 350 320 290; schapen 150 120 100; lammeren 130 110 95; kalf- en melkkoeien 1550 1325 1125; vare koeien 1200 1000 900; vaarzen 1175 1000 850; pinken 875 750 650; vette koeien: iets minder - zeer kalm - als giBteren - worstkoei en f 3.50-f 3,70 per kg; vette kalve ren: iets minder - vlot - even hoger, prima's boven notering; graskalveren: iets ruimer - flauw - niet geheel prijshoudend; nuchtere kalveren: even korter - levendig - hoger, mest- kalveren f 180-f 260 per stuk; lopers en biggen; gewoon - tamelijk - prijs houdend; slachtpaarden: als vorige week - stroef - niet hoger; kalf- en melkkoeien: gewoon - stil - niet ho ger; vare koeien: matig - kalm - sta biel; vaarzen, pinken: klein - traag - vooral niet hoger. LEIDEN, 7 juli 1964. Vette varkens Aanvoer 25. Notering per kg le vend gewicht: slagersvarkens tot 2.15, zeugen tot 1,66. Handel traag. BODEGRAVEN, juli. Kaas Aan voer 119 partijen Goudse kaas. Prij zen (in f per kg): le kwaliteit 2.85 2.90; 2e kwaliteit 2.70—2.84 en extra kwaliteit tot 3.35. Handel: traag. R.A.-VEEN, 6 juli. Bloemen Zin nia 2340, Anemonen 1231, Col- villeis 401.75; Freesia's 2744, Snij- groen 2170; Lathyrus 2140; Gla diolen 651.70; Spirea 4853, Asters 40—44, Statice 5073; Liatrix 1.20 1.55, Phygostegia 5060; Ornithoga- lum 60—1.10; Goudsbloemen 2849, Achillea 28—36, Sidalcia 56—64, Troschrysanthen 7095 p. bos, Am. Anjers Sim Rose 1321, Sim Rood 15—27, Sim Wit 14—22, Carry Sim 1221. G. J. Sim 1419, Arthur Sim 1419, Tangeriné 29, Dark Purple 32, Dazzler 21—29, Princes Ann 1620, Harvest Moon 1314, Rozen 532, Lelies 2748 p. st. R.A.-VEEN, 6 juli. Groente Aardbieen 4887 p. 2'/» ons doos, Aardappelen 13.0015.00, Bloemkool 12.0024.00, Komkommers 15.00 26.00; Spitskool 13.00—14.00, KaSsnij- bonen 95.0013.00. idem stek 40.00— 70.00, Dubb. Stambonen 140.00 160.00, Peulen 175.00—190.00. Tuin bonen 18.0029.00, Blauwschokkers 93.00 p. 100 kg, Tomaten 2.903.90 Medegedeeld door het Ki..»il. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. MEER WIND Aanvankelijk zwaar bewolkt met re gen, later wisselende bewolking en plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde of stormachtige zuidwestelijke wind. Minder koude nacht, morgenmiddag echter iets lagere temperaturen dan Het weer m Europt HELSINKI zw. bew. 19 8 STOCKHOLM onbew. 18 11 OSLO onbew. 7 KOPENHAGEN zw. bew. 17 12 ABERDEEN regen 19 9 LONDEN zw. bew. 20 10 AMSTERDAM zw. bew. 16 10 BRUSSEL onbew. 20 8 LUXEMBURG onbew. 20 7 PARIJS zw. bew. 22 9 BORDEAUX onbew. 25 12 GRENOBLE zw. bew. 25 11 NICE zw. bew. 26 18 BERLIJN onbew. 18 7 FRANKFORT onbew. 20 4 MUNCHEN onbew. 19 7 ZURICH onbew. 21 7 C-ENEVE onbew. 21 8 LOCARNO zw. bew. 27 17 WENEN 1. bew. 20 7 INNSBRUCK onbew. 20 7 BELGRADO onbew. 23 11 ROME onbew. 29 17 AJACCIO h. bew. 28 16 MADRID onbew. 23 14 MALLORCA zw. bew. 30 20 LISSABON onbew. 24 17 PAUZE GEEN WONDERVERWACHTING Het is verwonderlijk, hoe sommige toch kritisch ingestelde mensen we reldwonderen verwachten van een vereenvoudiging van de kerkelijke instellingen en van een verdietsing en verduidelijking van de liturgie. Nu beschikken we hier te lande over enige ervaring De kerkhervorming in protestantse zin heeft een grondi ge vereenvoudiging gebracht in leer en liturgie. Eenvoudiger kan het niet! Men zou dus verwachten, dat de calvinistische of lutherse vorm de moderne mens sterk zou aanspreken. Dat i3 niet het geval. Het is niet de vorm die 't 'm doet, het is de Geest. En één nieuwe Franciscus van Assi- siè zou het innerlijke wonder kunnen verrichten, dat van een uiterlijke hervorming vergeefs wordt verwacht. De moderne aanpassing van de Kerk is nodig, maar slechts één ding is noodzakelijk. PUZZEL 1 2 5 5 6 7 8 9 10 11 12 U \u 15 16 17 18 19 20 2^ 22 23 U 25 26 27 26 Nr. 516. Hor.: 1 de binnenkring van een gemeente, 3 verfstof. 8 water stand (afk.), 9 plaats in Gelaerl., 10 schilderstuk op hout, 12 van het te ken af te herhalen (af. in de muziek). 13 achting, 14 lidwoord, 15 gehucht in GeldeiT. onder Didam, 17 jonge kabeljauw, 19 pauselijke encycliek (afk.), 20 nachtgewaad, 21 bekende afkorting, 22 gevangenis, 24 plaats in Z. Italië, 26 ga (Eng.), 27 de gezamen lijke hoeveelheid, 28 los omhulsel. Vert.: 1 vlinder, 2 familielid, 3 in- sekt, 3 biersoort, 5 nummer (afk.), 6 elk, 7 plaats in de N.O. Polder, 9 part., 11 ontkenning (Duits), 14 hoog te nabij een moeras, 16 mondeling, 17 meisjesnaam, 18 tegenvaller, 20 soort tapijt, 21 familielid, 22 verouderde meisjesnaam, 23 ik (Lat.), 25 scheik. element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 515. Hor.: 1 markant, 6 tin, 7 dol, 9 es, 10 gek, 12 te, 13 de ren, 15 gaas, 16 Peru, 17 merel, 19 Ne, 21 lor, 22 ha, 23 den, 25 wen, 26 dertien. Vert.: 1 mis, 2 An, 3 keer, 4 n.d., 5 tot, 6 tergend, 8 leguaan, 10 gesel, 11 keper, 13 dam, 15 Nel, 18 roet, 20 eed, 22 hen, 24 né. 25 we. PUNT ^9/y Het spijt me, de lijn is nog bezet

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3