SITUATIE VAN THANS IS ZEER ONBEVREDIGEND Baüey-brug afgebroken Bondsvergadering van katholieke kruideniers Agenda van de Leidse raad KINDEREN VAN ZEGERSTEEG LOPEN GEVAAR Leveranciers wèl over de v. Disselbrug Clubgebouw Roodenburg duurder Burgerliike Stand Leidse Universiteit Moordpartijen in Noord-Katanga DINSDAG 30 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Verkeersmaatregelen op Oude Rijn Beide zijden van de Oude Rijn, voorzover gelegen tussen de Hoog- straat/Donkersteeg en de. Hooglandse Kerkgracht/Hooglandse Kerksteeg, zijn in één richting gesloten verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens. Voor de zuidzijde geldt deze geslotenver klaring in de richting van de Hoog straat en voor de noordzijde in de richting van de Hooglandse Kerk steeg. Sinds de invoering van het één- richtingverkeer op de marktroute en de Breestraat wordt de zuidzijde van de Oude Rijn, tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht, meer bereden dan vroeger het geval was. De situatie op dit smalle weggedeelte, waaraan verschillende bedrijven zijn gevestigd, is verre van bevredigend te noemen. De strook langs het wa ter wordt intensief benut als parkeer ruimte, met het gevolg, dat wanneer aan de andere zijde een auto wordt geladen of gelost, er voor het door gaande verkeer geen voldoende pas sage overblijft. Er doen zich dan ook vrij dikwijls verkeersopstoppingen voor. Daarbij komt nog, dat een vlotte afwikkeling van het autoverkeer wordt belem merd door het tegemoetkomend twee wielig verkeer. Teneinde in deze si tuatie verbetering te brengen, heb ben b. en w. besloten op bedoeld weggedeelte een wachtverbod vast te stellen aan de zijde van het water en een stopverbod aan de zijde van de bebouwing. Voorts achten zij het van belang, dat de geslotenverklaring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens in de richting van de Hoogstraat, wordt uitgebreid tot een gesloten verklaring voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in deze richting. Aangenomen kan worden, dat deze maatregel een toename van het ver keer op de noordzijde van de Oude Rijn tussen Hooglandse Kerksteeg en Donkersteeg, tot gevolg zal hebben. In verband hiermede en ook om dat hierdoor een logisch éénrichting- circuit zal ontstaan, achten b. en w. het gewenst, dat dit weggedeelte in de richting van de Hooglandse Kerk steeg eveneens wordt afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee. FEESTELIJK BEGIN IN LEIDEN Door het hoofdbestuur van de Ned. Kath. Kruideniersbond was de kring Leiden dit jaar uitgenodigd om de Jaarlijkse algemene vergadering te organiseren. Na maandenlange voor bereidingen door het bestuur van de afdeling kwamen gistermiddag de af gevaardigden uit het gehele land de Sleutelstad bezetten. De genodigden kwamen om acht uur samen in de grote zaal van Den Burcht. Als voorzitter van de afdeling Lei den en van de ontvangstcommissie riep de heer W. Th. v. d. Holst de ge nodigden, waaronder het voltallige bondsbestuur, de bondsadviseur pas toor J. de Lange, de NRKM-voorzit- ter de heer J. C. Lambermont, ver- ZOMERCURSUS AMERIKAANS RECHT GEOPEND In het „Gravensteen" is vanochtend de zomercursus in het Amerikaans recht, die van 29 juni tot 24 juli in Leiden wordt gehouden, officiéél ge opend. Het is de tweede achtereen volgende maal. dat een dergelijke cursus in Leiden wordt gehouden. In 19k33 betrof het nog een experiment, dat door de Leidse universiteit en Columbia University in New York grotendeels op eigen kosten werd ge organiseerd. De cursus van dit jaar echter maakt deel uit van een pro gramma voor vijf jaren en is moge lijk gemaakt door een gift van de Ford Foundation en een zestal grote Nederlandse bedrijven. Thans is ook de universiteit van Amsterdam bij deze onderneming betrokken. De cursussen zullen het ene jaar in Lei den, het andere jaar in Amsterdam Plaatsvinden, zodat na de „Leyden ession 1964" een „Amsterdam Ses sion 1965" zal volgen. De cursus is bestemd voor jonge Europese juristen of gevorderde ju ridische studenten. Van de personen die zich aangemeld hebben, zijn er tenslotte 62 toegelaten. De meesten van hen ontvangen een volledige of gedeeltelijke studiebeurs. Doorgaans zijn er vier colleges per dag, waar voor de deelnemers, naar Amerikaan se gewoonte, zich terdege dienen te prepareren om de gewenste antwoor den te kunnen geven. Men moet vier - verplichte - hoofdvakken nemen en daarnaast minstens twee van de vier keuzevakken. Zes hoogleraren van de juridische faculteit Van de Columbia University geven de colleges. Onder hen zijn er drie, die reeds vorig jaar in Leiden hebben gedoceerd: de professoren Gellhorn, Reese en Smit. De andere drie zijn: de professoren Taylor, Farnsworth en Sovern. Prof. Taylor Is vertegenwoordiger van de Ver enigde Staten geweest in de Neuren- bergse processen tegen oorlogsmis dadigers. Vele genodigden woonden de ope ning van de cursus bij. Onder hen waren de burgemeester van Leiden, Jhr. mr. F. H. van Kinschot, de pre sident-curator dr. E. H. Reerink, de decaan van de juridische faculteit in Leiden prof. mr. R. Feenstra, die in de organisatie van deze studieweken een groot aandeel heeft. De rector magnificus, prof. dr. W. den Boer, zei in zijn openingsrede, dat de werkelijke universitas inter nationaal is. Vaak heeft men in het buitenland een verkeerd beeld van Nederland, wellicht kan deze zomer cursus bijdragen tot beter begrip. De zaakgelastigde van de Verenig de Staten in Den Haag verwelkomde de deelnemers namens de Ameri kaanse regering en wenste hun alle succes toe. Tenslotte sprak prof. Smit, gepromoveerd in Amsterdam maar thans als hoogleraar werkzaam aan de Columbia University. Hij noemde deze cursus een gelegenheid om ken nis te maken met het Amerikaans rechtsysteem, dat vooral de nadruk legt op de feiten. Europese juristen heben nog wel eens de neiging de theorie boven de feitelijkheid te la ten gaan. Tijdens de cursus zullen enkele excursies gemaakt worden, o.a. naar Gouda, Den Haag, de Delta-werken en Amsterdam. tegenwoordigers van groothandel en zusterorganisaties een hartelijk wel kom toe. Het is een gezellige avond gewor den met Ko van Wel als conferen cier en de andere artiesten, zoals de accordeonvirtuozen „Les Bianco's", het zangkwartet „Los Cosmopolitas" met een bijzonder goed repertoire. De lachsalvo's bij het optreden van „Ger- ry en Ferry" deden de zaal daveren en de vingervlugge illusionist en goochelaar Ad Engel liet iedereen verbaasd staan. Het tweede gedeelte van de avond was niet het minste, want The O.K. Rythme Stars brachten de jongeren de dansvloer op, terwijl de ouderen de gelegenheid kregen herinneringen op te halen. De bewoners van de Zegersteeg hebben om afsluiting van deze steeg voor alle rijverkeer verzocht. De steeg, welke is geleeen tussen de Kaiserstraat en de Vijfde Binnen- vesteraeht, is een smalle straat zon der trottoirs. De kinderen zijn hier door voor het SDelen op de rijbaan aangewezen. Ook hebben de wonin gen geen achteruitgangen. Omdat er geen trottoir is, moet men bij het verlaten van de woningen goed op het verkeer letton om ongelukken te te voorkomen. Daar een geslotenverklaring ook de bewoners zelf zal treffen is adres santen gewezen op de konsekwenties, die de gevraagde maatregel voor hen zelf en voor het bedienende verkeer zal hebben. Zij ondervinden echter zoveel hinder, vooral van het gemo toriseerde verkeer, met name van de bromfietsen, dat zij deze bezwaren voor lief willen nemen. In verband hiermee achten b. en w. termen aan wezig de Zegersteeg gesloten te ver klaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, uitgezonderd rijwielen zonder hulp- motor of met uitgeschakelde hulp motor. De voor de Huigstraat vastgestel de geslotenverklaringen voor motor rijtuigen, bespannen wagens, en rij wielen zal worden ingetrokken. 172 Wetwoningen voor „Eendracht" en „Eensgezindheid" in Meerburgpolder Bij besluit van de raad werden b. en w. onder meer gemachtigd voor de bouw van 172 woningwetwonin gen, waaronder 20 woningen voor bejaarden, een bouw- en een grond- voorschot uit 's Rijks kas aan te vra gen en te aanvaarden. Deze wonin gen maken deel uit van een in uit voering zijnd bouwplan van 260 wo ningen in de Meerburgerpolder. Van deze 260 woningen bouwen de wo ningbouwverenigingen „De Een dracht" en „Eensgezindheid" resp. 26 en 50 premie woningen, terwijl de eerstgenoemde vereniging 12 woning wetwoningen voor bejaarden kreeg toegewezen. Het college heeft thans besloten de voorlopig op naam van de gemeente gebouwde 172 woning wetwoningen toe te wijzen aan de beide genoemde woningbouwvereni gingen, dat wil zeggen aan elke ver eniging 86 woningen. Een Belgische student aan de uni versiteit van Leuven heeft zijn exa men in een taxi moeten doen. De professor herinnerde zich plotseling een afspraak, nam de student die hij aan het ondervragen was bij de arm en zette het examen voort in een taxi op weg naar het station. De student betaalde de taxi en be geleidde de hoogleraar tot aan de trein. Daar vernam hij het vonnis: hij was gezakt. In de raadszitting van maandag aanstaande te Leiden wordt voorge steld door b. en w. de Van Dissel- brug gesloten te verklaren voor mo torrijtuigen op meer dan twee wie len met uitzondering van motorrij tuigen, welke niet sneller kunnen rij den dan 20 kilometer. Deze uitzonde ring wordt gemaakt voor leveranciers etc. die met speciale voertuigen aan de deur komen. Nieuwe woningen Verdistraat22,50 huur Architect ir. M. P. Schutte heeft een plan ontworpen voor de ge meente, tot de bouw van 48 etage- woningen, in twee blokken met vier woonlagen, ten noorden van de Ver distraat. Het betreft hier een niet- volledig herhalingsplan van de 120 woningen aan ue Valeriusstraat e.o., welke woningen geëxploiteerd wor den door de woningbouwvereniging „Ons Doel". Het ondeerhuis is iets gewijzigd, waardoor een betere ver deling van de bergingen wordt ver kregen. De architectuur van de gevels heeft een geringe verandering ondergaan. De plattegronden van de woningen, waarvan 24 geschikt zijn voor gezin nen van zeven personen en eenzelfde aantal voor vijf personen, zijn onge wijzigd gebleven. De Vrouwenad viescommissie voor de woningbouw heeft met het bouwplan ingestemd. Met cfe firma Gebr. Heemskerk te Nieuwkoop, welke de 130 galerijwo ningen voor de Prot. Chr. Woning bouwvereniging tot volle tevreden heid heeft gebouwd, is na langdurige onderhandelingen overeenstemming bereikt omtrent de aannemingssom, waarop de ministeriële goedkeuring is verkregen. Uitgaande van de bedragen is de gemiddelde huurprijs plm. ƒ22.50 p. week. In deze huurprijs zijn niet be grepen de kosten van aanschaffing en onderhoud van de gasgeisers, van het stroomverbruik van de centrale radio- en televisieinstallatie, van de portiekverlichting en van het onder houd van de gemeenschappelijke tuin, welke kosten in totaal 1.50 per week zullen bedragen. Aan de als vaste bespeler van de drie voetbalvelden op het sportvel dencomplex in Leiden-noord aange wezen Leidse voetbal- en atletiekver eniging „Roodenburg" is toestem ming verleend tot het plaatsen van een clubgebouw annex kantine bij deze velden. Door het lang uitblijven van de benodigde goedkeuring voor de bouw van deze acommodatie (reeds in 1962 waren de velden voor bespeling gereed) zijn de bouw- en inrichtingskosten, welke aanvanke lijk waren geraamd op 55.000, ge stegen tot 90.000. „Roodenburg" is in staat uit eigen middelen 55.000 te financieren en doet voor het restant een beroep op de-gemeente. B. en W. zijn van me ning, dat aan dit verzoek kan worden voldaan door verstrekking van een geldlening, groot 35.000. Schoolsportveld in Leiden Z.W. Op het terrein gelegen aan de Brahmslaan in 't zuidwestelijk stads deel (Fortuinwijk), begrensd door de Apollolaan, het Rousselpad en het open terrein, kan een schoolsport- véld worden aangelegd, dat in een grote behoefte zal voorzien. B. en W. hebben een plan doen opmaken, omvattend het eigenlijke sportveld van 84 x 48 meter en een uitloopstrook van 3 meter, met de nodige hekwerken en beplanting, als mede een stenen kleed gebouw en een eenvoudige rijwielberging. Het ter rein zal worden ontwaterd door mid del van drains, die uitmonden op de boezemsloot. Het eigenliike sport veld zal worden ingezaaid met een voor sportvelden uitgezocht gras zaadmengsel. De kosten van aanleg van bedoeld schoolsoortterrein worden geraamd op 264.000. Het kleedgebouw, inclusief inrich tingskosten zal 54.000 moeten kos ten. Geboren: Jan Robert zn van J. Ruiter en T. Zorgdrager. Marcus Thomas Maria zn van T. H. Tennis sen en M. T. M. van Steijn. Robert Johan Marie zn van H. V. W. Ver meulen en A. I. M. Koenraad. Mar- grieta dr van J. G. G. Paauw en W. van der Bent. Wander Simon zn van D. Knol en P. Wassink. Karin dr van D. F. van Dolder en M. M. Tukker. Tjeerd Jan zn van R. J. Kylstra en J. Matze. René Joannes zn van J. Helversteijn en C. J. Lagerberg. Hen- drika dr van C. Jonker en H. Guijt. Ingrid Christina Helena Renata dr van W. van Delft en L. Blijleven. In grid Maria dr van H. A. J. van der Zwet en H. P. van Kampen. Marian ne dr van P. J. van der Linden en A. D. Hamerling. Johannes Marinus Ge- rardus zn van G. A. Stouten en A. M. van Leeuwen. Wilhelmus Leonardus Gerardus zn van W. M. Rutgrink en A. M. van den Burg. Catharina Mar tina dr van W. de Bruin en G. S. M. Kuivenhoven. Leonardus Hendricus Maria zn van L. P. Went en C. M. v. d. Voet; Marco Lambertus zn van J. I. Eradus en L. J. van Eerdt. Anne- marie Kirsten dr van T A. Ruys en K. Helleberg; Monique, dr. van A. J. Hoornweg en 'J. G. Groenewold. Lo renzo Hendrico zn van H. H. Heu- tink en A. T. H. Hollander. Wil hel- minna Johanna Maria dr van F. M« van der Werf ep W. E. van der Veer. Jacobus Hendrikus Maria zn van T W. Pet en E. Overdijk. Tine Jacque line dr van H. van Duijn en C. A. van Bëëlen. Gehuwd: M. M. Mendel en D. C. Sondaar; J. H. van Schaik en C. C. Juffermans. Overleden: E. van Stijn, 7 uren, zoon: W Uiit den Bogaard. 63 jaar, man: A. van Wensveen, 20 jaar, dochter; A. A. B. Fievet, 3 weken, dochter. Goede resultaten Leidse Wolspinnerij ondanks stijging wolprijzeu In de vergadering van aandeelhou ders der N.V. Leidsche Wolspinnerij, hedenmorgen ten kantore der ven nootschap aan de Zoeterwoudse weg onder leiding van de voorzitter van de Raad van Commissarissen, de heer E. Bennink Bolt gehouden, sprak men De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 6 juli 1964 te veertien uur. Te behandelen onder werpen zijn o.m. benoeming van een gemeentelijk adjunct-inspecteur van het Onder wijs: J. J. van Riesen, Arnhem; Aan wijzing van de kandidaten N.V. Leid sche Duinwater Maatschappij, voor Met een diepe snijwond in het hoofd moest gistermiddag om kwart over zes de 48-jarige portier van de Leidse Apparatenfabr.iek aan de Os en Paardelaan, J. Lefeber, naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij had een ladder van vier meter lengte op het hoofd gekregen, toen hij een deur sloot, waartegen een ladder was ge plaatst. Bij het sluiten kwam de lad der omlaag. Donderdag 16 juli aanstaande 's morgens om 10 uur zal de nieuwe supermarkt van de Coöperatie aan de Stationsweg te Leiden voor het pu bliek worden opengesteld. De offi ciële opening vindt de avond daar voor plaats door drs. J. F. van Net ten, directeur van de Coöp. Neder land. De bijeenkomst wordt gehou den in Rest. Zomerzorg, tegenover de nieuwe winkel. Voor het tandartsexamen is te Utrecht geslaagd de heer M. J, van Dam uit Leiden. de benoeming van commissarissen; eervol ontslag aan mevrouw J. M. H. Golubevs-Bout uit haar betrekking van tijdelijk lerares in de handwer ken aan de Louise de Colligny-HBS; de aanleg van een schoolsportterrein met de nodige accommodatie aan de Brahmslaan; het verstrekken van een geldlening aan de Leidse Voetbal- en Athletiekvereniging „Roodenburg" voor bouw en inrichting van 'n club gebouw c.a. op het sportcomplex Lei den-noord; het aankopen van een perceel grond, gelegen in de Waard; het beschikbaarstellen van gelden terzake van de onteigening van per celen voor de aanleg van de noord- zuidverbinding; gelden voor het slo pen van aan de gemeente in eigen dom toebehorende krotwoningen in saneringsgebieden; de bouw van 48 étagewoningen aan de Verdistraat; verkopen van grond aan de Woning- bouwver. „De Eendracht" en „Eens gezindheid" voor de bouw van 172 woningen in de Meerburgerpolder; verhoging van de garantiebijdrage ten behoeve van de Stichting Rijn- landsch Borgstellingsfonds; het ne men van maatregelen ten behoeve van het verkeer op de Van Dissel- brug; maatregelen ten behoeve van het verkeer op beide zijden van de Oude Rijn, gelegen tussen de Hoog- straat/Donkersteeg en de Hooglandse Kerkgracht/Hooglandse Kerksteeg. ZOETERWOUDE (H.R.) T evredenheidsbetuiging voor opperwachtmeester R. ZIJLSTRA Namens de algemeen inspecteur van het Korps Rijkspolitie werd aan de opper-wachtmeester R. Zijlstra van het rayon Hoge Rijndijk, resor- terende onder de groep Hazerswoude door de districtscommandant van Leiden een tevredenheidsbetuiging uitgereikt. De opper-wachtmeester Zijlstra heeft de laatste tijd blijk ge geven van een bijzondere activiteit en oplettendheid bij het opsporen Met dezelfde voortvarendheid, waarmee zij de brug hadden opgebouwd hebben militairen van de genie de Bailey-brug naast de Van Disselbrug over de Zoeterwoudsesingel vanmorgen weer afgebroken. Elders zal dit vernuftig Meccano-geval weer goede diensten kunnen bewijzen. over de oplopende wolprijzen. De di recteur deelde mede, dat men voor deze prijzen zakelijk is ingesteld op Zuid Amerika, terwijl de prijzen voor Europa door de Antwerpse wol markt worden bepaald. Toen die prij zen tegen het einde van 1963 een vrij sterke stijging vertoonden, was het niet mogelijk de verkoopprijzen hier bij aan te passen. Daarna evenwel zijn de prijzen weer iets gedaald, doch die daling is in Zuid Amerika niet overgenomen en niet aangepast aan de Australische en Nieuw Zeelandse wolprijzen. Verder deelde de directeur mede, dat de hoge wolprijzen ook stagnatie hebben veroorzaakt in de buitenland se relaties, mede tengevolge van de plaats gehad hebbende loonexplosie en de in Nederland bevroren marges voor de prijzen. Desondanks zeide spr. het volste vertrouwen te hebben in de Leidse Wol. Wat de personeelsbezetting betreft, deelde spr. mede, dat de schomme lingen zeer gering zijn, maar mecha nisatie, waarmee men druk doende is, kan ook hier nog omkeer brengen. Vrouwen. De positie van de Leidse Wol N.V. ten aanzien van de prijzen, welke in het buitenland gelden, is zeer moei lijk. In het buitenland immers wordt zeer veel arbeid verricht door vrou wen, terwijl men het hier met man nelijke arbeidskrachten moet doen bij gebrek aan vrouwelijk personeel. Daarom mag de N.V. zich gelukkig prijzen met de Belgische dochteron derneming. Een andere aandeelhouder noemde het jaarverslag ten*aanzien van ver schillende punten zeer summier. Hij vroeg o.m. hoeveel de verzekerde waarde van het bedrijf was, waarop de heer Verhoef mededeelde, dat deze iets hoger lag dan het vorig jaar. Toen bedroeg de verzekerde waar de 15 miljoen. Over enkele andere vragen van de zelfde vragensteller deed de directie liever geen mededelingen uit con- currentie-overwegingen. Het jaarverslag en de jaarstukken werden tenslotte goedgekeurd, ter wijl 't dividend als voorgesteld werd bepaald op 20 waarvan in januari reeds 6 als interim-dividend werd betaalbaar gesteld. H. B. R. HELLER VERLAAT DE MARKT- EN HAVENDIENST De heer Heller, aanvankelijk hoofd-timmerman, later opzichter A bij de Markt- en Havendienst, heeft deze dienst m.i.v. vandaag verlaten. De heer Heller was speciaal belast met het toezicht op de Veemarkten. Direct na de oorlog kwam hij in dienst en jarenlang kon men zich geen veemarkt voorstellen zonder zijn persoonlijkheid. Van vrijdagsmorgens 3.00 uur tot 's middags 16.00 uur was hij bezig; de veemarkt had de liefde van zijn hart. Vanmorgen waren de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, en zijn echtgenote en de adj.-directeur, de heer T. C. Sonnenberg bij de heer Heller thuis en werden woorden van waardering gesproken. De heer Weima stelde vast, dat de heer Heller op een wel zeer eigen wijze zijn arbeid heeft verricht. Dertien jaren was er een prettige samenwerking en deze tijd zal niet licht vergeten worden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doc toraal examen Klassieke letteren mej. G. A. Knauff (Bilthoven); kan didaatsexamen Klassieke letteren de heer J. W. J. Berkvens (Eindho ven) en de dames J. E. Gall (Den Haag) en J. M. H. Aschoff (Haar lem); doctoraal examen Klassieke letteren mej. C. W. Ooms (Rotter dam); doctoraal examen Semietische taal- en letterkunde de heren G. H. A. Juynboll en K. R. Veenhof (bei den Leiden); kandidaatsexamen Pe dagogiek de heer C. I. Barendse (Monster) en mej. P. Pinedo (Lei den); doctoraal examen H Gen. mej. A. J. H. Matze (Boskoop); semi-arts- examen de heren H. A. Avenarius (Winterswijk); F. C. Bouman (Den Haag), A. O. Jellema (Amersfoort); D. Polsky (USA), L. A. G. A. Voer- mans (Lelden); artsexamen de he ren G. Blaauw (Dieren), J. Fjjnheer (Harlingen), F. E. Nommensen (Voorburg). van verdachten. Enige tijd geleden werden 's nachts twee personen door hem aangehouden, die een reeks in braken hadden gepleegd. Onlangs werden mede door zijn opmerkings gave twee personen, die zich aan diefstal van bromfietsen hadden schuldig gemaakt, zeer snel achter haald. 27 SLACHTOFFERS De moord die in Albertstad werd gepleegd op de leider van de Baloe- bakatpartij, Jason Sendwe, is ge volgd door moorden op de minister van Openbare Werken van Noord- Katanga, Michel Kitenta, die even eens tot de Baloebakat behoorde, op de directeur van de gevangenis in Albertstad, drie rechters, een geeste lijke en een twintigtal politiemannen. Dit werd dinsdag verklaard door de regionale leider van het gevangenis wezen, Philippe Alamazani. De moordpartijen zouden zijn gepleegd onder de leiding van een zekere Ma- sengoe, die behoort tot de oppositie groep van Prosper Iloenga. Deze werd na de opstand van 28 mei ge arresteerd en naar Elisabethstad overgebracht. ZOETERWOUDE Geslaagd. Te Arnhem is geslaagd voor het PBNA-diploma weg- en waterbouwkundig opzichter de heer R. J. van Lierop te Zoeterwoude. De examens werden afgenomen in het gebouw „Musis Sacrum" te Arnhem. BEURSOVERZ1CHT INTERNATIONALS VAST Het vertrouwen van het publiek in de aandelenmarkt begint terug te keren. Dit was vanmiddag duide lijk te merken aan de koersen van de internationale waarden. De stem ming voor deze groep van aandelen was bij de opening reeds aan de vaste kant. Ook het buitenland gaf blijk van belangstelling voor de hoofdfondsen. Voor Zwitserse reke ning werden er wat stukken uit de markt genomen, hetgeen een goede stimulans betekende. De verkopers van de laatste weken beginnen zich hoe langer hoe meer terug te trek ken, mede uit vrees voor verdere in flatie. De hoofdfondsen zetten van daag de maandag ingetreden ver beteringen verder voort. Voor Phi lips werd bij de opening op 153,20 een gulden meer betaald ten opzich te van het slotniveau van gisteren. Unilever verbeterde bij een note ring op 143, circa 1,30. Kon. Olie liep op van 159,40 tot 159,90 158,70). Hoogovens verraste met een koerswinst van vijf punten op 626, waarna nog 628 werd gedaan. AKU twee punten hoger op 474. Het Damrak ondervond steün van Wall Street, alwaar Kon. Olie en Philips maandag vast sloten. Wall Street was voor de eigen markt kalm en prijshoudend. De winstnemingen werden er goed opgenomen. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 30-6-1964. Kaas. - Aanvoer 100 partijen Goudse kaas. Prijzen (in f per kg): le kwal.: 2.88- 2.94; 2e kwal.: 2.75-2.87. Extra kwal. 3.50. Handel: kalm. LEIDEN, 30 juni, Vette varkens Aanvoer 26 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: slagersvair- kens 2.10-2.15; zeugen 1.60. Handel traag. ROTTERDAM, 30 juni, Vee To tale aanvoer 3289, weekaanvoer 5104. Vette koeien en ossen 200; gebruiks- vee 436; vette kalveren 800; graskal veren 210; nuchtere kalveren 809; varkens 18; lopers 80: biggen 52: paarden 42: veulens 5; schapen of lammeren 47; weide/zuiglamm&ren 575; bokken of geiten 15. Prijzen: le, 2e en 3e kw.: vette koeien en ossen 405-440, 390-405, 370- 380; vette kalveren 315-335, 300-315, 280-300; graskalveren 680, 580, 460; nuchtere kalveren 210, 200, 180; lo pers 140. 120, 100; biggen 80, 70, 65; slachtpaarden 350, 320. 290: schapen 150. 120, 100; lammeren 130, 110, 95; kalf- en melkkr hen 1550, 1350, 1150; vare koeien 1200, 1000, 900; vaarzen 1175, 1000, 850; pinken 875. 750, 650. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: vette koeien: iets meer, flauw, vooral niet hoger, worstkoeien 350- 370 per kg.; vette kalveren: iets min der, willig, even hoger, prima's bo ven notering; graskalveren: groter, matig, gedrukt; nuchtere kalveren: even kleiner, levendig, hoger, mest- kalveren 150-250 p. st.lopers en biggen: ruimer, goed, lopers stijver, biggen onveranderd: slachtpaarden: matig, zeer kalm, als vorige week; schapen en lammeren: kort, flauw, lager; kalf- en melkkoeien: matig, stil, gedrukt; vare koeien: gewoon, lui, staande prijzen; vaarzen en pin ken: als vorige week, zeer traag, con stant; lammeren: even groter, stroef vooral niet hoger.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3