GEWONDE SCHOLIER KAN PISTOOLSCHOT NIET VERKLAREN Verordening Bijstandswet in Leiderdorpse raad verworpen De Nerveuze Nerviërs VULCANO ASPIRINdaarstaatBAYER achter!" Leidse Bioscopen DINSDAG 30 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Geen klaarheid in geheimzinnige zaak mannen er met motor vandoor gaan Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts, verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. Getuige za<* twee *ier Beens, die het slachtoffer Het is mogelijk, dat de mannen in de hinderlaag hebben gewacht op de tweede bromfietser, die dit punt pas seerde en die aan de politie ver klaarde, dat hij hulpgeroep had ge hoord. Deze man heeft een brom fiets, rood van kleur merk Kreidler, De 17-jarige scholier R. A. Beens bereden. Hoewel de politie verschil- ult Bunnik heeft de rijkspolitie van lende oproepen heeft doen uitgaan, deze gemeente geen verklaring kun- heeft deze zich nog niet gemeld. Be nen geven voor -het pistoolschot, kend is nog, dat zowel de Rijkspoli- steld van een ongeluk. De politie wil drag van f221.350. waardoor hij in de nacht van zater- tie te Bunnik als het hoofdbureau in ook de identiteit van deze man ken- dag op zondag werd getroffen. De Utrecht telefonisch in kennis is ge- nen. politie heeft hem in het Academisch (Advertentie) mée. Het college en de commissie hadden namelijk de heer L. B. A. Holtzer als eerste op de voordracht geplaatst. Zeven van de twaalf le den stemden op no. 2 van de voor dracht. Mr. J. de Groot en de heren A. Kleiss en J. Tieken verhieven ver volgens hun stem tegen het voorstel om aan de Chr. Ulo-school behalve direct noozakelijke voorzieningen ook een electrische pottenbakkersoven te geven. De heren De Groot en Kleiss meenden, dat met deze oven de grenzen van het onderwijs wel wat werden overschreden. Een mening, die zij kracht bijzetten met het ad vies van de inspecteur. Ook de in specteur had zich niet bijster en thousiast uitgelaten over het idee, maar hij had verklaard, dat hij zich niet zou verzetten als de raad mocht besluiten de aanschaf van een oven mogelijk te maken. De heer Kleiss wenste de oven geschrapt te zien uit het voorstel, maar met zeven tegen vijf stemmen werd besloten de oven RADIO TELEVISIE GANGETJE LEIDEN (Advertentie) Bij internationale waterskiwed strijden te Londen heeft de Neder landse Corry Dane het onderdeel fi guren gewonen. Op de slalom werd zij derde en op de schans tweede. Roeland Tops werd zowel op de sla lom als bij het springen vierde. Ziekenhuis in Utrecht verhoord. Het hoofd van het arrondissementspar ket in Utrecht, mr. W. H. Overbeek, die het onderzoek leidt en gisteren over het resultaat van het verhoor werd geïnformeerd, deelde desge vraagd mede, dat de jongen zich al leen herinnert opeens 'n knal te heb ben gehoord toen hij op zijn bromfiets op de weg bij Rhijnauwen reed. Hij was naar een feestje geweest en was op weg naar huis. „Het is een zonderlinge zaak", vindt mr. Overbeek, die niet aan- H en een perceel te"handhaven. Het ongewijzigde voor- Aether klanken grond op dezelfde kruising van we- s^g1 werd hierna zonder hoofdelijke gen te verhuren aan de Caltex. Al- stemming aangenomen, bert Heijn en Caltex willen op dit Een applausje klonk hierna op, terrein een wegrestaurant, motel en toen loco-burgemeester Meerburg service-station vestigen. De voorzit- verklaarde, dat het voorstel om ter deelde mede, dat dit project nog f 600.- te voteren voor aankoop van slechts in ontwerp is. In totaal zal het beeldje „Drie dansende vrouw - dit project bijna vier hectare beslaan, tjes" afgevoerd kon worden, omdat De bouw zal in fasen geschieden, zich inmiddels een milde gever heeft naar het zich laat aanzien. Eerst zal aangediend, het wegrestaurant gevestigd worden en later het motel. GEHEIME ZITTING NOG GEEN VLAG Het middernachtelijk uur was bijna bereikt, toen de heer Kleiss voorstel- Het voorstel om Leiderdorp 'n eigen de in geheime zitting te gaan over vlag te geven werd aangehouden tot het voorstel om een verzoek te doen een volgende vergadering, wanneer uitgaan voor plaatsing van Leider- de Hoge Raad van Adel een advies dorp in een hogere bezoldigingsklas- gegeven zal hebben over 't ontwerp, se. Norm voor een hogere klasse is Ook de raad van Leiderdorp, die spronkelijke prijs is nog iets afge- gisteravond onder voorzitterschap haald vanwege het sociale karakter van het toekomstige gebouw, van loco-burgemeester C. Meerburg neemt dat eenbékende "de schöfier vergaderde, de burgemeester was we- SOCIALE FACTOR heeft willen belagen, omdat niemand gens ziekte afwezig, heeft langdurig uit zijn omgeving van de bromfiets- bediscussieerd over het mint Altrp De heer P- Andrik (PvdA) gaf 't col- tocht via een omweg op de hoogte 6 p iege jn overweging exact vast te leg- Voordat de raad dit besloot werd er het aantal inwoners (op het ogen- was. De politie hoopt toch meer niene Bijstandswet. Niet, dat de raad gen hoe groot die sociale factor in overigens nog een hele discussie ge- blik nog geen 9000 en 10.000 moet klaarheid in deze wonderlijke schiet- zich veel problemen maakte of er 'n deze grondprijs geweest is, teneinde voerd over de vlag en het ontwerp, men hebben voor „promotie"), maar partij te kunnen brengen. Een be- een maatstaf te hebben als grond- dat b. en w. lieten zien. Mr. De Groot door de vele uitbreidingsplannen is langrijke schakel daarbij is de auto- commissle van aavies or een college verkopen ten behoeve van andere noemde een eigen vlag voor Leider- het werk ter secretarie en op de mobilist die de Utrechtse politie op van bijstand moet komen: de raad openbare gebouwen in de toekomst dorp dikdoenerij. Hij vroeg zich af dienst van gemeentewerken te om- de „help"-roepende jongen heeft ge- volgde het advies van de Verenieine zul,en volgen. (Er zullen in de buurt of er wel een wezenlijke behoefte is vangrijk en verantwoordelijk ge attendeerd, maar die zich ondanks van de gereformeerde kerk, die komt aan een vlag. Het ontwerp stond vele worden om niet te vragen naar een de radio-o)» :oep van gisteren nog van Nederlandse Gemeenten en be- aan de yan Poelgeestlaan, ook nog raadsleden bovendien ook niet erg verhoging. steeds niet heeft gemeld. Hij wordt sloot een college van bijstand in te een katholieke en hervormde kerk aan. Na de heropening vroegen de he- dyrtoe alsnog uitgenodigd. H«i te- maar d, verordening op de moeten komen RedDe voorzit- De uitbreiding van het zwembad ren Kleiss en Andrik of de eventuele lefoonnummer-van de Utrechtse poli- ter verklaarde dat het college deze met een 50 m-bad, waarvoor de rijks- verhoging van de bezoldiging, die al- tie is 030 261oI. uitvoerins van de Algemene Bij- suggestie gaarne zal overnemen. De goedkeuring binnenkort afkomt, zal leen geldt voor de burgemeester, de standswet kon geen genade vinden "®®r. ^leiss drong hierna nog aan op onderhands aanbesteed worden. De secretaris, de ontvanger, de eerste Getnise- b« de Leiderdorpse vroede vaderen. vc?mij-" SMLi* Diepgaand onderzoek huis aan huis heeft de politie in Bunnik toch nog toe besloten had, omdat de aard van recteur van gemeentewerken, ook zal het werk speciale eisen stelt aan de doorwerken naar het lagere perso- aannemer. neel. De hogere bezoldigingsklasse is alleen voor de hogere functionaris- VOORDRACHT GENEGEERD sen, aldus de voorzitter, maar'wan neer dit verzoek wordt ingewilligd is Ietwat bevreemdend ging het bij de het stellig het voornemen van b. en benoeming van een gymnastiekle- w. om met een nieuwe salarisveror- raar voor de Leiderdorpse scholen, dening voor het lagere personeel te den. Veel voelde de voorzitter hier txi Nadat de heer A. Kleiss (KVP) er niet voor. Bovendien, zo stelde hij, 'een"tgeruige"opgeieverd?UHetWis "de ziJn teleurstelling over had uitgespro- zal men met de voorgestelde factor 22-iariep mpi G° Flnnr dip een ophnt ken» dat b. en w- wel wat aan de van de beer Andrik het doel ook en een gi^heeft* gehoortL Zy zagiüt late kant waren met dit voorstel (op kunnen bereiken, haar slaapkamerraam twee mannen 7 juli moeten de besluiten bij GS van circa dertig en veertig jaar een zlJn\\ bracht mr. J. de Groot (VVD) MOTEL motor voortduwen en er even later eTnsJlfeg bezwaren van juridische opspringen. Zij vertrokken met grote aa^d teêen fle verordening ter tatei. j)e raa(j besloot hierna ruim twee De meerderheid van de raad negeer- komen. Zonder hoofdelijke stemming vaart in de richting Utrecht. Even volgens ae verordening zou de at- hectare grond aan de rijksweg 4A en de de voordracht van het college en werd tenslotte ver na middernacht daarvoor waren deze mannen dicht delin£ sociale zaken tot een orgaan Hoogmadeseweg aan de Albert bet advies van de onderwijscommis- besloten het verzoek te doen aan onder haar huis doorgegaan. De tijd gecraearcl worden en staatsrecnteiyx Heijn N.V. te verkopen voor een be- sie en benoemde de heer R. J. G. Pom- Gedeputeerde Staten. waarop het schot werd gelost, was dat_ onmogelijk, aldus mr. De precies kwart over een. Twee man- proot- Ue wet kent geen afdeling en nen hebben volgens haar op een in d.« praktyk zullen derhalve grote bruggetje, dicht bij de heg, waarin moeilUkheden kunnen ontstaan. Mr. de jongen werd gevonden, in een Pe Groot diende bovendien 'n amen- hinderlaag gelegen. Het bruggetje dement irJ°P het voorstel een col- is als gevolg van de dichte be- leSe van bijstand m te stellen. Spr. groeiing van het struikgewas vanaf wenste aan dit college de bevoegd- de weg niet te zien. Ze hebben ken- beden toegekend te zien, die aan b. nelijk op iemand gewacht. ?n w. toekomen ingevolge hoofdstuk Niet gemeld. II van de ABW. VERORDENING VERWORPEN Een vervolgverhaal van Suske en Wiske De politie is er echter in het ge- heel niet zeker van, dat de aanslag De voorzitter schorste hierna de ver- bedoeld was voor de 17-jarige scho- Smering voor nader beraad binnen het college. Na de heropening ver klaarde de heer Meerburg, dat 't col lege geen behoefte voelde de voor stellen te wijzigen. De term „afde ling" was slechts ingevoegd om de verordening leesbaar te maken. De films in de week van 25 juni Het amendement van de heer De 1 zijn door de Katholieke Groot werd hierna in stemming ge- Film Centrale als volgt gekeurd: bracht en aangenomen met de r, stemmen van de beide wethouders TS ÏT. I4 en de heer J. Boot tegen. Het ge- 7nnHso 7iw ais amendeerde voorstel werd hierna Zondag 2.30, 4.45. 7 00. 9 15 uur eveneens aangenomen. Mr. De Groot Lido: d'Artagnan tegen de 3 mus- had ook de meerderheid van de raad ketiers (14 jaar). weten te overtuigen van de juridi- Dagelijks: 2 30. 7^15^ en 9.15 uur sche bezwaren tegen de verordening, Zondag: 2 30. 4 45 7 00 9 15 uur Luxor: Hud, de ontembare (18 jr). Dagelijks. 2.30, 7 00, en 9 15 uur Zondag: 2.30, 4.45 7 00 9.15 uur want met 7 stemmen tegen en 5 voor werd de verordening afgestemd. De heer Kleis bracht ook zijn be zwaren uit tegen het feit, dat bij de Studio: De minnares (18 jr CFK.). verkoop van grond ten behoeve van openbare gebouwen (in dit geval de gereformeerde kerk) een opslag op de grondprijs wordt gelegd van het Fonds Dorpsuitbreiding. De heer J. M. Tieken (KVP) vond de prijs van f43.- per m2 ook aan de hoge kant. De voorzitter betoogde, dat de opslag voor het Fonds steunt op een arti kel in de verordening op de bouw- exploitatie. Desondanks noemde hij Ma. t/m wo.: Koninginnen van de prijs niet te hoog in vergelijking de nacht (str. volw.). met elders. Integendeel, van de oor- Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9 15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00. 9 15 uur Trianon: Irma la Douce (volw.). geprolongeerd. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00. en 8.00 uur. Rex: The Raven (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9 15 uur Zondag: 2.30, 4 45 7 15. 9 15 uur WOENSDAG 1 JULI 1964 HILVERSUM I. 402 m.' 746 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.50 Gymn. voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klass. gram. (stereof. uitz.). 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Hedendaagse tendensen in de R.K.-theologie, lez. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 Vrij entree, cabaret. 11.20 Licht instrum. kwintet (stereof. uitz.). 11.40 Pianoduo: mod. muz. 12.00 Ritmisch strijkork. (stereof. uitz.). 12.30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Musette- ork. (stereof. uitz.). 13.00 Nws. 13.15 Tango-Rumba ork. en zangsol. 13.45 Geheimen onder de golven, lezing (10). 14.00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lez. 14.50 Houdt u ook zo van vakantie, lez. (Tussen 16.00-17.00 Evt. reportage Tour de France 1964). 15.00 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Wegwij zer: tips voor vakantie- en snipper dagen. 17.50 Reg.uitz.: Geven en ne men. Tips voor en van luisteraars. 18.00 Nws.. 18.15 Melodieën-Express. 18.40 Pianoduo: amus.muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke staal kaart. 19.40 Orgelspel. 20.00 Nws. 20.05 Waarheen de wind waait: ge- var. muzikaal progr. 20.55 Zet die draaimolen stop, hoorspel. 21.45 Dans- ork. en zangsol. 22.20 Sport halver wege. 22.40 Balans: hoofd- en bijza ken uit het dagelijks gebeuren. 22.55 Lichte gram. 23.10 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. gr. 8.30 Licht pianospel gr. 8.45 Volksliederen gr. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Lichte gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude kamermuz. gr. 11.15 Tot ziens in Je ruzalem, bijbel-quiz. 11.50 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrum. kwar tet. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.35 Transistor: licht progr. 15.00 Klass. strijkkwar tet. 15.30 Mod. gram. 15.50 Bijbel- vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.45 Licht ens. 18.05 Meisjeskoor en sol. 18.30 Het spectrum, berichten en lezing. 18.45 Nieuwe lichte gram. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Muz. van het Leger des Heils gr. 19.30 Radiokrant, 19.50 Lichte gram. 20.10 Holland Fes tival 1964: Concert door de Wiener Philharmoniker: klass. muz. In de pauze (plm. 20.45): Kanttekeningen, act. rubriek. 22.40 Dagsluiting. 23.00 Nws. 23.10 Operafragmenten gr. 23.55 -24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, inter nat. jeugdjournaal. NCRV: 17.10- 17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de Beer, film voor de kinderen. 19.35 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Me mo. 20.35 Cinematomobile, documen taire film (dl 2). 21.00 Prima Vista, muzikaal progr. 21.30 Blik achter het Bamboegordijn, documentaire film. 22.10 Drie maal negen, TV- film. 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.45- 22.50 Journaal en filmverslag van de Tour de France. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NTS: 20.35-plm. 22.05 De zevende sluier, speelfilm (14 jaar). door Antonio del Monte 12 En nu wachtte Maria op het ant woord van Enzo. Maar het bleef zo lang uit, dat ze de tranen achter haar ogen voelde branden. Ze had zich het liefst omgedraaid en de weg naar huis teruggehold. Maar Maddalena móest aan werk komen, er móest meer geld verdiend worden en Enzo was de laatste kans. Wie bleef er na hem nog over? „Als je soms denkt, dat het zo'n pleziertje is om in die vuile puim- steengroeve te werken, dan vergis je je, Enzo", zei ze opeens bitter. „Ik ben heus niet lui, maar ik heb al 'n hekel aan die stoffige bende van jul lie, laat staan Maddelena, die in Na pels een heerlijk leven gewend was. Als ik in de groeve werk dan slik ik stof, ik eet stof, ik bèn stof, hoor je dat! Ik vraag het alleen maar, omdat we zo hard om 't geld verlegen zit ten." „Nou ja", zei Enzo beduusd. „Dat snap ik wel." Hij sloeg de ezel een paar keer zenuwachtig op zijn magere billen. „Ik wou ook eigenlijk alleen maar zeggen, dat ik 't helemaal geen werk voor Maddalena vind." „Dat is onze zaak", viel Maria scherp in de rede. „Dus je neemt haar aan? Je zult tegen de anderen zeggen, dat we morgen samen ko men?" .Als de anderen er mee ac- coord gaan „Natuurlijk doen ze dat. Maddale na loopt toch niemand in de weg? Ze zal misschien even aan 't werk moe ten wennen, maar ze is veel handi ger dan ik." Ze stak haar hand uit. „Dank je wel, Enzo. We zullen zor gen, dat we op tijd zijn." Uit gewoonte nam hij haar hand aan, maar toen ze zich vliegensvlug omdraaide en de weg afrende, voelde hy pas, dat zyn belofte tè verstrek kend was geweest. „Maria!" riep hy. „Eh. luister eens!" Ze kwam terug. Op een afstand van een paar passen bleef ze staan en keek hem wantrouwend aan: „Ja, wat is er?" „Je moet wel zorgen, dat Maddalena binnenkort iets anders heeft „Waarom? Als ze haar "best doet en jij mensen kunt gebruiken?" Hij knipperde met zijn ogen en draaide met zijn hand een onbestem de cirkel door de lucht. „Vissen is veel gezonder voor iemand als Mad dalena. Ik herinner me trouwens nog van vroeger, dat ze nooit bij zonder sterk was. Dat was waar. Wat moest ze hier nog tegen in brengen? Maddalena klaagde soms nu al over vermoeid heid, terwijl ze niets anders deed dan het huis schoon houden, het eten ko ken, de kleren verzorgen en een kaar keer per dag water halen aan de fontein achter de kerk. „Ik zal proberen of ik iets voor haar doen kan", beloofde Enzo op eens spontaan. „Figaro kan haar mis schien gebruiken." „Sinds Maddalena op het eiland is, geeft de zee geen sponzen meer", zei Maria hatelijk. „Maar kijk wat je doen kunt. In elk geval bedankt." Ze draaide zich om en ging in de richting van haar huis. Enzo keek haar na: zoals ze daar ging rechtop en slank, was ze een mooi meisje. De wind speelde met haar haar en met een sierlijk gebaar van haar hand, veegde ze een don kere lok van haar ogen weg. Enzo vervolgde eveneens zijn weg. Hij geloofde niet, dat Maddalena veel kans zou maken bij de sponzenvis- serij, maar hij wilde het toch pro beren. Ach, dacht hij. Het is natuurlijk wel waar, dat ze daar in Napels een slecht leven heeft geleid en het is inderdaad verschrikkelijk, dat wij iemand op het eiland moeten dulden, alleen omdat de zedenpolitie van het vasteland dat verordent, maar aan de andere kant is het voor Maddalena toch ook geen pleziertje hier te moe ten zitten en door iedereen te wor den geweerd. En vroeger was ze toch aardig. Ze was vriendelijk voor ieder een. Hoe zou ze tot dit alles toch ge komen zijn? Op de hoek van de dorpsstraat, stond zijn ezel te wachten. Hij draaide enkele keren zijn kop om en 'toen hij zijn baas zag aankomen, liet hij een zacht gebalk horen. „Ja", riep Enzo. „Ga naar huis. Ik ga nog even naar „De drie tonnen". Het beest balkte luider. Door de doodstille straat klonk het afschrik wekkender dan het loeien van een orkaan. Maar iedereen kende het ge luid en niemand schonk er enige aan dacht aan. Ook niet toen de ezel door de dorpsstraat naar huis rende en zijn poten een luidruchtige mars op het slechte plaveisel roffelden. „De drie tonnen" was halverwege de dorpsstraat en lag schuin tegenover de kerk. Het was een heel kleine, vierkante ruimte met een toonbank je, dat niet groter was dan enkele si- naasappelenkisten en verder stonden er alleen maar houten banken. Achter de toonbank zat Rinaldo, meestal met zijn elleboog op zijn knie geleund en zijn kin gesteund in de kom van zijn handen. Hij sprak nooit bijzonder veel. Vroeger was zijn vrouw er, die op een overdadige wij ze voor hem het woord wist te voe ren en na haar dood scheen hij het zelfstandige praten verleerd te heb ben. Het enige wat je in zijn cafeetje kon krijgen was een slechte rode wijn, die haast niets kostte en die hij inschonk met een verveeld gezicht. En toch was het altijd bijzonder druk bij hem. Misschien doordat hij de enige caféhouder in 't dorp was, maar waarschijnlijk meer, omdat de mannen hier elkaar elke avond kon den vinden om de lopende dingen van de dag te bespreken. Er kwamen zelden of nooit vrou wen in „De drie tonnen". En wanneer één van de vrouwen het hart had een voet over de drempel te zetten, dan werd ze daar altijd wel door haar echtgenoot over onderhouden op een manier, die een herhaling definitief onmogelijk maakte. Maar de vrouwen hadden over het algemeen ook geen lust om naar „De drie tonnen" te gaan. Liever zaten ze in groepjes voor hun deuren en knoopten netten of roddelden. De enige, die een werkelijk privi lege bij Rinaldo had, was Anita. Maar zij was niet getrouwd en aan de drank verslaafd. Men zei van haar, dat zij tweemaal zoveel rode wijn kon verdragen als de beste dorpsdrinker. Er ging geen middag voorbij, dat zij niet een paar uur in „De drie ton nen" op een van de houten banken voor zich uit zat te kijken en wan neer iemand het woord tot haar voerde, knikte ze en lachte zij met een soort van afwezigheid en ant woordde bijna nooit. Na verloop van tijd ging zij dan naar haar huisje, dat aan de rand van het dorp stond. Zij liep dicht langs de huizen, groette met een schelle en toch zan gerige stem de voorbijgangers en niemand zag haar meer voor de vol gende dag als zij naar de fontein ging om water te halen en naar het ca feetje voor haar dagelijks portie ro de wijn. En niemand had eigenlijk ooit geweten waarom Anita in „De drie tonnen" werd geduld, maar waarschijnlijk hadden Rinaldo en zijn vrouw haar sexe verwaarloosd vanwege de ruime winst die zij on getwijfeld afwierp. (Wordt vervold)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2