Meer dan een waarschuwing, een bron van schoonheid en vreugde KASTEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN VRIJDAG 26 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 (door Fennecke Fockema Andreae) I Fenneke Fockema Andrea won, zoals gemeld, met een opstel van haar school de Rubenstocht 1964. J Zij zal de tocht maken samen met haar klas 5 van de Louise de Colligny-HBS. Hierbij het op- stel. dat de jury ongedwongen noemde. In het jaar 1526 voltooit Lucas van Leyden een bijzonder grote en eer volle opdracht: een drieluik voor stellende het Laatste Oordeel, be stemd voor de Pieterskerk te Leiden. Hoewel nog maar 37 jaar oud, was Lucas tot ver over de grens bekend, vooral door zijn etsen en portretten. Helaas, reeds zeven jaar na de vol tooiing van „Het Laattse Oordeel", zijn grootste en merkwaardigste werk, stierf de jonge kunstenaar. Wie voor dit prachtige drieluik staat, heeft de indruk dat Lucas het sombere interieur van de kerk heeft willen oplichten met een schilderij, zo stralend blank, dat de hele om geving hiernaast donker en zelfs saai van kleur zou schijnen. Staande voor dit drieluik voelt men zich opgeno men in ritmische, vloeiende vormen en zachte kleuren, die niet zoet, maar ingehouden en zeer persoonlijk zijn. Een grote vrijheid in opvatting en onderwerp kenmerkt iedere grote kunstenaar, zo ook Lucas van Ley den. Deze blijkt al uit zijn etsen, spreekt uit zijn wonderlijk rake en vroegrijpe portretten en straalt ons toe vanuit zijn drieluik. Het is duide lijk dat de schilder deze kans heeft aangegrepen, om alles te geven aan zwier, licht en vakmanschap. De rus tige, ernstige Lucas heeft ons door de originele kleuren en grootse opzet, door de grote, knap geschilderden naakten, met een gedurfd schilderij verrast. l"\e schilder heeft als grondpatroon een evenwichtige en voor de hand liggende indeling gemaakt: in het grote, klokvormige middengedeelte „het laatste gericht" met de schei ding van de verdoemden en uitver korenen. Met Christus als centrale figuur in het midden, gezeten op een wolk. Aan weerszijden daarvan ge groepeerd de Apostelen, daarboven heiligen, die fijn-blauwgrijs en vaag gehouden zijn. In de uiterste boven rand troont sinds kort weer God de Vader, omgeven door engelenkinde ren. Deze Godsfiguur is onlangs bij algehele, grondige restauratie weer vrijgemaakt van een nieuwere verf- Iteag, waafop in het Hebreeuws „Je hovah" te lezen-stonë, en- die -er om godsdienstige redenen indertijd op aangebracht was. Verbinding tussen God de Vader en Christus is de Hei lige Geest, gesymboliseerd in een duif. In het linkerpaneel de verdoem den door monsterachtige'duivels ge kweld. I ucas heeft deze drie panelen zeer sterk onderling verbonden door opvallende horizontale compositielij - nen, zoals de glooiende horizon en de wolkenranden, die weer gebro ken worden door diagonaallijnen, en door vlotte, zwierige s-lijnen van de engelenscharen. Het onderwerp veroorloofde zelfs in die dagen de uitbeelding van naak ten, terwijl het ook nodig was om veel figuren uit te beelden. De al wat renaissancistische Lucas heeft beide mogelijkheden met graagte aangegre pen. Maar het werk is zó gecompo neerd. dat er geen „volte" ontstaan is, zoals zo vaak in zulke gevallen, integendeel dit schilderij bezit een onmetelijke ruimte en diepte. Dit duidt de eeuwigheid aan en is dus wel vereist voor dit onderwerp. Lu cas heeft deze ruimtelijke werking bereikt door de voorgrond groot en de achtergrond zeer klein en vaag te maken. Zeer gedurfd is de enorme open plek. juist in het midden, die een verbluffende ruimte suggereert. De grote voorgrond-figuren zijn re naissancistisch. Ze zijn heel knap ge schilderd en prachtig van expressie. Hun anatomie is naar de werkelijk heid. en niet naar het ideaal dier da gen. Hun gebaren zijn weids en pa thetisch. de schilder schuwde geen „moeilijke houdingen", maar toch is ieder gebaar los en geen houding wordt krampachtig. Mooi contrasteren de figuren tegen de lichtvallende engelengewaden en de donkere aarde. Zó dun is hier de verflaag, dat duidelijk de schetslij nen eronder zichtbaar zijn, wat een ademend, transparant huid-effect geeft. Al deze verdoemden en uit verkorenen vormen samen, als in een dans, een prachtige ritmische lijn, die niet ophoudt bij de lijst, maar die veel verder doorgaat. Dit komt, doordat sommige figuren door de lijst oversneden worden, men moet deze mensen „buiten de lijst doorden ken". HOGEWOERD 99 - LEIDEN TELEFOON 22536 T^ot in het heelal wieken de zacht- gekleurde engelenvleugels, nu eens dichtbij, dan weer heel veraf en zachtgrijs waar wazigen gelen en violetten de goddelijke sferen aan duiden. Er is in dit hele schilderij geen enkele schrille kleur te vinden. Geen diepgekleurde gewaadplooi, geen fel detail En zelfs de hellemond heeft de schilder zijn meest intense vurigheid onthouden om de kleuren in dit lichte, koele geheel aan te passen. Om toch de transparante stra ling van het geheel niet teniet te doen, waarbij het licht van overal schijnt te komen. Deze opvatting van het licht is geheel nieuw en zeker verrassend, daar Lucas in zijn etsen toch op de licht- en schaduwwerking aangewezen was. De kunstenaar heeft zich geheel losgemaakt van de etskunst en toont zich in dit schilde rij een waarlijk groot schilder. Het is een belevenis, een genot om naar dit schilderij te kijken. En pas in de laatste plaats beseft de toe schouwer de ernst van het onder werp. Op de goddelijke zaligheid naast schokkende, radeloze angst en pijn heeft de kunstenaar zich waarschijnlijk pas in de laatste plaats bezonnen. Hoe vuil groen en afzich telijk zijn duivels ook zijn, hoe mooi en stralend ook zijn engelen, de men sen, met hun lenige, lichte lichamen, met hun losse ritmische gebaren, overtuigen niet waar echte dramatiek zou moeten zijn, vindt men boeiende houdingen, vindt men wijzen en wenken, terwijl sommige mensen ons zelfs iets trachten duidelijk te ma ken door hun gebaren, wat in hun situatie wel erg vreemd is. Wellicht was Lucas al teveel door de renais- sance-denkbeelden aangetast om nog die diepe overtuiging op te brengen, waarmee zijn middeleeuwse voor gangers dit onderwerp hebben afgebeeld. Maar door zijn baan brekende nieuwe elementen, door de grootse opzet en uitvoering is dit schilderij van groot belang geweest voor latere kunstenaars. Door zijn prachtig ritme, zijn heerlijke kleu ren en stralend licht is dit werk, meer dan een ernstige waarschuwing voor de zondige gelovige, een bron van schoonheid en vreugde geworden voor iedereen. Woning in Leiden leek op „rovershol" De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank constateerde, dat de wo ning van een 21-jarige loswerkman uit Leiden een „rovershol" gelijk was, vanwege de voorraad gestolen goederen welke er was opgeslagen. Verdachte en een 21-jarige Leidse schilder waren er samen op uit ge trokken. Zij hadden elkaar in een opvoedingsgesticht leren kennen en hadden financiële moeilijkheden, zo dat zij uit stelen gingen. Er waren door de officier slechts enkele feiten tenlaste gelegd o.m. diefstal van een bromfiets uit een poort aan de Kaasmarkt, diefstal van een bromfiets bij een dansschool aar de Steenschuur, diefstal van een pech-lamp uit een auto in een box aan de Leliestraat Naar de officier mededeelde, waren verdachten veei op het dievenpad geweest. Dat was dan in de eerste maanden van dit jaar geweest. Verdachten zijn reeds vaker met de politie in aanraking geweest, doch de officier constateer de, dat de opgelegde straffen kenne lijk weinig invloed hebben gehad. Volgens het rapport zijn verdach ten wel verminderd toerekeningsvat baar. De officier zag echter geen aan leiding daarin om de feiten vermin derd hen toe terekenen. De eis luid de tegen ieder van de verdachten een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en af trek van voorarrest. De verdedigers, mr. Korthals Altes en H. R. Stieman bepleitten een ge combineerde straf. Uitspraken op 7 juli. Leidse Universiteit Bij Koninklijk Besluit is prof. dr. P. Muntendam, tot dusverre buiten gewoon hoogleraar in de hygiëne en sociale geneeskunde, benoemd tot ge woon hoogleraar in dezelfde leerop dracht. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kand.- ex. Duitse taal- en letterkunde, de heren H. J. F. Wielage (Rijswijk) en F. M. H. Tromp (Den Haag); doct.ex. Sociologie, de heer A. A. Wesselingh (Leiden)doct.ex. Natuurkunde P. J. M Bongaarts, cum laude (Leiden) Leidse Agenda ZATERDAG 27 JUNI Antonius Clubhuis Show en dans avond, verzorgd door het gitaarcom bo „Danny and his Flying Arrows" Tevens uitreiking van de eerste grammofoonplaat van dit combo Aanvang 20 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van zaterdag 20 juni tot en met vrijdag 26 juni 1964 Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel 20136 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn geopend De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 21 juni ge sloten van 8 uur tot 24 uur TENTOONSTELLINC1SAGENDA De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags 1—4 uur Tentoonstelling 50 best verzorgde boeken uit 1962 en recente litho's van Rein Dool. „Shakespeare hoe en waar" Tot 29 juni Rijksmus. Gesch Natuurweten schappen (Steenstr dag 104 uur zond 1—4 uur Legermuseum PesthuislaanMa t.m vrijdag 10--5 uur zond 1—4 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d Werfpark) Geologie van Ne derland Dag 10—12 en 24 uur zon- en feestd 24 uur „De Ruif" (Jan Vussensteeg 59) Expositie Harry Kamoen t.m 3 juli Uit: de Gazette, april 1964. Fenneke Fockema Andreae: 18 jaar, 5de klas Louise de Coligny-HBS, Leiden, Toe komstplannen: Toneelschool, Arn- Ad verten tie) hem. Verzamelaars van alles wat los en vast zit exposeren in de Leidse Koningskerk Fatale botsing Gistermiddag vond op het kruis punt Stationsstr., Steenstr., Rijnsbur- gersingel, Morssingel, een botsing plaats tussen een wielrijdster en een motorrijder. De wielrijdster was een 21-jarig meisje uit Leiden. Beiden reden in de richting van Steenstraat. Op het kruispunt sloeg de wielrijd ster plotseling linksaf om de Rijns- burgersingel op te rijden. Zij werd gegrepen door het motorrijwiel. Met een zware hersenschudding is zij op genomen in het Academisch Zieken huis. De fiets en de motor werden zwaar beschadigd. Gisteren om kwart voor elf is de pompslang van een tankauto, die huisbrandolie pompte in een tank van een perceel op de Aalmarkt, gebar sten. De olie werd over een opper vlakte van pl.m. 50 meter over de straat verspreid. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. GESLAAGD Vijf candidaten, die de LJA-cursus handenarbeid B hebben gevolgd o.l.v. de heer R. Kop hebben woensdag avond in Den Haag het B-examen voor het diploma „creatieve hand vaardigheid voor jeugdleiding" afgelegd. Allen slaagden. Hier door maakten zij hun diploma com pleet. Begin van dit jaar hadden zij nl. hun A-examen met goed gevolg gedaan. De geslaagden zijn: mej. D. Bach, mej. R. Biel, mej. N. Sypkens, mevr. A. v. Rossum, de heer C. Zaalberg. Aan de Rijksuniversiteit te Am sterdam is geslaagd voor het examen Duits MO-B, de heer H. A. Koevoets, te Leiden. Hedenavond zal dr. ds. P. L. Schoon- heim, consulent van de Hervormde wijkgemeente Marewijk, om half acht in de zalen van de Koningskerk ein de Koningsstraat, de officiële opening verrichten van een voor Leiden zeer unieke tentoonstelling. Op deze tentoonstelling immers zul len circa 50 leden van de in maart 1963 opgerichte ruilclub „Konings kerk" tonen welke verzamelingen zij op velerlei wijzen, doch hoofdzake lijk door ruilcontacten, hebben bij een gebracht. Naast de collecties van de gewoon ste voorwerpen, zoals sigarenband jes, lucifersmerken, postzegels e.d., zullen de bezoekers meerdere unieke verzamelingen kunnen bewonderen. Hieronder bevinden zich de verzame ling van zeldzame natuurstenen, bij zondere munten en prentbriefkaar ten en zelfs van lucifersmerken, die een reeks van gebeurtenissen uit de Griekse mythologie weergeven. Teneinde dit eldorado voor verza melaars en belangstellenden zo fraai en effectvol mogelijk te laten uitko men, zijn de clubleiders, de heren P. Eradus en J. F. Kloeg met een J eugdicedstrijden Nieuw Brunhïlde De dames-atletiekvereniging Nw. Brunhilde heeft voor haar regionale jeugdwedstrijden, welke zaterdag op de Leidse Hout sintelbaan gehouden worden, een groot aantal inschrijvin gen binnen gekregen. Vooral in de D en C groep (de jongste wedstrijd-atleten) verschij nen er tientallen aan de start. Voor de jongens A is er o.m. een 3000 m, kogelstoten en verspringen. Voor de meisjes A, eveneens de oudste groep van de jeugdatleten, is er een 600 m, 100 m, discuswerpen en eveneens verspringen. De wedstrijden vangen aan om 14.30 uur. Damkampioenschap van Leiden De damverenigingen DCL en LDC organiseren weer een strijd om het damkampioenschap van Leiden. Dam liefhebbers kunnen zich opgeven bij DCL op dinsdagavond in café v. Mei zen of op donderdagavond bij LDV in hotel Bellevue. De inschrijving sluit donderdag 2 juli. Het inschrijf geld bedraagt f 1.-. A.R.K.A., AFD. LEIDEN Deelnemers aan onze autotocht op zondag 28 dezer, worden verzocht tij dig aanwezig te zijn. De bussen ver trekken om 9 uur vanaf de Jan van Houtkade (bij het kruithuisje). Denk om uw fototoestel. staf van leden-medewerkers in de afgelopen avonden vele uren druk in touw geweest met het opbouwen en inrichten van 12 grote vitrines en 'n twintigtal uitneembare kaders, die een goed overzicht van de collecties waarborgen. De gehele uitstalruimte waarde circa f 4500 kon worden opgebouwd en gerealiseerd dank zij de schenkingen van de benodigde materialen door een aantal met deze vorm van jeugdwerk sympathiseren de ouderen. Prijzen Eveneens door schenkingen kon de clubleiding voor de zowel mooiste als best verzorgde collecties een vrij groot aantal prijzen beschikbaar stel len. Hiertoe worden de inzenders(sters) ingedeeld in drie leeftijdsgroepen en voor elke groep een ereprijs, zeven hoofdprijzen en meerdere troostprij zen uitgeloofd. Onder de ere- en hoofdprijzen bevinden zich 2 transis tor radio's, grote insteekalbums en verlichte vergrootglazen. De beoor deling zal geschieden door een des kundige jury, bestaande uit mej. P. Lagerwerf (lid van de ruilclub) en de heren S. Hoekstra, F. H. Uiten- hout en A. Ouwerhand. De tentoonstelling is morgen ge opend van 10 tot 20 uur (ingang hoek Koningsstraat - Willem de Zwijger- laan. In verbandmet deze tentoonstel ling zal de gebruikelijke ruilavond heden niet doorgaan. Burgerlijke Stand Geboren: Ronald Hendrikus zv H. Bink en J. Sliggers; Christina Odilia dv A. van Zeist en M. Opdam; Jo hannes Anthonius Maria zv L. C. M. Hilgersom en C. T. M. Weers; Jur- jen Norbert Eelco zv J. E. Bos en A. B. N. V. v. Walraven; Michel Freddy Willem Johan zv F. W. D. N. van Rheenen en I. W. C. Kroet; Adri- ana dv W. A. de Jong en L. W. van Rijn; Arthur Waldemar zv G. M. Bortz en M. Vermond; Monique Jo hanna Ignatia dv J. G. M. van Leeu wen en G. Rijsbergen; Victor Gabriël zv B. Westerkamp en E. van Kuik; Peter Jan Hendrik zv M. A. T. van der Born en J. P. van den Berg. Gehuwd: P. Kraan en H. G. Mas- saar; H. H. M. van den Berg en M. W. Jansen; T. Sanders en A. M. de la Rie; J. de Vrind en A. Vermond; J. Herruer en E. Siera; D. K. H. Al- bers en C. J. A. M. Bertrums; A. Lens en A. Ouwehand; S. P. van Kins en W. Klinkhamer; W. van der Zeeuw en A. J. Stokkermans; P. Maas en J. H. M. Gordijn; B. J. Aniba en M. Siere. Overleden: J. Elings, 56 jaar, man; M. Rietdijk, 58 jaar, man; L. Neder- veld, 78 jaar, man; P. de Bruyn, 44 jaar, man; W. J. Geeve, 51 jaar, man; A. van Velzen, 54 jaar, vrouw; A. van der Vlugt, 84 jaar, man. Vertrokken personen in de week can 1017 juni. F. A. Pardon en fam., Oranjeboomstr. 9a, Den Haag, Het Kleine Loo 279. N. Turenhout en fam., Ververstr. 53, Sassenheim, J. Elststr. 15. C. F. Winkler Prins en fam., Hugo de Grootstr. 8, Voorscho ten, J. v. Goijenplantsoen 43. A. A. M. v. Leeuwen en fam., Hooigracht 68, Alphen a. d. Rijn, v. Boetzelaer- straat 81. J. M. H A. J. Germanès en fam., v. Swletenstr. 11, België. J. TimsPhilippo en fam., Breestr. 177, R'dam, Mathenesserln 385. T. Piket en fam., Koninginnel aan 22, Voor schoten, J. v. Goyenplantsoen 21. N. H. -Kooien en fam., Lombokstr. 65a, Den Haag, Huisduinenstr. 90. C. Zie- rikzee en fam., Rijnsburgersingel 25, Leiderdorp, Splinterlaan 107. W. Bruggelingde Jong, Herenstr. 87d> Woerden, Sierkersstr. 22. M. Kooij- man, Hogewoerd 76, Schiedam, Rot- terdamsedijk 441. C. v. Polanen— Friesema, Levendaal 185a, Bloemen- daal, Or. Nassaulaan 82. M. E. Kol derman, Oranjegracht 124, Rijns-burg, Trompstr. 29. J. J. G. Ruigrok, Oude Singel 18, Hillegom, Nieuwe Weg 15. J. Nievaart, A. v. Burenhof 43, Em- men, Dorpshuiswijk 29. F. M. Ouds- hoffOoms, Marislaan 29, A'dam, H. Ronnerstr. 1 III. C. A. SchramWan- ninkhof, Rijnsburgerweg 95, R'dam, Hooidrift 33b. N. D. v. Lith, Joh. de Wittstr. 27, Ede Gld„ Pr. Bernhard- laan 27. J. J. L. van den Wijngaard, Boshuizerkade 37 en J. v. d. Wijn gaardFasel, Meerhof 11, Spijkenis- se Orchideestr. 23c. Z. C. van Vuuren Klikspaanweg 18, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 87. W. F. van Beunin- gen, Rapenburg 56, R'dam, Wester singel 98. C. A. A. Clemens, Hooigr. 15, Lisse, Hobahostr. 8. E. Berman en F. A. G. de Klark, Hooigr. 30, Yer- seke, Dominicusstr. 3. J. R. Bruijn, Lammenschansweg 81, Den Haag, A. Duyckstr. 66. G. J. Visser en fam., Rijnsburgerweg 18, Oegstgeest, Zout keetlaan 6. J. C. H. Friederich en fam., Rapenburg 81, Oegstgeest, Piet Heinlaan 11. J. W. WeidemaMod derkolk en fam., Zaanstr. 49, Spajen. R. L. Kallenberg, Lammenschansw. 74, en J. C. M. Kallenbergv. d. Werf, en fam., Haagweg 51, Zoeter- woude, Bernhardstr. 4. J. W. W. v. d. Hoeven, Haagweg 22, Oegstgeest, Fr. Hendrikln 2. J. G. van Roijen, Lam menschansw. 1, Den Haag, Bachman- straat 25. M. S. van der Voort, De Sitterlaan 22, Woubrugge, Boskade 7. W. J. van Slingerland, Alexanderstr. 43a, Alphen a. d. Rijn, Vlierboomsfcr. 6. H. T. v. Velzen, Rijnsburgerweg 10, Zwijndrecht, J. Campertstr. 13. S. J. M. van Noorden, Haagweg 132, Groot Brittannië. J. P. H. M. Filbry Kloosterhuis, Nwe Rijn 80a, Laren N.H., Eemnesserweg 42. H. Man, Breestr. 16, Gr. Brittannië. M. E. J. Heijerman, H. Geesthofje 10, Mon ster, Voorstr. 115. P. Bloembergen, Hogewoerd 76 en J. C. Bloembergen Blom, Witte Singel 53, Enschede, Park de Kotten 159. P. van der Waal, Noordeinde 2a, Den Helder, Buiten haven 5. E. B. A. Harlinghausen, Raamsteeg 63, Utrecht, Zadelstraat 16bis. A. Ozkan en Z. Tan, Nwe Bees tenmarkt 8, R'dam, Maashaven OZ 5b. O. S. Derksen, Oude Rijn 54a, Oegstgeest, Wilhelminapark 31. M. F. Taverne, Oude Rijn 156, Ned. An tillen. F. A. L. van Herk, Lorentz- kade 29, Voorburg, Ln van Rusten burg 12. N. G. Minnaard, v. d< S. Bak- huyzenln 4, Warmond, HerenWeg 57. D. Gijssel, Lijsterstr. 4, Wemeldinge, W. Kanaalweg 81. M. F. Dekker, Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, A. v. Burenlaan 7. B. Avni, Brederostr. 11, R'dam, Maashaven OZ 5b. J. T. Mul der, Morsweg 40, Utrecht, Veemarkt plein 30bis. Gevestigde personen van 10 t.m. 17 juni. K. Knetsch en fam., woon wagenkamp, J. E. P. Nettekoven en fam., gem. ambtenaar, P. v. Anrooy- straat 43. H. T. Zuma en fam., lab. bediende, Brahmslaan 91. J. Lips en fam., ass. bedrijfsleider, v. 't Hoff- straat 32. A. M van de Griendt en fam., typograaf, Brahmslaan 101. J. H. Schoof en fam elektro-technicus Lekstr. 65. P. H. W Mey en fam., geoloog, v. Vollenhovenplein 73 J. M van Weele en fam., wetensch. assis tent, Witte Singel 18. J. H. Uhlenhop en fam., autobuschauffeur, Brahms laan 127 S van Baren en fam., kel ner, v. Riebeeckhof 66. B J. Kluts en fam.. winkelchef. Coornhertstr. 32 M A. Kerkhof en fam., typograaf Brahmslaan 115. J. G. v. d. Boogert -v. d. Snee en fam,, Vijf Meflaan 111. N Witt en fam., bouwkundige, Brahmslaan 121. A. van Evert en fam., schade-expert, Brahmslaan 111. J. van der Mei, arts, Kersenstr. 29. G. W. Fieker, elektro-monteur, Duin hof 53. J. G. Arentzen, verpleegster, Geregracht 43. M. J. G. v. d. Veer Kortekaas, Pieterskerkhof 24. J. E. M. Verhoef, 1.1. verpleegster, J A. M. de Goeij, verpleegster, F. J. M. Neef jes, 1.1. verpleegster, en M. M. Weel, verpleegster, allen Hooigracht 11-29. P. G. GrootjansMartens, Irenestr. 22a. C. J. Overzet en E. F. M. Denijs, verpleegsters. Houtlaan 55. P. I. Vail- lant, verpleegster, Hoflaan 125 A. C. Lavaleije, Hoogl. Kerkgrt 16. R. Ver- poorte, Nwe Beestenmarkt 26. F. M. Jaeger, Levendaal 8. N. J. van Sit- tert, Herengracht 61. A. A. de Graaf Bonte, Warmonderweg 41. A. W. Kroner, Rapenburg 58. H. Tieskens, militair, Plantsoen 67. C. T. Vegter, heilgymnaste-masseuse, Boerhaave- laan 43. K. W. Walstra, Witte Singel 75. T. C. A. M. Thöenes, secretaresse. Herengracht 13. J. C. Visser, Franchi- montlaan 37. D. van der Schaaf, W. W. Krijthe, C. W. van Welzenis, en G. H. E Koster, militairen, Noord einde 2a. W. L. Pera, Bakh. Roozen- boomstr. 31. D. H. P. Snel, metaalbe werker, Corellistr. 51. W. G. J. M. Tomassen, Roodenburgerstr. 59. W. Bol, Klikspaanweg 10. J. A. van der Krogt, Levendaal 8. A. J. de Wolf, v. d. Waalsstr. 36. J. M. Vogel. Hoge Rijndijk 101a. W. van Pubten. ver koper, J. P. Coenhof 59. A. B. de Vos, Rijnsburgerweg 31. B. I. C. Kem- ner en fam., bronsgieter, Trompstr. 68. P. J. Bogaards en fam., vertegen woordiger, Morssingel la. W. C. Bit ter en fam., rijksambtenaar, Modder- manstr. 18. L. van ProosdijMeijer, onderwijzeres, Brahmslaan 113. M. van Borssum Waalkes, 1.1. verpleeg ster, v. d. Waalsstr. 48. H. G. Klem, Roodborststr. 39. D. Sinnnighe Dam- sté, Rapenburg 12. J. C. van Veen, bibliotheek beambte, Rapenburg 49. F. A. van Bochove, J. P. Coenhof 18. T. J. Spiegeler, buffetchef, Duyven- dakstr. W. v. d. Meulen, autobus- chauffeur, Meidoornstr. 20. M. K. RosierGoudswaart, Scholtengtr. 64. I. Kouprie, l.L verpleegster, Houtlaan 55. W. P. Ammerlaan, Apothekers- dijk 35. J. M. van Thiel, Boerhaave- laan 21. J. C. Neijenhuis, cheffin broodfabr., Tulpenstr. 10. I. van Wijk en B. C. E. van Berckelaer. Heren gracht 58. T. Marchioni, ijsbereider, M. P. De Zolt Sappadina, hulp in de huish beiden S'teenstr. 11. V. Bolte- rauer, buffetjuffrow, Tomatenstr. 26. G. H. Boezaard, hovenier, Varken markt 7. OEGSTGEEST Geboren: Petronella Johanna Ma ria dv A. J. M. Koppers en J. van den Nouland; Adrians Cornelia Ma ria dv C. L. van Haasteren en B. C. T. van der Voort; Cornelia Trijntje dv M. Modderkolk en J. Gravekamp; Christien dv L. Flier en D. M. E. Buschhaus; Marianne Cornelia dv F. van Egmond en L. H. van den Ende; Andrea dv S. van 't Zet en E. Bak ker; Cornelis zv J. Bennema en A. Vreugdenhil; Björn Nils Ole zv C. F. H. Huijsman en H. A. Brongers; Gerrit Ebe zv G. van der Spek en E. F. J. Wijntjes. Ondertrouwd: F. T. Swarte en M. A. C. Bartels; J Wassing en H. E. Tuinman; J. van der Vecht en N. T. de Visser; A. Coster en E. Teebaal. Getrouwd: A. M. van Zandwijk en T. C. Hoogervorst. H. F. M. de Groot en A. M. H. van der Wissel; C. H. J. van der Drift en M. R. F. Heuvels- land; J. F. A. Voorbij en J. J. Zwaan; J. B. Volkers en D. M. Reus; J. C. Kok en J. C. Brandt; W. S. Post en M. van Egmond. Overleden: M. Balvert w.v. P. R. Penders; P. L. Nijenhuis; I. Star; W. van der Heijden. Geslaagd Aan de Kath. Sociale Academie in Den Haag slaagde voor het diploma personeelsaangelegenhe den, mej. A. Kemperman. Plannen van Katwijks VVV in komend seizoen Het bestuur van VW heeft, zoals vorige jaren, ook nu weer grootse plannen om het de gasten zo aange naam mogelijk te maken. Die de jeugd heeft, heeft de toekomst, heeft het bestuur waarschijnlijk gedacht, want voor de jeugd zijn de activitei ten nu reeds begonnen. Deze zullen ook nu het gehele seizoen bezigge houden worden met diverse spelen, maar bovendien kunnen de grootsten hiervan aan enkele wandeltochten deelnemen. Voor de ouderen zijn er iedere week concerten; orgelconcer ten en koorconcerten. Reeds op 4 juli is er een Drumbandconcours op de boulevard. Dan zijn er iedere week volleybalwedstrijden op het St. Andreasplein. Ook de gebruikelijke zeeprestatietocht zal weer worden georganiseerd door de Katwtfkse Red dingsbrigade. Ook diverse voetbal wedstrijden worden gespeeld in het gemeentelijk sportpark aan de Laan van Nieuw Zuid. Niet zoals voorheen in „De Ros kam" maar in het Parochiehuis aan de Kerkstraat zullen elke week op donderdagavond, voor de badgasten bridgedrives gehouden worden. Op 27 aug. zal de traditionele taptoe parade gehouden worden, verder postzegelavonden en -veilingen in de Oranjezaal aan de Voorstraat, caril lonconcerten. puzzelritten voor auto's scooters, bromfietsen, motorrijwielen. 4 Juli, 25 juli en 15 augustus zijn dagen met groot vuurwerk aan het strand en dan niet te vergeten op 15 augustus, wanneer voor de ne gende keer het bloemencorso „Kleu renpracht aan zee*' vanaf het vei lingterrein tq Katwijk aan den Rijn door beide dorpsdelen trekt. Er zal dus nogal wat te doen zijn. Gehoopt wordt, dat het weer echt zomers zal zijn, want daarvan hangt het af of een en ander volledig zal slagen. ARCHITECT DR. G. TH. RIETVELD OVERLEDEN Donderdagmiddag is te zijnen hui ze in Utrecht plotseling overleden de architect dr. G. Th. Rietveld. De heer Rietveld bereikte de leeftijd van 76 jaar. Hij was dootor honoris causa in de technische wetenschap pen, officier in de Orde van Oranje Nassau, officier in de kroonorde van België. Voorts was architect Rietveld erelid van de BNA en erelid van de Koninklijke Akademie van Weten schappen te Brussel. Fusie BVV-WilheJmina gaat niet door De algemene vergadering van Wil- helmina heeft donderdagavond de fusie met BW afgewezen, omdat 't bestuur van de KNVB de amateurs van deze vereniging niet in de twee de klasse wil opnemen, maar hen verwijst naar de vierde klasse. BW gaat met deze indeling wel akkoord. Het bestuur van de stichting „betaald voetbal Den Bosch" heeft besloten tot voorlopige oprichting van de „Stichting De Vliert' met het doel nu alleen aan BW de financiële steun te verlenen, die was toegezegd indien de fusie zou zijn doorgegaan. MARKTBKRICHTKIN LEIDEN, 26-6. Kaas Aange voerd 16 partijen Goudse kaas en 2 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kw. tot 3.05, le kw. tot 2.95; Leidse kaas le kw. tot 2.94. Handel kalm. Vee Resp. aanvoer, prijzen en handel: stieren 4; melkkoeien 40, 950- 1275-1450, willig, prijsh.; vette koeien 300, 3.40-4.25-4.60, vlug, duur; vare koeien 25, 750-1000-1350, matig; gras kalveren 152; vette kalveren, 2.40- 2.80-2.30, slepend; nuchtere kalveren p kg lev. gew. 16, 1.20-1.55, kalm; id per stuk 90-160; vette schapen 70, 95-120-125, stug; fokschapen 40, rus tig; id. met 1 lam 180-250, id. met 2 lammeren 260-350; vette lammeren 194, 125-140-155, sug; zeugen 29, re delijk; drachtige zeugen, 375-455, re delijk; schrammen 133, 95-115, rede lijk; geiten 11; zuig- en weidelam- meren 817; zuiglammeren, 110-125- 135. redelijk; weidelammeren, 95-130, rustig; Texelse schapen 450, 95-130, rustig. Totale aanvoer 2003. LEEUWARDEN, 26-6 Kaas - Com missienoteringen: Goudse kaas 2.55, Edammer kaas 2.41, en Broodkaas 2.41. Handel redelijk. LEIDSCHENDAM, 25-6. Eieren Aanvoer 90000 kippeneieren. Prijzen: 5600 0 10.75-11.50, 12500 1 9.75-10.60, 26800 2 8.50-9.35, 18400 3 7.60-8.35, 16200 4 6.10-7 10, 5500 5 5.60-6.30, 3000 6 5.10-5.80. 1700 kneus 4.35-6.50, 300 2e soort 6.95, 140 eendeneieren 7.55-9.25.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4