Mening in Hervormde kring „MOMENT WAAROP LASTEN NIET MEER TE DRAGEN ZIJN KOMT DICHTERBIJ" Wegmraat na woeste rit in Lisse klem gereden Weerbericht Burgerlijke Stand Leidse Agenda Wijzigingen in luchtpost-tarieven Het weer in Europi PAUZE DONDERDAG 25 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 PIETERSKERK en LEIDSE UNIVERSITEIT ])e Katholieke Harmonie in stijgende lijn Naar aanleiding van het bericht de Pieterskerk óf de Hooglandse kerk zich nu reeds tussen de 5000 en 6000 en artikel in ons blad van dinsdag „afstoten", zij zich aan de laatste zou zitplaatsen, terwijl het kerkbezoek over de Leidse Pieterskerk schrijft onttrekken. Het moment waarop men gemiddeld tussen de 3000 en 3500 ligt. de Nieuwe Leidsche Courant, Chris- zal moeten zeggen: „Wij kunnen met De bouw van de Vredeskerk in de telijk Nationaal Dagblad, onder meer de beste wil deze lasten niet meei Professoren wijk - Burgemeesterswijk dragen" lijkt soms wel dichterbij te is nu begonnen. Als deze klaar is, zal komen. de trek naar de stad nog minder wor den. En in Zuid-West zal het wel- CIJFERS licht ook eens tot eigen kerkbouw De ruimtelijke overcapaciteit in de komen. Nu kerken de Hervormden Leidse Hervormde Gemeente maakt in de Geref. Bevrijdingskerk. Zoals in de krant van gisteravond: Het is ons wel gebleken dat de ge dachte om de Pieterskerk in de ruim telijke planning van de universiteit te betrekken in deze kringen niet onbekend is. In Nijmegen vindt men reeds een het probleem van het onderhoud van inalle steden is er een duidelijke ten- precedent voor een dergelijke oplos- de kerken in de binnenstad nog moei- dens van concentratie van kerkbe- sing, waar tussen het curatorium van lijker. De totale capaciteit beweegt zoek in de buitenwijken. de r.k. universiteit en de kerkvoogdij een overeenkomst is gesloten voor een gemeenschappelijk gebruik van de nu nog in restauratie zijnde St. Stevenskerk, welke overeenkomst de financiële lasten van de kerkvoog- ren; D. Sloos en A. M. de Kruis; J. v. Orden en A. J. Vis; F. A. Pijn- naken en M. H. Regeer; K. v. Mou- rik en M. A. Oudshoorn; E. P. del Prado en W. M. Kooreman; C. B. v. Geboren: Neeltje Jacoba d.v. H. D. dij aanzienlijk zou verlichten. Daar Diepenhorst en J. Zwitser; Jacobus n r r p tin zal de Grote Kerk werkelijk audito- Johannes z.v. J. J. Hamaker en S. 11 en u - Ve&sey. rium maximum worden. v. d. Plas; Albert Victor z.v. E. F. C. gervorst en S. M. v. d. Linden; J. P. Smit en T. Oktem; J. J. v. Ton geren en W. Crama; P. v. Berkel en Labordus; G. D. J. v. Eden en E. E. G. Hoppenbrouwer; G. H. Bak- otfwSj?* R^H.T. Slaskan?en GUNSTIGER VERDELING d.v. G. Spaans en M. A. Westhoek; Pauline Elisabeth d.v. W. C. Lem- Nu maakt de universiteit al vrij mers en T. M. Hölscher; Franciscus regelmatig gebruik van de Pieters- Robertus Antonius z.v. A. P. M. v. d. versitaire zyde om de kerk by gebrek T Platteel en C. E. de Groot; Wil- ^^0 ^00™ aan een representatief auditorium helmina Johanna Maria dv. P. J. _:ec,Q„. T vj t on p twtqq veelvuldiger te mogen gebruiken zou Droogh en J. W. l'Ami; Elisabeth P wL,r P s KniS 1 en E. H. Kaak; S. Noort; D. Dijkstra en W. M. Helling. de centrale kerkvoogdij ongetwijfeld, Henriëtte d.v. H. G. de Groot en N. uu' Heun zij het wellicht onder bepaalde voor- M v. Veeren; Anton z.v. J. Spieren- posf'en g A T waarden, in welwillende overweging burg en M. v. d. Marei. Overleden: H. J. v. Haasteren 51j.,J W. J. v. Egmond; J. M. nemen, vooral wanneer hiermee een voor de kerkvoogdij nog gunstiger verdeling van de onderhoudslasten Hoorn 40 min., d.; H. v. d. Meer 52 j.. kan worden verkregen. Het is geen geheim dat de Hervorm- D. Bol 44 j., m. Ondertrouwd: G. H. Eijman en M. LAATSTE BIJEENKOMST LEIDSE POSTZEGEL VERZAMELAARS In het Gebouw aan de Steenschuur hield gisteravond de Ver. van Leidse ZOETERWOUDE Raiffeisenbank bereikte 4.600.000,- spaarsaldo de Gemeente in ruimtelijke zin met E. Houps; E de la Rie en Y. J. I. El- een duidelijke overcapaciteit zit. zenaar; H. W. Lindeijer èn A. D. De indruk is niet al te gewaagd Bakker; F. Wervelman en W. Brus- Postzegelverzamelaars de lassie bjJ dat, als de Hervormde kerkvoogdij see; J. H. Segaar en H. P. Olivier; eenkomst van he? seizoen. Ondanks voor de keuze zou worden gesteld, óf C. T. Noordover en T. J. M. v. Duu- "et mooie weer was er zeer tot ge- noegen van de voorzitter, de heer gest weer een grote opkomst. Dat de vereniging nog steeds groei ende is, bleek wel weer uit de ver welkoming van vier nieuwe leden. De heer De Best wenste hen veel genoegen in hun hobby. Spreker spoorde de leden aan om eens een Rond de jaarwisseling bereikte de d. Kerkhof-Grossat. Zij was het die bezoek te brengen aan tentoonstel spaarbank van de Reiffeisenbank te met een storting de 4.600.000 volmaak- jjng welke de ruilclub „Koningskerk" Zoeterwoude een nieuwe mijlpaal van te. a.s. zaterdag houdt in de Konings- 4 miljoen gulden. Daar deze overschrü- In de statistiek lezen we dat het eer- kerk aan de Koningstraat. Dit initia- ding het gevolg was van rente-bijschrü- ste miljoen werd bereikt in 1.952, het tief van vrijetijdsbesteding onder de ving besloot het bestuur toen de gebrui- 2e in 1958. het 3e in 1962 en het vierde jeugdigen is zeker waard gesteund te kelijke premies beschikbaar te stellen op 30 dec. 1963. De jeugdspaarbank ..De worden. Uit de vergadering kwamen bü het passeren van de 4.600.000. Hier- Zilvervloot" heeft ook veel belangstel- enige filatelistische nieuwtjes naar aan is een flinke spaaraktie voorafge- ling, hier is al 'n bedrag bereikt van voren uit in de naaste toekomst uit gaan met als resultaat, dat op 3 juni 185.000.-. komende zegels, het gestelde doel werd bereikt. Bij de door de heer A. Ouwenhand POLDeRVERGADERING geleide veiling gingen 41 kavels on- Dat in een tijd, waarin de toename der zijn hamer door, waarvan het van de spaargelden over het algemeen De ingelandenvergadering van de Zwet- grootste gedeelte de bijzondere be- minder vlot ging, de Raiffeisenbank 't en Grote Blankaartpolder wordt ge- langstelling van de aanwezigen had. gesteld bedrag wist te bereiken, bewijst, houden in „Het Blesse Paard" te Stomp- Na ,je rondvraag sloot de voorzit- dat de actie goed is ingeslagen. De wijk. De Stompwijkse ingelanden waren ter de bijeenkomst en tevens dit bij premies werden als volgt gewonnen: goed vertegenwoordigd, maar die uit zonder prettig en gunstig verlopen 25 voor de heer Th. v. d. Werff, Boni- Zoeterwoude lieten verstek gaan. seizoen, faciusstraat 8; 25 voor mej. A. M. v. d. Voorzitter v d. Salm verwelkomde in Krogt, Watertje 7; 25 voor Peterje van het bijzonder de heer Noordman, die Duin, Vrouwenweg 56 De hoofdpremie voor het eerst op de grote vergadering groot 150 kwam terecht bij mevr. v. als secretaris-penningmeester optrad. De rekening 1963 werd goedgekeurd en de commissie tot nazien van de boek. houding bracht 'n gunstig verslag uit. De begroting 1964 werd na uitvoerige bo .Danny and his Flying Arrows1 bespreking aapvaard met een omslag Tevens uitreiking van de eerste van 35 per H.A. grammofoonplaat van dit combo. Het aftredend bestuurslid Joh. de Aanvang 20 uur. Jong werd met algemene stemmen her- kozen. AVOND- EN NACHTDIENST De waterafvoer van de Blankaart- APOTHEKEN TE LEIDEN den van Leiderdorp, die a.s. zater- polder was een ernstig punt van be- Van zaterdag 20 juni tot en met dag zal plaats vinden, bestaat veel spreking .De conclusie was dat verschil- vrijdag 26 juni 1964: Geopend voor belangstelling van de zijde der deel- lende ingelanden totaal geen medewer- spoedeisende gevallen: apotheek nemers. Ruim 180 bejaarden zullen king verlenen bij het schoonhouden van Reijst, Steenstraat 35, tel 20136 ditmaal aan de tocht deelnemen. En de tochten. Apotheek R. van Breest SmaUenburg ongetwijfeld zullen zij weer genie- Besloten werd dat het bestuur krach- te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten van deze tocht die hen via Rot- tig tegen deze ingelanden zal gaan op- ten zijn geopend. De Oegstgeestse terdam naar het mooie Brabant voert, treden en zonodig op hun kosten het Apotheek is op zondag 21 juni ge- De eerste pleisterplaats is Oisterwijk, werk door anderen zal laten uitvoeren sloten van 8 uur tot 24 uur. het fraaie plaatsje in Brabant waar- na de tocht wordt voortgezet richting 's-Hertogenbosch om dan weer naar het noorden af te buigen en door de provincie Utrecht op Avifauna af te stevenen. In deze bekende omgeving xviet ingang van 1 juli a.s. zullen voerd, nl: 1. toepassingen van het zal ook dit jaar weer worden gedi- aue VOor het buitenland bestemde „binnenlandse" port op alle naar Bel- neerd. En als deze tocht ten einde is briefkaarten zonder heffing van gië of Luxemburg te verzenden brie- zullen de deelnemers ongetwijfeld luchtrecht per luchtpost worden ver- ven (en briefkaarten), dus ook op weer terugzien op een fraaie reis, zonden. De luchtrechten naar vele brieven zwaarder dan 20 gram, 2. waarvan de heer Kronenburg weer bestemmingen zullen met ingang van verlaging van het port voor brieven een prachtige beschrijving heeft ge- j juli a.s. worden herzien. Meestal tot en met 20 gram en voor brief- maakt 5 foliovellen vol met tal betekent dit een verlaging b.v. voor kaarten in het verkeer met West- De meesten van ons zal het ont gaan zijn, dat de katholieke Harmo niekapel op concours is geweest. In de afdeling Fanfare en Harmonie werd een eerste prijs veroverd, het geen betekent dat de Katholieke Har moniekapel een klas hoger is geko men, omdat de kapel ook vorig jaar een eerste prijs behaalde. Voorwaar een heel mooi succes. En te meer daarom, omdat twee jaar terug de animo voor de harmoniekapel niet bijster groot was en er zelfs een ver gadering is geweest waarin open kaart werd gespeeld en de mogelijk heid onder ogen werd gezien óf de hele zaak maar opheffen óf met nieuw élan weer leven inblazen. De leden konden toen zelf oordelen, en zelf een beslissing nemen. Unaniem was men toen van mening dat het eeuwig jammer zou zijn de zaak maar op te heffen. Maar doorgaan betekende dat van de leden gevraagd werd trouw op de repetitie te komen en deelne men aan een concours. Achteraf blijkt dat de beslissing juist is geweest. Er kwam weer le ven in de brouwerij van de Harmo niekapel. Men voelde dat er mensen waren die wel belangstelling hadden voor de Harmonie en die bereid wa ren hun schouders er onder te zetten om de enige katholieke Harmonie- kapel hier in Leiden in stand te hou den. Maar nieuw leven erin brengen, betekende tevens dat er nieuwe uni formen moesten komen En die zijn er gekomen Niemand zal kunnen ontkennen dat de Harmoniekapel, wanneer deze uitrukt, er niet keurig opstaat. Achteraf blijkt ook dat het deel nemen aan de concours, een stimu lans is om echt hun best te doen en ook daadwerkelijk een stuk muziek ten gehore te brengen, dat er mag zijn. Ditzelfde geldi voor de Drum band, die. door het behalen van de eerste prijs, nu voortaan in de klasse „uitmuntendheid" zal uitkomen. Nu moet u echt met denken, dat de leiding van de Harmoniekapel in een hoera-stemming is. Vaststaat, dat we er nog lang niet zyn. Daar zal nog heel wat geblazen en gerepe teerd moeten worden om zover te komen dat de Harmonie-kapel in de klasse „uitmuntendheid" wordt op genomen, om van de „superieure" af deling maar te zwijgen. Om echter zóver te komen, is vernieuwing van instrumentarium dringend noodzake lijk. Bovendien zullen er nog enkele instrumenten bij moeten komen, om het geheel compleet te maken. Maar dat vraagt nieuwe toevoer van le den. En dit laatste is een ontzettende puzzel. Natuurlek mag men niet zeg gen, dat er geen jongelui zijn die niet aan muziek doen, of een of an der instrument bespelen. Die zjjn er voldoende. Van de andere kant is het ook niet zo, dat ze geen belang stelling hebben voor de harmonie kapel. We dachten dat het eerder onwetendheid is. Ze weten niet waar ze moeten zijn om zich als lid voor de harmoniekapel te melden. Die fout ligt mogelijk bij de harmoniekapel zelf. Laat de harmoniekapel zich wel voldoende zien? We dachten van niet. Een muzikale rondwandeling op een zomerse avond in een bepaald gedeelte van de stad zou al heel veel goodwill kweken. En naar we we ten, is daaraan wel eens gedacht, maar mogelijk niet uitgevoerd, om dat door allerlei omstandigheden de gelegenheid daartoe niet was. Toch zou het aan te raden zijn, dat plan uit te voeren. Men moet voor zichzelf een idee vormen van de harmoniekapel en als men een goed stuk muziek hoort, kan interesse groeien. In twee jaar tijd is de katholieke harmoniekapel in stijgende lijn tot behoorlijke resultaten gekomen. Nu is het een onmisbaar element ge worden in het culturele leven van Leiden. Laat daarom de Leidse katholieke gemeenschap de harmonie blijven steunen, vooral als er financieel een beroep op die gemeenschap wordt PASTOOR N. J. COMMANDEUR TUCHTHUISSTR A FFEN VOOR KROATEN Vanmorgen is uitspraak gedaan i het proces in Bonn tegen 25 Kroati sche ballingen, die in november 1962 een bomaanslag pleegden op de Zuid slavische afdeling van de Zweedse ambassade in Bad Godesberg. De hoofdbeklaagde, de 30-jarige Franjo Percic, werd veroordeeld tot 15 jaar tuchthuis wegens doodslag, bedreiging met geweld, het plegen met anderen van een aanslag met ontplofbare stoffen, alsmede brand stichting met het in gevaar brengen van mensenlevens en vernieling. De 50-jarige geestelijke Hedic-Sko- ko is op dezelfde gronden, met uit zondering van doodslag, en bedreiging met geweld, tot vier jaar tuchthuis veroordeeld. LEIDERDORP Voor de autotocht voor de bejaar- ZATERDAG 27 JUNI Antonius Clubhuis - Show en dans avond, verzorgd door het gitaarcom- ömstreeks elf uur had dinsdag avond nabij Sassenhcim-noord een oneeval plaats, waarbij een scooter rijdster door een achteropkomende automobilist, die met grote snelheid reed, aangereden. De scooterrijdster werd tegen het wegdek gesmakt en bleef gewond liggen De scooter werd door de auto een 150 meter meege sleurd, waarna de automobilist stop te en de scooter van zijn auto ver wijderde, hem op de weg achterliet en met grote snelheid zijn weg ver volgde in de richting Den Haag. In Voorschoten, bij de Haagse Schouw waar net een aanrijding werd behandeld, negeerde hij een stopteken en reed bijna een politie man omver, die door snel opzij te springen zijn leven kon redden. Ver volgens reed hij met grote snelheid tot de kom van de gemeente Wasse naar en keerde daar terug naar Sas- van wetenswaardigheden. Het ver trekpunt is ook nu weer de Eiken laan, vanwaar om half een de tocht aanvangt. Om ca. 9 uur hoopt men weer terug te zijn en zal de Leider- brieven naar de Nederlandse Antil len en Suriname van 25 op 20 cent per gram. tot 20 respectievelijk 15 Ruim anderhalf miljoen gulden Het luchtrecht voor akten, druk- dorpse Harmonie de thuiskomers op werken, monsters, petits paquets enz. het Burgemeester Brugplein verwei- kon V00r een aantal bestemmingen komen. met 5 cent per 10 gram worden ver- laagd, terwijl voorts het luchtrecht n Geboren: Dirkje Cornelia dv C. voor postpaketten naar een groot VOOT CeW KemOrClTldt van der Wolk en B. Vonk; Christiaan aantal bestemmingen kon worden tt11™1 Sr P1 verminderd, b.v. naar Indonesië van 0p een veiling van Sotheby in Lon- a ï.m T RaQtiaan 810 op f 7-80 per g' den is gisteren door een niet-genoem- A. las en J. Meennorst, easuaan zv Tegenover deze verlaging staan de particulier een schilderij van Rem- H. Guis en C. H Rodenburg, Michiel echter voor een geringer aantal be- brandt voor 168.000 pond sterling 'rans zv J. Moxkenstorm en A. J. stemmingen, ook verhogingen van de (ongeveer 1.680.000 gulden) gekocht. Flaizier. luchtrechten voor een of meer der Het doek stelt een apostel voor en unaertrouwa. Bartel Broer zo jr, categorieën brieven, overige stukken ZOu er een zijn van een reeks schil- 'abneksarbeider, wonende te Leiden en postpaketten. derijen, die Rembrandt in 1661 van en Marijtje van Laar, 27 jaar, zonder chde telen heeft vcr. beroep. Naast de verhoging van de alge- vaar(jiCH Getrouwd: Frans Pieter van Atten, meen geldende internationale brief- Een stilleven van Rembrandt voor- 22 jaar, schipper en Neeltje Revet, posttarieven per 1 juli a.s. wordt een *en™llCTen 25 jaar, perster, wonende te Leiden, tweetal tariefsverlagingen doorge- Un& dje aan spykers aan een muur hangen, werd verkocht voor 110.000 VOORSCHOTEN pond sterling gulden). (ongeveer 1.100.000 Rouwkoop tegen Xerxes (Rotterdam) t.b.v. Rotterdams Zeehospitium te Katwijk „RUSTKUUR" VOOR OMBUDSMAN HEYE Eén dag voor de debatten in de Morgen (vrij dag) avond wordt op 't Zeehospitum te Katwijk aan Zee. De Westduitse Bondsdag over de kritiek, gemeentelijk sportpark een voetbal- wedstrijd begint om 7 uur. die de parlementair commissaris wedstrijd gespeeld tussen Rouwkoop voor de strijdkrachten, vice-admiraal en het Rotterdamse Xerxes. In het Geen spreekuur Burgemeester b.d. Helmuth Heye heeft geleverd op laatste elftal zijn o.a. opgenomen L de Kool is vrijdagavond verhin- de legerleiding, is Heye voor een Faas Wilkes en Veenman De baten derd zijn gewone spreekuur te hou- „rustkuur" met onbekende bestem- zijn bestemd voor het Rotterdams den. - ming uit Bonn vertrokken. Rijn-IJssellinie wordt gesloopt In de vandaag verschenen defensienota kondigen de mi nister van defensie en zijn drie staatssecretarissen aan. dat in verband met het feit dat de verdediging van het westen meer oostwaarts wordt gevoerd („forward strategy"), inunda tie-voorbereidingen, die in ons land waren getroffen, ongedaan worden gemaakt. Uit gezag hebbende kringen wordt ver nomen, dat die inundatievoor bereidingen jaarlijks vijf mil joen gulden vergen Dat be drag zal men dus voortaan kun nen besparen. Inmiddels vernemen wij uit Nijmegen dat de dienst Spe ciale Werken van Rijkswater staat al ts begonnen met het opruimen van drempels die tot dusverre in de Waal bij Nij megen, in de Rijn bij Arnhem en in de IJssel bij Olst een geduchte hindernis vormden voor het scheepvaartverkeer Die drempels maakten deel uit van de zogenaamde Rijn-lJs- sel-linie. Tot voor kort was namelijk de bedoeling op deze drempels caissons te laten zak ken. die tot gevolg zouden heb ben dat grote gebieden onder water gezet zouden worden Nu de defensieleiding het nut van de Rijn-IJssel-linie niet langer inziet is Rijkswaterstaat begon nen met het zo snel mogelijk opruimen van de rivierdrem pels en de bijbehorende l?nd- hoofden. Het afbreken van een en an der zal naar schattingen van Rijkswaterstaat meer tijd in beslag nemen dan de tweeën half jaar die het gekost heeft om de voorzieningen aan te brengen. Op het ogenblik is men daadwerkelijk begonnen met het opruimen van de drem pel in de Waal. Daarmee hoopt men tegen het eind van het jaar gereed te zijn. senheirii Op de plaats van het door hem veroorzaakte ongeval aangeko men, reed hij snel door in de richting Lisse. Een achtervolging werd door de Sassenheimse Rijkspolitie ingezet, waaraan ook werd deelgenomen door de Sassenheimer L. Deze gelukte het de man in Lisse klem te rijden Het bleek te zijn de heer G. V., garage houder te Hillegom en woonachtig te 's Gravenhage. In verband met diverse overtredingen werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt en werd zijn rijbewijs door de politie ingetrokken Het slachtoffer, de 23- jarige mejuffrouw H., thans wonen de in Hillegom. kwam er vrij goed af. Dit had zij te danken aan haar helm. die zwaar beschadigd werd. die haar vrij zeker het leven heeft ge red. Dr Kwint, die eerste hulp ver leende, liet haar naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden over brengen, waarvan zij na onderzoek naar haar woning werd vervoerd. De scooter werd zwaar beschadigd. Medegedeeld door net KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. WARM WEER Overwegend zonnig, droog en warm weer met zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen. MARKTRKWiniTKN GOUDA, 25-6-1964. Kaas. Aan voer 136 partijen kaas: 1ste kwal. 2.87-2.97; 2de kwal. 2.75-2.86; extra kwal. 2.98-3.32. De handel was goed. BARNEVELD, 25 juni. Eiermarkt. Aanvoer 2.300 000 stuks, handel in grote vlug, kleine redelijk Prijzen (in f per 100 stuks). Eieren van: 60- 65 gram 9.50-10 65; alg. prijs 10 00 kg-prijs 1 62 op basis 61.8 gram; hen- ne-eieren 41-59 gram 5.00-8.75. kg- prijs 1.22-1.48. Pluimveemarkt 24/6. Aanvoer 36 000 stuks, handel kippen traag, kuikens vlot. Prijzen (in f per kg) slachtkippen lichte 95-1 10. zware 1.20-1 30 slachtkuikens 1 55-1.70. •s-HERTOC.ENBOSCH, 24 juni Vee Aanvoer 7663, Runderen 928, Gras kalveren 143. Vette kalveren 1278 Nuchtere kalveren 1196, Schapen 108 Lammeren 467. Geiten 19„ Fokzeugen 31, Slachtvarkens 459, Lopers 8. Big gen 2364, Slachtrunderen 662, Prij zen: Melk- en kalfkoeien 9251575 Gustekoeien 8751285, Graskalveren 375575, Kalfvaarzen 1175—1565 Klamvaarsen 9601075, Guistevaar- sen 900—1075, Pinken 675—875, Nuch tere kalveren voor fok of mesterij 110270, Weideschapen 85125. Ooi en met lammeren 75—105, Drachtige zeugen 275375, Lopers 80—100, Biggen 5272. Slachtrunderen extra kw. 4.654.85. idem le kw. 4 40 4.65, 2e kw. 4.004.25, idem 3e kw 3.70—3.90, Vette stieren 4.30—4 60 Worstkoeien 3.503.75. Vette kal veren le kw. 3.253.40. idem 2e kw 2.903.10, idem 3e kw. 2.702 90 Nuchtere slachtkalveren 1 451 90 Slachtzeueen le kw. 1.551.60. idem 2e kw. 1.461 53. Slachtvarkens 1.78 1.88. Vette schaoen 110155. Vette lammeren 105135. Overzicht aan voer. handel en prijzen: Melk- en kalfkoeien. gewoon, matig, flauw prijsh., Guiste koeien, korter, kalm. staand: Jongvee, minder stijf-duur stijf-duur; Vette kalveren, ruim. vlot. prijsh.; Nuchtere slachtrunderen. gro ter. levendig, duur. Schapen en lam meren, normaal, stug. prijsh., Fokzeu gen, gewoon, rustig, stabiel: Lopers en biggen, groot kalm. niet gehand haafd; Slachtvee, beperkt, lui prijsh Slachtzeugen, redelijk, stroef, stijver. HELSINKI zw bew. 19 0 STOCKHOLM 1. bew. 19 15 OSLO zw. bew. 18 8 KOPENHAGEN zw. bew. 17 13 ABERDEEN z.w bew. 21 9 LONDEN h. bew. 21 12 AMSTERDAM onbew. 20 8 BRUSSEL onbew. 19 11 LUXEMBURG onbew. 19 10 PARIJS onbew. 20 10 BORDEAUX 1. bew. 24 13 GRENOBLE onbew. 24 11 NICE zw. bew. 25 10 BERLIJN onbew. 20 10 FRANKFORT onbew. 22 12 MüNCHEN geh. bew. 21 10 ZüRICH onbew. 21 10 GENèVE 1. bew. 22 13 LOCARNO h. bew. 26 14 WENEN regen 20 13 INNSBRUCK 1. bew. 19 10 ATHENE 1. bew. 32 ROME regen 29 17 AJACCIO 1. bew. 26 17 MADRID 1. bew. 28 14 MALLORCA 1. bew. 29 17 LISSABON 1. bew. 26 17 KERK EN EVANGELIE Het christendom rust op twee pij lers, het Evangelie en de Kerk. De Kerk moet aanhoudend verwijzen naar het Evangelie, maar het Evan gelie moet onafgebroken in de Kerk worden nageleefd. Trouw aan het Evangelie kan nooit betekenen on trouw aan de Kerk De ware her vorming. de enige rechtmatige is die welke zijn oorsprong heeft in de lief de voor de Kerk. die eronder lijdt indien zij de Kerk niet zo volmaakt vindt als de Christus het zou ver langen; maar die nooit en te nim mer van de Kerk kan scheiden. Wjj hebben de plicht ^ns te verootmoedi gen, maar wij zijn nimmer gerech tigd de Kerk te vernederen. Jean Danielou in „Ergernis der Waarheid" PUZZEL Nr. 508. Hor. 1. dwaze gewoonte, 5. vis, 6. boom, 8. inhoudsmaat (afk), 9. radio omroep vereniging (afk). 11. voorzetsel. 13. Europeaan, 15. ik (Lat), 16. bestelling, 17. gem. in N. Brab., 19. duw, 21 meisjesnaam. 22. voorvoegsel, 24 jongensnaam. 25. oude benaming voor liter, 27. boom, 29. bloem. Vert. 1. familielid, 2. zwemvogel, 3 wereldtaal, 4. water in Friesland, 5. voegwoord, 7. bijwoord, 8. dorp in Gelderl., 10. Frans beeldhouwer, 12. grote deur, 14 houten vat, 15. gem. in N Brab. 18 tevens 20 familielid, 22 gewicht. 23 gesloten. 26. water in N Brab., 28. ieger (afk). Oplossing morgenavond Oplossing nr. 507 Hor. 1. Belg, 3. dier. 5 are 7 klare 9 roe, 11 Peter. 13. Ops, 15 nar 16 krent, 18 gas. 20 reute, 22 eis. 23 kaak 24. Ares. Vert. 1. öoer, 2. gal. 3. deren, 4. raar, 6 rap. 7 keper, 8 etage. 10 oor, 12 era, 14 Sneek, 16 klok, 17 tui, 19. soes, 21. tsa. PUNT We moeten toch het landingsgestel 'ns laten repareren. Zeven Oostduitsers, onder wie twee grenswachten, zijn de afgelopen nacht in Neder-Saksen naai het Wes ten gevlucht.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4