l*o4<Mfi*dvitHe OUDERS! PERSOONLIJKE LENINGEN Tweede dag van het Ziekentridimm te Leiden NIEUW VW-GEBOUW OP HET SCHUTTERSVELD Wethouder Piena licht bewoners in Nederlands Madrigaalkoor zingt in Holland-festival PONDERDAG 25 JUNI 1964 DE LE1DSE COURANT PAGINA S HET LAATSTE OORDEEL VAN LUCAS VAN LEYDEN Van de inzendingen voor de prijsvraag Rubenstoeht 1964 trok één opstel onmiddellijk de aandacht van de jury en werd tenslotte door haar aangewezen als het beste. Het was: „Het Laatste Oordeel door Lucas van Leyden", geschreven door Fenneke Fockema Andreae, en gepubliceerd in „De Gazette" van april 1964, de schoolkrant van de Louise de Coligny-HBS te Leiden. De jury prijst de zuivere en ongedwongen trant waarin de schrijfster haar beschouwingen over het beroemde drieluik van Lucas van Leyden aan de lezer presenteert. Zij geeft bo vendien blijk van een juiste op vatting omtrent de schilderkun stige waarden van het werk en weet het in de historische sa menhang te plaatsen. Haar wijze van beschouwen is vrij van niet ter zake doende literaire of psychologische in terpretatie. Al met al een oor spronkelijk opstel. Fenneke, die van plan is naar de toneelschool in Arnhem te gaan ziet men hier voor het drieluik in de Lakenhal te Lei den staan. De Rubenstoeht, die van 8 t.m. 10 juli wordt gemaakt door Fenneke Fockema Andreae, haar gehele klas en de redaktie van „De Gazette", is de prijs, die door het Rijksmuseum en de V.V.V.-Amsterdam werd uit geloofd voor het beste opstel over Nederlandse kunst en mu sea, gepubliceerd in een school krant. In 1962 werd door beide instellingen een dergelijke prijsvraag georganiseerd. Het doel van deze tweejaarlijkse prijsvraag is het schrijven over kunst in schoolkranten om daarmee de belangstelling voor de kunst van de jeugd in het algemeen te stimuleren. HEDENAVOND geven wij voorlichting over de mogelijkheid uw zoon te laten opleiden tot DIEPDRUKMONTEUR COPIIST/OVERDRAGER ETSER HANDZETTER RETOUCHEUR of ROTATIEDRUKKER Uw zoon kan voor een van deze opleidingen reeds in aanmerking komen, als hij 15 of 16 jaar oud is en met goed gevolg een jaar V.G.L.O. of L.T.S. heeft gevolgd. Ook als 17-jarige kan hij nog wor den geplaatst; dan moet hij echter een uitgebrei der vooropleiding hebben genoten. VANAF 8.00 UUR bent U welkom bij de afdeling Personeelszaken van de NEDERLANDSCHE ROTOGRAVURE MIJ. N.V. galgewater 22 - leiden Uitgaansdag Gemma Sociëteit Woensdag was het zoals ieder jaar de grote dag waarnaar de bejaarden van de Gemma Sociëteit steeds weer verlangend uitzien, n.l. de traditio nele uitgaansdag. De vele blikken die in de vroege ochtend door een kiertje der gesloten gordijnen de stand van het weer be studeerden zagen een zeer bevredi gende situatie. Ontwaken bij zonne schijn in het vooruitzicht van een fijne uitgaansdag is een feest op zich zelf. De Herensingel zag die woensdag vele glimlachende bejaarden de auto bus binnen klauteren die hen van de stoffige Leidse grachten zou voeren naar wonderschone plekjes in ons eigen veel geprezen landje. De stemming in de bus was reus achtig en werd zo mogelijk nog pret tiger bij het gemeten van een kopje koffie in het mooie Berg en Bosch bjj Apeldoorn. Daarna ging de tocht naar Mont- ferland waar in Zeddam een keurig verzorgde koffietafel stond te wach ten. Toerend langs wegen die werden overkoepeld door wuivende takken Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIENST VOOR KASBEHEER 11 KREDIETWEZEN 160. IEL 20210 (Advertentie) bereikte het gezelschap hotel „De Dennen" in Renswoude om te gaan genieten van een vloeibare versna pering in tweevoud, aangeboden door onze hooggewaardeerde pastoor, die, hoewel zelf nog geen bejaarde wel degelijk weet wat een bejaarde toe komt! In de bus ontpopte de Gemma So ciëteit zich als een lang niet onver dienstelijk zangkoor, waaruit moge blijken dat er genoten werd. Dit was ook het geval met het zeer goede diner dat werd gereserveerd in café-restaurant „Het Kalfje" na tuurlijk voorafgegaan door wat geest rijk vocht. Op de terugweg naar onze goede vaderstad werd nog menig lied ten beste gegeven. De Gemma Sociëteit uitgaansdag werd ook dit jaar een fijne beleve nis. Een woord van dank aan pas toor J. A. v. Cleef en de dames van de Sociëteit tot besluit. Jubileum van Prof. Goslings Op 15 juli a.s. zal prof. dr. J. Gos lings de dag herdenken dat hij vijfentwintig jaar geleden zijn func tie als hoofd van de rheumatologische afdeling aanvaardde. De Stichting Leidse Rheumatologische Kliniek houdt op zaterdag 11 juli een receptie die professor Goslings zal worden aangeboden ter gelegenheid van zijn jubileum. „Dank u voor deze morgen", zong vanmorgen het dameskoor van de Meerburgkerk (Zoeterwoude - Rijn dijk). In een door lanspunten van zonnestralen doorstoken Herensin gelkerk, waar de engelen in een spit se boog rond het hoogaltaar zwijgend 's Heren lof zingen, klonk deze mu ziek als een dankbare aanvulling. Het koor verleende graag medewerking aan het ziekenfeest in Leiden. Dit dameskoor zingt frisse moderne me lodieën en teksten, waaronder gesyn- Architect krijgt opdracht Direkteur en voorzitter van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Leiden hebben vanmorgen ten stadhuize de prettige boodschap gekregen, dat zij een architect opdracht kunnen geven tot het ontwerpen van een nieuw VVV-gebouw. Het gebouwtje aan de SteenstraatStationsweg was inmiddels veel te klein geworden, terwijl het ook minder gunstig gelegen is. Het nieuwe gebouw, dat een rechthoekige vorm krijgt komt op het Schut tersveld. Het zal een plaats krijgen tussen de op het Schuttersveld ge- projekteerde Schouwburg en de Rijnsburgersingel, dus rechts van het ge bouw. De opdracht aan de architect zal omvatten een ontvangst-inlichtingenhal van 5x8 meter, een direktie-vergaderzaaltje van 6x5 meter, kamer voor de administratie en ruimten voor openbaar en personeelstoilet, keukentje, garderobe en een ruime kelder. (Advertentie) ST. AGNES LYCEUM - LEIDEN Na het tweede gedeelte eindexa men gymnasium aan het St. Agnes Lyceum te Leid en, zijn geslaagd voor het diploma B: C. A. M. van der Erve, Wassenaar; M. Huibers, Leiden; A. E. M. Vreeburg, Leiden. „Meneer de wethouder: mijn moe der is 82, zij heeft een eigen huisje, bij haar in wonen nog twee zoons van 52 en 54, wat gaat er nu met hen gebeuren?" Dit was een van de vragen gisteravond bij het informeel contact, dat wethouder C. Piena met de bewoners ter plaatse had van He rensingel- en Zijlsingelbuurt, die op de nominatie staat om gesaneerd te worden. De bewoners waren in grote getale naar de cantine van de Leidse Onderwijs Instellingen aan de Oos- terkerkgracht gekomen. Wethouder Piena had de indrukwekkende sane- rings-maquette bij zich en gaf een toelichting. Zoals men weet zal het gebied tus-B De wethouder slaagde er wel in sen Zijlsingel en Herensingel hetHzijn gehoor ervan te overtuigen, dat eerst voor sanering in aanmerkingBsanering van dit zeer oude stadsdeel komen. Hier komen moderne nieu- dringend nodig is, dat men aan ver- we flatwoningen en kleinere schone krotting van de binnenstad een eind industrieën en kantoorgebouwen. moet maken. Hier en daar liggen Veel bewoners van dit gebied ko- problemen, dat was ook gisteravond men uiteraard in aanmerking voor wel duidelijk. De wethouder zei, dat een opschuifwoning elders in de stad, de stadhuispoort voor de bewoners omdat het verschil tussen hun hui- met vragen altijd wijd open staat, dige goedkope huisje en dat wat zij straks moeten gaan bewonen in hoog- Met alle wensen en vraagstukken te van huur niet groot mag zijn. zal zo veel mogelijk rekening wor- den gehouden. Ook vanavond geeft de wethouder in het LOI-gebouw Op de foto: de wethouder beant- weer een toelichting op deze sane- woordt vragen van de bewoners ring. In het kader van het Holland Fes tival zal het Nederlands Madrigaal- koor medewerken aan 'n concert, dat woensdag 1 juli a.s. in het Kurhaus te Scheveningen wordt gegeven door het Residentieorkest. Het geheel zal onder directie staan van de Italiaan se dirigent Bruno Maderna. Het koor zal Historia Divitis van Carissimi uit voeren. Zangsolisten zijn Annama- ria Bessel, sopraan, Wilhelmine Mat- thès alt, Chris van Woerkom, tenor en Peter van der Bilt, bas. Dezer dagen heeft in Leiden de koorrepetitie onder leiding van Ma derna plaats gehad. Geslaagd Aan de Rotterdamse Economische Hogeschaal is geslaagd voor het kandidaats-examen Econo mie de heer A. C. J. van Dijk. Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer K. E. de Vries te Leiden. De huis-aan-huis en straatcollec te van de Leidse Raad voor Kinder uitzending, gehouden in de week van 15 t.m. 20 juni j.l. heeft f 3252 opge bracht Afscheid Pastoor Van Noort De Leidse studentenpastoor dr. L. G. A. van Noort, die gekozen is tot prior van het theologicum van de Kruisheren te Sint Agatha bij Cuyk, zal op donderdag 2 juli a.s. afscheid nemen. Te 16.30 uur is er een Eucharistie viering in de Lodewijkskerk aan de Steenschuur, tijdens welke pastoor Van Noort de predikatie zal houden. Dan volgt een ontvangst voor ge nodigden in de pastorie, Rapenburg 102. Een informele receptie, begin nend om 22 uur in het Eigen Huis van „Sanctus Augustinus", Rapen burg 24, zal de vele vrienden en ken nissen van de moderator in de gele genheid stellen persoonlijk van hem afscheid te nemen. Pastoor Van Noort zal ook het ambt neerleggen van bijzonder do cent in de katholieke theologie aan de Rijksuniversiteit, in welk ambt hij aangesteld was door de Sint Radboud- stichting. Tweehonderd vijf en twintig mensen spijzen betekent ook, afwassen van het eetgerei van evenzoveel mensen. De dames in de keuken kunnen er elke dag nooit vroeg genoeg mee be ginnen. copeerde negro-sprirituals. De diri gent is de heer J. v. d. Velde. Dank baarheid was de boventoon ook in de preek van pater Eusebius Peters, die vaststelde, dat eigenlijk niets on ze vrede kan verstoren als we een in liefde zijn met God. Daar zal vooral de zieke in zijn beproeving naar toe kunnen groeien: denken en zien als God denkt en ziet. Pater Peters vroeg het gebed van de zieken en bejaarden voor allen die in de geest van liefde met God kun nen leven. Dit onder voorspraak van de H. Maria, die als bruid van de H. Geest totaal vervuld is van Gods liefde. Ook nu weer heerste een geest van devotie onder de ruim tweehonderd zieken en bejaarden, die aan het tri duüm deelnemen. De plechtige H. Mis vamnorgen werd opgedragen door deken E. A. M. Paap uit Alphen aan den Rijn met assistentie van de ka pelaan Blaauwhof en Seysener. De Mis werd opgedragen voor de over leden leden van het ziekentriduum- comité, dus inzonderheid voor de werkers van het eerste uur, die zo'n kleine veertig jaar geleden het ini tiatief namen tot deze zieken-drie daagse. Hiermede zij meteen een spe culatie in ons verslag van gisteren goedgemaakt. Het triduum bestaat al wel lang, maar nog géén vijftig jaar. Het was pastoor Leusen van de O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozefparo chie die zo'n 38 jaar geleden op het idee kwam gastvrijheid voor drie da gen te verlenen aan de zieken. Vanmiddag geschiedde de handop legging der zieken door pater Hen driks o.f.m. van de Leonardusparo- ohie. Agens van het lof om half drie was pastoor H. C. A. M. Kouwenho- ven van de Meerburgparochie (Zoe- terwoude-Rijndijk). Morgen zal mgr. Constans Kramer o.f.m., bisschop van Luan (China), thans wonend in het missiecollege te Katwijk aan den Rijn het plechtig Lof celebreren. DUIVENSPORT LPC wedvlucht vanaf St. Chislain Hornu 196 km op 21.6.64 gelost te 7.45 uur, aankomst 1ste duif te 9.51 uur, laatste prijswinnende duif 10.11.19 uur. 1 L. v. d. Nieuwendijk; 2 P. v. Dijk; 3, 7 en 10 D. v. d. Nieu wendijk; 4 Verlint-Teske; 5 J. C. Knijnenburg; 6 en 9 J. v. Alphen. De films in de week van 25 juni tot 1 juli zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De stuurloze twee (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30 4.45 7 00 9.15 uur Lido: d'Artagnan tegen de 3 mus ketiers (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 9 15 uur. Luxor: Hud, de ontembare (18 jr). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9 15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 9 15 uur Studio: De minnares (18 jr C.F.K.). Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9 15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7 00. 9 15 uur Trianon: Irma la Douce (volw.). geprolongeerd. Dagelijks 2.00 en °.00 uur. Zondag: 2 00. 5 00. en 8.00 uur. Rex: The Raven (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9 15 uur Zondag: 2.30, 4 45 7 15. 9 15 uur Ma. t/m wo.: Koninginnen van de nacht (str. volw.).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3