N.K.V.-voorzitter is niet voor cumulatie van funktie lang niet altyd eens - öl] musical houders dan zal 2.21.35 ha., gelegen en met deze N.V. is men wel tot Ook Zwolsman wilde motel beginnen in Leiderdorp Koninklijk paar en prinsessen >ij musical in Groningen Stakingen bij Katoenspinnerij NU TOREN OP TEXEL VAN FRANSE MIJ. Wet op handel in antibiotica Aansprakelijkheid motorrijtuigen per 1 januari wettelijk geregeld DRIELING IN EINDHOVEN KVP-fraktieleider naar Ver. Staten Duitse zeelieden verdacht van dood door schuld Feijenoord speelde gelijk tegen sterk Lausanne Tsjegolev vergroot zijn voorsprong DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De pas benoemde voorzitter van Zolang er geen genuanceerd stand- het Nederlands Katholiek Vakver- punt bekend is, zullen NKV-functio- bond, de heer P. J. J. Mertens, is van narissen dus politieke functies blij- oordeel, dat het heel goed mogelijk ven vervullen, maar dat moet los is in ons land bestuurlijke invloed worden gezien van het NKV, zo lï..-" ÜVnnwpn wé zullen eerst uit te oefenen zonder cumulatie van meent de heer Mertens, die beslist "»^nPS' verheugd over het uiteindelijke resul taat, maar met wat meer welwillend heid tegenover de vakbeweging had men naar zijn oordeel het georgani seerd zijn wat meer kunnen honore ren. NKV-secretaris drs. Th. Coppes noemde het onmogelijk dat de SER het door de regering gevraagde ge richte advies voor augustus zou kun nen leveren. Het is naar zijn mening een gevaarlijke zaak op veronder- wat meer zekerheid moeten hebben, meent de heer Coppes, die met name '"ns een vanntiddac in Utrecht ffijSSTli"jTjST^ Mertens als zijn persoonlijke mening BUREAUCRATIE loonmogelukheden voor het volgen- te kennen, dat hij terwille van de dui- üe 3aar' delijkheid tegenover „de mensen in Een eenheidsvakbeweging noem- Dat kunnen we aan de hand van het land" een goed omlijnde taakaf- de hij in ons land onmogelijk en bo- de economische ontwikkelingen bakening zou willen bewerkstelligen, vendien niet gewenst wegens het ge- meestal pas in het najaar bekijken, vaar van bureaucratie. In de Sociale zo meent de heer Coppes. Ik ben lid van de KVP en heb zit- Verzekering (zijn belangrijkste werk- ting in het bestuur van deze partij, terein tot nu toe) heeft de heer Mer- Hij liet evenwel duidelijk blijken omdat de KVP graag representanten tens geleerd, dat veel meer te berei- dat uitstel van het advies niet meg uit de Katholieke Sociale organisaties ken is door een goede samenwerking leiden tot uitstel van de verhoogde in haar midden heeft, maar persoon- en coördinatië. AOW en AWW. In het gemeenschap- lijk ben ik geen voorstander van zo'n De heer Mertens noemde het spij- pelijk actieprogram van NW en verbinding, aldus zei de heer Mer- tig dat de regering de georganiseerde NKV hebben we aan die verhoging tens. werknemers niet wat meer tegemoet de hoogste prioriteit gegeven en we Als sociale verlangens moeten is getreden bij de vijf procent aftrek- willen ons daarvan niet losmaken, zo worden gerealiseerd, moet dat langs regeling voor de belastingen. Hij was voegde de heer Mertens hieraan toe. politieke weg en dat betekent dat men wel eens compromissen moet aanvaarden. Voor een vakbondbe stuurder is dat niet leuk, want hoe moet hij het zijn leden duidelijk ma ken. Dat is nu eenmaal het verschil tussen een vakbondsbestuurder, die in de eerste plaats de volle verant woordelijkheid draagt voor de belan gen van zijn groep, en de politicus die het algemeen belang moet dienen. De vraag of een vakbondsfunctiona- jn ^et iaatste jaarverslag van de gaan als de grond in eigendom was ris ook politieke functies kan ver- Exploitatie Maatschappij Schevenin- verkregen. „De tekeningen liggen al vullen, is thans bij het NKV in stu- gen (Zwolsman-groep). dat enige klaar..." die, zo deelde de heer Mertens mede. maanden geleden van de pers kwam, Van de burgemeester van Leider- stond te lezen, dat de EMS binnen dorp vernamen wij, dat de EMS met afzienbare tijd wenste over te gaan de gemeente Leiderdorp in onder- tot het stichten van een motel en handeling is geweest. Men kon het wegrestaurant te Leiderdorp aan de echter niet eens worden over de prijs Rijksweg 4a en de provinciale weg 6. en de gemeente heeft de Zwolsman- Wanneer de gemeenteraad van groep reeds in januari van dit jaar Leiderdorp maandagavond zijn goed- schriftelijk laten weten, dat men de keuring hecht aan een voorstel van zaak als afgedaan beschouwde. Di- 1 «I het college van burgemeester en wet- reet daarop kwam Albert Heijn N.V. *1 aan de Rijksweg 4a en de provinciale overeenstemming gekomen. weg 0, verkocht worden aan de Al- bert Heijn N.V. te Zaandam voor een prijs van 221.350. Het samenvallen van deze gege- De bijdrage van de Groningse stu- vens heeft vragen opgeroepen, denten aan de viering van het 850- yeei concreets kon of wilde de jarig bestaan van de universiteit is EMS niet mededelen, maar een func- de musical „Carnival Gisteravond tionaris vertelde wel, dat de EMS ging na enkele besloten voorstellin- een motel te Leiderdorp al lang op gen voor univerciteitsreunisten de t)e lijst had staan en dat men spoe- eigenlijke galavoorsteling. Het _ko- dig tot uitvoering zou kunnen over- De Franse oliemaatschappij: „Bu reau de Recherche du Petrole" is voornemens op zeer korte termijn 'n tweede boortoren te plaatsen op Te xel en wel bij de Cocksdorp. Reeds eerder werd bij Den Burg een toren opgericht, waar men inmiddels een diepte heeft bereikt van 2,5 km. Het werk vordert daar thans echter lang zaam, omdat men met een rotsach tige bodem te dóen heeft. De Nederlandse Aardoliemaatschap pij die reeds maanden geleden bij Den Burg een terrein liet egaliseren voor de bouw van een toren, heeft tot nu toe geen verdere activiteit- ontplooid. De Tweede Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming een wetsont werp aangenomen, dat de handel in antibiotica, hormoonpreparaten en dergelijke middelen bestemd voor aanwending bij dieren regelt. Staat kundig Gereformeerden en Boeren partij werden geacht te hebben te gengestemd. „Een ongelimiteerde toepassing van antibiotica levert gevaren op voor de gezondheid van de veestapel en ook voor de gezondheid van de mens", zo lichtte de minister van Landbouw en Visserij, mr. Biesheuvel, het wets ontwerp toe. Hij verwachtte een nut tig effect van het economisch rende ment op lange termijn voor de boe ren als gevolg van deze regeling. De ze moet echter gezien worden als een eerste stap. Verdere bestudering is noodzakelijk. In de toekomst kun nen aanvullende regels worden ge steld in het kader van een in te die nen veevoederwet en van een dier- geneeskundewet. De minister had geen overwegende bezwaren tegén een amendement van de bijzondere commissie uit de kamer waardoor veeverloskundigen en cas- treurs in beperkte mate over antibio tica zullen kunnen beschikken. Het amendement werd zonder hoofdelijke stemming door de kamer aanvaard, evenals een ander amendement van de bijzondere commissie, dat beoogt voor het nemen van algemene maat regelen van bestuur in het kader van deze wet advies in te winnen bij on der meer de Gezondheidsraad en het Landbouwschap. Het ligt in de bedoeling van de regering de wet aansprakelijkheids verzekering motorrijtuigen op 1 ja nuari 1965 volledig in werking te doen treden. Voordien vullen nog een aantal algemene maatregelen van bestuur ter uitvoering van de wet het licht zien. Een en ander blijkt uit een heden verschenen staatsblad. Om de wet op 1 januari volledig in werking te doen treden zullen een aantal op de wet steunende voorbe reidende maatregelen worden ge troffen en wel op 1 juli, 1 augustus en 1 oktober, zodat de wetsbepalin gen geleidelijk in werking zullen treden. De wet voorziet in verplichte ve r- zekering voor wettelijke aansprake lijkheid. Voor de ongeveer 4000 ge moedsbezwaarden wordt een fonds gesticht, waarin jaarlijks een bepaald bedrag wordt gestort. Voorts zal een waarborgfonds motorverkeer onder garantie van de staat in het leven worden geroepen. Dit zal wórden gevoed uit bijdragen uit alle verze keringspremies, zij die zich aan de verplichte verzekering onttrekken kunnen worden gestraft met maxi maal 3 maanden gevangenisstraf of maximaal 1000 boete en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar of een maximum boete van 3000, te storten in het waarborgfonds plus verbeurdverklaring van het motor voertuig. Op 1 juli treden in werking de ar tikelen, die de procedure van de toe lating van verzekeraars regelen en de strafsancties noemen, op 1 augus tus die, waarin de procedure wordt beschreven voor het aanvragen en verlenen van vrijstellingen voor ge moedsbezwaarden en op 1 oktober het artikel inzake de beroepsmoge lijkheid tegen afwijzing van verzoe ken tot vrijstelling en weigering voor toelating als verzekeraar. In het Sint Josephziekenhuis te Eindhoven heeft gisteravond de 38 jarige mevrouw C. van Kemenadc uit deze stad het leven geschonken aan een drieling. Het zijn drie jon getjes die de namen hebben René Carlos en Peter. De babies wegen ieder zes pond. Moeder en kinderen maken het uitstekend. De KVP-fractieleider in de Twee de Kamer, drs. N. Schmelzer, gaat op 16 juli, als de Kamer op vakantie is. naar de Verenigde Staten. Hij is dooi de Amerikaanse regering uitgenodigd voor een studiereis van een maand. Mr. Baeten uit Maastricht zal tijdens- de afwezigheid van drs. Schmelze- optreden als diens plaatsvervanger In bet water van de Leigraag is de zesjarige Gijsbertha Bunte uit Heer de op de grens tussen Epe en Heerde verdronken. Het meisje was met en kele andere kinderen in de omgeving van het huis van haar grootmoeder aan het spelen, toen zij plotseling te water raakte. De kinderen waar schuwden omwonenden, maar toen het kind, dat onder het kroos bleek te zijn terecht gekomen, werd ge vonden, was het reeds overleden. GEEN WINSTDELING ninklijk paar en de prinsessen Bea trix en Margriet woonden deze voor stelling bij alsmede vele autoriteiten en genodigden. De musical (liedjes Bob Merrill, tekst Michael Stewart) is geschreven naar het verhaal van Paul Gallicco „Love of the seven dolls". Voor de vertaling tekenden Paul de Koning, Henk van Linden en Seth Gaaikema. De acteur Steie van Brandenberg had de regie, de choreografie was in han den van Jack Bow. Toen de koninklijke gasten bij de Bij de N.V. Katoenspinnerij Bams- hoever in Enschede, een der bedrij ven van de Koninklijke Nederland se Textielunie, hebben gisteren werk nemers van de ochtendploeg en van de middagploeg enige uren niet ge werkt. De avondploeg ongeveer 200 man heeft volledig gestaakt. Bij de acties waren ongeveer 1000 van de 1400 werknemers betrokken. Mfasat H^wiifttplnne nn De onrust in het bedrijf is ontstaan, a Dewusieioos op nadat was meegedeeld dat er dit jaar rijweg achtergelaten ëeen winstuitkering aan het perso- 6 neel zal worden gedaan, in verband IN TER TOTO-COMPET1 TIE - - Twee opvarenden van het Duitse met de resultaten van het afgelopen schouwburg arriveeruen werden zu Birte Hugo Stinnes" zullen jaar. Ambtenaar bosbeheer veroorzaakte bosbrand begroet door de rector van het Qro- voor de Officier van Justitie in Rot- ninger studentencorps, de heer P. J. terdam worden geleid. Zij worden er H. Kapteyn en de praeses van de mu- van verdacht, dat zij in de nacht van sicalcommissie Seth Gaaikema. Twee zondag op maandag in Rotterdam Magna-Petenten boden Koningin Ju- een niedeopvarende, de 22-jarige F. liana en Prinses Beatrix bloemen aan Hartl uit Kiel. hebben mishandeld Prinses Margriet woonde de voor- en 0p de rijweg hebben achtergela- stelling bij als lustrumdame van de teri| waar jyt iater door een taxi is Door onvoomclitigheid van een abactis van het collegium van het overreden. De man is overleden. ambtenaar van staatsbosbeheer is op Leidse studentencorps, de heer J. M. De Rotterdamse politie arresteerde 19 maart onder Huis ter Heide in de Boll. de 30-jarige Walter M. uit Essen en Tijdens de pauze werden aan de de 21-jarige Werner Karl J. uit Ham- Semeente Norgh in Drente ongeveer koninklijke gasten voorgesteld de se- burg die thans zullen worden acht hectare sparren- en dennenbos naat van het corps met dames, de voorgeleid en de 18-jarige Gernot afgebrand. Met de eigenaren is over- lustrumcommissie met dames, de mu- B. Deze laatste is op vrije voeten sicalcommissie, de hoofdrolspelers, gesteld. eenstemming bereikt over vergoeding regisseur, dirigent, choreograaf en Maadagmorgen vroeg heeft een van de gelegen schade, decorbouwer. Rotterdamse taxichauffeur, rijdende ,T langs de Waalhaven, het slachtoffer Minister Biesheuvel (Landbouw en Na afloop van .A 1oj__ j" van de vechtpartij overreden. Toen Visserij) geeft dit te kennen in ant- ïSmïii? tl™a naaï Hp men hem naar het DiJkzichtzieken- woord op schriftelijke vragen van Koninklijke Familie terug naar de huig had vervoerd kon slecht zijn het Tweede Kamerlid Oldenbanning ambtSWOning van de commissaris der nmpdan TTactuoetoIrl \T\TWT"»o Konniclo omWonoar «rac koningin in de Markstraat. Hond bleef trouw auto van overleden baas bewaken Gisteravond is in Sluiskil de 39-jarige heer N. Picavet uit Hulst op slag gedood toen zijn auto bij de Sluiskilbrug uit de bocht vloog en op de naast de rijbaan gelegen kadebaan te recht kwam. Een 25-jarige inwoonster van Amsterdam, L. Veldman, die ook in de auto zat, werd ernstig gewond naar een ziekenhuis gebracht. Roerend was de reactie van de jachthond die achter in de auto zat. Hoewel het dier uit de wagen werd geslingerd en kneuzingen opliep weigerde het om met wie ook mee te gaan en bleef bij het autowrak zit ten, zelfs toen zijn dode baas al lang naar het ziekenhuis was vervoerd. Eerst na uren slaag de een kennis van bet slacht offer erin de hond mee te krij gen. dood worden vastgesteld. (WD). De bewuste ambtenaar was Een onderzoek wees uit dat de man volgens de bewindsman belast met met de drie andere opvarenden in het afbranden van een stuk heide- een café was geweest, daar met hen grond. Tijdens het verbranden van ruzie had gekregen en in de omge- de laatste resten takhout op 19 maart ving van het schip was neergesla- was de gemeentelijke vergunning gen en getrapt. hiervoor verlopen. Het Rotterdamse Feijenoord heeft het in zijn intertoto-wedstrijd tegen Lausanne woensdag in de Zwitserse stad niet verder kunnen brengen dan een 38 gelijkspel. Bij de rust had den de Rotterdammers doelpunten van Fenneker met 20 de leiding. Na de rust bracht Henk Groot nadat de Zwitsers door Hosp en Armbruster gelijk hadden gemaakt met een pe nalty de stand op 32 waarna Esch- mann drie minuten voor tijd de eind stand op 33 bepaalde. Er waren 3000 toeschouwers. SC ENSCHEDE—GRENCHEN 3—2 De Nederlandse Eredivisie cjub SC Enschede heeft woensdagavond in Grenchen de wedstrijd voor de in- tertoto competitie met 32 gewonnen van de plaatselijke club. Bij de rust was de stand 11. De 1700 toeschouwers zagen in de 25e minuut Enschede de leiding ne men door een doelpunt van Ter Beek, vijf minuten later schoot Dubois ech ter de gelijkmaker in. Na de hervatting namen de Zwit sers door rechtsbuiten Schneider een voorsprong, die door Nemes in de 64e minuut weer te niet werd gedaan. Een minuut later scoorde Wiggers het winnende Enschededoelpunt. Voetbal. Het Nederlandse mili taire voetbal-elftal heeft ook zijn tweede wedstrijd in de finale-poule van het toernooi om het intergeal- lieerde kampioenschap gelijkge speeld. De Nederlanders deelden in Istanboel de punten met de West- Duitse militairen: 11. Bij de rust hadden de Duitsers nog met 10 de leiding. WATERPOLO TWEEDE OVERWINNING VOOR DE SLEUTELSTAD In het Amsterdamse de Miranda- bad heeft de Sleutelstad gisteravond zijn tweede, overwinning geboekt en wel op het Amsterdamse AZ '70. Door dit resultaat is er weer van al les mogelijk in de staart van de twee de klas A. De strijd om het behoud van de plaats in de tweede klasse gaat nu tussen de Zijl, Sleutelstad, DVZ en AZ '70. Alle ploegen ontmoe ten elkaar nog een keer, KOUDE WEDSTRIJD Het was bitter koud in het de Mi- randa-bad. Een koude waarvan de Sleutelstad minder last bleek te heb- Brigadier Piet en de semi-prof 112: Brigadier Piet leverde het gene raalsuniform in en bekeek het aan geboden burgerpakje eens goed. „Hm kuchte hij toen tevreden. „In orde, Buberl. Ik zal dat costuum graag van je lenen. Uitstekende stof, vlotte coupe en gedurfde combina tie", Hij trok het pak snel aan en we zullen moeten toegeven, dat hij er sportief en kranig uitzag in dat cos tuum. Dat vond generaal Mesjocco ook, die juist op dat ogenblik de eet zaal binnen/kwam. „Zo, ouwe dwaas!" lachte de generaal uitbundig. „Weer terug?" „Zoals u ziet", antwoordde Piet. „En interesseert het u mis schien nog te weten wat er eigenlijk aan de grens is voorgevallen?'' „Welnee", zei de generaal. „Als alles er rustig is kan het me geen klap schelen. Ik had de zaakjes daar trou wens best zelf kunnen opknappen, want zó ziek was ik nou óók weet niet. Blijf je nog lang?" „Nee", antwoordde de brigadier. „Ik neem wat brood in een pakje mee en dan ga ik onmiddellijk op reis. Alleen eerst even afscheid nemen vgn Pepi". Piet wekte de brave stationsbeambte Zugentapperl uit zijn rechtvaardig slaapje en zei: „Kom jong! Nou ga jij als de bliksem terug naar Otto- burg, want daar kunnen ze het zon der jou beslist niet stellen op het station. Doe de groeten daar aan iedereen en zeg maar, dat ik so gauw mogelijk terugkom. En dan heb ik Karei Kleuntjes bij me!" „Ik hoop het, Piet. Ik hoop het", antwoordde Pepi, nog steeds erg slaperig. En toen was het ogenblik gekomen, dat Piet afscheid nam van Buberl's gerenom meerde berghotel. De brave hotel houder duwde hem behalve een pak je brood ook nog een stapeltje bank biljetten in de hand. „Je hebt geen Italiaans geld bij je", lachte hij. „Ge bruik dit maar zo lang. Het kan je nog wel eens van pas komen ben dan AZ '70 en zo tot betere com binaties kon komen. Over het alge meen ging de strijd in het begin vrij wel gelijk op. In de tweede periode was het Hans Wagendrijver die met een hard direct schot de score open de. Lang plezier beleefden de Am sterdammers niet van deze voor sprong, want bij een Leids offensief was het Cock van der Wilk, die beide ploegen nivelleerde. In de derde pe riode lukte het Cees van Hooidonk wel. In een duel op de vier meter kwam hij als winnaar te voorschijn en wist de Leidse zege te bewerk stelligen. DJK OVERSPEELD Het derde zevental van DJK heeft de reserves van de Leidse Zwemclub niet van een overwinning af kunnen houden. Hoewel de thuisclub met 1-0 voorkwam, was het voor het draaien Gerard de Leeuw, die beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Na het wisselen scoorde deze speler nog twee keer, terwijl door twee doel punten van Gerhard Kramer en één van Peter Onvlee de eindstand op 6-1 werd gesteld. DAMMEN Na de achtste ronde van het we reldkampioenschap dammen te Me- rano heeft Tsjegolev zijn voorsprong kunnen vergroten dankzij overwin ningen op de Tsjech Reichmann en de Italiaan Fanelli en twee voorde lige remises van zijn landgenoot Koe- perman tegen de Canadees Deslau- riers en de Haitiaan Saint Fort. De Nederlander Bom kwam weer op de derde plaats samen met de Fransman Hisard. In de ochtendron de won hij bekwaam van Fanelli en in de middagpartij gelukte het net niet een veel betere stand tegen Sa- nirsad te winnen. De uitslagen van de 8ste ronde wa ren: Van Dijk-Deslauriers 11; Koe- perman-Saint Fort 11; Hisard-Lan- grass 20; Sanirsad-Bom 11; Fa- nelli-Tsjegolev 0—2; Reimann-Ver- poest 02; Agliardi-Bajolle 02; Sa- letnik-Baba Sy 02. De uitslagen van de partijen uit de zevende ronde luiden. Bajolle (Fr.)-Saletnik (It.) 11; Verpoest golev (Rusl.)-Reimann (Tsj. SI.) 2—0 (Belg.)-Agliardi (Mon 20; Tsje- Bom (Ned.)-Fanelli (It.) 20; Lan- grass (Austr.)-Sanirsad (Sur.) 11: Saint Fort (Haiti)-Hisard (Fr.) 11; Deslauriers (Canada) Koepermar, (Rusl.) 1—1; Cazemier (Zwits.)-Van Dijk (Ned.) 0—2. Stand: 1. Tsjegolev 15 uit 8; 2. Koeperman 12 uit 8; 3/4. Bom en Hisard 11 uit 8; 5. Baba Sy 10 uit 7; 6/7. Verpoest en Sanirsad 9 uit 8; 8. Van Dijk 8 uit 7: 9. Bajolle 8 uit 8; 10/11/12. Saletnik. Saint Fort en Deslauriers 7 uit 7; 13 Fanelli 5 uit 7; 14. Cazemier 4 uit 7; 15. Agliardi 3 uit 7; 16. Langrass 2 uit 8; 17. Reimann 0 uit 7. (Advertentie)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10