GRILLIG WEER SPEELDE ZEILERS PARTEN OP VINKEVEENSE PLASSEN Enerverende cupfinale tussen Spanje en Rusland Van der Vall grondlegger Feijenoord-zege op Luik Roodenburg en LFC over naar halve finale bekertoernooi NEDERLANDSE DAMES VERLOREN INTERLAND TEGEN OOSTENRIJK NEDERLANDSE RESULTATEN IN BERLIJN Twee successen voor Tino Janssen MAANDAG 22 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 jm Het begon zaterdagmiddag bij de wedstrijden van de Watersportvere niging Vinkeveen-Abcoude uitste kend. Er stond een stevige bries, die ée zeilers handen vol werk bezorgde, waartegen niet allen konden optor nen, zodat men ofwel genoodzaakt was de strijd te staken wegens averij of door omslaan. De tweede dag be gon met een lichte bries, waarna de lucht dicht liep en een windstilte in trad, die later evenwel door *n vla- gerige wind uit het zuidwesten werd opgevolgd. Toen gingen o.m. twee Schakels en een Sharpiejacht om. Het was overigens tijdens deze wedstrijden een wirwar van scheep jes, vooral aan .de zuidkant van het starteiland. Daar immers werd niet alleen gestart, doch er liep ook de baan langs naar verschillende boei en. Bovendien was de startlijn wel zeer kort gehouden en dat veroor zaakte een opeenhoping van scheep jes, waarvan de stuurlieden ieder voor zich het beste plaatsje opeisten. Bij kleinere aantallen leverde dit niet zo n groot bezwaar op, doch toen de Finnjollen met een aantal van niet minder dan 35 schepen moesten starten, drong de een de ander over de startlijn, zodat zaterdag en ook zondag valse starts ontstonden, ter wijl het ook bij de tweede starts een dringen van jewelste was. Niette min, de oude rot Koos de Jong slaag de erin alle drie wedstrijden op fraaie wijze te winnen, waarmee hij 'n rui me voorsprong op zijn concurrenten behaalde. In de eerste plaats op de Kaagzeiler Rinse Koopmans, die de plaatsen 3-2-2 veroverde en vervol gens op Ch. van Swol, die 2-3-5 werd. De vierde plaats was voor de jonge De Jong, die tweemaal vierde en eenmaal vijfde werd, terwijl A. J. M. Otto met de vijfde plaats toch nog een eervol resultaat behaalde. De strijd in de Flying Dutchman- klasse ging deze keer voornamelijk tussen de Kaagzeiler F. H. Imhoff en Bart Kraan van de W.V. Braasse- mermeer, waarbij eerstgenoemde door twee overwinningen in de twee eerste wedstrijden de beste kans voor zich opeiste. In de derde wed strijd slaagde J. J. Bark erin met rui me voorsprong te winnen, waarbij Bart Kraan voor de derde maal twee de werd en Imhoff als derde finishte. ZWEMMEN Hierdoor plaatste hij zich toch nog ruim als eerste in het eindklassement, met Bart Kraan als tweede, J. J. Bark als derde en B. Gimpel als vier de. Driemaal winnaar werd F. Udo in de 12 m2 Sharpieklasse, waarna Chr. van Swol en J. in der Maur als twee de en derde met een gelijk aantal punten volgden, terwijl D. Mulderije de, vierde plaats voor zich opeiste. F. Udo stond evenwel niet alleen in de serie totaal-overwinningen, want behalve hij en Koos de Jong kwam ook de kampioen der Vrij- heidsklasse, B. Willemsen ongesla gen uit deze strijd te voorschijn. En voor hem was het al evenmin gemak kelijk. Immers, er waren niet min der dan 18 deelnemers aan de start in de Vrijheidsklasse. Tweede werd T. Kriesch van Aegir, derde dezes clubgenoot Th. H. Stas, vierde de Kaagzeiler J. C. Wesdorp en als vijf de eindigde de Vinkevener P. Kolen berg. De twee eerste plaatsen in de 16 m2 Streepklasse werden opgeëist door de Witte Huis-zeilers B. N. Ooms en J. Visser, derde werd J. de Ruijter, vierde J. C. J. Schiet en vijfde R. Sax. De strijd in de Olympiajollen was ditmaal geheel een aangelegenheid van de Witte Huis-leden, want zij kwamen tot de drie eerste plaatsen: 1 J. K. Corts, 2 J. G. Beekman, 3 J. M. Wilkens. In de Schakelklasse kwamen twee Eemkruisers, de gebr. T. en B. El zenaar als de besten te voorschijn, terwijl de Solo-klasse drie eerste plaatsen opleverden voor De Kaag met de zeilers: 1 F. H. A. Beek, 2 A. Francois, 3 Th. Schakenbos. De overige uitslagen zijn: Sternklasse: 1 B. R. de Vries, 2 P. M. de Bruyn, 3 C. J. Kruyer, 4 D. J. van Veldhoven, 5 C. B. v. Ommeren. Flying Juniorklasse: 1 A. J. M. Mets, 2 L. W. v. Hellemond, 3 F. A. Meeuwissen, 4 J. R. Siemons, 5 M. A. Heineke. Vauriëns: 1 N. F. Pieterman, 2 A. Borra, 3 G. de Bie. Jeugdklasse: 1 P. Kramer, 2 J. H. Kooien. DE SPORTTOTO GEEN MELDINGEN De uitslagen van de voetbalwed strijden die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: CW-Vlissingen 7-1, WW-Chèvre- mont 4-3, Vlissingen-CW 0-3, Chè- vremont-WVV 6-3, Feijenoord-Stan- daard Luik 2-0, Beeringen-DWS 2-3, Enschede-Beerschot 1-1, FC Luik- NAC 0-0, Lausanne-Hertha 4-4, Ein- tracht Br.-Chaux de Fonds 1-1, Kai- serslautern-Grenchen 3-0, Young B.- Saarbrücken 3-2, Austria-Admira 2-1. Aantal totodeelnemers: 237.476. Ie Prijs f51.116, 2e prijs f34.077. Zon dagavond waren nog geen meldingen van prijswinnaars. Goaltips: deelnemers: 126.672. Ie, 2e en 3e prijs f 12.208. Juiste rijtje 11, 11, 7, 2, 10, 8. Ook hier zondag avond nog geen meldingen. 12 3 CW-Vlissingen X WVV-Chèvremont X Vlissingen-CVV x Chèvremont-WW X Feijenoord-Standaard Luik x Beeringen-DWS x Enschede-Beerschot X FC Luik-NAC X Lausanne-Hertha X Eintracht Br.-Ch. de Fonds X Kaiserslautern-Grennchen X Young Boys-Saarbrücken X Austria-Admira X CW STEVENT OP KAMPIOENSCHAP AF De uitslagen van de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land luiden: Zaterdag 20 juni: CW-Vlissingen 7-1, WVV-Chèvremont 4-3. Zondag 21 juni: Vlissingen-CW 0-3, Chèvremont-WV 6-3. 16 26-4 12 14-14 10 20-16 8 20-18 1 11-20 1 7-26 In het afgelopen weekend heeft Tino Janssen uit Eist kans gezien om tweemaal een drie kilometer zwem wedstrijd te winnen. Zaterdag won hü een lange baanwedstrijd in Ab coude met een voorsprong van bij ha een minuut voor de zwemkroniek- beker (41.42.8). Zondag triomfeerde hij in een drie kilometerwedstrijd te Purmerend. Ondanks het koude wa ter kwam Janssen tot de goede tijd van 46 min 8 sec. Zaterdag organiseerde de watersport vereniging „Vinkeveen Abcoude" na tionale zeilwedstrijden op de Vinke- veense en Proostdijer plassen. Foto: De wedstrijden in de schakelklasse. SUAREZ UITBLINKER Kano Bij de internationale Kano- wedstrijden die het afgelopen week einde in Hannover zijn gehouden ten sloeg de Spaanse „verontwaardi- heeft de K 2 gevormd door Toon ging" om in een uitbundige vreugde Geurts en Paul Hoekstra, de beste toen de 24-jarige midvoor Marceli- Nederlandse prestatie geleverd. De Rusland is zijn Europese beker, no> die met Pereda en Suarez tot de Nederlanders eindigden in het num- die het vier jaar geleden veroverde grote uitblinkers behoorde, doelman mer K 2 op de tweede plaats na felle kwijt geraakt. In het Madrileense jaschin voor de tweede maal het na- strijd met de wereldkampioenen Iva- Barnabeu-stadion waar voor het eerst kijken gaf. nov - Nicoara (Roemenië) die juist §f 11twee seconden sneller bleken. ITSTERTOTOWEDSTRIJDETS De Nederlandse xwemsters, die sondag zijn uitgekomen op de inter nationale wedstrijden te' Oost-Berlijn, hebben met bescheiden plaatsingen genoegen moeten nemen. De beste prestatie werd nog verricht door Rita Tigelaar (HDZ), die op de 100 me ter schoolslag als vierde aantikte in een tijd van 1.26.7, waarmee zij ech ter ver achterbleef op de winnares, de Oostduitse Baerbel Grimmer, die op 1.20.9 uitkwam. Andere Nederlandse verrichtingen: 100 meter vrije slag: 5 Annemieke van de Born (HDZ), 100 meter rug- slag: 5; Ellie de Vries (HDZ), 1.16.5, 7 Roelke van Vliet (Robben) 1.17.7. Op deze wedstrijden zwom Frank Wiegang in 2 min. 0.3 sec. een nieuw Oostduits record op de 200 meter vrije slag, met welke tijd hij op de wereldranglijst zich vierde plaatste achter Klein (1.58.2), Schollander (1.58.4) en Windle (2.00.0). In Alblasserdam heeft de Nederland se dames-turnploeg zaterdagavond een inter-landwedstrijd tegen de Oos tenrijkse damesploeg met 30/100 punt verloren. De foto toont Hennie Par- zer, kampioene van Oostenrijk, tij dens haar oefening op de brug. sinds de burgeroorlog weer een Rus sische vlag waaide, gingen de Rus sen met 1 ten onder. De ruim 100.000 toeschouwers onder wie gene raal Franco hebben een enerveren de wedstrijd gezien waarin in de eer ste acht minuten twee doelpunten vielen. Eerst trof Perera voor de Spanjaarden de roos waarna Husai- nov drie minuten later gelijkmaakte. Na de Russische gelijkmaker heb ben de Spanjaarden, hartstochtelijk aangemoedigd door hun landgenoten lange tijd het beste van het spel ge had maar de Russische doelman Jas- Voor ruim 24.000 toeschouwers FC LUIKNAC 00. chin stak in een grote vorm. Vooral heeft Feijenoord zaterdagavond in in de eerste helft was linksbuiten een aantrekkelijke intertoto-wed- Voor een kleine 10.000 toeschou- Suarez, voor deze gelegenheid be- strijd met 20 van Standaard Luik wers heeft NAC zondag in Luik met reidwillig afgestaan door Inter Mi- gewonnen. De eerste minuten waren 00 gelijk gespeeld tegen FC Luik. laan de grote schrik van de Russische voor de Belgen. Toen echter na zes Aanvankelijk hadden de Belgen achterhoede. minuten rechtsbinnen Venneker, die het beste van het spel, doch spoedig een uitstekend debuut in de topploeg herstelde NAC zich. Toch behield Na de rust konden de Russen de van de Rotterdammers maakte, de Luik tot aan de rust een licht over- Spa&nse aanval wat intomen en toen score opende kreeg de ontmoeting wicht, dat de gastheren echter niet het erop leek, dat een verlenging de een geheel ander aanzien. in doelpunten konden uitdrukken, beslissing zou moeten brengen, trof FoiipnnprH hphpprste de wedstriid NAC kree& na de hervatting enkele rechtsbinnen Pereda met een hard jQQTj:a Vnikn™pn mpdp door het bii- kansen, doch de Bredase voorhoede schot doeL Arbiter Holland kende het Jerkewel van Van der Va& was weinig 8elukkig als het °P schie" doelpunt echter niet toe omdat hij St Jnnrnamelbk door ten aanfcwam. De 0-0 uitslag was V°°r ee" overtreding het voortreffelijk werk van doelman i^L.voor be'de Partl^en aan" had gefloten. Nicolay, tot de 85ste minuut voordat vaardbaar- Toch zou het enthousiaste publiek Feijenoord de score kon verhogen, PEERINGEN—DWS 23 niet lane meer od de oroef ppsteld ^/an der Vall scoorde toen de tweede worden want^auwelilks twce minu- Rotterdamse treffer. In een ontmoeting met wisselende woraen wam nauwenjics twee minu kansen heeft DWS zondag in Bee- SC ENSCHEDE—BEERSCHOT 1—1. ringen zijn wedstrijd voor de inter- SC Enschede heeft zaterdag met toto-competitie tegen de gelijknamige VISWEDSTRIJD LEIDSE BOYS 11 gelijkgespeeld tegen de Belgi- club met 32 gewonnen. De Belgen sche vereniging Beerschot. Het was namen na tien minuten door links- Gisteren had de voetbalvereniging een aantrekkelijke, op redelijk peil binnen Peeters de leiding. Pas kort Leidse Boys een viswedstrijd in de Ring- staande wedstrijd, waarin beide doel- voor de rust bracht linksbuiten Hol- vaart. De opkomst was groot en de punten na rust werden gescoord. lander de balans weer in evenwicht, vangst dankzij het weer zeer gunstig. Linksbuiten Heesch opende in de Twintig minuten was de tweede helft De uitslag was 1 R. Ranselaar 1125 gr.; 47ste minuut de score voor Beerschot oud toen rechtsbinnen Lenz voor de 2 A. Perdon 725 gr.; 3 S. Werda 530 gr.; en 20 minuten later maakte de tweede Amsterdamse treffer zorgde. 4 H. Lena 475 gr.; 5 H. v. Es 475 gr.; rechtshalf Ter Beek gelijk. De ont- Opnieuw scoorde Peeters (22), doch 6 K. v. Berkel 175 gr.; 7 H. Weda 130 gr; moeting werd geleid door scheids- zes minuten voor het einde zorgde 8 C. Tegelaar 110 gr.; 9 D. v. Rooie; 10 rechter Martens. Er waren 2500 toe- Temming voor het winnende doel- P. IJzerman 80 gr. schouwers. punt (23). De Nederlandse dames-turnploes heeft het saterda,avond in het knusse Alblasserdamse dorpshuls in de vijfde interland tegen Oostenrijk niet tot een overwinning kunnen brengen. Voor de eerste maal in de serie van vijf wedstrijden moesten de Nederlandse dames hun meerdere erkennen in de Oostenrijkse gasten <181.15 tegen 181.45). Een turnster heeft in den wedstrijd grote indruk gemaakt en dat was de Oostenrijkse kampioene Henny Parser. De 20-jarige Weense studente in de lichamelijke oefening was een klasse apart, hetgeen uit haar voorsprong In het individuele klas sement, I1/, punt, duidelijk blijkt. Hoewel onse dames ook de tweede plaats in het algemene klassement aan hun tegenatandsters moesten laten, heeft de Nederlandse ploeg zeker niet teleurgesteld. GOEDE TOEKOMST Thea Belmer, de nationale kam pioene, raakte door een ongelukje bij de vrije oefening de Amster damse gleed door de losliggende mat iets uit haar tweede plaats kwijt aan Brigitte Houdek. De ruim 400 toeschouwers in Alblasserdam heb ben kunnen constateren, dat het er met de toekomst van de Nederlandse damesploeg helemaal niet slecht voor staat. Nel van Bekkum, de Alkmaarse turnster, die in het verleden nogal eens last had van wedstrijdzenuwen waardoor zij dan foutjes maakte, had zich nu volledig in bedwang en met haar vierde plaats zal zij zeker te vreden z(jn. Een turnster met een grote toekomst is de jeugdige Willy Gielen. De kleine Amerefoortse, die nog maar pas kort deel uitmaakt van de nationale ploeg, toonde een onmis kenbare aanleg en het zag er lange tijd naar uit, dat zij een van de ere plaatsen zou gaan bezetten. Een val van de evenwichtsbalk kostte haar echter reglementair een vol punt. Niettemin legde zij toch nog beslag op de vijfde plaats. Ook debu tante Maaike Kroes, pas kort voor de wedstrijd opgesteld, deed het niet slecht. Wanneer de blonde Friezin wat aan ervaring wint, zal zij zich zeker kunnen handhaven. De gedetailleerde uitslag luidt: (cijfers: paard, brug, balk, vrije oefening, totaal) 1. Hennie Parzer (O.) 9.55 9.50 9.55 9.40 38.— 2. Brigitte Houdek (O.) 9.30 8.90 9.20 9.25 36.65 3. Thea Belmer (N.) 9.35 9.35 9.10 8.55 36.35 4. Nel van Bekkum (N.) 9.30 8.80 8.90 9.25 36.25 5. Willy Gielen (N.) 9.40 9.20 8.25 9.20 36.05 6. Hildegard Reitter (O.) 9.10 8.95 8.65 9.10 35.80 7. Grietje van Essen (N.) 8.70 9.15 8.90 8.85 35.60 8. Jannie Vierstra (N.) 9.30 8.40 8.55 9.20 35.45 9. Ingrid Ledl (O.) 9.05 8.80 8.70 8.85 35.40 10. Maaike Kroes (N.) 9.10 8.95 8.40 8.90 35.35 11. Bertha Tischlinger (O.) 8.90 8.90 8.80 8.70 35.30 12 Cbristi Kubsch (O 920 8.10 8 50 8.45 34 ?5 De Leidse tweedeklassers Roodenburg en LFC hebben de kwartfinales ge haald in het toernooi om de districts beker in West II. Roodenburg won op het OW met 1-0 en LFC versloeg op het Rouwkoop-terrein de eersteklasser Papendrecht met 3-1. West II: Alblasserdam-De Musschen 4-3; ESDO-DONK 1-3; OW-Rooden- burg 0-1; LFC-Papendrecht 3-1. LFC-Papendrecht Het is LFC we derom gelukt om een op papier ster kere tegenstander te verslaan. In de 3e min. van de strijd was het al raak, toen de jonge LFC-rechtabUiten Dreef een hoekschop kreeg te nemen en deze voor de voeten van A. Heymans plaatste, die raak schoot 1-0. Papen drecht kwam nu gevaarlijk opzetten en als de LFC-acljterhoede met doelman de Hoed geen struikelblok was geweest dan zou de wedstrijd in het voordeel van de rood-zwarten geëindigd zijn. De rood-zwarten hadden voor de rust Ze ker het beste van het spel. Na rust ging LFC direct ten aanval, maar het zou toch tot in de 20e min. duren, voordat A. Heymans na Markên- stein te hebben gepasseerd 2-0 op het scorebord bracht. Papendrecht ging nu wat feller spelen, maar het spel werd er niet fraaier door want telkens moest de goed leidende scheidsrechter voor ge vaarlijk spel fluiten. Na een half uur was het de LFC-linksbinnen die uit een voorzet van A. Heymans de bal achter de Papendrecht-doelman plaatste: 3-0. Nadat Papendrecht nog enkele aanval len had gedaan was het in de 40e min. midvoor Herwig die de eer redde: 3-1. Maar voor Papendrecht was de tijd te kort om nog een gunstiger uitslag te bewerken. En zo kwam LFC op het Rouwkoop-terrein in de halve finale van de districtsbeker. OWRoodenburg Het is Roo denburg in de bekercompetitie, dank zij een kleine overwinning op OW, gelukt door te dringen tot de halve finale. Het pas naar de 3de klas ge promoveerde OVV heeft uitstekend tegenstand geboden en vooral in de eerste helft was men over de linker vleugel uiterst gevaarlijk. Gelukkig stak de Blauw Zwarte achterhoede in een goede vorm en was het niet ver wonderlijk, dat men niet tot scoren kwam. Roodenburg zelf draaide in het begin wat stroef en kon dan ook niet tot gevaarlijke acties komen. OVV wist even voor rust nog wel de bal achter Keereweer te deponeren, doch de goed leidende scheidsrechter Anneveldt, had geconstateerd dat de bal hiervoor uit was geweest. Na de thee ging het bij Rooden burg veel beter. Uitstekend voetbal werd te zien gegeven en er werd ge combineerd dat het een lieve lust was. EvptiwpI bot bpslis^pridp s^hot blppf uit. Eindelijk na 25 min. was het toch raak. Een vloeiende combinatie tussen Ouwerkerk en de goed naar voren gekomen linkshalf Van Weerlee, rondde de laatste keurig af 0—1. OVV probeerde het nog eens over haar snelle linksbuiten, doch de Roo- denburg-achterhoede, met als uit blinker Van Royen en Wiggers, ga ven niet thuis en zo behaalde Rooden burg in deze sportieve strijd een ver diende overwinning. Internationale schermwedstrijden in Noordwijk Zaterdag is in Noordwijk 'n twee daagse internationale schermwed- strijd begonnen. De belangrijkste uit slagen van zaterdag waren: Assault Europeenne (tussen de da mes-kampioenen van vijf landen): 1 Brigitte Capait (Fr.) 4 gew. part., 2 Shirley Netherway (GB) 3 gew., 3 Ursula Michel (Did.) 1 gew. 12 ontv. treffers, 4 Colette Flesch (Lux.) 1 gew. 15 ontv. treffers 11 gegeven, 5 Danie van Rossem (Ned.) 1 gew. 15 ontv. treffers 5 gegeven. Degen individueel heren: 1 Trost (Oost.), 2 Kastner (Did.), 3 Polzhu- ber (Oost.), 4 Blasius (Did.), 5 Col- lum (VS). Eerste Nederlander was Van Oeveren, die als zevende eindig de. Cees den Elzen kampioen snelwandelen Cees den Elzen van het Delftse AV '40 is zondag op een parcours in de omgeving van Amsterdam Neder lands kampioen 20 kilometer snel wandelen geworden. Den Elzen liep de afstand in 1 uur 38 min. en 6 sec. Ondanks de minder gunstige omstan digheden, het regende en waaide bij na de gehele wedstrijd, bleef de Delftse atleet slechts 1.02 sec. boven het Nederlands record van Jan Cijs. Piet van Soest, die vorig jaar kam pioen werd, eindigde nu op ruim een halve minuut als tweede. De uitslag luidt: 1. Den Elzen (AV '40, Delft) 1.38.06; 2. Van Soest (RWV, R'dam) 1.39.43; 3 Van Diik (T AT. 1 41 46

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8