DE ALGEMENE BIJSTANDSWET Vrucht van veranderde mentaliteit woordiging een missing link. Ook uit WAT DE RAAD VAN ZOETERWOUDE TE BEHANDELEN KRIJGT Weerbericht „AVIFAUNA III" MAAKTE EEN GESLAAGDE PROEFVAART Het weer in Europa ZATERDAG 20 JUNI 1964 DE LFTDSE COURANT PAGINA 4 \7 1- li het ontbreken van deze vertegen- practische overwegingen al, want naar ons gevoelen kan het nuttig ef- In verband met de inwerkingtre- de voorkeur wordt gegeven aan het fect van een C.v.Advies alleen maar ding op 1 januari 1965 van de Alge- laatste (zeker in kleine of middelgro- winnen bij een medevertegenwoordi- mene Bijstandswet maken de ge- te gemeenten), hoewel er colleges ging van vak- en standsorganisaties meenteraden zich op de daartoe zijn, die blijkens hun voorstel een dit in de laatste plaats bevoegd zijn strekkende noodzakelijke en voorge- C.v.B. voorstaan. Zo ook b. en w. tot oordelen, wanneer het gaat om de schreven maatregelen te nemen. In van Zoeterwoude, die deze kwestie in vraag of bijstand al dan niet nodig is. verschillende gemeenten is dat reeds de raadsvergadering van woensdag Wij achten daarom de suggestie gebeurd. Andere colleges van B. en a.s. ter tafel wil brengen. van b. en w. niet gelukkig, niet met W. zullen de materie eerlang aan de Het college doet daarbij tevens een betrekking tot de samenstelling, noch orde stellen; de gemeente Zoeter- suggestie over de samenstelling van met de instelling van een Comm. v. woure b.v. op 24 juni a.s. de commissie, n.l. twee vertegenwoor- Bijstand. Wat het laatste betreft me- Zoals bekend mag worden veron- digers van de hervormde diaconieën, nen wij n.l., dat een C.v.Adv. dichter dersteld, komt de Algemene Bij- twee van de katholieke armbesturen, bij de bevolking staat dan een C.v. standswet in de plaats van de reeds twee raadsleden en een lid van het Bijstand. In het bijzonder kan dat langer dan een eeuw bestaande, sterk college als voorzitter. Vertegenwoor- gelden in gevallen van beroep tegen verouderde Armenwet. Onder alle digers uit het maatschappelijk stands- een beslissing, die een Raad van Bij- verschillen, die er tussen de twee en/of vakleven (als N.K.V, C.N.V. stand (als gedelegeerde van het col- wetten bestaan, springt als voornaam- en middenstand, de LTB zal wel ver- lege en daarmee verbonden in de ste in het oog, dat de „gunstverle- tegenwoordigd zijn in de R.K.P.A.) persoon van de voorzitter der com- ning", zoals die in de Armenwet is worden niet voorgesteld. missie) meent te moeten nemen met vastgelegd, in de" Alg. Bijstandswet Gezien mentaliteit en klimaat van betrekking tot individuele financiële geworden is tot een „Recht". Met an- de huidige maatschappij achten wij bijstandsverlening. dere woorden: hij, die bijstand nodig heeft hoeft niet meer schoorvoetend en met het petje in de hand voor de heren te verschijnen met een deemoe dig verzoek, maar kan zich nu be roepen op een recht, hem by de wet toegekend. Het is een veranderde mentaliteit, die uit de Alg. Bijstands wet spreekt. Kort gezegd: Armenzorg wordt wettelijk armenrecht. Art. 86 van de Alg. Bijstandswet zegt, dat „op het tijdstip van in wer king treden van de wet de burgerlij- lijke en gemengde instellingen RIOOLZUIVERINGSINSTALLATIE GAAT BUNA TWEE EN HALVE TON KOSTEN 19 mei jl. heeft de aanbesteding palen, dat een nieuw plan wordt ont- P'sa's gehad van het bouwkundig worpen en op de in het nieuwe plan de taak staken, die volgens deze wet gedeelte voor de bouw van de riool- gelegen gronden geen ongewenste door b. en w. zal worden vervuld", ^^terzuiverxngsinstallatie aan de Ho- bebouwing plaats vindt. De bijstandverlening wordt dus uit laagste inschrijver handen genomen van de particuliere 7"as r' Overdevest te Voorscho ot semi-officiële charitatieve organen ten voor de som van f170.200,-. en gaat over in die van het dagelijks Behalve dit bedrag zyn er echter bestuur der gemeente. De beslissing no§ een aantal andere kosten te ver over het al of niet noodzakelijk zijn wachten voor verschillende bijko- van bijstand dus aan b en w Het mende werkzaamheden, waardoor 't college kan zijn uit de wet voortvloei- geraamde totaal op f 235.000,- komt. aankoop van de panden Dorpsstraat ende bevoegdheid delegeren aan een De raad heeft reeds eerder een Zo en 30. G.S. hebben de goedkeu- Comnrissie van Bijstand he? kan zicï krediet Van f180 000- gevoteerd, zo- ring van dat besluit aangehouden tot ook laten voorlichten door een Com- dat n°g een meerbedrag van f 55.000 in de vaste financiering zal zyn voor- missie van^ advies zonder delegate te worden uitgetrokken en b. zien. De uitgaaf zal rond f85.000,- van bevoegdheden. De leden van bei- en w. *"*80* dit meerdere krediet bedragen. B. en w. kunnen van het Vaste geldlening voor aankoop panden Reeds eerder besloot de raad tot RIJPWETERING AVOND VIERDAAGSE VAN „DE RIPPERS" Van 1 tot en met 4 juli a.s. orga niseert de w.s.v. „De Rippers" voor de eigen leden weer een avondvier daagse. In verband hiermede wordt de le den meegedeeld, dat zij zich hiervoor kunnen laten inschrijven vanaf a.s. zondag bij de contributiebetalingen, tijdens de trainingsavonden en voorts bij de hoofdleider, de heer Th. Otto. Verwacht wordt, dat alle leden zul len deelnemen. De inschrijfkosten bedragen één gulden. Degenen, die zich hebben opgegeven voor de jeugdvierdaagse te Breda, zijn zelfs verplicht aan de avondvierdaagse deel te nemen. Het is namelijk de laatste goede training voor de Bre dase wandeltochten. TER AAR Geboren: Maria A. G. dr van C. M. Akerboom en G. T. v. d. Drift; Margaretha dr van A. den Hartog en J. T. de Bruijn; Johanna A. G. dr van G. Bezuijen en E. C. Lek: Eduardus A. J. S. zn van A. J. v. d Jagt en M. F. Kokshoorn; Catharina C. dr van J. M. S. v. d. Meer en W J. Zwetsloot; Jolanda C J. dr van J. Doornekamp en M. W. Schijf: Hendricus J. zn van C. C Pieterse en A. A. M. Borst; Antonia W M dr van J. C. de Jong en J. M. v d Werf; Hendricus A. M. zn van A. Keijzer en E. A. van Niel. Ondertrouwd: H. Fokker, 36 jaar en B. Harke, 27 jaar; J. H. J. Nieu- wenhuizen, 29 jaar en M J. A. Kroft, 27 jaar; J. T. W. Versteegen, 28 jaar en B. J. C. Kroft, 23 jaar; A. A. M. Verby, 23 jaar en P. C. J. v. d. Pijl, 23 jaar. Getrouwd: J. A. Janmaat, 53 jaar en M. C. van Zwieten, 49 jaar; G. M. Kleijn, 26 jaar en M. Helling, 21 jaar. Overleden: W. Verlaan, 58 jaar: W. v. d. Hoorn, 69 jaar. BODEGRAVEN Geslaagd Voor het eindexamen van de Middelbare Handelsschool te Utrecht slaagden mej. N. Verwoerd en de heren H. v. d. Poll en T. van Veldhuizen. Duivensport De Blauwe Doffer nam deel aan een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 508 km. Prijswin naars: J v. d. Lagemaat 1, 3; W. Baas 2, 5, 9, 12; A. Salomons 4, 7, 14, 15, 19; mevr. van Rijn 6, 13; Comb. Hiljo 8, 17, 20; J. Gelderblom 10. De snelvlucht vloog eveneens van af Orleans met 151 duiven. Uitslag: T, Louwen 1, 3; D. van Rijn 2, 4, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 17; A. Goudkuil 5, 11; W. van Rijn 6; J. v. Rijn 8, 16; VERGADERING STICHTING KRUISHULP Onder leiding van de heer J. Vink vond de jaarvergadering plaats van de Stichting Kruishulp, die de uit leen beheert en ook de instrumenten aanschaft die de ziekenverpleging nodig heeft. Het voornaamste punt was de financiële stand van zaken na te gaan o.m. voor de nieuwe pen ningmeester, de heer C. Jansen, di recteur van de Rotterdamse Bank, die de heer G. de Jong als zodanig opvolgt. Het zeer uitvoerig overzicht betreffende Kruishulp, Exploitatie Consultatiebureau en tbc-vereniging werd punt voor punt doorgenomen Er werd van gedachten gewisseld over de z.g. Franse School achter het gemeentehuis, welke gebouw als voorlopig hulpconsultatiebureau door de gemeente aan het bestuur is aan geboden. Het zal niet meevallen hiervoor een kinderarts te krijgen Al deze zaak geregeld is, zal pas aanvaarding van het gebouw kunnen plaats vinden. De heer G. de Jong moest luisteren naar een dank- en afscheidswoord van de voorzitter, die hem tevens een rokertje overhandig de. De heer de Jong dankte op zijn beurt en vond het jammer Kruishulp en Bodegraven te moeten verla ten. Na een kort samenzijn sloot de voorzitter deze bijeenkomst. de commissies worden door de ge meenteraad op voorstel van b. en w. benoemd. Waar de wet de keuze laat tussen deze twee commissies, hangt het van intentie en beleid van college en/of raad der gemeente af aan welke vorm aan de raad op 24 juni a.s Grasmat van sportveld behoeft voorziening bankierskantoor Staal en Co in Den Haag het bedrag tegen 5 pet. aflos baar in 25 jaar lenen. G.S. gaan daar in principe mee akkoord. Subsidie katholieke militaire tehuizen ALPHEN AAN DEN RIJN De Centrale van Katholieke Mili- De sportverenigingen „Meerburg" men de voorkeur geeft. Het verschil en SJZ hebben meegedeeld, dat de is echter, dat een C.v.B. zich richten grasmat van de voetbalvelden moet moet naar door b. en w. en/of de worden herzien. Op „Meerburg" zal raad te geven voorschriften en/of de mat over het gehele midden van taire Tehuizen heeft de raad ver verordeningen, een C.v.A. daarente- het terrein opnieuw moeten worden zocht het thans geldende subsidie gen slechts een voorlichtende taak gelegd. Hetzelfde geldt voor het veld van f 5,- per uit de gemeente afkom- heeft, geen uitvoerende. van gJZ, maar bovendien zal dit stige militair te verhogen in verband veld moeten worden verbreed en met de sterk gestegen exploitatiekos- Het komt ons voor, dat de wetge- verlengd en de afrastering worden ten. B. en w. zijn van mening dat ver meer geporteerd is voor een verplaatst en gerestaureerd. Die is een subsidie van f 7,50 per militair C.v.A. dan voor een C.v.B. In vele noodzakelijk wegens de promotie van billijk en gerechtvaardigd is in de gemeenten zal een C.v.B. n.1. het gjz naar de 4e klasse KNVB. huidige omstandigheden en stellen Stempel blijven dragen van de hui dige zogeno^nde armbesturen. Met alle respect echter voor deze instellingen, menen wij dat de menta liteit, waarop deze stoelen, uit de tijd is. Bijstandszorg is zaak en taak van de gehele moderne- gemeen schap, ongeacht maatschappelijke groepering en zeker niet meer van B. en ^¥>^ï3gen voor een elkander df- raad dan ook voor dieaovereen- krediet van f 12.000,-. Uitbreidingsplannen moeten voorbereid komstig te besluiten. Raadsagenda Aan de agenda van de openbare raadsvergadering van Zoeterwoude, die woensdag 24 juni a.s. om 8 uur in het raadhuis zal worden gehouden, ontlenen wij De beroepen door de raad van Zoe- o.m.: voorstel van b. en w. tot ver- vertegenwoordigers ener bepaalde terwoude ingesteld tegen de beslui- hoging van het subsidie aan militair klasse alleen, zoals dat vroeger (en ten van G.S. betreffende gedeeltelij- tehuizen; vaststelling van een ver- nog wel) soms zo sterk tot uiting ke goedkeuring van het uitbreidings- ordening ter uitvoering van de bij kwam op het platteland. Nogmaals - plan „Weipoort" en het „Plan in standswet; verhoging krediet riool- en dat willen wij nadrukkelijk stel- Hoofdzaak" zijn ongegrond verklaard, waterzuiveringsinstallatie aan de len - doet dat niets af aan ons res- Binnen twaalf maanden na de be- Hoge Rijndijk; verkoop van woon- pect voor het werk van armbestu- slissing moet een nieuw plan aan buis Zuidhof 2 en verhuur van de ren, St. Vincentius-, St. Elisabeths- G.S. ter goedkeuring worden toege- woning Dorpsstraat 28. verenigingen e.a. colleges. Maar - en zonden. De raad moet dan thans be- cat staat toch wel vast - de verander de mentaliteit en vooral het sterk ge wijzigde maatschappelijk klimaat heeft deze instellingen buiten deze tijd geplaatst. Zo zelfs, dat naar ons gévoelen ook de schyn van armen- ALKEMADE ROELOFARENDSVEEN Geboren: Pauline A. J. dv N M. C. d. Meer en P. A. C. v. d. Meer; zorg niet kan en mag worden getole- Paulus G. M. zv J. S. Bakker en Th. reerd* M. v. d. Zwet; Johannes G. M. zv Van dat gewijzigde maatschappe- C. J. M. Daleman en M. G. van Schie; Reeds vele arbeidsuren zijn pro- lijk klimaat geeft de wetgever Marcel W. J. zv E. P. Hoogenboom ductief gemaakt om aan de realise- trouwens uiting in een suggestie en A. M. v. d. Meer; Ellert H. zv W. ring Van het nieuwe sportpark van omtrent de samenstelling van een F. Janssen en H. C. Hoogenboom; DOSR alle zorg te besteden. Veel is C.v.Advies. In de M.V.T. op de Petrus A. zv W. J. M. v. d. Meer en reeds gereed gekomen, maar zoals 't wet wordt gesproken van een sa- A. H. de Koning; Petrus J. zv H. W. meestal gaat wegen ook hier de laat- menstelling op zo breed mogelij- van Amsterdam en H. Beerendonk; ste lootjes het zwaarst. De verwezen- ke basis; „personen, die op grond Ferdinandus L. M. zv J. E. M. Koek lijking van het bouwplan voor kleed van hun kennis van het werk der en M. J. v. d. Meer; Rolandus J. J. lokaal en cantine zijn thans in een stands- of vakorganisatie of van zv A. S. J. Volwater en M. A. A. vergevorderd stadium. Echter met de het werk der volksgezondheid en Loos; Anna M. A. dv A. J. Bouw- iaatste afronding van de werkzaam- het maatschappelijk werk kun- man en «L Koek; Adrianus J. heden begint de activiteit van sport- nen worden geacht inzicht te F. zv P. M. de Jeu en A. C. P Ver- minnend Roelofarendsveen blijkbaar hebben in de behartiging van het la®n; Robert zv C. Vis en B. van te verslappen. Voor de ingebruikne- maatschappelijk welzijn van in- Muijden; Augustinus J. zv A. J. Aker- ming van het sportpark heeft het dividu» en gezin" behoren mèt boom en E. A. Zaal. DOSR-bestuur als streefdatum 16 deskundigen op het gebied van Ondertrouwd: Th. H. van Veen en augustus a.s. Maar dan dient er nog bejaardenzorg en zorg voor min- C. J. M. Heemskerk; S. R. Dongen veel werk verzet te worden. Voor der validen in zo'n commissie en H. Th. van Egmond; H. Th. Schrij- hen, die DOSR een warm hart toe- thuis. vers en J. van Hameren. dragen, en dat zijn er ongetwijfeld Gehuwd: G. H. W. van Velzen en zeer velen, dus het parool nog even Nu kan men van gemeente tot ge- A. A. G. van der Zwet; J. C. van de handen uit de mouwen en actief meente van inzicht verschillen wat Leeuwen en J. S. E. van der Knyff; deelnemen om de laatste werkzaam- het meest gewenst is: een Comm. v. J. W. Pesschier en J. C. M. van Am- heden af te maken. En natuurlijk Bijstand of een Comm. v. Advies. On- sterdam; J. J. van Meurs en A. A. laat men DOSR na deze oproep niet ze indruk is, dat over het algemeen Rotteveel. „in zijn hemd" staan. 'XTVERSEN 2 10 hele uren autoriiles voor 49.50 met volledige garantie. Uw rijbewijs is onderweg. Auto-scooter- rijschool „Diana". Veiling- kade 13, Leiden, tel. 22928. 2 Kilendamp doodsvy and no 1 Laat mij nu uw haard schoonmaken of re pareren Smederij W Ver hoef, Drukkerstraat 34. tel 24137. 2 TrouwplannenBe spreek voortijdig de prach tige 7-pers trouwauto s modern livrei. Vraagt inl. Zeemanlaan 12a, tel 23055 SP 10 volk uren autorijles 4v 50 Modern lesmateriaal f gediplomeerde instructeurs usse lessen 6 50 gulden Halen en brengen gratis Theurieavunden met licht beelden Erkende bonds autorijschool De Centrale Veerstraat 31, Leiden, tel 2 Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? inl. De Tipgever, Postbus 21, H.I.Ambacht. 2 Vriendin gezocht, leeft, tot ongeveer 45 jaar, om geving Leiden. Br. onder no. 8439 bur. v. d. blad. 2 Neem nu rijles in Ci troën Ami-6 met V.A.M.O. R. gediplomeerd instruc teur. Autorijschool Bakker. Herengracht 79. tel. 01710- 33861. 2 Vriendin. Net r.k. meis je zoekt vlotte vriendin, 18 a 19 jaar. Liefst uit midd.gezin. Br. onder no. 8443 bur. v. d. blad. TE HUUR Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden Bern- hardkade 23, tel. 32039. 2 Autorijles Frans God- dijns erkende (VAMÖR) rijschool. Snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29 Garenmarkt 5. tel 34430 GEVRAAGD vraagt te koop schilde rijen van oude Holland se meesters. Brieven met aanbiedingen aan postbus 4078 Rijswijk Z.H. 2 Te huur Morris 1100. Hoge Rijndijk 106. Leiden. teL f 34255. 2 Huur Phillps-televisie voor 25.95 ner maand, zon der vooruitbetaling maai met recht van koop Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010 120705 en 's avonds 070-863977. 2 Bedrijfsruimte! Post order en asserpblagebedr. zoekt liefst te Leiden 200 m2 bedrijfsruimte. Br. on der no. 8422 bur. v. d. bl. 2 Autoverhuur Citroën 2 CV/Ami-6. Bakker's Auto mobielbedrijf, Sassenheim tel. 02532-7427, Ledien, tel. 01710-33861. WONÏNGRUIL 2 Woningruil. Aangebo- liiis bev suite. 1 mers en (2 ka mers). Gevraagd 4 kamer woning. begane grond op gezellige stand. Brieven onder no. 8433 bur. v. d. blad. 2 Woningruil. Aangebo den: Koog a/d Zaan, 12 km. van A'dam vrije wo ning, 4 kamers, voor- en achtertuin. Vraagt: idem Leiden of dit. omgeving, event, koop. Aanbiedingen onder no. 8441 bur. v.d. bl. roenen Het vogelpark „Avifauna" is mede door de vaartochten van en naar het park een druk bedrijf geworden in de zomer. De directie spreekt zelfs van „onze rederij" en die heeft een nieuwe dubbeldeks-salonboot, „Avifauna UI" in gebruik gesteld Daarmee is gisteren een proefvaart gehouden, langs de Rijn, richting Leiden en vervolgens over de meren en plassen tussen Leiden en Aals meer en via de Heimanswetering weer naar huis. Maar tussen de tijd van ver trek, 2 „uur. en aankomst, 10 uur des avonds, lagen acht heel prettige uren. mede doordat 't weer zich prachtig her- stelde. Onder hen die de vaartocht meemaak- ter waren de wethouders C M. Deeren- berg en A. J Dekker de loco-secretaris de heer J. Constandse, de hoofdinspec teur van politie de heer N. G. Groot- huijse. alleen met hun dames, de heer A. C. A. Deerenberg uit Schoonhoven, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, burgem. van Breda A. Geuljans. bur gemeester C. Matser van Arnhem en burgemeester Kolfschoten van Alkema de, Voorts de familie v d. Valk met verschillende vrienden. Door de nieuwe aanwinst hebben de Avifauna-boten een gezamenlijke capa citeit gekregen van ongeveer 700 per sonen en dagelijks vaart er nog een speciale charterboot vanuit Amsterdam De „Avifauna' III' heeft een capaciteit van plm. 250 personen, is speciaal inge richt voor steeds meer ln trek komende Aangeboden PUCH Nieuwste model PUCH SCOOTER 60 c.c., in staat van nieuw, kilometer stand 2300; 85 km. per uur. Tot 1966 all risk verzekering. Uiterst lage prijs nieuw 1300.nu voor ƒ699. Financ. mogelijk. Te bezichtigen bij de heer L, v. d. ING, Groenestein 36, Hazerswoude. (Advertentie) RIJIMSATERWOUDE De jongens en meisjes uit de hoog ste klas van de lagere scholen van Rijnsaterwoude en Leimuiden heb ben gistermiddag in het Nutsgebouw een fijne middag gehad. Want de ver- keersdiploma's van het Verbond van Veilig Verkeer afd. Leimuiden wer den uitgereikt. Wachtcommandant v. d. Have adviseerde de jongens en meisjes, die hun verkeersdiploma be haald hadden, de verkeersregels goed toe te passen. Want dat er nog steeds 300 verkeersongevallen per jaar, waarbij kinderen betrokken zijn, ge beuren, behoeft niet nodig te zijn. Burg. B. Kammenga zei tegen de jongelui, dat hij het steeds een feest vond, om de schooljeugd deze ver- keersdiploma's te kunnen uitreiken. Wees elke dag opnieuw bedacht voor het gevaar op de weg. Nog steeds neemt het verkeersgevaar toe, dus wees voorzichtig. Daarna reikte hij de diploma's uit met voor ieder 'n toepasselijk woord. Zes jongelui waren met lof geslaagd- At Kempenaar, Kok Vermeulen, Joop Timmermans, Tonny van Veen, Anja Langeslag en Siem Noordermeer. Be halve het diploma ontvingen zij ook nog een Veilig Verkeersspeldje uit handen van de burgermeester. De kinderen konden daarna nog genieter» van het sprookje „De Prin ses en de zwijnenhoeder". Deze film werd vertoond door de heer Uges uit Den Haag. In de pauze werden de kinderen getrakteerd op een glas li monade om daarna van het vervolg van der.Jeuke film te genieten Tot slot van deze feestelijke middag ont vingen alle gediplomeerde kinderen by de uitgang een versnapering. varende recepties. Daarvoor zyn o.a. 'n ruime keuken met buffet aan boord. Wethouder A. J. Dekker zei dat het gemeentebestuur erkentelijk was voor de ontvangen uitnodiging. De loco-bur gemeester, de heer J. v. d. Berg en wet houder Th. H. Bogaar waren verhin derd. Men is verheugd over de bloei van het Avifaunaconcern. Het vogel park wordt steeds meer van belang voor de recreatie ln het plassengebied. Na de moeilijkheden in het verleden is men blij dat het nu zo goed gaat; Zoals gezegd, de vaartocht had een prettig verloop. De verzorging van de boten is toevertrouwd aan de heer J. v. Zwieten. Weersverwachting, geldig tot zondagavond. KOUD WEER Noordwestelijke wind. Nu en dan opklaringen, afgewisseld door buien, mogelijk met hagel en onweer. Aanhoudend koud weer. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN I LONDEN J AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG I PARIJS I BORDEAUX GRENOBLE NICE I BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZURICH I GENEVE I LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON PAUZE OP Z'N ENGELS Indien je een Engelsman naar de levensweg vraagt, krijg je ook op z'n Engels antwoord!: „Er bestaat 'n gezegde van heiligen" aldus kar dinaal Newman „dat indien wij volmaakt willen zijn, wij niets méér te doen hebben dan de gewone plich ten van de dag goed te vervullen. Dit is een korte weg naar de vol maaktheid kort, niet omdat hij ge makkelijk is, doch omdat hij recht op het doel afgaat en gemakkelijk te begrijpen is. Ik vind dit een richt lijn die van groot praktisch nut is voor ons mensen. Het is gemakkelijk over de volmaaktheid vage gedachten te koesteren, die goed genoeg zijn om over te discussiëren regenbui 19 11 zw. bew 21 13 h. bew. 14 12 onbew. 23 11 1. bew. 10 5 onbew. 17 3 regen 15 8 regen 16 8 h. bew. 15 9 geh. bew. 17 11 zw. bew. 23 12 regen 21 16 zw. bew. 24 18 onbew 27 13 onbew. 23 8 geh. bew. 24 14 mist 19 10 regenbui 25 11 motregen 20 14 regen 29 18 regenbui 21 13 onbew. 16 zw. bew. 26 15 1. bew. 29 13 h. bew. 29 20 zw. bew. 25 16 WOtJBRCTGGE TERWATERLATING „DOE HET ZELF"-JACHTJE Op de scheepswerf ,,De Dageraad" heeft het personeelslid G. Hoogeveen in negen maanden al zijn vrije uren besteed om een oude groenteschuit om te bouwen tot een alleraardigst, comfortabel plezierjachtje. Vrijdagavond was het moment aan gebroken, waarop dit pronkstuk van „huisvlijt" te water werd gelaten. Daartoe waren behalve vele collega's ook de beide directeuren Boot over gekomen. Mevrouw M. Hoogeveen- Duinkerken kreeg als elke reders- vrouw bloemen aangeboden en na een officiële toespraak van directeur J. H. Boot, doopte zij het jachtje „Noorderkem" met champagne en wenste 't vele genoeglijke uren voor de opvarenden. Het gepavoiseerde scheepje werd vervolgens in de ta kels van een grote portaalkraan op getild van de helling en keurig in het water van de Heimanswetering gezet. Het jachtje meet 9x2 meter en heeft een 15 pk motor. ZOETER MEER K.A.V. OP STAP Het jaarlijkse uitstapje van de KAV te Zoetermeer is, mede dank zij het buitengewoon schitterende weer, een zeer geslaagde dag gewor den. Vanuit Zoetermeer werd aller eerst koers gezet naar Austerlitz, waar koffie gedronken werd. Het Openlucht Museum bij Arnhem was het volgende punt van de reis. De vele zeer interessante bezienswaar digheden, bijeengebracht op 'n uit gestrekt mooi gelegen terrein, had den de volle belangstelling van de dames. Tevens werd daar de lunch gebruikt. Vervolgens werd een be zoek gebracht aan het natuurreser vaat De Hoge Veluwe, waar o.m. werd stilgehouden bij het St. Huber- tusslot en het wildreservaat. In Wou denberg werd gedineerd. Via Harme ien, waar nog even gepauzeerd werd, ging men in de beste stemming huis toe, zeer voldaan over de zeer ge slaagde dag. LEÏDSCHE1VTMM AUTOZEGENING Op zondagavond 21 juni is er ge legenheid om auto's, scooters, brom fietsen en wagens te laten zegenen op het plein van de kerk van Sint Joseph Opifex aan de Burg. Sweens- laan, onmiddellijk na de avondmis avn zeven uur, dus om pl.m. kwart voor acht. Als de auto's dan gereed staan kunnen ze achtereenvolgend voorrijden. Rampoefening De Bescherming Bevolking gaat het oefenseizoen af sluiten met een rampoefening op 23 juni. Deze wordt gehouden aan de Noordzijde van de Burg. Caan van Necklaan om half acht. Aan deze oefening wordt naast de GZB en de ORD van de Dienst BB ook mede gewerkt door de EHIO en de EHBO- groepen van het Rode Kruis te Leid- PUZZEL Oplossing nr. 504. Hor.: 1. parkiet, 7. do, 8. ne, 10. e.k., 12. ton, 14. pa, 15. rad, 17. oor, 18. Rodin, 19 Ina, 21. tra, 23. e.o., 24. ark, 26. An, 27. ga, "1. et, 30. voldaan. Vert.: 2. A.D., 3. rot, 4. Inn, 5. Ee, 6. termiet, 9. markant, 11. ka, 13. on der, 14. Po, 16. dra, 17. ont, 20. no, 22. ra, 24. aal, 25. kea, 27. go, 29. Ta. PUNT W Houd je rustig, anders mag je vol gend jaar niet mee! MAKklBURILHTblN R'VEEN, 19-6. Bloemen Colvil- leis 40-2.65, Irissen 35-80, Anemonen 6-22, Lathyrus 12-41, Anthemus 23- 46, Wirrals Supreme 14-72, Esther Read 8-37, Goudsbloemen 12-29, Dah lia's 30-90, Ornithogalum 40-95, Gijs 11-15, Zinnia 15-38, Snijgroen 38-72, Duizendschoon 15-43, Statice 13-36, Violieren 30-70, Leeuwenbekken 13- 31 p. bos, Am. Anjers: Sim rose 7- 18, Sim rood 6-17, Sim wit 5-10, G.J. Sim 7-11, Arthur Sim 7-12, Princess Ann 14-16, Rozen 5-32 p. st. Groente Aardbeien 26-42 p. 2 y, ons doos, tomaten 60.00-110.00, bloem kool 12.00-47.00, postelein 22.00, bos- peen 21.00-35.00, kassnijbonen 105.00- 135.00, id. stek 60.00-90.00, dubbele stambonen 205,00-210.00, peulen I 60 00-225.00, id. II 30.00-50.00, dop erwten 42.00-58.00, capucijners 48.00- 58 00, blauwschokkers 98.00, tuinbo nen 24.00-28.00 p. 100 kg. schendam en door de reserve-politie, terwijl de Marine luchtvaartdienst Valkenburg met een tweetal helicop ters voor het transport der gewon den zorgt. Dertig personen zullen als slachtoffers fungeren. Voedingvoorlichting Wegens va kantie zal de diëtiste van het Wit- Gele Kruis op de woensdagen 24 ju ni, 1 juli en 8 juli geen spreekuur houden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4