GEZAPIGE RUST IN RENNES AAN DE VOORAVOND VAN DE TOUR STILTE VOOR DE STORM? Gerben Karstens triomfeert in vi|fde ronde van Leyweg Spanning in Interzone tot kookpunt gestegen Roomburg en Leidse Hout spelen promotiewedstrijden DE TOUR DE FRANCE-PLOEGEN ZATERDAG 20 JUNI 1984 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 De Tour de France heeft Rennes nog slechts weinig beroerd. Alleen bij het hoofdkwartier van deze reuzenorganisatie op de wijde Champ de Mars, in het hartje van de hoofdstad van Bretagne, viel vrijdag enige belang stelling te bespeuren, maar de honderden wielerliefhebbers bleven niet lang staan kijken, want de hoofdpersonen van de Tour lieten nog ver stek gaan. Slechts een handvol Mercier-renners diende als doelwit voor de vele fotografen, die het aantal actieven hier verre overtroffen. Vandaag zal er wel meer gedrang rond de hekken zijn, want de coureurs dienen dan in ieder geval de noodzakelijke formaliteiten te vervullen, die elk jaar weer uitgebreid worden. Ditmaal bijvoorbeeld heeft elk levend wezen in de karavaan zijn bloedgroep moeten laten vaststellen, omdat de Tour directie geen enkel risico meer wilde nemen, nadat in 1963 een motoror- donnance na een ongeluk om het leven kwam, terwijl de artsen, als men maar de samenstelling van zijn bloed had geweten, wellicht zijn leven hadden kunnen -redden. Italiaanse extra-sportleven ter ore is gekomen. Want hoewel de Italianen in elke opkomende landgenoot-wiel renner een nieuwe campionissimo willen zien dat is nu weer het geval met Adorni, Motta en Bitossi - zoe ken de grote fabrieken naarstig naar een man die met eer hun werk kan dragen. Verscheidene aanbiedingen uit Italië hebben Anquetil dan ook al bereikt, maar de Fransman hult zich nog in een stilzwijgen over zijn toe komstplannen. De echte toursfeer heerste vrijdag dus nog niet in Hennes. Binnen de muren van de sobere, maar toch im posante sporthal aan de Champ de Mars was het ook nog stil en kon men met de belangrijke officials op zijn gemak een praatje maken, het geen beslist onmogelijk is, als de mo tor op toeren is gekomen. Oude vriendschappen werden op gefrist, nieuwe connecties werden aangeknoopt en dat alles ging in een gezapig tempo, een unicum bij de Tour de France, waar men het meest al te druk heeft om zich met een an der te bemoeien. ZEKER VAN EINDZEGE Bij de gesprekken in een nog vrij lege perszaal worden uiteraard de kansen tegen elkaar afgewogen en daarbij vallen herhaaldelijk de na men van Anquetil, Bahamontes en Poulidor. Deze laatste bereidt zich zeer nauwgezet voor op het door hem vurig gewenste duel met Anquetil. Poulidor is zelfs zo ver gegaan om na het criterium in Caen - dus in het noord-westen van Frankrijk - de ver re reis naar Clermont Ferrand te ma ken om daar de Puy de Dome, die hij nog nimmer heeft beklommen, te gaan verkennen. Poulidor geeft zich zelf een eoede kans om te Tour tè winnen. Hij heeft zich zelfs verstout te verklaren, dat hij Anquetil in diens specialiteit, de rit tegen het uurwerk, niet meer vreest en dat hij slechts de zwaarste bergetappes met enige zorg tegemoet ziet. Ook Bahamontes, die zijn 9e en laatste Tour de Franse met 'n zege wil Zoet tuimelt naar vijfde plaats in Ronde van Vlaanderen De Nederlander BartZoet heeft zijn leidende positie in dé wielerron de van Frans Vlaanderen vrijdag moeten prijs geven. In de tweede etappe, die leidde van Koudekerken mar Rexpoede over een afstand van 140 km, plaatste Zoet zich achtste met een achterstand van 54 seconden op het leidende viertal Heylen (Belg), Labrouille (Fr.), Lepolard (Fr.) en Gcraerts (Belg), dat in deze volg orde de ereplaatsen verdeelde. Vrijdag werd eveneens een tijdrit voor ploegen gehouden over een af stand van 23 km, welke gewonnen werd door een gemengd Frans-Bel gische équipe in 29 min. 32 sec. De Nederlandse ploeg eindigde als zesde met een tijd van 30.36. In het alge meen klassement bezet de Fransman Labrouille thans de eerste plaats met een tijd van 8 uur 15 min. 21 sec., gevolgd door zijn landgenoten Lepo- lart en Pamart en de Belg Heylen. Met een achterstand van 1 min. 43 sec. op Labrouille staat Zoet in de algemene klassering vijfde. afronden, bereidt zich geducht voor. Na datzelfde criterium te Caen waar hij in de schaduw van „Good Old" André Darrigade zijn „moreel" opvij zelde door Benoni Beheyt en Rudi Altig in de sprint te verslaan, is de Spanjaard op de fiets gestapt en heeft als training de paar honderd kilome ter naar Parijs nagenoeg geheel op twee wielen afgelegd. ANQUETIL IN VREEMDE DIENST Frankrijk is geschokt door het ge rucht dat Jacques Anquetil wellicht lr vreemde dienst zal treden. Het is een feit dat de contracten bij St. Ra- phaël nog niet zijn verlengd, wat de Daarmee houdt stellig het gerucht verband dat een Franse luchtvaart maatschappij het komende seizoen een ploeg zou willen adopteren en uiteraard blijft Anquetil liever in „la douce France". Overigens zijn de Franse insiders van mening, dat aan de heerschappij van de blonde Nor- mandiër over niet al te lange tijd een einde zal zijn gekomen. Wie dan wel de opvolger van de tot nu toe vier voudige tourwinnaar zal worden? Volgens de Fransen zal dat André Zimmerman moeten zijn, die het vo rige jaar zo'n glansrijke zege be vocht in de Ronde van de Toekomst en die nu nog de trouwe luitenant van Anquetil is. Wielerminnend Frankrijk hoopt, dat Zimmerman de nieuwe grote kampioen zal worden. Vanuit Breda is gisteren de Neder landse ploeg voor de Ronde van Frankrijk vertrokken. De Nederland se Mi9s Europa, Elly Koot, was bij 't vertrek aanwezig. De foto toont v.l.n.r.: Jo de Haan, Kees Haast, Piet van Est, Piet Damen, Leo van Dongen, Jacques v. d. Klun- dert en Kees Pellenaars, die Miss Europa dragen, Cees v. Espen, André v. Aert, Henk Nijdam, Fons Steuten en Rik Wouters. Verwondingen weer geheel te boven Fel stampend op z'n pedalen stoof Henny Peters, de rappe Heemsteedse renner op de finish af. Nog vijftig meter en dan zou hij de vijfde (gouden) ronde van de Leyweg hebben gewonnen. Maar in die vijftig meter ge beurde het. Als in een flits schoot Gerben Karstens naar voren. Onweer staanbaar kwam hij naast Peters en in de laatste meters kwam de Leide- naar zelfs vóórDat Henny Peters als laatste wanhopige poging om de overwinning alsnog te bemachtigen zijn hand van het stuur gooide, kon niets meer aan de overwinning van Gerben Karstens af doen. De Leide- naar, die zijn valpartij in de ronde van Zuid-Holland niet alleen te boven is, maar tevens in blakende conditie verkeertNog twee weken en dan kan Karstens zich met een gerust „geweten" in het tour-avontuur wer- pen. Dit is na zijn eclatante zege van gisteravond wel duidelijk geworden. Nol Klosterman zesde „SMOKE-TOUR" In ons bericht van gisteren over de „Leidse Courant Smo- ke-tour" dat gisteren op de voorpagina stond afgedrukt, is een kleine fout geslopen. De eerste etappe van de Tour de France wordt namelijk niet zondag, maar maandag a.s. ver reden, zodat de oplossingen voor de eerste dag pas voor zondagavond twaalf uur in ons bezit behoeven te zijn. Veel suksesü GEEN WINST VOOR DE RUSSEN De 22e ronde van het Interzonale toernooi te Amsterdam is gisteren onder grote belangstelling en met nogal wat zenuwen verspeeld. Opvallend waren de remises van de Russische grootmeesters Tal, Stein en Smyslov tegen respectievelijk Darga, Quinones en Rossetto. Het was uiteraard voor Bronstein een aansporing zo scherp mogelijk op winst te spelen. Hij slaag de hier tegen Tringov uitstekend in, maar juist nadat zijn tijdnood voor bij was, pakte hij een zwaar vergiftigde pion. In tweede zitting kwam er toen niet meer dan remise uit. De Moskouse schaakgeweldenaar speelt de laatste ronden bepaald ongelukkig. LARSEN KLOPT OOK SPASSKI Twee grote pleisters waren de enige restanten, die nog herinnerden aan de voor Karstens zo ongelukkig verlopen ronde van Zuid-Holland. De krammen waren er dinsdag pas uitgehaald, maar desondanks toonde de Léidenaar in nagenoeg alle pre miesprinten dat hij zijn vorm weer heeft gevonden. Het werd soms wel eens eentonig. „Opnieuw gaat de pre mie van tien gulden naar de renner met nummer 24, Gerben Karstens uit Leiden". Keer op keer slaagde hij er in de overige renners achter zich te houden en zijn overwinning ver baasde eigenlijk niemand meer. Wel de zesde plaats van Nol Kloos terman in de massaspurt! De sterke Leidse renner, bij uitstek geschikt voor het zwaardere werk, kon in de eindsprint van de tot 27 renners uit gedunde groep, zich als zesde over de streep werken, nadat een ronde voor het einde de kans voor Kloos terman op één van de ereplaatsen kansloos had geleken. Immers, in die voorlaatste ronde werd de zeven man sterke kopgroep, die zich dertien ronden daarvoor had gevormd, door het fel jachtende pe loton opgeslokt. Iets, waaraan de bert" Karsteng Nól van Amsterdam, Piet v. Lans, Hen ny Peters, Gijs v. Noord en Evert Dolman niets aan kon veranderen Sprint beslissend Nadat pogingen van o.a. Jan v. Am sterdam, Cock v. d. Hulst en Piet v. d. Lans door het fel jagende peloton te niet gedaan waren, scheen de beslis sing gevallen. Scheen, want ook in de laatste tien kilometer lukte het de zeven vluchters niet een beslis sende voorsprong te nemen, hoe hard Nol Kloostermans, Gerben Karstens. Jan v. Amsterdam en de andere vier vluchters er ook voor vochten. In de eindsprint toonde Gerben Karstens voor de zoveelste maal op deze avond, dat hij in deze vorm rij dend, niet te kloppen is Uitslag: 1 Gerben Karstens (Lei den) 57 km in 1.20.55, 2 Henny Pe ters (Heemstede), 3 Piet v. d. Lans (Scheveningen), tevens leidersprijs, 4 Piet de Haan (IJsselmonde), 5Wim Schuling (Den Haag), 6 Nol Kloos terman (Leiden), 7 Hennie v. Pierre (Uithoorn), 8 Evert Dolman (Rotter dam), 13 Jan v. Amsterdam (Leider dorp)". sky, Portisch en Ivkov, die een iet.' beter eindspel tegen Pachman (mis schien) nog gaat winnen. Lengyel behield zijn kleine kans door Perec Duivels to verslaan. De partij Ivkov-Pachman Reshevsky en Portischbenutten al- zal vandaag worden voortgezet. Mor- lebei hun kansen en versloegen Po- gen wordt dan de laatste ronde ge- rath en Berger gedecideerd, 'n Dui- speeld, die zich over twee etmalen vels-combinatoir duel voerden Lar- kan uitstrekken. Na deze sensatio- sen en Spasski. Opnieuw bleek, dat nele voorlaatste ronde is elke specu- de Deen op dit gebied bijzonder ge- latie nog mogelijk. Alles hangt nog raffineerd is, want hoewel hij tegen geheel af van de laatste ronde de grote Rus door sommigen als of van een steeds minder denkbeel- aanstaand wereldkampioen getipt dige verlenging. de" Le« De uitslagen van de 22e ronde lui- den: Portisch-Berger 1-0, Bilek-Ben- ^.P°;^^TtvPans-y|ri?t-ev ÏÏTzo'was hu d? e™sterspeeielJrk die Vranesic-Foguelman 0-1. Ivkov-pW fweemaaf van «n Rus won Yn d,t O&i toch bijzonder sterke gezelschap. Het ^Mngov-Bron- werd hierdoor ook de eerste ronde, lal A«ngov uron- waarin geen der Russische deelne- De ^'na de 22ste en v00rlaatste ronde: 1 Smislov en Larsen beiden 16 3 Tal, Stein en Spasski 16, 6 twee Leidse tennisclubs een belang rijke dag. Voor De Leidse Hout 1 en mers een vol winstpunt behaalde. Door de remise van Gllgoric tegen !/5*q' Tvkhv^l?^nln's 81 *aft~ Evans stegen de kansen van Reshev- A.JJ^kov^ plus ^.afg. 13, 12 Lengyel 12 y2, 13 Pachman 11 y, plus 1 afg., 14 Tringov en Evans beiden 9y, 16 Benkoe 8y3, 17 Fo- guelman en Rossetto beiden 8, 19 Bilek 7 y}, 20 Quinones 7. 21 Porath en Perez beiden 5, 23 Berger en Vra- nesic beiden 4 punten. WATERPOLO Opnieuw winst voor De Sleutelstad (dames) In de Zijl werkte de Sleutelstad gisteravond twee waterpolowedstrij- den af. De dames kwamen in het wa- DE TENNISPROGNOSES Zondag 21 juni a.s. Is voor minstens Zuuren, die anders als enkelspeler voor een zeker punt zorgde is voor stqdie buitenlands. Hoogstwaarschijn- Roomburg 1 betekent het de eerste lijk is zijn vervanger Wim van Wijk ronde van de strijd om een pfaats in Het is jammer dat de ploeg thans on volledig moei spelen, want het zou WVZ en zagen de strijd onnodig verllespunteA kunnen bete- beloo,ld met «en «verwinning. kenen. Van de negen partijen dienen ™arde r«se.rYcs van dL?e7"J?°!!' - ten de eer laten aan het derde ze- De twaalf ploegen, die maandag 22 juni uit Rennes voor de 51 Tour de France zullen vertrekken, zijn definitief als volgt samenge steld: St. Raphael-Gitane-dunlop: Jacques Anquetil (Fr.), Rudi Al tig (Did), Jo de Roo (N.), Seamus Elliott 'Ierland). Pierre Everaert (Fr.). Ab Geldermans (N.), Jean- Claude Lebaube (Fr.), Anatole No- vak (Fr.), Louis Rostollan (Fr.), Jean Stablinski (Fr André Ziro- mermann (Fr.). Ploegleider Raphael Geminiani. Mercier-BP-Hutchlnson: Frans Aerenhouts (B.), Robert Cazala (Fr.). Jean Gainche (Fr.). Jean-Pierre Genet (Fr.), Barry Hoban (Eng.), André le Dis6ez (Fr.). Frans Melkenbeeck (B.), Raymond Poulidor (Fr.), Robert Poiilot (Fr.), Victor van Schil (B.), Paul Vermeulen (Fr.). Ploegleider Antonin Magne. Peugeot-BP-Englebert: Ferdinand Bracke (B.), Henri Duez (Fr.). Frangois Hamon (Fr.), Pierre le Mellec (Fr.). Camille le Menn (Fr.). Raymond Mastrotto (Fr.). Theo Mertens (B.), Michel Nedelec (Fr.). Guy Seyve (Fr.). Tom Simpson (GB). Gerorges van Coningsloo (B.). Ploegleider Gaston Plaud. Pelforth-Sauvage-Le jeune: Henry Anglade. Edouard Del- berghe, Guy Epaud, Ferrer. André Foucher, Georges Groussard, Jo seph Groussard (allen Fr.). Jan Janssen <N.), Jean Claude Lefevre (Fr.). Frangois Mahé (Fr.), Willy Monty (B.). Ploegleider Maurice de Muer. Margnat-Paloma-Dunlop Jean Anastasi (F.), Federico Ba hamontes (Sp.), André Darrigade (Fr.), Jacques Gestraud (Fr.), Jean Graczyk (Fr.), Esteban Martin (S.), Claude Mattio (Fr.), Jean Milesi (Fr.), Joseph Novales (Fr.), Eddy Pauwels (B.), José Segu S(p.). Wiels-Groene-Leeuw: Benoni Beheyt, Jean-Baptiste Claes, Gilbert Desmet 1, Gilbert Desmet 2 (allen B.), Hans Junker man (Did), Karl Heinz Kunde (Did), Ivo Molenaers, Joseph Tim merman, René van Meenen, Franz Verbeeke (allen B.), Mich. Wright (Eng.). Ploegleider Albert de Kimpe, Solo-Superta: Arthus de Cabooter (B.), Ven Denson (E.), Willy Derboven (B.), Armand Desmet. Henri Dewolf, Louis Proost, Ward Seis, Edgard Sorgeloos, Michel van Aerde, Ber nard van de Kerkhove, Rik van Looy (allen B.). Ploegleider Robert Naeye. Flandia-Romeo: Willy Bocklandt, Walter Bouc- quet. Frans Brandts, Joseph Hoe- venaers. Marcel Ongenae, Joseph Planckaert, N.N., Willy Vannitsen, Guillaume van Tongeloo, Camille Vincke (allen B.) en Huub Zilver berg (N.). Ploegleider Guillaume Driessens Ferrys: José Bernardez, Antonio' Bert- ran, Rogelio Hernandez, Salvador Honrubia, Fernando Manzaneque, Gabriel Mas, Luis Otano, Miguel Pacheco, José Perez-Frances, Raul Rey, Francisco Sune (allen Sp.). Kas: Antonio Barrutia, Sebastian Elor- za, Carlos Etchevaria, Francisco Gabica. Martin Jimenez, José Mo- mene, Martin Pinera, Juan Sagu- ardly, José Sanchez, Valentin Uri- ona, Eusebio Velez (allen Sp.). Ploegleider Dalmacio Langarica. Salvarini Vittorio Adorni, Battista Babini, Ercole Baldini. Bruno Fatinato, Antonio Franchi, Itaalo Mazzacu- rati, Mario Minieri, Arnaldo Pam- banco, Romano Pancastelli, Pie- tro Scandelli, Vico Taccone, Ploegleider Luciano Pezzi. Televizier Piet Damen, Jo de Haan, Kees Taast, Fons Steuten, Henk Nijdam, Andre van Aert, Jacques van de Klundert, Leo van Dongen. Kees van Espen, Piet van Est, Rik Wou ters. Ploegleider Kees Pellenaars. De Leidse Hout, kampioen over- sangsklas „B" moet aantreden tegen er minstens vijf gewonnen te worden. "c »i" Tilburg 2. Voor de Leidse ploeg is De ervaring heeft geleerd dat de vental ïan het een thuiswedstrijd, maar Aad v. kampioenswedstrijd swaarder is dan Benauwd de daaropvolgende promotiewedstrijd. De overwinning van de dames op »k van de de^dan? u t de over! het Delft,«DZV heeft aan een zijden eanesklas A" zal winnen draadje gehangen. Vrij kort na de gangsKias „a zal winnen. aanvang wist Joke Eradus de Delftse Roomburg 1, overgansklas „A ont- doelvrouwe voor de eerste maal te vangt OTC 2 aan de Kanaalweg. Het pa88eren maar DZV kwam gelijk, nog aantal partijen is op eersteklas-ni- voordat de ploegen aan de rust toe veau gebracht (elf) en hiervoor is waren. het team uitgebreid met Dick Bou- Na het draaien werd het reeds na man en Kees Koole. Niet spelend een halve minuut door Jopie Lam- aanvoerder Van Aelst heeft de admi- booy 2—1. Ook deze voorsprong leèk nistratieve taak van Peter Tiele over- weer teniet te gaan. toen Gerda van genomen. OTC 2 bezit geen uitblln- Es uit het water werd gezonden. Met kers, maar drijft vooral op team-ver- man en macht is het Sleutelstad ge- band en routine. De dubbels zullen lukt het Leidse doel voor doorbo- in dit duel waarschijnlijk de doorslag ring te vrijwaren, geven. Indien Roomburg meer dan de helft van de zes enkelspelen wint Grote nederlaag. (42) kan de overwinning hen niet meer ontgaan. De degradant uit de De reserves van de Sleutelsta d eerste klas is waarschijnlijk ICC uit hebben het in een incomplete sa- Rotterdam of HLTC uit Haarlem, menstelling niet kunnen bolwerken Ook voor Roomburg zal aanstaande tegen Rotterdam 3. Bij de rust was de zondag wel de grootste strijd inhou- stand reeds 13, waarbij het Leidse den. doel punt gescoord werd door Bert Unicum moet nog een week wach- van Hooidonk. Na het draaien raak ten voor degradatiewedstrijden. ten de Rotterdammers nog driemaal de roos terwijl Jan Dool éénmaal VOETBAL raak schoot uit een strafworp. Eind stand dderhalve 26. TRANSFERNIEUWS De Rotterdamse eredivisieclub Feijenoord heeft de oud-internatio nal Rinus Bennaars en de doelver- dediger Chris Feyt op de transfer- lijst gelaatst. Het zijn de eerste pro minenten, die Feijenoord te koop aanbiedt. Henny Weering, rechtsbuiten van GVAV, zal volgend seizoen de Luxemburger Kohn, die naar Fortu- na '54 terugkeert, als rechtsbuiten bij Sportclub Enschede opvolgen. Er zijn onderhandelingen gaande over een eventuele transfer van de PSV'er Jan Penders naar GVAV. Een beslissing wordt binnenkort ver wacht. Om de festiviteiten ter gelegenheid van de Oostenrijkse week, die vanaf 18 juni in ons land wordt gehouden, meer luister bij te zetten, arriveerde vrijdag de bekende Oostenrijkse kunstrijdster Regina Heitzer, eens 'n geducht tegenstandster van Sjoukje Dijkstra, op Schiphol. Op de natio nale luchthaven werd de charmante Weense in de bloemetjes gezet. De beide Duitse Olympische Comité's hebben besloten, dat het West- en Oostduitse hockey-elftal nog twee kwalificatieweedstrijden voor Tokio zullen spelen. Na de eer ste twee wedstrijden was nog geen beslissing bereikt. De 24-jarige Tomas Lejus is er als eerste Rus in geslaagd de finale te bereiken van de Londense tennis kampioenschappen op grasbanen door een overwinning op de Mexicaan Ra- gaNl Osuna. Hij zal in de finale uit komen tegen de Australische favo riet Roy Emerson. De eindstrijd bij de dames gaat tussen de Australische Wimbledonkampioene Margaret Smith en de Engelse Ann Jones.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12