vaderdag 21 juni geef vader een boek Wereldhandelsconferentie eindigde zonder akkoorden ONSCHULDIG BEGIN LEIDDE TOT VERDERF Weerhericht O Conferentie in Tokio over kwestie-Maleisië wacht op begin Von Hassel keert zich tegen West- duitse ombudsman Het weer in Europa Leidse universiteit VEEL AARDBEIEN VOOR WEINIG GELD \0 17 JUNI 1964 DE LEIDSE COURA'. (Advertentie) De wereldhandelsconferentie, die drie maanden heeft geduurd, is giste, ren geëindigd. Het gesprek tussen de 122 landen, het omvangrijkste han delsoverleg dat ooit is gehouden, was bedoeld ter voorbereiding van samen werking tussen de industriële landen en de ontwikkelingslanden. De deel nemers slaagden er echter niet in, 'n akkoord te bereiken over de econo mische problemen van de ontwikke lingslanden. De conferentie zag in plaats daar van de totstandkoming van een hech te groep van 78 niet-communistische ontwikkelingslanden in Azië, Afrika en Latijns-Amerika die gedurende de gehele conferentie in oppositie was tegen de westerse industriële landen en Jaoan. Sommige deelnemers be schouwen dit als het opmerkelijkste resultaat van de wereldhandelsconfe rentie. Op het laatste ogenblik werd ech ter zoals wij gisteren hebben ge meld een compromis bereikt waar bij de beide groepen het eens werden over een aanbeveling aan de V.N. voor de oprichting van 'n permanent lichaam waaraan 55 landen zouden deelnemen en dat in het kader van de V.N. de handel en ontwikkeling zou bevorderen. Over de samenstelling van deze „permanente raad voor de wereldhan del" is dinsdagochtend overeenstem ming bereikt. Hij bestaat uit 18 ver tegenwoordigers voor de groep weste lijke landen, zes voor de Oosteurope- se landen, tien voor de groep Aziati sche landen, twaalf voor de groep Afrikaanse landen en negen voor de Latijnsamerikaanse landen. Woordvoerders voor de onderont wikkelde landen hebben er hun te leurstelling over geuit, dat de lange Bonaventura-examens hbs Geslaagd diploma A Loes Balleur, Leiden; Jan van Ben ten, Leiden; Mar ja Blom, Rynsburg; Sjaak Blom, Leiden; Peter v. d. Bosch, Oude-Wetering; Yvonne Bri- dié, Oegstgeest; Hen v. d. Burg, Lei den; René Fortanier, Voorschoten; Piet Goosen, Hoogmade; Ton Hen driks, Leiden; Dick Huigsloot, Roe lof sarendsveen; Wim de Kier, Leid- schendam; Wim van Noort, Voor schoten; Jan Pennings, Koudekerk; Paul Pennings, 's-Gravenhage; Cock van Reisen, Sassenheim; Louis Rei- zevoort, Leiden; Wilbert van Schie, Oegstgeest; Emiel Scholtz, Leider dorp; Frans Stikkelorum, Leiden; Huub Thomas, Katwijk; Aart Verde- gaal, Sassenheim; Rino Verhoeven, Leiden; Kees Verweij, Noordwyk; Bob van Vliet, Leiden; Steven v. d. Voort, Noordwijk; Stan Walenkamp, Warmond; Albert Wessendorp, Lei den; Albert van Wieringen, Oude- Wetering; Ben Zonderop, Leiden; Peter van Zijl, Katwijk. Er werden drie kandidaten afge wezen. Geslaagd diploma B Ton Biegstraten, Leiden; Hans Bots Leiden; Jan Breedeveld, Leiden; Ma- rius Bremmer, Leiden; Ruud Dessing, Noordwijk; Bep Dieben, Leiden; Rob Fabrie, Leiden; Frans van Galen, Voorschoten; Kees Janson, Leidschen- dam; Paul Laagland, Leiden; Chris Langezaal, Leiden; Chris Malmberg, Sassenheim; Paul van Noort, Leiden; Siegfried Nuyen, Voorhout; Frans Rodenburg, Leiden; Rudie Rombouts, Voorschoten; Ad van Slingerland, Leiden; Theo Steinebach, Voorscho ten; Harry Stol, Leiden; Wim Stol, Leiden; Wim Stolwijk, Leiden; Jaap Vink, Noordwijk; Joop Vreeburg, Katwijk; Jan-Hein Walenkamp, Lei den; Han Wallaart, Leiden; Peter van Zijp, Leiden. Er werden zes kandidaten afgewe ten. In totaal deden aan het St. Bona- ventura-lyceum 100 kandidaten eind examen, waarvan er 12 werden af ge- conferentie er niet in geslaagd is, overeenstemming te bereiken over de wensen van de ontwikkelingslanden voor bepaalde voorrechten bij de in ternationale handel, voor gegaran deerde afzet in de industriële landen, voor regelingen waardoor de prijzen van grondstoffen zouden worden ge stabiliseerd en voor richtlijnen om trent de wereldhandel. Nog twee slachtoffertjes van drama in Volkhoven gisteren overleden Terwijl in Keulen onder overgrote belangstelling de twee onderwijzeres sen, de 24-jarige Ursula Kuhr en de 62-jarige Gertrud Bollenrath, die hun pogingen om hun leerlingen tegen de waanzinnige overvaller in de school in Keulen-Volkhoven te beschermen met hun leven moesten bekopen, ter aarde werden besteld, stierf gister morgen wederom een meisje aan haar brandwonden. Het was de 9-jarige Klara Kroeger, wier huid voor meer dan 85 procent verbrand was. Gisteravond laat is nog een vijfde gewonde van de overval gestorven. Het is een jongen van negen jaar. Van de resterende 14 ernstig ge wonde kinderen, bevinden er zich drie nog in levensgevaar. Voor het leven getekend. Voor de elf minder-ernstig ver brande kinderen komt het kritieke stadium over ongeveer twee weken wanneer specialisten zullen trachten huidtransplantaties te verrichten. Men kan de uitslag van deze opera ties onmogelijk voorspellen. De be handeling zal vele maanden in be slag nemen. Alle kinderen zullen voor het leven getekend zijn. Onschendbaarheid van twee „Straatsburgers" opgeheven Het Europese parlement heeft maan dag voor het eerst in zijn geschiedenis de Europese parlementaire onschend baarheid van twee van zijn leden (de Luxemburgse socialisten Fohr- mann en Krier) opgeheven. Dit ge schiedde op verzoek van de Luxem burgse regering in verband met een aanklacht die een Luxemburgse win kelier heeft ingediend wegens een vermeende belediging in een artikel in een krant waarvan Fohrmann en Krier de leiding hebben: De meerderheid van het parlement was van mening, dat een afgevaar digde die zich in zijn eigen land zelfs in politiek opzicht beledigend uitlaat, zich niet op zijn onschendbaarheid als Europees parlementslid kan be roepen. In een dergelijk geval ligt de uiteindelijke beslissing over de ophefing van de onschendbaarheid bij het nationale parlement. Met het opheffen van de immuniteit van de heren Fohrmann en Krier wil het Europese parlement echter niet in de zaak zelf treden en hij spreekt er dan ook geen oordeel over uit. De opheffing van de Europese immuni teit beoogt alleen het Luxemburgse parlement in staat te stellen zich on belemmerd uit te spreken in deze zaak die uiteindelijk tot 'n zaak van de Luxemburgse rechter is. gemachtigd zijn, bindende besluiten te nemen; het moet bij aanbevelin gen blijven. De ontwikkelingslanden hebben hun eisen tot onmiddellijke weste lijke tarief concessies en vérgaande bevoegdheden voor de handelsraad moeten laten vallen. TOON HERMANS TREEDT TOCH OP Schouwburgdirecteur Dickmann wil de ons over het waarom van het wei- niet-wel geen commentaar geven: „Ik ben dolblij dat het doorgaat. Alle voorstellingen waren uitverkocht. Meer wil ik er niet over zeggen." En Toon Hermans zelf? Hij was niet thuis toen wij hem belden. „Hij is gaan vissen, maar we weten niet waar", zo vertelde een van zijn huis genoten DAGGELD VERHOOGD Het tarief voor daggeld (call mo ney) is, ingaande heden, met 'n half procent verhoogd tot twee procent. Toon Hermans zal toch in Nijmegen Dit in verband met de krapper wor- optreden. Overleg tussen stadsschouw- dende geldmarkt als gevolg van de burgdirecteur F. Dickmann en de aan te houden strafdeposito's van de cabaretier heeft ertoe geleid dat de banken naar aanleiding van 't over- voor de periode van 24 t.m. 27 juni schrijden van het kredietplafond, als- aangekondigde voorstellingen door mede vroege ultimoopvragingen. Op zullen gaan. 5 jUni werd het tarief met een half De 3600 Nijmegenaren en Arnhemmers procent verlaagd tot 1 y2 procent. die kaartjes voor Hermans show had- den weten te bemachtigen, zullen waarschijnlijk opgelucht adem halen. Zaterdag liet de heer Dickmann na melijk weten, dat de secretaresse van de cabaretier telefonsich had meege deeld dat deze na beëindiging van zijn Premier Abdoel Rachman van Ma- lopende programma rost moest hou- leisië heeft vanmorgen in de Japanse de= omdat h,J overwerkt was Zijn Hooftprys aan de 60-jarige prof. Van hoofdstad de hoop uitgesproken dat °Ptre<len in Nijmegen kon dus helaas der Meer, hoogleraar in de Schoon de ministers van buitenlandse zaken doorgaan. n.m.i... Staatsprijs voor prof. v.d. Meer Voor uitreiking van de P. C. van Indonesië, de Philippijnen en Ma leisië vandaag bijeen zullen komen. lieidsleer en Kunstgeschiedenis aan de universiteit te Nijmegen, bestond tuncu Toon Hermans bleek niet van zijn bijzonder grote belangstelling, spe llij betwijfelde "echterof'°er alTen eigen zwakke gezondheidstoestand op ciaal van katholieke zijde; o.a. was agenda zou kunnen worden opgesteld, A" u,, u want - zo zei hij - „er is nog de kwes tie van de terugtrekking" van de In donesische guerrilla-troepen uit Ma leisisch Borneo. De Maleisische minister van bui de hoogte te zijn, want hij was zeer aanwezig kardinaal Alfrink, prof. verrast toen de ene fruitmand na de Van der Meer is de derde fries, die andere, afkomstig van meelevende bekroond is met de hoogste prijs, wel beden, die het bericht in de kran- ke de staat kan schenken aan een ten hadden gelezen, aan zijn woning literator van bijzondere verdiensten, —v. >ou werden bezorgd. Hij belde het ANP De uitreiking, die in de Ridderzaal tenlandse"zaken" Ghazali zette' later op en verklaarde dat hij zich integen- van het Muiderslot geschiedde, werd uiteen dat het 'begin van de minis- deel n0® nooit zo goed had gevoeld, opgeluisterd met harpspel door Phia tersconferentie afhangt van de ont- "Er is echt niets aan de hand Het Berghout, en Jaap van Donselaar vangst van een bericht van Thailand en*Se *s dat ik een aantal afspraken droeg een fragment voor uit „Zeven dat Indonesië werkelijk met de terug- voor een optreden probeer te ver- ware legenden", een werk van prof. trekking van zijn troepen is begon- schuiven omdat mijn toernee het Van der Meer - - aanstaande voorja~r naar Duitsland Nagenoeg alle geschriften van prof. en Oostenrijk veel van mijn tijd Van der Meer zijn van cultuur-histo- vraagt." Hij zocht de oorzaak van de rische raad, meestal de neerslag van verwarring in een misverstand tussen een streng-wetenschappelijk onder- hem en rijn secretaresse. zoek, maar toch zijn de objecten hem De mensen die kaartjes hadden ge- veel meer dan studiemateriaal: hij kocht toonden zich niet erg blij met heeft ze tot leven gebracht, zijn verklaring waarom de voorstel- De geheel eigen verwerking van ling niet door zouden gaan en een zijn kennis maakt het hem niet al- van de plaatselijke kranten schreef: leen mogelijk dode stof te bezielen, „Hij laat vier maal negen honderd maar ook de feiten van de weten mensen eenvoudig stikken, omdat hij schap om te zetten tot de verbeel- bezig is met een interessantere job." dingswereld van een kunstwerk. nen. Een dergelijke mededeling is nog niet ontvangen. Met zijn door het tijdschrift „Quick" gepubliceerde artikel heeft vice-ad- miraal Hellmyth Heye, parlementair commissaris voor 't leger, „de Bonds republiek en de Bundeswehr groot onrecht aangedaan", zo heeft de W. Duitse minister van defensie, Kai- Uwe von Hassel, dinsdag verklaard in een toespraak op een vrouwenbij eenkomst van de christen-democra tische unie. De bewindsman achtte het 'n ern stige zaak, dat de vice-admiraal „het spookbeeld van een reactionair leger heeft opgeroepen". De officier van Justitie bij de recht- Het leger hoopt, zo besloot de mi- bank te Amsterdam mr. H. Renesse, nister, dat de bondsdag „zich bewust heeft vanochtend in zijn requisitoir publikaties waarin het gevaar van van zijn politieke verantwoordelijk- tegen de 26-jarige Amsterdamse ma- marihuana wordt geminiseerd. heid het optreden van zijn commis- gazijnbediende G. M. W. H. verdacht „Steeds weer zijn er jonge mensen saris aan een onderzoek zal onder- van diefstal van verdovende midde- die marihuana proberen, al dan niet werpen". ien> ernstig gewaarschuwd tegen het onder invloed van deze publikatie het gebruik van marihuana, dat z.i. via AMNESTIE IN gebruik van Haschisch naar de „gehe le gifwinkel" zal deiden. MARIHUANA EN DE GIFWINKEL GEVAARLIJKE LECTUUR Hij wees voorts op het gevaar van gevolg is steeds verslaving, gebroken carrières en huwelijken, en jeugdige verdachten voor uw rechtbank", al- „Zoals steeds is ook deze verslaafde dus de officier van justitie. De verdachte, die bekende dat hij ROEMENIë verdachte begonnen met het probe ren van marihuana-sigaretje. Dat vier jaar verslaafd was, wilde hij Het Roemeense persbureau „Ager- was °°k me* de voriS€ verdachte het nog een kans geven omdat deze een presse" meldt, dat 2500 gevangenen f?eval en het zal ook zijn met de vol- blanco strafregister heeft. Hij eiste die veroordeeld warén wegens mis- êende verdachte, die helaas al weer een gevangenisstraf van acht maan- drijven tegen de veiligheid van de ^aar staat om hier binnenkort te den, waarvan drie voorwaardelijk staat, zullen profiteren van een am- verschijnen. Ik begrijp niet zo goed met een proeftijd van drie jaar en nestie-decreet, dat gisteren door de waarom vele deskundigen zich zo toezicht van het medisch consultatie staatsraad is uitgevaardigd. bezorgd maken over de vraag of ma- bureau. De magazijnbediende beken- Op grond van vorige amnestiede- rihuana al dan niet in de opiumwet de dat hij gedurende vele maanden creten werden in 1962 2304 personen opgenomen. Het doet er voor mij grote hoeveelheden verdovende ta- op vrije voeten gesteld in 1963 2892 helemaal niet toe. Wel staat voor mij bietten had weg genomen bij zijn en 464 in april van dit jaar. vast dat marihuana-gebruik tot ver- werkgever, de N.V. Brocades te Am- zijn vele vrienden. Agerpresse meldt verder, dat in saving leidt", aldus mr. Van Renesse. sterdam, voor eigen gebruik en voor augustus van dit jaar, ter gelegen- heid van de twintigste verjaardag van de bevrijding van Roemenië, er nagenoeg geen politieke gevangenen meer in Roemenië zullen overblijven. Republikeinen nodigen mevrouw Nhoe naar V.S. DANSEXAMENS IN LEIDEN Zaterdag 13 juni jl. zjjn er in dans- van Emmerik, Voorhout, C. Peters, Ha- school „Evert Castelein" dansexamens zerswoude, H. de Lange, Noordwijk, H. voor amateurs gehouden. Ongeveer 70 Willemse en M. Hoedemakers, Voor- jongelui slaagden, waarvan 30 met lof. schoten. De jury bestond uit de heren Th. v. d. Meer uit Steenbergen en H. A. Jordans uit Bergen op Zoom. De volgende dames en heren behaal- Heren: P. v. d. Loo, M. Lagerberg, F. van Wely, W. Willemsen, J. v. d. Linden, H. Aalbersberg, L. Hakkaart allen uit Leiden, J. de Haas, Katwijk, L. van Schoorl, Lisse, K. Langeslag, Rijnsater- woude, J. de Hey, Leimuiden, M. v. d. Verwachting medegedeeld door het KNMI, geldig ^an woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: IETS LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Wisselend bewolkt en slechts op en kele plaatsen wat regen Zwakke tot matige wind aanvankelijke uit zuide lijke, later uit noordelijke richtingen. Over het algemeen iets lagere mid- dagtemperaturen. HELSINKI onbew. 19 11 STOCKHOLM zw. bew. 19 9 OSLO zw. bew. 17 10 KOPENHAGEN 1. bew. 19 13 ABERDEEN onbew. 18 3 LONDEN zw. bew. 21 11 AMSTERDAM zw. bew. 20 10 BRUSSEL onbew. 20 8 LUXEMBURG h. bew. 20 10 PARIJS zw. bew. 19 8 BORDEAUX onbew. 21 9 GRENOBLE onbew. 23 11 NICE 1 .bew. 25 19 BERLIJN onbew. 22 15 FRANKFORT onbew. 24 8 MüNCHEN geb. bew. 19 14 ZüRICH mist 19 10 GENèVE 1. bew. 22 9 LOCARNO h. bew. 26 15 WENEN zw. bew. 22 15 INNSBRUCK zw. bew. 20 12 BELGRADO zw. bew. 16 ATHENE onbew. 21 ROME 1. bew. 28 13 AJACCIO zw. bew. 25 15 MADRID onbew. 32 12 MALLORCA onbew. 32 LISSABON onbew. 34 18 PAUZE DE REIZEN VAN DE PASTOOR VAN ARS Hoewel de pastoor van Ars nooit ver van huis is geweest, wist hij van reizen toch alles af: „Al ga ik van het ene werelddeel naar het andare, van het ene konink rijk naar het andere, van rijkdom tot rijkdom, van genoegen tot genoe gen, ik zal mijn geluk niet vinden. De gehele aarde kan een onsterfe lijke ziel niet meer bevrediging schenken dan een korrel graan een hongerige zou kunnen verzadigen." PUZZEL Kandidaatsexamens Wis- en Natuur kunde F: de heer H. W. van Ark; G. A. Maas Geesteranus; M. Roest; J. W. F. van In-gen; J. W. Brandsen; L. Dey (Axel); P. H. J. ten Cate; mevrouw L. Korver-Alzerda (A'dam); A: P. H. Kes; J: W. Glas (Leidschendam); P. E. Pieters; I: G. van Tongeren; L: F. A. Stek; mej. A. L. Dalhuyzen; K: mej. H. M. V. J. Janss; de heer J. Buddingh( Oosterbeek) J. M. J. Herz- Berg (Den Haag); J. M. Koutstaal (Den Haag; E. C. Dawson; mej. A. M. de Pijper; M.O. Biologie de hr. C. Swennen (Den Haag). Doctoraalexamen biologie: de heer E. Wisse; R. E. Weber; mej. A. M. Eldrige; mej. T. Niekerk; mej. J. Laurentius. Aardkunde: de heer P. P. Snoep; E. H. von Metzch; J. P. P. Steenstra Toussaint; H. C. Prade; H. G. Avé Lallemant Cum Laude. Schei kunde de heer W. C. R. Hoogstraten (Den Haag); J. de Goede cum laude; A. de Bakker; H. R. Verleur (Haar lem); mej. W. E. Gerritzen (Den Haag). Wiskunde: de heer J. A. v. d. Griend; J. A. v. Gelderen; mej. S. R. v. Veen. Natuurkunde de heer W. M. Star (Rijnsburg); J. P. Brouwer. Kan didaatsexamen L. W. en N. de heer K. van Schagen. Waar geen plaatsnaam vermeldt la Leiden. Compromis-akkoord op wereldhandelsconferentie De wereldhandelsconferentie in Genève heeft bij het scheiden van de markt een compromis-akkoord goedgekeurd, dat de kloof tussen de rijke en de arme landen moet ver nauwen. Op een plenaire vergade ring, bijgewoond door vertegen woordigers van 119 landen, kwamen de deelnemers overeen, een nieuwe, wereldomvattende handelsorganisatie te vormen, die zich met de wereld handel en de problemen van de ont wikkelingslanden zal bezighouden. Er zijn vier dagen van druk over leg nodig geweest, voordat het com promis kon worden bereikt. Vooral de Britse minister Heath en de In diase ambassadeur bij de Europese gemeenschappen, Lall, hebben rich ervoor ingespannen. Binnen het kader van de Verenig de Naties krijgt de wereldhandels conferentie, die vandaag eindigt, een permanent karakter. Een uit 55 leden bestaande handels- en ontwikkelings pad zal onder auspiciën van de VN het werk van de Geneefse conferen tie voortzetten. Het compromis-akkoord laat ove rigens verscheidene kwesties onop gelost. Ze worden aan secretaris-ge neraal Oe Thant en aan de algemene vergadering van de VN toegescho ven. Met tegenzin hebben de geïn dustrialiseerde westelijke landen, die aan het begin van de conferentie vastbesloten waren zich te verzetten tegen de instelling van een interna tionale handelsorganisatie, hun goed keuring gegeven aan het compromis. Door hun tegenstand zal de raad niet Mevr. Ngo Dinh Nhoe, schoonzus ter van wijlen president Ngo Dinh den het bronzen insigne: Diem van Zuid-Vietnam, heeft van Dames: de Amerikaanse repubükeinse partij h. van Swieten, t. Veldman, en r. een uitnodiging ontvangen om Ju- Rienties te Zoetrmeer; A. Schoonen- Torre' AlPhen. P. Ober. Oegstgeest, N. dens de verkiezingscampagne voor berg, N. v. d. Poel en L. Droog uit Zoe- van ESmond. Hazerswoude, T. Peters, I het presidentschap naar de V.S. te terw'oucie; L. Bon, B. Meijer, A. Cozijn Noordwijkerhout, P. Vink, Noordwijk, komen om „de fouten van de demo- en m. Hoogervorst uit Lisse- C van K- Havik> Stompwijk. cratische regering in Indo-China aan Went, Noordwijk, R. van Kempen, Ha- Het S°uden insigne behaalden: de kaak te stellen". zerswoude, R. Aalders, Leiden, T. van Mevr. Nhoe, die dit zei m een in- Ruiten, Sassenheim. Heren: G. van Goozen, Leiden, C. v. d. Berg en P. Klaverweiden, Noordwijk, K. Bal- Een rechter te Hammond, in de Jfring, Den Haag, K. Verhaar, Lisse, a. de Groot, Noordwijkerhout, C. Snels, Amerikaanse staat Indiana, heeft H- van ^geest, Hoogmade. Katwijk, dinsdag twee jongens veroordeeld tot Het zilveren msigne behaalden. Heren: het elk tweeduizend maal opschrij- Dames: H. van Winden, Pijnacker, A. Kreu- ven van de tien geboden. De jongens A. Montanus, R. Sloos, G. Duindam, ger, Leiden. de 15-jarige Joseph Montano,en de R- Aalders, T. Warnau, T. Bakker, K. Het Gold Bar insigne behaalden: mej. 17-jarige Robert Lee Burns, maakten Pouw, W. Kroone, E. Peeters, O. van C. van Ruiten uit Sassenheim en de deel uit van een groep die zondag Hameren en R. Perquin allen uit Lei- heren J. v. d. Meer en F. Mingers uit een automobilist had lastiggevallen den, M. Odljk, Wassenaar, C. van Went, Voorschoten, en de ruiten van zijn wagen had in- Noordwijk, M. Onderwater en M. Hoo- gegooid. gervorst, Lisse, R. van Gerven en L. terview met het blad „France-Soir", voegde eraan toe, dat zij nog niet wist of zij zal gaan. Dames: E. Vergeer, Stompwijk, G. Buis, Lei den. Het Gold Star insigne behaalden: Dames: T. Duindam, Th. van Deuzen, Leiden, MARKTBERICHTEN Strop voor teler gelukje voor de huisvrouw ?ot0k25. lTandei:7™ti|3; WOERDEN, 17 juni. Kaasmarkt - Aanvoer 113 partijen. Ie kwal. 2.84 extra kwal. In de Nederlandse teeltgebieden van aardbeien (Brabant, Limburg, Zeeland en Gelderland) is de oogst thans in volle gang. Met man en macht wordt gewerkt om de snel rijpende vruchten te plukken. De oogst is dit jaar zeer groot. Dagelijks is er een groot aanbod van aardbeien zonder dop, bestemd voor de industrie maar ook van aardbeien met dop die worden verkocht voor verse consumptie in binnen- en buiten land. Vooral voor de verse consumptie wordt er veel verkocht dit jaar. De laatste jaren zijn de prijzen hiervan dikwijls hoog geweest, maar thans ligt de veilingprijs gemiddeld maar ongeveer op de helft van die van het vorig jaar. Voor de consument is dus een prettige bijkomstigheid van deze overvloedige aardbeienoogst, dat dit produkt thans tegen zeer redelijke prijzen te koop is, maar de teler die voor grote problemen staat om de overvloedige oogst geplukt te krijgen, ontvangt er een prijs voor die in feite te laag is om van een rendabele teelt te kunnen spreken. De prijs van industrieaardbeien ligt op het ogenblik tussen ƒ0.75 en ƒ0.95 per kg. Aardbeien voor verse consumptie doen de veilingen rond 1.25 per kg. voor de goede kwaliteiten. TER AAR, 16 juni. Veiling Kas- snijbonen 1.001.25; idem stek 85 95; Peulen 1.152.05; idem B 3395; Doppers 65; Capdoppers 6575; Blauw-schokkers 90; Tuinbonen 17 25 alles per kg. RIJNSBURG, 16-6. Bloemen Tuinanjers 200-240, Korenbloemen 150-200, Wirrall Suprème 600-800, Scabiosa 60-700, Amanda 1200-1400, Nymph 1400-1600, Spitfire 1200-1400, Telma 200-210, diverse Anjers 600- 1000, diverse Gladiolen 1200-4200, Py- ramidales wit 1500-2100, Colvillei 550-620, Regale 560-700, Charm 1400- 1600 alles per bos, Eregeron 28-30, Enthemus 30-38, Segetum 40-48, En. gelse Irissen 60-110, Lathyrus 25-40 per bos. Nr. 540. Horizontaal: 1 vaartuigje, waarmee men bij de schepen waren gaat venten, 7 voorzetsel, 8 bijb. fi guur, 9 telwoord (Eng.), 10 vod, 11 lidwoord, 12 schrobnet, 13 voertuig, 14 slede, 15 niet vast, 16 komt van de bijen, 18 bloem, 20 uitroep, 21 kruipend dier. Vertikaal: 1 hoenderachtige vogel, 2 meisjesnaam, 3 kant, 4 vaarwel, 5 water in N. Brab., 6 altijd, 9 lichaams deel, 10 kever, 11 halsdoek, 12 niet- mohammedaan (Arab.), 13 eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche zee, 15 vracht, 16 vindt men in een speel tuin, 17 gevuld, 19 muzieknoot, 20 uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 539 Horizontaal: I rok, 3 dop, 5 toe, 7 Eli, 9 Dussen, II Ee, 12 it, 13 Russen, 16 Kro, 17 den, 19 ros, 20 mat. Vertikaal: 1 rot, 2 kneu, 3 does, 4 plint, 6 odeur, 8 Leine, 10 sas, 11 erker, 14 soes, 15 Edam, 18 nut. PUNT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3