Kinderen van Volkhoven nog in levensgevaar Prinses Beatrix vandaag naar de luister van Ascot L JAG 16 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 F" 81 Resten van de kerk te Zoeterivoude Deze foto van Van Bemmelen geeft een goed beeld van de ravage in de kerk van St. Jans Onthoofding nadat gewelven en dak in het schip waren gestort. De andere foto laat zien hoe het vuur op het dak van de kerk heeft huisgehouden. Dure Britse hersenkronkels „Stationsrestauratie" voor bezoek van enkele minuten De Britse koningin-moeder zal op 11 juli de geboorteplaats van Shake speare, Stratford on Avon, per trein bezoeken en de spoorwegautoritei ten hebben nu opdracht gegeven, het vervallen en sinds acht jaren buiten gebruik zijnde station, waar de ko ninklijke trein enkele uren zal staan geheel op te knappen. Een Brits zon dagsblad vond dit zo dwaas dat het er in een enorm openingsartikel fel tegen van leer is getrokken. De koningin-moeder zal slechts enkele minuten in het station zelf vertoeven, om van haar trein naar buiten te wandelen. Na het bezoek zal het station weer worden gesloten en aan verder verval worden over gelaten. De restauratie omvat op schilderen van de gevel, het plaatsen van nieuwe ruiten in het hele ge bouw, het vervangen van slechte stenen en metselwerk door nieuwe, het opnieuw plaveien van het aan komstperron en het aanleggen van een 40 meter brede asfaltloper op dit vernieuwde perron. Verder wordt alle onkruid van het station zelf en tussen de verlaten rails verwijderd. Een ploeg werklui is al vier weken met het karwei be zig en denkt er nog vier weken voor nodig te hebben. Een woordvoerder van de spoor wegen rondde de zaak prachtig af door te verklaren: „We nemen alleen maar voorzorgsmaatregelen, want het is nog niet zeker, dat de konin gin-moeder bij dit station zal uit stappen. Het is de bedoeling dat zij aan het hoofdstation, een kilometer verder, wordt ontvangen. Maar zij zal dan mogelijk hier komen te staan, hoewel het niet zeker is dat hij langs dit perron wordt geparkeerd. Het kan ook zijn, dat hij enkele honderden meters verder gaat staan", aldus de won derlijke verklaring van deze spoor wegman. COMOELKA ACHTER RUSSISCH STANDPUNT De Chinezen zullen zich automatisch buiten het internationale communis me plaatsen, als zij niet deelnemen aan een internationale conferentie van communistische partijen. Dit heeft gisteren de Poolse premier Go- moelka op het vierde naoorlogse con gres van de Poolse communistische partij gezegd. „Papa Doc" president voor het leven Francois „Papa Doc" Duvalier is bij verkiezingen die zondag in de Cg- raibische eiland-republiek Haiti wer den gehouden, herkozen als president, ditmaal voor het leven. Hij was de enige kandidaat. Duvalier was president sedert 1957. In mei 1961 verklaarde hij zichzelf herkozen tot 1967. EX-DIRECTEUR UIT WOERDEN VEROORDEELD Conform de eis is de 41-jarige ex- directeur van een N.V. uit Woerden H. C. v. W. vandaag door de Utrecht se rechtbank tot een gevangenisstraf van een jaar veroordeeld, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De man had in zijn functie van di recteur de Woerdense N.V. tussen maart 1963 en februari van dit jaar voor een bedrag van rond 12.000,- benadeeld. Hij knoeide in de boeken. De manipulaties van Van W. hadden tot resultaat, dat het bedrijf failliet ging. In het begin van dit jaar moest het personeel worden ontslagen. De Romeinse politie heeft za terdag het plein voor het gebouw van de Kamer van Afgevaardigden afgesloten omdat een 2.500 jaar oude Egyptische obelisk dreigt neer te storten. Keizer Augustus had de obelisk uit Heliopolis naar Rome la ten overbrengen. De Oostenrijkse kanselier, dr. J. Klaus, is voor een officieel bezoek van drie dagen aan België in Brus sel aangekomen. Hij zal ondermeer besprekingen voeren over de Oos tenrijkse wens om als geassocieerd lid tot de EEG toe te treden. Na de vijfde nacht verkeren nog steeds 16 kinderen, die in Keulen- Volkhoven het slachtoffer van de geestelijk gestoorde Walter Seifert werden, in levensgevaar, evenals de 67-jarige onderwijzeres Anna Lan- gohr. Van de 28 kinderen die donderdag jl. door het vuur van Seiferts vlam menwerper werden gewond, is maan dag een negenjarig meisje overleden. De twee onderwijzeressen, die door Seifert werden neergestoken, worden vandaag begraven. Seifert zal niet op de begraafplaats van Volkhoven ter aarde worden besteld, daar men het de families van de slachtoffers niet wil aandoen langs zijn graf te moe ten komen. zienbare tijd te beginnen met de voorbereidingen van een dergelijke conferentie met deelname van par tijen, die grote gebieden van de we reld vertegenwoordigen", verklaarde Gomoelka. Hgt was de eerste bekendmaking van volledige Poolse steun voor Rus land in de ideologische strijd met Pe king. Het congres wordt bijgewoond door 11 afgevaardigden yan Europese com munistische partijen. Rood-China en zijn medestanders zijn niet uitgeno digd. CHAMPAGNE-BARS IN NIEUWE TRIBUNE Prinses Beatrix, die deze week in Engeland de gehele feestelijke Ascot- week met zijn beroemde paardenren nen gaat bijwonen, is gistermiddag kort na 5 uur per KLM van Schip hol naar Londen vertrokken. Zij wordt slechts begeleid door een re chercheur van de veiligheidsdienst Mgr. G. C. van Trigt Ridder Ned. Leeuw Bij gelegenheid van zijn 49-jarig priesterfeest, dat zondag werd ge vierd is mgr. C. G. van Trigt, vicaris- generaal van het bisdom Haarlem, door de Koningin benoemd tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Tijdens een drukbezochte receptie overhandigde de burgemeester van Haarlem, mr. O. Cremers, de jubila ris de versierselen van de orde. Patriarch Athenagoras naar Rome en Florence Mgr. Florit, aartsbisschop van Flo rence, heeft patriarch Athenagoras van Constantinopel voor een bezoek uitgenodigd. De Orthodoxe patriarch heeft te kennen gegeven, dat hij aan de uitnodiging graag gevolg zal ge ven, wanneer hij een bezoek aan Paus P&ulus brengt. De patriarch heeft zich er niet over uitgelaten, wanneer dit bezoek zou kunnen plaats vinden. Wel heeft hij ver klaard te hopen op een veelvuldig persoonlijk contact met de Paus. Wanneer de contacten tussen het Orthodoxe patriarchaat en de H. Stoel geen zeldzaamheid meer zijn, kan men reeds van een samengaan der Kerken spreken, aldus de pa triarch. De eenheid kan volgens hem slechts tot stand komen na veel en persoonlijk contact. Florence, dat het Italiaanse Athene wordt genoemd, heeft in zijn geschie denis als een van de grote feiten in de 15e eeuw het concilie van Floren ce, dat een (kortstondige) hereni ging tot stand bracht tussen de Ka tholieke Kerk van Rome en de Grieks-Orthodoxie. Zo begroette president Diosado Macapagal van de Philippijnen zaterdag in Tokio de president van Indonesië, dr. Achmed Soekarno toen zij elkaar in een hotel van de Japanse hoofdstad aan het ontbijt troffen. De beide staatshoofden zijn in Tokio voor een conferentie over de kwestie Maleisië. Toekoeh Abdoel Rachman is eveneens op weg naar Tokio om onder be paald voorbehoud aan d«u conferentie deel te nemen. CHINESE BEVELHEBBER IN TIBET VAN POST ONTHEVEN De bevelhebber van de Cinese troe pen in Tibet, generaal Tsjan Ko-Hwa, is van zijn post ontheven op ver denking van Russische sympathieën, zo meldt de „Times of India". Het blad heeft in welingelichte kringen vernomen, dat de Chinezen tot een nieuwe zuivering in Tibet zijn over gegaan. Vauxhall Motors heeft maandag avond medegedeeld, dat zij met de Indonesische regering een overeen komst heeft gesloten voor levering van meer dan 1.000 vrachtauto's en bus chassis ter waarde van ca. 1 mil joen pond sterling, Volgens een maatschappij woord voerder zal spoedig met cfe levering worden begonnen. van het koninklijk huis en een ka menierster. !De Ascot-races beginnen vandaag, maar behalve paardenrennen zal on ze kroonprinses ook nog andere fees telijkheden bijwonen. Donderdag avond zal zij de gast zijn van konin gin Elisabeth in het zomerverblijf der Britse koninklijke familie. Wind sor Castle. De Engelse koningin geeft hier aan enkele tientallen speciale gasten een diner. Na afloop zal de Royal Shakespeare Company 'n par ticuliere voorstelling in een der kas teelzalen geven van „Het Spel der Vergissingen". Prinses Beatrix zal zaterdag naar ons land terugkeren. De vierdaagse van Ascot vormt het hoogtepunt van het Londense sei zoen, waarvan o.m. de zomertentoon- stelling van de koninklijke academie, het bloemencono van Chelsea, de tenniswedstrijden van Wimbledon en de zeilwedstrijden van Heley deel uitmaken. Dit jaar vertonen de renbanen een nieuwe aanblik. Er is een splinter nieuwe koninklijke tribune gekomen, waarvan de bouw 10 maanden duur de en de kosten 12,5 miljoen gulden bedroegen. Deze tribune biedt plaats aan 8.000 toeschouwers, op de oude konden slechts 3.500 belangstellenden zitten. LUXE De nieuwe tribune met de konink lijke loge i6 uitgerust met liften en roltrappen om de bezoekers van het ere-balkon naar het andere te bren gen. Verder staan er champagne-bars en meer dan 100 loketten waar wedden schappen kunnen worden gesloten. De particuliere loges op de nieuwe tribune, elk met een aparte eetzaal zijn dit jaar voor 400 pond per stuk verhuurd. Toch is er een wachtlijst van 100 mensen, die teleurgesteld moesten worden. Voor de 24 wedstrijden is voor een record bedrag van 75.000 pond aan prijzen beschikbaar gesteld. De wed denschappen die bij de renbanen en elders zullen worden gesloten, zullen om en bij de 18 miljoen pond belopen. GASTEN Tot de koninklijke gasten, die op Windsor zullen logeren, behoren be halve prinses Beatrix, prins Albert en prinses Paola van Luik, prinses Mar garet en haar echtgenoot, Lord Snow- don, koningin-moeder Elisabeth prins Henry William Frederich Al- bert, de hertog van Gloucester, prin ses Victoria Alexandra Alice Mary, de princess Royal, prinses Marina, Henry Hugh Arthur Fitzroy Somer set, de 10e hertog van Beaufort en de Aga Khan. Morgen beginnen wij met de publikatie van een nieuw feuilleton, dat naar onze mening zeer veel lezers zal boeien. Het is het boek „Vulcano" van Antonio del Monte, geschreven naar het werk van de beroemde cineast William Dieterle, wiens fUm „Vnlcano" van grootse allure was. Evenals uit de film spreekt ook uit het boek van Del Monte het karak ter van een levendig volk. Het boek is, evenals de film, niet alleen Europees in merg en been, maar werd bovendien op en top Italiaans. Het land in al zijn rauwe schoonheid en het Italiaanse vissersvolk in zijn totale worsteling werden voor Dieterle de bron van inspiratie. Dit alles heeft de auteur Antonio del Monte, toen hij het verhaal van bet beeld gi; omvormen tot een verbaal van het woord, wonderlijk goed begrepen en aangevoeld. En eenmaal begrepen en aangevoeld heeft hij de kern van „Vulcano" in een werkelijk prachtige en fascinerende taal weten te vatten. Ook Griekse premier j naar Washington President Johnson heeft gisteravond bekendgemaakt, dat de Griekse pre mier Papandreou op 24 juni voor be sprekingen over de kwestie Cyprus die twee dagen zullen duren in Was hington zal aankomen. Van welingelichte zijde werd ge zegd, dat de Turkse premier Inönü, die 21 juni in Washington zal aanko men» zou vertrekken vóór de Griek se premier aankomt. Op een vraag of president Johnson de taak van bemiddelaar op zich had genomen, werd van de zijde van het Witte Huis geantwoord: „Vredestich ter zou de omschrijving kunnen zijn". In gezelschap van Sammy Davis Jr. komt de wereldberoemde diva Eli zabeth Taylor hier In New York aan op Broadway voor het bijwonen van de vertoning van het stuk „Blues for mister Charlie" van James Baldwin.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8