VADERDAG) (dat mag op eek cloppenburg cassière Mooi „bijgoed" op Haarlemse keuring DINSDAG 16 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De zomerse dagen van de laatste weken hebben de Irissen wegge vaagd. De vorige week nog tiental len vazen, nu nog enkele. Het wa ren zeker niet de slechtste, want Oranje King van Gebr. de Goede, Yellow Triumph van J. Heere uit- Be ver wijk en Toreador van Koomen uit Lutjebroek waren van excellente kwaliteit. De laatstgenoemde is spon taan ontstaan uit de bekende Impe rator, maar is veel boeiender dan deze. Heeft zij dezelfde goede eigen schappen als haar stammoeder dan voorspel ik haar een goede toekomst. Vandaag domineerde de schitterende inzending Ixia's van de kweker Rumphorst. Ongeveer 50 vazen met deze fijngebouwde bloemen in tere pastelkleuren. Veel komt men zeniet bij de liefhebbers tegen, want zij vragen een warme tuin met lichte grond. Op water zijn zij echter zeer houdbaar. Enkele zeer opvallende zijn o.a. Robijn, rozerood, Afterglow, oranje, Blauw Vogel met zachtblau- we nuances, Uranus, geel en de fraaie purperrode Mabel Violet. Vooral wanneer deze bloemen openstaan en men ziet het donkere hartje 'n con trast vormen tegen de zachte verve van de bloem, boeien ze in hoge ma te. Ook de bekende Jan Zweeres uit Akersloot had een mooie maar min der omvangrijke collectie van deze bloemen ingezonden. Dat Akersloot met lelies vertegen woordigd was zal duidelijk zijn. Men Als een kat muist Een Haagse kat heeft gisteren de maaltijd van haar leven ge had. Zij was erin geslaagd bin nen te dringen in een dieren winkel, waar een groot aantal witte muizen waren onderge bracht voor de verkoop. In de etalage van de winkel heeft de kat zich te goed zitten doen aan een groot aantal muizen, voordat haar „uitspatting" werd ontdekt door voorbijgangers, die ijlings de politie waarschuw den. Toen was het snel afgelo pen met de maaltijd J Jongen reed met auto van vader broertje dood De vijftienjarige Fried Ph. te Val burg (Betuwe), die zijn vriendjes zijn chauffeurscapaciteiten in een vrachtauto van het bedrijf van zijn vader wilde tonen, heeft zonder het te merken zijn driejarig broertje Vincent doodgereden. Hij reed eerst enige meters vooruit en bemerkte toen niet, dat zijn broertje naar bui ten was gekomen en achter de auto was gaan staan. Hij reed achteruit, waardoor Vincent onder de dubbele achterwielen van de auto terecht kwam en vrijwel op slag dood was. Nu ook olieboringen in het IJsselmeer De Amerikaanse Superior Oil Com pany gaat boringen verrichten op de bodem van het IJsselmeer. In IJmui- den wordt dezer dagen een boorpon- ton verwacht, dat daarna naar het IJsselmeer versleept zal worden. Men wacht nog op toestemming van het ministerie van Economische Zaken. Gedeputeerde Staten hebben reeds bezwaar gemaakt tegen de Ameri kaanse plannen, daar ernstige water vervuiling wordt gevreesd. Het mi nisterie is verplicht op zijn minst re kening te houden met de bezwaren van G.S., maar de Amerikanen re kenen op een voor hen gunstgie uit slag. Achterstand bij de aanleg aardgasleiding Bij het leggen van de eerste sectie van de aardgashoofdtransportleiding tussen Hoogezand en Zutphen, over een afstand van ongeveer 130 kilo meter, heeft men door de bodemge steldheid op het Groningse traject enige moeilijkheden ondervonden. Hierdoor is er een achterstand op het tijdschema ontstaan. Het speciaal ontworpen bronbema- lingssysteem bleek niet voldoende te zijn om al het grondwater te vewij- deren, zodat de capaciteit van dit sy steem moest woden vergroot. Bij het maken van de sleuf waarin de buis leiding wordt gelegd, heeft men van draglines gebruik moeten maken, ter wijl men had gehoopt voor dit werk een grote graafmachine te kunnen ge bruiken. De ingenieurs die de leiding over dit werk hebben zijn evenwel van mening, dat de achterstand kan wor den ingehaald, zodra men het zand- plateau van Drenthe heeft bereikt. Het werk aan deze eerste sectie wordt uitgevoerd door een aanne merscombinatie, gevormd door de Kon. Ned. Heidemaatschappij, Wilton Fjjenoord en Morrissen-Knudsen, die ernaar blijft streven om de leiding in alle secties over een totale afstand van ongeveer vierhonderd kilometer nog voor het einde van het jaar op te leveren. is daar in het lelieland bij uitnemend heid en de jaarlijkse lelietentoonstel ling heeft een zekere vermaardheid gekregen. De Lelie speciosum, de meest populaire in onze bloemen winkels, werd in superieure kwali teit ingezonden door A. Schoon. Er zijn veel variëteiten in deze specio- sums, maar deze Uchide staat toch wel in voorste gelederen. De bekende importeur van lelies, Van Til Hartman uit Hillegom, bracht goede bloemen van de gele L. Dau- ricum, Klaas de Jong uit Andijk en kele aanwinsten van Jan de Graaff, Hollander-Amerikaan. Hij heeft het sortiment met een aantal uitsteken de lelies verrijkt. Vooral Enchante- ment kunnen wij om in de tuin en in huis in bloei te brengen warm aanbevelen. De oranjegekleurde, wonderlijk ge bouwde Haemanthus multiflores, een reeds in de zeventiende eeuw inge voerde en beschreven bolgewas, trok ook vandaag de aandacht. De kwe ker Piet Drost uit Lisse exposeerde deze schoonheid ook nu weer. Maas en Van Stein uit Hillegom brachten uit hun uitvoerig vasteplanten-sorti- ment enkele Astibes in rose, rode en witte tinten, terwijl J. Koeman uit Wijdenes enkele Pioenbloemige Ra nonkels liet zien. Het is een in Italië gewonnen ras met langer stengels en zeer bijzondere, fijne tinten. Extra wil ik nog de aandacht ves tigen op de lelies van Gebr. Hoff. Lilium Regale is wit, maar door hy bridisatie heeft men mooie zuiver gele nakomelingen gekregen. Voorde tuin zijn het juweeltjes, maar in de huiskamer bezorgen ze hoofdpijn. Van de twee rode gladiolen, inge zonden door Preyde uit Breezand, domineerde vooral de helderrode Rot terdam. Ad Int. StMatthias(Warmond) beste van muziekconcours te Poeldijk „St. Caecilia (Voorhout) beste op een na Aan de tweede concoursdag van het Federatief Bondsconcours van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid- Holland, dat dit jaar te Poeldijk is ge houden, werd door elf verenigingen deelgenomen. Ook op de tweede dag van de concertwedstrijd werden weer uitstekende prestaties geleverd. De uit slagen laten daarover dan ook geen twijfel bestaan. Drie verenigingen ver wierven zelfs lof der jury. De uitslagen waren: Eerste afdeling Harmonie. St. Grego- rius te Kwintheul 238 p. 2e prijs. Canite Tuba te Lisse 295 p. Ie prijs met pro motie naar de afd. Uitm. Afdeling Uitmuntheid Fanfare. DSS te Aarlanderveen 300 p. Ie prijs. Excel sior te Noordwijk 312 p. Ie prijs met promotie naar Ere-afd. Vierde afdeling Harmonie. Jeugdork. van St. Radboud te Kethel 287 p. Ie pr. Afdeling Uitmuntendheid Harmonie. St. Radboud te Kethel. 283 p. 2e prijs. Ere afdeling Fanfare. Juliana te Stompwiik 324 p. Ie prijs met lof der jury en promotie naar de superieure afdeling. Ere-afdeling Harmonie. St, Caecilia te Schipluiden 269 punten 2e prijs. St. Matthias te Warmond 348 p. Ie prijs met lof der jury én promotie naar de superieure afdeling. St. Adria- nus te Naaldwijk 296 p. Ie prijs. Superieure afdeling Harmonie. St. Gregorius de Grote te 's Graven- hage34l p. Ie prijs met lof van. de jury. De dagprUs voor het hoogst aantal KRO-programma's voor het a.s. zomerseizoen Het KRO-radioprogramma zal de komende maanden juli «n augustus een sterk gewijzigd karakter dragen. Van 's morgens kwart over acht tot 's avonds acht uur zendt de KRO een doorlopend programma uit van zeer gevarieerde muziek,, deels van het lichte genre, deels van het popu- lair-klassiek repertoire. Op gezette tijden wordt dit pro gramma onderbroken voor het ver strekken van toeristische- en vakan tie-tips, informaties voor de vrouw en speciale korte jeugduitzendingen. Medewerkers van de reportage ge ven in de loop van de dag indrukken weer, die zij in binnen- en buiten land hebben opgedaan. Door deze nieuwe programma-inde ling komen er enige vaste radiorubrie ken gedurende die tijd te vervallen, zoals 't programma „Moeders wil is wet" en de andere vrouwenprogram ma's, evenals de uitzendingen voor de jeugd op de gebruikelijke tijden na school. Ouverture op elke uitzending van de KRO, behalve zaterdags, Dj in op de zaterdagmorgen en de' Zonne bloem-uitzendingen blijven gehand haafd. Voor de avonduitzendinen tijdens het zomerprogramma heeft de KRO de volgende plannen: Op de zondagavond staat er een musical of operette op het program ma. Jan Willem Hofstra en mej. C. Meyling zorgen voor de samen stelling en verbindende tekst van resp. het operette-programma en mu sical-programma. Vervolgens kan men op de zon dagavonden luisteren naar bekende solo-concerten en de rubriek „Reis- oogst" van Tom Bouws. Voor het programma op de dins dagavonden zal men een keuze doen uit ernstige muzieje, welke is opgeno men tijdens concerten in het kader van het Holland Festival en op bui tenlandse festivals. Tevens staan op deze avond eerder uitgezonden luis terspelen op het programma. Voor de vrijdagen, dat de KRO uit zending heeft, zijn enige documentai res in voorbereiding over aktuele onderwerpen, zoals de wederopbouw in Alaska en de voorbereiding van de Olympische Spelen in Tokio. Op de zaterdagavond blijft „Popu laire Klassieken" gehandhaafd, met eventueel bijdragen van het Holland Festival. Daarna presenteren Leo Nelissen en Kees Sohilperoort een zomerpro gramma „Raaien maar", dat naar analogie van het programma „Draaien maar" door Kees Schilperoord en Cees de Lange in het afgelopen sei zoen or de dinsdagmiddag verzorgd, wordt uitgezonden vanuit vakantie centra. „Raaien maar" is een mu ziekprogramma met wedstrijdkarak ter. punten van de tweede concoursdag; ver wierf St. Matthias te Warmond. De bondswisselbeker voor de ver eniging die het hoogste aantal punten behaalde van het gehele concours komt voor dit jaar in het bezit van St. Mat thias te Warmond. De Vlinderbeker voor de vereniging die 't op één na hoogste aantal punten behaalde van 't gehele concours gaat dit jaar naar St. Caecilia te Voorhout. Was Justitia aan één oog blind Een 19-jarige kippeslachter uit Gouda zorgde maandag voor 'n on aangename verrassing bij de Haag se politierechter. Vlak voordat de of ficier van Justitie zijn eis zou gaan stellen tegen vier jongemannen, vroeg deze kippeslachter nog even 't woord. „Kunnen we wel tweemaal voor iets veroordeeld worden?" vroeg hij. „Neen, dat gaat niet," moest de politierechter beamen. „Nou, en we zijn voor dit feit al veroordeeld," deelde de kippeslach ter mee. Er werd naarstig gezocht naar mo gelijke vergissingen of misverstan den, doch die konden zó niet wor den geconstateerd. Toen stelde de of ficier voor de zaak maar aan te hou den, teneinde een en ander aan een onderzoek te onderwerpen. De feite lijkheden hadden weinig of geen moeilijkheden opgeleverd. Terecht moesten staan "twee jon gemannen uit Bodegraven, een jon geman uit Alphen a. d. Rijn en dan de „Gouwenaar". Zij zouden alleen en 'of gezamenlijk zich hebben schul dig gemaakt aan diefstal van konij nen, kipen en sier-veren. Het was al een vrij oude geschiedenis, daterend uit begin van het vorig jaar. Toen was het viertal in dienst van een poulier in Alphen a. d. Rijn» die in verschillende plaatsen kippen, ko nijnen, enz., fokte. Op 28 febr. begon de diefstal op een stuk weiland in Bodegraven, waar konijnen in hok ken zaten, waarvan een drietal werd meegenomen. Later volgde nog pl.m. 40 kippen en voorts ook twee zak ken veren. Die lagen op een zolder en daartoe werd een inbraak ge pleegd. De veren brachten f 22.- per kilo op. Van de vier verdachten waren er slechts twee ter zitting verschenen en zij bekenden wel hun aandeel in de daden. Het zou allemaal eigenlijk een soort van wraakneming zijn ge weest jegens de werkgever, die ver dachten in betalingen teleur zou heb ben gesteld. „En toen hebben jullie de werk gever teleurgesteld," zo luidde de conclusie van de rechter. Toen de officier aan zijn eis toe was, betoogde een der verdachten, dat er reeds een geldboete was opge legd en betaald. De rechter moest daarom met zijn beslissing in deze zaak wachten. SPORT MR. DE GROOT TWEEDE Het schaakkampioenschap van Leiden 1964 behoort weer tot het verleden. In de laatste ronde, die gisteravond op Philidor werd verspeold. werd tevens de strijd om de tweede plaats beslist. Want nadat Rolf Westra zijn clubgenoot Joop Piket op een bijzonder interes sante manier had weten te verslaan, nam Jacob Kort het remise-aanbod van mr. A. de Groot aan, hoewel hij duide lijk beter stond. Door dit vriendelijke gebaar van Kort bezet mr. De Groot in de eind rangschikking de ongedeelde tweede plaats, welke automatisch recht geeft om volgend jaar weer in de finalevier kamp te spelen (indien de LSB tenmin ste besluit het toernooi het volgend jaar opnieuw volgens het toch niet ideale systeem-ter Haar te laten spe len). Westra en Piket moeten het dan weer via de langdradige voorronden gaan proberen. Bijzonder opvallend is de score, die de spelers tegen elkaar behaalden. Hieruit blijkt dan een miniem krachts verschil tussen de nummers 2 t.m. 4. Men zie: Westera-Piket WI, Westra- De Groot 11, De Groot-Piket en De Groot-Kor 11. Korts overwinning be rust dus op zijn 20 tegen Piket en de 1tegen Westra. De eindstand luidt: 1. J. C. Kort (LSG) 4Vs, 2. mr. A. de Groot (LSG) 3, 3. R. D. West»a (Philidor) 2«/. en 4. J. J. Piket (Philidor) 2. Wij vragen min. Iff. 18 jaar In deze funcfie kunnen ook gehuwde dames worden aangesteld voor halve dagen. Persoonlijk» sollicitaties dagelijks aan de afdeling per soneelszaken, 2e etage. 2 Kampeershow 1964 Iedere dag van 96 uur hebben wij een uitgebrei de Kampeershow in onze enorme showroom achter onze winkel. Natuurlijk Ut* 45, Parkeerruimte 2 Grammofoonplaten te koop gevraagd. Brieven met omschrijving aantal enz. aan Postbus ?045 Voor burg. 2 Rijwielen van-f 110.-, dames en heren, compleet met lamp, slot. lasbe- schermer. oompje en stan daard. Kinaerrijwielen v.a. 50.-, >t0. en 70 - Fir- geeft Ansje hem een overhemd Tricot nylon: 100% ventilerend. Scala 9.95 - Super 13.90 Bel-0-Fast: zelfstrijkend. Adelborst 12.90 - Kerko 15.90 Sportshlrtsvan tricot nylonsnel gewassen, snel droog 10.90 "Denim" - Button-Down, ideaal voor vakantie 12.90 krijgt hij van Simon een paar ankiets Stretch nylon ankiets: fantastisch elastisch, moderne uni-tinten - "Ascot" 1.95 wordt hij door Katinka verrast met een pullover Helanca Pulloversideale pasvorm - zo gewassen, zo droog - extra zware kwaliteit - voor vakantie en sport - nieuwe kleuren 19.75 eti is hij dolblij met een das van Ronald Uit onze dassenbar: Polyester in exclusieve 5 T serie: Terlenka 2.90, Trevira 3.90. Tergal 4.90, Terital 5.90, Terylene 7.90 ...en er zijn nog veel meer Vaderdag geschenken! Alle cadeaus in leuke, luxe verpakking ook op maandagmiddag geopendl 2 Zig-zag-naaimachines. Wist U dat wij U thans reeds een zig-zag-naaima chines kunnen aanbieden voor 295.-? Electrisch uit gevoerd, compleet met kof fer! Meerpoel, Breestraat 171. Koopman. Hooigracht 96. tel. 31701. maakt voor U mooie vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 p. 3 stuks; pasfoto's vanaf f 1- Der 3 stuks. 2 Jong echtpaar, b.b.h.h. vraagt dringend woon ruimte. Br. onder no. 8399 bur. v. d. blad. 2 Wij vragen: naaisters en leerling-naaisters voor onze bontwerkerij. 't Bont huis J. v. Egmond, Nieuwe Rijn 54, Leiden, fel. 23308 —22768. 2? Aangeboden: nest ras zuivere spaniels, zwairte- goudkleurige-bruine, 100.- per hondje. Telef. 01711 598, Herenweg 57, War mond. Elastocorn zoekt werk. wij deren van pijnlijke lik doorns. Vele goede getui gen. Elastocorn-likdoorn pleister werkt vlug en vol komen pijnloos, E'astocorn laat pas los als de likdoorn loslaat. 6 stuks 75 cent. 2 Sleutels bijmaken! Ups, Yale, iuto-kontaki en vuordeursleutels Klaax terwijl U wachtl Kippen gaas. harm graas, ursus taas, vohéregaas, punt raad, vlechtdraad slan gen in ane maten, sproei ers en alles voor uw tuin tiartwijks Ijzerhandel, N Beestenmarkt 7 9-4 Lei den te) 26627 2 Vacantie. Dames en heren laat eerst uw haar verzorgen bij de kapper voor lastig haar. Voor uw permanent moet U bij ons wezen en U is tevreden. Het Kappershuis, Apothe- kersdijk 8, tel. 26218. 2 Bij Den Hartogh's snel- diensten is plaats voor: chauffeurs. Zich melden: kantoor Industriekade 9, Hillegom. 2 Juffr. vraagt 2 ongem. kamers in Leiden of omg. Br. onder no. 8401 bur. v. d. blad. 2 Bij Den Hartogh's snel- diensten wordt gevraagd een vr. kantoorkracht. Zich melden kantoor In dustriekade 9, Hillegom. helpt bijzonder snel! Be vat aktief-Lecithine, vita minen en mineralen, werkt biovitaal Exclusief bij apothekers en drogis ten. 2 Hotel Noordzee, Noord- wijk aan Zee, vraagt voor spoedige indiensttreding: aide de cuisine, seizoenbe trekking. breken; merk Zündapp^ Luxe, 200 c.c., prijs 275 2 Koelkasten: Bauknecht ignls. Friventa, Bosch, v.a 298 Van Zijp Haar lemmerstraat 279 2 Grammofoonplaten. populair, klassiek, top-hits Keuze uit meer dan 20 000 nummers Van Ziip, Haar lemmerstraat 279 Leiden 2 500 merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen voorradig Prijzen vanaf 132 50 kompleet Van Ziip Haarlemmerstr 295 Ko- revaarstraat 6 t/eiden 2 Gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil ver kregen Door vakmensen nagezien, V n Zijp Haar lemmerstr'-at 295 Leiden 2 10 volk uren autorijles 47,50. Modern lesmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessen 6.50 gulden Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorijschool De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600. S!" Een retourtje rust p 30 juni twee Eltours- tochten voor wie oog heeft voor romantiek Een dagtocht naar gemoedelijk Limburg, met Valkenburg als bestemming (15.-. incl. consumptie). En 's mid dags de onvergetelijke Mo lentocht (ƒ6.50, incl. con sumptie). Vraagt uitge breide folders aan en voor- kom teleurstelling door nü te reserveren bij: El* tours-Leiden, telef. 22445, Zoeterwoudseweg, 11a. 2 Hang- of legkasten 58. leg 165x60x40 cm vijf planken; hang 165x60x54 cm Ook vele modellen wandkasten C J, v d Geest. Houthandel ,.l)e Burcht", hoek Nieuwstr 33078 2 Vloerhout, planken. kraal- en sponninghuut. rasters, panlatten, houten binten, baddings, ramen, deuren, oud Hollandse dak ramen, kruisdakpannen draadglas, houten huis- trappen. Fa. H. de Bolster Overrijn 8, Leiden by de Zijlsingel. 2" Een nieuwe woning? Voor al uw lampen naar De Lichthal. Gratis plaat sen van lampen boven de 25.- in Leiden en omge ving. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5