Geestige revue door leerlingen over jeugd van „toen" en „nu" Orchideeën met waarde van 75.000 ENIGE HERENSPELERS Weerbericht Spreewpot automatisch kampioen Kon. onderscheiding VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN Anderson behaalt derde overwinning Chroesjtsjow over West-Duitsland Gedeeltelijke spoorwegstaking in Italië Troepenbeweging in Laos Het weer in Europa VRIJDAG 12 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Ouderavond Dr. Van Voorthuysenschool In de reeks van festiviteiten rond de viering van het halve eeuwfeest var de dr. A. van Voorthuysenschool voor buitengewoon lager onderwijs werd gisteren in de Stadsgehoorzaal een feestelijke ouderavond gehouden, waarvan het programma voor de pau ze grotendeels werd verzorgd door een zestigtal leerlingen. Het hoofd der school, de heer M. G. H. den Haan opende de avond met een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder gericht tot de wethouder van onderwijs, de heer S. Sannes en de heer B. Swannenburg, gemeente lijk inspecteur van het onderwijs. Dat de school over een aantal jeug dige krachten in de kleinkunst be schikt werd hierna bewezen door een non-stop variété-show, waarin mid dels een reeks van scènes het accent werd gelegd op het grote verschil van interesse en activiteit tussen de jeugd „in de goede oude tyd" zo om streeks de oprichting van de jubile rende school en de jeugd van nu. Zo kregen in bepaalde scènes uit lang vervlogen jaren bekende figuren als Piet de Smeerpoets, Brave Hendrik. Dik Trom en de veldwachter weer even hun gestalten terug om op geestige wijze te releveren, dat de jeugd „van toen" ook niet uit allemaal „lieverdjes" bestond. In enkele goed opgezette scènes gaven de jeugdige tonelisten hierna onder meer een indruk van de problemen waarmede de hedendaagse jeugd ge confronteerd wordt, o.m. met die van het verkeer en de rassendiscriminatie, alsmede van het feit, dat figuren als Dik Trom, Pietje Bel etc. plaats hebben gemaakt voor „moderner idolen". De slotscène waar middels een reis naar de maan de blik op de toekomst werd gericht, vormde een hoogtepunt van het programma en werd verzorgd door Annie ter Haar-Pasman en haar ballet groep. In Leidse bloemenweek De volgende bijzondere evenemen ten, zullen gedurende de „Bloemen- week" in Leiden en omgeving wor den gehouden. Zondag 26 juli: aanvang 14 uur Concours Hippique, w.o. Jeugd- springconcours en kampioenschap v. Nederland Rijpaarden. Woensdag 29 juli tot en met zon dag 2 aug.: zeer bijzondere bloemen tentoonstelling in de Burgerzaal van het Stadhuis te Leiden onder de titel: „Rijnsburg's Kleurenpalet". Er ko men o.m. orchideeën ter waarde van 75.000.- w.o. één exemplaar t.w. van ƒ5000. Zaterdag 1 aug.: Bloemencorso Rijnsburg-Leiden. Dit corso, dat ook dit jaar weer iets heel bijzonders be looft te worden zal wederom duizen den en nog eens duizenden belang stellenden weten te boeien. Op vrijdagavond 31 juli en zater dagmorgen 1 aug. vóór het vertrek te 13.00 uur bestaat gelegenheid de praal- en luxe wagens, opgesteld in de Veilinghallen „Flora" te Rijns burg, te bezichtigen. Leidse Universiteit Dr. H. J. Heering gewoon hoogleraar Bij K.B. is dr. H. J. Heering, re monstrants predikant te 's-Graven- hage, benoemd tot gewoon hoogle raar in de faculteit der godgeleerd heid om onderwijs te geven in de godsdienst, zedekunde en encyclope die der godgeleerdheid. Dr. Heering, die in 1912 te Dor drecht is geboren, studeerde van '30 tot 1936 theologie te Leiden, alwaar hij in 1937 op een proefschrift, ge titeld „De religieuse toekomstver wachting in het bijzonder in de Ame rikaanse theologie" promoveerde. De nieuwbenoemde hoogleraar heeft een zeer groot aantal publica ties op zijn naam staan, ten dele van theologisch-zedelijke en theologisch - praktische aard. Genoemd worden hier: „De opstanding van Christus" (1946), „Theocratie en eschatologie, bijdrage tot de theologie van prof. dr. C. J. Heering (1957). „Tragiek van Aeschulus tot Sartre" (1961). Voorts verschenen artikelen van zijn hand in „Vox Theologica" en in „The ologie en praktijk". Pastoraal van opzet is „Wegwijzer door de Bybel", dat in 1953 is verschenen. Het geheel werd muzikaal omlijst door het ensemble „De Algemene" o.l.v. Daan Sloos, een schoolkoortje met aan de piano mej. M. J. Geenen en het be kende accordeon-duo „The Johnny's" Na de voorstelling bood de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. Heetveld, de leidinggevende onderwij zers en onderwijzeressen namens de ouders als blijk van waardering een persoonlijk geschenkje aan. Na de pauze hebben de aanwezigen zich nog geruime tijd uitstekend geamu seerd met Sempre Avantrs „Jong en Jolig", dat onder leiding van dirigent Koos Kukler een muzikale cocktail uit haar jubileumshow „With a song in my heart" ten gehore bracht. BEKENDE R.K. TONEELVERENIGING heeft nog plaats voor Ook heren zonder ervaring willen wij gaarne opleiden. Aanmelden: Da Costastraat 32, tussen 19 en 20 uur. H. C. van Leeuwen, Nienke, dr van R. Frankena en E. de Raad. Overleden: B. P. H. van Rossum, w. v. J. van der Kreeft, 73 jr; A. de Haan, vr., 64 jr, E. F. Rusterholz, vr., 28 jr. (Advertentie). LEIDERDORP SUCCES VOOR BRANDWEER Bij de in Bergschenhoek gehouden brandweerwedstrijden heeft de Vrij willige Leiderdorpse Brandweer een eerste prijs behaald in klasse 2. Dank zij dit resultaat zal de ploeg op 4 ju li a.s. mogen deelnemen aan de se lectiewedstrijden in Hellevoetsluis. De ploeg bestond uit de heren K. v. Egmond, H. v. d. Groep, G. de Jong, L. Wassenburg, M. v. d. Berg ,C. de Koning en A. Vons. De leiding berust te bij de heer J. J. v. Vliet. UITREIKING DIPLOMA'S In een bijeenkomst van de Vrijwil lige brandweer in het raadhuis heeft burgemeester mr. R. M. Gallas het di ploma 2e klasse uitgereikt aan de (Advertentie) vrijwilligers van het brandweercorps Voetbaltoernooi Leidse Clubhuizen de heren M. v. d. Berg, A. Bosman, W. den Hertog, W. J. Nagtegaal, P. v. d. Voort en J. de Witte. Drie nood- wachters van de BB, de heren A. P. Kossen, J. Marijt en J. Rietveld ont vingen eveneens het diploma. Als erkentelijkheid voor een tien jarige diensttijd werd aan de heren W. Kranenburg, K. Kranenburg, J. de Koning, C. de Koning, A. Vons en G. v. d. Voort een medaille en getuig schrift uitgereikt. Bij deze uitreiking sprak burgemeester Gallas er zijn vreugde over uit, dat er steeds vol doende vrijwilligers zijn die bereid zijn tijd te besteden om hun kennis op het gebied van het brandweer wezen op te voeren. En, zoals de re sultaten uitwijzen, niet zonder suc ces. Hij hoopte, dat er binnenkort wederom een gezellige bijeenkomst zal plaats vinden om een succesvolle afloop van de wedstrijden op 4 juli te vieren. Geslaagd Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen rechten de heer H. K. E. Dijkhuizen. Kinderen vragen uw steun Door de gestegen exploitatie-kos ten is helaas de verpleegprijs van Kinderherstellingsoorden aanzienlijk omhoog gegaan, dit is een van de re denen waarom de diverse uitzend- verenigingen er financieel niet zo bijster goed voorstaan. Deze vereni gingen immers, dragen zelf een groot gedeelte der onkosten. Wil ook dit jaar weer een groot aantal Leidse kinderen van de vakantiekolonies künnen profiteren, dan is een beroep op de milddadigheid van het publiek noodzakelijk. De gezamenlijke Verenigingen voor Kinderuitzenjding, verenigd in de Leidse Raad voor Kinderuitzending, organiseren daarom van 15 t.m. 20 juni a.s. een collecte. Oude Vest-team gediskwalificeerd Tot besluit van het voetbaltoernooi, waarin de vertegenwoordigende teams van de Leidse Clubhüisen deze week strijd leverden om het kam pioenschap 1964, moesten gisteravond de Oudevest- en de Spreewpot-Junio. ren uitmaken wie zich de uiteindelijke kampioen mocht noemen en het ju niorenteam van Het Honk en In de Vrolljcke Arke tegen elkaar uitko men om de derde en vierde plaats. Van deze flnalestrijd is helaas niets terecht gekomen en de reden waarom heeft aan de onderlinge strijd in de afdeling junioren een zowel onaan genaam als onbevredigend slot gege ven. Nadat het Oudevestteam zich don derdagavond door een overwinning van 10 op het team van In de Vro- lijcke Arke als tweede finalist had geplaatst, bleek achteraf, dat in dit team een ongerechtigde speler, een senior (19 jaar), was opgesteld en dus moest worden gediskwalificeerd. Hieruit volgde."! dat het team van De Spreeuwpot dus automatisch kam pioen werd. Nadat gisteravond Het Honk de strijd om de derde en vierde plaats Graf Romeinse vrouw in Nieuwenhagen (Limb.) In Nieuwenhagen (L.) is bij graaf werkzaamheden voor de houw van een school een Romens graf ontdekt. Deze vondst wordt voor de histori sche achtergrond van Nieuwenhagen zeer belangrijk genoemd. Burgemees ter H. T. Vrouenraets heeft het graf met inhoud overgedragen aan het stadsarchief van Heerlen. In het graf zijn kraaltjes, haar spelden, glazen toiletbenodigdheden en huishoudelijke artikelen, van voor die tijd kostbaar materiaal vervaar digd, gevonden, waaruit wordt afge leid dat het de begraafplaats van 'n vrouw betreft. De voorwerpen date ren uit het einde van de tweede eeuw en zijn onder de hoede van de Heerlense stadsarchivaris, drs. L. v. Hommerich geplaatst, die samen met de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek in Amersfoort het onderzoek doet. Hij is ontstemd over het feit, dat grondwerkers enkele be langrijke vondsten hebben meegeno men. Burgemeester Vrouenraets heeft zijn politie opdracht gegeven deze zaak uit te zoeken. Het is niet uit gesloten, dat omwille van het archeo logisch onderzoek de bouwwerk zaamheden aan de school zullen wor den vertraagd. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit van Gro ningen is geslaagd voor het examen Engels m.o.A, de heer W. F. van der Kaaden. BIOSCOPEN De films in d eweek van 11 tot 17 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd. Camera: „Het meisje van de zolder kamer". (18 jaar) Dag. 2.30 .7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Lido: „Telefoon van een dode". (14 jaar) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4,45. 7.00 en 9.15 Luxor; „Meisjes die men niet trouwt". (18 jaar) Dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4 45, 7.15 en 9.15. Studio: „Au Coeur de la vie". (18 jaar) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15. Trianon: „Irma la Douce". (18 jr.) Geprolongeerd Dag. 2.00 en 8.00 uur. Zond. 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: „Vernietigingscommando Bikini". (14 jaar) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 Maandag t.m. woensdag: „De wrekende bluf". (18 jaar). met 21 van In de Vrolijcke Arke had gewonnen ontdekte de toernooi- leiding, dat ook in het team van In de Vrolijcke Arke zowel donderdag als gisteravond een ongerechtigde speler was opgesteld. Uiteraard moesten tengevolge hiervan de wed strijden, die donderdagavond in poule A zijn gespeeld worden geannuleerd en kwam plaatsing voor de 2de t.m. vierde prijs op lasse schroeven te staan. Hedenmorgen zal de toernooi- leiding hierover een nadere beslissing nemen. De finalestrijd om het senioren kampioenschap werd gisteravond een „De Spreewpot-onderonsje". In poule A wonnen de A-senioren van De Spreewpot namelijk met 20 van de A-senioren uit De Vrolijcke Arke en in poule B. moest het In de Vrolijcke Arke-team (B) met 12 de zege aan het B-team van De Spreewpot laten- In de eindstrijd behaalde het A- team van De Spreewpot een gedeci deerde overwinning van 81 op het B-team en dus op fraaie wijze het kampioenschap. Hedenmiddag vindt om 16 uur in de grote zaal van Het Volkshuis de prijsuitreiking plaats. voor B. Thoma De heer B. Thoma, 40 jaar in dienst van de N.V. Ver. Touwfabrieken, is gisteren door de burgemeester van Lei derdorp onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Thoma is bankwerker in de onderhoudsdienst Over één maand gaat hy met pensioen. Directeur H. B. Haan appel sprak de jubilaris in zeer waar derende woorden toe en gaf hem naast de gebruikeiyke geschenken het Ver erend Getuigschrift van de Mij. voor Nyverheid en Handel en gouden Verto- speld met briljant Geboren: Robert, zn van P. H. J. Schlagwein en C. J. Overmeer, Andries Johannes Franciscus, zn van A. Deyn en I. M. van Ginneken, Kees Martinus. zn van M. C. van Gammeren en J. Klitz. Teunis Johannes, zn van T. J. Oostrom en I. J. M. Delissen. Caroline, dr van W Zwikker en S. Broerse, Ja cobus Johannes, zn van J. J van Dorp ei. M. J. Akerboom, Marie Louise, dr van W. de Vogel en P S. Jansen, Petrus Johannes, zn van P. A. J. Salman en Vertrokken personen in de week van 27 mei tot 3 juni P. A. v. Binsbergen en fam., v. Vei lingkade 45 n. 's-Gravenhage, Toma- tenstr. 58; J. Schüller en fam., v. Ko- ninginnelaan 61 n. Katwijk, Overrijn 22; C. de Laaf en fam., v. Maredijk 44 n. Wassenaar, Burmanlaan 106; M. Krabbendam-v. Leeuwen, v. Voorstr. 28 n. Rotterdam, Dreischorstr. 50a; F. M. T. v. Luijn-Bonnet, v. Leven daal 132 n. Ridderkerk, Kesperweg 54; M. v. Aerssen Beyeren v. Voshol (baron), v. Rapenburg 58 n. 's-Gra venhage, Ridderlaan 10; G. v. Essen- Meijering, v. Apothekersdijk 14 n. Nijkerk, Frieswijchstr. 40; J. P. C. v. Kasteren, v. Morsstr. 62-64, n. Al phen a. d. Rijn, Eikenlaan 215; T. J. Ludlage, v. Oostdwarsgr. 19b n. Haar lem, Meeuwenstr. 2; W. P. J. Vinc- ken, v. Oude Singel 118 n. Israël; F. Voorzaat, v. Resedastr. 33 n. Voor schoten, J. v. Goyenplantsoen 34; G. J M. Dubbeldeman, v. A. v. Saksen- str. 6a n. Ooststellingwerf, Appelscha 104a; J. G. Regeer-Nieuwenburg, v. Driftstr. 108a n. Oegstgeest, Leidse- str.weg 3; J. T. M. Kleij-Rietkerk, v. F. v. Mierisstr. 13, n. 's-Gravenhage, Schimmelweg 367; J. Regeer, v. Su- matrastr. 165 n. Oegstgeest, Leidse- str.weg 3; W. C. Hoogeboom-v.d. Vos, v. Voorstr. 55 n. Leiderdorp, Hoofd- str. 238; H. B. M. Woertman, v. Boer- haavelaan 2 n. Eibergen, Lindvelde L54; W. J. v. Riel, v. Roodborststr. 38 n. Duitsland; J. C. G. v. Bers, v. Muldersstr. 38 n. Noordwijk, ws. „Veronica", Hogeweg; J. Buwalda, v. Druckerstr. 16 n. Haarlem, Honga- rijepad 18; N. H. v. Weelden, v. Vrou wenkerksteeg 12 n. Australië; P. M. Bol, v. Drie Octoberstr. 60 n. Rotter dam, Donker Curtiusstr. 20b; L. Rui ters, v. Hoge Rijndijk 58a n. Leider dorp, Meidoornstr. 10; F. W. M. Pieck, v Stieltjesstr. 43 n. Arnhem, Boule vard Heuvelink 171; L. P. v. Bemme- len, v. Rijnkade 13 n. Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 30; J. N. Schot, v. W. de Zwijgerlaan 351 n. Dordrecht, Buiten Walevest 16/17; M. Bouma- de Boer, v. Nachtegaallaan 16, naar Voorschoten, Prof. Eykmanhof 42; H. Eikenaar, v. Rijnsburgerweg 10 naar Rotterdam, Diepenhorst 14b; M. V. Hollants, v. Rijnsburgerweg 10 naar Delft, Julianalaan 71; W. W. I. de Haan, v. Rijnsburgerweg 86 n. Hil versum, Erfgooierstr. 649; A. F. J. Bartels, v. Morsweg 2 n. Alphen a. d. Rijn, Nachtegaalstr. 71; H. v. Tuijl, v. J. v. Goijenkade 19 n. België; J. J. de Die en fam., v. Verdamstr. 44 n. Amsterdam, Corn. Lelylaan 93 I; G. J. Binnendijk en fam., v. Rijnstr. 22 n. Breda, Marailaan 35b; C. Lan- gezaal en fam., v. Nieuwe Ryn 79 n. Voorschoten, Rijndijk 136; G. M. Oli- vo en fam., v. Steenstr. 11 n. Rotter dam, Binnenweg 125; A. W. de Vries en fam., v. Van Vollenhovenplein 103 n. Amsterdam, Hilversumstr. 8; D. Hensing, v. Prinsenstr. 52 n. Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 163; H. J. A. de Jongh en fam., v. W. de Zwij gerlaan 221a n. Waddinxveen, J. W. Frlsoweg 21; H. J. Vos, v. Churchill- laan 4 n. Roterdam, Fiuitstr. 9b; K. C. v. Oossanen en fam., v. Vijf Mei laan 33 n. Leiderdorp, Pr. Hendrik- laan 74; P. A. Frans en fam., van Haarlemmerstr. 67 n. Bodegraven, Koninginneweg 172; A. F. Goedbloed, v. Gerecht 7 n. Naarden, Stadh. W II- laan 11; A. W. de Haas, v. Rapenburg 12 n. Waalre, Treeswijklaan 5; K. Rypma, v. Rapenburg 110 n. Schie dam, Jac. Catslaan 11; D. M. Roosen burg, v. Vliet 3 n. 's-Gravenhage, Kerkhoflaan 11a; H. M. Wondergem, v. Ie Binnenvestgr. 30 n. Margraten, Rijksweg 22; G. Lepelaar, v. Claren- steeg 14 n. Zoeterwoude, Vrouwen- weg 39; M. T. Kettenis, v. La Zand- str. 1 n. Oploo, St. Anthonis en Le- deacker, Kloosterstr. 9; E. P. M. de Bruijn, v. De Goejestr. 38 n. Tietjerk- steradeel, Rijksstr.weg 36; E. Knegt, v Van 't Hoffstr. 34a n. 's-Gravenha ge, Nunspeetlaan 388; D. Sewing, v Kapteynstr. 55 n. Rotterdam, Maxi- miliaanstr. 30c; H. W. v. d. Wiel en fam., v. Lammenchansweg 117 naar 's-Gravenhage, De Dreef 43; G. L. N. Kwee, v. Lammenschansweg 133 naar Amsterdam, Ceintuurbaan 75; IJs- selstein v. P. J. Blokstr. 6 n. Wad dinxveen, Bodegr.str.weg 53; Sie- mons, v. Roodenburgerstr. 24 n. Voor schoten, J. v. Goyenplantsoen 41; Meijer, Temminckstraat 38, n. Erme- lo, Oranjelaan 14; A. v. d. Meer-v. Buren Schele, v. Valdezstr. 8 n. Oegst geest, Hazenboslaan 38; A. E. Focke- ma Andreae, v. Zoeterwoudsesingel 56 n. 's-Gravenhage, Ant. Duyckstr. 173; P. A. Hage, v. Zoeterwoudsesin gel 94 n. 's-Gravenhage, Joh. Camp- huysstr. 115; E. M. Burgers, v. Lage Rijndijk 10 n. Arnhem, Dragonders pad 2; J. v. Kooperen, v. W. de Zwij gerlaan 42 n. Groot-Brittannië; P. J. M v. Remundt, v. Zijlsingel 4 naar Duitsland; J. Bregman, v. Houtlaan 55 n. Voorschoten, Prof. Debijelaan 2; M. v. d. Griend, v. Rijnsburgerweg 10 n. Haskerland, Joure Midstr. 10; K. M. Hirs, v. Rijnsburgerweg 10 n. Velsen, Vinkenbaan 28; L. Varkevis- ser, v. Houtlaan 55 n. Katwijk, Tijm- str. 31; C. B. de Vries, v. Rijnsbur gerweg 10 n. Amsterdam, Grimburg- wal 10; H. C. v. Waart-v. d. Bergh, v. Warmonderweg 41 n. Heerjansdam, De Manning 39; H. Schipper, v. Mors weg 30a n. Hilversum, Simon Stevin- weg 73; C. L. M. de Mooij-Sengers, v. Spieghelstr. 13 n. Amersfoort, Soes- terweg 480; J. Siemons-Wyrdeman, v. Tesselschadestr. 3a n. Voorschoten, J. v. Goyenplantsoen 41; C. J. v. Oost- stroom, v. Bilderdijkstr. 3 n. Oegst geest, Emmalaan 39; L. K. H. Störk, v. Noordeindeplein 4a n. Duitsland; H M. Albers Meijer, v. Witte Singel 79 n. Amsterdam, Hobbemakade 106 III; J. K. Bolland, v. Zoeterwoudse singel 67 n. 's-Gravenhage, Ensche- delaan 160; J. P. Prins, v. Van Limb Stirumstr. 31 n. Amsterdam, Plant. Middenlaan 52; T. Ruisch-v. Welieen fam., v. Dahliastr. 2a n. Heerde, Wa penveld Mezenweg 21; F. C. Boers- ma en fam., v. Rapenburg 58 n. Rot terdam, Esschenweg 36; J. Roefstra en fam., v. Ververstr. 41 n. Bever wijk, Rubicostr. 54; H. G. Reichgelt en fam., Kanaalweg 85, n. Nijmegen, Nijenrodestr. 11; A. v. Nieuwkoop en TT-RACES OP MAN Wereldkampioen Hugh Anderson heeft vrijdag op het eiland Man op nieuw bewezen dat hij ook in 1964 de voornaamste kanshebber is voor de titel in de 50 cc-klasse. In de race van de lichtste motoren van de TT op Man heeft de Nieuw-Zeelander zijn tegenstanders vrijwel geen kans gegeven. Keer op keer verbeterde de Suzu- kirijder het ronderecord, dat hij ten sloite op een gemiddelde van 130,56 kilometer per uur bracht. Ook het wedstrijdrecord stelde hij scherper. Met ruim een minuut voorsprong op de Ierse Hondarijder Ralph Bryans ging Anderson door de finish Het is zijn derde overwinning in de vier races die tot nu toe voor de compe titie om de wereldtitel zijn gereden. 500 CC VOOR MIKE HAILWOOD Ook in de Lavel liter-klasse, later op de dag gereden, had de wereld kampioen van 1963 weinig moeite om de zege te behalen. Mike Hailwood, die wegens een keelontsteking een week het bed had moeten houden, leidde alle zes ronden. Hailwood behoefde zelfs niet het uiterste van zijn MV te eisen en bleef aanzienlijk boven het wed strijdrecord, dat sedert 1963 op zijn naam staat. „Hoewel de sympathie van de Sowjetunie uitgaat naar de Duitse Democratische Republiek, stelt zy zich niet tegenover de bondsrepu bliek als staat", zo verklaarde pre mier Chroesjtsjov vrijdag op een Russisch-Oostduitse vriendschapsby- eenkomst in Moskou. Premier Chroesjtsjov voegde eraan toe, dat de Sowjetunie met West- Duitsland in vrede wenst te leven. Het zou onrechtvaardig zyn alle Westduitsers te beschouwen als men sen, die op weerwraak zyn belust. „Zelfs in de schoot van de Westduit- se burgerij zyn er mensen, die het gevaar van de politieke vrybuitery van Bonn begrijpen", aldus de Rus sische premier. Ongeveer 3.000 van de meer dan 6.000 treinen, die normaal dagelijks in Italië rijden, onderhielden vrydag de verbindingen als gevolg van een staking van 24 uur van de spoor wegarbeiders, die zijn aangesloten by de door de communisten beheerste vakbond. Officieel werden automobilisten gewaarschuwd bij spoorwegovergan gen zo voorzichtig mogelijk te zijn, omdat personeel voor bediening van de spoorbomen in staking zou kunnen zyn. De andere vakbonden doen niet mee aan de staking, omdat zy wel akkoord zijn gegaan met een rege ringsplan voor gespreide loonsverho gingen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken maakte vrydag melding van verplaatsingen op grote schaal van Pathet Lao- en Vietminh- eenheden in Laos, maar wilde geen bijzonderheden geven over de plaats waar dit gebeurt. De woordvoerder deelde voorts mee, dat uit luchtfoto's onomstotelijk was komen vast te staan dat zich in Laos Noordvietnamese troepen bevin den. Van de aanwezigheid van Chi nese troepen was echter niet geble ken. De foto's zijn door de Ameri kaanse luchtmacht in Laos aan de Laotiaanse regering overhandigd. KANS OP REGEN Matige wind tussen zuidwest en zuidoost. Morgen in het algemeen iets koeler. Kans op enige regen. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM I BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON fam., v. Corn. Schuytlaan 158 n. Gro ningen, v. Ketwich Verschuurlaan 59; C. Flinterman, v. Rijnkade 13 n. 's-Gravenhage, Notenplein 145; A. J. J. Bremer, v. Maredijk 94 n. Oegst geest, Wijttenbachweg 44; A. Fok- kens, v. Lijsterstr. 32 n. Leiderdorp, Zyldyk 20; P. J. v. d. Bergen, v. Me- zenstr. 2 n. Katwyk, Batavenstr. 11; I. B. Ruwette, v. Rijnsburgerweg 10 n. Heerlen, Anth. Fokkerstr. 49; W J. E. v. Hierden, v. Rynsburgerweg 140 n. Haarlem, Westergr. 23zw; M. M. Lens v. Rijn, v. Oude Ryn 22 n. Wassenaar, Sophialaan 2; N. J. Boer, v. V. d. Brandelerkade 3 n. Scheem- da, Langeweg 6; H. E. Ruitenberg, v. Schelpenkade 21 n. 's-Gravenhage, Spotvogellaan 10; M. W. v. d. Vring- von Stein, v. Boerhaavelaan 2 naar Delft, Spoorsingel 60; S. A. E. Ha- gen-Rollandet, v. Rijnsburgerweg 155 n. Oegstgeest, Koninginnelaan 9; B. J. Horsten, v. Tesselschadestr. 8a naar Tilburg, Nw. Bosscheweg 8; F. R. Hoexum, v. Nic. Beetsstr. 1 n. War mond, Postdam 8; M. H. Penning, v. Witte Singel 88 n. 's-Gravenhage, Sportlaan 822; M. v. Kints-v. Gulik, v. kamp Haarl. trekvaart n. Alphen a. d. Ryn, ww.kamp a. d. Steekter- weg. h. bew. 1. bew. zw. bew. h. bew. regen zw. bew. onbew. 1. bew. onbew. zw. bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. h. bew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. h. bew. PAUZE ONBEDWINGBAAR Een heelal dat zuiver technisch is samengesteld zou geiyk zyn aan een tempel zonder bestemming. Nu is het heilige, de religieuze dimensie van de wereld, iets waarnaar de moderne mens begint te hunkeren als naar een levensdronk. En waariyk, de aanbidding is een even onbedwing bare menseiyke noodwendigheid als de techniek. Een mens die niet aan bidt is geen mens. Jean Danielou PUZZEL Oplossing no. 537. Hor. 1 haspel, 5 aan, 6 spatie, 8 Ot, 9 pon, 10 pen, 13 Ra, 14 tralie, 17 roe, 18 omtrek. Vert.: 2 sap, 3 paar, 4 ent, 6 stoer, 7 Isère, 8 op, 11 na, 12 slot, 15 arm, 16 Ier. PUIST GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild. T.o.v. Not. W. S. Jongsma te Leiden boven- en benedenhuis aan de Sitterlaan 22/22a, gemynd op f 42.000 door B. van Leeuwen q.q. T.o.v. not. J. A. Dil te Zoeterwoude de boerderij c.a. aan de Hoge Rijn dijk 104 te Zoeterwoude gemynd op f 38.000 door dhr. Overgouw. Woning aan de Hoge Ryndijk 106 te Zoeter woude gemijnd op f 13.100 door dhr. Fokkema. MARKTRRRHHïKN LEEUWARDEN, 12 juni, Zuivel- beurs - Commissienoteringen: Goud se Kaas 2.51, Edammer kaas 2.38, Broodkaas 2.38. Handel goed. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 juni Groente Waspeen (per kist): Al 7.00-9.50; A2 2.00-8.80; BI 8.00-10.10; B-grof 2.20-2.80; bospeen (per 100 bos) 65 00-75.00; bloemkool (per 100 st.): Al 20.00-40.00; A2 12.00 -25.00; BI 15.00; andijvie 15.00-19.00; kroten (per 100 bos) 28.00-29.00; ra barber 6.00-17.00; sla (per 100 st.) 4.60-10.90; sla-uien (per 100 bos) 9.00-14.00; spitskool 5.00-8.00; prin- sessenbonen (per kg) 2.30-2.80; sny- bonen (per kg.): 1 2.15; II 1.70; peter selie (per 100 bos) 4.00-7.00; krulpe- terselie (per 100 bos) 7.00; kervel (per 100 bos) 12.00; bonekruid (per 100 bos) 15.00-16 00; aardbeien (per doosje 200 gr.) 0.53-0.65. Aanvoe ren: waspeen 18.000 kg; sla 49.000 krop; bospeen 1.500 bos. RIJNSBURG, 12 juni 1964 Bloe men Margrieten 150-230, Esther Read 300-380, Colvillei 700-1100, Amanda 1400-1600, Nymph 1600-1700. Diverse anjers 700-1100, Eremuress 40-60-65, Pierson 1200-1500, diverse gladiolen 2500, Korenbloemen 150- 180. Zinnia 250-300 per 100, Lathyrus 30-45, Anthemus 50-65, Goudsbloe men 20-22. diverse Freesia's 45-75, diverse Irissen 65 75-140, duizend schoon 25-40, Anemonen 6-7, Achelia 60-65 per bos.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4