een STERK STAALTJE TRIESTE AFLOOP VAN RALLY Siem Nieuwenhuijzen onverwachts overleden VRIJDAG 12 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Op de foto de oude Rolls naast de gekantelde wagert in de sloot. Gistermiddag heeft op de rijksweg genote van de chauffeur van de Rolls onder Oegstgeest een ernstig onge- Royce) werd met ernstige verwon- afstand vap de 16-j nge landbou- luk plaats gevonden, waarbij een dingen opgenomen in het Academisch werszoon K. Lap, die de schrik van persoon ernstig werd gewond. Ziekenhuis. De Ford Anglia is ge- ««ven Jkreeg- De marine heeft de Op de rechter-rijbaan in de rich- heel vernield. De vrachtwagen liep m °PSeSraven en rapport op ting Den Haag reed een oude Rolls slechts lichte schade op. gemaakt. Royce uit 1905, die juist terugkeerde van een rally, gevolgd door een Ford Anglia, die als volgwagen diende. Achter de Ford Anglia reed een vrachtwagen, bestuurd door T. H. uit Katwijk. Deze raakte de personen wagen waardoor deze de berm in kantelde. De bestuurder van de Anglia, de heer B. uit Highbeaches (Engeland) kwam met de schrik vrij, maar een passagiere, mevr. M. (echt- Oefenbom verloren en ontsnapt aan de dood Vanuit de observatiepost op De Horst, een zandplaat ten zuiden van Den Hoorn, ontdekte men het uitblij ven van de verwachte bom. Men schakelde ogenblikkelijk een ander vliegtuig in om een onderzoek in te stellen, dit toestel vloog daarop on der het vliegtuig dat de bom verlo ren had. Toen inderdaad het verlies waarschijnlijk het gevolk van een technische storing bleek werden ZEEDIJK KOOS HET RUIME SOP VOOR VADERDAG Een leuke ZELFBINDER een herenset, sokken en das 7.95 HEREN DAS en POCHET 6.25 Italiaans zijden HEREN OVERHEMDEN met korte en lange mou wen, vanaf 8.90 Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 alleen voor textiel MIDZA (Advertentie) Naar eerst thans bekend is gewor- direct de nodige maatregelen getrof- den heeft een Duits militair straal- fen. vliegtuig woensdag omstreeks 17.00 uur ten noorden van Den Hoorn op Vorig jaar ontsnapten in deze om- Texel in de polder De Hemmer, een geving eveneens enige landbouwers len in de Kempenaarssingel en ver- (IM 117Qj\J]\(ZJÏ(jJjW oefenbom verloren. Het projectiel aan een groot gevar. Toen raakten dronken. Dit is het vierde verdrin- boorde zich van betrekkelijk grote enige oeferubommen ontijdig uit het kingsgeval in dit woongedeelte van ZORGEN Toen hij in een kinderstoeltje zat te vissen, is gistermiddag de drieja rige A. J. Woersma voorover geval- Jioogte diep in de grond. Op 30 meter 1 anceerins trument Heerenveen binnen twee jaar. luiden, die de laatste tijd ten.aan- zien van de (.woning) bouw-activiteit tot ons komen. Weliswaar kon de energieke minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, drs. Bogaers onlangs by de behandeling van zijn begroting in de Eerste. Kamer met gerechtvaardigde trots getuigen, dat het geen kwestie meer was, of we dit jaar de geplande 90.000 huizen wel zouden halen, maar slechts hoe ver we boven dat streefgetal zouden uitkomen, maar verscheidene overwegingen ook in de gedachten- gang van de bewindsman manen niettemin tot het weerhouden van al te luidruchtig gejuich. Drs. Bogaers heeft daarvan zelf deze week getuigd, toen hij op de jaarlijkse „Bouwdag'' in Den Haag een aantal overwegingen over het bouwbeleid tot uiting bracht en ook andere prominen te sprekers hebben een eni igszins zor gelijke visie gegeven. Geen wonder, dat de minister aan het eind van zijn be schouwing een krachtige oproep tot zo groot mogelijke samenwerking heeft uitgesproken om aan de deels nieuwe eisen, welke de volkshuisvesting ons gaandeweg stelt, het hoofd te kunnen bieden. Men kon onder meer op deze „bouw dag" de klacht vernemen, dat ondanks, maar wellicht juist dóór de enorme bouwproduktiviteit de kwaliteit van vele woningen bij de algemene ontwik keling ten achter blijft. Men klaagde over „uitgeklede" woningen, die name lijk van het primaire comfort blijven verstoken, dat de bewonres van de zesti ger en volgende jaren toch wel als een vanzelfsprekende entourage mag zien. Dit 2jjn twee f0^0'S( gemaakt tijdens zijn bruiloft, van de 42-jarige geestelijk gestoorde Walter Seifert, die don- hederf ten d'age^ebouwde 'huizen nau" derdag een aanslag heeft gepleegd op een school in Volkshoven bij Keulen, waarbij twee onderwijzeressen wer- welijks het wooncomfort hebben be- den gedood, een derde ernstig werd gewond en vele kinderen brandwonden opliepen. Seifert, die een zelfge- reikt dat onze oude huizen reeds vóór maakte vlammenwerper gebruikte om onheil te zaaien, is gisteravond gestorven in een ziekenhuis, nadat hij na de oorlog kenmerkte. Voor een zeer zijn daad vergif innam en in een been was geschoten, aanzienlijk deel zijn daaraan uiteraard waarvoor minister Bogaers als HIJ LEERDE HOLLAND LACHEN faamde vierde hoeksteen van het in zijn bouwnota omschreven beleid een remedie aan het zoeken is, welke echter helaas als een tweede „steen der wij zen" niet te voorschijn lijkt te willen komen! Laat in vele gevallen dus de kwaliteit verstek gaan, ook de kwantiteit kan maar niet gelijke tred houden met de sterk groeiende behooeften, al zijn de produktiecijfers op zichzelf ook nóg zo verheugend. De oorzaken van deze moeizame wedloop zijn wel overbekend: langere levensduur van de bewoners, De zeedijk tussen Breskens en het gehucht Nummer Een is woensdag over een lengte van bijna honderd Belgische onderscheiding meter ernstig vei vwakt. Het toeval wilde, dat enige Rijkspolitiemannen, i» Tk IT *JJ die juist per boot passerden, getuigen D. D. KOFStCn ndder waren van de verz vakking. De dijk- val is echter gelukkig op een bij- j wr j zonder gunstig tijdstip gekomen. In- UI dC JvrOOnOrdC dien de verzakking zich in de winter maanden had voorgedaan, zouden de De Belgische ambassadeur in Den gevolgen zeer ernstig kunnen zijn. H heeft gistermiddag tijdens een De bovenste foto laat duidelijk zien, dat een gedeelte van de dijk geheel lunoh m residentie aan enkele in het water van de Westerschelde is Nederlanders een Belgische onder- verdwenen. Onmiddellijk na de ver- scheiding uitgereikt, zakking is een legertje dijkwerkers begonnen met de aanleg van een De heer B. D. Korsten, adviseur JIak ^pkter de verzakte voor public relations, onder meer van dijk. Men hoopt hiermee klaar te ko- men voordat mogelijk de gehele dijk ^et van Gedeputeerde Sta in het water verdwijnt. Foto onder: ten van Zuid Holland, is benoemd draglines en bulldozers verlichten tot Ridder in de Kroonorde van Bel de taak van de dijkwerkers. gië. De onderscheiding is hem uitge reikt door de Belgische ambassadeur in Den Haag, tijdens een lunch in diens desidentie. Prof. dr. P. Muntendam, directeur- generaai van de volksgezondheid, ontving de onderscheiding van Groot officier in de orde van Leopold de Tweede. Tot commandeur in dezelfde orde is benoemd prof. dr. ir. R. M. M. Oberman, voormalig hoofdingenieur bij de PTT en hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft, even als prof. ir. H. L. van Lommel, hoofd ingenieur-directeur bij de PTT en buitengewoon hoogleraar in Delft. Mr. S. Roest Crollius, procureur bij de Hoge Raad ontving de onderschei ding van Officier in de orde van Leo- pold de Tweede. Dr. J. W. Jongmans, hoofd van de neurologisch-psychia- trische kliniek „De Klokkenberg" gaan tot er zich een paar dagen gele den ernstige complicaties voordeden. Siem Nieuwenhuijzen was een van Een recente foto van H.M. konin de laatste groten van de schitterende gin Fabiola van België, die vandaag w€rd benoemd tot Ridder in de revues van voor de oorlog. haar 36e verjaardag viert. Kroonorde. Op 81-jarige leeftijd is gisteravond >Ein? met Jt)ha" Buziau Samen met Buziau ging hij naar de revue van Siem Nieuwenhuijzen m het zieken- Louis Bouwmeester jr. Hierin trad huis St. Antoniushoeve in Voorburg hij samen op met o.a. Heintje Davids dank zij goede sociale en medische voor- overleden. Veertien dagen tevoren en Sylvain Poons. Hij vierde grote 7ïpninepn laas sterftecijfer en hoos se- successen met Buziau, maar hij was boorte-index dus. gezinsverdunning, af- was hÜ 1,1 dit ziekenhuis voor een teveel artiest om het feit te kunnen nemende lust tot emigratie enz. Alle- spoedoperatie opgenomen. verkroppen, dat hij altijd op de twee maal eveneens op zichzelf verheugende de pl'aat® kwam na Buziau. gegevens, maar evenzoveel factoren, die Siem Nieuwenhuijzen is zijn car- de intense bouw-inspanningen op de rjere begonnen in de revue van Henri hevigste wijze- beproeven. De woning- ^er Hier begon zijn samenwer- behoefte neemt jaarlijks tweemaal zo BARON KNEUT snel toe als de produktie en wie durft zodoende berekenen, wanneer de wo ningnood een eind zal nemen? We spre ken dan nog niet eens van de zo nood zakelijke vervanging van krotten en an dere onbewoonbaarheden. Hij die niet dagelijks met de ellende van woning nood in aanraking komt, zeggen alle zorglijke geluiden misschien niet zo veel. Het is daarom goed, dat zowel de minister zelf als topfiguren in de bouw wereld voor die zorgvolle situatie de aandacht hebben gevraagd en op de „bouwdag" niet uitsluitend juichtonen hebben laten horen. Het is goed, dat de diagnose van het woningtekort van tijd tot tijd duidelijk wordt gesteld en dat men gezamenlijk naar een remedie blijft zoeken. Daarop was de oproep van drs. Bogaers tot zo groot mogelijke samen werking gericht. Niemand, die zou dur ven beweren, dat we op dat laatste punt het maximum al hebben bereikt Daarom begon hy in 1936 met een eigen groep. Het grootste succes had hij wel met het door hem zelf ge schreven stuk „Rats, Kuch en Bo nen", dat later omgedoopt werd in „Baron Kneut". Ook na de oorlog had hij nog succes o.a. in het Haagse Scala. Maar toch was zijn hoogtepunt voorbij. Eenmaal is hij nog voor de televi sie opgetreden. Vorig jaar kreeg hij een auto-ongeluk vlak voor zijn tach tigste verjaardag. Hij kwam er weer bovenop, maar hij was een gebroken man. Want een toernee die op het programma stond voor zijn tachtigste verjaardag kon geen doorgang vin den. Het was hem door zijn dokter verboden. Twee weken geleden werd hij op genomen voor een spoedoperatie in een ziekenhuis te Voorburg. De ope ratie slaagde en alles scheen goed te Twee detectives bekijken de van een tuinsproeier gema akte vlammenwerper steekwapen waarmee Seifert zijn aanval deed op de school in Volkshoven. :a,j zelfgemaakte vreselijke

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9