Iedereen mag vijf procent aftrekken bij loon- en inkomstenbelasting WOENSDAG 10 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 U kunt *n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook *n Virginia roken de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl (Advertentie) LES SURFS IN ONS LAND VOOR TV-OPNAME Het donker gekleurde, zingende en dansende zestal uit Madagaskar, „Les Surfs", is gistermiddag uit Nice op Schiphol aangekomen. Deze uit één gezin komende zanggroep zal mor gen optreden in een speciaal pro- garamma van de VARA, dat in de loop van dit seizoen op het tv-scherm zal worden vertoond. De vier broers, Coco, Pat, Rocky en Dave en hun twee zusjes Monique en Nicole, die in 1959 voor 't eerst van zich deden spreken, veroverden vorig jaar in een tv-show de harten van de Parijzenaars. Sindsdien rei zen de klein-gebouwde „Surfs" naar vele plaatsen in Europa om hun in middels bekend geworden liedjes te zingen als „Reviens vite et oublie", „T'en vas pas comme 5a" en „A pre sent tu peux t'en aller", de Frans talige versie van „I only want to be with you", waarmee zij nu al en kele weken nummer één staan op de Franse hitparade. De leiding van deze jeugdige zang groep, waarvan Nicole met haar 15 jaar de jongste is, berust bij haar oudste broer, de 20-jarige Coco. Bij hun aankomst verrasten zij de in de perskamer aanwezige journa listen op een bijzonder aangename wijze: zij gaven daar een van hun succesliedjes ten beste. Foto, v.l.n.r.: Monique, Coco, Nicole, Pat, Dave en Rocky. Onder-minister onder druk van Kamerleden vandaag een flink stuk op te schie ten met de opbouw van de mast. Om dat men afhankelijk is van het weer, is nog niet te voorspellen hoe lang dit werk in beslag zal nemen. „Aardstralenkastje,, hielp geheel niet RECHTER dus geld terug De rechtbank in Arnhem heeft uitspraak gedaan in de procedure van de heer J. Haitsma, assistent-accoun tant in Leeuwarden, tegen de heer J. Bron te Ede, wegens het niet voldoen aan de gestelde eisen van een door B. verkocht aardstralenkastje. De rechtbank stelde de koper in het gelijk en de verkoper tot terug betaling van de koopsom van 650, vermeerderd met de rente van de datum van de dagvaarding (27 mei 1063) af, en voorts in de kosten van het geding, 262,90. •De heer H. had op 30 april 1962 het apparaat van de heer B. gekocht, op dat het aan de rheumatisdhe aandoe ningen van zijn vrouw en aan de vochtigheid van het huis een einde zou maken. De heer B. had vijf volle jaren garantie gegeven op de tech nische uitvoering van het apparaat en toegezegd tachtig procent van het gestorte bedrag te zullen terugbeta len als niet aan de verwachtingen zou voldoen. Na plaatsing van het kastje bleef het huis vochtig en in de toestand van mevrouw H. trad geen verbete ring in. Na herhaaldelijk bij de heer B. te hebben geklaagd, wendde de assistenbaccountant zich tot de recht bank in Arnhem. 14-jarig meisje uit Ridderkerk - weer terecht Zwerftocht door Europa Het 14-jarige Ridderkerkse mei9je, dat sinds 30 april met een 24-jarige schippersknecht eveneens uit Ridder kerk naar het buitenland verdween, is terecht. Zij werden door Interpol in Antwerpen aangehouden, vanwaar zjj op transport werd gesteld naar Ridder kerk. Zij is gistermorgen in haar woon plaats gearriveerd. Bij een verhoor is gebleken dat het tweetal in Zeeuws-Vlaanderen de grens over is gegaan. Vandaar ging het per bromfiets door België en Frankrijk, waar het paar bij familie van de schip per is geweest. Later zijn zij terugge gaan naar Antwerpen, waar de schip persknecht weer aanmonsterde. Samen hebben zij enige tijd gevaren. De politie kreeg de eerste aankno pingspunten uit Zeeuws-Vlaanderen. Vandaar is men het spoor systematisch nagegaan. Bij de Belgische justitie is om uitlevering van de jongeman ge vraagd. Van het meisje werd begin mei een signalement verspreid. Over zes weken ontiverp-conventie „Air-Union"? Hoewel van Nederlandse zijde men zich minder optimistisch toont over het verloop van de nieuwe bespre kingen over de oprichting van „Air- Union" is dinsdagmiddag in Brussel de verwachting uitgesproken, dat over een zestal weken aan de rege ringen van de zes landen van de Europese gemeenschappen een ont- werp-qonventie kan worden voorge legd. Vandaag op de laatste dag van de besprekingen van deze week, komt de moeilijke kwestie van de verde ling van het gezamenlijk door de Air France, Lufthansa, Alihlia, Sabena, KLM en Luxair te verrichten lucht verkeer voor de eerste keer weer aan de orde tussen regeringsverte genwoordigers na het besluit van vo rig jaar november om de impasse in het overleg te doorbreken. Een van de punten, waarover gis teren een voorlopig akkoord werd bereikt, was de kwestie van de stan- darisatie van het vliegend materiaal van de zes maatschappijen. De Engelsman Robert Goodman, alias Robert Brett, alias Robert Mackenzie of John Bird, wrordt gezocht door de Nederlandse en Duitse politie. Robert Goodman wordt verdacht van ten minste beroving van drie jonge vrou wen en een 11-jarig meisje. De bero vingen hebben allen de laatste twee maanden plaats gevonden. ZAKELIJKE BASIS VOOR DUURZAME VREDE In het debat gisteren over de ontwapeningsnota in de Twee de Kamer verklaarde de heer Schuyt (KVP) dat zijn fractie de conclusie van de regering met overtuiging bijvalt, nl., dat algemene en volledige ontwa pening onder internationale controle verre van een slogan kan zijn. Deze vormt juist het meest reëel verantwoorde en duurzame alternatief voor de huidige bewapeningssituatie en de gevaren, die daarmee ver bonden zijn. „Het is", aldus dr. Schuyt, „een groot winstpunt van onze tijd, dat het vredes- streven niet meer als 'n utopi sche aangelegenheid wordt be schouwd, waarmee fantasten zich bezig houden, maar dat 't een zakelijke inhoud heeft ge kregen met voldoende reëel perspectief om een centraal punt van de regeringspolitiek te gaan uitmaken. v.j NEHROES AS BOVEN GANGES VERSTROOID De Tweede Kamer heeft gisteravond op een door de staatssecreta ris van financiën gepresenteerde, aantrekkelijke wijziging van zijn belastingvoorstellen snel „ja, graag" gezegd. Het gaat hier om een regeling voor de aftrekkosten bij loon- en inkomstenbelasting. Hiervoor lagen aanvankèlijk drie amendementen op tafel van de heren Lucas (KVP), Van Urk (PvdA) en Kieft (AR). Na enig vruchtbaar overleg tussen de vaste commissie voor financiën en onderminister Van den Berge, heeft men zich kunnen vinden op een synthese van de drie voorgestelde wijzigingen. Géén reiskosten taire consequenties van zijn nieuwe voorstel naging, is hij daarom maar vast uitgegaan van de situatie zoals deze in de naaste toekomst toch zou worden en niet van de nu bestaande toestand. Desondanks zal hij volgens de nieuwe regeling nog 44 miljoen gulden minder binnen krijgen. BETALINGSBALANS STERK ACHTERUIT De Nederlandse betalingsbalans is Het komt er op neer, dat alle wer kers in den lande vijf procent van hun inkomen als aftrekbare kosten Voor de gepensioneerden die als re in mindering kunnen brengen met 'n gel noch „gewone" kosten, noch reis- minimum van f 240,- en een maxi-' kosten hebben zal de aftrek op f 150 mum van f 600,-. Kan men aantonen gesteld worden. Voor het overige in het eerste kwartaal van dit jaar dat de aftrekbare kosten de f 600,- te blijft net als vroeger de mogelijkheid aanzienlijk achteruitgegaan in verge- boven gaan dan worden deze op f 1000 open dat iemand behoudens dan lijking met het eerste kwartaal van gesteld. nu voor de reiskosten tot 40 km bet vorige jaar. Dit blijkt uit een bewijst dat hij volgens de gewone overzicht, dat de minister van finan- Reiskosten regels op een hoger bedrag aan af- ciën aan de Staten-Generaal heeft trekbare kosten komt dan de vijf gezonden. Deze nieuwe „vijf-procent-regeling" procentsregeling biedt. dient behalve tot dekking van de „ge- De staatssecretaris heeft zich zo De lopende rekening van de beta- wone" aftrekbare kosten ook als te- toeschietelijk kunnen tonen omdat lingsbalans geeft in het eerste kwar- gemoetkoming in de reiskosten tus- hij de stijging van het kostenpeil toch taal van 1964 op kasbasis een tekort sen woon- en werkplaats tot 'n af- al steeds meer belastingplichtigen aan van f 300 mln. Tegenover een stand van 10 km: of deze reiskosten voor de vijf procentsregeling in aan- overschot van f 250 min in hetzelfde nu gemaakt worden of niet. Voor afstanden boven de 10 km tot 40 km zullen de reiskosten op 'n reeks vaste bedragen gesteld worden, die samenhangen met de kosten van openbaar interlokaal vervoer. Deze aftrek werkt nog boven de vijf pro centsregeling. Deze vijf procentsregeling merking kwamen. Toen bij de budge- Koekoek stelt vragen kwartaal van 1963. Deze achteruit gang met f 550 min komt, aldus mi nister Witteveen, praktisch geheel voor rekening van het goederenver keer, omdat de uitgaven voor Neder landse importen met f 974 min zijn de plaats, waar de rivieren de Ganges, de Jumna en de Savaswati tesamen komen stond gisteren (8 juni) 1 enorme menigte in het water om te zien hoe de as van wijlen premier Nehroe van India werd verstrooid. ADRIATISCHE KUST GETROFFEN DOOR VLOEDGOLF *1* lanuac juupuj. icii mei 1 alt min zjji over nieuwsverspreidlllg gestegen, terwtfl de exportontvang 1 0 sten slechts een toeneming van f 39t Het Tweede-Kamerlid de heer H. mln vertonen, evenals de extra reiskosten aftrek, Koekoek van de Boerenpartij heeft aan afzonderlijk worden toegepast voor de minister van OK en W de volgende KLEUTER J]^ JJJELEGOM de man en zijn werkende vrouw. vragen gesteld. „Is het de minister opgevallen, dat, i7mrvr»/\*T¥^r'nT hoewel het televisie-eüand van de REM V EKDKUJa IVEJa j in de nacht van 4 op 5 juni voor de V 1*51 flVPf* Nederlandse kust was aangekomen, de 1 agCII "VU ANP-nieuwsdienst en het NTS-journaal waarschuwing aan Utrechtse studenten Gistermiddag tegen half zes is in Hillegom de tweejarige Diana Brus- daaraan op 5 juni geen enkele aandacht cher in een onbewaakt ogenblik weg- hebben besteed? gelopen van een speelplaats in de Is de minister niet van mening, dat wjjk Elsbroek en in een nabijliggen- lit een ernstige tekortkoming is van vjjyer geraakt. Het kind is ver deze twee zo belangrijke nieuws-media? dronken. De moeder, die het kind na Zo ja, kan de minister dan mededelen vermissing ging zoeken, vond het wat hiervan de reden is, dit om bij ons ijjkje drijvende. Op grond van welke bepalingen v0^jc ,je postgevatte mening, als zouden zou van het academisch tuchtrecht belangrijke gebeurtenissen opzettelijk gebruik kunnen worden gemaakt in- Worden verzwegen, weg te nemen?" geval door een student mededelin gen uit of terzake van een gegeven college aan buitenstaanderi zouden worden gedaan? En gaat de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen daarmee akkoord? Dat vraagt het Eerste Kamerlid, prof. dr. F. L. Polak (PvdA) aan minister mr. Th. H. Bot, naar aanlei ding van een waarschuwing van de rector-magnificus van de Rijksuni versiteit te Utrecht aan de studenten. CPN-Kamerlid wil maatregelen tegen duikvluchten Zendmast voor Noordwijk wordt opgebouwd In de loop van de nacht zijn de uit- Als straaljagers duikvluchten uitvoe- voerders op het werkschip „Global ren op het schip van radio Veronica en Adventurer" er in geslaagd de zwa- het REM-televisie-eiland, als uiterst re delen van de opboüw van de REM- Als minister Bot toepassing van laag over badgasten wordt gevlogen, als installatie in de zee bij Noordwijk op het Academisch Tuchtrecht op een straalj2 ger een kap van een boer- hun plaats te brengen. Vanmorgen grond van welke bepaling ook in derij heeft afgerukt, is de minister dan om acht uur is het laatste deel van het bedoelde geval onjuist en boven- voornemens afdoende maatregelen te de bovenbouw gemonteerd en daarna dien onwenselijk mocht achten, dan treffen, opdat zoiets niet meer voor- is begonnen met het opzetten van het vraagt prof Polak of de minister dit komt? Deze vraag heeft het Tweede- onderstuk van de zendmast, op korte termijn aan de rector-mag- Kamerlid de heer T. Jager (CPN) aan De weersomstandigheden zjjn op *i nificus in Utrecht wil doen weten, minister P. de Jong voorgelegd. ogenblik ideaal, zodat men hoopt In de omgeving van Rimini aan de Adriatische Zee zijn minstens negen mensen gedood en een tiental vermist als gevolg van een vloedgolf. De foto toont het strand van Gateo Mare waar de vloedgolf een ware ravage aan lichtte. De schade wordt geschat op ongeveer vier miljoen gulden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7