BRITTEN ZEGEVIERDEN 14 KEER OVER BENELUX-ATLETIEKPLOEG Lugdunum gehuldigd voor kampioenschap en promotie Teylingen op de valreep door Ter Leede verslagen 40-JARIG JUBILEUM VAN TEYLINGEN BESLOTEN MET RECEPTIE EN FEEST MENTALE INSTELLING WAS FOUT MAANDAG 8 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA in Het herenatletiekteam uit Groot Brittannië heeft zaterdagmiddag op souvereine wijze getoond, zich uitermate deskundig te hebben voorbereid op het grote treffen van dit jaar: de Olympische Spelen in Tokio. In de ontmoeting tegen de Beneluxlanden, die, hoe bestaat het in het Olympisch jaar, werd gehouden op een van voetbalveld tot atletiekveld herschapen 330 meter grasbaan in Gent, wonnen de Britten comfortabel met 114.583.5 punt en zij behaalden op deze over het algemeen genomen verre van ideale „sintelbaan" maar liefst 14 overwinningen op 19 num mers, waarbij vijf onderdelen waarop de volle puntenwinst werd geno teerd. De zon, die het intieme stadion van La Gantoise, waarin 1500 toe schouwers een plaatsje hadden gevonden, verwarmde was nog een plus punt, maar de grasbaan met kuilen, scherpe bochten en een hinderlijke wind, die sprint- en werpprestaties drukte, waren toch veelal aanleiding tot ontevreden gezicht bij enkele atleten. DOMPER Nu is dit begrijpelijk, want wan neer je uit het buitenland ook ket tingreactie van nu al fantastische prestaties hoort, zelf de afgelopen winter als een bezetene hebt getraind en geen enkele maal in de afgelopen weken de kans kreeg om deze trai ning in een klinkende verrichting bm te zetten, dan geeft dat 'n dom per. De mentale instelling van „ik moet naar Tokio" geeft hieraan nog een extra accent. Een steeds terug kerend verschijnsel, waarbij de at leten dienen te begrijpen, dat de in tense trainingsarbeid slechts na en kele maanden baanwedstrijden kan worden omgezet in verrichtingen van formaat. Een voorbeeld hiervan is Henk Snepvangers. Teleurgesteld omdat hij na de finaleplaats tijdens de Euro pese kampioenschappen in Belgrado, niet gekozen is in de Olympische se lectie, heeft zich fanatiek geworpen op de 5000 m. Opgesteld in de Bene- luxe-ploeg op de 1500 m liep hij als een volkomen gedesillusioneerd man. Een atleet die uitblonk door zijn mentaliteit, zijn vechtlust, liet zich nu volkomen verrassen en speelde geen enkele rol. Dick de Bruin, die tot de beste persoonlijke prestaties kwam, moest halverwege de 10 km de baan verlaten en op een enkele uitzondering na was er steeds weer dat verontschuldigende gebaar alsof men de baan en de omstandigheden de schuld wil geven, terwijl eigen lijk de mentale instelling hiervan de schuld is. DUBBELE ZEGE Want naast de dubbele zege van de Nederlandse discuswerpers Kees Koch en Ben Rebel, waarbij laatst genoemde op 35-jarige leeftijd met 'n worp van 50.37 m slechts 79 cm ver wijderd bleef van zijn beste presta ties, nu zeven jaar geleden voor zijn vertrek naar Curasao geleverd, kan met ere de 15.44 m hinkstapstpringen van Henk Evers genoemd worden. Hij is hiermee bijn aangeland aan zijn Nederlands record van verleden jaar en dat in het begin van het seizoen. Voor ons is de blonde, 24-jarige Fries een 16-meter-springer en een aantal wedstrijden met sterke bezetting on der ideale omstandigheden zullen hiervan het bewijs moeten leveren. Hans Smit, voortreffelijk in de 4 x 100 meter estafette, Frans Luitjes, die slechts 0,1 sec. op 9,3 sec. over 100 yardsloper en 8,01 meter-springer Lynn Davies achterbleef was voor ons 't bewys, dat Frans Luitjes meer kan dan hij tot nu toe heeft kunnen presteren. Tweede plaatsen waren er voor kogelslingeraar Jan Romani, die nu met minder zenuwen tot hoopge vende verrichtingen komt en voor Jaap Noordenbos, die langzaam maar zeker zijn soepelheid en vorm terug wint. Maar liefst veertien maal kwam er een Brit als eerste door de finish en zelfs driemaal op de 5000 m door Her rings en Murray, op de 400 horden door Warden en Cook en op de 1500 meter door Mackim en Whetton ein digden zij zo overtuigend dat zij bij na hand in hand en vriendelijk la chend hun superioriteit bewezen. Uitstekend waren de prestaties van kogelstoter Lindsay met 17.96 m, van Lynn Davies die buiten mededinging versprong en met 7.95 m bewees een potentiële achtmeterspringer te zijn en van Bobbie Brightwell, verloofd met 400 m loopster Ann Packer. Hij liep sterk op de 200 m tegen Jaap Noordenbos en won met tweetiende seconde verschil en zijn enorme kracht kwam nogmaals tot uiting in de laatste 400 m van de 4 x 100 m es tafette. Tweehonderd meter lang liet hij Jacques Pennewaert in de waan, hem bij te kunnen houden, maar 200 m voor de finish zag men een aanzet van een atleet, die zelfverzekerd en naar onze begrippen ietwat hautain op het Olympische kampioenschap op de 400 m afstevent. Of hij zover zal komen, moet men afwachten; hij is er echter stellig van overtuigd. Nederlaagwedstrijd 40-jarig jubileum Onder stralend weer en veel be langstelling vond zaterdagavond te half zeven de plaatselijke ontmoeting plaats tegen Ter Leede. Vooraf werd aan de Ter Leede-aanvoerder 'n her inneringsvaantje overhandigd, terwijl de Teylingen-aanvoerder een fraai boeket bloemen in ontvangst mocht nemen. Hierna ontspon zich 'n prach tige wedstrijd met in het begin een overrompelend Ter Leede. Na 8 min. reeds wist Thijssen de plaatsvervangend keeper Wolvers te verschalken (0-1). Ook Teylingen trok toen snel ten aanval, maar het harde schot van Eykes ging juist langs de paal. Kort hierop was het Van Biezen, die alleen voor 't Teyl. doel kwam en de stand was 0-2. Dit was Teylingen te bar en aanval op aanval werd opgebouwd, maar zij werd meestal ten koste van 'n cor ner weer afgebroken. Na 20 min. was het Vink, die de bal keurig voor doel kon trekken en beheerst maar raak werd de roos door Wiering getroffen (1-2). Een moment uit de zaterdag in Gent gehouden athletiekontmoeting Bene luxEngeland. De finish van de 200 meter heren, welke gewonnen werd door de Brit Brightwell (r.) ge volgd door de Nederlander Noorden bos (2e v. r.). De Belg F. Rossignol (1.) en de Brit Archer (2e v. L). Gelijk Hierdoor aangeoedigd rolden de aan vallen op het Ter Leede-doel en 5 min. later kwam de stand gelijk uit een fraaie combinatie, die door Eykes werd afgerond (2-2). Nog was het Teylingen niet genoeg. De ene cor ner na de ander moest genomen wor den, maar keeper De Vries met zijn back wisten van ruimen. Kort voor het verstrijken der eerste helft trok Van Leur de bal voor de cornerlij n naar Vink en deze tikte de bal door naar de klaarstaande Eykes, die met een harde kopstoot De Vries voor de derde keer liet vissen (3-2). Na de rust was het vertoonde spel wat slapper, maar het bleef aantrek kelijk. Heel veel werd door Ter Lee de getracht de score te veranderen, maar keeper Wolvers wist vele ma len schitterend in te grijpen, daarbij geholpen door stopper Boekei. Slechts 5 min. voor het einde gelukte het D. v. Biezen de gelijkmaker te scoren (3-3). Hiermede had Teylingen zich al verzoend, maar Ter Leede niet, en toen twee min. voor het einde Ter Leede vlak voor 't strafschopgebied een vrije trap mocht nemen was het gebeurd. Door ,,'t muurtje" kreeg Wolvers geen zicht en haarfijn schoof de bal naast hem in 't doel (3-4). Hiermede kwam een onverwacht ein de aan deze sportieve ontmoeting. KON. NED. VOETBALBOND (betaald) Tweede divisie (om 1 plaats in Eerste Divisie): Alkmaar-Roda JC 32, Her mes DVS-Zwartemeer 01. In verband met het behalen van 't kampioenschap van de derde klas en de promotie naar de tweede klas van het eerste elftal, heeft het be stuur van Lugdunum in tegenwoor digheid van de kranige kampioenen en hun trainer De Wolf zaterdagmid dag in het St. Antonius Clubhuis een druk bezochte receptie gehouden. Naast vele bloemstukken en ge lukstelegrammen, o.m. van het be stuur der KNVB, kwam een lange rij van receptiegangers met een hartelij ke felicitatie - veelal vergezeld van een herinneringsgeschenk - en een handdruk persoonlijk van hun gevoe lens voor de kampioenen, de trainer en het bestuur uitdrukking geven. Na een hartelijk algemeen wel komstwoord van ceremoniemeester J. C. Fokkema werd de lange rij van sprekers geopend door wethouder S. Sannes, die in zijn, namens het colle ge van B. en W. uitgesproken felici tatietoespraakje o.m. de nadruk leg de op de wijze, waarop het onderha vige kampioenschap werd behaald. „Uw start was niet bepaald moedge vend en door het behalen van de uiteindelijke kampioenschap heeft u bewezen ook mentaal goed op 'de competitiestrijd te zijn ingesteld". Drs J. van der Reijden, voorzitter van de Leidse Sportstichting, gaf ui ting aan zijn blijdschap, dat ook Lug dunum uiteindelijk nog kampioen was geworden. „Leiden kan een paar kampioenen best gebruiken, want ook al legt men in de voetbalsport het accent op de brede basis als vorm van vrije tijdsbesteding^ het uiteinde lijke doel is toch altijd het behalen van een kampioenschap", aldus de Sportstiohting-praeses. Met verwij zing naar de zeer slechte conditie waarin het hoofdveld van Lugdunum verkeert zei spreker nog: „Hiervoor zal de Sportstichting nog voor het nieuwe seizoen een oplossing bren gen, zodat u in de tweede klas op een nieuwe grasmat en niet in een soort sahara behoeft te spelen". Zijn feli citaties liet spreker van een voetbal vergezeld gaan. De heer P. Biegstraten sprak als vice-voorzitter van de afdeling Lei den der KNVB en stelde vast, dat Lugdunum 'n vrij jeudig kampioens elftal bezit en bijna te laat de juiste sfeer voor de eindstrijd om'het kam pioenschap had gekregen. „Door dit kampioenschap en het „en passant" winnen van het Zilveren Molentoer- nooi heeft u bewezen een team met perspectieven te zijn, dat in het ko mende seizoen ongetwijfeld een do minerende rol kan spelen", aldus sprekers prognose. Zowel als hulde blijk voor het - inmiddels al weer 5 jaar geleden gevierd - 40-jarig ver- enigingsbestaan als bewijs van waar dering voor het behaalde kampioen schap bood spreker hierna de voor zitter van Lugdunum, de heer J. F. Breedeveld, de KNVB-afdelingsvlag aan. Namens „De Fiere en de Statelijke Studentensociëteit Lugdunum Bata- vorum" sprak - geflankeerd door twee „vaandeldragers" - vervolgens de praeses, de heer H. F. L. Q. de Liagre Böhl. In een geestig getinte huldigingstoespraakje stelde spreker tot zijn genoegen vast, dat naamge note Lugdunum thans, evenals des tijds de Nederlandse Spoorwegen de derde klas had laten vallen en naar hij hoopte eveneens voorgoed. Na de kampioenen nog de raad te hebben gegeven „het goede spoor met een veilige snelheid" te blijven volgen, bood hij onder de nodige bijval als symbolisch geschenk een stukje mi niatuur spoorrails aan. De heer H. Lolkes de Beer felici teerde Lugdunum namens de contact-, commissie van de Leidse KNVB-ver- Wethouder S. Sannes feliciteert de spelers van Lugdunum met het kam pioenschap en de promotie naar de tweede klasse enigingen met de behaalde prestatie, die een prachtige opmars van de vierde naar de tweede klas inhield. Als geschenk van de Leidse KNVB- verenigingen mocht voorzitter Bree develd een electrische klok voor de bestuurskamer in ontvangst nemen. De heer A. Zaal, bestuurslid van DOSR, sprak hierna als zijn overtui ging uit, dat het afdelingskampioen schap was gegaan naar het elftal, dat ook mentaal de meeste kracht kon opbrengen. De voorzitter van de COVS, afde ling Leiden, de heer Th. W. v. d. Klugt, releveerde, dat Lugdunum had getoond goed te kunen voetballen en tegenslagen op te kunnen vangen, hetgeen nog eens duidelijk naar vo ren kwam bij de finalestrijd van het Zilveren Molentoernooi, waarin een hopeloos lijkende achterstand in een voorsprong werd omgezet. Namens de COVS zegde spreker als kam pioensgeschenk twee nieuwe - thans niet voorradige - grensrechtersvlag- gen toe. Nadat scheidsrechter J. J. Planje in een persoonlijk felicitatiewoord er de nadruk op had gelegd, dat hij altijd met groot genoegen de wedstrijden van Lugdunum had gefloten, liet dr. M. J. Hoek zijn namens de Stichting Sportbevordering Leiden e.o. uitge sproken loftuigingen vergezeld gaan van een volleybalnet, hetgeen onge twijfeld impliceert, dat Lugdunum ook de volleybalsport wil gaan beoe fenen. Ten slotte richtte mevr. A. M. A. van Ommeren-Bremer zich mede namens haar echtgenoot - oud-lid en thans zeevarend - nog met een kort felicitatietoespraakje tot de kampioe nen en reikte aan aanvoerder Ba va- laar voor elk van hen een toilettasje uit. Voorzitter Breedeveld richtte tot elke spreker afzonderlijk een harte lijk getint dankwoord, zowel voor de woorden van hulde en waardering als de ontvangen geschenken. Zaterdag 6 juni herdacht de r.k.s.v. Tey lingen haar 40-jarig bestaan. Langs de oprijlaan van het sportpark wapperden vrolijke vlaggen. Het clubhuis was door de jubileumcommissie met medewer king van de heer Vreeburg op smaak volle wjjze versierd. Om half vier verwelkomde de heer P. G. v. d. Kraan namens het jubileum comité de talrijke genodigden onder wie wethouder Schrama, gemeente-secreta ris Stolwijk, de heren Van Leeuwen en Biegstraten namens de KNVB afd. Lei den en de NKS. De heer v. d. Nouland, voorz. hoofdbestuur Teylingen, pastoor Bakker en vele afgevaardigden van de voetbalverenigingen uit het Leidse dis trict. Het was spr. een genoegen te memoreren, dat Teylingen vooral leeft in de harten van Sassenheimse inwo ners. Van alle kanten was medewerking en steun ontvangen om dit jubiluem te doen slagen. Spontaan was er door de leden en donateurs geofferd om de ver eniging een passend geschenk te kunnen aanbieden. Vele geschenken Door twee in clubcostuum gestoken Teylingen-pupillen werd hierna het koord doorgeknipt van het gordijn. Aan de wand hing een prachtige prijzenkast, die vol stond en hing met vele bekers, kransen, medailles en vaantjes. Hierna maakte de heer Van der Kraan bekend, dat door een donateurswervingsactie 125 nieuwe donateurs werden verkre gen. Als 3e geschenk kwamen twee pu pillen binnen met een schitterend uit gevoerde Teylingen-vlag. Voorzitter H. L. van Veelen was zeer verrast door deze waardevolle geschenken. Hierna sprak wethouder Schrama het jubilerende bestuur met gloedvolle woorden toe. Spr. was overtuigd van de noodzaak om sport te beoefenen en zegde toe, blijvende medewerking te geven om Sassenheim als sportlievende gemeente hogerop te brengen. De heer Biegstraten sprak namens de NKS en de KNVB afd. Leiden. Spr. begon met erop te wijzen, dat 6 juni 'n gedenkwaardige dag is. Veertig jaar ge leden werd Teylingen opgericht, 20 jaar geleden was het D-day en heden kwa men „The Beatles" in ons land! De oprichting van Teylingen had nu zijn aandacht. Het had 40 jaar geleden wel degelijk zin om deze véreniging op te richten. Hij vroeg zich af hoevelen er reeds door de vereniging volwaardige burgers in de maatschappij zijn gewor den. Bloeiende jeugdafdeling Spreker feliciteerde het bestuur, dat thans beschikt over een zeer jeugdig eerste elftal, waaruit veel kan groeien. Veel lof had de heer Biegstraten over de grote bloei van de jeugdafdeling van de vereniging, die in een steeds ge stegen lijn zich uitbreidt. Spr. deed een beroep op allen, die de sport be oefenen vooral sportief te blijven. Hij betreurde het dat er tegenwoordig ook in onze afdeling vele strafzaken moeten worden behandeld. Met de wens dat Teylingen spoedig in hoger sferen zal mogen spelen besloot spreker. Ta- mens de afd. Leiden boodt hij de Leidse vlag aan en namens de NKS een spe ciaal 40-jarig jubileumvaantje, die voor het eerst in ons gewest werd uitgereikt. De heer J. v. d. Nouland sprak na mens het hoofdbestuur van Teylingen en de afdelingen volleybal en gymnas tiek. Spreker memoreerde, dat het le ven bij 40 jaar begint maar dat door Teylingen reeds veel is verricht en sprak de wens uit dat de vereniging zal blijven bruisen van levenslust. Na mens de afd. Volleybal en gymnastiek overhandigde spr. een voetbal. Pastoor Bakker bracht naast zijn ge lukwensen ook dank aan de gehele ver eniging voor het vele werk, belangeloos aan de jeugd besteed. Ondanks vele moeilijkheden. Hij wenste de vereniging meer succes in de toekomst. De 2e voorzitter van SJC, de heer Steenvoorden, memoreerde feiten uit Teylingens betere dagen en hoopte dat de tijd niet ver zal zijn om ook het eer ste elftal in hun afdeling te kunnen ont moeten. De voorzitter van Ter Leede, de heer Wijntjes, prees de prettige samenwer king met Teylingen. De heer Van Veelen dankte elke spreker afzonderlijk en was verheugd over zoveel belangstelling en geschen ken onder couvert of voetballen. Vele bloemstukken, gelukstelegram men waren er intussen binnengekomen en werden voorgelezen, o.a. van de burgemeester en wethouder Vogelaar, directeur gemeentewerken,, de heer Schram, van de besturen van UVS, LFC, Lugdunum, Alphen, Alph. Boys, Meerburg, Stompw. Boys, UDO, Altior, Quick Boys, TOP en vele anderen. Bloemstukken waren er o.a. van de Belangencommissie Bollenstreek, Docos, Oranje Groen, SJZ, Ter Leede, St. Ber- nardus, Lisser Boys, supporter en oud-, scheidsrechter Van Veelen, SVLV. Voetballen o.a. van Lisse, Wout Ber gers, Ter Leede. Vele sportvrienden uit Sassenheim én omgeving kwamen bo vendien persoonlijk gelukwensen. FEESTDAG Zondagmorgen om 8.45 uur waren bestuur, leden, jeugdleden en jeugd leiders in de parochiekerk aanwezig bij de plechtige H. Mis die door de geestelijk adviseur, kapelaan Omtzigt werd opgedragen ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Na de H. Mis kwamen alle jeugdle den (130) met bestuur en leiders in het keurig verzorgde clubhuis, waar lange tafels uitnodigend klaar stonden met een feestelijk ontbijt. Allen ontvingen na afloop een speciale bon voor consump ties. Om half twaalf was de zaal weer Voorzitter H. L. van Veelen dankt de heer P. G. van der Kraan na de aanbieding van de cadeaux van le den en donateurs. ontruimd om alle adspiranten voor het Rector Vester-toernooi te ontvanger. Des avonds om 8 uur kwamen de se nioren, bestuur en jeugdleideis mc-l hun dames in de grote zaai van net KSA- gebouw bijeen om het 40-jarig feest met een gezellige avond te besluiten. Mede werking werd verleend door „The Holy- gans". Tijdens deze avond, die een zeer gezellig verloop had, huldigde voorzit ter Van Veelen het 5e elftal, dat dit jaar weer als kampioen uit hun afd. kwam. Ook de heer en mevr. Schrier werd een bloemenhulde gebracht, omdat zij altijd trouw zorgen voor alles wat met de voetbalpool te maken heeft. Veel te snel was het 1 uur geworden, toen voorzitter Van Veelen het jubileumcomité harte lijk dankte voor het vele werk dat voor het welslagen van het 40-jarig feest door hen was verricht. Snelste tijd voor Chris Konings Zaanland heeft zaterdag in de twee de klasse van de KNAU-competitie een enorme sprong gemaakt. De Noordhollanders scoorden een totaal van 18.000 punten en bezetten daar mee achter Hellas en Metro de derde plaats bij de heren. De beste pres tatie in Zaandam kwam op naam van Chris Konings, die de 800 meter liep in 1 min. en 52.8 seconden. De standen in de verschillende klassen luiden: HEREN: tweede klasse: 1 Hellas 18.506 pnt.; 2 Metro 18.369 pnt., 3 Zaanland 18.000 pnt., 4 DOS 17.909 pnt.; 5 Kimbria 17.369 pnt.; 6 Nur- mi 17.262 pnt. Derde klasse: 1 GVAV 13.028 pnt; 2 FIT 12.290 pnt., 3 Trekvogels 2 11.806 pnt., 4 Holland 11.780 pnt., 5 Tempo 11.759 pnt., 6 Hollandia 11.649 pnt. DAMES: tweede klasse: 1 Atmodes 15.695 pnt., 2 ADA 14.256 pnt., 3 LDA 13.586 pnt., 4 PSV 13.432 pnt., 4 Ko meten 13.356 pnt., 6 ALO 12.171 pnt. Derde klasse: 1 Unitas 11.103 pnt., 2 Siomo 10.635 pnt., 3 Meeuwen 10.586 pnt., 4 Lycurgus 10.579 pnt., 5 Victoria 10.257 pnt., 6 AV '40 10.244 pnt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10