Beatle-optreden tegenvaller voor pers en publiek Chaotische toestanden in Treslong jAraRDAGi6iJUNM964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Zoals een ochtendblad reeds eerder meldde is een Beatle-fan van Neder landse afkomst, maar woonachtig te Bangkok, helemaal uit haar woon plaats naar Hillegom gekomen om haar goden van dichtbij te kunnen zien. Tijdens het t.v.-interview stel de zij enkele vragen voor de camera, maar zij zal ongetwijfeld het meeste plezier gehad hebben in het persoon lijke interview, dat de Beatles haar toestonden (links midden). Toen het optreden achter de rug was, bleven vele Beatle-fans nog dicht in de buurt van de kleedkamers, sme kend om handtekeningen van hun favorieten. Maar zij lieten zich niet meer zien Bij hun vertrek werden de Beatles enthousiast toegejuicht door de me nigte, die zich aan de achteruitgang van Treslong had verzameld. MOEILIJKHEDEN MET DE PERS Oorspronkelijk zouden The Beatles om twee uur aan de repetities be ginnen. Dit werd later 4 uur, volgens officials van de Vara. De onge duldig wordende pers kon eindelijk om halfzes in actie komen. The Beatles arriveerden en stonden enkele minuten met een verveeld gezicht te poseren. Road-manager Derek Taylor gelastte hun terugtrekking „wegens ver moeidheid". Haastig snelde Vara's „Feest"-hoofd Joop Simons op met de geruststellende mededeling, dat de Beatles nog vijf minuten zou den reserveren voor het maken van foto's. De zeer vele journalisten en fotografen namen geen genoegen met deze „streek" en heftige woordenwisselingen volgden. Of het allemaal nog niet genoeg was, bleek, dat het contract een clau sule bevatte, dat er geen publiek (dus ook geen pers) tijdens de repetitie in de zaal aanwezig mocht zijn. Toen was het hek pas goed van de dam. De door de Vara uitgenodigde pers-vertegenwoordigers weigerden de zaal te verlaten, zodat de Beatles niet konden repeteren. Zelfs het optreden van de Rijkspolitie mocht niet baten. Erst de toezegging van Taylor, dat aan het slot van de repetitie weer enkele „shots" gemaakt mochten worden, deed de pers afdruipen. ïffeOP vragen, kwamen ze eindelijk op. JV/vrr Ollflv/lNij „She loves you, yeah yeah" werd de „w opening. In plaats van verwachte bij- GEEFT UITLEG val en gejuich viel er een zekere stil- te The Beatles zongen NIET Enkele journalisten eisten van de f01". ™ar er werd een plaat ge- Vara uitleg voor deze schandalige draaid. De door de Vara uitgenodigde behandeling. Joop Simons kwam naar tleMrs voelden 21ch bedrogen, de har en legde op rustige toon alles rraurTTvri uit. Dick van Gelder, die de gewraak- ÏEJN 1 WEEÜE te clausule kende, vertoonde zich ech ter niet. Moeilijkheid twéé. Bij het derde Simons betreurde het geheel bij- nummer „Twist and shout" hielden zonder, bood eenieder een drankje enkele tieners het niet meer. Ze aan en nodigde allen uit tijdens de sprongen van de harde banken en opname te blijven. Waarna het inci- gingen twisten. In het begin waren dent werd gesloten. het enkele tieners, niemand greep echter in, zodat allengs de groep TïFlVFR PRORÏ FMF1V groeide. Nog steeds deed niemand po- 1 ICiII LJA-I £1 vDLulTlLll gingen om de tieners naar de plaat- sen te dirigeren. Toen. toen was Wie mocht denken, dat hierna al- er geen houden meer aan: „Roll over les vlot zou verlopen, vergist zich Beethoven" en „Long tall Sally" zorg- deerlijk. Rond half 8 waren alle tri- ^en erVoor, dat nu de tribunes leeg- bunes bezet en legde Simons en Her- stroomden. Iedereen verdrong zich man Stok de gang van zaken uit voor om Paul George en John, terwijl de komende avond. Jimmy Nichols hoog en droog maar Het lag in de bedoeling dat aan het eenzaam achter zijn drumstel zat. De eind van het programma van beide opening van „Can't buy me love" ging zijden drie rijen tieners op de Beatles er nog net uit, toen de eerste micro- zouden toesnellen voor handtekenin- foon (van John Lennon) sneuvelde, gen. Inderdaad een aardig idee om De Beatles werden verdrongen, ca- een programma te sluiten, doch niet mera's hadden geen uitzicht, kort- voor bij een optreden van onze Li- om een ware paniek brak uit. Op de verpoolse vrienden. helft van „Ca buy me love" wisten de Beatles omstuwd door tieners de TFN zaa* *e verlaten> terwijl de plaat rus- 1£j1i EjEjIVjIEj tig doordraaide. Er was nog geruime tijd nodig om de zaal te ontruimen, Moeilijkheid één: Na een gecom- nadat Joop Simons ieder had- be- pliceerd interview tussen zaal en dankt voor de prettige medewerking Beatles met vragen als „Zijn the aan een „beslist geslaagd program- Beatles verliefd en zo ja op wie?" - ma". Hoe vinden jullie de Hollandse meis jes? - Wie zijn jullie favorieten?. UfAATVIAAf OP U hoort het allemaal beklemmende Ifl/lrliUr\lj "i Het begon al op Schiphol. Toen om ongeveer een uur gistermiddag de lang verbeide Beatles met de handen op de weelderige haar dost. in de deuropening van het SAS-vliegtuig verschenen, barstte het tumult los. De drie lieve Volendammer meisjes, die met bloemen in de hand beneden aan de trap het twintig minuten te laat gearriveerde viertal stonden af te wachten, werden door het toestor mende publiek volkomen onder de voet gelopen. Een persfotograaf, die ■ich langs het politiecordon wilde wringen, werd door een paar krach tige politiehanden bijna gewurgd. Een journalist hield aan de storm loop enkele gekneusde ribben en een gescheurd overhemd over. „Op naar de VIP-room" dacht ieder een, maar het pakte anders uit. Voet je voor voetje deinde de menigte met in het centrum de vier langharige jongelieden, in de richting van de ontvangkamers. Maar voor de VIP- room waren de heren volgens de KLM toch net niet belangrijk genoeg. Politie bleef situatie meester f Foto's Mieloo exclusief voor De Leidse Courant L De floormanager vlagt af: opname is niet goed genoeg. De Beatles, die dit gebaar van de manager aanvanke lijk geamuseerd aanzagen, begonnen enthousiast mee te zwaaien, hetgeen aanleiding was tot grote hilariteit in de zaal. In Hillegom verliep alles aanvan kelijk vrij rustig. Er hadden zich langs de honderden meters hekwerk, die Treslong omsloten, enkele duizen den tieners en twens verzameld, die zich de kelen schor schreeuwden en elkaar door het hek duwden om toch vooral een glimp van hun idolen op te vangen. Verreweg de meesten im mers zouden het grote feest, het op Ampex-band vast te leggen optreden voor de VARA-televisie in Treslong moeten missenmaar de politie heeft niet veel moeite gehad de situa tie meester te blijven. In de zaal waren de VAR A-mensen druk in de weer. Enkele honderden, persfotografen en journalisten sno ven gretig de Beatle-sfeer, die al uren voor het optreden in de zaal hing. WiReke Alberti, die tot haar spijt niet "bij het optreden aanwezig kon zijn wegens verplichtingen elders, ging stilletjes op de npg lege tribunes zit ten, waar ze spoedig werd omzwermd door druk plaatjes schietende foto grafen en op nieuwtjes beluste jour nalisten. Haar vader liep, druk pra tend met bijna iedereen, door de zaal op en neer. Rudy Carrell, nog steeds verkerend in feeststemming na zijn succes van Montreux, kwam als een schicht binnenstuiven, maar was weer even snel verdwenen als hij ge komen was. Zenuwachtig werd er ge dokterd aan de wel wat te proviso risch in elkaar geflanste rol. Liters Cola verdwenen in de altijd dorstige kelen van de cameramensen, die rus tig zaten te wachten op de dingen, die komen gingen. Vóór de veldslag RUDY CARRELL KREEG GELIJK ANDERHALF UUR IN EEN TON Dat er heel wat ondernomen wordt om The Beatles in le vende lijve te kunnen aan schouwen, wisten we, maar twee Hillegomse jongens heb ben gisteren wel heel bijzonde re dingen gedaan. Rond de klok van half 12 waren ze via poli- tie-cordon etc. Tréslong binnen gekomen. Ze moesten zich an derhalf uur in een ton schuil houden, kwamen daarna te voorschijn en moesten zich ver stoppen achter décors. Pas om twee uur durfden Jos van Kam pen en Ruud Kemers zich op de tribune te wagen. Toen waren er ook voldoende mensen en vielen ze niet zo op. Met het groeien van de. menigte binnen steeg de spanning- Desfeer werd drukkender, de drukte steeds nerveuzer. VARA-officials hadden de grootste moeite om ongenode gasten buiten te houden, hetgeen overigens op geen stukken na gelukte. De als 'n voetzoeker heen en weer flitsende Rudy Carrell kreeg tegen vijf uur geljjk, maar de officiële bevestiging daarvan had niemand nog nodig: het tot diep in Treslong hoorbare gekrijs van de massa buiten was aanwijzing genoeg. Iedereen rende naar de uit gang, want daar waren ze, de Beatles! Applaus begeleidde hen naar de zaal, waar tientallen fotografen zichzelf en hun slachtoffers in de vreemdste bochten wrongen om toch vooral maar exclusieve foto's van het edele viertal te kunen maken. Agent kreeg klap met ijzeren staaf ii Beatle-drukte WILLEKE ALBERTI zat opgewonden te wachten op de komst van de Liverpoolse Vier. „Nee, een uitgesproken Beatle-fan ben ik niet, hoewel ik Paul en Ringo geweldig vind. Nee ik hoor en zie liever Cliff met The Shadows. Die arme Beatles! Die jongens kunnen nergens gaan of staan, overal worden ze achtervolgdniets voor mij, hoor!" RINUS FERDINANDUSSE kwam stof opdoen voor zijn volgende TV- uitzendingen. „Sinds vanmorgen ben ik een uitgesproken Beatle-aanhan- ger", vertelde hij, „toen zag ik ze n.l. uit het vliegtuig komen en ik dacht meteen „Sunlight" helpt beslist." Impressario DICK VAN GELDER, nog vol goede zin en in stralend hu meur: „Ik heb er geen spijt van die Beatles naar Nederland gehaald te hebben, alles loopt op rolletjes, hoewel ik ben niet zo te spreken over het optreden van de politie op Schiphol. Het ging er daar af en toe hard aan toe". HAR VAN FULPEN. President van de Beatles-Fanclub: „The Beatles heb ik nog niet te pakken kunnen krijgen, dat is wel jammer, maar mor gen zie ik ze zeker in Blokker of tijdens de rondvaart door Amsterdam." en erna WIM KAN EN CORRIE VONK: „Zalig hé, die Beatles, man ik ben dol op die jongens. Ik heb twaalf platen van ze en draai die zeker elke dag. Trouwens lijkt Corrie niet op Beatle? Enthousiaste Wim: „The Beatles vind ik even leuk als de intocht van Sinterklaas, da's ook een gebeuren. Die herrie: Ach dat is niets bijzonders." LOU VAN REES: „Natuurlijk is het weer uit de hand gelopen. Je kan immers in Nederland niet beginnen. Het publiek deugt niet. Morgen in Blokker zullen The Beatles geen tien minuten op de planken staan. Het wordt daar een tweede Lima. De Beatles zijn geweldig, daarom verdienen ze een goed optreden." TOBY RIX was vergezeld van zijn zoon, die pas „in het vak" is: „Na dit ben ik geen Beatle-fan. Vindt U dat gek?" j bij Wim Kan was er ook, en hij heeft eryan genoten. Dat is trouwens wel aan zijn glundere gezicht te zien Een zeer grote menigte jongelui heeft gisteravond vanaf half negen in de omgeving van de Kloveniers- burgwal-'s-Gravelandseveer, tegen over de achterzijde van het Doelen hotel, ongeduldig gewacht op de te rugkeer van de Beatles uit Hillegom. De politie had het niet gemakkelijk. Herhaaldelijk golfde het rumoer door de steeds groeiende schare beatle- fans. Tijdens zo'n vlaag werd een der tientallen, daar hun zware dienst verrichtende agenten, onverwacht 'n klap met een ijzeren staaf op het hoofd toegebracht. Hij moest 'n flinke hoofdwond in het binnengasthuis la ten behandelen, doch kon daarna zijn dienst voortzetten. Overigens hebben zich geen ern stige incidenten voorgedaan. Wel en kele baldadigheden. Zo werd in de Nes een brievenbus uit de grond ge rukt en werd hier en daar met uit de grond gewoelde stenen gegooid. Na hun aankomst in het hotel, ca. tien uur, verschenen de Beatles eni ge malen achtereen op het balkon. Telkens opnieuw werden zij door de menigte langdurig en hartstochtelijk toegejuicht. Nadien is het in de om geving, van het hotel nog geruime tijd rumoerig - gebleven. Maar goed a.s. maandagavond half 9 ziet U het resultaat van dit „op treden" op de televisie. De Vara co- pieerde de décors, die de Beatles ge bruikten in hun Ed Sullivan-Show- optreden. Nog lange tijd na afloop van de op name bleven de tieners in de zaal, in de buurt der kleedkamers van hun favorieten. Dat dit herhaaldelijk aan leiding gaf tot flink duwen en felle woordenwisselingen, blijkt duidelijk uit de foto rechts boven. TELEVISIE De Vara was onvoldoende voor bereid op deze slag ende tieners zijn danig teleurgesteld door „hun" Beatles, en dan te bedenken dat er zelfs uit Bangkok een meisje over vloog om dit programma mee te ma ken. -L

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9