Waar gaat u met uw vacantie naartoe OPEN VRAAG MET GEVARIEERDE ANTWOORDEN V" OP HET STADHUISPLEIN lATERDAG 6 JUNI 1994 DE LE1DSE COURANT PAGINA 11 IERLAND Han de Wilde, manufacturier (Bree- straat) voorman van de 3 oktoberop- tocht, lid van het comité Leiden-Oxford, etc. etc. heeft toevallig ambitieuze plan nen dit jaar. „Andere jaren bleef het meestal bij veertien dagen, maar nu ben ik al 10 dagen naar Oxford geweest onlangs met de groep Leidenaars. Vol gende week ga ik drie dagen met de Willem Ruys het zeegat uit naar aanlei ding van het 50-jarig jubileum van onze inkoopcombinatie en dan ga ik straks nog veertien dagen naar Ierland aan de Westkust, waar een Nederlandse ondernemer, die al enige hotels heeft op Texel en Terschelling, ook een pension begonnen is. De prijs is er opvallend laag. waarschijnlijk ter kennismaking, en het klimaat moet niet zo waterig zijn als we hier wel denken. Het regent wel vaak, maar even later schijnt de zon al weer. De reis wordt per vliegtuig uit en thuis gemaakt. Dit is in de reis- som inbegrepen. Maar schrijf er vooral bij dat ik me van het jaar wat geneer bij zoveel vakantie". De Steeg De rijwielbewaker op het Stadhuis plein, de heer A. P. Heuzen, wonend aan de Boshof te Leiden, heeft al be sproken in „De Steeg" in Gelderland, nabij Arnhem. Een rustig pension, daar zijn vrouw ziekelijk is. Voorheen lo geerde hij nog wel in Bakkum in een houten huisje. Hij zal voor de periode van zijn vakantie wel een plaatsvervan ger moeten vinden. KINDEREN HOUDEN DE OUDERS THUIS De wereld ligt aan de voeten van de moderne mens, Hij hoeft maar een keus te maken. Waar ga ik heen met de vakantie? Zoek ik de blauwe gol ven van de Middellandse Zee, de branding brekend op rotsen en keien, duik ik onder in wereldsteden om eens anoniem te zijn in een woestijn vol mensen? Beklim ik de bergen, of zoek ik het lekker aan het riet van de Kaag in een bootje met een hengeltje aan de hand? Wij hebben veel mensen gevraagd wat zij in hun vakantie gaan doen. Patricia Kranenburg, Vinkenlaan 22 te Sassenheim, die veel belangstelling toonde voor de trouwstatie bij de in gang van het stadhuis vindt het niet zo bijzonder dat zij naar Valencia in Span je gaat deze zomer. Zij is er nl. al meer geweest. Zij gaat met haar vader mee in de auto en met de trein terug omdat zij wat langer wil blijven. Spanje, heer lijk, zon en folklore. De heer G. Steinbach, Roodenburger- itraat 10, adj. secretaris van de Leidse Jeugd Actie gaat zonder duidelijk om lijnd plan met vrouw en kind in het au tot je zitten: en dan maar in zuide lijke richting blijven rijden en overal kamperen waar het mooi is. Wij nemen een tent van het klassieke type mee. Misschien bereiken we op die manier dan nog de Middellandse Zee. Hier bijvoorbeeld de uitslag van een eerste willekeurige en quête, die voor de vuist werd ingeleid met „k propos, waar ga jij heen met de vakantie": Kaag, Katwijk, Dieren, Binnenlanden van Joegoslavië, Thuis blijven, Naar Wenen, Aardappelen rooien en timme ren. Met een kotter de zee op, N oordwij kerhout, Verhuizen, PortugaL Drs J. T. L. Zonneveld, rector van het Agneslyceum heeft toevallig dit jaar gezien de omstandigheden geen omlijnde vakantieplannen gemaakt. Onder het motto: graaf waar je staat want daar ligt Klondyke is de rector echt wel van plan met zijn gezin te ge nieten van de vrije tijd die geboden wordt. Het bezoeken van steden, recrea tie aan de plassen van Nieuwkoop. Bezoek aan Engeland of Frankrijk sa men met de klas, die over de grens gaat staat waarschijnlijk nog wel op het programma. Drs. J. Wiertz, lid van de raad en secretaris van het Katholieke School-- bestuur, maakte verre reizen toen zijn huwelijk nog niet verblijd was met de geboorte van een zoon. Nu geen Zwit serland, Italië of Oostenrijk meer, maar Mevr. Plasmeyer uit Leiden zoekt het in de bouwvakweek aan het strand met haar twee kinderen. Kinderen leggen de ouders dikwijls aan banden. Vroeger maakte zij graag trektochten. Geen denken aan Fotograaf Pander, immer actief bij met Pinksteren 5 daagjes in een hotel het stadhuis zoekt het dikwijls in het in Valkenburg en met de zomervakantie Schwarzwald in Bad Liebensill. Ook vanuit Leiden wat kleine tripjes, waar dit jaar hoopt hij daar weer rust te de vierjarige Wiertz jr ook wat aan vinden van een vermoeiend maar suc- heeft, zoals Katwijk. cesvol foto-jaar. -.WW „Vakantie?" Voorlopig geen denken aan", zegt ons Bert Zoet terwijl hij de blaadjes van zijn volgeboekte agenda door zijn vingers laat schieten. „Ronde van Zuid-Holland, Ronde van Frans Vlaanderen, Ronde van Limburg, baan- wedstrijden tegen Zwitserland, Ronde van de Toekomst, Nederlandse en we reldkampioenschappen, misschien de Olympische Spelen in Tokio Een weekje vrij zit er in de zomermaanden niet meer tussen. Nee aan vakantie valt niet te denken. Wedstrijden en trainen is op het ogenblik het belangrijkste. Van mijn tijden en uitslagen, die ik dit seizoen maak zal het afhangen of ik volgend jaar prof wordt. Misschien kan ik er in de winter nog een paar weekjes tussenuit met mijn meisje. Ik denk aan Limburg. Maar ook als ik in Limburg ben zal ik nog enkele uren per dag moeten trainen. Mijn toekomstplannen en mijn conditie zijn er in de komende maanden niet bij gebaat als ik eens lekker ga luieren. Maar medelijden hoeft niemand met me te hebben hoor. De sport en de wielrennerij zijn gelukkig nog steeds mijn hobby", aldus de populaire 21- jarige Sassenheimse wielrenner Bert Zoet. ANNEKE HAARLAND, Hooigracht 7 te Leiden, eerste van rechts, komt het spul voor het stadhuis eens bekijken, omdat zü zelf in augustus gaat trouwen. Maar van een verre vakantie zal daar om niets komen. Er komt zoveel kijken bij trouwen en een huis betrekken. Maar dagjes uit naar Noordwijk zitten er nog wel in. De heer J. HOOGBRUIN, verbonden aan de tekenkamer in het Leidse stad huis trekt in de zomer in een flat in Katwijk. Door inwoning is zijn huis wel wat te klein. Bovendien logeert hij bij naaste familie in Groningen. Sporten Mevr. Gols. 5 Meilaan 39 zoekt het aan het strand van Meyendell. In het verleden stonden stranden van Italië, Frankrijk en Zwitserland op het pro gramma maar de gezondheidstoestand van haar dochtertje laat voorlopig niet toe dat zij zulke reizen maakt. DE STEM VAN HET REISBUREAU Tot slot de stem van een reisbureau employé de heer J. BLOEMER van reisbureau Beuk uit Noordwijk-Leiden, die vertelde, dat er zeer veel animo dit jaar bestaat voor vliegreizen met een chartervlucht naar de Adriatische kust van Joegoslavië, het is goedkoop en men heeft er waarschijnlijk volop zon. Ook chartervluchten voor Italië zijn favoriet, eveneens voor de Adriatische kust, terwijl er zelfs al meer en meer reizen naar Griekenland worden ge boekt. „De mensen zoeken het steeds verder". Voor de bustochten is nog steeds Oos tenrijk favoriet en dan wel in het bij zonder Tirol. De heer Bloemer is daar persoonlijk goed thuis, omdat hij daar zijn vrouw heeft leren kennen en elk jaar zelf ook een maand op vakantie gaat in Oostenrijk. Hij heeft het land leren kennen en beminnen als reislei der, is daar enige tijd in het hotelvak geweest en ontmoette een onweerstaan baar meisje, dat zijn vrouw is gewor den. Om nog even op de boekingen terug te komen: ook busreizen naar Duitsland (Rijnreisje en Zwartewoud) zijn geliefd, reizen variërend van 6 tot 10 dagen. België en Frankrijk worden alleen voor korte bezoeken aangedaan, hoog uit drie dagen in het hoogseizoen. Voor Engeland en Scandinavië krijgen wij maar een paar boekingen per jaar. Dat is meer voor de mensen die al overal geweest zijn en wel eens wat anders willen zien". En dan het kersverse echtpaar HOO- GEBOOM, Hoogstraat 238, dat het alle maal zo precies nog niet weet. Niet naar het buitenland in elk geval. Gezellig hier blijven en daagjes uit, verder komen zij nog niet met hun ge dachten. Maar bjjna de hele trouwdag stond dan ook nog voor de deur op dat moment. „Misschien, dat we in oktober met de kleine een paar weekjes naar het oos ten van het land kunnen, maar in de geijkte vakantiemaanden kom ik niet aan vakantie toe", zei ons Jan van Heek, de 25-jarige Leidse atleet, die na Eef Kamerbeek Nederlands sterkste tien kamper is. „Ik train op het ogenblik heel hard om de 7000 puntenlimiet voor Tokio te halen en een onderbreking in de vorm van een vakantie zou funest zijn voor mijn vorm. Voorlopig is die 7000-pun- tengrens het belangrijkste. In de week ends zal ik ook niet veel tijd hebben om eens lekker te luieren, want alle zaterdagen en zondagen gaan zo'n beetje op aan trainen en wedstrijden. In augustus ga ik met de militaire ploeg twee weken naar Spanje (Jan van Heek is zoals bekend sportofficier in Utrecht en werd vorige week bevor derd tot tweede luitenant)Ik beschouw die trip voorlopig maar zo'n beetje als m«jn vakantie".

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11