Leidse Universiteit Leidse Agenda Toernee Beatles op losse schroeven Weerbericht Het weer in Europa GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOTNSDAC^JUNJJgW DB LMDSK COURANT PAGINA 3 DE NIEUWE VAN DISSELBRUG IS OPEN Vandaag was het zover. De nieuwe Van Disselbrug werd voor het publiek opengesteld. Een sierlik, modern brug getje, dat echter de sfeer van de oude houten brug nog niet kan doen ver geten. Maar de geregelde gebruikers van deze verbinding over de Zoeter- woudsesingel zullen blü zijn. De Bailey- noodbrug er naast wordt afgebroken. (Foto De Leidse Courant) Nieuw Adam en Eva geeft Cees van Oyen te weinig kansen Het cabaret „Adam en Eva" van Fiet en Frans Koster met onze stad genoot Cees van Oyen en Maria Lin des heeft de eigen zaal aan het Raam- vest te Haarlem verlaten en zetelt tot en met donderdag 11 juni a.s. in het Centraal Theater te Amsterdam. Gisteravond ging, in aanwezigheid van vele collega's-ult-het-vak, de première van een (gedeeltelijk) nieuw programma. Gedurende twee en een half uur wordt de bezoekers een niet minder dan 30 onderdelen tellend program ma voorgezet, dat op redelijk niveau staat. Het programma is geheel op gebouwd rond Fiet en Frans Koster, die in bijna elk nummer optreden. En dat is toch wel jammer, want Cees van Oyen en Maria Lindes ko men ons inziens hierdoor te weinig aan bot. Zij namen elk voor en- na de pauze een onderdeel voor hun re kening en dat op een programma van 30 Gees van Oyen en Maria Lindes zijn natuurlijk wel te beluis teren in diverse ensemble-nummers, maar het geheel overziende, moeten wij stellen, dat hen in dit programma te weinig kansen worden geboden om de beslist aanwezige talenten te tonen. TE WEINIG SPITS „Adam en Eva" toont zich op dreef op het vlak der parodieën. Hoogte punten in deze zijn wel „Kluup de Domino" (Club de Domino van De- nise Maes) en de bekende „twee- jongens-met-een-gitaar". Fiet Koster brengt een geslaagde parodie op Yma Sumac. De teksten van de sketches waren ietwat beneden de maat. Met name Frans Koster's conference „Politiek" en „Autorijles" leden nogal aan een gebrek aan spitsheid: de plot zag men al geruime tijd aankomen. Bijzonder jammer was het voor Cees van Oyen, dat zijn „Stiletto tango" door een zwaikke microfoon slecht te verstaan was. Na de pauze kon hij zich revancheren door als Cees Hermans een uitstekende imi tatie van Toon te geven. Maria Lin des excelleerde in „Wie kent m'n weekend". De liedjes van de nieuwe ..Adam en Eva" staan op een bedui dend hoger peil dan de sketches, die aan een zekere tekst-armoe lijden. De muzikale leiding is in de be proefde handen van Enrico Neck- heim, daarbij voortreffelijk onder steund door Johnny Engels (slag werk) en oud-Toon-Hermans-bassist Hans van Rossum. ANTON J. MENTINK Foto: Cees van Oyen en Fiet Koster. Jubileum van zuster Felicitas Vandaag viert zuster Felicitas, direc trice-econome van het Elisabeth Zieken huis haar 25rjarig jubileum. In 1933 heeft zij haar professie gedaan en na zes jaar in Breda werd zij overgeplaatst naar Leiden. Hier heeft zuster Felicitas eerst nog een verpleegstersopleiding ge had, maar na het examen kwam ze al vrij spoedig op het kantoor te recht. Het was de bedoeling geweest om er een klein feestje voor de zusters van te maken, maar bij toeval vernam een van de geneesheren het heuglijk ge beuren en zo is zij vandaag letterlijk in de bloemetjes gezet als een kleine dank voor al het werk dat zij in die jaren heeft verricht. 'jubileum p. g. hilgersom De heer P. G. Hilgersom, procuratie houder van het kantoor Lelden van De Twentsche Bank n.v. hoopt op zon dag 14 juni a.s. zijn 50-jarig jubileum bij de bank te vieren. Gelegenheid om de heer Hilgersom met dit gouden jubileum geluk te wen sen is er op maandag 15 juni des namid dags van 4{jj£0 uur ten kantore van de bank, Breestraat 81, Lelden. DINER VROUWENGILDE Het katholiek vrouwengilde afde ling Leiden heeft haar jaarlijkse uit stapje dit jaar vervangen door een diner in „De Doelen" aan het Rapen burg, waarvoor de leden gisteravond bijeen kwamen. Het bestuur was van mening, dat enerzijds veel leden geen hele dag kunnen uittrekken voor een uitstapje, maar dat anderzijds de le den op een feestelijke maaltijd ge legenheid konden hebben tot nader onderling contact, 't Diner was voor treffelijk: goed verzorgd en gezellig. Na afloop keerden de dames zeer voldaan huiswaarts. BUSSENRALLY V(KAJ) Men schrijft ons: Iemand die min of meer op de hoogte is met de (V)KAJ en daar in deze tijd over hoort denkt dan vanzelf aan de Euro-rally die dit jaar plaats vindt. Ook denkt men dan vaak aan de Speelzelfdag die elk jaar wordt georganiseerd. In verband met de Euro-rally was dit jaar het idee naar voren gekomen om i.p.v. de Speelzelf een grote Vriendschapstocht te orga niseren. Het was de bedoeling dat elke af deling van het bisdom een andere af deling bezocht. Zondag 31 mei was het dan zover. Maandenlang heeft de afd. Leiden er achteraan gesjouwd om van deze dag voor hun leden een denderende dag te maken. We wilden de afd. Vo- lendam bezoeken maar helaas kon dat niet doorgaan evenals Edam. Tenslot te kwam Amsterdam uit de bus. Na een gezamenlijke H. Mis waarna ontbijt kwam omstreeks tien uur de bus voorrijden. Het was stralend weer. Via Noordwijk, Vogelenzang, Bloemendaal reden we naar Halfweg waar we in de Zoete Inval een korte pauze hielden. Hierna reden we naar de afd. van de par. van de H. Maria Magdelena in Amsterdam. Hier heb ben we de middag doorgebracht. De sfeer was gezellig. Er werd gedanst en er werden schetsjes opgevoerd, er werd gebiljart en geklaverjast. De afd. beschikt over een ruimte om ja loers op te'worden. Rond half vijf vertrokken we. In polonaise gingen we van het parochiehuis naar onze bus. Met een omweg kwamen we om kwart voor zes in Hillegom aan in Treslong. Van alle kanten kwamen de andere afdelingen van ons bisdom hier tezamen voor het diner. In totaal waren we met een 800 personen. Na het diner was er gelegenheid om te dansen onder de muziek van de Jack Redlers Rhythme Club. Rond half tien trad vervolgens het Cocktail Trio op met overweldigend succes. Rond half twaalf was het einde van het bal en gingen we op huis aan. Het weer was echter drastisch veranderd. Zwaar onweer. In Leiden terug werden overal jas sen geleend om toch maar enigszins droog thuis te komen. Het was een onvergetelijke dag. Met dank aan de chauffeur en voor de verdere goede organisatie die in handen was van Piet de Winter, kunnen we er weer tegen. „CATENA" GEMENGDE STUDENTENVERENIGING De leden van de Leidse studenten vereniging „Catena" hebben zich gis teravond tijdens de algemene verga dering principiëel voorstander ge toond van toelating van meisjes-stu denten tot de vereniging. Men heeft besloten het komende verenigingsjaar een overgangsjaar te laten zijn. Blijkt het gemengde karakter te voldoen dan zal het volgend jaar definitief besloten worden, dat „Catena" voort aan een gemengde studentenvereni ging zal zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeroen Hermanus z.v. H. Paauw en J. Vollenga; Marcelius The- odorus z.v. T. Jasper en C. Visser; Maria Hendrika d.v. J. Tamboer en C. M. v. d. Werken; Igor Michaël z.v. E. Binsbergen en E. W. U. Hug; Wil lem Hendrik z.v. W. H. Wijnhout en L. Hellendoorn. Overleden: C. E. Montagne, 92 jaar, wed. v. F. Knaap; J. E. Stolte, 83 jaar; J. F. Möhlmann, 41 jaar, man; M. v. d. Poppe, 78 jaar, man; B. C. Bolle, 78 jaar, man; J. Steenhoek, 74 jaar, man. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: Apothekers examen mej. E. A. Holmer (Oegst- geest) en de heer H. L. Vos (Leiden). Jaarvergadering „Johan Mater" De Leidse dahliavereniging „Johan Mater" heeft gisteravond in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen haar algemene jaarvergadering ge-r houden. Nadat de notulen onveran derd waren goedgekeurd vroeg de secretaris, de heer J. Montenberg aandacht voor zijn jaarverslag. In zijn financieel verslag kon de pen ningmeester, de heer G. J. Schipaan- boord, een ruim batig saldo laten horen en erop wijzen, dat de vereni ging er financieel zeer gezond voor staat. In aansluiting hierop kon de voor zitter tot zijn genoegen nog medede len, dat de naamgever van de ver eniging. de thans bijna 90-jarige heer Johan Mater, wederom een fraaie wisselbeker beschikbaar had gesteld voor de kweker van de mooiste dah lia op de eerstkomende tentoonstel ling. De vorige Johan Materwissel- beker werd in september jl. defini tief eigendom van de heer J. Koe voet. De bestuursverkiezing was snel af gehandeld, daar de periodiek aftre dende heren L. J. J. Dooyenburgh, H. Arnoldus (alg. seor.) en H. H. Dongelmans (alg. secr.) bij acclama tie werden herkozen. De kascom- missie 1964 zal worden gevormd door de heren J. J. van der Steen en H. Verhoogt. Het gesproken woord toelichtend met plantenmateriaal uit de Hortus en tal van fraaie zelfvervaardigde kleurendia's, vertelde de heer Wetse- laar bijzonderheden over de exoti sche planten, waarvan in de bijbel sprake is en die als leveranciers van hout, kruiden, olie, wijn (uit de bes sen). vruchten en zalven in het da gelijks leven een grote rol speelden. Hierna vergastte spreker de aanwe zigen op kleurendia's van een aantal fraaie plekjes Nederlands natuur schoon in enkele recreatiecentra. WOENSDAG 3 JUNI DONDERDAG 4 JUNI Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Lelden: Vervolgcursus, sluitingsavond en diplomauitreiking, gebouw GG..en G.D., Roodenburgerstraat. VRIJDAG 5 JUNI ARKA-Jaarvergadering. 8 u. nam. rest. v. d. Heyden. Leidse Smalfilm Liga: Laatste club avond van het seizoen bij Rest. v. d. Heyden. Breestraat, 8 uur nam. „Ringo" ziek geworden Een van de vier „Beatles", Ringo Starr, is vandaag in een foto-studio in Londen in elkaar gezakt en naar een ziekenhuis vervoerd. Hij blijkt een strottenhoofdontsteking te hebben. Zijn arts zegt, dat hij morgen niet zodanig hersteld zal zijn om met de drie an dere Beatles te kunnen vertrekken voor een Europees toernee. Volgens de reclame-chef van de Beat les is Ringo in zijn jeugd veel ziek ge weest. Zijn toestand is thans echter niet ernstig. Later is van de zijde van het zieken huis nog meegedeeld, dat Ringo ook nog aan amandelontsteking lijdt. De artsen hebben Ringo verboden met de anderen morgen naar Kopenhagen te vliegen, aldus een woordvoerder van de Beatle-groep. ',,Wij hopen Ringo per vliegtuig rechtstreeks naar Australië te brengen om zich daar op 11 juni in Sydney bij de anderen te kunnen voe gen. als hij tenminste op tijd hersteld is". De woordvoerder zei verder, dat de Beatles thans moeten besluiten of zij alsnog op toernee gaan of deze zullen uitstellen. (Tot dusver zijn de Beatles steeds voltallig opgetreden). APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31 tel. 21313 en Haven Apotheek, Ha ven 18, tel, 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 28 mei t/m 3 juni zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: 2e week: De Kardinaal. 14 j. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag, 2, 5 en 8 uur. Lido: Meisjes, mambo's en whiskey, 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 15 uur Luxor: Mr. Stanislas, geheim agent. 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7 00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Fijn, 't is gepeperd, volw. Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 6e week: Irma la Douce. strikt volw. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: De proef van Ursus, 14 j. Maandag t/m woensdag: Satan lokt met liefde, volw. Dagelijks: 2.30, 7 15, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9 15 uur BEURSOVERZICHT Amsterdam 3/6. Nu de markt reeds sinds verscheidene dagen een bijzonder lusteloos voorkomen heeft, valt het niet te verwonderen dat, on danks het handhaven van een goede ondertoon, de koersen een lichte nei ging tot afbrokkelen gaan vertonen. Dit bleek vandaag het geval voor de internationale concerns, die elke steun zowel van het publiek als van de arbitrage misten en die ook in geen enkele buitenlandse beurs enige stimulans vonden. Voor het Damrak is het, ondanks het feit dat de ban den met New York losser zijn ge worden, niettemin teleurstellend dat de stemming in Wall Street er niet beter op wordt hetgeen men ten dele wil toeschrijven aan de aandacht die thans uitgaat naar de kandidaatstel ling voor het presidentschap in de re publikeinse partij. Wat de koersen betreft liep Kon. Olie terug tot bene den 157 en kwam tot rust op onge veer 156 waarmee een koersverlies van j-ond een gulden werd geleden. Voor Unilever beperkte het verlies zich tot nauwelijks een halve gulden. Aku moest vier punten prijsgeven. Hoogovens wist zich vrijwel te hand haven. maar Philips opende een gul den lager om daarna iets te herstel len zonder tot het vorige niveau te kunnen terugkeren. In de overige hoeken was de stem ming uitgesproken lusteloos. Echter was Amsterdam Rubber op 121 iets beter gestemd terwijl HVA een punt moest verliezen. De scheepvaartmarkt was over de gehele linie Iets lager vooral voor Scheepvaart-unie die twee punten prijsgaven. Op de staatsfondsenmarkt waren de koersen vrijwel onveranderd, ook voor de 5 pet 1964, die zich echter boven pari handhaafde. De nieuwe lening Bank voor Ned. Gemeenten, uit gegeven tegen 993/J, die gisteren op de markt verscheen tegen 1001/8, werd nu geadviseerd 100 a 100 1/8. Voor 't eerst kwam in de notering de 5 y% pet 30- jarige lening St. Lucas Ziekenhuis te Amsterdam, gemitteerd tegen 99 yK en thans vernomen op ca. 100. Claims Gro ninger Industriële Credit Bank wer den geadviseerd op 55 tot ƒ58. Er ontstond een open hoek in First Oil, een Can. fonds dat gisteren 5 dol larcents hoger uit New York is afge komen. Lang duurde deze affaire niet. Op 51/16 werden enige stukken om gezet. Aandelen Thomsen werden ge taxeerd op 330 tot 335 nadat zij gisteren een tiental punten hadden verloren. Billiton zakte verder af naar 465. Dem- ka wist het dividend geheel in te halen op 185. Boom-Ruygrok werd genoteerd ex 7'/: pet dividend op 150 en was daar mee vrijwel prijshoudend. De markt sloot ongeanimeerd. Meegedeeld door het ;I. Geldig van woensdagavond tot donderdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur. ZONNIGE PERIODEN Op de meeste plaatsen droog weer en morgen perioden met zonneschijn Zwakke tot matige wind krimpend van west naar zuid. Hogere tempe raturen overdag. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN 1 ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL I LUXEMBURG I PARIJS BORDEAUX GRENOBELE I NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN 1 ZüRICH I GENEVE LOCARNO WENEN ROME IAJACCIO MADRID MALLORCA licht bew. geh. bew. regen zw. bew. geh. bew. zw. bew. regenbui regenbui zw. bew. geh. bew. zw. bew, geh. bew. half bew. zw. bew. half. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. licht bew. zw. bew. geh. bew. 14 8 17 10 13 6 13 10 10 7 12 9 15 14 22 12 25 12 21 12 21 13 25 15 22 14 28 13 29 14 27 12 26 11 21 14 18 12 26 16 29 14 32 13 19 11 23 13 PAUZE Bij het meer Sjatyr Joel, op een drieduizend meter hoogte, zijn pijlen en gereedschappen gevonden van de mesolitische mens die meer dan hon derdduizend jaar geleden in het Tyan-Sjan-gebergte heeft gewoond. Tass heeft dit gemeld uit Frunze Kirgizië. DE BODEM SIDDERDE EVEN In het Zwitserse kanton Obwalden hebben enige maanden geleden aard schokken plaats gehad, die toch har der zijn aangekomen dan in de Ne derlandse kranten werd vermeld. We hebben de scheuren in de gebouwen zelf gezien! Tot. vermaak van onze Zwitserse vriendenkring werd ook de godsvrucht flink door elkaar ge schud en kwam O.L. Heer plotseling weer in tel. De aarde behoefde maar even te bibberen of het schoot de christenschare te binnen, dat zij schromelijk was tekortgeschoten. On der ons: wie vindt het prettig indien J zijn vrienden hem voortdurend links laten liggen, maar in de nood naar hem toerennen? Men zal ze helpen, maar in zijn Hart zal men een knauw krijgen. Het is weer juni PUZZEL Vertrokken personen van 20 t.m. 27 mei. L. Ju en fam., Utr. Jaag pad 37, Leimuiden, a.b. nabij Kerk- laan 7. A. L. A. Kastner-Verwer en fam., Julianastr. 6, Oostenrijk. G. Mulder en fam., Hogewoerd 21, Hogewoerd 21, Australië. S. Buisman en fam., Haarlemmerstra 238, Bode graven. Weiland 86. J. Leenders en fam., H. de Vriesstr. 51, Apeldoorn, Arnhemseweg 480. W. H. Steenber gen en fam., Sieboldstr. 33, Leider dorp M. P. Splinterlaan 121. P. J. C. Stolp, Burggravenlaan 179, A'dam, Th. de Bockstr. 891. P. Nagtegaal, Cobetstr. 87, Voorschoten, Mol en- laan 4a H. J. D. Prins, Herenstr. 83D, Sneek. Pier Heemstrastr. 61. A. Nap, Hoge Rijndijk 128, Oegstgeest, Juf- fermansstr. 39. E. A. Meijer, Rooden- burgerstr. 31, Den Haag, Hofzichtln 27. A. van Poelgeest-Verstraaten, Bi- litonstr. 4. Leiderdorp, Pinkster bloem 45. J. van Oudshoorn, Ringka- de 7, Leiderdorp, Splinterlaan 117. G. J. de Jong, Houtlaan 55, Alphen a. d. Rijn, Bllderdijkstr. 14. E. F. van Cre- veld, Mezenstr. 2, A'dam, W. de Zwij- gerln 38 III. M. S. A. Vrijland, Lan- gebrug 19, Enschede, Deurningerstr. 203. W. M. M. Snijders, Hoge Rijn dijk 124, Zoetermeer, J. L. van Rij weg 27. D. K. HelfrichDreeuws, de Laat de Kanterstr. 15, R'dam, W. Buyteweehstr. 125C. Y. W. Zuider- veld, T. Siegenbeekstr. 19, A'dam, Koninginneweg 3. P. Brouwer, Am- bonstr. 6, Noordw.hout, van 't Haaff- straat 5. D. Verlind, Pr. Hendrikstr. 5, Voorschoten, W. de Zwijgerln 35. B. Heemskerk-Haazebroek. Boerhaa- velaan 2, Rijnsburg, Oude Vlietweg 9 M. P. van der Starde Jong, Rijns- burgerweg 18, Oegstgeest, Oranjeln 2. F. de Koningj Langebrug 49, R'dam Scheepvaartplein lb. A. P. van Mou- rik, Noordeinde 2a, Hilversum, Nood weg 37. M. B. W. van der Poel en fam., Nic. Beetsstr. 36, Dordrecht, Kappeyne v. d. Coppelloweg 27. G. L. van Hoogstraten, Rapenburg 12, Den Haag, v. Hogenhoucklaan 86. F. Ro bles Alonso, Rapenburg 94, Wasse naar. Vijverweg 9. R. Stuart, Be schuitsteeg 8a, Voorschoten, Bethle- hemstr. 7. C. van der Hoeven, Drie Octoberstr. 45a, Rijnsburg, Anjelie- renstr, 28. J. J. J. van Beek, Druiven- straat 15, Arnhem, Sleedoornlaan 17. H. J. JansenGrandjean, Druiven- straat 35, A'dam, Joh. Verhulststr. 206 IV. H. W. van EwijkHuijding, Thorbeckesbr. 62, Bodegraven, Am bachtshof 16. N. Boer, Zwarte Pad 25, Ermelo, Veldwijk 75. A. V. G. Cancian, Da Costastr. 91, Hazers- woude, Da Costasingel 21. C. van der Zwart. Rijnsburgerweg 10, Noord- wijk, H. R. Holststr. 42. H. J. Kage- naarTeske en fam., Lage Rijndijk 81a, Leiderdorp, Splinterln 43. G. v. d. Walle, Sumatrastr. 44a en E. van der WalleOverdijk, W. de Zwijger laan 14, beiden Den Haag, Hortensia straat 20a. C. W. van Heel, J. van Houtkade 7, Leiderdorp, Splinter- laan 123. I. B. N. Hussain, Oude Vest 35, Ver. St. v. N. Amerika. J. B. Vol kers, Stieltjessbr. 37, Oegstgeest, Spaargarenstr. 29, S. Kukler, Mare- singel 51a, Duitsland. J. A. Hubeek, Witte Singel 53, A'dam, Bilderdijk- straat 67 III. M. M. A. Lisman, Witte Singel 67, Den Haag, Blauwe Kamer laan 19. Gevestigde personen van 20 t.m. 27 mei J. I. Huijssteden de Wit en fam., huisschilder, Levendaal 29a. J. de Jongh-de Feij en fam., Oude Rijn 6. J. Smits en fam., filiaalhouder, Haarlemmerstr. 238. C. G. den Duik en fam., kantoorbediende, Zoeterw.- weg 2. R. W. Liebert en fam., winkel bediende, Da Costastr. 85. C. Schil derLensveldt en fam., Heemskerk- straat 73. J. de Roode en fam., met selaar, Leuvenstr. 15. M. Sinteurde Wit, Groenesteeg 37a. E. T. J. T. Kwint, Witte Singel 79. C. J. Leva- sierSchouten, Rijn en Schiekade 92. A. A. M. Droogh, kraamverzorg ster, le Binnenvestgracht 30. M. E. J. van Stekelenburg, verpleegster, Hogewoerd 54. A. T. van Holten, Lammenschansweg 45. C. J. Huijs- soon, Haarlemmerstr. 234a. L. W. A. P. van der Kaaij, Witte Singel 95. C. C. P. den Ouden, Hooigracht 97a. P. van der Waal, miliair, Noordeinde 2a. C. M. van Kempen, groepsleid ster, Levendaal 170. Jonkheer R. R, P. A. de Kuijper, Herengracht 45a. W. J. Arentzen, secretaresse, Gere- gracht 43. T. R. Schmidt, kantoor bediende, Lange Mare 69. E. Rodri guez Lopez, M. Soto Ibanez, M. Re- bollo Rebollo, metaalarbeiders, Nwe Beestenmarkt 8. Y. J. van Dam, kan toorbediende, Lage Morsweg 77. L. Smit, kantoorbediende, Lindestr. 8. M. Bette, verpleegster, Houtlaan 55. V. F. H. M. Raij makers, tekenaar- calculator, Brahmslaan 93. L. C. M. van Keulen, Haarlemmerstr. 234a. J. A. S. M. Kervel, doktersassistente, Hooigracht 15. H. Kapel, marechaus see, Rembrandtstr. 27. E. A. P. Die- mer, Jan van Houtkade 41a. M. C. M. Hoyng, Zoeterw. singel 55. J. de Ja- gherNeuteboom, Drechtstr. 15. P. C. Buiter, Witte Singel 27. A. R. Sleur en fam., boekhouder, Boom- mairkt 20. J. C. van Kuilenburg en fam., dagbladopmaker, Brahmslaan 79. J. E. A. van der Kaaij, Koningin- nelaan 76. E. Bunschoten, Varken markt 7. A. M. J. M. Toeboschv. d. Valk, onderwijzeres, Koningstr. 31a. A. van Delft, Langebrug 105. J. M. A. Cobben-Wouters, medisch analiste, Kaiserstr. 2a. H. W. W. Biegstraaten, Hansenstr. 93. A. EngelsRudolphus, v. Oldenb.straat 28. H. A. Meskers, Garenmarkt 26. D. J. Piek, verpleeg ster, Houtlaan 55. T. M. M. Iedema Meijer, Brahmslaan 85. M. H. de Jong, Kuipersteeg 9. S. Rob, Plant soen 49. A. H. Degens, Boerhaavelaan 47. M. den Outer, steno-typiste, A. v. Burenhof 30. M. E. Gosses. Steen- schuur 10. T. J. van Eijnsbergen, Haarlemmerstr. 173. C. J. Lancel Optendrees, Zoeterw.singel 74. J. M. W .V. Verheij, Haarlemmerstr. 173. D. MinkHartevelt, Pasteurstr. 21. No 527. Horizontaal: 1. zeker bord spel met pions, 5. vruchtje, 7. ne venschikkend voegwoord. 8. zang wijs, 10. verlegenheid (figuurlijk), 11. voornaamw., 12. koppelriem voor jagershonden. 13. honigbij, 14. gem. in Zeeland, 15. vaartuig. 16. eiken schors, 17. opgegeven werk, 18. titel (afk.), 19. bezinksel. 21. water in Limb, 22. muzieknoot. 23. latwerk. 24. stad in Duitsland. Vertikaal: 1. fraaie zangvogel, 2. bijwoord, 3. dwaze gewoonte, 4. oor logsgod, 5. foei, 6. stevig, 9. in loco (afk.), 10. bedehuis, 11. vreemde munt, 12. bereide dierenhuid, 13. paardenvlieg, 14. pluim van een vo gel, 15. vis, 17. stap, 19. muzieknoot. 20. rivier in Rusland, 21. godsdienst (afk.), 22. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing 526. Horizontaal: 1. ka- jotter, 9. Aar, 10. Eli, 11. os, 13, neg, 15. se. 16. rit, 18. nop. 20. Goor. 22. mol, 24. Noor, 26. kei. 29. neer, 31. se, 32. of, 34. sein, 36. ras, 37. Tarn. Vertikaal: 2. Aa, 3. Jan, 4. oren, 5. te, 6. els. 7. riem, 8. borg. 12. Slon. 14. gom. 17. toon, 19. pok. 21. roes, 23. les, 25. reet. 27. lep. 28. hor, 30 Ria, 33. fa.. 35. Nr. MARkiBKRICHTEIN VEUR, 2-6. Groente - Tomaten Al 1070-1080. BI 1030-1080, C 1040-1080. CC 920-950, Binnenland A 770-850. B 730-800, C 640-710, CC 500-520, staand- glaskomkommers 44-45, 39-41, 36-36, 29-31, 26-27; kromme komkommers 46-49, stek grot' 18-26, stek fijn 10-11, sla 7-11, andijvie 18-25, snijbonen 200-220, spinazie 26-31, bloemkool (6) 40-42, 829-42, (10) 25-27, bos- peen 64-78, rabarber 11-12, spitskool 11-12. WOERDEN, 3-6. Kaas Aanvoer 64 partijen: le kw. 2.77-2.86, 2e kw. 2.65-2.76, extra tot 3.10. Handel kalm. LEIDERDORP Katli. school Zijlkwartier Be langhebbenden worden herinnerd aan de belangrijke bijeenkomst, mor genavond om 20.30 uur in de school aan de Timorstraat over de proble men bij de ingebruikname van de nieuwe lagere school in het Zijlkwar tier.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3