Het religieuze leven en de aanpassing van deze tijd 20 cent port voor Europese brief Zigeunerkoning voor rechtbank PVS HAD ANDERHALF LLR NODIG VOOR DE ACCOUNTANTSRAPPORTEN FRANSSEN BLIJFT FAVORIET IN ELFDE RONDE VAN VALKENBURG Russisch offensief bedreigt leiderspositie van Larsen WOENSDAG 3 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 40 JAAR B.N.S. IN VOORHOUT Het religieuze leven maakt op het ogenblik een crisis door. De bestaan de toestand is verre van ideaal, maar 4 het bestaan van deze kritieke si tuatie is nog geen reden tot ongerust heid. Crises komen namelijk herhaal delijk voor en zij geven altijd uitzicht op een nieuwe toekomst. Aldus prof. dr. R. C. Kwant in zijn lefing „De religieus in het heden daagse leven" ter gelegenheid van 't veertigjarig bestaan van de Bisschop pelijke Nijverheidsschool te Voorhout. De crisis in het religieuze leven, is ontstaan doordat de vasthoudendheid in de religieuze samenleving in een conflictsituatie raakte met het huidi ge tijdsbestel. De neiging bestaat om hét bestaande gelijk te gaan schake len met het ideale. Bepaalde instel lingen, die sinds eeuwen gegroeid zijn, krijgen het etiket door God ge wild en worden langzamerhand hei lig verklaard. De mogelijkheid, dat sommige van deze instellingen wel eens verkeerd konden zijn, werd tot vöor kort niet eens in overweging ge^ nömen. VERLEDEN GEEN NORM. In deze zin heeft een boek als „Eeï- lijk voor God" van Robinson verdien ste omdat het in kort bestek weer geeft de bewustwording, die ilch in religeuze mensen voltrekt. Zo kan 't verleden niet zonder meer als norm genomen worden, maar moeten we zélf uitmaken of en hoe het verleden moet worden voortgezet. De erfenis van de vorige eeuw (het juridisch- technisch perfectionisme, het vast leggen in regels) heeft het Katholi cisme in deze dynamische tijd statisch gemaakt. Hierdoor hebben wij het zoeken verleerd. Het verleden bevalt nu ech ter niet, dus moeten wij het nieuwe zoeken. Wat de uitkomst hiervan 2al zijn kan natuurlijk nog niet bekend zijn, maar met het zoeken zou een be gin gemaakt kunnen worden door het gesprek. Want waarom zou de Kerk de winst, die de moderne wereld doof de klassenstrijd en de emancipatie heeft verkregen, ook niet mogen ge bruiken. Al te vaak worden nog be paalde zaken door enkelen bepaald zonder de anderen er zelfs maar in te kennen. Het klooster in de democratische tijd dient anders bestuurd te worden, dan een klooster in de feodale tijd. NIEUWE KAPEL. De feestdag was gistermorgen be gonnen met een Pontificale Hoogmis opgedragen in de nieuwe kapel van het college door mgr. M. A. Jansen, presb. ass. was de hoogeerw. heer P. A. van den Bosch, deken van Noord- wijk. Troondiakens waren de zeer- eerw. heren L. J. Bresser en J. van de Laarschot, diaken was de zeereer- waarde heer W. van Paassen en sub diaken de weleerw. heer S. Bénistant. Tijdens de middagbij eenkomst, waarbij vele genodigden aanwezig waren, zoals mgr. M. A. Jansen, de commissaris van de Koningin in de Rijnlands Lyceum te Wassenaar Geslaagd voor het diploma gym nasium: de dames: M. F. Dijkhuis, B. J. Frederikse, P. M. van de Kreeke, M. Lansen, I. Th. Leljer- zapf, M. R. van Nimwegen, P. C. Six, S. G. van 't Vlie. De heren: S. E. Beelaerts van Blokland, R. Brou wer, Th. M. Gorter, O. B. Wiersma. Er is één kandidaat afgewezen. Met één kandidaat wordt het examen voortgezet. Geslaagd voor het diploma gym nasium b: de dames: M. J. Burge meister, M. L. A. Doedijns, H. S. Riedstra, A. I. Verheul. De heren: M. W. Josephus Jitta, G. W. A. Lams- velt, C. J. van Lookeren Campagne, H. A. Plantenga, R. E. Rogaar. Er is één kandidaat afgewezen. Met vijf kandidaten wordt het examen voort gezet. St. Adelbertcollege te Wassenaar Geslaagd voor eindexamen MMS: Mieke Bartel, Lila van Beek, Loekie Booi, Jopie Bröring, Pia Deiters, Ka rin Diepen, Katrien Fick, Els van Hellemond, Josée Hubben, Marcel- line Komor, Marijke dé Koning, Hélène van der Krogt, Carlou Lette, Lexa Schuurmans, Karin Sevink, Stephanie Slea, Olga Varhulat, Ineke Versluis. provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz en zijn echtgenote, burgemeester P. M. F. Smolders, drs. Dirksen voor het ministerie van O.K. en W., mr. R. P. Hennequin voor het Inspectie Nijverheidsonderwijs, drs. A. Verhal len, die namens de minister-president V. Marijnen het schoolbestuur kwam feliciteren, mgr. C. G. van Trigt vica ris-generaal van het bisdom Haar lem. de hoogeerw. heer P. A. van den Bosch, deken van Noordwijk en vele bestuursleden van ordes en congre gaties, bracht de algemeen overste van de broeders Van O.L.Vn van Ze ven Smarten zijn dank aan allen, die gedurende de veertig jaar van het be staan van de B.N.S. hun beste krach ten aan de opvoeding en opleiding van de jongens gewijd hadden. Met een kort gebed werden alle overle den leden van de schoolgemeenschap hefdaöht. Voor én na de lezing van Pfóf; dr. R. Kwant speelde de heer A. Martijn een preludium van Bach en een Sonate van L. van Beethoven. Na-de lezing van prof. Kwant sprak de burgemeester van Vooi4iout, P. M. F. Smolders, een woord van waar dering vöor het werk van de B.N.S. en een dankwoord voor de jubileum uitgave „Uit Voorhouts verleden" en bood als geschenk van de gemeente VoortioUt zes lantaarnpalen voor de voortuin van heit college aan. Met 'n rondleiding door het college werd deze feestdag besloten. Jaar geëist tegen frauduleuze direkteur van Woerdens bedrijf Een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, eiste de officier van justitie gisteren tegen de 41-jarlge ex-directeur van een N.V. uit Woerden. H. v. W. we gens het benadelen van het bedrijf, dat hij leidde, voor een bedrag van circa 12.000. De man had tussen maart 1963 en februari van dit jaar regelmatig geld achtergehouden. HIJ knoeide in de boeken. Van de salarisverhoging die hij zichzelf dankzij deze bijzon dere methode toediende, leefde hij op grote voet. Het geld ging op aan dure auto's en uitstapjes met vrou wen. De manipulaties van de ex-di recteur hadden tot resultaat dat het bedrijf failliet ging. Aan het begin van dit jaar moest het personeel worden ontslagen. De rechtbank doet op 16 juni uitspraak. Vanaf 1 juli kan men naar vrij wel alle landen van West-Europa brieven tot en met 20 gram voor 20 cent en briefkaarten voor 15 cent verzenden. Dit lage tarief is "het ge volg van een overeenkomst tussen deze landen, waarbij een gereduceerd tarief in het verkeer met Nederland is vastgesteld. Koninginneharing Vanmorgen om half elf is op het paleis Soêstdijk aan H.M. de Ko ningin de traditionele koninginne- haring aangeboden. Burgemeester mr. H. A, M. T. Kolfschoten werd met een Scheve- ningse delegatie ten paleize ontvan- Sen. Dé delegatie bestond uit de eren W. en A. van der Zwan, di recteuren van de NVW. Van der Zwan en Zn., de inspecteur van de dienst der Nederlandse Haringcon trole, de heer W. J. van der Windt en de controleurs van die dienst, de heren N. Taal en G. Bagchus. Schipper J. de Bruin, die met de SSH 54 de eerste haring van het jaar aanvoerde, was niet aanwezig, om dat hij weer uitgevaren is. De haring was verpakt in twee oranje keggen en is van de allerbeste kwaliteit. De heer Van der Windt heeft de koning in een door hem ondertekend certi ficaat aangeboden, waaruit de kwa liteit van de haring blijkt. Volgende week moet de veelom streden zigeunerkoning Koos P. zich voor de Haagse rechtbank komen verantwoorden voor een hem ten las te gelegde oplichting, gepleegd aan het grenswisselkantoor van station Holland Spoor. Hij zou daar eind '62 18 gouden 20 dollarmunten, die vals waren, hebben ingewisseld tegen 2745 gulden. Op de bodem van het diepe bas sin van het natuurbad „Mooi Zeist" aan de Utrechtseweg in Zeist hebben enige leerlingen van een school van daag tijdens het schoolzwemmen het stoffelijk overschot gevonden van de 53-jarige, ongehuwde Utrechter W. J. Korver. Hij moet gisteravond tijdens het zwemmen verdronken zijn. Sinds 1945 Werd de heer Korver, die een geregelde bezoeker van het zwembad was, verpleegd in een psychiatrische inrichting in Utrecht. LET OP UW POES Enkele dagen geleden heeft tot onze spijt in óns blad een advertentie gestaan, waarin volwassen poezen en katers te koop werden gevraagd. Wij moeten echter met nadruk verklaren, dat wij en met ons iedere dierenvriend het oneens zijn met de strekking van de advertentie. Wij raden de poezenbezitters dan ook aan, de eerste dagen de poes binnenshuis te houden of ten minste goed op uw huisdier te letten. Autorijscholen willen geen prijzenbeschikking De commissie van overleg autorij scholen (ABAN BBN, BOVAG, FNOP) acht de prijzenbeschikking autorij scholen 1964 onverbindend. Het komt haar voor, dat het geven van autorfj-onderricht tot de vrije be roepen behoort en dat blijkens de prij zenwet 1961 het treffen van maatregelen met betrekking tot prijzen en tarieven niet van toepassing is op de vrije be roepen. De commissie ziet voorts niet in, dat er algemeen sociaal-economische belan gen zijn, die 'n prijzenbeschikking voor autorijscholen wettigen. Een rijbewijs bezitten en rijles nemen zijn niet beslist noodzakelijk. De vrije concurrentie bij de autorijschoolhouders reguleert de prijzen. De commissie acht bet in strijd met de prijzenwet 1961 de tarieven voor het geven van autorij-onderricht van overheidswege te regelen c.q. te corri geren. De commissie tvenst, dat maximaal een tarief van tien gulden per uur in rekening gebracht kan worden. Het bestuur van het ProdukUchap voor Siergewassen heeft nog nimmer veel tijd besteed aan het behandelen van de rapporten der accountants inzake controle van de jaarrekeningen van Com missie Wetenschappelijk Ohderzoek, Commissie Onpersoonlijke Reclame, het Centraal Bloembollen Comité, de Commissie Onper soonlijke Reclame Bloemkwekerijprodukten, enz. En ook de reke ning en verantwoording ging altijd zonder meer onder de hamer door. Dinsdag kwamen die rapporten tijdens de openbare vergade ring in het PVS-gebouw in Den Haag weer ter sprake. Maar nu deed men er anderhalf uur over. Niet zo zeer over de stukken als over het hieraan verbonden voorstel om een deel van de gelden uit de „pot" van de boomkwekerij over te hevelen naar het Fonds Financiering Exportbevordering boomkwekerijprodukten Mr Prins maakte daar bezwaren tegen en wel omdat hij meende dat men handelde tegen de letter van de bepalingen die de SER heeft opgesteld. Mr. Prins bleef alleen staan De commissie van Bijstand voor de Bloemkwekerij heeft geadviseerd het teeltrecht bloemkwekerij open grond A op grond van metingscijfers 64 te verminderen met dat deel van het teeltrecht, dat werd gebruikt voor de teelt van narcissenbollen als grondstof voor het bloemkwekerij- bedrijf. Dezelfde hoeveelheid teelt recht zal worden overgeboekt naar 't teeltrecht bloemkwekerij open grond B. Het teeltrecht bloemkwekerij open grond A zal derhalve alleen gebruikt kunnen worden voor de teelt van hy acinten. en tulpenbollen als grondstof voor het bloemkwekerij bed rijf. Na de opheffing van het bloembollenteelt- recht voor narcissen zal het snijden van narcissenbloemen van de koude grond dus toegestaan zijn aan erken de bloemkwekers, die in het beait zijn van teeltrecht bloemkwekerij open grond B. Eenvoudiger Maandag is voor de elfde maal de Tfltlr van Valkenburg, de jaarlijkse wielerronde voor en door het personeel van het Marine Vliegkamp Valkenburg van start gegaan. De eèfsté étappe, die maandag werd gereden over een par cours, dat door de gemeenten Katwijk, Valkenburg, Wassenaar en Noordwijk voerde, hadden zich 85 individuele ren nets en 17 ploegen laten insfchrUvért. Zoals gebruikelijk wordt er gereden op normale toerrüwielen. De eerste etappe werd gewonnen door Van Bilzen, maar omdat deze buitenmededinging meereed werd sergeant G. Franssen winnaar. TIJDRIT Gisteren, op de tweede dag, werd over een verkort parcours van 23 km. door de gemeenten Katwijk, Valkenburg en Wassenaar, de tijdrit verreden, waarvoor de deelnemers, te beginnen om half twee, met tussenpozen van 30 seconden startten. De rij van renners werd geopend door Oostrom. die op de eerste dag als nummer 70 de laatste plaats in het dagklassement bezette. Voor de verandering was de wind ge draaid en blies met grote kracht uit het zuidwesten, waardoor de renners op het moeilijkste deel van het traject, name lijk het rijwielpad door de duinen van Katwijk naar Wassenaar, dat gisteren in omgekeerde richting werd gereden, wederom de wind tegen hadden. Desondanks lag echter het tempo over het algemeen hoger dan op de eerste dag. Opvallend was reeds dadelijk de vrij snelle start van de vijf eerst ge- startte renners, een voordeel dat echter in Wassenaar al weer werd teniet ge daan door de achtervolgers. De kop stukken in de Toer hadden ondertussen echter niet stil gezeten. Van achteren af begon Van Bilzen aan een rush die hem vlak voor het einde van het duin traject voor Wassenaar over Ras,, tot dat moment de snelste man, heen bracht. In het spoor van Van Bilzen verhoogde ook Ras zijn tempo. De snelheden bij de afdaling aan de Wassenaarse Slag be droegen bij de koplopers meer dan 62 km. per uur. Gelukkig konden de ren ners hun karretjes op de vaak smalle en met grint bestrooide weggetjes goed de baas. zodat er geen ongelukken van betekenis gebeurden. Met de moed der wanhoop verdedigde sergeant Franssen zijn gele trui, waarin hij op uitstekende manier slaagde. Van Bilzen had intussen het tempo nog verder opgevoerd en was in staat onbedreigd de etappe te winnen. Dit bezorgde hem echter niet de eerste plaats in het dagklassement, omdat hij hiervan als amateurrenner niet in aan merking kon kotnen. Het gevolg was dan ook dat Franssen, evenals op de eefste dag. iti het dagklassement de eer ste plaats wist te bezetten, dittnaal met een tijd van 36 min. en 14 sec. Dagklassementen. De ëerste twintig plaatsen in het dag- klassetneht werden als volgt bezet: 1. Franssen 36.14; 2. Kruitbos 37.18; 3. Ras 37.55; 4. Van de Riet 39.39; 5, Aartsen 40.42; fl. Veghel 41.05; 7. Wieringa 41.26; 8. Brands 41.49; 9. Wijnstra 42.13; 10 Van de Ree 42.19; 11. Schmidt 42.24; 12. Blerck 42.32; 13. Snoek 43.19; 14. Jansen 43.20: 15. Cadel 43.25; 16. Nomen 43.29; 17. Veenhof 43.32; 18. Cotelet 43.36; 19. Orizand 43.36; 20. Gijtenbeek 43.45. Het dagploegenklassement geeft het volgende resultaat te zien: 1. Onderoffi cieren 1.13.32; 2. Vliegwielen 1.20.27; 3. De Valken 1.22.59; 4. De Vlammendovers 1.23.08; 5. Metaalsplinters 1.24.04; 6. De comedycapers I 1.25.32; 7. De Kukers 1.28.23; 8. De Ferroboys 1.29.19: 9 De Toepers 1.30.35; 10. De Comedycapers II 1.31.05: 11. Fire Brigade 1.31.13; 12. Teenagers 1.31.30; 13. A-Vier 1 32.39; 14. De Bromsnorren 1.34.27; 15. De Lijntrek kers 1.40.01: 16 Transva 1.42.21; 17. De Mikmakkers 1.46.36. Algemene klassementen. Het algemene individuele klassement na twee etappes luidt als volgt: 1. Frans sen 1.33.51; 2. Ras 1.39.03; 3. Kruitbosch 1.40.40; 4. Aartsen 1.44.06; 5. Wybenga 1.46.59; 6. Van de Riet 1.48,36; 7. Brands 1.49.44; 8. Schmidt 1.53.22; 9. Janse 1.53.22; 10 Blerck 1.54.21; 11. Cadel 1.55 00; 12. Cotelet 1.55.06; 13. De Kruif 1.55.37; 14. Duivenbode 1.55.48; 15. Ori zand 1 56.14; 16. Nent 1.56 28; 17. Cau- berg 1.56.43; 18. Steenis 1.57 11; 19. Veen- hof 1.57.45; 20. Wijkstra 1.57.46 De stand van het algemeen ploegen- klassement is: 1. Onderofficieren 3.19.31; 2. De Vliegwielen 3.34.19; 3. Metaalsplin ters 3.44.45; 4. De Valken 3 46.48; 5 De Comedycapers I 3.50.36; 6. Ferroboys 3.56.04; 7. Teenagers 3.57.14; 8. De Co medycapers II 3.59.18; 9. De Vlammen dovers 4.03.10; 10. De Kukers 4.04.58; 11. Transva 4.07.33; 12. A-Vier 4.13.51; 13. De Toepers 4.15.29; 14. De Bromsnorren 4.16.10; 15. Fire Brigade 4.23.57; 16. De Lijntrekkers 4.29.46; 17. Mikmakkers 4.33.47. Vandaag wordt de derde en laatste etappe verreden, waarbij hetzelfde par cours wordt gevolgd als op maandag jl. Besloten werd om de sector bloem bollen de uitvoermachtigingen te ver vangen door een eenvoudiger proce dure; uitvoermeldingen. Men is reeds lang over deze zaak bezig. Achter de schermen zijn enige meningsverschil len tussen PVS en het Bedrijfschap v. d. Bloembollenhandel geweest. Dat leidde tot uitstel en zal nu tot gevolg hebben dat de eenvoudiger procedure tijdens het komende exportseizoen niet gevolgd kan worden. Dat wordt 1 januari 1965. En dan is er onder de kwekers nog enige misverstand over het snijden van narcissenbloemen. De teelt van narcissen komt op 1 augus tus a.s. vrij. Dat wil zeggen dat kwe kers die een erkenning fan het land bouwschap hebben net zo veel nar cissenbollen mogen kweken als ze maar willen. Voorwaarden Nu menen sommigen, dat ftién dan ook de bloemen vafi deze narcissen vrij zal mogen snijden. Dat is bepaald niet het geval. Dat mag men alleen als men: erkend bloemkweker is, hij die in het bezit is van voldoend teelt recht bloemkwekérij erkend bollenkweker is, hij dié 'n ontheffing van 't anyverbod heeft ontvangen. Inzameling voor huwelijksgeschenk twee iveken verlengd Het „Comité huwelijksgeschenk prinses Irene" heeft thans een be drag bijeen van Ongéveer 47.000. Aangezien dagelijks nog enkele hon derden guldens binnenkomen is be sloten de inzameling te verlengen tot 15 juni. Tot die dag kunnen nog bijdragen worden gestort bij de Ne derlandse credietbank N.V. te Nij megen, postrekening 926203, ten na me van het Comité huwelijksge schenk. Mariette van Wijk in finale pianistenconcours Uit de halve finale van het natio nale EMS-pianistenccmcours, dat in de Scheveningse Kurzaal gehouden is, zijn twee kandidaten voor de eind ronde tevoorschijn gekomen, namelijk de 21-jarige Mariette J. E. van Wijk uit Noordwijk en de 27-jarige Wil Brons uit Amsterdam. Mariette van Wijk speelde het ES- dur pianoconcert van Llszt en Wil Brons het concert van Schuman, waarbij Hielkema de orkestpartij op een tweede vleugel uitvoerde, van daag heeft de finale plaats, eveneens in de Kursaal. Dan zal het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Hein Jordans de finalisten be geleiden. KORFBAL WILDERS TRAINER VAN HILLEGOM De nieuwe amateur eerste kla9ser Hillegom heeft de oud-internationaal Cor Wilders als trainer aangetrok ken. Henk Snoeks, die Hillegom ge durende twee seizoenen heeft ge traind, gaat Hillegom nu verlaten. De elfde ronde van het interzonale schaaktoernooi, die dinsdag in Am sterdam werd gespeeld, heeft een sterk Russisch offensief te zien ge geven. Maar liefst vier Russen: Stein, Bronstein, Tal en Spassky behaalden de volle winst en de enige man die één zitting tegen de Russische stoom wals bestand bleek was Gligoric. Zijn partij tegen Smyslov werd afgebro ken, maar later opgegeven. Overg ens hebben de toeschouwers weer eens kunnen zien, tot welke vreemde sprongen de schaakmeesters, onder de intense spanning, komen. Met een verbijsterde blik in de ogen sloeg Darga zich, twee minuten na het einde van zijn partij tegen Leng- yel voor het voorhoofd. Hij had juist tegen Lengyel opgegeven in een glad gewonnen stelling. In razende tijdnood had Lengyel die toen net de beste kansen had mis getast. Darga reageerde instinctief goed, doch dacht, nog Wel na de tijdcon- trole, dat hij op verlies stond. Het tegendeel was het geval. Met een eenvoudige zet had hij kunnen win nen. Een ongelooflijk staaltje van schaakblindheid. Brigadier Piet en de semi-prof 94. De strijd tegen de overmacht was echter niet vol te houden en langzaam maar zéker werden de dap per vechtende Slavoniërs dan ook in het defensief gedrongen. Opperwacht meester Zwiebelmann was de eer ste, die het loodje legde. Hij ontving een kolfslag van een geweer op zijn helm, maar eilaas, zijn helm was meer voor de sier vervaardigd dan voor het opvangen van kolfslagen, zodat het niet te verwonderen valt, dat hij de strijd wegens een lichte verwonding moest staken. Hij ligt hier triomfantelijk uitgestrekt over een stapel vijanden, welke hij eigen handig met fikse kaakslagen had ge veld. Achter hem ging de strijd nog steeds door, maar het zou niet lïtng meer duren. Kapitein Fritzl von Kö- penick was de volgende, die moest capituleren voor een klap met een geweerkolf en ja, toen was 't gauw gebeurd. Het dappere leger van Sla- vonië had het onderspit gedolven Kapitein Vittorio Cacalobbo, die de strijd als een echte veldheer van veilige afstand door z|jn kijker had gevolgd, kwam nu krijgshaftig naar voren gelopen. Met een pijnlijk ge baar wees hij op al de slachtoffers die gevallen waren onder de harde vuistslagen van Fritzl en zijn man nen, en hij sprak zijn gevangenen snijdend en streng toe. Hij schold ze uit voor oorlogs-ophitsers en gelastte ze. zich te ontdoen van jasjes, bre tels, schoenen en broekriemen. Nu was er niet veel krijgshaftigs meer over aan die Slavoniërs. Het is dan ook niet leuk er zó bij te staan, dat je zeker weet dat je broek afzakt, als je hem niet met beide handen vasthoudt. Kapitein Fritzl en zijn mannen boden dus geen tegenstand meer en ze lieten zich gedwee afvoe ren naar de gevangenis. Daar zaten ze nu te zuchten, te steunen en hun blauwe plekken te wrijven. „Ik wou, dat brigadier Piet maar hier was", zuchtte Fritzl von Köpenick. „Die zou misschien wel raad we ten (Wordt vervolgd) De uitslagen luiden: Ivkov (Z.-Sl.)-Portisch (Hong.) y- y, Rossetto (Arg.)-Vranesic (Can.) afg., Larsen (Den.)-Evans (VS) «/.- y2, Guinones (Peru)-Reshevsky (VS) 0-1, Darga (W.-Dld.)-Lengyel (Hong.) 0-1, Tringov (Bulg.)-Bilek (Hong.) y - yBronstein (Rusl.)-Berger (Aus tralië) 1-0, Tal (Rusl.)-Benkoe (VS) 1-0, Stein (Rusl.)-Perez (Sp.) 1-0, Spassky (Rusl.)-Porath (Isr.) 1-0, Smyslov (Rusl.)-Gligorec (Z.-Sl.") 1-0, Achman (Tsj.-Sl.)-Foguelman (Arg.) 1-0. De stand luidt nu: 1 Larsen 8y p., 2 Reshevsky, Ivkov, Tal en Spassky allen 8, 6 Bronstein 7y 1 afg., 7 Smyslov 6y +1 afg., 8 Lengyel 7. 9 Darga en Stein bei den 6 y., 11 Portisch 6, 12 en 13 Gli- gorec 5^+1 afg. en Pachman 5y, 14 Evans 5, 15 Quinones 4y, 16 Bilek en Tringov beiden 4, 18 Rossetto en Benkoe beiden 3 y 1 afg., 20 Po- rath 3y, 21 Vranesic 3 1 afg., 22 Foguelman en Perez beiden 2 y, 24 Berger 1 y Rijnmondtoernooi Katwijk begonnen In het Gereformeerd Jeugdhuis te Katwijk is gisteravond een begin ge maakt met het traditionele Rijn mondtoernooi. In de hoofdgroep moet de Philidorspeler A. J. W. Kohlbeck zijn beker die hij vorig jaar wist te veroveren, verdedigen tegen zijn clubgenoten Roelof Westra en mr. A. J. Mulder, de LSG'ers mr. A. de Groot en W. G. Demmendal en ten slotte de Katwijker D. Hoek. In de eerste ronde maakte de titelhouder in gierende tijdnood remise door eeuwig schaak met Westra nu een kansrijk, doch niet geheel duidelijk kwaliteitsoffer van laatstgenoemde. Mr. De Groot won regelmatig van Hoek, terwijl Demmendal mr. Mulder in de aanval wist te overtroeven. De uitslagen in de overige groe pen waren: Groep B: P. Rous-C. Barnhoorn y2-y, H. Soesilo-Th. P. v. d. Berg 0-1, W. B. Swets-H. Binnendijk afg. Groep C: C. v. Duyn-T. Soesilo 0-1, L. v. Mal-G. Haasnoot 0-1, H. Oos- terink-H. Veldhuizen y - y Groep D: P. de Mol-W. v. Rooyen 1-0, J. Schaart-J. H. Riemens 1-0, H. Neuteboom-J. A. G. Verkuyl y-y. De tweede ronde wordt vrijdag avond a «pcDPpld

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11