532Ü bi Z«" -rd totaa' w- KNOOPPUNTVAN C&C de Graaf f Plaatst een „Telefoontje" VRIJDAG 29 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA T NOORDWIJKS ZIEKENTRIDUUM dagen van vreugd en vrede In de keurig versierde zaal van het zorggedragen en aan allen die daad- Juvenaat heben 35 zieken uit Noord- werkelijk hebben meegewerkt de da- wijk, die niet meer in staat zijn de mes in staat te stellen dit voor de H. Mis in de kerk bij te wonen, deze zieken zo troostvolle en mooie tri- week drie devote en geestelijk op- duum te kunnen organiseren. Bij het wekkende dagen meegemaakt, dank verlaten van de zaal werd door een zij de goede zorgen van het Dames comité voor het Ziekentriduum. Dinsdagmorgen te half tien werd het triduum geopend met een plech tige H. Mis opgedragen door deken d. Bosch, geassisteerd door aantal bruidjes aan de zieken bloemenhulde gebracht. Auto liet zich „kisten" Bij „De Krom" trachtte een 48-ja rige directeur met zijn personenauto kapelaans Straathof en Van Baal. t.^'^^7 wel De liturgische gezangen werden op k de vrachtwagen van een keurige wijze verzorgd door het da- SloXilkae tutadeT vi2l De SS te Warmondt. Dit vooratel werd in de vorige vergadering aangehouden omdat eerst nog nadere inlichtingen moesten worden ingewonnen, en het besluit tot het verlenen van deze vergunning nader moest worden aan gevuld. Hieraan is thans gevolg ge geven. Wederom komt aan de orde het voorstel van b. en w. tot onteige ning van grond in het belang der volkshuisvesting (verbinding beide gedeelten Norremeerstraat). Ter ta fel komt een voorstel tot ruiling van grond met de heer Th. Slingerland i.v.m. de doortrekking van de Julia- nastraat. In behandeling komt een verzoek van de heren D. v. Egmond en B. F. Oskam om toekenning van premie voor woningverbetering en woningsplitsing. WARMOND Raadsagenda De raad dezer ge- hulpvaardige auto-bezitters weer naar huis werden gebracht. Woens dag wederom hetzelfde programma, hierbij voerde een dameskoortje uit Lisse de gezangen uit, terwijl pater meente komt dinsdag a.s. in openba- Janson, zoon van de parochie, na de re vergadering bijeen. In de vorige H. Mis een ontroerende toespraak vergadering werd behandeld het be- ÉÉÉ^H sluit van b. en w. tot weigering van een bouwvergunning voor het aan bouwen van een wasruimte met hield, welke zeker veel heeft btjge- dragen voor de zielevrede van de zie ken. Donderdag de sluitingsdag van het douche aan de woning Lockhorst- triduum, werd de H. Mis opgedragen laan 9. De raad was het met de ziens door kapelaan Van Baal en verzorg- wijze van b. en w. niet eens en ver- de het dameskoortje van de H. Fa- zocht toen aan b. en w. deze aange- milie wederom de liturgische gezan gen. Het plechtig Lof werd opgedra- legenheid nog eens te bezien. Thans delen b. en w. mede, dat zij de heer gen door deken v. d. Bosch, geassis- Leenen hebben megedeeld teerd door de kapelaans De Groot en met toepassing van art. 20 der We- Van Baal. Het afscheidswoord werd deropbouwwet, bouwvergunning te uitgesproken door deken Van den verlenen. Bosch, die zeide, dat deze drie mooie dagen een onvergetelijke indruk heb- B. en w. stellen voor inzake het door gedeputeerde staten toegezon- ben gemaakt bij de patiënten en hen den ontwerp-streekplan tot partiële gesterkt zullen hebben om gelaten herziening van het streekplan Bol- hun lot te kunnen dragen. In het bij- lengebied geen bezwaren in te die zonder bracht spreker dank aan het nen. In behandeling komt het voor dames-comité voor hun zegenrijk stel van b. en w. om de heer J. Kolk werk, de dameskoortjes voor hun ge- te Reeuwijk toestemming te verlenen zangen, degene, die kosteloos voor tot het innemen van een ligplaats het vervoer van de zieken hebben met een woonschip nabij het Huijs Krijgt Frankrijk een beroepsleger Als de dienstplicht, zoals hij nu is, gehandhaafd blijft, zullen er van 1966 af veel te veel soldaten in Frankrijk zijn. Dit is de conclusie van een stu die, gemaakt door de generale staf van het Franse leger. De generale staf schat het aantal Franse jonge mannen van 20 jaar, dat dan onder de wapenen geroepen kan worden op 420.000, terwijl de drie onderdelen van de strijdkrachten jaarlijks maar rond 200.000 man totaal nodig zullen hebben. De generale staf wil het „over schot" aan dienstplichtigen niet z«j maar vrijstelling geven, doch onder brengen bij de burgelij ke verdedi ging of andere para-militaire organi saties. De generale staf wijst voorts op de technische scholing, die in de toekomst voor de militair noodzake lijk zal zijn en die een langere diensttijd zal vereisen. Daarom zal men steeds meer een beroep op vrij willigers moeten doen. Dit betekent, dat het beroepsleger ook in Frank rijk gèen utopie meer is. Geen economische hulp meer voor Formosa De Verenigde Saten hebben don derdag bekendgemaakt, dat de Ame rikaanse economische hulp aan Na tionalistisch China midden 1965 zal ophouden, gezien de „gezonde econo mische groei" van het land. Maar de militaire bijstand zal worden voort- gezet evenals de verkoop van land bouwoverschotten. Sinds 1949 hebben de Ver. Staten nationalistisch China militaire en economische hulp ver leend ter waarde van in totaal 3,6 miljard dollar. REEKS VAN DIEFSTALLEN Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad 'n 33- jarige verpleger uit Oegstgeest, ter zake van diefstallen die hij pleegde o.m. in het ziekenhuis te Leiden. Be halve kleine geldsbedragen, had hij o.m. ook een stetoscoop gestolen. Toen hij betrapt werd, sprak hij 'n dokter met „collega" aan, voorge vend ook dokter te zijn. Verdachte bleek ook in Groningen reeds veroordeeld te zijn wegens plegen van diefstallen. Hij heeft reeds elf verschillende betrekkingen gehad. De officier van Justitie eiste acht maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en overeenkomstig die eis ver oordeeld. Wrak van Hollands (goud)schip gevonden De bemanning van de Britse mij nenveger „Shoulton" heeft tijdens een verblijf van een week te Ler wick, het wrak van een Hollands schip gevonden, dat in 1664 ter hoog te van de Skerry-eilanden, een eilan dengroep die deel uitmaakt van de Shetlandeilanden, is vergaan. Het schip was vergaan op terug weg van de Antillen. Het had drie miljoen guldens aan boord. De kapi tein van de mijnenveger besloot in de plaatselijke archieven te gaan snuffelen en zijn bemanning naar het wrak te laten duiken. Een van zijn zeelieden bracht na twee dagen zoeken een kanon naar boven, een ander vond twee guldens, nog in goede staat. De schat is echter niet gevonden. Gisteren moest het zoeken worden gestaakt omdat de „Shoul- ton" naar de basis Port Edgar in Schotland moest terugkeren. Gevangenisdirekteur te Quebec neergestoken De directeur van de gevangenis te Quebec. Eugene Letoumeau, is woensdagavond door een ter dood veroordeelde, die poogde te vluchten en de directeur als schild wilde ge bruiken, neergestoken, 'De veroordeelde Leopold Dion wie wegens moord op vier kinderen zal worden terechtgesteld stak Letourneau drie maal in het onder lichaam en sleepte hem buiten de gevangenis. Twee politiemannen wis ten hem echter te pakken en sloten hem weer op. De gevangenisdirecteur maakte het donderdagochtend naar omstandig heden goed. BINNENLANDS VLAGVERTOON HMS patrouillevaartuigen Balder en Freyr van de Kon. Marine zullen een bezoek brengen aan de gemeen ten Hoorn (5-8 juni), Kampen (8-11 juni), Zwartsluis (11-15 juni) en Leeuwarden (16-19 juni). De schepen zullen in de middag uren voor het publiek worden open gesteld. Zij zijn 's avonds geïllumi neerd. Deze bezoeken van binnen lands vlagvertoon hebben ten deel de wederzijdse relaties tussen het Nederlandse volk en de Koninklijke Marine te verstevigen. Belgisch-Nederlandse Zuidpool-expeditie had slecht weer De Belgisch-Nederlandse Zuidpool expeditie heeft in maart en april zeer slecht weer gehad, aldus werd van het secretariaat van de expeditie in Bruaael vernomen. Hoewel het radio verkeer met de expeditie moeilijk is en tot dusverre zeer weinig berichte» zijn ontvangen is vernomen, dat «e leden van de expeditie zeer tevreden zyn over hun voeding. Hun gezond heidstoestand en de onderlinge ver standhouding wordt „uitmuntend" gedoemd. Zowel in maart als in april waren er 29 dagen met sneeuwjachten, waardoor de Koning Boudewijnbasis veel vlugger werd ingesneeuwd dan de vroegere Belgische basis in 1958. In maart bedroeg de maximum-tem peratuur min drie graden en het mi nimum 25,5 graden met een gemid delde temperatuur van min 13. In April werden maxima gemeten van min 7.2, minima van min 30.5 en be droeg de gemiddelde temperatuur min 17.1 graad. De poolwinter nadert thans en de zon, indien zichtbaar, verdwijnt reeds om 12 uur. De verblijven zijn com fortabel en ae temperatuur bedraagt er twintig graden. Er zijn een bad kuip en een douche met koud en warm water geïnstalleerd. Als ont spanning wordt ondermeer één keer per week een film vertoond. Van tijd tot tijd brengen de expeditieleden een bezoek aan de oude basis, die on der acht meter sneeuw ligt bedolven, om er goed geconserveerde oude hammen en andere levensmiddelen op te halen. mam§ Let U eens op de vlotte, elegante snit van dit zomerpak. Het Is lichtgewicht In Trevira- wol. Een feestelijk costuum in de kleuren grijszwart en bruinzwart. Zo hebben wij in onze gespecialiseerde collectie méér waar U belang in stelt. Méér mode, méér mogelijkheden, bovendien nog vele acces soires „om er bij te nemen". Het is beslist de moeite waard één dezer dagen eens binnen te lopen. l fj Hoogstraat-Leiden PRUNUS Bijzonder elegant model in de nieuwe Hollandia satjjn-nylon, die zacht als natuurzijde is en niet doorschijnt. Wit, rose, saffier-blauw. Maten 40- 46 f 10.20. Maat 48 f 11.20. HERENSTRAAT 77-83 BREESTRAAT 137 TE KOOP: Karmann Ghia '57 in prima staat. 2* Gevraagd R.K. meisje als hulp in de huishouding. Mevr. v. Leek, Modder manstraat 57, Leiden, tel. 32999. Aangeb. Leuk Opeltje cabriolet in goede staat f 475. Ter Wierlaan 98; Wassenaar. 3T Te koop 1200 geënte to matenplanten. P. Baak, Veurseweg 74, Voorscho ten, Tel. 01717—2215. Te koop een nieuwe roeiboot en kano. Te bevr. bij agent P. Wortman, Zuidweg 8 A, Rijp wetering. X Bromfiets te koop, 2 versn., nieuwe banden, in prima staat f 125. De Sit- terlaan 26. Zaterdagmarkt. Ter kennismaking onze alom bekende super Wit rib he- rensportgoed nu alle ma ten 1.98. Onze Noorse he- ren-netgoed 2.98 twee stuks vijf gulden. Nieuw- straat hoek Hooglandse- kerkgracht, Japie. 3? Zaterdagmarkt. Zeer speciale aanbieding KTW- streples dameshempies. Rjjk kant, alle maten 4.89 nu twee stuks vijf gulden; Italiaanse damestruitjes, alle maten 5.98. Nieuwstr. hoek Hooglandsekerk- gracht, Japie. heerlijk om nog mee te kunnen gaan! Na zo'n drukke dag in huis voel ik me 's-avonds nog fit ge noeg om samen uit te gaan. Kies daarom ook foots «t vers Vlotte, gezellige mo dellen met een won derlijk goede pas vorm. Mijn voeten blijven fit, de hele dag door! Eén van de model len uit onze speciale Footeaver EEE serie Footjaver F. Ge- broken wit leder. 24.90 ti&CtliuiS HOGE WOERD 2 GEMEENTE VOORHOUT Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet Burgemeester en wet houders van Voorh9ut doen hiermede mededeling van hun voornemen om vergunning te verlenen aan: a de Fa. Gebr. Rutgrink. Loosterweg te Voorhout voor de houw van een woonhuis aan de Loos terweg, tussen de woon huizen no. 47 en 49. op het perceel kadastraal bekend gemeente Voor hout, Sectie A no. 2604: b J. Scheele, Kievitspark 4, voor het uitbreiden van het woonhuis Kie vitspark 4, kadastraal bekend gemeente Voor hout. Sectie B no. 3209. De de eigenaren van aangrenzende en nabijge legen gronden kunnen ge durende 14 dagen eventu ele bezwaren tegen de voorgenomen beslissing bij burgemeester en wethou ders indienen. Voorhout. 28 mei 1964 Burgemeester en wethouders van Voorhout P. M. F. SMOLDERS burgemeester J. W. v. d. AARDWEG secretaris jGsmra's^ iedeveetiff Ter ontlasting van de drukbezochte avondzittin gen zullen van 29 mei af op vrijdagavond geen busjes ter lediging worden aan genomen. LEIDSCHE SPAARBANK OUDE RIJN 56 - BEVRIJDINGSPLEIN 7 OEGSTGEEST: GEVERSSTRAAT 46 Rijdend bijkantoor met 12 itandplaatsen Hazerswoude- Groenendijk AGENTSCHAP |>E LEIDSE l/TII'RANT Voor: Abonnementen Advertentie» Drukwerken L v. d. Ing Alphen a. d. Rijn ABONNEMENTEN OD ADVERTENTIES in HANDELS DRUKWERK bil De l.eidse Gnurant VAN IFFGWEN EMMALAAN 4

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7