HET SCHEELDE EEN HAARTJE OF SCHUURING HAD TRUI VERLOREN AANVAL VAN DEXTRO'S BLEEF TOCH NOG UIT WOENSDAG 27 MEI 1964 DB LEIPSE COURANT PAGINA 15 OLYMPIA'S TOUR DOOR NEDERLAND (Van onze wielermedewerker) „Hoe groot was het gat nogHeeft Jos van der Vleuten de sprint ge wonnen Heeft hU nog bonificatie gehadLijkbleek van alle door stane emoties liep de sterke, 23-jarige Amsterdammer Gor Schuuring door de Eerste van Swindestraat in zijn woonplaats, links en rechts vragend aan iedereen, die maar iets met de dertiende Olymla's Tour door Neder land te maken had, hoe veel de voorsprong van het negen man sterke kop- groepje was. Had zijn felle jacht op de vluchters succes gehad, was de voorsprong van de negen mannen aan de leiding binnen de 1 minuut en 50 seconden gebleven? Een voorsprong, die bij het uitkomen van Hilver sum nog ruim drie minuten bedroeg... Ijsberend liep hij op het door duizenden Amsterdammers omzoomde finishterreln. Niets kon hem ge ruststellen Eerst toen het eindelijk officieel werd medegedeeld week de spanning". Cor Schuuring, winnaar van de dertiende Olympia's tour! Verband zoek De aanval op de leiderspositie van de Amsterdammer was van een geheel andere kant gekomen dan dat oor spronkelijk werd verwacht. Want voor de derde keer in successie miste de ploeg van Wim van Beek de slag grandioos. Van het verwachte offen sief, dat Bert Zoet naar de ereplaats moest brengen kwam niet terecht, omdat het verband in de „druiven- suiker"-ploeg totaal zoek was. De aanval, die Gerben Karstens en Jan Piêterse voor de aanvang van deze zevende, 195 kilometer lange etappe aankondigden, bleef uit. Bert Zoet's tweede plaats werd zelfs niet gecon solideerd, laat staan verbeterd. De slag V eelbelovend Toch zag het er voor de start nog allemaal best uit. „Wanneer het weer omslaat, dan kun je wat beleven," verbelde Gerben Karstens, „want met dit zomerse weer kan iedere stum per wel dagenlang een tempo van 45 kilometer per uur draaien, nee, wan nier er wat regen valt en er wat wind bijkomt Het was veelbe tekenend en veel belovend- Veel kwam er echter niet van terecht De laatsta 200 kilome.er van de bijna 1100 kilometers, die de renners in zeven dagen hebben afgelegd zijn echter geen rustige kilometers ge worden. Integendeel zelfs. Van een uitgemaakte zaak dat Cor Schuuring, die na de derde etappe de oranje leiderstrui om zijn schouders kreeg, ook als winnaar in Amsterdam zou aankomen, was in het geheel geen sprake en in tegenstelling tot de „profs", die de laatste rit meestal als een wandeling beschouwen, werd er gisteren van de eerste tot de laat ste kilometer bijzonder fel en hard gekoerst. Eerst op de streep in Am sterdam werd de strijd beslist. Een beslissing, die wel eens in het na deel van Schuuring uit had kunnen vallen, maar tenslotte toch de Am sterdammer de verdiende overwin ning opleverde. Nadat de 86 overgebleven renners even over twee uit Oldenzaal ver trokken voor 't geneutraliseerde 3i.uk naar Enschede, waar de start was, werd het reeds duidelijk dat leider Schuuring het zwaar te verduren zou krijgen. De Belg Vaneste, de Deen Ole Rit- ter en de Pool Wlademir Slowinski waren de mannen van het eerste uur, die een voorsprong opbouwden van bijna twee minuten bij Nede. Maar zo als deze toer meerdere malen is ge beurd, neergelaten spoorbomen maak ten aan deze vlucht een einde. Tropischebui En hier, bij de gesloten spoorbo men, kwam waar Karstens en de overige groten op zaten te wachten: regen! Daverende donderslagen luidden een tropische regenbui in en het zicht bedroeg opeens niet meer dan enkele meters. En toen, na 35 kilometer, kreeg Jan Pieterse zijn kans. De wolkbreuk deed zijn ont snapping nagenoeg ongemerkt voor bij gaan en voordat de meute er erg in had was de man uit Oude Tonge reeds een halve minuut voor het peleton gekomen. Zou dan eindelijk de dag van Wim van Beek komen? Zou deze ploeg leider dan tenslotte toch nog zijn „wraak" krijgen voor de smadelijke nederlagen van de afgelopen dagen? Gerben Karstens en Piet Cooremans nestelden zich onmiddellijk aan de kop van het langgerekte peloton en probeerden uit alle macht het tempo te drukken. Maar ook deze poging van Pieterse liep op niets uit. Het wèer klaarde op en Schuuring c.s. trekken er zo hard aan dat het voor Pieterse eigenlijk geen doen was. TOch ging de man uit Aude Tonge door. Nog ruim dertig kilometer zou hij alleen voor het jagende peloton uit rijden. Dertig alles vergende ki lometers. Na ongeveer negentig kilo meter gaf Pieterse zich gewonnen. Achttien renners, waaronder de oran je trui-drager Cor Schuuring, stre ken op weg naar Ede op de eerizame vluchter neer. Even was het nu rustig in de groep. Te rustig misschien Want dertig kiloiheter gebeurden er geen schokkende dingen. De renners waren krachten aan het opdoen voor de zaken die komen gingen en omdat Cor Schuuring en zijn ploegmakkers het uiterste hadden gevergd om én de trui én de eerste plaats in het ploegenklassement te verdedigen, moest er wel een beslissende slag komen. Maar weer lieten de renners van Wim van Beek het afweten Voor de derde achtereenvolgende dag mis ten zij de kans om Bert Zoet naar de ereplaats te rijden. Toch kwam die slag. In Eist, met nog 75 kilometer te rijden, sprongen opnieuw tien renners weg. In deze groep zaten enige gevaarlijke man nen voor Schuuring. De gevaarlijkste was wel Jos van der Vleuten, die nog geen twee minuten achterstand op de leider had en daarnaast bijzonder rap in de sprint is. Maar behalve Van der Vleuten, waren ook groene trui drager Harry Stevens en de strijdlust tige Deen Ole Rltter ernstige kans hebbers op de overwinning. De enige ploegmakker van Schuu ring in deze kopgroep, Ad van Keme- nade, was niet bij machte om de kop lopers in toom te houden en moest machteloos toezien hoe de vluchters hun voorsprong vergrootten. Het peloton reageerde nauwelijks. Behalve Cor Schuuring wilde nie mand zich meer bovenmatig inspan nen om de leiders terug te halen. Ook niet de ploeg van Van Beek, die teleurgesteld in de groep was te vin den. In Zeist, met nog vijftig kilometer te rijden, leek deze tiende naoorlogse uitgave van Olympia's tour een sen sationeel einde te gaan krijgen en in theorie zouden Van der Vleuten, Ole Kilter en Harry Stevens de trui in Amsterdam kunnen overnemen. Iedere seconde werd nu belangrijk voor de vluchters en het trio dat de kans op de eindzege voor het grijpen had, was niet meer te houden. Steeds harder werden de pedalen rond ge trapt, steeds feller werd er aange zet en het resultaat bleef niet uit. Bij de doorkomst in Hilversum was de voorsprong reeds gegroeid tot 3 min. en alles wees er op dat Schuuring in eigen „huis" onttroond Zou worden. Fel zwiepte Schuuring zijn mak kers op tot grotere daden. Spoorde hen aan tot meer inspan ning, maar alles leek nutteloos. De voorsprong werd maar niet kleiner en juist toen iedereen zich reeds met de nederlaag van Schuuring ver zoend scheen te hebben, stokte er iest in het ritme van Van der Vleu ten. De duizend kilometers die de renners er reeds op hadden zitten, begonnen zich te wreken en ook het hoge tempo maakte slachtoffers. Vergissingen Toch was er (weer) een vergissing van de leiding nodig om het verschil binnen de perken te houden. Een on juiste mededeling van de geluidswa gen dat de winst nog steeds groeide, deed Wim de Jager, Wlademar Slo winski, Ad van Kemenade, Henk Hoekstra, Frans Evers, Harry Ste vens, Ole Ritter, Jos van der Vleuten en Joop Hoogland een ogenblik ont spannen. En omdat ook de grote animator Van der Vleuten het alleen niet meer kon redden, knabbelde het peloton steeds meer terug. Seconde na seconde werd het verschil ver kleind, maar nog had Jos van der Vleuten de trui binnen kunnen ha len, door de sprint in Amsterdam te winnen en daarmee de bonificatie van een minuut te veroveren. Maar weer werd er een drama aan de geschiedenis van de wielersport bijgeschreven. Jos van der Vleuten kon bijna niet meer. De zware acti viteiten en het vele kopwerk dat hij had gedaan beletten hem in de spurt een rol van betekenis te spelen. Iets dat Cor Schuuring de trui heeft be zorgd Harry Stevens won nu de laatste etappe voor Wim de Jager en Jean Bastin Jos van der Vleuten werd vierde. Gerben Karstens, Bert Zoet, Nol Kloosterman en Henny van Gent kwamen alleen in het peloton binnen dat ex eq. op de 22ste plaats werd geklasseerd. Bert Zoet verspeelde door deze uitslag zijn tweede plaats in het al gemeen rankschikking en is nu tot de vierde plaats gezakt. Uitslagen en klassementen: De uitslag van de zevende etappe, Enschede-Amsterdam, 192 kilometer, luidt: 1 H. Stevens (Samson-Rih-Fon- gers) 4.50.56, met bon. 4.49.56; 2 W. de Jager (Caballero) z.t. met bon. 4.50.26; 3 J. Bastin (Witte Molen) z.t. met bon. 4.50.41; 4 J. v. d. Vleu ten (Vredestein) z.t.; 5 A. van Ke menade (Amstel Bier) z.t.; 6 O. Rlt ter (Denemarken); 7 W. Kozlowski (Polen); 8 Fr. Evers (Witte Molen) 9 Hoekstra (Fongers-Rih); 10 Fr. Oud- kerk (Samson-Fongers-Rih); 11 J. Tummers (Witte Molen) 4.52.03; 12 J. Magiera (Polen) z.t.; 13 A. van Clooster (België) z.t.; 14 P. Coore- mans (Dextro-Energen) 4.52-19; 15 J. Drummen (Witte Molen) z.t.; 16 C. Visser (Caballero) z.t.; 22 ex eq. het pel. met o.a. Karstens (Dextro-Ener gen); N. Kloosterman (Batavus); B. Zoet (Dextro-Energen); H. van Gent (Batavus) z.t. Dagploegenklassement! 1 De Witte Molen 14.35.55; 2 Samson 14.35.11; 3 Polen 14.35.18. Het eindklassement luidt: 1 Cor Schuuring (Amstel Bier) 27.05.07; 2 Jons van der Vleuten (Vredestein) 27.05.38; 3 Harry Stevens (Samson) 27.05.49; 4 Bert Zoet (Dextro Ener- gen) 27.06.09; 5 Coen Visser (Breda Bier) 27.06.13; 0 Ad van Kemenade (Amstel Bier) 27.06.45; 7 Ole Ritter (Denemarken) 27.06.50; 8 Henk Pe ters (Caballero) 27.06.57; 9 Nico Lu- te (Breda Bier) 27.07.12; 10 Henk Hoekstra (Fongers) 27.07.41; 11 Ri- nus Paul (Amstel Bier) 27.08.05; 12 Jan Pieterse (Dextro Energen) 27.08.29; 13 Gerard Minneboo (Cabal lero) z.t.; 14 Martin van Ginneken (Breda Bier) 27.08.50; 15 Gerard Dey- kers (Breda Bier) z.t.; 19 A. Klooster man (Batavus) 27.09.54; 20 P. V. d. Lans (Batavus) 27.10.47; 24 Gerben Karstens (Dextro Energen) 27.11.48; 58 H. van Gent (Batavus) 27.20.19. Eindploegenklassement: 1 Amstel Bier 79.48.50; 2 Caballero 79.50.12; 3 Breda Bier 79.51.54; 4 Dextro Energen 79.84.17; 5 Witte Mo len 79.55.17. Eindstand puntenklassement: 1 H. Stevens 96 pnt.; 2 J. v. d. Vleuten 84 Snt.; 3 C. Vissre 09 pnt.; 4 A. van lemenade 68 pnt.; 5 Ole Ritter (De nemaken) 03 pnt.; 6 B. Zoet 47 pnt.. Eindstand sprintklassement: 1 W. Vaneste (België) 13 pnt.; 2 E. Dol man 11 pnt.; 3 H. Hoekstra 9 pnt.; 4 J. v. d. Vleuten 8 pnt.; 5 Ole Ritter (Denemarken) 7 pnt.; 7 B. Zoet 4 pnt. De renners Pels (Olympia), Thomp son (Engeland) en Georgie (Bulga rije) staakten de strijd. Jos van der Vleuten was de strijd- lustigste renner van de laatste etappe terwijl de Deen Ole Ritter tot de strijdlustigste renner van de gehele toer werd uitgeroepen. PIET VAN DER LANS 2 MAANDEN GESCHORST Piet van der Lans is door de wed strijd commissar is van Olympia's Tour voor de duur van twee maanden ge- schrost, omdat hij zich in zijn hotel in Oldenzaal zou hebben misdragen. Deze misdragingen bestonden onder andere uit het aan elkaar knopen van lakens en slopen van zijn ploeg leider. De naar Scheveningen verhuis de Sasenheimer is van plan tegen deze schorsing protest aan te tekenen en heeft in de zevende (laatste) etap pe van de tour wel mogen starten. In het eindklassement bezet Van der Lans de twintigste plaats. De foto toont Schuuring na afloop van de Tour in Amsterdam met zijn welverdiende beker. WIELRENNEN Deelname van Post aan Tour de France op losse schroeven Peter Post, die tijdens een wed strijd in het Belgische Hechtelen zo ernstig kwam te vallen, dat hij in het ziekenhuis van Heusden moest worden opgenomen, zal maandag 1 juni uit dat ziekenhuis worden ont slagen. Hij zal in Amsterdam een speciale behandeling krijgen van zijn soigneur Piet Liebrechts. Gebleken is, dat Post behalve een hersenschud ding ook een ernstige knieblessure heeft opgelopen. Men vreest, dat dit hem zal verhinderen als lid van de Flandriaploeg deel te nemen aan de Tour de France. DE RONDE VAN ITALIË De jonge Belg Walter Boucquet heeft woensdag de twaalfde etappe van de Ronde van Italië over 257 km van Benedotto del Tronto naar Roc- caraso gewonnen. Ab Geldermans eindigde in deze etappe, die onder een brandende zon werd gereden, als 24e op bijna twee minuten en Lute werd in 7.54.13 als 44e geklasseerd. De Fransman Jac ques Anquetdl behield de leiding in het algemeen klassement. Pers. kampioensch. LSB De Groot schakelt Joop Piket uit v Het zou een bijzondere verrassing zijn, als de LSG-kampioen Jacob Kort er niet in zou slagen dit jaar het persoonlijk kampioenschap van Lelden op zijn naam te schrijven. Im mers, ook in de vijfde en voorlaatste ronde liep de leider weer verder uit op zijn direkte belagers en wanneer hij zijn zeer gunstig staand eindspel tegen Joop Piket - zoals algemeen verwacht wordt - inderdaad zou win nen is hij met een score van 4 uit 5 reeds onbereikbaar geworden. Toöh heeft het er een lange tijd naar uitgezien, dat de spanning vol ledig zou terugkeren. Kort speelde met wit tegen titelhouder Roelof Westra misschien wat al te tam op remise, waardoor zwart een zeer kansrijke stelling kreeg. Op het be slissende moment verzuimde Westra echter toe te slaan en Kort kreeg zijn zin en zijn halve puntje. Korts club genoot mr. A. de Groot hielp hem een (royaal) handje door met zwart van Piket te winnen. Deze had we derom Koninigsgamblet gespeeld, waartegen mr. De Groot zich met de Cunninghamverdediging had opge steld, maar toch niet kon verhinde ren, dat hij langzaam maar zeker in het nadeel kwam. Piket kreeg een zeer kansrijke, misschien zelfs ge wonen stelling, maat liet zich door een venijnig taktisch grapje een stuk en de partij uit handen halen. D« stand luidt nu: 1. J. C. Kort 3 -{- 1 afg. partij, 2. A- de Groot 2Vs, 3. J. J. Pi ket 2-(-l afg. partij, 4. R. D. Westra IV2. De belangrijke, waarschijnlijk beslissende hangpartij Piket-Kort zal voor de laatste ronde, die volgende week vrijdag wordt gespeeld, moe ten zijn beslist. LEID SE BRIDGE-CLUB „D.D.S." De eindstanden in de finale van de Parencompetitie over 8 ronden lui den als volgt: Groep A. (zwart) 1. en club-kampioen: C. A. v. d. Meer en A. Verboog 461.46 2. Leenhouts-Kuilman 430.06 3. Dames Kuilman-Nagel 408.88 4. Mevr. v. Heusden-Stapel 397.68 5. Hr. en Mevr. Eichhorn 396.68 6. Dames v. Zijp-Verboog 389.83 7. Parmentier-v. d. Voort 386.50 8. Mej. Schneider-Tellekamp 370.51 9. Plouvier-Langemeijer 358.76 (gemiddelde: 400) Groep B (groen) en Afd.-kampioen: Dames Visser-v. d. Meer 445.54 Hollanders-Beek 432.67 Hr. en Mevr. Krul 415.82 Mevr. Beek-Schölvinck 414.32 v. Heusden-Kluit 406.03 Dames Verstraaten- den Holder 405.87 Hr. en Mevr. de Pree 370.26 Dames Sels-v. Alphen 368.97 Dames v. Berge Heneg. -Petersen 347.88 (gemiddelde 400) semi-prof 89: „Wel porco porcissimo! Wat valt er te lachen?" viel Alfredo Capsoni nijdig uit. „Vinden jullie het soms leuk, dat de kozakken ons land zijn binnengevallen?" EdochAn- gelico en Diavolo lachten maar door. „HahaaaBeste neef! Jij bent een goeie soldaat, zeg!" brulde dikke Diavolo. „Van mij ken je wat! Hij heeft gehoord, dat er twee spionnen zijn met een petje, een snorretje en een geruite jas! En de ezel merkt niet eeni, dat-ie er al de hele tijd mee staat te praten!" „Hè!? Watte!?" riep Alfredo geschrokken uit. „Zijn jullie soms de geheime agenten van die aanvallende vreemde mogend heid? Ah ja, iuist eh... nou wel wel. Ik ben jullie altijd erg vriendelijk gezind geweest, niat? En ik heb jullie altijd erg braaf goeien- dag gezegd, is niet zo? Nouzou ik misschien kunnen overlo „Ach vent, hou tooh op!" riep dikke Diavolo uit en joviaal diende hij zijn neef een daverende slag op diens schouders toe. „Wat weten wij van geheime agenten en spionnen! W(j hebben iets véél belangrIjkers vooi de natie! Wij hebben zojuist 's we relds beste voetballer binnengesmok keld. Karei Kleuntjes is zijn naam. Daar ligt'-ie! Kijk hem maar eens goed aan, want er is vast ergens een steekje aan los! Ik kan me tenminste niet voorstellen, dat er nog ergens een kerel is, die zo goed voetbalt en toch uit pure overtuiging amateur wil blijven!" Alfredo was evenwel maar half overtuigd. „Karei Kleunt jes uit Olanda... jadaar heb ik wel eens van gehoord", zei hij. „Maar wat waren die wagens met kozakken dan?" „Dat kunnen al leen maar die schertssol daten uit Sla- vonië zijn", stelde Angelico hem ge- ruet. „Het hele verhaal vertellen we je nog wel eens". „Welja, dat zal het zijn!" riep Diavolo. Die domme Slavoniërs zijn natuurlijk door de tunnel achter ons aan gegaan". „Dus er is helemaal geen oorlog?" vroeg Alfredo. „Weineen!" lachten de twee clandestiene eigenaren van de voet- balslaaf Kleuntjes. „Rij jij ons in Je jeep nu maar gauw naar Fiorenza, dan komt de zaak wel goed". Doch toen dacht de siluwe Alfredo Capsoni even goed na. „Rij hem zélf maar in de jeep naar Fiorenza", zei hij. Kijk, daar snellen Diavolo en Angelico al over de weg in de geleende jeep. En wat ging Alfredo doen? De ooievaar van Sprang-Capelle In Sprang-Capelle (N.-Br.) sijn gister middag met een brandweerladder vier eieren uit het nest van een ooievaar ge haald. De ooievaar, waarvan het man netje vrijdagmiddag tegen een vracht auto vloog en om het leven kwam, wilde het nest niet verlaten en dreigde van honger om te komen. De heer L. Cove, op wiens erf het nest Staat, had alles gedaan om de een zame vogel aan het nodige voedsel te helpen. De ooievaar weigerde echter iets te eten. Slechts eenmaal fladderde zij van het nest om wat te gaan drinken In een naburig slootje. Toen de brand weerladder werd uitgeschoven vloog de ooievaar weg. Zij blijft echter nog in de buurt van het nest. De eieren zijn inmiddels naar de broedmachlhe gebracht van de heer D. de Bie In Sprang-Capelle. Mochten er over enkele weken toch nog jonge ooie vaartjes komen, dan zal da heer Cove ze opkweken. TEGEN PRIJZENBESCHIKKING BEJAARDENTEHUIZEN De Katholieke Vereniging van Be jaardentehuizen, waarbij ruim 400 tehuizen zijn aangesloten, heeft op haar algemene ledenvergadering in Utrecht, telegrammen gezonden aan de ministers van Economische Zaken en van maatschappelijk werk. In het telegram aan de minister van Economische Zaken dringt de vereniging met klem aan op intrek king van de prijzenbeschikking be jaardenoorden. Daardoor zou, vol gens haar, worden voorkomen dat een verdere sanering van het bejaar dentehuiswezen stagneert en dat het effect van de inwerkingtreding van de wet op de bejaardenoorden bij voorbaat teniet gedaan wordt. De vereniging vraagt de minister van Maatschappelijk Werk dringend te bewerkstelligen dat de prijzenbe- schikking wordt ingetrokken, opdat, zoals zij in haar telegram zegt, het bejaardentehuiswezen zich in de geest van de wet op de bejaarden oorden kan saneren en kan werken aan een verdere ontplooiing. GOUDEN BAKKERSRING Bakkers uit het gehele land zijn met hun fijnste lekkernijen uit eigen keuken naar het Kolpinghuis in Nij megen getrokken, om er tijdens een nationale bakkerijtentoonstelling mee te dingen naar de gouden bakkers- ring 1964. De jury kende gistermiddag de ring toe aan de heer C. Kroon uit Bus- sum voor zijn artikel „Zebra's". ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip, vermeld. V.8. van Amerika: ss. Nieuw Am sterdam (31-5), ms. Korendijk (3-6); Argentinië: ms. Algorab (31-5); Aus tralië: ms. Sinaloa (1-6); Brazilië: ms. Algorab (31-5); Canada: ss. Arkadia (31-8). ms. Svanefjell (3-6); Chili: ms. Worms (31-5), ms. Hercules (2- 6); Ned. Antillen: ms. Jason (2-6); Nieuw-Zeeland: ms. Coptic (31-5), ms. Rangitoto (3-6); Suriname: ms. F. ten Doorenkaat (2-6); Z.-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms. Edin burgh Castle (31-5), ms. Randfontein (3-6). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. LEIDEN Flora en Fauna van Australië Voor een talrijk gehoor, gevormd door de leden van de vereniging van aquariumhouders „De Leldse Aquari umvrienden" heeft de bekende Haag se aquariaan, bioloog, wereldreiziger en auteur, dr. J. Lodewijks, gister avond in de recreatiezaal van de HCW en NEM een lezing gehouden met als onderwerp „Het werelddeel Austra lië". In verband hiermede werden na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer M. v. Dijk, enkele huishoude lijke punten in snel tempo afgewerkt. Dr. Lode wijk ontpopte zich als «en vlot en boeiend verteller. Hij nam zijn aandachtig gehoor als het ware mee op een van zijn reizen door het prachtige werelddeel Australië en wees daarbij op tal van interessante en leerzame bijzonderheden over de bevolking, de flora en de fauna. Met een drietal fraaie kleurenfilms lichtte hij een en ander nog nader toe en kre gen de toeschouwers een prachtig bééld Vöti het planten- en dierenleven ln de veelal nog ongerepte Australi sche natuur. Na de pause projecteerde dr. Lode wijks de wereldbefaamde film „Het Groot Barrière Rif", welke in op dracht van de Australische Ambassa de werd vervaardigd. In deae prachti ge kleurenfilm kregen de Leldse Aqu ariumvrienden een indrukwekkend beeld van het geweldig uitgestrekte Rif, dat als een natuurlijke barrière voor de oostkust van Australië ligt en met zijn wonderbaarlijke rijkdom aan flora en fauna een unicum in de wereld is. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat de woorden van dank, die de voor zitter aan het eind van de avond tot dr. Lodewijks richtte met een lang durig applaus werden onderstreept en de Leidse Aquariumvrienden weer kunnen terugzien op een bij uitstek interessante en leerzame bijeenkomst.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15