Europa Cup van Milaan over naar stadgenoot „Inter" Madrileense sterren door Inter konsekwent bewaakt Sterke koers van Scholten met moeilijke Acrobaat DE ZIJL KRIJGT IN AMSTERDAM GEVOELIGE LES VAN AZ '70 DONDERDAG 28 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 Geen overrompelende start van Real In een grandioze finale ging de beker, sedert 1963 in bezit van stadgenoot AC Milaan naar Internazionale. Volkomen verdiend was de Italiaanse zege in het Prater waar het Nederlandse elftal ze ven jaar geleden lijn dramatische ge vecht met het Oostenrijkse team lever de. Het zon onjuist geweest zijn de over winning in eerste instantie toe te schrij ven aan een falen van Real. Natuurlijk de ploeg uit Madrid heeft niet meer het onverslaanbare team van vijf, zes jaar geleden. De snelle sprint van Gento komt nog maar sporadisch voor en ook Di Stefano en Puskas heb ben de mogelijkheden van de jeugd niet meer. Toch is Real nog steeds een van Europa's bekwaamste formaties. De ploeg was echter juist niet goed genoeg meer voor de aanstormende jeugd, voor 't onverzettelijke Inter. Eén kans, daar over was men het in Wenen wel eens, had het team uit Spanje. Een overrom pelende start, waardoor binnen een half uur de leiding zou kunnen worden genomen. Zo ver is het echter niet ge komen. Het kleine Spaanse legioen en de duizenden Weners die in Real hun grote favoriet zagen hebben de minuten geteld. Steeds sneller schenen de secon- denwijzers te gaan lopen. Toen de rust in zicht was en de man bij het scorebord nog steeds werkeloos kon toezien, werd het duidelijk: Real had nauwelijks nog een kans. WANHOOP Vooral de precisie waarmee Inter de lange pass toepaste bracht de lang niet hechte Spaanse defensie vaak tot wan hoop. De driemans aanval Suarez en Corso trokken zich vaak terug in de verdediging verminderden de aan valsdrift van de ploeg uit Milaan nau welijks. Burgnich en vooral Faccetti, op papier achterspelers, trokken op de- juiste momenten naar voren, lanceerden hun teamgenoten met lange passes en bleven zonodig in het voorste gelid opereren. Doelbewust heeft Inter voor de rust geen risico genomen omdat het wist dat alleen in deze fase groot gevaar dreigde van het oude, maar toch echt gevaarlijke Real. De tijd was in dit boeiende duel waarin de 25.000 Italiaanse supporters een derde van het aantal toeschou wers zich aanvankelijk rustig hielden, de bondgenoot van Inter. GEEN RISICO'S Als de rust werd bereikt zonder een achterstand konden de Azzuri als favo rieten aan de tweede helft beginnen. Helenio Herrera, de bekwame coach van de Italianen liet zijn ploeg dan ook aanvankelijk geen risico nemen. Conse quent werd de mandekking doorge- voerd. Pas toen duidelijk werd, dat de stugge Italiaanse defensie de tegenstander vrij wel geen kansen liet, nam Inter wat meer risico. De Italiaanse supporters, die het verdedigende spel van hun team met lede ogen hadden aangezien, grepen hun kans. „In-ter, In-ter, In-ter" klonk het uit drie, vier hoeken tegelijk. Bij Real kwam het meeste gevaar nog van Felo, die zich feitelijk als enige regelmatig aan de dekking kon onttrek ken. Helaas, Felo miste de klasse en de accuratesse van Puskas en Di Stefano. Zelfs de enkele kansen die de Spanjaard kreeg, bleven daardoor onbenut. Zelfs drie minuten voor de rust, toen Felo 'n vrije kans kreeg, doch bijzonder slecht richtte. Inter kwam weer terug en nu einde lijk met succes. Mazzola kreeg de bal toegespeeld en van buiten het straf schopgebied loste de slanke Italiaan een schot. Vertwijfeld dook doelman Vin- cente naar de linker hoek. Het was zin loos. Nog voordat de bal in het net was gesmoord, kondigde een rode vuurpijl het doelpunt al aan. Nog twee minuten waren er te spelen voordat arbiter Stoll het rustsignaal zou geven. Een offensief om de beslissing snel te forceren scheen zinloos. Toch werd de passieve houding de Italianen bijna noodlottig. Nauwelijks was er afgetrapt of Puskas, die in 1962 in Amsterdam uit drie kansen even zo vele doelpunten scoorde, kreeg de bal in vrije positie. Doelman Sarti had ge luk. De paal bracht nog juist redding; SNELLE BESLISSING Real gaf zich niet gewonnen. Fachettl moest toen de tweede helft tien min. oud was op de lijn redden en 'n schot van de Fransman Muller was al even min zonder gevaar. Alles scheen nog Laaste seizoen voor Stanley Matthews Stanley Matthews, Engel and s meest bekende voetballer, heeft woensdag een contract getekend voor zijn laat ste seizoen. De thans 49-jarige Mat thews zal zyn voetbalcarrière beslui ten bij de olu/b waar die 33 jaar ge leden begon: Stoke City. Matthews enige commentaar was: „het is een beetje jammer, maar ik heb een mooie tijd gehad". RUSLAND VERSLOEG ZWEDEN Het Russische voetbalelftal heeft woensdag in Moskou met 31 ge wonnen van Zweden. Door deze zege hebben de Russen zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams, waarin zij uit zullen komen tegen Denemarken, Bij de rust had Rus land al met 10 de leiding. De eer ste ontmoeting was gelijk geëindigd: 1—1. ZILVEREN MOLENTOERNOOI VAN LFC Hedenavond om 20 uur zullen de pas gepromoveerde Rijnsburgse Boys tegen Laakkwartier de strijd aanbin den om de derde of vierde plaats in het Zilveren Mölentoernooi van LFC. Beide elftallen zullen op competitie- sterkte uitkomen. lo: de jubelende spelers van In- U ollen met de felbegeerde beker over het veld. V.l.n.r.: Corso, Plcchl, Burgnich, Facchetti, die de beker draagt, waarin bloemen zijn gezet, Tagnin en Mazzola, de maker van ATLETIEK BENELUX-PLOEG TEGEN ENGELAND De Benelux-atletiekloeg. die zaterdag zes juni in het Vlaamse Gent tegen de herenploeg van Engeland uitkomt is als volgt samengesteld: 100 m.: Luitjes (N.) en Etringer iL.). 200 m.: Noordenbos (N.) en Rossig- nol (B.). 400 m.: Vellinga (N.) en Pennewaert (B.>. 800 m.: Lambrechts en Roekaerts (B.). 1500 m.: Snepvangers (N.) en De Her- toghe (B.). 5000 m.: Roelants en Allonsius (B.). 10.000 m.: De Bruin en Clement (N.). 110 m. horden: Kamerbeek (N.) en Marien (B.). 400 m. horden: Geeroms en Cauwen- bergh iB.). 4x100 m.: Poels. Roos (beiden B.), Luitjes en Smit (beiden N.). 4 x 400 m.: Van Herpen en Vellinga (N.) en nog twee nader aan te wijzen Belgen. ZWAARDBMAKER huishoudjam 83 ct. tot 1.10 extra jam 1.40 2 Canard S; 3 Cunera. Toto win. f 4.60, pl. f 1.80, f 1.70, f 2.50, gek. f 3.40, cov. f 5.60. Sherryprijs 2500 m:.l Beachcomber (B. de Vries) 3.40.4, 1.27.5; 2 Zilver Kid; 3 Asilverno. Toto win f 3.pl. f 1.80, f 1.50, f 1.80, gek. f 6.70, cov. f 4.—. Cognacprijs 2100 m: I Attila (B. Borsboom) 3.02.-, 1.25.8; 2 A Reine Kinley; 3 Zingly Sister. Toto win. f 9.30, pl. f 3.60, f 2.10, f 3.50, gek. f 8.30, cov. f 5.30, trio f 1.333.80. Chartreuseprijs 2100 m voor leer ling-pikeurs en rijders met een b- HANDBAL SCHOOLHANDBALWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag 30 mei zullen van 14 tot 18 uur onder auspiciën van de Gemeentelijke Schoolsportcommissie op de terreinen van het sportcomplex „Roomburg" de jaarlijkse schoolhand- balwedstrijden worden gehouden. Verdeeld over vier poules zal dit maal de handbal strijd worden aan gebonden door de teams van de UTS, de Prof. Van der Leeuw ULO (3 teams en 1 juniorenteam), de Oranje Nassau ULO, het Rembrandt Lyceum (twee teams), het Sted. Gymnasium (2 teams en 2 juniorenteams), de Christelijke Kweekschool en de Ju liana v. Stolberg ULO (1 jun. team). VOETBAL SOETEKOUW NAAR AJAX Er is overeenstemming bereikt over de transfer van de Heraclesspe- ler Frits Soetekouw naar de Amster» vergunning: 1 Acrobaat (J. Scholten) 3.00.-, 1.24.1; 2 Yackie Moore; 3 Zee. Toto win. f 3.20, pl. f 1.80, f 2.20, f 3.10, gek. f 4.40, cov. f 4.90. Benedictineprijs 2000 m met auto- start: 1 Karanos (A. Wagenaar) 2.43.5, 1.21.8; 2 Axkit Hollandia; 3 Napoleonette. Toto win. f 2.80, pl. f 1.80, f 1.30, f 4.50, gek. f 6.20, cov. f 4.40. RENNEN: 3 Merchant Venturerprijs 2100 m. handicappe klasse II: 1 Millerole (A. Kammerzelt) 2.14.5; 2 Mowgli; 3 Lu- rango. Toto win. f 2.50, pl. f 1.40, f 3.90, f 1.90, gek. f 10.40, cov. f 16.30, trio f 552.30. 6 Sceptreprijs 2000 m: 1 Miss Wil ly (E. Scheikl) 2.08.7; 2 Marina; 3 Su sie Darlin. Toto win. f 2.30, pl. f 1.30, f 1.30, gek. f 3.50. cov. f 3.20. 9 Samouraiprijs 1800 m.: 1 Happy Jane (A. Kammerzelt) 1.56.6; 2 Tou- mando; 3 Bon Vivant. Toto win. f 2.10, pl. f 1.60, f 2.90, f 2.10, gek. f 14, cov. f 6.60. Totalisatoromzet f 114.116.50. De jaren gaan tellen. Zelfs voor de sterren van Real. Opnieuw heeft de nog steeds machtige ploeg van signor Bernabeu, van 1956 tot en met 1960 onweerstaanbaar in de strijd om de Europese beker, de fel begeerde cup in de eindstrijd gemist. Was het in 1962 Benfica dat Real van een triomf afhield, in het Weense Praterstadion verstoorde Internazionale woensdag avond een mooie Spaanse droom. Arme Dl Stefano, eens de allergrootste van de groten. Nu moest de „blonde pijl" bijna een half uur wachten op zijn eerste, bescheiden applaus van de hem toch goed gezinde menigte. Kanthalf Pachin, die de vroeger ongrijpbare virtuoos consequent scha duwde, gaf Don Alfredo geen meter vrijheid. Arme Vicente en arme Santamaria, die faalden op het beslissende ogenblik. Met 31 kon de ploeg uit Milaan, die demonstreerde, dat zelfs verdedigend voetbal aan trekkelijk en spectaculair kan zijn, daardoor zegevieren. KOERSEN TE DUINDIGT twee van de drie doelpunten. mogelijk. Een fout van doelman VI- centi, die na zestien minuten mistastte op een moeilijk, maar zeker houdbaar schot van middenvoor Milani bracht in feite de beslissing;. De duizenden Italianen raakten bui ten zichzelf, de spandoeken kwamen niet meer tot rust en tranen Vloeiden er uit de meeste donkere ogen. Even nog keerde de hoop bij Di Ste fano en zijn mannen terug. Daarvoor, zorgde rechtsbinnen Felo, die een corner van links met een spectaculaire sprong de achterstand tot 21 terugbracht Nog twintig minuten waren er te spe len. Precies vijf minuten hebben de Spanjaarden hun illusie kunnen behou den. Een nieuwe blunder was er de oorzaak van, dat zelfs de meest ver stokte Real-supporter het geloof in de nabije toekomst verloor. Juist had Picchi door op de lijn redding te brengen de gelijkmaker kunnen voorkomen toen Santamaria. die ook nu het principe hul digde, dat zijns inziens het doel elk mid del heiligt, de fout van zijn loopbaan maakte. Op enkele meters van het doel liet hij zich door Mazzola verrassen. Met een snelle beenbeweging trachtte hij zijn tegenstander, ten koste van een strafschop, te stoppen. Ook dat mislukte. Behendig ontweek Mazzola de voet van de Spanjaard om daarna beheerst te scoren (31). Een kwartier restte Real nog om de achterstand in te lopen. Het was onmogelijk. Lang voordat het eind signaal klonk, hieven de duizenden overgelukkige Italianen hun overwin ningsliederen al aan. Hun moeilijke reis uit Milaan, maar ook uit Bologna, Ravenna, Turijn, Na pels en al die andere Italiaanse steden en dorpen naar het verre Wenen was niet vergeefs geweest. Met een geest drift, die tot voor de Feijenoord-periode „zuidelijk" leek namen zij even later bezit van hun helden, die het zelfs toen de strijd gestreden was nauwelijks gemakkelijker zullen hebben gekregen. Ferenc Puskas (links) en Felo (rechts) van Real zijn hier in duel met Fachetti van Inter in de buurt van het Italiaanse doel. Leerpikeur J. Scholten heeft giste ren op Duindigt bewezen zijn vak goed te verstaan. Niet de moeilijke Acrobaat toonde hij zich in de Char treuseprijs de sterkste. Zonder aan fouten te denken gaf de succesrijke hengst alles wat hij had en buitenom stormde hij een ronde voor het einde naar voren. In de eindstrijd brak hij gedecideerd de vinnige tegenstand van Yackie Moore en Acrobaat draaf de naar de zege. Attila behaalde in de Cognacprijs een zwaarbevochten overwinning. De wat teleurstellende Bravour. S ging in de slotfase reddeloos van de be nen. April Love had toen de leiding van Antilope R overgenomen, maar tegen het grove geweld van Attila en A Reine Kinley - die geweldig sprint ten - was zij niet opgewassen. Attila won, vóór A Reine Kinley. Beachcomber, die 6 juni in Ster re- beek Nederland ook zal vertegen woordigen tijdens de interlandwed strijd tegen België, won zonder slag of stoot de Sherryprijs. Rustig stuur de rijder Buddy de Vries zijn paard naar voren en op het laatste rechte eind ondervond hij weinig moeilijk heden van Zilver Kid, die even voor de streep nog een korte fout maakte. Coinna Hollandia nam de Triple- Secprijs voor haar rekening. Ze bleef dit keer foutloos en slaagde er in de eindstrijd met veel moeite in om de opdringende Canard S van zich af te houden. De Sceptreprijs was de spannend-- ste ren van de dag. Miss Willy kwam uit de verhitte eindstrijd als winnares naar voren, gevolgd door Marina en Sussie Darlin. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen en ren nen luiden: Vermouthprijs 2000 m le afdeling met autostart: 1 Charlotte Six (J. Wa genaar jr.) 3.01.1, 1.30.6; 2 Carla van Ymuiden; 3 Cesar Williams. Toto win. f 4. pl. f 2.10, f 3, gek. f 14.60, cov. f 5.40. Vermouthprijs (2000 m) 2e afde ling met autostart; 1 Columbus (M. Vergay) 3.04.4, 1.32.2; 2 Beatrice R; 3 Beaucoup de Prix d'Or. Toto win. f 2.70, pl. f 1.50, f 3.70, gek. f 10.70, cov. f 5.70. Triple Secprijs 2040 m: 1 Corinna Hollandia (M. Vergay) 2.56.3, 1.28.2; De Zijl duidelijk sterker. Uit een vrije bal van Wim Bergman wist Joop de Haas de ploegen op gelijke hoogte te brengen. De derde speeltijd bracht op en neer golvend spel, maar geen enkel doelpunt. Daarvoor moesten de toe schouwers, die de Europacup de moeite niet waard vonden, wachten tot de laatste speeltijd. Gé Rol wist uit een strafworp een Leidse voor sprong op te bouwen. De voorsprong scheen nog groter te worden, toen Wagendrijver naar het strafbankje werd verwezen. Even later kwam Hensing hem echter gezelschap hou den, wegens het terugtrekken van Trimp aan de benen. AZ kreeg een droomkans, die echter niet gehono reerd kon worden. De tijdwaarnemer liet namelijk affluiten, daar de klok stilstond. Toch werd hun harde wer ken beloond. Brinkhof loste een hard schot, dat Bodt niet onder controle kon krijgen, waarna het voor Trimp geen moeite was te nivelleren. Even later maakte Trimp er 43 van, waarbij hij volgens Bergman een on- oirbare overtreding beging. De Zijl speler meende dit de arbiter luid keels mede te moeten delen, waarna hij uit het water werd gestuurd. De tijd was echter te kort, om de score nog verder op te voeren. LGBLAC De Golfbrekersdames lieten in Rotterdam geen twijfel bestaan wie de betere ploeg was. In een snelle wedstrijd versloegen zij de dames van LAC met 60. De Rotterdamse meisjes verschenen met een speelster minder, maar LGB speelde met een debutant en heeft de wedstrijd met 7 speelsters gezwommen. Reeds vrij spoedig na de aanvang maakte Coby Hoogenboom 0-1. Even later was het dezelfde speelster die 0-2 maakte, uit een goede combinatie met debutante Jos Aalders. Een aan val van LAC kon niet gevaarlijk worden, daar voor het schot, dat het offensief moest afronden, de arbiter voor de rust floot. Na het wisselen van veld kwamen de Golfbreeksters pas goed op dreef, Joep Heemskerk maakte 0-3, door dwars door de Rotterdamse defen sie heen te zwemmen. Uit een com binatie van Jos Aalders en Coby Hoogenboom werd het enkele ogen blikken later 0-4. Twee verre scho ten van Wil van der Drift werden ieder gehonoreerd met een doelpunt. Het enige gevaarlijke schot van LAC werd gekeerd door de doelpaal. LWVTE WERVE In De Zijl ontvingen de Water vrienden de heren van Te Werve, De jeugdige Leidse ploeg, die bestaat uit jonge spelers, die ervaring moeten ppdoen, kon het niet bolwerken te len het snelle en schotvaardige gas- tenteam. Voor de rust was de achter stand reeds 0-4, terwijl na de doel- visseling de score nog verder opliep. 3ij de stand 0-7 redde Kerkvliet de LWV eer, terwijl de eindstand werd bepaald op 1-10. LGB-dames recht naar overwinning Voor de zomercompetitie van de KNZB speelde De Zijl gisteravond in Amsterdam tegen AZ '70. In een slechte wedstrijd kregen de Lelde- naars een gevoelig lesje, zodat ze nog steeds geen enke! punt hebben. De dames van de Leidse Golfbrekers deden het aanmerkelijk beter in Rot terdam. Zij versloegen LAC op eigen terrein met 60! De heren van de Leidse Watervrienden zijn nog niet op dreef, in de Zijl verloren zij maar met liefst 10-1 van te Werve. AZ '70—DE ZIJL De Kooiploeg was met goede moed naar Amsterdam vertrokken, want AZ moest verslagen worden. De kans is er zeker geweest, maar het geheel kwam niet al te best uit de verf. Ook het zwakke fluiten van scheidsrech ter Veldman was geen stimulans. In de eerste periode zorgde Harry Trimp na een lange rush voor het eerste doelpunt. Even later werd het door Brinkhof 2-0. Toen Wagen drijver uit het water was gezonden, was het Gé Rol, die het eerste tegen doelpunt kon maken. In de tweede speeltijd mocht Wagendrijver een strafworp nemen. Van de goed kee pende Joop Bodt belandde de bal tegen de paal, en werd gekeerd. In deze periode van de wedstrijd was Adverteni. Hoogspringen: Van Slijpe en Dengis (B.). Verspringen: De Winter (N.) en Sal- mon (B.). Polshoog: Coppejans (B.) en Sax (L.). Hinkstapsprong: Evers (N.) en Her- brandt (B.). Kogelstoten: Szostak (B.) en een nog nader aan te wijzen atleet. Discuswerpen: Koch (N.) en een nog nader aan te wijzen Nederlandse atleet. Speerwerpen: Debackere en Van Zeu- ne (B.). Kogelslingeren: Romani (N.) en Bi- gelbach (L.). Eef Kamerbeek zal als aanvoerder van het team optreden. damse club Ajax. Soetekouw, die een maal in het Nederlands elftal werd opgesteld, speelde in het afgelopen seizoen voor Heracles. Daarvoor kwam hij uit in het team van Vole- wijcker8. De driejarige Arnold van de Put uit Weert is gisteren in het St. Jans ziekenhuis overleden tengevolge van een aanrijding eerder op de dag. Het kind stak plotseling de straat over. Juist toen er een personenauto aan kwam. De bestuurder trachtte door krachtig remmen en naar links uit te wijken een aanrijding te vermijden, waarin hij niet slaagde.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14