AS PIRINdaar staat BAYER GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Reclamevliegtuig verloor sleep Rotterdammer in Spanje verongelukt VOOR 7 TON AAN KATOEN VERBRAND Schoolmeisje blijft spoorloos De Nerveuze Ncrviërs CORDULA'S ERFENIS MAANDAG 25 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA Nooit heeft een pijnstillend middel zo de wereld veroverd als Aspirin. Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts, verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. achter!' Vertrekken personen van 13 t.m. 20 mei. G. F. W. Roest en fam., Rapenburg 50, Haarl.meer, Populie renlaan 161. D. P. H. Timmermans en farm, Mozartstr. 137, Valkenburg Z.H„ a.b. Voorschoterweg 19. J. M. Hins en fam., Vijf Meilaan 166, Oegst- geest Kamperfoelielaan 12. A. Faas en fam., Irenestraat 22a, Voorschoten Prof. Einsteinln 8. P. J. Stikkelman, Amaliastraat 3 en A. Stikkelman Verberg, Korevaarstr. 43, beiden Zoe- terwoude, Bernhardstr. 19. A. F. Duy- verman. Langebrug 53, R'dam, Breit- nerstr. 76b. J. H. van Hilten, Konin- ginnelaan 37, Harderwijk, Donkerstr. 42. A. A. W. Dekkers, de L. de Kan- terstr. 11, Voorburg, Hofwijkstr. 49. J. van Ispelen, Lammenschansweg 175, Voorschoten, a.b. Rijndijk 180. G. Venema, Beabrixstr. 18, Hooge- zand-Sappemeer, Burg. v. Royenstr. W 51. K. Venema, Bernhardstr. 16 en M. C. J. Venema-Maaskant, Koning straat 7, beiden, Slochteren, Pasto rielaan 3. J. M. C. BekkersPeijnen- borg, Dijkstr. 35, Den Haag, Rijswijk- 9eweg 352. C. M. C. KoningsPot, Hoge Morsweg 90a, Voorschoten, Prof. Eykmanhof 7. R. Airendshorst, Rijnsburgerweg 10, Meppel, Bajika- straat 13. F. M. Meijer. Haagweg 35, Willemstad. Voorstr. 37. S. J. Kan- tersvan der Most. Muldersstr. 39, Hendrik Ido Ambacht. Landmanshof 7. E. de Keijzer, Witte Singel 29, Delft, De Vriesstr. 10. H. P. Ruinen, Witte Singel 10, Amstelveen. Fl. van Alkemadeln 18. H. van Duiken, Ra penburg 7, R'dam, Oudedijk 53a. A. J. S. Onstein, Apothekersdyk 29a, Frankrijk. J. Kager en fam., Goorn- hertstr. 24, Oegstgeest, Rhijngeester- straatweg 11. C. G. Juffermans en fam.. Levendaal 29, Voorschoten, Leidseweg 371. R. Asard en fam., Lijsterstr. 16, Den Haag, v. Kinsber- gensbraat 107II. C. E. Hauber en fam., W. Beckmanstr. 22, Eindhoven, Galateastr. 31. S. De JongBorre- man en fam., Aarstr.' 22, Utrecht, Weerdsingel ÓZ 33a. M. Schuurmans Stekhoven, Hoge Rijndijk 50a, Am sterdam, Linnaeusstr. 89. T. Greijda- nus, Houtlaan 55, Wieringermeer, Molenweg 43. C. van Wijk, Houtlaan 55, Alphen a. d. Rijn, Hooftsbr. 329. J. T. Zomerveldv. Halderen, Lok- horststr. 17, Katwijk, Oostpad 21. E. M. A. Droste, Steenschuur 2, Utrecht, Wilhelminapark 28a. M. E. Visser, Steenstraat 49, Zaandam, Coniferen- Gistermiddag vlogen drie recla mevliegtuigen over Schoorl in de richting van Kamperduin. Plotseling verloor een de sleepreclame/die neer viel op het dak van het huis van de heer Kooy aan de Omloop. Er heb ben zich geen ongelukken voorge daan. De 31-jarige heer J. Hoekstra uit Rotterdam heeft zaterdagavond bij een verkeersongeluk in Spanje de dood gevonden. Zijn auto kwam bij Taberna in Al- heria in botsing met een vrachtauto. De echtgenote van de heer Hoekstra werd licht gewond. straat 47. L. W. C. de Winter-Arnouts Nachtegaallaan 11, Arnhem, Mozart- straat 17. G. F. Drejer, P. Paaltjens- pad 8, Eindhoven, Aalsterweg 259. T. H. den Dekker, Vinkenstr. 4, Venlo, de Genestetstraat 7. A. J. Corpel, Vreewijkstr. 18, Ver. St. v. N. Ame rika. H. A. Wendt, Montgomerystr. 23, Voorburg, Faukenbergstr. 14. A. J. Meulenberg, Noordeinde 2a, Hilver sum, Noodweg 37. E. P. Bongers, Haarlemmerstr. 122a, Duitsland. J. A. Slager-Moene, Oude Rijn 156, Zwijn- drecht, Steenbokstr. 4. A. M. A. Wel ling, Melch. Treublaan 18, Utrecht, Hooft Graaflandstr. 209. E. D. Sol daatRodenburg, Korte Hansenstr. 7, Maassluis, Vine, van Goghlaan 185. H. M. M. van der Salm, Marislaan 1, Den Haag, Malakkastr. 200. Gevestigde personen in de week van 13 t.m. 20 mei H. Gordijn Devermann, kantoorbediende, Mau- ritsstr. 85. L. J. G. GerrisGadella, Wasstraat 57. E. CramaVelthuijzen, Surinamestr. 14. R. M. Wiersma, Klikspaanweg 42. H. M. Kouprie, ge- zinsveTzorgster, a.b. ligg. Poelwete ring. M. A. E. Laqueur, Breestr. 33a. W. C. A. M. Dusee, Breestr. 51a. A. de Bruijn, Tulpenstr. 3. B. M. ter Mors er. D. Blanken, Plantage 20. J. H. Waanders, 1.1. verpleegster, Atjehstr. 18. E. VitnerVoogd, Mariënpoelstr. 31. K. A. Haase, Tit. Brandsmalaan 41. H. A. R. van Noort, etaleur, Jan Lievensstr. 5. J. T. Reeuwijk, kan toorbediende, Boommarkt 23a. F. Sloof, secretaresse. Witte Singel 82. C. J. Mobach, scheepstimmerman, Maredijk 157. M. C. Kerdel, P. Paal- tjenspad 5. G. J. M. v. Noort, Kraaier- straat 20. R. F. Hamburg, Rijnsbur gerweg 37. J. Verhoef, Pieterskerk hof 24a. A. J. van Dongen, militair, Noordeinde 2a. M. Rattazzi en fam., wetensch. ambtenaar, Stationsplein 182. M. M. van der VenKamarza- riain en fam., bedrijfsleider, Stations weg 19. F. L. den Teuling en fam., machinezetter, Boerhaavelaan 11. Ongeveer 1200 balen ruwe katoen met een totale waarde van f700.000 zijn zondagmiddag in de opslagplaats behorende bij de N.V. Tilburgse ka toenspinnerij in vlammen opgegaan. De brandweer, die met groot mate rieel was uitgerukt, kon voorkomen dat het vuur oversloeg naar de fa brieksgebouwen. Deze liepen slechts lichte brand- en waterschade op. Toen de brandweer op het terrein verscheen sloegen de vlammen al naar alle kanten uit. Met zestig man en 26 stralen en met assistentie van de bedrijfsbrandweer en eenheden van de B.B. werd het vuur ingeslo ten. Nablussingswerk zal nog gerui me tijd vergen. Vele brandweerlie den kregen het te kwaad als gevolg van de hitte en moesten hun werk tijdelijk staken. OOK BRAND IN DEVENTER Zondagochtend heeft een brand voor ongeveer f 100.000 schade aangericht in een opslagplaats van de firma Noury en v. d. Lande in Deventer. Een loods brandde geheel uit. Een nieuwe speurtocht naar de verdwenen 13-jarige ULO-leerlinge uit Amsterdam, Rietje Afink, is we derom op niets uitgelopen. Zaterdag hebben inspecteur J. F. Heydemann van de Amsterdamse kinderpolitie en twee rechercheurs een uitgebreid on derzoek ingesteld ln de vroegere woonplaats van het meisje en haar ouders, Apeldoorn. Het vermoeden was gerezen dat Rietje zich daar schuil hield, omdat haar ouders een boekje misten met adressen van Apel- doornse familieleden en kennissen. De politiemannen moesten echter na een dag van intensief verhoor on- verrichterzake naar de hoofdstad te rugkeren. Ook pogingen die de kin derpolitie in het werk stelde om men sen op te sporen die Rietje in Hoek van Holland hebben gezien, leverde tot nu toe geen enkel resultaat op. „Buschauffeurs, conducteurs, per soneel van openbare gelegenheden, niemand heeft het meisje gezien. „Langzamerhand ga je geloven dat alleen nog een wonder kan helpen", aldus een teleurgestelde inspecteur Heydemann. Het onderzoek gaat ech ter voort. Op het moment wordt con tact gezocht met praktisch iedereen die Rietje heeft gekend: mensen in Groningen, Leeuwarden, Katwijk enz. Zoals bekend is Rietje, nadat zij haar rapport vervalst had, aan het zwerven gegaan. Het laatst is zij in Hoek van Holland gezien. de bekenden van het beeldvenster, als Jules de Corte en Jelle de Vries, teruggezien en ook de combo van Wim Jongbloed. Notaris Meijer deed heel officieel uit de doeken, wie de winnaar werd van de halve ton en lootte de resterende prijzen uit, waar bij ook de auto en het tv-toestel voor hen, die bij vorige trekkingen de juiste stand in de voetbal-quizen had den voorspeld. Voor de laatste maal had Teddy Soholten op haar manier, samen met mr. Kiekeboe, enige Ne derlanders betrapt. Veel verloren hebben we niet aan deze rubriek, zulks wegens gegroeid gebrek aan dwaze situaties voor de candid-came ra. Bedrijvers van wedstrijdsport met postduiven zullen met genoegen heb ben geluisterd naar het vraaggesprek van Omer Grawet met de Bredase heer Piet de Weerd, duivenkenner van internationale faam. Bij het ge bruikelijke concert van het Kunst- maandorkest was nu eens niet de brede Wouter Paap gastheer, maar de voordrachtskunstenaar Ton Kuyl, die op tekst van de bekende cineast Kees Stip het Franse muziekwerk „Carneval der dieren" van Saint- Saens toelichtte. Het concert zelf was een juweeltje. Vara op zaterdag In Emmeloord, in de Oostpolder, waar vroeger het zeewater vier me ter stond boven de thans begane grond, was de rubriek „Top of Flop" aan de orde. Het viel op, dat hier nu eens geen kauwende nozem-typen bijeen waren, maar gezonde jonge lui, waaronder nochtans Beatel-su- porters, getuige het geillustreerde spandoek dat plotseling in de eivolle zaal oprees. De Zwitserse inzending naar het tv-festival van Montreux, met de gouden roos bekroond, is ons werkelijk tegengevallen. Er school wel een brok tv in, met soms aardige vondsten, maar er was in de opezt te veel bijgehaald dat nauwelijks boei de. Veel aantrekkelijker was de show van Rudi Carrell; en om dat te bewe ren, behoeft men waarlijk geen chau vinist te zijn. Nadat een nieuwe Dick PoweLl-film er de spanning wat had ingebracht, was het toevallig ook weer eens een keer allerlei spot in de zozeer besproken rubriek van Ferdi- nandusse en consorten. We consta teerden opnieuw een mildere hou ding, zonder persoonlijk kwetsen. Na „het rijke roomsche leven" en ook „het rode leven" werd deze keer een andere godsdienst op de hak geno men. Iedereen kon het horen. Cabaretier Gerard Cox De oud-onderwijzer Gerard Cox uit Rotterdam heeft zich ontwikkeld tot een ernstig beoefenaar van het Nederlandse chanson. Hij bracht voor de NCRV likjes met een eigen in houd en melodie en wist het daarbij tot behoorlijke prestaties te brengen. Maar hij is nog lang geen Jacques Brei, nog te veel amateur; maar dat zal wel beteren, evenals het ironise ren van personen. Nu had hij Wim lbo op de korrel genomen en dat was soms raak, pittig geestig. Het overige NCRV-programma was bepaald zon der uitschieters. Komende uitzendingen In het programma „Kenmerk" heeft Hans Wortelboer van de KRO deze avond een gesprek met prof. dr. Weg man, secretaris van de Ned. liturgi sche commissie, over vernieuwingen in de Mis-liturgie. Daarna draait de film „Zij was een van hen" een dra matisch verhaal rondom het alcoho lisme. Onder de traditionele nummers van de NCRV op dinsdag komt ook „een liedje met Caroline" voor. Op het tweede net gaat de film „Een cir cus vluchtte". Woensdag is er weer internationaal voetbal, namelijk de Europa-cupfinale uit Wenen. Han Comperts van de Avro heeft na af loop een ontmoeting met Remco Campert. Het tweede net brengt een K.R.O. S.U.S. enzovoort Hebt ook u zondagavond voor de KRO-tv ervaren, dat u met uw SUS- loten niet stoffelijk rijker bent ge worden? In elk geval hebt u prachti ge doelen gesteund en er voor de beeldbuis een prettig half uurtje aan over gehouden. Plaats van handeling was de prachtige concertzaal van.de, KRO-studio, die verleden jaar geheel is vernieuwd. Deze keer was het aethergenot zowel voor luisteraars als kijkers bestemd. We hébben goe De zomerdienst van de N.Z.H., die op 31 mei ingaat, bevat vele belangrijke verbeteringen en uitbreidingen. Wie alles wil weten over lijnen, routes en tijden koopt voor vijftig cent een ZOMERDIENSTREGELING Verkrijgbaar bij het buspersoneel, de haltekantoren en de agent schappen van de N.Z.H. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. (Advertentie) Een vervolgverhaal van Suske en Wiske jeugdconcert en een Duits amuse mentsprogramma. Het toneelstuk van donderdag heet „Soubrette", een blij spel van de Franse schrijver Deval. Bekende tonelisten spelen er in mee. Vooraf gaat een nieuwe aflevering van Tellem, en na afloop zingt Anne ke van Zetten in „Poëzie". Aetherklanken DINSDAG 26 MEI 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24 00 AVRO. ARO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Licht gram. VPRO: 7.50 Dagopening. ARO; 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. 9.10 de groenteman. 9.15 Koorzang: klass. muziek (gr.). 9.V35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespre king. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Actualiteiten. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Licht orkest. 12.20 Regeringsuitzending: uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsoliste. 14.00 oor de vrouw. 14,40 Schoolradio. 15.00' Stereofonische uit zending: Pianorecital: moderne muz. 15.20 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel, (herhaling van 24 februari 1963). 16.00 Actualiteiten. 16.02 Ste reofonische uitzending: Sopraan en piano: moderne liederen. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Prome nade orkest. 18.55 Paris vous parle, de gesproken brief uit Parijs. 19.00 Stereof. uitzending: Pianorecital: mo derne muziek. 19.30 Licht vocaal en semble, licht orkest en zangsol. 19.55 Olympia's Tour door Nederland, re portage. 20.05 Licht klass. muziek (gr.). 21.05 Licht ensemble en zang sol. 21.40 Shakespeare, de mens, de dichter, lezing met voordracht. 22.10 Stereof. uitzending: Strijkkwartet: mod. muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Actu aliteiten. 23.00 Mod. gram. 23.55-24.00 Nieuws. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Mod. kamermuz. (gr.). 11.50 Volaan... vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Militaire muziek uit de NATO-landen. 12.20 Theaterork. (gr.). 12.30 Mededelingen t-b.v. land en tuinbouw. 12.33 Wij van het land, programma voor de boeren. 12.45^ Platennieuws. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar lichte gram met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Rieleksen, gevarieerd progr. (herh. v. zaterdag j.l.). 15.00 Voordracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang: Godsdienstig pro gramma. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Regerings uitzending: Toerisme en huisindustrie in de Ned. Antillen, door J. A. Hum- melen. 18.00 Lichte gram. voor de teenagers. 18.20 Uitzending van de PSP. Vraaggesprek met de Eerste Ka- merfraktie. 18.30 Licht strijkorkest. 18.50 En nu mijn geval, vragenbeant- woording. 19.00 Nieuws. 19 10 Actua liteiten. 19.25 Licht instrumentaal en semble. 19.50 Pianospel met orkest begeleiding (gr.). 20.00 Gitaarduo: klass. muz. (gr.). 20.25 Een plaats vervanger, hoorspel. 21.10 Radio-Fil harmonisch orkest en solist: moderne muz. 22.00 De zingende Kerk: be spreking over kerkmuziek uit ver schillende stijlperiodes. 22.20??? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Jou en mei, een poging om deze amoureuze maand dichter dan nuch ter te benaderen. 23.10 Lichte orkest- muz. en sol. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE NOT-NTS 11.00-12.30 Schooltelevisie: Esmoreit, sconinx sone van Ceciliën, abel spel NCRV: 19.30 Barend de Beer, film v. d. kinderen. 19.35 Film kader. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. NCRV. 20.20 Memo. 20.35 De Beverly Hillbillies, t.v.-film. 21.00 Dzjes zien: Jazzprogram. 21.25 Een mens in zijn tijd. filmdocumentaire over Johannes Calvijn. 22.05 Dagslui ting. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27): NTS: 20.35- 22.00 Een circus vluchtte, speelfilm. doorLeni Behrendt De volbloed, die voor de slee was gespannen begon reeds ongeduldig te trappelen en telkens klonk er een vrolijk geklingel op van de belletjes aan zijn hals. Tante Hilda nam tussen de graaf en Gerdia plaats en spoedig gleed de slee over de gladde sneeuw. De koude droge lucht prikkelde hun neusgaten en hun adem steeg wit omhoog boven de slee. „Kling, kling" deden de belletjes en Gerdia keek opgewekt om zich heen. Ze spraken heel weinig. Daarvoor was het trouwens ook te koud. Ger dia wierp af en toe een steelse blik over de schouder van haar tante naar de gevreesde graaf. Maar toen ook hij zijn hoofd in haar richting wendde, sloeg ze haar ogen bedeesd neer Barones Adele stond haar gasten reeds voor het raam op te wachten en nadat een huisknecht het paard in de stal gebracht had, ging ze haar genodigden tegemoet, begroette hen hartelijk en leidde ze naar de gezel lige salon. Gerdia keek haar ogen uit want een dergelijke pracht en praal als hier was ze niet gewoon. De denne- blokken knetterden vrolijk in de open haard. Nadat thee met gebak was geser veerd, liet de barones Karei, de huis knecht naar de kelder gaan om en kele flessen oude wijn te halen. Wijn, die Gerdia zich best liet smaken. Ze werd er bovendien veel spraakzamer van. Tante Cordula zei altijd, dat meisjes, die verslaafd zijn aa nde al cohol in een vat brandewijn onder gedompeld moeten worden! zei ze lachend. Net iets voor tante Cordula! lachte Hilda. Ze nam nooit een blad voor de mond, die tante Cordula. Maar ze kon ook wel erg tactvol zijn, babbelde Gerdia verder. Dat heb ik meer dan eens ondervonden. Het was een bewonderenswaardige vrouw. Maar dat ben jij eveneens, tante Hil da, voegde ze er snel aan toe. Je bent zo goed voor me. Ik houd van jou! Hoe een glaasje wijn de tongen kan losmaken! zei de barones met een fijn glimlachje. Zeg eens, juf frouw Wachters, van wie hebt u nog meer gehouden? Alleen maar van mijn ouders! Niet van de familie, waar je on derdak hebt gekregen? Wat waren dat eigenlijk voor mensen? Spijt mij, barones, daarover spreek ik iliever niet. Nou, dat behoef je ook beslist niet hoor! Op dat ogenblik kwam Karei de salon binnen en duwde een dienwa gentje voor zich uit. Er lagen worst jes op en nog vele andere heerlijke dingen. Het werd een onvergetelijke maal tijd en Gerdia had nog nooit zo lek ker gegeten. o Aangezien de graaf de volgende dag weer op reis moest, voelden Gerdia en tante Hilda zich uitstekend op hun gemak. Ze aten weer boven met hun beidjes en niemand kon hen daar storen. Barones Adele, die zelf geen kinde ren had, zorgde sinds geruime tijd voor de opvoeding van enkele meis jes, die uit adelijke families stam den en deze meisjes zouden nu op haar kasteel een afscheidsfeestje hou den, dat ook zou worden bijgewoond door de ouders en familieleden van deze kinderen. Ook Hilda en Gerdia werden uitgenodigd om aan het feest deel te nemen alsmede aan het fees telijke diner. Gerdia's tafelheer was de jonge Gruiter, een broer van een van de meisjes. Hij had alle aandacht voor haar. Geen wonder oyerigens want Gerdia zag er stralend en zeer bekoorlijk uit. En haar nieuwe japon stond haar uitstekend! Bovenden bleek zij uitstekend te dansen. Zelfs oudere heren smeekten haar een dansje af terwijl tante Hilda het ene compliment na het andere in ont vangst mocht nemen over haar knap pe pleegdochter. Hilda en Gerdia bleven na het feest op het kasteel van de barones. Zij sliepen er en gingen eerst de vol gende dag naar Trollenstein terug. Tot hun grote verbazing hoorden Hil da en Gerdia hier, dat de graaf on verwacht was teruggekeerd en dat hij zich nu in zijn werkkamer bevond. Adele verraste haar neef achter de schrijftafel, die schuil ging onder een berg papieren. Pas terug en nu alweer aan het werk! lachte de barones, nadat ze el kaar harteijk hadden begroet. Spot niet, lieve tante! Ga zitten. Fijn, dat je gekomen bent. Wat mag ik je aanbieden? Niets, OdieL De barones ging in de stoel zitten, welke tegenover haar neef stond. Vertel me eens. Waarom ben je zo plotseling teruggekomen? Ik had het een en ander te re gelen want de lente staat voor de deur, zodat het werk weer moet be ginnen. Apropos. hoe is het feest geweest? Uitstekend! Iedereen heeft zioh uitstekend vermaakt en Hilda heeft waarschijnlijk niet kunnen slapen van de lof, die haar werd toege zwaaid over haar knappe pleegdoch ter! Zij was ook inderdaad betove rend, zodat ik me niet zo verbaasde, dat die jonge Gruiter over haar in vuur en vlam raakte Wat zeiden zijn ouders daar van? O! Gerdia werd door iedereen bewonderd om haar beminnelijkheid en bevalligheid,, ook door de ouders van de jongemén. Jij ziet er echter niet zo goed uit, Odiel. Heb je wat teveel gedronken? Zoiets vraagt men toch niet, bes te tante! Je hebt gelijk! lachte ze. Maar vertel me eens, heeft Emilie je weer mooie verhaaltjes verteld. Voelde zij zich niet gekrenkt, dat Hilda en Ger dia haar geen toestemming hebben gevraagd om bij mij op visite te gaan? Als zij dat gedaan hebben, is het hun eigen fout, zei hij schouderop halend. Ik heb tante Hilda meer dan eens op het hart gedrukt niet zo ne derig te doen omdat ik haar tot mijn familie reken. Ik zou het trouwens veel prettiger vinden indien Hilda en Gerdia zich niet zo opsloten en zich meer met het huishouden zou den bemoeien. Ik zou dan minder aan Emilie behoeven over te laten! Dat klonk beslist verbitterd en ge troffen staarde Adele in het knappe gezicht van de graaf, dat thans trek ken van zorg vertoonde. Adele vroeg zich tevergeefs af, wat de oorzaak daarvan was. Odiel als jij je eenzaam voelt, zul je je leven gemakkelijk kunnen ver anderen, begon ze voorzichtig maar hij maakte een moe en afwerend ge baar. Weet ik toch. tante Adele! Dat zal ik ook ongetwijfeld doen als ach, wat geeft het ook. Komen er weer andere meisjes bij je? Ja, inderdaad. Morgen verwacht ik ze. Ik hoop maar, dat het aardige meisjeê zijn. Ik vind het anders maar een op gave om die kinderen wat in toom te houden. Waarom doe je dat eigenlijk? (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2