W. GODDIJN ZESTIG JAAR KERKZANGER TE LEIDEN Weerbericht Leidse Agenda zwembad, gedaan voor het ion- Hersenschuddingen BEVREDIGENDE RESULTATEN VAN WERNINKS BETON LEIDEN VIER DODEN BIJ AUTO-ONGELUK DINSDAG 19 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ,JK ZING ZO LANG HET GOD BELIEFT het Pauselijk erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", dat is nu acht jaar ge leden. Jongenskoor Grote verdienste heeft de heer God- dijn ook voor de instandhouding van het parochieel jongenskoor ol.v. de heer Han Rijnbeek, die het te druk heeft ook nog alle organisatorische beslommeringen van dit succesvolle knapenkoor er bij te nemen. De heer Goddijn heeft dit trouw gedaan. Hij inde de contributies, zorgde voor de stimulerende festiviteiten, de jaar lijkse uitgaansdag, liep mee met dit koor in de Liduina-processies, enz., en dit alles nu al weer 15 jaar lang. Achter deze aktiviteiten moet de bij na 81-jarige 1 juli a.s. een punt gaan zetten. „Maar als God het belieft blijf ik zingen," zegt de diamanten jubilaris. In september hoopt hij zijn intrek te nemen in het nieuwe katholieke bejaardentehuis Roomburg. Dan is hij ook geen parochiaan meer van de St. Petruskerk en zal hij dus afscheid moeten nemen. Hetgeen niet wil zeg gen, dat hiermee zijn aktiviteit als kerkzanger ten einde zal zijn.. Voor 't zingen van requiem- en huwelijks missen is zo'n kleine kring van oude getrouwen van onschatbare beteke- HET FEEST Het jubileum is intiem en gezellig gevierd. De feest-Hoogmis bood de jubilaris een voortreffelijke uitvoe ring van de vierstemmige Mis van Recife ter ere van de Koningin der Martelaren. De Mis werd gecelebreerd door kape laan Spronk met assistentie van de kapelaans Vaneman en De Kier. De jubilaris bood ter ere van zijn Tweede Pinksterdag heeft de wilde hij in die parochie zijn door feest een feestontbijt aan na de H. heer Wout Goddijn eens een God geschonken talent in „ad maio- Mis. De pastoor, voorzitter van het keer niet meegezongen op het rem Dei gloriam" ten nutte maken, kerkkoor, kwam hem in het parochie- koor van de St. Petruskerk. Dat Ook daar klonk zijn heldere stem al zaaltje naast de kerk feliciteren, ffebeurt zelden; hij een trouw gauw door de gewelven van de Pe- voorts de heer Van der Heyden. se- id, maar als je je 60-jarig jubi- truskerk. kretaris van het kerkbestuur, het be- leum als koorzanger viert ligt „Ik had er echter een hekel aan stuur van het zangkoor en een van zo'n uurtje koor-vrijaf wel voor om weer examen te moeten zingen, zijn oudere collega's, de heer Kohl- de hand. De heer Goddijn vierde daarom heeft het nog vier jaar ge- beck, die ook al weer dertig jaar in met deze zestig jaar een jubi- duurd voor ik ook lid werd van de het koor zingt. De heer J. van Harte- leum, dat nog zelden geëvenaard koorvereniging. Het stond nu een- veld, vice-voorzitter van het paro- en nog zeldzamer overtroffen zal maal in de sta' DINSDAG 19 MEI K O Uitvoering van „Die Zau- berflöte" in gebouw K en W te Den Haag. Aanvang 20 uur. De Natuurvriend Vergadering in het Petruszaaltje, Lammenschans- weg, naast de Petruskerk. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, oefenen wedstrijdploegen. 8 uur gebouw G.G. en G.D. Rooden- burgerstraat. DONDERDAG 21 MEI Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden vervolg curcus 8 uur gebouw G.G. en G.D. Roodenburgerstraat. ONWELKOME WASBEURT Een 42-jarige loodgieter uit de Nieuwsteeg te Leiden, die zaterdag avond zijn auto stond te wassen langs het water van de Steenschuur. verloor omstreeks 9 uur zijn even wicht. Hij viel in het watei, doch kon, daar hij de zwemkunst niet machtig was, niet zelfstandig de wal kant bereiken. Een juist passerende kornet van de lichte LUA, de 20-jari ge C. van der Bos uit Leiden, sprong, toen de man reeds voor de tweede keer boven was gekomen, geheel ge kleed te water en wist de drenkeling op het droge te slepen. Heide mannen hebben geen nadelige gevolgen on dervonden van hun ongewenste za terdagavond-bad. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: Doctoraalex. II Gen.: Mej. G. S. Rietkerk (Lisse); de hr. X. H. Krauss (Den Haag); M. Singelenberg (Den Haag); W. K. Taconis (Leiden). Semi-artsenexamen de heer H. C. Kok (Vlissingen); W. F. Scheepe (Leiden). Artsenexamen de heer C. Franken (Alkmaar); C. J. Gever (Alphen aan den Rijn); R. H. J. Nijland (Hoek van Holland); L. J .F. Oberg (Den Haag); K. van Oostveen (Diemen), Kandidaatsex. Geschiedenis mej. J. C. Kapma (Arnhem). Doctoraalex Geschiedenis de heer F. Veis (Alkmaar). Doctoraalex. N. W. Sociologie de heer A. F. Marks (Heemstede). Doctoraalex. Franse t. en 1. de heer K Donker (Almelo). Kandidaatsex Franse t. en 1. mej. J. M. Luteyn (Berkenwoude). Haarlemse jongen door vrachtauto gedood Vanmorgen om kwart voor twaalf is de negenjarige Henk van Slooten uit Haarlem op de Pijlslaan bij de Westelijke randweg aldaar, door een vrachtauto aangereden en gedood De vrachtauto was op de hoek op gesteld. Daarnaast stonden de jon gen en een vriendje, die op weg waren naar de duinen om daar te spelen. Bij het optrekken van de vrachtauto kwam de negenjarige jon gen onder de auto en was op slag dood. De chauffeur, de 42-jarige J. A. van H. uit Santpoort, kreeg een shock en is naar het St. Elisabeth - gasthuis vervoerd. ABUIS In de loop van de vorige week kwam een Noordwijkse bloem bollenkweker het hoofd vol va kantieplannen. samen met zijn vrouw inkopen doen in de Leidse binnenstad. Hij parkeerde zijn wagen in de Breestraat en ging op zoek naar een slaapzak. In een van de warenhuizen vond hij er een naar zijn zin en opgetogen borg hij hem op in de koffer ruimte vanzijn auto, waarna hij met zijn vrouw verder de stad in trok, op zoek naar nog meer koopjes Even later kwam hij terug bij zijn auto Hij maakte de klep van de kofferruimte open en zag dat zijn slaapzak verdwenen was' Er stellig van overtuigd, dat een nog niet geheel uitgeslapen diei er zich meester van had gemaakt, stelde hij de politie op de hoogte van de „ongehoorde diefstal" De politie zocht, maar vond niets De volgende dag kwam een hoogst verbaasde Voorsehotense autobezitter bij de politie met de mededeling, dat hij in zijn koffer ruimte een slaapzak had aange troffen. die niet van hem was Het mysterie was toen spoedig opgelost: op de Breestraat hadden twee auto's van hetzelfde merk en van dezelfde kleur vlak achter elkaar geparkeerd gestaan De Noordwijker die op het merk en de kleur van zijn auto was af. gegaan, had niet gezien, dat de auto een ander nummerbord had, Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. ZONNIGE PERIODEN In de avond en nacht bewolkt en plaatselijk wat motregen. Morgen zonnige perioden en droog weer. Zwakke tot mati ge westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Het weer in Europa statuten, dat men voor chiële zangkoor, hield een sympa- zal zijn. Als jongeman van 20 het lidmaatschap ook examen moest thiek speechje, waarbij hij een grote jaar is hij voor het eerst naar zingen, ook al had ik er 21 jaar op- luxe-doos sigaren aanbood. De heer de toenmalige koorleiders van de zitten" Han Rijnbeek sprak een dankwoord Mon Père*kcrk »*n dc Haarlem- D,arna hoeft de heer Goddijn zijn tot de jubilaris voor het vele werk, sten aan te bieden. zanger bij het St. Petruskoor is de En de heer Goddijn herhaalde: „Ik De gebroeders Timp, de dirigent %>d(in ook ""toverden lang mijn stem wil klinken en organist hebben hem proef lateh zingen en vervolgens graag in het koor opgenomen. Daarna heeft hij 21 jaar in de oude Mon-Père-kerk gezongen. Deze parochie is later op gegaan in de Herensingel-parochie. De heer Wout Goddijn vèrhuisde daarna naar de St. Petrusparochie VOORSCHOTEN „Cotuvo'' gaf cijfers van bevolkingsonderzoek Cotuvo (het comité tot opsporing uit de volgende cijfers: le onderzoek in 1950 bracht 6 gevallen van actieve t.b.c., 1954 nogmaals 6 gevallen, 1959 vier gevallen, 1960 één geval en 1963 drie gevallen. De secretaresse, mevr. J. C. Oostrom-van Konijnenburg gaf een verslag van het verloop van het en natuurlijk ging zijn oekenaneia invprefld-rine hlleen in de raadszaal onuerïueit' uc vwuuwtcu •1, trouw en kundig zanger vooruit waar wethouder G. schrama allen /«strekte een subaldie «n .telde kot- en werd hU benaderd door de du*. hartelijk We,kom heette Aanwezig waren het bestuur van Cotuco, dok toren, afgevaardigden van de kruis, verenigingen en als gast dr. D. Rui- gent van die jaren, de heer Van Velzen. En niet minder natuurlijk BEURSOVERZICHT IETS TERUGLOPENDE MARKT verdere organisatie was in handen van het dagelijks bestuur. De bevol king van de Rijndijk werd gehaald met bussen van de N.Z.H.V.M. Over gaf een medisch verslag over tyet ge houden bevolkingsonderzoek verheugde spr., dat het onderzoek vlot. Op enkele avonden was er enige stagnatie, omdat beschikbare perso nen, die overdag hadden moeten ko- Amsterdam 19 mei. - Het Damrak JXvit had gehad en cUt men- '3 avonds kwamen, terwijl het heeft vandaag bij de opening een licht d deelname van de bevolking aoed nieuwe Röntgen-apparaat per kwar- verdeelde stemming voor de internatio- JnJSfen eenbewHs dX deTe- tier minder Personen kon behande- na!e waarden te zien gegeven. De han- voTk^gTv?AuWd is v^ het belang In het vervolg zullen meer avon- 4al „me irulm Voel In Hp mz rlzt Innnn Had pn nA0 mPPT- Hafipfl Vftflf het on- del was kalm. Vast in de markt lagen de aandelen Kon. Olie. Deze stukken werden op ƒ162 verhandeld, tegen een vorige slotprijs van 160. Philips daar- den en nog meer dagen voor het on derzoek worden vastgesteld. van het onderzoek. Actieve longtuberculose werd ont dekt bij 3 mannen, inactieve, dubieu- entegen moest een toontje lager zingen ze en meerdere afwijkingen werden bare Leeszaal en bibliotheek, die in- op ƒ153 (ƒ154.20). Hoogovens begon de ontdekt bij 8 mannen en6 vrouwen, dertijd verhuisde van de Raadhuis- nieuwe beursweek een half puntje ho- Van de vrouwen is er in VoorsCho- laan naar het schoolgebouw aan de ger op 693, hetzelfde deed AKU op 512»/*. ten één niet verschenen voor nader Leidseweg 48, organiseerde in de af- De omzet in stocks in de AKU-hoek is onderzoek. Het vijfde gehouden on- gelopen week een ontvangstavond, minimaal. Unilever noteerde op 147.30 derzoek is gunstig verlopen. De or- Uitgenodigd waren raadsleden, on- wellswaar een gulden boven het laagste ganisatie was goed en de opkomst derwijskrachten, vertegenwoordigers behoorlijk. Ook hier was van een toe- van kerkelijke en maatschappelijke Openbare bibliotheek De open- name sprake. 14 van de totale be- organisaties, alsmede vertegenwoor- volking werkte niet of onvoldoende digers uit de bibliotheekwereld. Dit niveau van de niet-officiële ochtend- handel. doch was op deze prijs prak tisch onveranderd ten van de slotnotering van vrijdag. Gedurende de mede. 71 personen hebben pertinent werd gedaan om de geheel verbouw- verdere beuraduur bleef de handel zeer geweigerd aan het onderzoek deel te de en gemoderniseerde school in klein, waarbij het geringe aanbod de nemen. Bij het onderzoek zijn vrij- ogenschouw te nemen. Het is nu een overhand had. Daardoor daalde Philips veel tumors gevonden. Daarom is het ruimte geworden, die is ingericht tot ƒ152.70, Unilever werd afgedaan op uitermate belangrijk, als de termijn naar de eisén des tijds. De bibliotheek ƒ147, terwijl Kon. Olie inzakte tot voor onderzoek bekort zou worden kan nu ook de functie van leeszaal 161.40. b.v. om de 2 jaar in plaats van om de vervullen. De bibliotheek beschikt Wall Street was maandag eerder iets 3 jaar. Ook zouden stappen gedaan nu over 5600 boeken. Er is indertijd lager, behalve voor aandelen Kon. moeten worden voor longkanker, gestart met 3000 boeken. De snelle Luxor: Olie. De Westduitse beurzen waren van- welk onderzoek frequent zou moeten groei is mede te danken aan de in daag vriendelijker De ondertoon van plaats vinden. De belangrijkheid van breng van de vroegere christelijke de markt op het Damrak was voor de het onderzoek spreekt wel duidelijk uitleenbibliotheek. hoofdfondsen zeker niet slecht te noe men. Toch bleef men terughoudend en zeer voorzichtig in verband met de po litieke situatie in Laos. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven en doorelkaar genomen was de stemming in deze afdeling licht ver deeld. Van de leidende cultures bestond aanvankelijk belangstelling voor certi ficaten Deli, die veertig cent hoger wer den verhandeld op 134.40. Eén ver koper bracht de koers naar omlaag tot ƒ133.30. Hoewel dit fonds in een open te noemen. Zoals bekend, wordt 1964 Kan voor deze afdeling met op- hoek werd verhandeld, ging er toch voorgesteld een dividend van tien timisme worden tegemoet gezien. De weinig om. HVA opende zwak op 169 procent (v. J. eveneens tien procent) ontwikkeling van het nieuwe pro- (170 y.doch kon zich later optrekken in contanten dan wel naar keuze in dukt „spring-top" voor atletiekbanen, agioaandelen. Het brutosaldo exploi i-r— tatierekening steeg blijkens de ge De resultaten over 1963 van Wer- verkopen ontwikkelden zich in de nink's Beton- en Aannemingmaat- eerste maanden 1964 bevredigend, de schappij N.V. zijn, blijkens het ver- afdeling Wernink's Tennisvloeren en slag, ondanks de nadelige gevolgen Sportvelden is belangrijk beter van van de strenge winter, bevredigend opdrachten voorzien dan vorig jaar. Zaterdagmiddag en -avond vonden in de Sleutelstad twee aanrijdingen plaats, waarbij de slachtoffers een hersenschudding hebben opgelopen De 19-jarige J. Dool uit Leiden is om streeks twee uur 's middags bij het Inhalen van een voor hem rijdende bromfiets met zijn bromfiets In de berm van de weg terecht gekomen en gevallen. Hij kreeg bij zijn val een hersensohudding, en moest door de EHD naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. Om zeven uur 's avonds is een vijf tienjarige scholier uit Leiden met z'n fiets op de Kanaalweg tegen een per sonenauto gebotst. Het ongeluk ge beurde ter hoogte van het Van Vol- lenhoveplein, toen de jongeman plot seling de rijbaan van de Kanaalweg opreed. De personenauto, die in de zelfde richting reed, schepte de jon geman. die van de motorkap van de auto op het wegdek viel en een her senschudding opliep. Een door de po litie ingesteld onderzoek wees uit, dat de terugtraprem van de fiets van de jongeman in 't geheel niet werkte. BIOSCOPEN Camera: „De verdoemden van Alto- na" (18 jr.) Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Beide Pinksterdagen 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Vacantievoorstelling: „Moe der wat een klap". (A.L.) Dag. 10.30 en 2.30 uur. Pinksterdagen alleen 2.30 u. Lido: „De charge van de blauwe brigade (14 jaar). Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Beide Pinksterdagen 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „Johnny waar kom je van daan"? (A.L.) Dag, 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Beide Pinksterdagen 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: ,,'s Is feest vandaag" (A.L.) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Beide Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Irma la Douce" (str. volw.) Geprolongeerd Dag. 2 en 8 uur. Beide Pinksterdagen l, 5 8 uur. Do. t.e.m za.: Codewoord Poes (18 jaar). Zo. t.m. wo.: „De redder des konings (14 jaar). Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Chr. Lyceum wint korfbaltoernooi In het zaterdagmiddag in het sport park „Roomburg" te Leiden gehou den school-korfbaltoernooi heeft het team v^n het Christelijk Lyceum de eerste prfj# weggesleept in de hoofd afdeling, door In een spannende fi nale het team van de Prof. Van der Leeuw-LUO met het kleinst moge lijke verschil te kloppen: I—0. De katholieke «obolen hebben het in dit toernooi geen van alle tot een finale plaats gebraoht. Over het verloop van de uitslagen van dit toernooi in ome editie van morgen, woensdag 20 mei, meer. Vermoedelijk tengevolge van het springen van een band is vanmorgen een personenauto met vier inzitten den tussen Stlens en Hallum van de weg geraakt en met volle snelheid over de kop geslagen. De wagen kwam ondersteboven In de bermsloot terecht en vloog meteen in brand Passerende automobilisten slaagden er niet in de inzitenden te redden. Ze probeerden de vuurzee met schuimblussers te doven. Pas nadat de brandweer van Stiens het vuur had geblust, kon de auto worden opgetakeld. De vier inzitten den kwamen allen in de vlammen om. De auto werd vermoedelijk be stuurd door een firmant van de be schuitfabriek Van der Meulen te Hallum. Bij hem in de auto zaten twee kleinkinderen van de heer Van der Meulen en een vriendinnetje van een der kinderen. Kikvorsmannen hebben drie ko- Keren kanonnen uit het wrak van et Nederlandse schip Zuytdorp, dat in 1712 voor de Australische west kust verging aan de oppervlakte ge bracht Van de schat die zich aan boord zou hebben bevonden hebben ze echter niets gezien. Rex: door vraag van het publiek, tot 169 Amsterdam Rubber gaf weinig verande- ring te zien. De staatsfondsenhoek was consolideerde winst- en verlieareke- eerder gemakkelijker. Obligaties Bank ning tot 3,30 min (v.j. 3,12 min.), voor Nederlandse Gemeenten lagen wat De algemene koeten liepen op tot gedrukt in de markt. 2,13 min 2,1 min). Na afschrij- Het gunstige dividend voorstel van vingen etc. resteert een winst van Hooimeyer van acht procent (5), waar- 252.337 216.940). van vijf procent in agio-aandelen, bracht Verwachtingen: de afdeling bouw- tennisbanen, kinderspeelplaatsen, etc. kan aldus de directie voor de toe komst vele nieuwe mogelijkheden opleveren. BOUW De bezetting van de afdeling bouw werken is in 1963 bevredigend ge weest. Het totaal resultaat van deze de koers van de aandelen van deze werken verwierf in de tweede helft afdeling is bevredigend. De dochter maatschappij op een wat hoger niveau, van 1963 en in de eerste maanden onderneming Wernink's Industrie- en Bank Onroerende Zaken werd iets ho- van 1964 een aantal belangrijke f>£ Handelsonderneming N.V. leverde ger geadviseerd op de grote plannen van drachten, waardoor haar bezettini een bevredigende bijdrage tot het dit concern. De bevredigende resultaten redelijk is. Het fabrieksbedrijf is eind resultaat, hoewel in mindere over het afgelopen boekjaar van Wer- goed van orders voorzien. Verwacht mate dan vorig jaar. ninks Beton bevredigde de beurs niet mag worden, dat de omzet hoger zal Drie ha terrein werd aangekocht erg. Deze aandelen werden Iets lager ge- zijn dan vorig jaar. De bezetting van in Koudekerk aan de Rijn. Door deze adviseerd. Ook Nationale Nederlanden het natuursteenbedrijf Vonk is, als aankoop zijn verdere uitbreidmgs- lagen iets zwakker in de markt. Email- gevolg van ontvanger orders, voor mogelijkheden voor de vestiging van leer fabriek De IJssel 'Edy) gaf weinig de eerstkomende paar jaar gewaar- de N.V. Electrische Kleiwarenfabrie- verandering te zien op het gepubliceer de jaarverslag. borgd. De afdeling bouwmaterialen ken voorheen Gebr. Oppelaar, ge- blijft streven naar uitbreiding, de waarborgd. Beide Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. CONSTERNATIE OP DE BREESTRAAT Zaterdagavond is een personen auto tegen de gevel van het perceel Breestraat nummer 32 gebotst. De rechter schokbreker en de stuurarm van de auto braken plotseling af, waardoor de bestuurder van de auto de macht over het stuur verloor. De wagen schoot naar links de rijbaan over, en kwam tegen de gevel tot stilstand. De linker voorzijde van de auto en de voorgevel en het raamko zijn van het perceel werden bescha digd. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 2e Pinksterdag, Bloe men Gladiolen: Fair Lady 1500- 1800; Colvillei 1800-2000; Nymph 2600; Anemonen 120-300; Am. anjers: Sim wit 2400-3000: Sim rood 26000- 3800; Sim rose 2400 3200; Arthur 2500 -3100; Regale 1200-1300; Margrieten wit 300-380; Violieren gemengd 1500 -1700; Violieren wit 1500-1800, alles per 100 Tulpen: Clara Butt 75-80; Aviolanda 70; Kleurenpracht 55-70: Vlammenspel 55-70; Daladier gesne den 100-105; Diverse Irissen: 70-150; Lathyrus 50-70; Duizendschoon 100- 140 per bos. AMSTERDAM, 19 mei. Vee Aan voer 88 runderen, prijs 3.60-4.90; 81 varkens prijs 2.37 2 42. ROTTERDAM, 10 mei. Vee. To tale aanvoer 4784; weekaanvoer 4784; vette koeien en ossen 960. gebruiks- vee 602; vette kalveren 420; gras kalveren 154; nuchtere kalveren 1642; varkens 525; lopers 28; paar den 15; veulens 2; schapen en lam meren 81; weide zuiglammeren 435; bokken en geiten 20. Prijzen resp. le, 2e en 3e kwal.; Vette koeien 440-470 400-440 360-390; vette kalveren 390-410 380-390 360- HELSINKI onbew. 13 3 STOCKHOLM onbew. 14 1 OSLO onbew. 17 4 KOPENHAGEN zw. bew. 13 7 ABERDEEN zw bew. 9 7 LONDEN zw. bew. 23 11 AMSTERDAM onbew. 24 8 BRUSSEL onbew 24 9 LUXEMBURG zw bew. 24 11 PARIJS geh bew. 22 11 BORDEAUX geh bew. 22 11 GRENOBLE zw. bew. 20 13 NICE half bew. 22 14 BERLIJN zw. bew. 20 7 FRANKFORT zw bew. 28 15 MUNCHEN regen 24 14 ZURICH onbew. 26 15 GENEVE geh bew 25 15 LOCARNO geh bew. 24 14 WENEN geh bew 22 10 INNSBRUCK regen 28 12 BELGRADO half bew 21 8 ROME onbew. 25 8 AJACCIO onbew. 22 10 MADRID onbew. 31 13 MALLORCA onbew 26 13 LISSABON licht bew. 25 14 PUZZEL Nr. 515 Hor.: 1 krijgsstandaard v. d. Rom. legers in het christelijk tijdperk, 6 tussenzetsel, 7 de opper ste rand van een dak, 9 algemeen kiesrecht (afk.), 10 kolenemmer, 12 de oudste (afk.), 13 grondslag. 15 zij tak, Elbe, 16 klankweei kaatsing, 17 in de richting naar omlaag, 19 atmos- feei (afk.), 21 voorzetsel. 22 lidwoord, 23 plomp, 25 gevangenis, 26 solo-uit voering. Vert.: 1 maling, 2 spil van een wiel, 3 de heilige stier der oude Egyptena- ren, 4 telwoord (Fr.), 5 bedekt bloei ende plant, 6 mondstuk aan orgelpij pen, 8 koudkleum, 10 rubber (Ind.), 11 rivier in Aziat. Turkije, 13 mand je, 154 iemand die treitert. 18 dunne overjas, 20 kever, 22 woedend, 24 voornaamw., 25 voorzetsel. Oplossing morgenavond. PUNT 380; graskalveren 675 575 475; nuch tere kalveren 200 190 180; varkens (lev. gew.) 185 183 180; slachtpaar- den 360 340 290; schapen 150 130 110; lammeren 110 95 85; kalf- en melkkoeien 1500 1350 1150; vare koeien 1175 1000 900; vaarzen 1125 925 800; pinken 850 725 625 Aanvoer, handel en prijzen: Vette koeien tamelijk kalm, niet hoger, prima's boven notering; vette kalve ren korter, goed, iets stijver, prima's boven notering; graskalveren als vo rige week, stroever, staande; nuch tere kalveren kleiner, kalm, niet ho ger; varkens (lev. gew korter, ma tig, lager, prima vlees varkens boven notering, zware varkens van 165 tot 167, slachtzeugen 155-160; slacht- paarden klein, matig, prijshoudend; schapen en lammeren iets kleiner, j flauw, vooral met hoger; kalf- en melkkoeien jets korter, redelijk, I staande; vare koeien gewoon, tame lijk, stabiel; vaarzen en pinken klei ner, flauw, vooral niet hoger, (lam meren) even minder, redelijk, ruim prijshoudend. BODEGRAVEN, 19 mei - Kaas Aanvoer 36 partijen Goudse kaas. Pxijzen (in f per kg) le kwal. 2.61 2.672e en 3ae kwal. 2.502.60. Ex tra kwaL 2.76. Handel kalm.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4