5 4) Roomburg I wacht nog steeds tevergeefs op een rondje».. LDV kan zo goed als zeker geen kampioen meer worden c3 fl V CJ tL fl CJ f} cc VROOM DREESMANN MAANDAG 11 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Unicum in gevaar „Daar gaat ons rondje", fluisterde mej. Pino tegen haar partner Monod de Froideville, nadat zij in de ont moeting tegen Dash 2 de eerste set verloren hadden. Toen duidelijk was geworden dat Boomburg, dank zij een wel erg zwakke afdeling van de Overgangsglas „A" der tenniscom- petitie, zonder tegenstand kampioen zou worden, hadden de spelers n.l. afgesproken dat degene die het eerst een wedstrijd verloor een rondje zou geven! De boven gememoreerde par tij, de laatste van de ontmoeting te gen het Amsterdamse Dash, werd uiteindelijk toch een Roomburg-zege (4—6, 8—4, 61) waardoor ook deze ontmoeting met 90 in het voordeel van de ploeg van de Kanaal weg ein digde. Roomburg 1 dat zondag 27 mei weer thuis speelt kan dan kam pioen zorden indien het van Maas- Vlaardingen wint. en tegelijkertijd Dash 2 en de Metselaars hun ont moeting met het kleinst mogelijk verschil beëindigen (45). Honneur aux dames. Roomburg 2 (Overgangsklasse „B") speelde vooral dank zij de dames in R'dam gelijk tegen Toeg Hillegers- berg 44. Mevr. Kasten en Marjan Wieriks wonnen hun enkelspelen en samen het damesdubbel. Kees Koole en Dick Bouman brachten alleen het herendubbelspel op hun naam (4-4). Kampioenspretentdent van de Over gangsklas „B" is De Leidse Hout. Eerste enkelspeler Bob Lim is hier de grote man, maar de verrassing tegen Dash 3 was wel de overwinning van Inge Nyeboer op mevr. Salomé. dank zij de topspin forehand. De Leidse ploeg keerde met een 53 zege uit Amsterdam terug. Eerste zege LTTC LLTC 1 deed het na twee neder lagen in de afgelopen weken wat beter door met 53 van de Delftse T.B. te winnen. De Delfste gasten wonnen via mevr. Lie het eerste da mesenkelspel hoewel Ina Bal drie setpunten kreeg in de tweede set 6-1, 7-5) Mevr. Lie en mej. Roe- lofs wonnen na 2l/i uur ook het dames- dubbel. Het derde Leidse verlies- punt kwam van Temminck die met 62, 26, 36 van Ten Wolde ver loor (53). Meyer in zorgen. Een ongelukkige Har Meyer kon na afloop van de 62 nederlaag van Unicum in Wassenaar tegen Mar lot niets anders doen dan met een sip gezicht naar zijn studieboeken wij zen. Door examenzorgen geplaagd verloor hij eerst zijn enkelspel te gen Hilders (62, 63) vervolgens het herendubbel met Noordman te gen Hilders/Van Doorn (36, 64) en daarna samen met Agnes Reef en mej. Ipenburg/Van Doorn. Jaap Noordman was ondanks zijn voetblessure Unicums steun en toe verlaat. Drie partijen van totaal negen sets, de laatste, het gemengd dubbel met Marijke de Jong (61, 26, 36) resulteerden in twee Leid se overwinningen 62. Indien Meyer niet meer mee kan spelen zullen de gradatiewedstrijden niet te vermij den zijn als laatste kans op hand having in de 2e klas. De Munnik 1 (3de klas) won met 71 van Te Werve. Verdere uitslagen: 2de klas: Fes tin aRoomburg 3 3e klas: LLTC 2De Gravelers 3 5—3. 4de klas: LLTC 3—Wilhelmus 2 53.; Roomburg 4ICC 5 71; De Munnik 2Oledo 53; ftoomburg 5 —Thor RW il3 0—8. 5e klas: Unicum 4Never Out 4 26; Roomburg 6NMC 6 71; LL TC 4—Topspin 2 8—0. IN HET KORT Voetbal. De nationale voetbal ploeg van Marokko heeft zondag in Addis Abeba met 10 gewonnen van Ethiopië. De ruststand van deze voor het voor-olympisch toernooi tellende ontmoeting was 00. De returnwed strijd zal op 24 mei in Casablanca worden DAMMEN Voetbal Het Poolse nationale elftal heeft zondagmiddag voor 40 000 toeschóuwers te Krakow een overwinning met 3-1 behaald op de Ierse Vrijstaat. Bij de rust was de stand 1-1. Onze langenoot Rudi Boom is zon dag met een Husqvarna tweede ge worden in een internationale motor cross (250 cc) te Ernstbrunn Oosten - De Leidsche Damvereniging heeft de kans op het Nederlands clubkampioen schap zaterdag in Almelo verspeeld. Tegen het puntloos onderaan staande DCA konden de Leidenaars niet verder komen dan een gelijkspel (1010). LDV kan als excuus aanvoeren, dat men met vier invallers aan de borden verscheen, maar ondanks dit hadden de Leidenaars deze wedstrijd in winst kunnen omzet ten. Want imponeren konden de Al- meloers geenszins. Na de teleurstelling in Groningen (119 nederlaag tegen DGZ) nu deze rijk). Winnaar werd de Zweed Jake Johnsson (Husqvarna) met 2 punten. Boom behaalde 6 punten. KON. NED. HOCKEYBOND Dames. Om het kamp. van Nederland. BDHC-Groningen 31, Union-EMHC 3—0. puntenverdeling. En al speelde LDV met vier invallers, die het overigens niet eens zo slecht deden (drie remises en één nederlaag), dit Almelose tiental had niet meer dan acht punten mogen veroveren. Toch werden het er tien Jan van Leeuwen schijnt langzamer hand weer in vorm te komen, want ook zaterdag boekte hij een overwinning. Bronstring, Slegtenhorst en Klinken berg deelden de punten met hun DCA- tegenstanders en Kameraat zorgde zelfs voor een overwinning. De invallers Janssens, Zaalberg en Later veer stelden niet teleur door hun remises en ook de nederlaag van Teleng eveneens een invaller had LDV de overwinning niet behoeven te kosten. De nederlaag van Uittenbogaard deed dit wel. LDV heeft uit de vijf tot op heden gespeelde wedstrijden nu zes punten be haald en is met de moeilijke wedstrij den tegen de Amsterdamse vereniging Gezellig samenzijn en Joseph Blanke naar nog voor de boeg zo goed als kans loos. Een ander aspekt van de mode in kontrasten is dit ensemble, bestaande uit strakke, biezonder modi euze zonnejapon met kor te effen bolero, afgewerkt met 2 kokette strikjes. 39.75 De charme van dit model ligt vooral in de geaksen- tueerde „hors-shoe"- kraag a la Cardin. Het soepele linnen werd be drukt met grillige, zwarte motieven. Met corsage. 39.75 Het (losse) befje is deze zomer zeer „en voque" voor mantels. Bij deze mantel van kamgaren camaieu zijn zowel de halslijn als de kleuren hoogst modern. 36-46 95.- Deze licht getailleerde mantel kan ook zonder worden; dan ontstaat een zeer flatteuze open „hoef- ijzer"-kraag. Van kam garen camaieu. 36-46 Kontrasten in kleur bijvoorbeeld - jonge kleuren - op uiterst geraffineerde wijze ver werkt, vaak met dat „tijdloze" zwart. Of een verrassende kraaglijn, toegepast mét vele va riaties. Dat wil Parijs: aandacht voor het detail. Delikate kleurenkombi- naties als rose met zwart zijn dit jaar de voorliefde van Parijs. De kontrastplooi is, evenals het kraagje, van stevig satijn, de japon van linnen 39.75 Mantelkostuum „Ve dette". Ook hier de moderne Cardin-kraag en knoopstelling. Ver vaardigd van kamgaren camaieu in de kleuren petrol, antraciet en blauw. 36-44110.- Sportieve en toch hoogst modieuze turban van soepele „sursura" in rose, bleu, beige, appel groen, zwart, marine en wit16.75 Nieuw in de hoedenmode is de vlak aan de bol liggende, opstaande rand zoals bij deze hoed van grof stro16.75

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7