KARSTENS TRIOMFEERT WEER... Bert Zoet overwint pech in ronde van Mierlo-Hout GILBERT DESMET winnaar van Vierdaagse v. Duinkerken ZILVERBERG TWEEDE IN RONDE VAN ROMANDIë Nederlandse coureurs in België LEIDEN WON STEDENONTMOETING, AMERSFOORT WERD 2 EN DELFT 3 Graham Hill (BRM) wint in Monaco Baliamontes snelste in Bergklim MAANDAG 11 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA IS RONDE VAN OVERIJSSEL Weer heeft Gerben Karstens een amateurklassieker op zijn naam gebracht. Want de derde, grote wegwedstrijd, van dit nog prille wielrenseizoen, de ronde van Overijssel, heeft de Leidenaar zaterdag de tweede overwinning gebracht. Een overwinning, die niet zoals de eerste in de ronde van Noord- Holland in de eindsprint werd bevochten, maar één met een voorsprong van bijna een minuut. Wel een bewijs dat het moreel en de vorm er op het ogenblik bij de Leidenaar zijn. Want om in drie dagen twee wedstrij den te winnen is een niet geringe prestatie. Temeer, omdat deze, ruim 210 kilometer lange koers door het Twentse en Sallandse landschap als één van de zware wedstrijden te boek staatGerben Karstens had het goed bekeken. Want juist op het ogenblik dat Jos Vleuten uit Mierlo Hout en Henny Schouten uit Badhoevedorp aansluiting kregen bij Karstens en Pieterse, sloeg Gerben zijn slag. Even keek hij achterom en in een flits had hij het gezien. Met een felle demarage sprong de Leidenaar van het drietal weg om in de resterende vijfentwintig kilometer bijna een minuut (50 seconden) van het drietal weg te lopen. Schuling en Gerrit Nijkamp hun vorm blijkbaar nog niet hebben ge vonden. Driemaal Nederland in Bremen De zondag in Bremen gehouden amateurwedstrijd „rund um das Kas seier Eek" is geëindigd in een drie voudige Nederlandse zege. Winnaar werd de Fries Henk Hoekstra met een tijd van 2 uur, 6 minuten en 56 seconden over de 95 km (100 ron den). Hoekstra was in de twaalfde ronde met Piet Schreurs en de Duit ser Stein uit het peloton ontsnapt. Stein kon het tempo niet meer volgen en werd gelost. In de spurt bleek Hoekstra de sterkste. Een an dere Nederlander, Boonstra, legde met een ronde achterstand beslag op de derde plaats. Nederlanders blijven achter in de Ronde van Spanje Luis Otano behield zondag in de elfde etappe van de ronde van Span je de leiding in het algemeen klas sement. De slechts 107 km lange rit van Bilbao naar Vitoria leverde een zege op voor de Belg Vic van Schil, die in de sprint de Spanjaarden Fri Ezubia en Julio Jinmenez versloeg. Dit drietal had een voorsprong van minder dan een halve minuut op het peloton, waarvan Perez-Frances de spurt won. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1 Otano (Sp.) 51.31.47, 2 Perez Frances (Sp.) 51.33.19, 3 Velez (Sp.) 51.34.05, 4 Pou- lidor (Fr.) 51.3.36, 5 Manzaneque (Sp.) 51.35.10, 21 Van Est 51.53.59, 41 Stolker 52.24.04, 44 De Jong 52.36.45, 46 Solaro 52.40.20, 47 Coehorst 52.43.38 Csenar winnaar in Ronde van Neder-Oostenrijk De zondag geëindigde negende fien ds van Neder Oostenrijk is gewon nen door de 23-jarige Wener Robert Csenar. Onze landgenoot Nico Lute eindigde op de vierde plaats. In de vijfde en laatste etappe, Aspang-We- nen (161 km) hielden de favorieten elkaar nauwlettend in het oog. De rit werd zodoende beslist in een massaspurt, waaruit de pool Josef Staron als winnaar te voorschijn kwam. Het eindklassement: 1 Robert Cse nar 20.36.29, 2 Eberhardt Butzke (O.- Dld.) 20.36.35, 3 Harald Dippold (O.- Dld.) 20.40.29, 4 Nico Lute (Ned.) 20.43.09, 5 Jaroslav Bugner (Tsj.-Sl.) 20.43.30. In het bergklass^ment werd de Oostenrijker Heinz Kölb eerste. Nico Lute bezette de zesde plaats. Onbedreigde winnaar Onder enorme toejuichingen van het talrijke, langs de wegen opge stelde publiek, stormde Gerben Kar stens op de streep in Rijssen af. Een explosie van kracht en blakende con ditie Zegevierend en zonder ook maar enige bedreiging voegde de Leidenaar in de Rijssense straten 'n nieuwe zegepraal aan zijn dit seizoen reeds grote erelijst toe. TAM BEGIN Het begin was overigens weinig spectaculair. Er werd gewoon hard gefietst. Het 170-renners sterke veld werd een lang gerekte *en bont ge kleurde sliert, die zich door het bij zonder mooie stukje Nederland, dat Overijssel heet, voortbewoog. Van Rijssen, waar om 1 uur werd gestart ging het via Goor, Enschede, Olden- zaal naar Deventer, waarna op de wegen tussen Schalkhaar en Heeten (na ongeveer 160 kilometer) de be slissing viel. Het hoge aanvangstempo en pech hadden ondertussen het rennersveld sterk uitgedund en van de 170 ge starte renners waren er reeds ze ventig kansloos voor de eindzege. Ook de Sassenheimer Bert Zoet, die door een lekke band naar de achter hoede werd verwezen, waar hij ook enkele andere kanshebbers voor de eindzege tegenkwam. Want ook de Bredase renner Piet Cooremans was door pech teruggevallen, terwijl Wim VOORSPRONG Voorop waren er wel wat scher mutselingen geweest, maar er was geen enkele renner die de moed en de kracht had op durven brengen om weg te springen. Gerben Karstens en Jan Pieterse deden het wel. In prachtige stijl, elkaar bijstaan waar mogelijk was en beurtelings het kop- werk doen, bouwde het tweetal een voorsprong op. Eerst schuchter een halve minuut, later groeiend tot bijna twee minuten. Toen iedereen had zich reeds bij een tweemanssprintje neergelegd kwam de grote verrassing. Jos Vleu ten en Henny Schouten demareer- den uit het pelotonen gingen op zoek naar de leiders. Vijfentwintig kilo meter voor de streep vond men el kaar. Maar niet voor lang. Want een keer kijken was voor Gerben Kar stens voldoende. Alleen ging hij hier na op de overwinning af. Zijn twee de „klassieke" in dit seizoen Jan Pieterse had blijkbaar teveel van zijn krachten gevergd, want in de slotfase van de strijd moest de ploeggenoot van Karstens het duo Vleuten-Schouten nog tien seconden laten gaan. Uitslag: 1. Gerben Karstens (Lei den) 210 kilometer in 5.07.37; 2. op 50 sec. Jos Vleuten (Mierlo Hout); 3. Henny Schouten (Badhoevendorp); 4. op 1 minuut Jan Pieterse (Oude Tonge); 5. op 1.30 Coen Visser (Sant poort); 6. Wim Emo (Utrecht); 7. Wim Paul (Den Haag); 8. Wim van de Klooster (Rotterdam); 9. Martin van Ginneken (Schijf); 10. Henk Pe ters (Heemstede) allen z.t. als Vis- Een beeld uit een basketbal wedstrijd in het kader van de stedenontmoe- ting LeidenDelftAmersfoort Het Leidse team, het eerste van The Bona Stars, ziet men hier in actie tegen Amersfoort De ronde van Mierlo-Hout, een weg wedstrijd voor amateurs, heeft de Sas senheimer Bert Zoet niet die klassering gebracht, waar h(j eigenlijk recht op had. Want een ongelukkige valpartij een toeschouwer stak plotseling de weg over schakelde de Sassenheimer reeds na dertig kilometer uit voor de eindzege. Want hoe hard Bert Zoet er daarna ook aan trok, het kop groepje waaruit hij door deze pech werd ge worpen, kon hy niet meer bereiken. Toen Piet Buuts, Rudy Liebrechts, Jos van Vleuten, Theo Rutten en Bert Zoet na dertig kilometer hard op weg waren om het peloton op een ronde te rijden gebeurde het voor de Sassenheimse ren- ner zo ongelukkige Voorval. Zoet vloog boven op de toeschouwer wat hem geen kwetsuren opleverde, maar wel een ver wrongen wiel en een achterstand op het peloton dat een halve ronde achter de vluchters zat van zeker driehon derd meter. Bert Zoet slaagde er ove rigens vrij spoedig in het peloton weer in te lopen. Voor Bert Zoet was dit de kans en later sprong hij weg uit het peloton, op zoek naar Cor Vriens, die reeds eerder de grote groep had ver- NA ETAPPEZEGE VAN MALIEPAARD De Nederlander Bas Maliepaard heeft zaterdag de vierde en voor-laat ste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken op zijn naam gebracht. Hij legde de 168 km van Valencien nes naar Duinkerken af in 4 uur 21 min. 31 sec. en versloeg in de eind sprint een vijftal renners. De Belg Beheyt nam de leiding in het alge- mene klassement over van zijn land genoot Gilbert Desmet 1. De uitslag van de vierde etappe, die ging over 168 km, was: 1 Malie paard (Ned.) 4 uur 21 min. 31 sec., 2 Beheyt (Belg.), 3 Nedellec (Fr.), 4 Van Wynsberghe (Belg.), 5 Denson (GB), 6 Molenaers (Belg.), allen in 4.21.31. DESMET WINNAAR Ivo Molenaers, een van de sterke mannen uit Parijs-Roubaix, werd in de laatste etappe, een 23-km lange tijdrit, nog onttroond door zijn land genoot Gilbert Desmet 1, de winnaar van de Waalse Pijl. Desmet werd in de tijdrit tweede. Van de Nederlanders weerde Arie den Hartog zich in de tijdrit het best, hij werd vierde, terwijl Bas Malie paard als zevende werd geklasseerd. Bepaald teleurstellend was het rij den van Ab Geldermans, die het niet verder bracht dan de negende plaats met een achterstand van bijna twee minuten op Bracke, de winnaar van de tijdrit. Het eindklassement luidt als volgt: 1 Gilbert Desmet 23.10.21, 2 Ivo Mo lenaers 23.10.31, 3 Jos Huysmans 23.10.58, 10 Bas Maliepaard (Ned.) 23.12.28. Nederland tweede in Pijl van het Zuiden De Luxemburger Chutz is winnaar geworden van de vijf etappes tellen de wielerwedstrijd, de Pijl van het Zuiden, voor amateurs. De Belg Guy van de Perre schreef de laatste etap pe, een rit over 156 km van Rume- lange naar Esch-sur-Alzette, op zijn naam. Het eindklassement luidt: 1 Chutz (Lux.) 18.47.11, 2 Van Cauwenberg (Belg.) 18.49.29, 3 De Jong (Ned.) 18.50.03, 4 Minekus (Ned.) 18.50.47. In het landenklassement eindigde Nederland op de tweede plaats ach ter België. laten. Tot heel dicht kwam de sterke Sassenheimer bij de Eindhovenaar maar helemaal goed maken kon hij het ver schil toch nog niet. Deze vlucht had Bert Zoet echter tot op 25 seconden van de leiders gebracht Uitslag: 1. Theo Rutte (Leende); 2. Jos van Vleuten (Mierlo-Hout); 3. op 15 seconden Piet Buuts (Geldrop); 4. Rudy Liebrechts Vlaardingen)5. op 23 sec. Cor Vriens (Eindhoven); 6. op 25 sec. Bert Zoet (Sassenheim). RONDE VAN GEFFEN De Zoeterwoudse wilerenner Cock van der Hulst heeft gistermiddag in 'n wegwedstrijd te Geffen de elfde plaats veroverd. Cock van der Hulst sprong in de laatste ronde met drie andere renners naar een kopgroepje van tien man, maar kon desondanks niet verder komen dan deze elfde plaats. Winnaar werd de Hagenaar Rinus Paul. LSGII gepromoveerd naar 2e klasse KNSB De 7-3 overwinning, die LSG II veertien dagen geleden de kampioen van Den Haag, DD IH, in het Natio naal Schaakgebouw toebracht, is vol doende gebleken om de felbegeerde plaats in de Koninklijke Nederlandse Schaakbond te bereiken. Immers, in de promotiecompetitie, waarin LSG n, DD m en het Rotterdamse Het Westen-Regina in een halve kompe- itie om twee plaatsen zouden strij den, kan DD Hl de derde en laatste plaats niet meer ontlopen. De Hage naars verloren namelijk hun wed strijd tegen Het Westen-Regina met dezelfde cijfers als waarmee ze door LSG II verslagen waren en zullen hun promotieplannen tot een volgend seizoen moeten uitstellen. De wed strijd tussen Het Westen-Regina en LSG II, die nu dus geheel onbelang rijk is geworden, zal niet meer wor den gespeeld. De teams zullen elkaar misschien volgend seizoen in de KNSB ontmoeten. Het gepromoveerde LSG II heeft dus de KNSB-plaats, die Philidor II dit seizoen niet heeft weten te behouden, ingenomen en is zo de derde verte genwoordiger van de Leidsche Schaakbond in de KNSB geworden. Misschien zal het eindelijk eens met de traditie breken, dat deze derde gewoonlijk niet meer dan één seizoen in de landelijke bond meespeelt om dan weer te degraderen. De indeling, die waarschijnlijk volgende maand bekend wordt, is hier ook van zeer groot belang. Het tiental bestond dit seizoen uit de volgende spelers: 1 W. H. v. d. Nat, 2 T. Blangé (later J. W. Kijne), 3 R. W. v. d. Waall, 4 L. G. Barendregt, 5 dr. J. H. Meilink, 6 dr. J. B. Wil- terdink, 7 J. Koudstaal (later J. Keu- ning, 8 J. v. Steenis, 9 W. D. Wiebes en 10 P. J. Piket, Wiebes was top scorer met 6 y uit 7, terwijl ook Meilink met een score van 5 uit 6 een uitstekend resultaat behaalde. Zeer geslaagd sportfestijn Daar Leiden ditmaal weer aan de beurt was om de traditionele driesteden-sportontmoeting Leiden- Amersfoort-Delft te organiseren, heb ben zaterdagmiddag in verschillende gymnastiekzalen en op de terreinen van het sportpark „De Leidse Hout" de vertegenwoordigende ploegen van de drie genoemde steden elkaar weer bekampt en wel ditmaal in acht tak ken van sport t.w. badminton, bas ketbal (senioren en junioren), judo, korfbal, tafeltennis, turnen (dames en heren senioren), voetbal (junio ren A) en volleybal (dames en ju nioren). Daar de Leidse Sportstich ting voor een voortreffelijke orga nisatie had zorggedragen, verliep ook deze 12de stedenontmoeting weer zeer vlot en kunnen ook nu de in totaal ruim 400 deelnemers (sters) weer terugzien op een, in elk opzicht, geslaagd sportfestijn. Nadat op de acht onderscheidene sportfronten de sportieve strijd was geluwd en de kruitdamp opgetrok ken, bleek, dat Leiden ditmaal met 21 y p. als nummer één uit de bus was gekomen. Amersfoort verzamel de 19 y, p. en kon aldoende met slechts een half punt verschil Delft naar de derde plaats verwijzen. Traditiegetrouw werd de dag weer besloten met een genoeglijke slotbij eenkomst, die ditmaal in de foyer van de Stadsgehoorzaal plaats vond en tot niet geringe voldoening van de danslustigen muzikaal werd opge luisterd door de Sunny Side Jazz Band o.l.v. Alb. den Haan, welke ensemble destijds het Famo Jazz Concours te Amsterdam won. Tij dens deze bijeenkomst maakte de voorzitter van de Sportstichting, drs. P. v. d. Reijden de met veel gejuich begroete uitslag bekend en sprak hij zijn grote waardering uit voor het werk van de organisatoren, alsmede voor de wijze waarop alle deelne- mers(sters) hadden meegewerkt om het geheel weer tot een waar sport festijn te maken. GEDETAILEERDE UITSLAGEN Badminton: dames-enkel: Leiden- Delft 0-1, Delft-Amersfoort 0-1, Lei den-Amersfoort 0-1; heren-enkel: Leiden-Delft 0-1, Delft-Amersfoort 1-0, Leiden-Amersfoort 0-1; gemengd dubbel: Leiden-Delft 1-0, Delft- Amersfoort 1-0, Leiden-Amersfoort 0-1; heren-dubbel: Leiden-Delft 0-1, Delft-Amersfoort 1-0, Leiden-Amers foort 0-1; dames-dubbel: Leiden-Delft 0-1, Delft-Amersfoort 1-0, Leiden- Amersfoort 0-1; resultaat: Delft 3 p., Amersfoort 2 p., Leiden 1 p. Basketbal: junioren: Leiden-Delft 47-21, Delft-Amersfoort 12-10, Lei den-Amersfoort 39-10; senioren: Lei den-Delft 17-29, Delft-Amersfoort 25-10, Leiden-Amersfoort 43-11; re sultaat: Leiden en Delft beiden 2% p., Amersfoort 0 p. Judo: Leiden-Delft 2-0, Leiden- Amersfoort 2-0, Delft-Amersfoort 0-2; resultaat: Leiden 3 p., Amersfoort 2 p., Delft lp. Korfbal: Leiden-Delft 4-1, Leiden- Amersfoort 3-5, Delft-Amersfoort 4-4; resultaat: Amersfoort 3 p., Leiden 2 p., Delft 1 p. Tafeltennis: le klas: Leiden-Delft 1-2, Delft-Amersfoort 2-1, Leiden- Amersfoort 3-0; 3e klas: Leiden-Delft 0-3, Delft-Amersfoort 2-1, Leiden- Amersfoort 1-2; junioren: Leiden- Delft 2-1, Delft-Amersfoort 3-0, Lei den-Amersfoort 3-0; resultaat: Delft 3p., Leiden 2p., Amersfoort lp. Turnen: (dames) 1 Amersfoort 202.80 p., 2 Leiden 196.75 p., 3 Delft 170 p.; resultaat: Amersfoort 3 p., Leiden 2 p., Delft lp.; (heren) 1 Delft 299.90 p., 3 Amersfoort 298.90 p., 3 Leiden 287.85 p.; resultaat: Delft 3 p., Amersfoort 2 p., Leiden l p.; (ensemble oefening) 1 Leiden 60 p., 2 en 3 Delft en Amersfoort beiden 48 p.; resultaat: Leiden 3 p., Delft en Amersfoort elk ly p. Voetbal: Leiden-Delft 2-0, Leiden- Amersfoort 9-2, Amersfoort-Delft 0-6; resultaat: Leiden 3 p., Delft 2 p.. Amersfoort 1 p. Volleybal: dames: Leiden-Delft 2-1, Delft-Amersfoort 2-1, Leiden-Amers foort 1-2; junioren: Leiden-Delft 2-1, Delft-Amersfoort 0-2, Leiden-Amers foort 0—2; eindresultaat: Amersfoort 3 p., Leiden 2 p., Delft 1 p. Nederlandse rijders hebben in het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de autoraces om de bekers van Terlaemen, die op het nieuwe cir cuit van Zolder bij Hasselt werden gehouden en telden voor de compe tities om de Europese bekers. Voor de beste vaderlandse presta tie zorgde J. Koster van het Racing- team Hilversum. Met zijn BMW 700S werd hij in de klasse tot 700 cc tweede achter de Duitse BMW-rijder Jurgen Graehzer, die voor de 105 km. 55 min. 49,8 sec. nodig had. De Hilversummer deed over de 25 ron den precies 56 minuten. In de klasse tot 1000 cc kwam Erik Hazelhoff met een Austin Cooper S tot een vierde plaats. Willemse werd voorts met een Morris Mini Monor negende in de klasse tot 850 cc. OOK IN SPANJE GEEN SUCCES VOOR REDMAN Jim Redman, wereldkampioen in de 250 en de 350 cc-klasse, heeft ook in het seizoen 1964 een weinig for tuinlijke start gehad. Evenals vorig jaar moest de rijder uit Noord-Rho- desia zowel in de race van de 125 cc- klasse als bij die van de kwart liters van de Grote Prijs van Spanje met een tweede plaats genoegen nemen. Opnieuw waren het de kleine Zwitser Luigi Taveri en de Italiaanse vete raan Tarquinio Provini, die de Honda- rijder op het zonnige circuit van Montjuich bij Barcelona achter zich lieten. Hans Anscheidt, de Westduitse Kreidler-rijder, liet zich in de 50 cc- klasse ditmaal niet verrassen door de Nieuw-Zeelander Hugh Anderson. Wel moest de Duitser lange tijd de Suzuki-renner kort achter zich velen. De grotere regelmaat waarmee An scheidt zijn rondjes reed maakte ech ter dat Anderson met enkele hon derden meters werd verslagen. Na de wedstrijden te Daytona Beach en Barcelona luiden de stan den in de competities om de wereld kampioenschappen renners: 50 cc-klasse: 1. Anderson 14 pnt; 2. Anscheidt 11 pnt; 3. Morishita 9 pnt. 125 cc-klasse: 1. Anderson 10 pnt; 2. Taveri 8 pnt; 3. Schneider 7 pnt. 250 cc-klasse: 1. Provini en She pherd (GB) beiden 8 pnt; 3. Redman en Grant (VS) beiden 6 pnt. Zijspan-klasse: 1. Camathias 8 pnt; 2. Koelie 6 pnt; 3. Aurbacher 4 pnt. AUTOMOBILISME De geschiedenis heeft zich her haald. Niet favoriet-wereldkampioen Jimmy Clark in 1963 won de „Flying Scott" zeven van de tien verreden Grand Prix-races heeft zondag in Monaco de openingswed strijd van de competitie om de we reldtitel der coureurs gewonnen, doch de BRM van oud-kampioen Graham Hill, die ook vorig jaar ze gevierde. Opnieuw werd Clark in leidende positie uitgeschakeld. Ont ging hem in 1963 door een schakel fout in de eindfase van de race de overwinning, ditmaal moest de Schot in de 36e van de 100 te rijden ron den wegens moeilijkheden met de wielophanging een pitsstop maken. Het werd ook dat was in de vorige grote prijs van Monaco het geval zelfs een dubbele zege voor de BRM-fabrieken. Achter Gratnm Hill werd namelijk ook nu de Ame rikaan Ritchie Ginther als tweede Onze landgenoot Huub Zilverberg is met een achterstand van slechts zeven seconden op de winnaar, de Zwitser Rolf Maurer, tweede gewor den in het eindklassement van de zware Ronde van Romandië. Zilver berg, die zaterdag in de tijdrit door de Helveet was onttroond als leider in het klassement, kon zijn achter stand van zeven seconden in de laat ste 100 km lange etappe van Le Locle naar Genève niet meer goedmaken. De rit leverde een overwinning op voor de Zwitser René Binggeli, die met vijf vluchtmakkers allen on gevaarlijk voor de leiders 'n voor sprong van bijna anderhalve minuut had mogen nemen. Drie coureurs, de Duitser Klaus May, de Italiaan Ercole Baldini en onze landgenoot Martin v. d. Borgh, staakten op de laatste dag de strijd. Het eindklassement luidt als volgt: 1 Rolf Maurer (Zwits.) 20.04.13, 2 Huub Zilverberg (Ned.) op 7 sec., 3 Gastone Nencini (It.) op 48 sec., 4 Eddy Pauwels (B.) op 1 min. 46 sec., 5 Esteban Martin (Sp.) op 2 min. 17 De Spanjaard Federico Bahamon- tes heeft, evenals het vorig jaar, de individuele tijdrit op de Mont Faron gewonnen in de nieuwe recordtijd van 49 min. 20.6 sec. over de 28,550 km. Bahamontes' oude recordtijd was 49.40. De Nederlander Jo de Roo plaatste zich met een tijd van 53 min. 1.2 sec. zevende. De uitslag van de grote prijs van Monaco luidt: 1 Graham Hill (GB) met BRM, de 100 ronden (314,5 km) in 2 uur 41 min. 19,5 sec. (gemid deld: 116,910 km/u); op een ronde: 2 Ritchie Ginther (VS) met BRM; op drie ronden: 3 Peter Arundell (GB) met Lotus; 5 Joakim Bonnier (Zwe den) met Cooper; 4 Jim Clark (GB) met Lotus. De stand in de competitie om de wereldtitel der coureurs is: 1 Gra ham Hill 9 p., 2 Ginther 6 p., 3 Arun dell 4 p., 4 Clark 3 p., 5 Bonnier 2 p. De tweede wedstrijd tellend voor het wereldkampioenschap (formule 1-renwagens) is de grote prijs van Nederland, die zondag 24 mei op het circuit van Zandvoort wordt gehou den. Fons Veldhuizen wint 25 km-loop in Krommenie De nationale 25 km-loop te Krom menie is een onbetwiste zege gewor den voor de nationale kampioen Fons Veldhuizen. Al enkele kilometers na de start vormde zich een kopgroep van 8 man waaruit zich na ongeveer 8 km Veldhuizen losmaakte. De felle zuid-westen wind in het vlakke pol derland bezorgde velen van de 53 lo pers moeilijkheden. De uitslag luidt: 1 Fons Veldhui zen (Volt, Tilburg) 1.24.57,6; 2 Roe- lofs (HAC, Helmond) 1.26.16,0; 3 Mol (Altis, Amersfoort) 1.26.35,6; 4 Smits (AVV'36, Alphen a. d. Rijn) 1.28.34,0; 5 Schoonen Minerva, Rotterdam) 1.28.56,0; 6 Hartog (AAC, Amster dam) 1.29.36.0; 7 Borst (DJA, Zun- dert) 1.31.20,0; 8 Hendriks (Metro, Rotterdam) 1.31.42,0.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13