PTT ontwikkelde een centraal antennesysteem Een miljoen dollar voor negerwijk Turkse Cyprioten naar Turkije Begrafenis van adjudant Van Dun TELEFOONTJES ZATERDAG 9 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 VOOR RADIO EN TELEVISIE Het door de PTT ontwikkelde cen traal antennesysteem (CAS) biedt tal van mogelijkheden. Behalve de beide Nederlandse geluidsprogram ma's kan men een aantal (16) fm-ka- nalen en bovendien een aantal (7) televisie-kanalen hierop aanschake len. Het stadsbeeld zo ontsierde an tennes, zowel voor geluid als voor te- JOHNSON VECHT TEGEN ARMOEDE President Johnson heeft vandaag een schenking van een miljoen dol lar aangekondigd voor de dichtbe volkte negerwijk van New York, Harlem. In een toespraak die hij in New York op een bijeenkomst van tex tielarbeiders hield, zei de Ameri kaanse president, die een campagne tegen armoede en voor gelijke rech ten voert, dat het geld gebruikt zal worden om scholen in Harlem te ver beteren en misdaad tegen te gaan. Hij gaf voorts de verzekering, dat de wet op de burgerrechten er door zal komen „al zou de behandeling in het parlement nog de gehele zomer moe ten duren". Voorstel Fullbright Volgens zeglieden van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken zou senator Fullbright bij zijn bespre kingen met de Turkse regering in Ankara hebben geopperd, dat de Turkse Cyprioten van hun eiland naar Turkije zouden worden over gebracht, om zo de moeilijkheden op Cyprus op te lossen. De Turken waren erg van hun stuk gebracht door dit voorstel en heb ben senator Fullbright verzekerd, dat Turkije nooit een oplossing zou kun nen accepteren, die in strijd was met de nationale eer van Turkije. Ook konden de Turken niet de Turkse Cyprioten in de steek laten, zeiden de zegslieden. Het Turkse voorstel dat tijdens de besprekingen van Fullbright met de Turkse minister president Inönü, werd gedaan, zou volgens de zegs lieden hebben ingehouden, dat de Turkse Cyprioten en de Griekse Cy prioten van elkaar zouden worden gescheiden, met g,ndere woorden: de verdeling van Cyprus. Er waren geen verdere bijzonder heden over het voorstel van Full bright te verkrijgen. Maar Ameri kaanse functionarissen op Cyprus hebben al eerder een dergelijk voor stel gedaan. Turkse Cyprioten zou vrije overtocht worden geboden en ze zouden schadevergoeding ontvan gen. Tevens is in deze kringen voor gesteld, dat Cyprus daarna een deel zou uitmaken van Griekenland. levisie, zouden geheel kunnen ver vallen en worden vervangen door enkele centrale antennes van speciale constructies met weinig reflecties of andere storende invloeden. Tot deze conclusie kwam ir. J. D. H. van der Toorn, oud-directeur-ge neraal van de PTT in een inleiding over de technische ontwikkeling van radio en televisie op het vandaag in Amsterdam gehouden congres over „Cultuur en televisie". In zijn inlei ding wees de heer van der Toorn op „een ongekende variatie" om meer mogelij Wieden uit te buiten bjj in voering van het C.A.S. De heer Van der Toorn noemde programma's kunnen plaatselijk ontstaan en wor den gedistribueerd door middel van dit transmissie-net. Zo ook regionaal, districtsgewijze en wellicht ook lan delijk. Men kan in dit verband den ken aan school-t.v., culturele en we tenschappelijke uitzendingen, aan kerkdiensten, plaatselijke concerten of toneelvoorstellingen, regionale of locale gebeurtenissen. In beginsel is dit transmissiesysteem ook geschikt voor doorgifte van kleuren-t.v. ik economisch alleen te hanteren in streken van grote dichtheid van aan sluiting op het systeem. Toepassing op het platteland, in dorpen en klei ne stadjes blijft z.i. voorlopig uitge sloten. Gemiddelde investeringen per woning voor dit transmissie-systeem kunnen op f 130 geraamd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de plechtige uitvaartdienst en begrafenis van de 1.1. maandag zo noodlottig omgekomen Antoon v. Dun, adjudant-instructeur-vlieger van de Koninklijke Marine-luchtvaart dienst was niet alleen zeer grote be langstelling van de zijde der Konink lijke Marine maar ook van de pa rochianen. Te 10 uur kwam de lijk koets, voorafgegaan door enige tam boers met omfloerste trom, bij de parochiekerk aan, gevolgd door de familie en enkele honderden mari niers, hoofdofficieren, officieren, on- deroff. en minderen. De plechitge H Mis van Requiem werd gecele breerd door hoofdaalmoezenier Goo- sens, met assistentie van aalmoeze nier Molenaar van het vliegkamp als diaken en pastoor F. P. M. van de Vliet als subdiaken. eHt koor zong de gregoriaanse mis van requiem. Tijdens de Mis was de parochie kerk geheel bezet met belangstellen den. De kist was gedekt met de Ne derlandse vlag waarop de sabel, de rangtekenen en de pet van de over ledene lagen. Tientallen kransen en bloemstukken van collega's, officie ren, directeur en persdienst van het vliegkamp, van chef en personeel van VLZIH, enz., bedekten de baar. Voor het betreden van de dodenak ker loste een korps mariniers een vuursalvo, dat ook bij het neerlaten van de kist herhaald werd. De ab- soute werd verricht door hoofdaal moezenier Goossens met dezelfde as sistentie als van de Uitvaartdienst. Na de begrafenis was er in het pa rochiehuis gelegenheid tot condole ren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, vierde lid, der woningwet ter algemene kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun besluit van 5 februari 1964, B no. 1895 (le afd.), G.S. 539, aan het door de gemeente raad in zijn vergadering van 14 fe bruari 1963 vastgestelde plan tot her ziening van het uitbreidingsplan, re gelende de bestemming in hoofdzaak van de gronden, gelegen in het lan delijk gebied dezer gemeente: a. hun goedkeuring hebben ont houden, voor zover het van hunnent wege op de kaart van het plan met een rode lijn omgrensde gedeelte be treft; b. voor het overige hebben goed gekeurd. Het goedgekeurde plan ligt ter ge meente-secretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. (Advertentie) LISSE FEESTAVOND BESCHERMING BEVOLKING Vrijdagavond werden op een bin dingsavond van de BB-Lisse, welke werd gehouden in het KAB-gebouw, een aantal onderscheidingen met oor konde uitgereikt aan hen, die op 1 november 1953 een verbintenis had den met de BB. De heer J. Osephius, hoofd BB riep op deze avond een speciaal woord van welkom toe aan burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, wethouder A. J. Mesman, gemeente secretaris M. Th. van Dijk, het dis trictshoofd de heer J. Malenstijn en de heer Bronkhorst. Spreker zei, dat ook de brandweer voor deze avond was uitgenodigd, omdat de samwerking tussen BB en brandweer steeds prima was. Ver volgens was het woord aan burge meester mr. Th. M. J. de Graaf. Deze wees op de belangstelling van het gemeentebestuur voor de BB. Ruim dertig mensen kunnen thans bogen op 10 jaar vrijwillige verbintenis; dit is een hele tijd, temeer daar het be gin aarzelend was. Ondanks alles is de organisatie nuchter met beide be nen op de grond blijven staan. Bij een volledige nucleaire aanval, be hoeft men elkaar niets wijs te ma ken, want dan is er geen leven meer, doch men neemt wel aan, dat geen enkele vijand zich kan veroorloven een totale vernietigingsoorlog te voe ren en dan is de BB wel noodzake lijk. Zeer belangrijk is daarom de paraatheid. Het deed spreker goed zeer veel vrijwillige medewerking van de burgerij te hebben ervaren. Hierna ging de burgemeester over tot het overhandigen van de oorkon den en het opspelden van de ere tekenen. De gedecoreerden waren: 'C. Aafi- geenbrug, C. G. v. d. Aardweg, J. F. Beelen, A. C. Cardol, J. P. van Dijk, G. van Dijk, W Haas, C. Hoogka mer, G. J. Huis, W. Hummekink, B. Keijzer, J. Koning, M. Koning, J. Lamboo, J. v. d. Laan, C. Langeveld, A. G. Opdam, J. van 't Oever, J Ose phius, J. v. d. Poel, J. v. d. Pol, H. P. v. d. Reep, P. van Rossen, W. San ders, G. in 't Veld, H. J. van Velzen, L. v. d. Voort, A. C. van der Voort, M. van Waveren J. M. Willemsen, C. van 't Wout, G. v. d. Zaal en W. J. v. d. Zon. Na afloop van het officiële gedeel te werd de avond -gevuld met een nonstop cabaretprogramma. ALPHEN AAN DEN RIJN OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL Er waren vele ouders (voor het eerst in de nieuwe school aan de Van Brakelstraat) bijeen op de eerste ouderavond van de Pius X Kleuter school te Alphen aan den Rijn. Heel veel belangstelling legden zy aan de dag voor de blijken van kun nen der kleintjes, neergelegd in al lerlei eigengemaakte voorwerpen, te keningen en fraai gekleurde platen, leuke blokken-bouwsels en vlecht werken. Wat de kinderen aan zang en spel wordt bijgebracht kon men beluisteren door middel van geluids bandjes. Hoofdleidster mej. De Boer hield een inleidende toespraak waarin zij o.a. een aantal antwoorden ver werkte op vragen van ouders. Dit vra genstellen heeft zij overigens zelf ge stimuleerd, want op haar initiatief is een klein comité in het leven geroe pen, dat bestaat uit enkele ouders van elke klasse, met wie op gezette tijden besprekingen plaatsvinden over onderwerpen, betrefende het kleuter onderwijs en over zaken, die de school aangaan. Voordat juffrouw De Boer de ouders had verwelkomd, hadden leerlingen van de kath. streekschool voor vrou welijke vorming de aanwezigen kof fie met koek gepresenteerd. Na de pauze sprak de heer K. J. Kweekei namens het Verbond voor Veilig Verkeer uit Hilversum over de jeugd in het verkeer. Hij ver klaarde, dat het Verbond en met hem vele verkeersinstanties tot het inzicht zijn gekomen, dat de schoolverkeers- lessen op een te late leeftijd begin nen. Het komt vaak voor, dat de kin. deren, die hieraan deelnemen, al twee a drie jaren lang met fiets dage lijks in het verkeer verkeren. Naar sprekers mening moet de verkeers- opvoeding veel eerder beginnen. LEIMUIOEN De Vereniging voor Veilig Verkeer heeft gisteren van de leerlingen in de hoogste klassen der lagere scholen te Leimuiden het praktisch Jeugdverkeers- examen afgenomen. Dat de kinderen goed met de verkeersregels op de hoogte zijn bleek uit het groot aantal geslaag den, want slechts zes candidaten moes ten worden afgewezen voor het rijwiel examen. Van de school met de bijbel slaagden: Huibert Dinke-Jacob, Cockie Radema ker, Anja v. d. Have, Evertje v. d. Broek, Peter Smit, Rien Zwaai, Betty van Dijk, Piet Rietdijk, Nellie Post, Wim Kuling, Bea Schering, Joke Kroon, Peter Schoonhoven, Olga de Rijk, Gert Ooms, Gert Verkade, Kees van Bostelen, Cor- rie van Harten, Piet Smit Gertie Los en Kees van Tol. Van de R.K. St. Jansschool slaagden: Ria van Velzen, Sjaak van Klink, Ge- rardie Rodewijk, Janny van Velzen, Nel v. d. Hoorn, Cok Vermeulen, Anja Lan- geslag, Tiny van Veen, Siem Noorder- meer, Adrie Zevenhoven, Gerard Möl- lers, Gijs de Boer, Gerard Wolvers, Ve ronica Wolvers, Theo Senne, Tinie Co- zijn, Barry Overdevest, Bert van Rijn, Riet Berends, Mart den Dubbelden. Kees v. d, Meer, Gerard v. d. Hoorn, Hennie Möllers, Tineke de Graaf, Gerda v. d. Weyden, Wilbert Beuk, Barrie Berends, Ineke Hogeboom, Adrie van Mourik, Gerda Rijkelijkhuizen, Henk de Jong, Harrie van Tol,, Boy Kiebert, Martien van Diemen, Sjaak Boere, Frank Wal- gering, Tiny Heuzen, Ans van Velzen, Piet den Dubbelden, Mieke Straathof, Hennie van Velzen, Antoon v. d. Wey den. Kees Bijlenaar, Kees Möllers. Hans de Prie, Henk Vink, Jan van Klink, Bep de Prie, Corrie v. d. Klauw. Gerard Turk en Barrie Schuurbiers. RUNSATERWOUDE JEUGDVERKEERSEXAMENS De leerlingen van de 6e klas der openbare lagere school hebben deelge nomen aan het examen van de Ver eniging voor Veilig Verkeer in Leimui den. Er waren slechts 6 kandidaten, waarvan er nog 1 wegens ziekte niet kon deelnemen. De geslaagden zijn: S. de Groot, Dirk Jan Visser, Rob Reumer- man, Bert van Bekkum en Jan Noordijk. Ook hebben zes leerlingen van de 6e klas der Chr. nat. school deelgeno men aan het praktisch gedeelte van het verkeersexamen per rijwiel. De ge slaagden zijn: Ard Kempenaar, N. M. Verhagen, Fia van Dijk, Rina Verzaal en Piet Roos. Eén candidate moest wor den afgewezen. WASSENAAR KRUISPUNT TIJDELIJK AFGESLOTEN In verband met de werkzaamheden aan de Witenburgerweg is dezer da gen het kruispunt Zijdeweg-Witten- burgerweg-Landscheidingsweg afge sloten voor alle verkeer, uitgezon derd voetgangers en wielrijders, voor wie een smalle doorgang is vrij gelaten. Deze afsduiting brengt voor de bewoners van de Laan van Koot en de Buurtweg en de tussenliggende lanen de noodzaak met zich mee van een omweg via de Sophielaan en de Stoeplaan. Bedoelde bewoners zijn door burgemeester en wethouders tevoren van deze maatregel op de hoogte gesteld. Uit enkele reactie/s op deze maatregel is gebleken, dat men zich afvraagt waarom tijdens deze afsluiting geen tijdelijke ont heffing wordt verleend van de ver keersmaatregelen die het onmogelijk maken vanaf de Buurtweg de Land- scheidingsweg op te rijden. Zoals ij kend mag men van de Buurtweg noch linksaf, noch rechtsaf de Land- scheidingsweg oprijden en is boven dien de Buurtweg tussen Landschei- dingsweg en Waalsdorperlaan voor alle motorrijtuigen in de richting Den Haag afgesloten. Van de zijde van het gemeentebestuur vernamen wij, dat uiteraard een dergelijke maatre gel onder ogen is gezien. De Land- scheidingsweg is echter een provin ciale weg en de provincie is niet be reid de door haar getroffen maatre gelen tijdelijk op te heffen. Het Was- senaarse gemeentebestuur is het met de provinciale autoriteiten eens, dat er door een tijdelijke opheffing van deze maatregelen een gevaarlijke si tuatie zou ontstaan. In de eerste plaats is het verkeer op dit gedeelte van de Landsoheidingsweg niet aan maximumsnelheden gebonden en ko men snelheden van rond 100 km per uur normaal voor. Op de Landschei- dingsweg zijn bovendien geen in- en uitvoegstroken aangebracht, waar door het oprijden van deze weg van af de Buurtweg een gevaarlijke ma noeuvre zou worden. Vooral op de spitsuren is het verkeer op de Land- scheidingsweg zeer intensief. Het oversteken, invoegen of verlaten van het betreffende kruispunt is dan niet mogelijk zonder groot risico. Zou men de maatregelen, die voor de Landscheidingsweg gelden tijdelijk opheffen, dan zouden daarvan niet alleen de bewoners van de omgeving van de Zijdeweg en de Laan van Koot gebruik maken, maar ook vele anderen, waardoor op de Buurtweg een intensivering van .het verkeer zou optreden waartoe deze weg zich niet leent. Minder vermakelijkheidsbelasting voor sportverenigingen Tot nu toe behoefde voor toneel-, zang-, muziek uitvoeringen en voor bioscoopvoor stellingen geen vermakelijkheidsbe lasting te worden betaald als de en treeprijs 0,25 of minder bedroeg. Voor sportwedstrijden en demonstra ties en volksfeesten bedroeg het be lastingvrije entreebedrag 0,40. B. en w. stellen de raad voor, deze be lastingvrije minima te verhogen tot 0,75 voor beide categorieën. Hogere parkeertarieven bij Wasse- naarse Slag Burgemeester en wet houders stellen de raad voor het be drag, waarvoor de gemeente de par keerplaats bij de Wassenaarse Slag verhuurt, te verhogen van 1753,50 totl0.500,- per jaar en toe te staan, dat door de huurder van dit parkeer terrein hogere parkeergelden zullen worden gevraagd. De tarieven zul len werden verhoogd tot 0,50 voor parkeren gedurende 2 uren, tot 1,- voor parkeren gedurende meer dan twee uren en tot 2,- voor autobus sen, of vrachtwagens. B. en w. wijzen er op, dat met 'n pacht van 10.500,- de jaarlijkse exploitatiekosten van de parkeerplaats niet geheel worden ge dekt. VOORSCHOTEN SPORTDAG UITSTEKEND GESLAAGD De jaarlijkse sportdag in Voor schoten georganiseerd door de Voor- schotense sportraad had alles mee om een succes te worden: het weer en de aantrekkelijke wedstrijden! De meer dan duizend bezoekers, ver spreid over de vier velden, hadden een goede sportmiddag. Om twee uur opende burgemeester L. de Kool de sportmiddag. Na het hijsen van de Voorschotense vlag werden honderden postduiven los ge laten, die aan de leden van de post duivenvereniging „De Zwaluw" ver telden, dat de sportmiddag een aan vang had genomen. De korfbal wedstrijd ging tussen Vitesse '55 uit Voorschoten en KNS uit Oegstgeest. Na een aantrekkelijke wedstrijd kwam de uitslag van 5—2 in het voordeel der Voorschotenaren. De handbal wedstrijd SVLV-Quin- tus uit Kwintsheul vond geen door gang door het niet opkomen van Quintus. De toeschouwers kregen toch een handbalwedstrijd te zien: SVLV tegen SVLV. De uitslag werd 10 voor SVLV. Hulde aan de da mes, die kans zagen binnen korte tijd twee elftallen op de been te brengen! De hockeywedstrijd Zuidwijck te gen Siceo, beiden uit Leiden, eindig de onbeslist 11. Het hoogtepunt voor de voetbal liefhebbers kwam om half vier. Een combinatie Rouwkoop-SVLV tegen Noordwijk voor spelers van 18 tot 23 jaar. De uitslag 19 was onbe langrijk. Belangrijk was het voor Voorschoten mooie, gave voetbal van de Noord wij kers. Het werd geen eenzijdige wedstrijd, ondanks deze hoge score, het verschil tussen de Noordwijkers en de Voorschotenaren bestond hierin, dat de eersten een aanval goed wisten af te ronden en de laatsten een goede schutter mis ten. Postbode zonder roeping Een Deense postbode, die in 1962 was ontslagen wegens ge brek aan werklust, bekende gisteren voor de rechter, dat hij ongeveer 1.500 brieven had weggegooid, omdat hij zich niet wenste te kwellen door ze te bestellen. AANGEBODEN Z Modern stalen bureau 6 laden, z.g.a.n.. tegen ie der aannemelijk bod. Brie ven onder nr. 7995 bur. v. d. blad. Z Alt op de Mare 112 Occasions: kleine grasma chine 18. compressor 32.50. 42.50. f 75, f 120. prima badgeiser 85. auto kinderzitje 19.50, nieuwe uitneembare imperiaal, passend op alle wagens van 75 nu 49.50. Z Aparte bankstellen van fabrikant aan particulier Chique gebogen modellen met losse kussens f 650 i 750, 995, 1150 f 1195 1350. Tevens aparte fau teuils 165 en f 185 p. st. Te zien zaterdag, zundag maandag tot en met don derdag de gehele dag, ook 's avonds. Nieuwe Park laan 115, s Gravenhage telef. 070-551680. Z Alt op de Mare 112. DoDsleutcldoos. 30-delig 20.80. waterpas 1.05, lijmtang 10 cm 2.70, ge- reedschapkisten. 5-delig 14.95. bankschroef, 100 mm 20.50, idem 75 mm 16.10. handzagen, 18 inch 4.60, 4.85. 5.40. Z Alt op de Mare 112. Meisjesfiets 20. Phoenix- herenfiets f 75. Juncker 85. Topper herensport, trommelrem versnellingen 105. Union-dames 95. Locosport, knijpremmen, versnellingen 105, Triumf idem 105. Z Nerveus? Geiaagd Schiefter's Blnedwijn helpt bijzunde' snell Be vat aktief l.ecithint vita minen en mineralen werkt biovitaal Exclusie! bij apothekers en drogis ten Z Wie koonl fvoorr!elie> van mijcassette, merk Ge- ro linnenuitzet merk Cin derella en kookset. merk Lagostina. Br. onder nr 4577 bur. v d. blad. Z Nu een nieuwe lamp voor woning, boot. winkel of kantoor. De grootste sortering De laagste prij zen. De Lichthal. Haar lemmers'traat 293 Leiden Z Veel geld voc - uw ge bruikte neubelen bij aan koop nie' rechtstreek* van fabriek. Enorme keuze, ze. elke prijsklasse, eerste klas afwerking Betaling in 6 maanden rentevrij Vraagt vrijblijvend cata logus. Postbus 538 De-» Haag. Z Een nieuwe woning? Voor al uw lamper naar De Lichthal Gratis plaat sen van la npen boven de 25 - in Leiden en omge ving. De Lichthat Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. Z Grammofoonplaten. populair, klassiek top hits keuze uit meer dan 20 000 nummers *7an Zijp. Haar lemmerstraat 279 Leiden Z Wie zoekt kleinere wo ning? Deze wordt aangeb- in omg. v. d. Zijlsingel. (Slaapk., huisk., keuken, kelder, pl.. schuur en vrije omloop). Gevr. kl. hele w. of iets anders. Géén flat. Vrije opgang. Ook in ranideem. Brieven onder nr. 80&2 bur. v. d. blad. Z 500 merkfietsen in vele kleuren en uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 132.50 kompleet. Van Zijp Haarlemmerstr. 295, Ko revaarstraat 6, Leiden. Z Te koop Consul 1954, in goede staat, beslist geen olieverbruik. Prijs 425. Tevens een NSU motor, heeft weinig gelopen. Zon neveld, Rijndijkstraat 44, Leiden, Z Gebruikte bromfietsen voorradig. UooT inruil ver kregen Door vakmensen nagezien Van Zijp. Haar lemmerstraat 295, Leiden Z Wollen kledingstukken, dekens, enz. kunt u veilig bewaren, tegen motten, stof en vocht, in onze prima plastic zakken. Keuze uit velerlei formaten, tegen billijke prijzen. Papierhan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Z Z.g.a.n. Mutsaerts twee ling kinderwagen met but ton bedje, moet weg, voor spotprijs. Stadhouderslaan 31 2 x b. Tel. 34254, na 7 u. Z Dwergpoedeltje. 2l/t mnd. lakzwart. 85. Moe der 35 cm. hoog. Tel. 070- 984235. Z Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevaarstraat 7 Ter kennismaking met on ze 3e dameskapsalon een prima coldwave perma nent voor 1" kleurspoe lingen v.a. 3.-. Al ons werk onder volle garantie Tel ■>3666 Z Gaat o trouwen of heeft u een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot f e00n - voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel Vraagt gratis folder dan krijgt U alge hele inlichtingen Postbus 1371 Rotterdam. Z Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa. Van der Vaart Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Z Voordeel voor U. Zijn uw stoelen fauteuil of bankstel m versleten staat geen nood Wij stofferen repareren overtrekken lijmen in onze eigen stof- feerderij Van der Berg Gerrit Doustraat 1-27, tel 34824. Trompstraat 66 Z Er is maar één Van der Berg die in eigen stoffeer derij stoffeert, repareert, overtrekt, lij. .t, Gerrit Doustraat 1-27 tel 34824 Trompstraat 6o Z Kinderfoto's en buwe lijksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurtse- weg 30. Zoeterwoude, tel 01715-353. Z Een bezoek aan onze kwekern is zeker dt moei te waard Wij zijn ruim ge sorteerd in diverse soorten planten voor uw zaak. huis of kantoor Tevens hebben wij een ruime sortering aardewerk Zaalberg, Lo- ré enz en een grote col lectie koper en tin Blue menmagazijn C L Mul der, Haarlemmerweg 21 Leiden, tel 20550 Z Am. grenen vloerdelen 3l/i cm dik. vloer kraal en sponninghout baddings rasters, panlatten 2 x 3 cm gootsteenbakken. closetpot ten. kruisdakpannen ra men. deuren, iizeren bin ten. pijpen Fa. H. de Bol ster. O ver rijn 8. Leiden, bij de Zijlsingël. Z Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende orii zen o.a visitekaartles ge boortekaartjes verlovings- kaarties huweliiksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking vlotte bediening - Halpa Vul- penservice Haarlemmer straal 64 naast muziek handel Ge Hofenk Z De Sleutel'.oning Bij maken 'an alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat °73 (bij de Overdekte) tel 33958 Le vering aan rijk en ge meente Zaterdagsmiddags en maangmnrgen geslo ten Z Verzamelaa*s. wii heb ben alles op postzegel ge bied. Hawid klemstroken gomstrookjes pincetten, al bums. insteekboeken. pak ketten. catalogie, nieuw tjesdienst. geschenkbon nen enz. enz. Van Leeu- wen's Postzegelhandel. Lokhorststraat (t.o. Pie- terskerkgracht). PERSONEEL Z Tuinbouwbedrijf C. L. Mulder vraagt flinke krachten voor de aanleg en het onderhoud van tui nen. Wij bicden hoog loon en goede vooruitzichten Haarlemmerweg 21, Lei den, tel. 20550. Z Gevraagd machinale za gers. Goed loon Omscho ling is mogelijk. Kistenfa briek Guldemond Valken burgseweg 19 Katwijk a d. Rijn. tel. 01718-2843. Z. Op onze kwekerij heb- bij wij plaats voor iemand die zich kan belasten met de verzorging en de 'ver koop van de tropische planten. Rijbewijs strekt tot aanbeveling. C L. Mulder, Haarlemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. Z Flinke hulp ge vraag J voor twee hele of halve dagen in klein gezin. Pr. Bernhardlaan Voor schoten. tel. 01717—2736. Z Gevraagd: geroutineer ae modinettes Wegens uitbreiding kunnen wij riog 20 modinettes plaat sen Komt U eens praten Goed loon en 5-0 werk week Aanm maandag tot vrijdag van 8-17 30 uur Herengracht 84 Leiden tel 30268 Z Katholieke Gezinszorg Morssingel 8, Leiden vr nette r k helpsters voor halve of hele dagen Aan melden: maand t.m vrij dag tussen 9-10 uur en 1-2 uur Z Opperman gevraagd of welke jongeman 18 jaar wil daarvoor ongeleid worden? Aanmelden das avonds na 6 uur: J W Fri- sostraat 21 Leiden. Z Gevraagd. Bezorgers, leeftijd vanaf 16 jaar oud. voor het wekelijks bezor gen van reclamedrukwerk voor de wijken Hoge Rijn dijk - Hoge woerd - Br ee straat - Rapenburg - Haar lemmerstraat en omgeving Brieven onder nr. 2564 bur. van dit blad. Z Beschaafd meisje ge vraagd. Banketbakkerij A. P. Kraaij, Oegstgeest. telef 52858. Z Aardbeienpluksters 's morgens 4 uur te begin nen. C. B. v. d. Meer, Noordeinde 130, Roelof- arendsveen. Z Hulp in de huishouding gevraagd voor de hele week of 5 dagen. Th. v. d. Zwet-Verbey, Noordeinde 153. Roelofarendsveen. Z Zelfstandig meisje b.z.a. voor hele dagen in gezellig R.K. gezin, liefst met kin deren. Brieven onder nr 7991 bur. v. d. blad. Z Gevraagd kapster, goed kunnende watergolven. Te vens leerling kapster. Kap salon v. Warwijk, Dam- laan 39. Leidschendam, Tel. 3797. Z Gevraagd net meisje voor het maken van knoopsgaten en stofcein- tuurs, bij Fa. C. Donker. Breestraat 159. Z Gevraagd wegens hu welijk een naaister voor 2 dagen in de week te Leid schendam. Brieven onder nr. 8025 bur. v. d. blad. TE HUUR Z Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig. Z Trouwrijden? Verras uw bruid! Bespreekt onze nieuwe 7-pers Chrvslers heerlijk verwarmd Alle inl.Zeemanlaan 12a Lei den telef 23055 Z Te huur aangeboden te Noordwijk, droge opslag ruimte ê.a. 100 a 150 m2. Water en licht aanwezig. Br. onder nr. 5202 bur. v. d. blad. GEVRAAGD Z Te koop gevraagd woonhuis met stukje grond in dorp omgeving Leiden enige reparatie geen be zwaar. Te bevragen onder nr. 7882 bur v. d. blad. Z Jonge heer. bezigheden buitenshuis hebbende, zoekt per 1 juni net kost huis. Voorkeur gemeente Oegstgeest. Brieven onder nr. 7960 bur. v. d. blad. Z Gevraagd 3 kamers of etage met kookgelegenheid voor a.s. huishoudlerares. Wolters, Noordeinde 50. tel. 20776. Z Te koop of te huur ge vraagd middeldruk rug sproeier met roerwerk. Aanb. Otten. Apoth. dijk 35, Leiden. Z Te koop gevraagd: oud ijzer en machines, accu's, lood. zink, koper, alumi nium. kabel, garage- en fabrieksopruimingen. IJzer- en metaalhandel Castelein. Herensteeg 9. tel. 23092, Leiden. Z R-K. juffr. zoekt zit- slaapkamer met kookgele genheid in Leiden of omge ving. Brieven onder nr 8000 bur. v. d blad. Z Te koop gevraagd een jaloeziekast.je. Aanb. De Kempenaerstraat 20. Oegst geest, telef. 52858. DIVERSEN Z 10 volle uren autorijles 47 50 Moder 'esmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessen 6 50 gulden Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden Erkende bonds autorijschool De Centrale Veerstraat 31 Leiden tel 24600 Z Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen/ Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27 Z Autorijles Frans God dijns erkende (VAMOR' rijschool Snelle dus voor delige opleiding tn nieuwe Opeis Madoerast.raat 29 Garenmarkt 5 tel 34430 Z Aangeboden: sierteelt verg. k.kas, w kas, open grond A en B, zowel pe riode als jaar J van Pari don Jr., Herenweg 140A Noordwijkerhout, telef. 02533—2205. Z Even opgelet, heren veehouders!! Mocht U last van vliegen in uw stallen hebben, laat ze dan met Organon, de nieuwste in de laboratoria ontworpen vloeistof uitspuiten door: L. J M Kerkvliet. Rijn dijk 197, Hazerswoude. tel 01714—552 Z 10 hele uren autorijles voor 49 50 met volledige garantie Uw rijbewijs is onderweg Auto-scooter- rijschool „Diana" Veiling kade 13 Leiden tel 22928 Z Particulier verzamelaar vraagt te koop schilde rijen van oude Holland se meesters Brieven met aanbiedingen aan oostbus 4078 Rijswijk ZH Z Gootstenen aanrecht- bladen en keukenkasten feheel pasklaar Eerste las materialen zeer lage prijzen Jac Arnoldus en Zn Mlnnebroeisgracht 9 WONINGRUIL Z Ruilen. Groot huis in centrum stad. bev. 5 ka mers, keuken bijkeuken, grote zolder vliering, rui me plaats, moet opgeknapt worden, huur 6.90 p.w. voor kleinere woning, ho gere huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 8011 bur. v. d. blad. Z Ruilen. Nieuwe 3-k. flat in Groenoord voor andere woning. Brieven onder nr. 8011 bur. v. d. blad. Z Woningruil Leiden-Am- sterdam. Aangeboden te Amsterdam 5 kamerwo ning. Huur 85.80 per maand. Gevraagd woon ruimte in Leiden of direkte omgeving. Hogere huur geen bezwaar. Tel 020- Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14