VERGAAND PUN VAN PATRIARCH ATHENAGORAS TOT HERENIGING MOEDIGE BURGEMEESTER KLOM TOT BIJ DE WEERHAAN GEBREK AAN MEDEWERKING Assoeandam kostte vele mensenlevens Staking in Spanje breidt zich uit Israël wil Duitse geleerden weg hebben uit Egypte MEDISCHE DIENSTEN asa-js BEVESTIGING VAN VONNISSEN GEEIST IN ZAAK-FINSTERWOLDE WOENSDAG 6 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA IS Patriarch Athenagoras I van Con- stantinopel stelt voor de hereniging tussen de Kerk van Rome en die van de Kerken uit het Oosten tot stand te brengen door een overeenkomst, welke een „verdrag van vriendschap, alliantie en samenwerking" ge noemd zou kunnen worden. Dit ver drag zou niet alleen het patriarchaat van Constantinopel omvatten, maar ook de kleinere patriarchaten en de onafhankelijke Orthodoxe Kerken. Dit deelt de katholieke, in Con stantinopel wonende journalist An tonio Negroponte mede in een uit voerige berichtgeving aan het Ka tholieke Amerikaanse persbureau N.C.W.C. Negroponte, zelf van de latijnse ritus, is medewerker van het blad Katoliki en heeft gemakkelijk toegang tot de Phanar. Geen der leden der pauselijke commissie, welke enkele weken ge leden o.l.v. Mgr. Martin drie dagen op het Phanar met de patriarch be sprekingen gevoerd heeft, wenste zich in concreto uit te laten over de concrete gesprekstof. In een aan La Croix gegeven interview gaf Mgr. Martin na terugkeer toe, over ver schillende zaken te hebben gespro ken, doch hij weigerde zich concreet uit te laten over.de gemeenschappe lijke acties en initiatieven, welke de patriarch reeds lang voor noodzake lijk houdt, doch welke bij gebrek aan medewerking nog steeds onuit voerbaar lijken. Weinig kans van slagen. Of deze nieuwe patriachale plannen reële kans vah slagen hebben, wordt in Orthodoxe kringen betwijfeld zo verneemt het KNP. Men wijst er op, dat het accoord er een zou zijn van de „hoge heren", zoals er in het verleden al meer geweest zijn. Het patriarchaat van Moskou zou er zich zeker niets aan gelegen laten liggen, evenmin als de Orthodoxe Kerk van Griekenland. Constantinopel heeft geen gezag om een erkenning van een eenmaal gesloten accoord af te dwingen, aldus zegslieden van de Orthodoxie. Het plan van patriarch Athenago ras zou de volgende punten omvat ten: 1. herstel van de liefdesbond en daarmee verband houdend afbraak der gezagsverhouding Paus en Kerk. De patriarch zou bereid zijn het ere- primaatschap en het gezag van de Paus te erkennen. 2. Als concessie van Rome de delegatie van de pau selijke jurisdictie voor de orthodoxie aan de patriarch van Constantino pel als een blijvend privilege. Na deze concessie van de H. Stoel zou hij bereid zijn alle concilies na Chalcedon te erkennen en deze er kenning bij voorbaat uit te strekken tot het Tweede Vaticaanse Concilie. Volgens Negroponte is Athenagoras ervan overtuigd, dat hij alles moet doen om de Orthodoxie te redden. Orthodoxie bedreigd. In het Nabije Oosten, eens een grote bloeiende orthodoxe gemeen schap, is de Orthodoxie practisch verdwenen om plaats te maken voor de Islam. De patriarchaten van Jeru zalem en Alexandrië hebben prac tisch geen inhoud meer. Het oecu menisch patriarchaat van Constanti nopel zelf is volgens het verdrag van Lausanne in 1923 beperkt tot de stadsgrenzen van Istanboel, al strekt zijn morele, spirituele autori teit zich uit over Australië, Noord en Zuid-Amerika en West-Europa. Deze zijn de gebieden, waar de Orthodoxie de beste kansen heeft, maar het zijn ook de gebieden, waar de Katholieke Kerk veruit de sterk ste is. De toekomst van de Ortho doxie ziet patriarch Atheriagoras dan ook in het Westen, waar zij echter het gevaar loopt door het Katholi cisme geabsorbeerd te worden. De patriarch werkt daarom naar het alternatief van zelfstandige in tegratie in de Katholieke Kerk, waarvoor overeenstemming met Ro me noodzakelijk is. De agelopen tien dagen zijn ongeveer 7000 vluchtelingen uit het zuiden van Soedan in Oegoenda bin nengekomen. Zij hadden 31.000 stuks vee bij zich. In Liverpool heeft dinsdagavond de 36-jarige mevrouw Dorothy Mc- Burgemeester Ch. G. Matser vangezonken. Van anderen begon de Owen, de vrouw van een havenar- Arnhem heeft gisteren de weerhaan maag te draaien. Ongeveer 10 me- beider, het leven geschonken aan n 0p ae toren van de Grote Kerk ge- ter boven zich zag het groepje vierling, drie jongens en een meisje. piaats. Op een zwiepend schavotje, hoogwaardigheidsbekleders een vlon- De baby's wogen by de geboorte elk een banje westenwind, bijna 100 dertje dat tussen vier wiebelige paal- ongeveer twee pond. Zg liggen nu in meter boyen de begane gr0nd. Op tje hing. Een dun laddertje leidde een couveuse. Het echtpaar had al ongeveer 75 meter hoogte, na een ernaar toe. tochtje met de lift, beklom de bur- Op dat moment nam een verstan- gervader de torenspits, gevolgd door dig man de leiding. Burgemeester wethouder mr. Bisterbosch en enke- kon de plechtigheid ook wel op de le andere officials. steiger verrichten. Burgemeester Toen men op de bovenste steiger hoefde niet helemaal naar boven toe. was aangekomen was de burgemées- Dat was gekkemanswerk. Men zou ter reeds het hart in de schoenen dan wel een of andere waaghals vra- gen het haantje'op de spits te zetten. t. M-rrvr, Nergens voor nodig dat burgemeester MIS VOOR DE dat zou doen Maar dat was de heer Matser toch ryijTTj-imT I7DC wa^ a^ *e ëortig. Was hij daarvoor 1 M-jLjIi zo hoog geklommen? „Ik ga naar bo ven toe" sprak hij dapper en besteeg twee zoons. Volgens het blad „Al Akhbar" heeft de bouw van de Assoeandam tot dus ver aan 227 mensen het leven gekost. Zeven van de slachtoffers waren Rus sen. De meeste dodelijke ongevallen sproten voort uit rotsafstortingen. In totaal zijn meer dan 30.000 ar beiders en technici bij dit project be- Coëducatie voor prinsje Andrew Koningin Eilzabeth n heeft ge broken met een Britse traditie en haar vierjarig zoontje prins An drew naar een gemengde klas ge stuurd. De 16-jarige kroonprins Charles heeft uitsluitend jongens scholen bezocht. Zijn 13-jarig zusje Anne heeft altijd alleen meisjes als klasgenoten gehad. In het gemengde klasje .in Bu ckingham Palace zitten behalve de kleine Andrew nog twee jongetjes en twee meisjes, allemaal kinderen uit kringen van de hofhouding. De onderwijzeres van het kleu terschooltje is Catherine Peebles, die al jaren koninklijke gouvernante is. Turkije garandeert veiligheid Athenagoras De Turkse regering heeft in een telegram aan de Wereldraad van Kerken de ongerustheid over het lot van de patriarch van Constantino pel, Athenagoras en de Grieks-Ortho doxe minderheid in Turkije, wegge nomen. In het telegram zegt de mi nister van Buitenlandse Zaken van Turkije te garanderen, dat zowel het Oecumenisch Patriarchaat van Con stantinopel als de persoon van de patriarch ongedeerd zullen blijven, in overeenstemming met de bepalingen van de Turkse grondwet. De Turkse grondwet nl. beschermt alle gods diensten en burgers, die de -Turkse wetten eerbiedigen en gehoorzamen. In het telegram verzoekt de Turk se minister van Buitenlandse Zaken de Wereldraad van Kerken aarts bisschop Makarios te wijzen op zijn plicht de slachtingen onder de Turk se minderheid op het eiland Cyprus te verhminderen. De Turkse rege ring kan onmogelijk het onrecht tot staan brengen, dat systematisch Tur kije en de Turkse natie door bepaal de geestelijken wordt aangedaan, al dus het telegram. Minder verzet van de Kerk tegen Crematie The Sunday Times in Londen meldt dat de katholieke Kerk een soepeler standpunt gaat innemen tegenover de crematie. Ofschoon het verbod tot crematie blijft gehandhaafd, zou paus Paulus uit pastorale motieven aan de bisschoppen hebben meege deeld, dat zij ten opzichte van katho lieken, die crematie wensen, een min der strenge houding kunnen aanne men. De wens tot crematie behoeft volgens deze instructie geen reden te zijn het sacrament der zieken te wei geren. Naar het KNP van bevoegde zijde neemt, heeft paus Paulus ongeveer een jaar geleden een vertrouwelijk schrijven aan de bisschoppen gezon den met een instructie voor hun pas toraal inzake de crematie. De Ro meinse correspondent van het En gelse katholieke weekblad Catholic Herald heeft omtrent deze gewijzig de houding vernomen, dat talrijke bisschoppen een herroeping van het kerkelijk verbod op crematie hebben voorgesteld tijdens de voorberei dende werkzaamheden van het con cilie. Als praktische reden voor hun voorstel noemden zij het gebrek aan ruimte voor kerkhoven in de grote steden. Ofschoon crematie niet intrinsiek kwaad is (in^Syro-Malankaarse ri tus in India'Ts de verbranding ge woon) werd zij in mei 1886 door de Heilige Stoel verboden als reactie op de propaganda voor de lijkver branding door de vrijmetselarij. Sowjet-radarsysteem van Cuba verdwenen De Sowjet-Unie heeft uit Cuba een radar-systeem teruggetrokken, dat in gebruik zou zijn geweest bij de raketstrijdkrachten op Cuba. Dit is gisteren van officiële zijde in Washington meegedeeld. Door deze maatregel, die ongeveer drie maanden geleden zou zijn ge troffen, wordt waarschijnlijk de doel treffendheid van de raketten vermin derd. Zoals bekend dreigde Fidel Castro onlangs van deze raketten ge bruik te zullen maken indien de Amerikaanse verkenningsvluchten boven Cuba zouden worden voortge zet. De bekendmaking van Amerikaan se zijde volgde op de ontkenning van het ministerie van defensie, dat de Sowjet-Unie haar beste luchtdoelra ketten uit Cuba zou hebben terug getrokken. PULTTZER-PRIJ ZEN 1P64 De Amerikaanse journalisten Mal colm W. Browne (Associated Press) en David Helberstram (New York Times) zijn onderscheiden met de Pulitzer-prijs 1964 voor hun bericht geving over de oorlog in Zuid-Viet- nam, Zij delen de prijs, die 10.000 dollar (ca. 36.000 gulden) groot is. Een zelfde onderscheiding viel Merri- man Smith (United Press Internatio nal) ten deel voor zijn verslag over de moord op president Kennedy. De Pulitzer-prijs voor persfotogra fie ging naar Robert H. Jackson van de „Dallas Times Herald" voor de foto van de moord op Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy. Amerikaans protest tegen levering van locomotieven aan Cuba Van de zijde van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken is gisteren meegedeeld, dat de Verenig de Staten bij Frankrijk hebben ge protesteerd tegen de voorgenomen levering van 20 Diesel-locomotieven aan Cuba. Een woordvoerder van het mi nisterie deelde op een persconferen tie mede, dat Amerikaanse functiona rissen in gesprekken met Franse col lega's in Parijs en Washington hun „ernstige bezorgdheid" hierover had den uitgesproken. De woordvoerder herhaalde het eerder verkondigde Amerikaanse standpunt, dat de verkoop van uit westelijke landen afkomstige locomo tieven „een nog grotere invloed" zal hebben dan de onlangs gesloten over eenkomst tot levering van Britse autobussen. Hij liet verder doorschemeren, dat de regering-Johnson alles had ge daan om de verkoop van Franse loco motieven te voorkomen, doch dat er op het ogenblik weinig kans bestaat dat verkoop niet zal doorgaan. VLIEGTUIGONGELUK IN ZUID-VIETNAM. Veertig kilometer ten zuidwesten van Saigon is vandaag een Ameri kaans legervliegtuig neergestort. Alle vijftien inzittenden zijn om het le ven gekomen. Het zijn vermoedelijk tien Amerikanen en vijf Vietname- zen. Allen militairen. ANVV GAAT TV-SPOTS VERZORGEN Winst voor Labour blijft groeien De voorlopige stand bij de aan de gang zijnde gemeenteraadsverkiezin gen in Engeland toont, dat de winst van de Britse socialistische partij voortdurend groeit. Van conservatieve zijde is opge geven een netto verlies van 34 zetels op een totaal van ruim driehonderd zetels voor de conservatieven in En geland en Wales. Van socialistische zijde wordt de netto zetelwinst op een totaal van 800 zetels voor Labour op 86 vastge steld. De liberalen hebben in Enge land en Wales tot dusver 37 zetels verworven en een netto-verlies gele den van 3 zetels. In Schotland bedraagt het „winst saldo" aan zetels voor de socialisten op het ogenblik 16. In de kolenmijnen van Asturië in Noord-Spanje hebben maandag 15.000 mijnwerkers het werk neergelegd uit protest tegen het ontslag van enkele duizenden mijnwerkers die zijn ont slagen wegens deelneming aan een langzaam-aan-actie. Er staken nu in Noord-Spanje weer meer dan 20.000 mensen. In totaal telt Austurië 75.000 mijn werkers. Meer dan een kwart van het personeel der mijnen is dus nu in staking. De mijndirecties hebben bekend gemaakt, dat zij do nieuwe stakers vóór veertien dagen zullen schorsen wegens schending van de collectieve arbeidsovereenkomst. Dat heeft nog meer kwaad bloed gezet en de mogelijkheid, dat de arbeiders een algemene staking zullen uitroe pen is verre van denkbeeldig. Amerika dreigt met schrapping van hulp aan Indonesië De Verenigde Staten zullen wel licht hun bijstandsprogramma voor Indonesië geheel moeten schrappen als de crisis om Maleisië ernstiger wordt, zo zei de Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken voor het Verre Oosten, Wiliam Bundy, gis teren in een toespraak tot de Ameri kaanse „raad voor de reclame" in Washington. Hij wees erop, dat Ame rika al besnoeiingen in dit program ma heeft aangebracht en de hulp be perkt tot terreinen als gezondheids zorg. Het gevaar voor overstroming van de Russische stad Samarkand is geweken. Vandaag is met een ex plosie de laatste rotsformatie opge ruimd die de toegang tot het gegra ven afwateringskanaal nog versper de. De zeventig miljoen ton water uit het meer, dat zich uit de door een bergafstorting versperde rivier de Zarafsjan had gevormd, begint thans weg te stromen naar de bed ding van de benedenloop van deze rivier. De minister van buitenlandse zaken van Israel, mevrouw Golda Meir, heeft in het Israëlische parlement verklaard, dat de Westduitse rege ring naar het oordeel van Israel niet onverschillig kan big ven staan tegen over het feit, „dat negentien jaar na de val van het Hitler-regime, dat de vernietiging van miljoenen Joden heeft veroorzaakt, mensen die tot hetzelfde volk behoren bij handelin gen betrokken zijn die Nasser helpen, de staat Israel aan te vallen, waarin de overlevenden uit die tijd van ver schrikking een toevlucht hebben ge vonden". De Egyptische president laat steeds weer weten, Israel te willen vernie tigen en bedreigt Israel met raketten, die met de hulp van Duitse geleerden zijn vervaardigd, aldus de Israëlische minister. „Wij hebben nimmer gezegd, dat deze geleerden door de regering in Bonn zijn uitgezonden, maar het is duidelijk, dat alleen de Westduitse regering iets kan doen, en al het mo gelijke moet doen om hun terugkeer te bewerkstelligen", zo zei minister Meir. „Mis voor teenagers" is de naam onverveerd de leer. Tot ieders ver van een compositie van de Bredase wondering kwam hij behouden bo- toonkunstenaar Koos van Overbeek, ven en een paar zeer moedigen volg- r_ die bij wijze van experiment gister- den hem. Schraag tegen de wind stak trokken. De eerste fase van het werk avond in première is uitgevoerd in de burgemeester een speeche af en zal op 15 mei worden voltooid, in de Theresiakerk te Breda. Honderden pootte de haan op het draaipunt. De aanwezigheid van Sowjet-premier middelbare scholieren en geestelijken man die in de herrijzenis van Arn- Chroesjtsjow en president Nasser van van de protestantse en katholieke hem zo'n groot aandeel had gehad Egypte. kerk woonden deze eerste uitvoering bleek aan fysieke moed nog niets te bij. De componist begeleidde de ge- hebben ingeboet. zangen zelf op het kerkorgel. Twee Rn at nnnr Do (Zmillo amateur-slagwerkers assisteerden IXllSl voor ue Xrlllllie hem daarbii od drums en bongo. Van Overbeek vertelde voor de President De Gaulle zal de perio- première dat deze Mis voor jongelui de voor zijn herstel in Parijs met geënt is op de Gregoriaanse kerk- bijna een week verlengen. muziek, geritmeerd in de vierkwarts- Oorspronkelijk zou de president een maat. terwiil de gezangen getoonzet week in Parijs vertoeven en daarna ziin in de stijl van Johan Sebastiaan een week rust nemen in Colombey- Bach. !e,s"^e,u.x"Eglises' HjJ zal nu eerst op De teksten van de gezangen zijn De Algemene Nederlandse Vereniginr 14 ot 15 mei naar Colombey vertrek- van de hand van Guillaume van der voor Vreemdelingenverkeer (ANW) ken en daar zonder twijfel de week Graft. Omdat de teenager voor alles zal tijdens de zomermaanden elke vrii- na Pinksteren blyven. een eigen idioom heeft, meent Koos dagavond vlak voor of na het eerste Als de president tegen het einde van Overbeek hen tegemoet te zijn toeristische evenementen, speciaal voor van deze maand naar Parys terug- getreden met een eigen middel tot NTS-joornaal tv-spots brengen over keert zal hy het reisprogramma dat geloofspraktizermg. Enkele middel- de Nederlandse toeristen voor zijn operatie op 17 april voor bare scholen in Oosterhout en Breda hem was samengesteld, nog eens be- hebben de mis inmiddels in studie ge- Op vrijdag 15 mei wordt de eerste 2ie"'. nomen De bisschop van Breda, mgr. spot uitgezonden. Dit programma-onder- Dit programma bevat een reis voor G. de Vet, heeft wel toestemming ge- deel. dat in samenwerking met de NTS de komende herfst door Latyns-Ame- geven voor deze experimentele wordt verzorgd, zal worden samenge- rika waarbij in 25 dagen een bezoek avonduitvoering maar heeft nog niet steid uit foto's van evenementen die aan tien landen zou worden gebracht beslist of Van Overbeek's compositie v00r het komende weekeinde en de leic t biS0m °P *;et rep/r" daar°P volgende dagen in ons land zijn eeDlaatst kerkkoren zal worden opgezet, en die attractief zijn voor toe- s p risten, vakantiegangers en dagjesmen- sen. De spots zullen telkens evenementen uit het gehele land onder de aandacht brengen. Eventueel zullen uit de evene menten de belangrijkste worden ge kozen. De spots zullen telkens twee minuten duren. DC—8 LANDDE MET DEFECT AAN LANDINGSGESTEL GEEN GRATIE VOOR NGO DINH CAN Het verzoek om gratie, dat door Ngo Dinh Can, de jongste broer van wijlen president Ngho Dinh Diem, bij het Zuidvietnamese staatshoofd, ge neraal Doeong van Minh werd inge- Groot alarm is vanochtend op diend, is afgewezen. Dit betekent, dat Schiphol gegeven voor het KLM- hij binnen vijf dagen zal worden te- Iijnvliegtuig uit Tokio, de PH-DCE rechtgesteld, het'zij door de guillotine, „Thomas Alva Edison", nadat de ge- hetzij door een vuurpeloton. zagvoerder tijdens de vlucht over Over Ngo Dinh Can werd op 22 zijn radio aan de verkeerstoren op april j.l. door een revolutionair tri- Schiphol had gemeld, dat hij bij het bunaal de doodstraf uitgesproken we- opstijgen van het vljegveld bij gens moord, onwettige arrestaties, af- Frankfort een defect aan het hoofd persing en illegale financiële trans- landingsgestel had opgelopen. acties. Nhu werd enkele uren na de Naar later bleek was dat inder- Van Glabbeek, Bachstraat 39, tel den vfrmnnrdan november J°nSstle- daad het geval. De grote, minstens 22956; dkt. Van Wingerden, Boshui den vermoord. een meter lange mtrekcyllnder van zerkade 28, tel. 30791; dkt. Lange- de rechterwielpoot bungelde los zaal, Witte Singel 30, tel. 24855. Voor langs de kolossale stang, waaraan de de diensten van de tandartsen, zie vier rechterwielen zgn bevestigd. de raamborden. Apotheek: Tot Hulp Ondanks deze handicap maakte de der Mensheid, Hooigracht 48, tel. Leiden r Op Hemelvaartsdag ne-„ men waar dkt. Schaefer, Rijnsbur- gerweg 11, tel. 50481; dkt. Masten broek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Beroep van mevrouw Noe op de V.S. Mevrouw Ngo Dinh Noe,'n schoon- 2°* 'eL ÏK1®- ges,aagde ,a"' 21060. zuster van de ter dood veroordeelde oi a° 2 ^eter ^an6e .baan.°6" Alkemade en Leimuiden Geen Ngo Dinh Can, heeft president John- li'iaP *,00rda.bevopdSn *ïhopgave ontvangen, son een telegram gezonden, waarin kwamen Niemand1"^6 miv leSS Alphtn aan den Riin Wijkver- zij hem vraagt „zich niet achter de amen- Niemand liep enig letsel Dleeme zuster Parlevliet. Dokters- pleging zuster Parlevliet. Dokters- Bodegraven Geen opgave ont vangen. Boskoop Geen opgave ontvan- Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. v. d. Andel, ha^mW^M BISSSSHi gêrTdoor™» £weW'ïiC pStfo^ tn"SdtiphS Ico'r SS - misdaad jegens de Vietnamese patri- kerpoot van het hoofdlandineseestel Van der Endelaan 123. tel. 5417; otten. Het personeel van de Ameri- Op 29 oktober 1961kw^dfma- R K" Wijkverpleging zr. E. Snellen- kaanse ambassade heeft, na eerst pre- chine door een beoordelingsfout van berg' M' TromPstraat 29. tel. 6316. sident Ngo Dinh Diem en mgn mijn de tweede bestuurder die te laag Tandarts Bollenstreek: alle tandart- man Ngo Dinh Noe te hebben verra- binnenkwam,voorhet begin van df sen oefenen hun praktiJk "it Apo- den en tot martelaars te hebben ge- landingsbaan op het vliegveld van theek Hllle8°m en Lisse: Hillegomse maakt, nu ook Ngo Dinh Can bedro- Lissabon neer, waarbg het onderstel Apotheek. Hoofdstraat 78, Hillegom licht beschadigd werd. Katwijk a. d. Rijn Alle artsen oefenen hun praktijk uit. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zie Lei derdorp. Langeraar en Nieuwveen Dkt. se stukken dienen om te bewijzen dat J- A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722- H. de financieel belanghebbende was. 139. De procureur-generaal mr. W. A. ba- Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruy- ron van der Velts eiste in zijn requisi- ne> Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. toir tegen de verdachte H. bevestiging 22208. Gisteren is voor het Leeuwarder Ge- van het vonnis van de Groninger recht- Leidschendam Dkt. Grobben, rechtshof in hoger beroep de zaak „Fin- bank van 5 december 1963 waarbg H. tel. 4445. Groene Kruis. tel. 3449. sterwolde" behandeld. Zes inwoners van werd veroordeeld tot vier maanden ge- Ambulance, tel. 3923. deze overwegend communistische ge- vangenisstraf wegens het uitlokken van Lisse Doktersdienst: geen opga- meente staan terecht op beschuldiging valsheid in geschrifte en het gebruik- ve ontvangen. Apotheek en tandarts Uitlokken of plegen valsheid in geschrifte een vals geschrift. De twee Bollenstreek, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. Visser, Simon van Capelweg, o o w houder te Finsterwolde, en S. K. hoofd- Noorden, tel. 01724-203. het op~6 augustus l%VafgebrendeToÜuG commies ter secretarie aldaar, hoorden Noordwijk Dkt. J. D. Mulder, huis te Finsterwolde, het voormalige ook bevestiging van het vonnis van de tel. 2230. Wit-Gele Kruis, zr. J, van café „Het Centrum" in handen te krij- Groninger rechtbank tegen zich eisen. Stigt, tel. 3388. Apotheek, alleen De gen. en teneinde de aannemers van het zijn veroordeeld tot resp. twee Duinrand. in herbouw zijnde volkshuis te kunnen maand®n en tien weken gevangenisstraf. Noordwijkerhout en De Zilk - Dkt. betalen. K A. v. Praag, Herenweg 17, tel. HANDTEKENING 02533-2385. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Tandarts Bollenstreek, Bfj de behandeling stonden achtereen- zie Hillegom. Oegstgeest Dkt. E W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. JrarL Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. werd op naam gesteld van een andere ™umstische werkgroep ter plaatse, en Sassenheim Doktersdienst: geen verdachte, het oud-Eerste Kamerlid van Ad0,t B - wegenbouwsrbelder terecht, opgave ontvangen Tandarts Bollen de CPN de heer H H. die toen wet- Zl' waren beschuldigd van het plaatsen streek, zie Hillegom. houder te Finsterwolde was. De bedoe- van hu" handtekening onder de door Valkenburg Zie Katwijk a, d. R. ling was de eigendom van het gebouw de gemeenteambtenaar Sibbertus K. Voorhout Dkt. L. J. H. Lempers, over te dragen aan een stichting waar- opgestelde valse verklaring, waaruit Dinsdagse Wetering 56, tel. 02532- i de heer H. voorzitter was. Daar de moest bl«kan d" 11 f60.000 had betaald 7529. van het uitlokken, respectievelijk ple gen van valsheid in geschrifte en het andera verdachten die van valsheid in gebruik maken van vervalste stukken ^arjpjbeschuldigd, wet. teneinde de verzekeringspenningen van Het gebouw was op beurspolis ver zekerd. Formeel was het toen nog eigen- dom van de verdachte J. S. die wegens v0'?®118 no& _8*. opperman en propa gandist van CPN. Simon F., voorwer ker bij de GSW en leider van de com- polis alleen verzekering van de eige- naarsbelangen toestaat, moesten de val- ONVERANDERD DIVIDEND I.B.B. voor de overdraoht van het Voorschoten Doktersdients: geen dorpshuis. opgave ontvangen. Apotheek Voor- H. S. vertelde dat zij in hoger beroep schoten is op Hemelvaartsdag geslo- waren gegaan omdat bij geen van drieën ten van 8 tot 22 uur. Waarneming de bedoeling had bestaan zichzelf te be- door dienstdoende apotheek te Lei voordelen of anderen nadeel te bezor- den. gen. De procureur-generaal vroeg be- Warmond Zie Voorhout. Commissarissen en directie van de vestiging van de naar zijn mening lichte Wassenaar Dkt. J. A. Römer N.V. Ingenieursbureau voor Bouw- straffen, opgelegd door de Groninger Lange Kerkdam 56 tel 2501* dkt' nijverheid (IBB) te Oegstgeest-Rot- rechtbank, die het drietal ieder tot zes H. S. Boogaart, Storm van 's Grave- terdam, zullen aan de op 2 juni 1964 weken gevangenisstraf veroordeelde. sandeweg 1, tel. 4466. Apotheek Si te houden algemene vergadering van Hun raadsman vond dat met een derius, Langstraat 86 tel. 2141. aandeelhouders voorstellen het divi- voorwaardelijke veroordeling volstaan Woubrugge Zie Langeraar dend over 1963 te bepalen op vijf zou kunnen worden. Het hof zal op 14 Zwammerdam Dkt K Gill procent, (onv.). mei arrest wijzen. Zwammerdnm. fpl 01726-2527

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15