De winkelgalerij van Rhynenburch in Hazerswoude nadert langzaamaan voltooiing Er wordt naarstig gebouwd in Hazerswoude DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 17 Juni als openingsdatum gepland Metselaars, timmerlieden, stuca- doors, schilders, vrewarmingsinstalla- teurs, enfin allen die emplooi hebben bij de bouw van de winkelgalerij, die in Hazerswoudes uitbreidingsplan Rhynenburch verrijst, zijn nog druk doende. Maar allen zijn ze één ge dachte toegedaan: op woensdag 17 juni aanstaande moet de galerij ge reed zijn, want dan zal mijnheer Stief been senior himself (alias Rien van Nunen) de Hazerwoudse en Kou- dekerkse ingezetenen het teken ge ven, dat zij vanaf die dag een groot gedeelte van hun levensmiddelen in de breedste zin des woords daar kun nen betrekken. Veldwachtre Brom snor (Lou Geels, van Swiebertje' zal vader Stiefbeen eventueel de helpen de sterke hand bieden, mocht hij door de Hazerswouders onder de voet wor den gelopen.... Een dag eerder zal voor genodigden de opening op offi ciële wijze worden verricht. VEERTIEN WINKELS Veertien winkels zullen er worden ondergebracht in het object, met welks bouw de maatschappij Groot stad uit Nootdorp onder directie van de heer A. J. J. Kwaaitaal eind april 1962 van start ging. „We werden dus geconfronteerd met twee winters en twee vakanties. Voeg daarbij dan nog het personeelsgebrek op de bouw markt en u begrijpt, dat er met zo'n project heel wat tijd gemoeid is", al dus de heer L. Wassenaar, de uitvoer der van het werk, die niettegenstaan de het vele werk, dat nog dient te worden verzet de vaste overtuiging is toegedaan, dat op 17 juni Hazers woude als enige (kleine) gemeente in de Rijnstreek naast Alphen aan den Rijn prat kan gaan op het bezit van een winkelcenrum. Vier Hazerswoudse middenstanders zullen in het nieuwe winkelcentrum een bedrijf gaan exploiteren. Zij zul len dan worden omringd door colle ga's uit andere plaatsen. Over de in gebruikneming van drie winkels zijn onderhandelingen nog gaande", aldus de heer Wassenaar. Wat dan ook: in het project van Grootstad („Dit is on ze eerste winkelgalerij, die we bou wen. Het Zoetermeerse architecten bureau M. J. Rouw maakte het ont werp") komen in elk geval een zui velbedrijf, een groenten- en fruitzaak, een slagerij, een levensmiddelenzaak van de Spar, een bloemisterij, een drogisterij, een kledingzaak, een be drijf voor elektriciteit en sanitair, een showroom (autogereedschappen en wat dies meer zij) en een bedrijf van Esso. Zij hierbij nog vermeld, dat de winkels tachtig vierkante meter groot zijn. Eén bedrijf zal een dub bele winkel betrekken en een andere middenstander op zijn beurt zal „an derhalve" winkel in gebruik nemen. De winkeliers staat boven hun be drijf een woning ter beschikking op de eerste verdieping. Op de bovenste verdieping bevinden zich zesentwin tig galerij woningen, die via helling- banen zijn te bereiken. Deze dagen zullen de eerste vijftien woningen hiervan worden afgeleverd; het af gelopen weekeinde waren verscheide ne dames al naarstig aan het schoon maken. De elf andere woningen vol gen zo spoedig mogelijk. De gehele galerij is centraal verwarmd. De straat, waar de galerij verrijst, de Da Costasingel, schuin tegenover het gemeentehuis, zal aan de west zijde een brede parkeerstrook krij gen; achter de galerij wordt eveneens parkeerruimte geschapen, zoveel zelfs, dat ongeveer honderd perso nenauto's kunnen worden „wegge- stouwd". Het winkelend publiek mag zich, voortbewegend over een trot toir van vier meter breed, tegen min der prettige weersomstandigheden verzekerd weten door de aanwezig heid van een honderdvijfentwintig meter lange luifel. Bekend is voorts, dat de Da Costasingel is te bereiken via een brede toegangsweg vanaf de Rijndijk en voorts nog via de Vondel laan en de brug bij de Jacob Revius- straat. NOG MEER Over anderhalve maand dus zal „Grootstad" uit Nootdorp het grote project in Rhynenburch beëindigd hebben. Ze zal dan terug kunnen zien op de bouw van twee flatgebouwen (tezamen dertig woningen) en een winkelgalerij (met zesentwintig wo ningen op de galerij). Niettemin zal het bedrijf zijn tenten voorlopig nog in Hazerswoude en directe omgeving blijven opslaan, want in Rhynen burch zulen nog vierentwintig flat woningen worden gebouwd („We wachten op vergunning!") en in Kou dekerk honderdvijfentwintig eenge zinswoningen. TOEKOMST In de toekomst zullen in Hazers woudes wijk vier a vijfduizend per sonen woonachtig zijn. Volgens een berekening van het Centraal Bureau van de Statistiek zou er in een der gelijke wijk bestaansmogelijkheid voor zes a zeven winkels zijn. Dit deelde op 22 oktober middenstands- deskundige W. Vessies, wethouder van Beverwijk, mede op een leden vergadering van de R.K. Midden standsvereniging. De praktijk zal dat echter moeten uitwijzen en hierbij moet dan onder andere bedacht wor den, dat Rhynenburchs galerij kan uitgroeien tot een koopcenrum voor de hele Rijndijk en omgeving. CLIFF RICHARD OP SCHIPHOL Frieslandhal, Kurhaus, Blokker winkelgalerij aan de Da Costasingel bouwt deze aannemersmaatschappij een constructiewerkplaats ten behoe ve van de heer H. Vertegaal. Er zijn nog meer bouwactivitei ten in Rhynenburch: aan de ooste lijke zijde van de vijver, die inmid dels is voorzien van een eilandje waarop de eenden en andere water vogels rustig kunnen „uitblazen", verrijst een bungalow. Aan de Jacob Reviusstraat vervolgens heeft het personeel van Jarino uit Roden de semipermanente school ten behoeve van de kath. kleuters geplaatst. Vanzelfsprekend dient hier nog het veel tijd vergende „afwerken" te ge schieden. teenager-zanger Cliff Richard met zijn eigen begeleidingsgroep „The Shadows". Het is de tweede keer, dat de 23-jarige zanger die eigenlijk Harry Webb heet, naar Nederland is gekomen om met zijn uit vier leden bestaande combo enkele Gistermiddag is met het vliegtuig uit Toorrtenjn*en te geven, inden op Schiphol aangekomen de Aangekomen op de nationale lucht haven werd hij verwelkomd door tal van bewonderaars, die hem bij de uit gang zelfs beletten in de auto te stappen. De luchthavenpolitie moest er aan te pas komen om een doorgang tussen de joelende jongens en meisjes te maken, zodat de jonge zanger en zijn begelei ders de voor hen gereed staande auto's konden bereiken. Vanavond zullen Cliff Richard en de Shadows optreden in het Kurhaus te Scheveningen. Op donderdag 7 mei ge ven zü 's middags een voorstelling in de Frieslandhal te Leeuwarden, waarna de zanger zich met zijn combo naar Blokker (N.H.) zal begeven om op te treden in de grote veilinghal aldaar. Vervolgens zet Richard zijn toernee voort naar Duitsland, België en Frank rijk. Cliff Richard en Willeke Alberti tijdens de persconferentie op de luchthaven. In de Amerikaanse stad Frede ricksburg, in de staat Virginia, zijn dinsdagochtend vroeg twee politie mannen doodgeschoten en beroofd van hun wapens en geld. SASSENHEIM Zo geleidelijk aan zal het zo zijn, dat Hazerswoudes gemeentehuis in Rhynenburch het centrum van een dorp, te weten Rhynenburch wordt in bouwtechnische zin. Ten zuidwes ten immers van de plaats „waar het hart van de gemeente klopt", worden in totaal vijfendertig woningwetwo ningen gebouwd. Voeg daarbij de heide flatgebouwen, die reeds be woond worden en de winkelgalerij die op 17 juni aanstaande zal worden in gebruik „gezet" en de bewering, dat het gemeentehuis aan westelijke zijde ook een fraaie entourage krijgt is niet te boud gesproken. Op het bouwterrein achter de wa tertoren van de Boskoopsche Water- leding is het Haags bouwbedrijf HARDAM momenteel bezig met de bouw van drieëntwintig woningwet woningen. Bij een van deze woon steden zal tevens het postkantoor worden gebouwd, dat zoals eerder werd gemeld, gaat verhuizen van de Bruggestraat naar Rhynenburch. Meer westelijker is F. de Boers aannemersbedrijf doende met de bouw van twaalf andere woningwet woningen. Op een terrein achter de In de Genestetstraat legt het be drijf van de Rijndijkse aannemer J. Boers de laatste hand aan zes wo ningwetwoningen. Reeds werden de afgelopen weken opgeleverd en zijn reeds bewoond. De aannemers Groen en Bregman tenslotte zijn achter de Potgieterslaan doende met de bouw van een flat met vierentwintig wo ningen. Aannemersbedrijf J. Boers tenslotte voert ook de bouw van de Raiffeisenbank tegenover het ge meentehuis uit. Prijsuitreiking Mozaiekenwedstrijd te Sassenheim Door burgemeester J. baron van Kno- belsdorff van Sassenheim werden gister avond in de zaal van „Het Bruine Paard" de prijzen uitgereikt van de jaarlijkse mozaïekenwedstrijd alhier. Een der comitéleden deelde mede dat de deelname dit jaar minder was ge weest, maar de kwaliteit van de bloe- menwerken veel beter was geworden. Speciaal het „Kennedy-mozaïek" van de heer C. M. Jonkman werd met ere ge noemd en trekt nog steeds enorme be langstelling van de zijde der toeristen. In de groep kleine mozaïeken mocht de heer Jonkman dan ook terecht de eerste prijs en de wisselbeker uit han den van de burgemeester in ontvangst nemen. W. Koning kreeg in deze groep eveneens een eerste prijs met „Odyseus" en G. Eldering met Paulus de boska bouter. Een tweede prijs kreeg J. van Goeverden en mevr. Koppier-Keyzer. Derde prijzen kregen de jongensclub „Het Gouden Hoofd", C. Jonkheer en Anneke Reij. Bij de grote mozaïeken gingen de prij zen naar: Thea Gouverneur, eerste prijs en wisselbeker. Eerste prijzen mochten ook in ontvangst nemen: G. B. de Vroo- men en J. L. van Reisen. Tweede prij zen kregen: huize St Bernardus en M. Zandbergen. Eervolle vermelding kreeg Joke Colijn. De prijzen voor de gevelversiering vielen ten deel aan: D. A. Perfors, D. Buijs, J. A. Ruinemans en Wielinga. De prijs voor de fraaiste tuinversiering kreeg A. M. Kapitein. REKORD Een 30-jarige vrouwelijke advocaat heeft in New York 'n record gevestigd door in totaal 257 bekeuringen wegens ver keersovertredingen te incasse ren zonder hierop te reageren. Gisteren gaf zij haar weerstand op: de rekening bedroeg 3.410 dollar. Antiek fantasietje Handige kooplieden hebben Kopenhaagse antiquairs hon derden glazen in de maag ge splitst, die er uit zagen als 18e- eeuws, doch in werkelijkheid handig nagemaakte kopieën waren. Deze uitstekend geor ganiseerde „operatie" werd in twee uur uitgevoerd. De anti quairs betaalde gemiddeld vijf tig gulden per glas, terwijl de werkelijke waarde hoogstens een tiende bedroeg. Men be twijfelt echter of de kooplie den kunnen worden vervolgd, omdat zij de glazen niet als an tiek hadden aangeprezen. Nederlandse Orthodoxe Kerk nu zelfstandig De Nederlandse Orthodoxe Kerk is een zelfstandige Kerk geworden door de benoeimng en wijding van abt Jacob van het Orthodoxe klooster in Den Haag tot gekroonde archiman driet en tot hoofd van de Nederlandse Orthodoxe Kerk. Een gekroonde archimandriet heeft wed de juridictie van een bisschop, maar niet zijn wijdingsmacht. De Nederlandse Orthodoxe Kerk is noch van Constantinopel noch van Moskou afhankelijk. Zij telt ongeveer 300 gelovigen en behalve Mgr. Jakob nog 2 priesters, 2 diakens (van wie een gehuwd), 3 zusters en 2 novicen. Er zijn behalve het klooster plus kerk in Den Haag, nog kerken in Asterdam en Deventer. De Nederlandse Orthodoxe Kerk omvat niet de Obtihoxe gelovigen in Nederland die afhankelijk zijn van Constantiopel en Moskou. Mevr. Jacqueline Kennedy heeft met haar dochtertje Caroline een bezoek gebracht aan de wereldtentoonstelling in New York. Zij werd rondgeleid door Thomas J. Deegan, voorzitter van bet tentoonstellingsconüté.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11