Kreymborg Rekord aantal Korfballers Pinksterzaterdag in Leiden Jongetje ernstig gewond bij aanrijding «Juriior-style 18.7 7.25 6.7 ,2iaa 65.- DINSDAG 5 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ROELOFARENDSVEEN Eerste avond van Brasemconcours een groot succes Voor de teeners of moeten wjj zeg gen twennies uit Roelofarendsveen en omgeving was het zaterdagavond in de Pancratiuszaal ongetwijfeld 'n waar genoegen om de door de tafeltennisver eniging „De Treffers" georganiseerde muzikale talentenshow te mogen mee maken. Een genoegen omdat er veel muziek was. waaraan de jeugd veel plezier beleeft. De voorzitter van „De Treffers", de heer Jos v. d. Meer leidde de avond in met een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, alsmede tot het jong talent hetwelk zou moeten, bewijzen wat zij waard zijn, alsmede tot de jury. die dit alles op haar merites zou moeten be oordelen. Reeds bij het optreden van de eerste deelnemer, de zanger Sammy White uit Santpoort, welke met begeleiding van The Outlaws zong, raakten de aan wezigen enthousiast. Ongetwijfeld was zijn eerste nummer „From me to you" het origineelst. Als tweede kwamen „The Outlaws" voor de beoordeling der jury. SIMPEL Bij de drie instrumentale nummers kwam „Atlantis" het beste uit de verf. Jammer was het dat de arrangementen van de solo-gitaar wat te simpel waren. „Ellen and the Sprat Belly's" uit Roe lofarendsveen brachten o.a. instrumen taal „Dansende Vingers" en vocaal op te waarderen wijze .Achter de wolken is zonneschijn" Veel applaus kregen ook de voortreffelijk musicerende „The Yellow Blacks" uit Leiden, alsmede het zangeresje Adrie Roda, eveneens uit Leiden en op eminente wijze door „The Yellow Blacks" begeleid. IMPROVISATIE Na de pauze waren het „The Yellow Strangers" uit Nieuw Vennep die fu rore maakten met oa. „Yellow Rock". Een zeer goede beurt maakte ongetwij feld het „Sunshine kwartet" uit Leiden met prima improviseren van de accor deonist en voortreffelijk werk van de 15-jarige drummer. Overigens was Lel den deze avond wel sterk vertegen woordigd, hetwelk nog eens benadrukt werd door „The five Rockers" met su bliem spel van de solo-gitarist. Vooral bij het publiek viel het sluit stuk van het programma bijzonder in de smaak, hetwelk verzorgd werd door „De Vendellys" uit Beverwijk, bestaande uit een zestal gitaar-spelende en zin gende meisjes, versterkt met 'n drum mer, met als beste nummer „Tous les Gargons". Na dit vlot afgewerkte en door het publiek zeer gewaardeerde programma werd er nog geruime tijd gedanst m.m.v. „The Yellow Strangers"" hetwelk even werd onderbroken om de uitslag van de jury bekend te maken. FINALE Hieruit bleek dat op 23 mei a.s. in de finale zullen uit komen het „Sunshine kwartet". „De Vendelly's", „The Jive Rockers" en „The Yellow Blacks". Za terdag 9 mei a.s. is de tweede avond van het Brasem Concours, waarop uit gemaakt zal worden welken andere vier combo's in de finale zullen mogen uit komen. LEIDEN In het traditionele schoolkorfhaltoernooi, dat ook nu weer op Pinksterzaterdag op het sportveldencomplex „Roomburg" zal worden gehouden, komen ditmaal niet minder dan 101 vertegenwoordi gende twaalftallen uit en wordt het record aantal van 1963 (88 teams) dus wederom gebroken. In de afdelingen 1 en 2 (Lagere Scholen - geoefenden en Lagere Scholen - ongeoefenden) komen dit maal respectievelijk 12 en 39 teams uit, terwijl in de afdeling 4 (Voort gezet Onderwij s-reserve twaalftal len) 25 teams en in de afdeling 5 (Voortgezet Onderwijs-adsp. 12-tal- len t.m. 14 jaar) 12 teams de strijd zullen aanbinden. In de hoofdafdeling (Voortgezet Onderwijs) zullen 'dit jaar 13 school teams niet alleen onderling strijd leveren om de LD-wisselbeker en 12 draagmedailles doch ook om de wis selbeker, welke de Sportstichting in 1961 voor het eerst beschikbaar stel de voor het twaalftal, dat naar het oordeel van een deskundige jury het mooiste spel demonstreerde. Deze fel begeerde extra trofee werd zowel in 1961 als 1962 gewonnen door de Prof. Van der Leeuw-ULO (voorheen ULO-Pieterskerkgracht) en kwam vorig jaar in het bezit van het eer ste twaalftal van de Chr. Kweek school. Dit succesvolle twaalftal leg de overigens in 1962 en 1963 even eens beslag op de LD-wisselbeker en kan dus op Pinksterzaterdag a.s. de ze eveneens felbegeerde trofee de finitief veroveren. VOORUITZICHT Het zal ook in deze afdeling dus niet aan de nodige spanning ontbre ken. Temeer nog daar het winnende team het vooruitzicht heeft Leiden te mogen vertegenwoordigen in het interstedelijk korfbaltoernooi, waar aan eveneens de winnaars van de schoolkorfbaltoernooien in Den Haag en Dordrecht zuilen deelnemen. Dit interstedelijke toernooi, waarmede de Schoolkorfbalcommissie onder lei ding van de heer P. Kruit een ver heugend initiatief nam, zal op zater dag 23 mei a.s. om 14.30 uur starten op de korfbalvelden aan de Zoeter- woudsesingel en belooft eveneens een succesvol korfbalfestijn te wor den. De jury, die in de hoofdafdeling het spel zal beoordelen wordt dit maal gevormd door de oud-korfbal lers (sters): mevrouw J. Meijer-Buis, mevrouw J. van Weesel-Van der Steen, mevrouw G. C. Horree-Buis (allen oud-lid van Fluks), dokter P. Kaizer en de heer N. van Ginkel (beiden oud-lid van Vitesse). LEIMUIDEN ZILVEREN „KWIEK" GAF GESLAAGDE UITVOERING De gymnastiekvereniging „Kwiek" gaf zaterdagavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een jubi leum-uitvoering in het „Wapen van Leimuiden" van de heer C. v. d. Poel. Voorzitter J. W. de Ren heette de vele belangstellende hartelijk wel kom, onder andere burgemeester B. Kammenga met echtgenote en de heer A. Metz, ere-voorzitter van de Leidse turnkring van de K.N.G.V. Op 19 april was het 25 jaar geleden, dat de gymnastiekver. „Kwiek" werd opgericht. Ze heeft ups en downs gekend. Het hoogtepunt in de afge lopen 25 jaar was wel de periode van 1942 tot 1952, toen de heer v. d. Laan de leiding had. De vereniging telt nu ruim 140 leden, waarvan er 4 zijn, die al van af de oprichting lid zijn, t.w. mej. A. Willemstein en de heren J. W. Ren, C. v. Wieringen en H. Zwahr. Hierop haakte de ere voorzitter van de Leidse turnkring in met de woorden: „Bij de dames gaat het meestal zó: Ze zijn op de vereniging en worden verliefd, ver loofd en zijn verloren. De heren gaan in militaire dienst en komen meestal niet meer terug. En daarom is het zo fijn, dat er nog steunpilaren zijn". De heer Metz was er verder van over tuigd, dat mevr. Koren-v. d. Hoek, die de leiding heeft bij de meisjes, dames en jongens en de heer S. J. H. Stiens, die de heren leidt, de vereni ging naar een nieuw hoogtepunt zul len brengen. Na deze woorden speld de de heer Metz mej. A. Willerpstein en de heren J. W. de Ren, C. v. Wie- ringen en H. Zwahr een zilveren ere-medaille van de K.N.G.V. op de revers. Het programma verliep verder vlot en gezellig. De heren lieten een de monstratie zien aan hoogbrug en hoogrek, die goed werd uitgevoerd. De dames kwamen ook goed uit de bus met hun oefeningen klassikaal brug, staaf oefening en fantasie. De meisjes enjongens lieten hun kun nen zien op de brug-ongelijk meisjes, vrije oefeningen meisjes en een bloe- mendans, waarvan de piano begelei ding in handen was van de heer J. Gordijn. Ook de kleuters oogsten veel sukses. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen, die hebben mee gewerkt om deze avond te doen sla gen. BURGERVEEN TONEELUITVOERING De toneelgroep „Burgerveen" telt op het ogenblik 30 leden, dat is een zeer goede vooruitgang voor z'n klei ne plaats. En dat het spel op vrij hoog peil staat is zaterdagavond ge bleken in het Dorpshuis, toen tien van de beste spelers het boeiende toneelstuk opvoerde „De man in het bruin" van Henri Hoof, een spel in drie bedrijven waarvan de regie in handen was van de heer W. Post, die tevens voorzitter is. Het werd vlot en zeer goed gebracht en alle spelers waren rolvast. Een daverend applaus was de dank voor het gebodene. BOSKOOP Maandagmorgen werd het 8-jarig zoontje van de fam. Streng, wonende aan de Goudse Rijweg, aangereden door een personenauto toen hij plot seling de weg overstak. De autobe stuurder. de heer J. S. H. uit Hazers- woude, trachtte nog de knaap te ont wijken en door sterk remmen een aanrijding te voorkomen. De afstand was echter te kort waardoor het slachtoffertje tegen het wegdek werd geslingerd en met zware hoofdwon den naar het St. Joseph ziekenhuis in Gouda moest worden vervoerd. FRIS-JONG-JEUGDIG LEIDEN, Breestraat 161 Verloren: gouden ze gelring, op voetbalveld „Rijpwetering". Tegen beloning terug te bezor gen bij: H. Martens, v. Fe- nemalaan '4, Hoogmade. Gevraagd een flinke werkster voor 2 halve da gen p.w. Mevr. Waals, v. t Hoffstraat 31a, Leiden. Te ko aangeboden: Opel 1952, tegen elk aan nemelijk bod. Voorweg 49. Nieuwe Wetering. Te koop: Volkswagen, bouwjaar 1956, 5 nieuwe banden, in prima staat. Te bevragen bij: Groenestein 4, Hazerswoude H.R., tel. 01714—612. H.H. Automobilisten! Voor cleanen en (of) was sen van uw auto naar „De Leidse Auto-cleaningsser- vice"; geopend 's avonds en zaterdags. Cleanen v.a. 6.- (kl. klasse), wassen 4.-. Maak direct een af spraak. Haven 26B, telef. 24682. S" Opperman gevraagd of welke longeman 18 jaar wil daarvoor opgeleid worden? Aanmelden des avonds na 6 uur: J.W. Fri- sostraat 21, Leiden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Telefoontjesworden uitsluitend geplaatst tegen KONTANTE BETALING Hoeveel levens leidt uw jongen? Minstens drie. 1. Zijn „heren" leven - als hij op visite moet. Op en top heer in zijn nieuwste junior-kostuum. Stijl: Cardin. 2. Zijn thuisleven. Vrij en blij in weekender en spijkerbroek. 3. Zijn buitenleven. Weer-en-wind beschut in een degelijk windjack met Terlenka pantalon. Drie levens... Driemaal... Waarborg-kwaliteit. mode recht op de Jonge man af Windjack - Waarborg-kwaliteit In dubbele nylon. Met Jongens-weekender in sterke poplin. Friaae kleuren, Junior-kostuum. Model van de hand van de Franse capuchon en tricot manchetten. 10 Jaar 22 arse kleurt verlevendigd met klein werkje. 8 Jaj Pantalon Terlenka in fantasiedes9lns, diverse kleuren. 10 Jaar Q 75 Spijkerbroek - „stoer" model In stoere kwaliteit Denim in gedekte kleuren. 8 Jaar 75 kwalite grootmeester Cardin. Sterke Waarborg-stof met ver fijnd glanseffect Diverse moderne voorjaarstinten. STILLE RIJN to. de Hartebrueskerk

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5